Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) TraBandee


TraBandee
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Packard Bell easynote F5211-hc-459hg laptopom gyárilag B960-as procival és tudomásom szerint HM77-es chipset-tel, kérdésem lenne, hogy forrasztott a proci vagy lehet cserélni? mert nagyon lassú és valami i5-re cserélném +4gb raot tennék bele! Köszönöm a segítséget! Üdv: András :)

CSA

(#2352) gerner1 válasza TraBandee (#2351) üzenetére


gerner1
veterán

Nos, ha biztosra akarsz menni, akkor szétszeded annyira, hogy ez megállapítható legyen. Szerintem egyébként, igen. 35W TDP -hez méretezett a gyári hűtő, szóval ez feletti cpu nem javasolt.
Inkább nehezíti a dolgot, hogy HM77 támogatja az ivy-bridge cpu családot, de a B960 -ra keresve csak sandy-bridge prockókat találni a listában. Én, a lakhelyemhez közeli, eladó, olcsó i3-3xxx -et keresnék, és belepróbálnám. Amennyiben müxik vele, akkor esetleg ezekből az i5 -ösokből keresnék, vagy akár még feljebb 35W TDP -ig.

[ Szerkesztve ]

(#2353) TraBandee válasza gerner1 (#2352) üzenetére


TraBandee
csendes tag

jaj bocsájtsd meg tudatlanságomat, HM70 chipset-es, úgy tudom az enyém csak 2. gen-s i-procit krzrl. Akkor nem lehet 3.gen-sat?

CSA

(#2354) gerner1 válasza TraBandee (#2353) üzenetére


gerner1
veterán

Ez szerint HM77 . CPU-Z program mit ír ? HM77 esetén 1600Mhz es RAm is támogatott, tehát CPU-Z -vel azt is nézd meg, hogy a mostani modul, az 1333, vagy 1600Mhz -es.

[ Szerkesztve ]

(#2355) TraBandee válasza gerner1 (#2354) üzenetére


TraBandee
csendes tag

Ezt hozza. Én 2 RAM slot-ot láttam benne max 8gb lehet, jobban szét fogom szedni, hogy cserélhető-e a proci. Valami i5-re gondoltam jó gpu-val, mert 3D tervező progit akarok futtatni meg simulation-t. Tudnál ajánlani valamit? Köszi :)

[ Szerkesztve ]

CSA

(#2356) gerner1 válasza TraBandee (#2355) üzenetére


gerner1
veterán

Nah. Akkor ez most pontos. HM77. A mostani RAM -od 1600Mhz -es, de a B960 miatt, csak 1333Mhz -en ketyeg.

Van 2 RAM foglalatod. Szerintem 16GB-ot tud kezelni. 2db RAM modul esetén már dual-channel -t használ a rendszer. Ez már önmagában ad némi gyorsulást. Amennyiben a RAM -ok is 1600Mhz -on futnak, akkor kapsz + ~20% gyorsulást. Egy jó prockó még, és kap egy jó összesített löketet a gép.

Nemrég volt nálam, egy Lenovo noti, szintén HM77 -tel, amire szintén max 8GB RAM lehetőséget lehet olvasni mindenhol, és lazán kezeli a 16GB -ot (2x8). Persze, próba nélkül nem szabad neki futni 2x8GB RAM -ot venni látatlanba, de a mostani 4GB -os mellé, bele lehet próbálni egy 8GB -ost, és ha megvan a 12, akkor a 16 is biztos tud lenni. Amennyiben, mondjuk egy cimborádnak van a notijában 8GB -os modul (DDR3) akkor beszéld meg vele a próbát. Esetleg egy közeli kereskedést felkereshetsz, ahol van készleten. Az info mindenképpen megérné, önmagában.

(#2357) gerner1 válasza TraBandee (#2355) üzenetére


gerner1
veterán

i5 -ben, mindegyikben Intel HD 4000 van (neked most szimpla intel HD Graphics van 650/1100Mhz órajellel) , 650MHz alap órajellel. Eltérés, a dinamikus max órejel plafonban van. 1.1 - 1,25Ghz között.

A legmagasabb plafon a 2magos i7-3540M -ben van, ami 1.3Ghz. A 4magos i7-3612QM- ben 1,1Ghz.

(#2358) TraBandee válasza gerner1 (#2357) üzenetére


TraBandee
csendes tag

tudna kezelni 4 magosat is? Csak gondolom max 35 Wattosat. Külön vidi kártyát nem lehet belerakni?

CSA

(#2359) gerner1 válasza TraBandee (#2358) üzenetére


gerner1
veterán

Elvben igen, 35W TDP -ig lehetne i7 is, éppen. Mindenképpen próbálni kellene, hogy a BIOS támogatja -e ...
Az nVidia, az dedikált (alaplapra forrasztott) nem cserélhető.

[ Szerkesztve ]

(#2360) TraBandee válasza gerner1 (#2359) üzenetére


TraBandee
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Ha kész lesz, akkor írok! :)

CSA

(#2361) gerner1 válasza TraBandee (#2360) üzenetére


gerner1
veterán

Sok sikert ! :)

(#2362) TraBandee válasza gerner1 (#2361) üzenetére


TraBandee
csendes tag

Még 1 kérdés! Az SR07.... meg SR0MV meg ilyenek mit jelent? Van valami jelentősége? i5 3360m a kiszemelt most :)

CSA

(#2363) gerner1 válasza TraBandee (#2362) üzenetére


gerner1
veterán

Hol látod ezt az "SR07" , stb ?

(#2364) TraBandee válasza gerner1 (#2363) üzenetére


TraBandee
csendes tag

https://ark.intel.com/m/products/59836/Intel-Pentium-Processor-B960-2M-Cache-2_20-GHz#@product/pcnmdds ez van most

http://ark.intel.com/m/products/64895/Intel-Core-i5-3360M-Processor-3M-Cache-up-to-3_50-GHz#@product/pcnmdds ez meg a kiszemet.
Szetszedtem a laptopot és cserélhető a proci, csak nem tudom , h ez határoz e vmit

CSA

(#2365) gerner1 válasza TraBandee (#2364) üzenetére


gerner1
veterán

Mindenképpen javasolt a próba, a kifizetés előtt.

(#2366) TraBandee válasza gerner1 (#2365) üzenetére


TraBandee
csendes tag

A vidi kártya az gondolom az alaplapra forrasztott és vagy nem lehet cserélni vagy nagyon macerás atforrasztgatni?

CSA

(#2367) gerner1 válasza TraBandee (#2366) üzenetére


gerner1
veterán

Mondjuk sikerülne "átforrasztani" .... - akkor, hozzávaló, igazított vBIOS honnét lenne hozzá?
Másik gép, ha kevés ... Újabb, mélyebb zsebbenyúlás .

(#2368) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok!

Adott egy Packard Bell EasyNote MH35 notebook. Jelenleg T2310 proci van benne (mPGA478 TDP35W). A kérdés, hogy mi az a legnagyobb proci, amit a helyére rakhatok?

(#2369) gerner1 válasza kovimre (#2368) üzenetére


gerner1
veterán

Egzakt választ nem igen lehet adni. Mert, elveben hiába kompatibilisek ezek a CPU -k a T2310 -zel, ha a BIOS nem támogatja a kiszemelt típust. Ezen kívül, ha minden igaz, akkor abban egy SiS m672 chipset van. Gondolom, jelenleg 533Mhz -es a RAM, amid van..

CPU-Z mit ír? - CPU, Chipset, RAM -ra ? Hány db RAM modulod van ?

35W TDP -ig a gyári hűtő is megfelel. Abban a kategóriában a jobb CPU -k, már 800Mhz -es RAM -ot igényelnek az FSB miatt, tehát azok is cserére szorulnak, viszont drágábbak, és akkor már érdemes volna a max 4GB -ra (2x2GB) törekedni.... 2db RAM modul esetén, van dual channel, ami megintcsak dob egy keveset.
Pusztán egy rendszer teljesítmény javításhoz, kellene PATA SSD -is. A játékokhoz pedig, nem emlékszem már, hogy mire is elég egy Mirage S+ 256MB video-RAM -mal, ami a rendszer memóriából megosztott (tehát ez is csak akkor lesz némileg gyorsabb, ha RAM -ok is magasabb frekin ketyegnek) , de gondolom némi javulást eredményezhet az akkori korszak játékai esetében is.
Szvsz, nem biztos, hogy ez az egész, megéri az invesztálást....

Próba nélkül, se prockót, se RAM -ot ne vegyél...

[ Szerkesztve ]

(#2370) kovimre válasza gerner1 (#2369) üzenetére


kovimre
tag

Szia! Nem játékra lesz, csupán netezésre. SSD-t ma fog kapni, illetve, ha visszakapom a gépet, próbálkozom egy BIOS frissítéssel is. Intel Core 2 Duo T8300 elmenne vele? Ezeket AIDA-ból szedtem ki:

CPU Mobile DualCore Intel Pentium T2310, 1466 MHz (11 x 133)
Alaplapi lapkakészlet SiS 672(FX)
Alaplap tulajdonságai:
Gyártó PACKARD BELL BV
Termék PE1
Verzió SI94B-20+SI96A-33
Sorozatszám QPCPDB74510321
Rendszermemória 1920 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
2x Micron 8HTF12864HDY-667E1
BIOS típusa Phoenix (01/09/08)
BIOS verzió PE14A03
Videokártya SiS Mirage 3 Graphics (128 MB)
3D gyorsító SiS 351 Mirage 3 IGP
HDD ST9120822AS ATA Device (120 GB, 5400 RPM, SATA)

[ Szerkesztve ]

(#2371) gerner1 válasza kovimre (#2370) üzenetére


gerner1
veterán

Mint írtam, próba nélkül nem veszünk ilyesmit. Tudom, a legtöbb esetben ez nehezen megoldható, mert a donor többnyire nem helyben van. Ezért utána menni, az plusz költség, ami több, mint egy utánvét összege, stb ..
T8300 ? nem tudom. Az nincs a listában, amit adtam link -et. Szóval, hacsak nem ott fekszik 1db melletted az asztalon, amit csupán a személyes időd ráfordításával kipróbálhatsz - és működik .... - szerintem felejtős.

(#2372) kovimre válasza gerner1 (#2371) üzenetére


kovimre
tag

Szia! Rendeltem e-bay-ről 2000-ért. Rendben működik vele!

(#2373) gerner1 válasza kovimre (#2372) üzenetére


gerner1
veterán

Grat.

(#2374) -Ben-


-Ben-
veterán

Van ötletetek, hogy honnan tudnék szerezni packard vell laptop burkolatot? :F Eltört a régi...

(#2375) gerner1 válasza -Ben- (#2374) üzenetére


gerner1
veterán

Pontos típus nélkül, nehéz lesz körbenézni ...

(#2376) fidodx


fidodx
csendes tag

Sziasztok!

Packard Bell EasyNote TV43-HC laptopba keresek billentyűzetet.
Tudnátok ebben nekem segíteni?

Elvileg a magyar kiosztásúnak ez száma: NK.I1713.07F
A szín lehet fekete vagy fehér, teljesen mindegy.
Jelen pillanatban US kiosztású található benne, de UK vagy HU-t szeretnék.

Köszönöm!

Szépeket.

(#2377) Magnézium


Magnézium
kezdő

Sziasztok!

Van egy Packard Bell EASYNOTE TK81 laptopom és szeretném a rejtett partíción lévő Windows 7-et előhívni telepítésre. Tudom,hogy a gép bekapcsolása után egy billentyűzet kombinációval kell,de nem tudom melyikekkel. Szeretnék segítséget kérni!

Köszönöm,
Norbert

(#2378) wdtwrd válasza Magnézium (#2377) üzenetére


wdtwrd
tag

Alt+F10 esetleg F11
első
második

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#2379) Magnézium válasza wdtwrd (#2378) üzenetére


Magnézium
kezdő

Köszi a választ! :)

Közben találtam egy lehetséges megoldást a Packard Bell honlapján: Alt + F10!

(#2380) yee


yee
újonc

Sziasztok! Vettünk egy Packard Bell Easynote Tk típusú notebookot, amin gyárilag Linpus Linux van. Próbáltam Cd-ről a Win7-et boot pendriveról a Win10et, de mintha nem is érzékelné őket, nem jelennek meg a boot menüben csak a HDD.
Rufussal próbáltam bootpendriveot csinálni, sikertelenül. A Linuxnak csak a parancssora indul.
A gép tulajdonságai: Intel pentium n4200,500 GB HDD, 4 GB DDR3

Yee

(#2381) eStore


eStore
újonc

Megéri ennyiért ez a laptop?

Sose volt még laptopom és vásárlás előtt állok és ez így eléggé jónak tűnt, de sajnos nem tudom az értékét felbecsülni, mert a neten sehol se találom ezt típust.

63ezer forint, keveset használt állapotban.
Packard Bell EasyNote LS11HR
43,9 cm (17,3")
i7 2670QM 2,2GHz processzor
16GB ram
640GB hdd
16gb ssd
A videokártya valamilyen AMD Radeon, többet nem tudni róla.

Köszi! :)

(#2382) nikos21


nikos21
aktív tag

Sziasztok!
Van egy 4 éves PB easynote ts típusú laptopunk ami ez elmúlt időben olyan szinten be lassult, hogy szinte örökké valóság még a netezés és pár alkalmazás egyszerre való használatais, párszor már újra lett telepitve a win7 de pár nap elteltével ugyan úgy vissza lassult. A kérdés mit lehetne rajta csinálni, hogy javuljon a sebessége? semmilyen program nincs rajta ami lassítaná de mégis lassú.
win7 32bit, intel hd grafics, 2GB ddr3 mem, valakinek valami ötlet? :F előre is köszi!

(#2383) IZGŐ-MOZGÓ válasza nikos21 (#2382) üzenetére


IZGŐ-MOZGÓ
csendes tag

Hali.

Nem lehet, hogy a ventil nagyon poros és nem tudja rendesen hűteni a procit? Mikor volt utoljára kitakarítva?

(#2384) nikos21 válasza IZGŐ-MOZGÓ (#2383) üzenetére


nikos21
aktív tag

Az igazat megvallva soha nem volt kitakarítva :B

(#2385) IZGŐ-MOZGÓ válasza nikos21 (#2384) üzenetére


IZGŐ-MOZGÓ
csendes tag

Először is tedd fel a CoreTemp szoftvert a gadget kiegészítővel. Ezt ki tudod tenni az asztalra és mutatja a CPU hőmérsékletét (több más adat mellett). A szoftvert itt találod. Itt találod hozzá a gadget-et (Core Temp Gadget 2.8).

Letölt, install, kitesz asztalra és gép használata közben nézd a CPU hőmérsékletét. Ha semmi terhelő dolgot nem futtatsz rajta (max. böngésző, Word stb.) és a hőmérséklet 60 fok környékén jár vagy felette, akkor biztos, hogy a hűtéssel lesz a probléma.

Ha gyakorlott vagy illetve bevállalós, akkor ajánlom szétszedni és a ventilt rendesen kitakarítani. A szétszedésről találsz videót a youtube-on.

Ha nem mered szétszedni akkor két mód van. Az első és olcsóbb megoldás sűrített levegővel befújsz a hűtőrácson (ahol a meleg levegőt tolja ki a ventil) és a gép alján, ventil felett/alatt (nézőpont kérdése) lévő szellőzőn látod a porfelhőt távozni.

A másik megoldás, hogy elviszed szervizbe. Vannak megbízható laptop szervizek. Pár ezer forintért szakszerűen szétszedik, kitisztítják és újrapasztázzák.

[ Szerkesztve ]

(#2386) nikos21 válasza IZGŐ-MOZGÓ (#2385) üzenetére


nikos21
aktív tag

Rendben köszi otthon ma kiprobálom :R

(#2387) gerner1 válasza IZGŐ-MOZGÓ (#2385) üzenetére


gerner1
veterán

+1 👍

(#2388) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok.
Van egy Packard Bell EasyNote S4 laptop (a pontos típusára nem emlékszem, illetve nem saját, így nincs nálam, hogy kiderítsem, illetve a keresési előzményekben sem találom), aminek van egy IDE HDD és egy IDE ODD foglalata.
Ebayen vettem hozzá egy beépítőkeretet, ami elvileg arra jó, hogy a segítségével SATA meghajtókat tudok betenni az ODD foglalatába.
A gond csak az, hogy egyáltalán nem működik. Egész pontosan SMART hibát ír, de hogy konkrétan mi a hiba, nem részletezi, csak azt javasolja, hogy az adatvesztés érdekében azonnal cseréljem ki a meghajtót.
Ezt a hibaüzenetet F1-gyel lehet nyugtázni, viszont ezután meg azt írja, hogy nem találja az OS-t, amit be tudna bootolni, viszont ha kiveszem az ODD keretet, és úgy próbálkozom, akkor meg megy simán minden.
Próbálkoztam azzal, hogy a BIOS-ban átvariálom a boot sorrendet, hogy a HDD legyen az első, illetve a boot menüből letiltottam az ODD-t, illetve a notebook saját HDD-jét is átjumpereltem, mivel alapból úgy volt jumperelve, hogy a kábeltől függött, és átraktam "master"-re, de egyik sem vezetett semerre, maradt ugyanaz a hiba.
Kíváncsiságból szétszedtem a keretet, és ránézésre nincs rajta semmi hiba, vagy hasonló, ami esetleg zárlathoz vezethetne (bár ettől még lehet benne persze), kiderítettem, hogy egy SunplusIT SPIF223A típusú vezérlő van benne, ami az adatlapja szerint oda vissza képes SATA-t és IDE-t összekapcsolni, tehát elviekben el tudja látni a feladatát.
Ezen kívül az SSD-t leteszteltem egy SATA-s géppel, és felismeri, megy gond nélkül, viszont nincs másik laptopom, amivel le tudnám tesztelni a HDD keretet, hogy az jó-e.

A kérdés az, hogy hol lehet a hiba, valamint másnak van-e tapasztalata ilyen HDD beépítő kerettel?

szerk.: Az eladóval felvettem már a kapcsolatot, de nem tudott segíteni a problémában :(

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2389) Nemo1001


Nemo1001
aktív tag

sziasztok nem rég vettem ezt a laptopot Packard Bell EasyNote TV43-HC ebben lehet e cserélni a procit?ha lehet milyen proci való bele?a gt630m videokarit is lehet e fejleszteni vagy nem?

(#2390) gerner1 válasza Nemo1001 (#2389) üzenetére


gerner1
veterán

CPU -t lehet cserélni, foglalatban van. A legtöbb hazai példány intel B960 -nal volt szerelve, amelynek 35W a TDP -je. A hűtés rendszer is ehhez a teljesítményhez van méretezve (+ a VGA értelem szerűen... ), így ebből a listából minden szóba jöhet, aminek a TDP értéke nem több, mint 35W: LINK

A dedikált VGA nem cserélhető.

(#2391) Nemo1001 válasza gerner1 (#2390) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

köszönöm szépen

(#2392) PACSA75


PACSA75
őstag

Sziasztok. Van egy jó kis régi PEW91 EN TK85 os gépem, felfrissítettem a Windows t utolsó verzióra (azaz 10), minden drivert megtaláltam rá (megoldottam), de a bluetooth sehogyan sem jön össze. Ha valaki tud valami megoldás, azt szívesen kipróbálnám.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2393) dzso22 válasza PACSA75 (#2392) üzenetére


dzso22
senior tag

Üdv!
Ezt próbáld meg

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#2394) PACSA75 válasza dzso22 (#2393) üzenetére


PACSA75
őstag

Már kezdtem begolyózni, egy csomó drivert kipróbáltam, kinomban vettem egy bluetooth adaptert, de majd kipróbálom kíváncsiságból amit linkeltél. Köszönöm.

(#2395) PACSA75 válasza dzso22 (#2393) üzenetére


PACSA75
őstag

Kipróbáltam, sajnos ezzel sem műxik, lehet hogy én csinálom rosszul :(. Na mind1, az usb adapterrel használható (bluetooth füles miatt fontos), egyelőre így marad, majd ha még lesz kedvem, kínlódok vele, mert azért szeretném ha a sajátja működne ahogy kell (ha már van benne).

(#2396) blacksir


blacksir
tag

sziasztok.

Van egy notebookom amit szeretnék kicsit tuningolni és az lenne a kérdésem hogy szerintetek meg éri e vagy nem. a tuning egy PacardBell ENLE69KB-45004G1TMNSK történne meg. Találtam egy oldalt ahol azt írja max 8GB 1600Mhz. Ha van valaki aki áldást tudna adni rá akkor maár rendelem is a 2x4GB ramot. nem akarom meggyilkolni sem a laptopot szóval fontos lenne. sebsebég növelés céljából lenne a tuning, ram és ssd vásárlással. Itt alakult ki benne a dilemma hogy meg éri e biztos hogy nem fog szétégni meg stb dolgok amik ilyenkor felmerülhetnek.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#2397) #79622400


#79622400
törölt tag

Sziasztok,
adott egy Packard Bell EASYNOTE TV44-HC-845HG gép. Annyi plusz van a dologban, hogy volt processzor csere i7-re + 4 GB ram. Minimális követelményeknek megfelelek. A gép ki van takarítva, újra van pasztázva. Elindítok rajta egy GTA-t vagy bármilyen játékot, beállítások levéve, nagyjából 3 percig tökéletes szaggatás mentes élvezetes, majd ezt követően mikor már a hőmérsékletek felszöknek az egekbe 90 fokra, megy a venti úgy 70%on, a játék megáll, jobb esetben "csak" beszaggat és mikor újra jó a hőmérséklet megy tovább, néhány másodpercig ( ekkor újra csendes a venti), majd újra kezdődik az egész felhevülés hűtés folyamat.

Egyből Speed fan-ra gondoltam, hogy program elindítás előtt egyből feltolom a ventiket, de sajnos semmivel sem sikerül a ventihez hozzáférnem. Valakinek valami ötlet?

+1 bónusz kérdés: a takarítás pasztázás után kb 1,5 hónappal a felmelegedés sokkal gyorsabban néhány másodperc alatt megtörténik. Ekkor szétszedem a gépet, por nem igen van benne.. újra pasztázok és újra később melegszik. Paszta minősége lehet nem megfelelő?

Köszönöm a segítséget!

(#2398) gerner1 válasza #79622400 (#2397) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben az i7 -es TDP -je megegyezik a korábbi CPU TDP értékével, akkor lehet, hogy a paszta sem a legjobb. Azonos TDP esetén, a gyári hűtőrendszer méretezése megfelelő, és ha minden rendben, akkor nem szabad throttling -olnia.

Normál pasztából, stabilan nagyon jók:
- CoolerMaster Mastergel Maker NANO
- Thermal Grizzly Kryonaut
fémes paszta:
- Thermal Grizzly Conductonaut Ehhez azonban capton szalagozni kell a CPU-t, és a GPU -t is, mert vezeti az áramot, viszont ez a legjobb. Egyetlen hátránya, hogy aluminium felületre nem használható, de ha jól tudom, akkor a TV44-HC -ben is rézből készült a felület.

Amennyiben az i7 TDP -je magasabb, mint a standard CPU -é volt, akkor extra gázcsöv(ek) beépítésére lesz szükség, de annak kivitelezése komoly szakértelmet és gyakorlatot kíván.

(#2399) #79622400 válasza gerner1 (#2398) üzenetére


#79622400
törölt tag

Elírtam bocsánat. i5 2520M van rajta! Most ezüst színű pasztát használok, fecskendős kiszerelésben, márkát most nem tudok mondani, csak otthonról.

(ha ez is fémes paszta: én capton szalagot nem használok hozzá, de nem is vettem észre problémát.)

csak hogy tisztázzuk, úgy gondolod a paszta lehet probléma és nem a venti sebessége?

(#2400) gerner1 válasza #79622400 (#2399) üzenetére


gerner1
veterán

Lehet éppen ventill is, de ahhoz monitorozott értékek kellenének.

A PB, és a Lenovo gépekre egyébként jellemző, hogy a ventill fordulat szabályzás elég agresszív. Tehát, akkor is gyakran, hirtelen magasra emelik a fordulatot, ha azt éppen még semmi sem indokolja. Jellemzően bekapcsoláskor azonnal tapasztalható ez, amikor a gép megkezdi a boot -ot, akkor jelentőssen magasra rakja a ventill fordulatot, akkor is ha minden rendben.

Tesztelni kéne, mert így nem lehet egzakt választ adni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.