Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) Becksman válasza wdtwrd (#2300) üzenetére


Becksman
őstag

http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/ideapad-g50-45-80e3006yhv-p236593353/

Ezt néztem ki. 105be fáj de dedikált a vidkari. Amit linkeltél csak fehérbe kapható :(

Samsung A54 5G 8+256GB

(#2302) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

TJ65ösre keresek ram fedelet.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2303) gerner1 válasza cellpeti (#2302) üzenetére


gerner1
veterán

Ez esetleg .... - vagy ez ....

[ Szerkesztve ]

(#2304) Allmegvalto


Allmegvalto
tag

Sziasztok van egy Packard bell ares gm2 laptopom.

és ez a hiba: [link]

Erről tud valaki valamit? reballozni kell vagy ilyesmi?

Köszi, Üdv,

(#2305) wdtwrd válasza Allmegvalto (#2304) üzenetére


wdtwrd
tag

Igen, a reball segít, mert rendszerint a sok száz chip-tüske forrasztásainak repedezése okozza.
Házilag hőlégfúvóval, vagy sütőben szokták "javítani", de inkább bízd gyakorlott szakemberekre, mert nem megfelelő kezekben teljesen tönkremehet.

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#2306) metemorfozis


metemorfozis
csendes tag

Hali !
Boldog újévet kívánok mindenkinek ! :)

Szeretném tudni, hogy mennyit érhet ez a masina:

Packard Bell Pew92

Processzor: Celeron (R) Dual Core CPU T-3500 2,1 GHz,
VGA: Mobile Intel (R) Series Express Chipset Family,
RAM: Samsung 4GB DDR3 1333 MHz + gyári 2GB 1066 MHz
Vinchester: 500 GB

Előre is köszönöm !

" Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik vagy a hülye okoskodik ! " :)

(#2307) enzo89


enzo89
csendes tag

Sziasztok!

A problémám egy Packard Bell Dot S-el lenne. (DOT_SE-130G)

Bűn lassú volt rajta a Windows 7, ezért vesztemre újra telepítettem. Windows 7 32bit ment rá (Ultimate), a Packard Bell honlapján lévő driverek nem jók sem a vgahoz, sem a lanhoz, sem a wifi-hez.

Leszedtem a "sima" Dot S drivereit, nem jók akárcsak a Dot Se driverei. Windows 8.1-nél van Wifi, de eldobálja, driver támogatás nincs 8.1-hez.

Van ötletetek, hogyan lehetne wifit, és megfelelő drivereket varázsolni rá?

(#2308) wdtwrd válasza enzo89 (#2307) üzenetére


wdtwrd
tag

Az ismeretlen eszközök azonosítását próbáld, mint itt (bár XP, de ugyanúgy működik): [link]

Nemrég volt nálam DELL gép, a hardverazonosító alapján rákeresve, egy Lenovo laptop driver-ével azóta gond nélkül megy. Persze a chip-gyártók honlapján is lehet keresgélni, de ehhez kell a hardver pontos típusszáma.

Ha lehet akkor a wifi-vel kezdek és a többiből már a legújabbat töltöm, vagy ha van mellékelt DVD arról felmegy mindenből régebbi, és a rendszer-frissítés jelzi, ha van újabb.
A játékfüggő ismerősök persze a videokártya programját rendszeresen frissítik.

Aztán néha a driver-ek telepítési sorrendje is bezavarhat. Ajánlott ez a sorrend ha hosszú az ismeretlen eszközök listája:
- chipset (ehhez kapcsolódóan: energy/power management, USB3, SATA...)
- video (integrált, majd dedikált)
- audio
- LAN, WLAN, bluetooth
- többi

[ Szerkesztve ]

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#2309) enzo89 válasza wdtwrd (#2308) üzenetére


enzo89
csendes tag

Köszi! Közben rájöttem már. Szimplán csak az én balf*szságom és a Packard Bell tróger címkézése volt a probléma. A gép elején DOT S van, a hátulján DOT_SE, de a sorozatszáma alapján kiderült, hogy dot se3. Innentől kezdve már nem volt nehéz megtalálni a megfelelő drivereket. Mellesleg a wifi driver továbbra sem volt a Packard Bell oldalán, egy wifi stick-el kereste meg magának a Win7 a megfelelő drivert.

(#2310) IronChef


IronChef
újonc

Üdv mindenki. Kellene egy kis segítség az én Packard Bell EasyNote TV44 HC tipusú laptopomat szeretném kicsit erősíteni egy jobb CPU-val. Az lenne a kérdésem milyen CPU-t rakhatok bele ami nem teszi tönkre a gépet. A válaszokat előre köszönöm: :)

(#2311) gerner1 válasza IronChef (#2310) üzenetére


gerner1
veterán

IronChef

Ez így kevés sajnos. a TV44 sorozat többféle konfigurációban létezett. A pontos típus megjelölések valahogy így néznek ki, pölö : Packard Bell EasyNote TV44-HC-346HG, vaqgy TV44-HC-461HG, esetleg TV44-HC-845HG, stb ...

Az alaplapi chipset típusát kellene tudni pontosan, és a jelenlegi prockódét. Ezeket megmondja a CPU-Z freeware progi. Aztán jöhet a latolgatás, mert a PB érdekesen gondolta a BIOS támogatást is.
Magyarul, ha most neked egy B980 CPU figyel a gépben, akkor nem biztos, hogy működni fog egy 3. generációs 4 magos i7 -essel, mert lehet, hogy csak 2.gen i5 -öt fog elfogadni.
De, ha most neked pölö egy tv44-hc-346hg van, i3-3110m -mel, akkor a max CPU, amit belerakhatsz az i7-3632QM (ami 4mag/8szál) lehetne.

A gép hűtése 35W TDP -s CPU -hoz van tervezve, de ez is kétféle van. A leggyengébb konfiguráció esetén nincsen dedikált VGA, csak a CPU -ba integrált Intel HD Graphics. Ennek a hűtője kisebb, mint a többi társáé, ahol van dedikált VGA is. Szóval ez is lehet befolyásoló tényező ...

35W TDP -nél magasabb értékű CPU -t nem célszerű belerakni ( de ezek mindegyike i7-xxxxyy ) mert nem biztos, hogy az alaplapon, a cpu -t kiszolgáló áramkörök sokáig elbírnák az extra fogyasztás kiszolgálását, valamint, a tervezettnél nagyobb hőtermeléshez nem elegendő a gyári hűtés, és hiába izmosabb papíron a CPU, throttling -olni fog, aminek nincs értelme. Ezen felül, a 220-as tápegységet is gyakran cserélni kell, mert az összteljesítmény-igény, szintén a tervezett felett lenne...

(#2312) IronChef válasza gerner1 (#2311) üzenetére


IronChef
újonc

http://valid.x86.fr/lxijk1 Így nézz ki a gépem. Nagyon köszönöm a választ hasznos volt. :)

(#2313) gerner1 válasza IronChef (#2312) üzenetére


gerner1
veterán

Nos, mivel HM77 chipset van az alaplapodon, akkor elvben támogatja az i7-3632QM -et is. Ez a "legerősebb" i7-xxxxyy, ami még 35W TDP -s, tehát a jelenlegi hűtésed is alkalmas volna, a teljes miskulanciával együtt.

Érdemes volna frissítened a BIOS -t, mert a gyártói oldalon v2.21 a legutolsó, neked pedig v2.03 van most. Aztán mindenképpen személyes próbával vásárolnék bármit is, amennyiben minden OK. Esetleg, ha ismeretségedben van olyan személy, akinek a gépében van i3-3110M, vagy hasonló, akkor egy próba erejéig érdemes volna megkörnyékezned, mert ha az (ivy-bridge) működik, akkor a fentebb írt i7 és méginkább valószínű, hogy működni fog. Az i3-3110M és társai pedig gyakoribbak, amennyiben ez/ezek közül nem működik, akkor marad a sandy-bridge CPU sorozat ezek közül bármelyik, ami 35W TDP -s....

Mindezeket, csak saját felelősségre!

Január középen csináltam egy hasonló upgrade -et (igaz, az egy Acer Aspire V3-531-B9706G50) amely szintén HM77 chipset -es gép volt. Ott B970 helyére került egy i7-3612QM, CoolerMaster MasterGel Maker Nano pasztával. Kapott még egy SSD-t, és 2x8GB 1866Mhz -es RAM modult (mindjárt aktív is lett a dual-channel). Öhhhmmm........ - így már eléggé ütős lett a hangszer. SSD -ét kivéve, mindent a tulajdonosa hozott, és rendkívül elégedett lett vele. Itt a kollégák között is sokakat meglepett a teljesítmény ugrás, amit az új egységek így egy lépésben okoztak. A gyári kijelző felbontásán nagyon simán futottt minden, magas beállításokkal. Ez az i7 -es, már kifacsarja teljesen a dedikált VGA -t ....

Egyébként ~4-5 éve az Acer tulajdonában van a PB is, és elég sok hasonlóság van bizonyos modelleik esetében.

Az eddigi link -ekből már látszik némi kérdőjel, és ha megnézed, hogy az intel HM77 Express chipset miket támogat, akkor talán már kezded érteni, hogy miért ( és a BIOS támogatottság egy másik modosító tényező ) nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy ez/vagy az biztosan működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#2314) felali


felali
tag

Sziasztok!Vettem a gépembe( Easynote Tk 85 i5 540m proci 8gb ram )egy OCZ agility3 256gb ssd-ét de a teljesítményével nem vagyok elégedett az 500mb sebesség helyett max 200mb tud próbáltam többfajta teszt pogival is a windows ujra rakva, még valamit be kellene állítani?Az ssd AHCI módra van állítva.

(#2315) gerner1 válasza felali (#2314) üzenetére


gerner1
veterán

Én úgy tudom, hogy HM55 chipset van a gépben, de a SATA portok korlátozva vannak SATA-II -re. Szóval, a mért eredmények szerintem helytállóak.

A Crystal Disk Info -val (ingyenes) megnézheted. Amennyiben az Adatátvitel módja sor mellett az látod, hogy: SATA/300 | SATA/600 , akkor az azt jelenti, hogy a noti sata portja SATA-II , a vizsgált meghajtó (SSD) pedig SATA-III ( 3Gbit/sec - 6Gbit/sec ) .

[ Szerkesztve ]

(#2316) felali válasza gerner1 (#2315) üzenetére


felali
tag

Köszönöm.Akkor ez van.

(#2317) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Ismerősömnek van egy Packard Bell laptopja, most fejből nem tudom a pontos típusát, de pár éves már, 2 magos procival 2 GB rammal és win 7 van rajta és olyat produkál, hogy bekapcsolás után a windows logo-tól nem akar továbbjutni, ha várok 5-10 percet akkor van, hogy betölt a win 7, de általában nem.

Bios frissítés megvolt, lehet-e esetleg valami széria hiba?

Mivel újratelepítés megvolt, amíg nálam volt a laptop és telepítettem a programokat addig nem tűnt fel, hogy ilyen hibája lett volna, de egy-két nap használat után ismét ugyanezt csinálja.

A Hard Disk sentinel szerint 100/50-es a merevlemez állapota de még elvileg nincs baja csak pár hibás szektor van rajta. Most ugye kérdés ha kap egy új merevlemezt akkor is ezt csinálja-e, esetleg volt-e már valakinek hasonló problémája?

(#2318) viperbiker


viperbiker
csendes tag

Sziasztok!

Van egy P5WSO laptopom Inteles ami javítás céljából került hozzám viszont beletörik a fogam a dologba.
Az a hibája hogy bekapcsolom a gépet egy kicsit felpörgeti a ventilátort majd leáll a gép.
Se kép se hang se semmi.
Valami ötlet esetleg?
Memória csere volt, kivettem az akksit kisütöttem, csak tápról próbáltam indítani de semmi.

(#2319) lala42 válasza viperbiker (#2318) üzenetére


lala42
őstag

Vagy laphibás, vagy tisztitsd le a procit és a videochipet, majd pasztázd újra. Ha ekkor is, akkor bizony lap hibás. :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#2320) viperbiker válasza lala42 (#2319) üzenetére


viperbiker
csendes tag

Köszönöm a választ!

(#2321) dzso22 válasza viperbiker (#2320) üzenetére


dzso22
senior tag

rendesen felpörgeti a ventit vagy csak egy pillanatra?
Bga-hibáknál fordul elő még ilyen hibajelenség bizonyos laptopoknál.
Milyen vga van a gépben ? Nvidia 630M ?
Hogy ment tönkre? egyik pillanatról a másikra vagy a szokásos módon hogy másnap már nem indult el ?

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#2322) viperbiker válasza dzso22 (#2321) üzenetére


viperbiker
csendes tag

Egy pillanatra felpörgeti a ventit aztán leáll.
Sajnos az előéletét nem tudom annyit mondtak hogy nem kapcsol be

(#2323) dzso22


dzso22
senior tag

Próbáld meg gyengébb táppal és közben figyeld a táp ledjét nem e fekteti meg egy pillanatra a laptop.
Ha nem ,még érdemes lehúzni mindent "sallangot" a lapról kivenni a cpu-t és megpróbálni így elindítani.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#2324) fonseca


fonseca
tag

Sziasztok.
A segítségeteket kérem a következő problémámban.
Packard Bell Easy Note NS (MS2317) laptop bios - ba képtelen vagyok belépni.
Leesett,elszállt a vinyó amit kicseréltem,de nem tudom telepíteni mert nem lép be a bios-ba. Valamiféle kódot kér,amit nem tudok megmagyarázni. Sem az F2,sem az F12,sem pedig a "delete" gombra nem reagál,csak kidob egy ablakot amin jelszót,vagy kódot kér. Próbáltam utánanézni rákeresni a problémára,de eddig semmi.

(#2325) gerner1 válasza _Fonzy_ (#50) üzenetére


gerner1
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#2326) gerner1 válasza fonseca (#2324) üzenetére


gerner1
veterán

Valszeg BIOS Password aktív. Ez, egyébként gyárilag nics aktíválva, tehát az vásárlás utáni user ügy.
Sajnos, a BIOS chip állandó tápellátását biztosító gomb-elemet ki kell venni, és az nélkül várni 20-30 percet, hogy minden beállítást elfelejtsen.... Ehhez, a gépet szét kell szerelni.

(#2327) fonseca válasza gerner1 (#2326) üzenetére


fonseca
tag

Rendben,szétszedem nem gond. Közben olyat olvastam hogy biztosan lopott a laptop,és valamilyen zár van rajta. Kizárólag a hivatalos márkaszervizben tudják kiütni,ami nem 2 forint. Hát ez biztosan nem lopott,ez tény!
Viszont akkor hogyan került oda,és miért?

(#2328) gerner1 válasza fonseca (#2327) üzenetére


gerner1
veterán

A találgatás, nem az én asztalom....

(#2329) fonseca válasza gerner1 (#2328) üzenetére


fonseca
tag

:) Okés,megértettem. Holnap szétszedem,kiveszem belőle az elemet,várok vele egy órát aztán meglátjuk.
Mindenképpen jelzem a tapasztalataimat.
Köszi a segítséget.

(#2330) fonseca válasza gerner1 (#2328) üzenetére


fonseca
tag

Nos furdalt a kíváncsiság,szétszedtem. Kivettem belőle az elemet. Egyébként rém egyszerű volt,közvetlenül a billentyűzet alatt található. Több mint 1 órát állt elem nélkül,és mielőtt visszatettem az alaplap érintkezőit is összezártam biztos ami biztos. Összeraktam,és sajnos ugyanaz a jelenség. Rögtön jelszót kér..
Egy másik vélemény szerint :
"A laptopok ún NV Flash-ban tárolják a jelszavakat. Ez egy nemfelejtő memóriatípus. Így az áramelvétel, akkumulátor kivétel és hasonló praktikák nem játszanak"

Akkor ezek szerint sakk-matt? Nincsenek jó tapasztalataim a márkaszervizekkel.

(#2331) gerner1 válasza fonseca (#2330) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor marad a BIOS chip csere. Megrendeled ebay -ről (5-6e), aztán irány egy profi elektro-műszerész, akinek nem a holnapi fejtágításon lesz tananyag az SMD forrasztás ... Igy kb a fele lesz a végösszeg, mint a szervízben.

(#2332) dzso22 válasza fonseca (#2330) üzenetére


dzso22
senior tag

Egy próbát megér.
[link]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#2333) fonseca válasza dzso22 (#2332) üzenetére


fonseca
tag

Sajnos ez sem jött be. Nos egyenlőre parkolópályán marad a noti,tanácstalan vagyok.
Gerner1 javaslatán még gondolkodom,de valószínűleg megy bontásra.

(#2334) gerner1 válasza fonseca (#2333) üzenetére


gerner1
veterán

Igen, ez mindig nehéz kérdés, hogy mi éri meg....

(#2335) dzso22 válasza fonseca (#2333) üzenetére


dzso22
senior tag

Tudom hogy új hdd van benne,de recovery menüvel nem próbálkoztál,hogy úgy mint csinál?
[link]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#2336) fonseca válasza dzso22 (#2335) üzenetére


fonseca
tag

Nem próbálkoztam,mert sajnos az F11 gombra sem reagál. Továbbra is csak egy kis ablakot dob ki amelyben egy 8 számjegyű jelszót kér.

(#2337) dzso22 válasza fonseca (#2336) üzenetére


dzso22
senior tag

Egyébként hdd-ről bootolna ha nem nyúlsz semmihez?

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#2338) fonseca válasza dzso22 (#2337) üzenetére


fonseca
tag

Nem. Fel sem ismeri a HDD-ket,mintha nem léteznének.
Ezt onnan tudom hgy rádugok egy telepítő pendrive-ot,elindítok egy telepítést,de "merevlemez nem található" hibával véget is ér. A HDD-k biztsan jók.

(#2339) dzso22 válasza fonseca (#2338) üzenetére


dzso22
senior tag

Szóval pendrive-ról bootol :))
[link]
De akár egy bios frissítéssel is lehet próbálkozni hátha engedi

[ Szerkesztve ]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#2340) fonseca válasza dzso22 (#2339) üzenetére


fonseca
tag

Nos bootsorrendet nem tudok változtatni,de a telepítés automatikusan elindul.
Tanulságos kis videó. :)
Az elemkivétel,már nálam is megvolt,de a pendrive-os dolgot megcsinálom.
Köszi

(#2341) fonseca válasza fonseca (#2340) üzenetére


fonseca
tag

Dzso22!
Legmélyebb tiszteletem,jelentem működik a cuccos. :K
Igaz a program Acer gépeken volt tesztelve,a videón is egy ilyenen demonstrálja,de lazán feltörte a Bios jelszót. Már szépen megy is a telepítés.
Még egyszer köszönöm a segítséget,úgy gondolom jó sok pénzt takarítottál most meg nekem... :R

(#2342) dzso22 válasza fonseca (#2341) üzenetére


dzso22
senior tag

Lényegtelen ha a bios típusa azonos.
Nincs mit :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#2343) gerner1 válasza fonseca (#2341) üzenetére


gerner1
veterán

Nah, ennek én is örvendek. El kell ismernem, elsiklottam ez lehetőség felett ....

(#2344) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a következő lapos: packard bell easynote f5211-hc-459hg
milyen processzort kezel?
Egy ismerősé a gép, elvitte szervízbe probléma miatt és egy celeront raktak be neki.

(#2345) gerner1 válasza Sanyaaa26 (#2344) üzenetére


gerner1
veterán

Elvileg ezek . 35W TDP -ig, bármelyikkel működik. 35W felettiekkel is, de ahhoz a gyári 35W -hoz tervezett hűtés kevés. A megadott típuskód esetén " f5211-hc-459hg " intel B960 volt benne, gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#2346) Sanyaaa26 válasza gerner1 (#2345) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Köszönöm!

Jól láttam hogy i3-2370m bele menne?

Most látom a listát, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2347) gerner1 válasza Sanyaaa26 (#2346) üzenetére


gerner1
veterán

Elvileg bele, de próba nélkül nem veszünk prockót ...

(#2348) Sanyaaa26 válasza gerner1 (#2347) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Igen, bár most már az i7-el megy a szemezés, laposnál kicsit neccesebb a kivitelezés, szét belezés a próbához, de jogos.

(#2349) gerner1 válasza Sanyaaa26 (#2348) üzenetére


gerner1
veterán

:D

(#2350) sirály69


sirály69
őstag

Van 1 TM85-JO-543HG notim. Alaplaphibás lett.. :O
Vennék hozzá alaplapot, de nem tudom, hogy mire kell figyelni.
Alaplapon találtam az alábbi kódokat:
3BMFGH:51
NEW90 L24
A második sorban lévő kóddal jelölt lapot már találtam. Az jó lehet?

Szerver Hosting Debrecenben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.