Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20351) Gubek-Einste válasza soundsthu (#20348) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az eszközzel csak a wifi hálózat hatótávját lehet kiterjeszteni vagy normál AP-nak beállítani.

#20349 béla.hu Ha wifi-n szeretnéd tovább osztani a vett net akkor kell egy második wifi adapter is a gépbe. LAN-on történő tovább osztáshoz pedig hídba kell kötni a wifi adaptert és a LAN kártyát és megosztani a wifi-n vett netet.
A legegyszerűbb egy kliens-híd beállítású eszköz lenne.

#20350 redbiro Attól függ milyen az adott film bitrátája.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20352) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hogy megvalósítható e a következő.

Lenne két külön hálózat melyeket szeretnék összekötni, két külön ház így kábeles összekötés nem jöhet szóba.

1. hálózat: adsl --> adsl modem --> linksys wrt54GL Tomato fw-el --> gépek lanon és wi-fi-n
2. hálózat: adsl --> Pirelli hgw --> rajta 1 gép lanon
--> Apple Time Capsule --> lanon és wi-fi-n gépek
--> digitális telefon

viszont van mégeyg linksys wrt54GL szintén tomato fw-el.

Itt lehetsége valahogyan egy helyi hálót kialakítani a két hálózat között

[ Szerkesztve ]

(#20353) redbiro válasza Gubek-Einste (#20351) üzenetére


redbiro
őstag

megnéztem a sample-t.
average bitrate: ~12500 kbps

mediainfo szerint: 13.3 Mbps

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#20354) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok!

Összeraktam egy gépet. Azzal a céllal, hogy majd arról megy a torrent és a filmek. 24/7 gép, ezért is döntöttem a kábeles csatlakoztatás mellett. A routerem TP-LINK TL-WR841ND, ami 20 méter Cat5E kábellel csatlakozik az ASUS FM2 F2A85-M LE alaplapos gépemhez. Feltettem a driverét, működik szépen. Az a problémám vele, hogy 1-2 naponta eldobja a hálózatot. Most is nézem épp, hogy csak a laptopom seedel, ami ráadásul csak a beépített wifijén van a routeren, amiről én, mint laikus azt gondolnám, hogy kevésbé stabil, mint a kábeles összeköttetés. Mi lehet a probléma?

Szerk.: Win7 van a gépen, alvó üzemmód: "soha"

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#20355) Gubek-Einste válasza redbiro (#20353) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor nem kevés a forgalom.

#20354 Toobee A router-en volt:
Reset újrabeállítással?
Firmware frissítés, akár régebbire is?
Milyen nettel van használva?

Torrent nem való wifi-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20356) demars


demars
addikt

Ide is leírom!

Hello Mindenkinek!

Remélem jó helyre írok!
Olyan gondom van, h szeretnék egy wifis rendszert úgy beállítani, hogy 2 router működjön!

A t-home által bekötött speedtouch router/modem egység wifi jele gyenge ( hálószobában már nem lehet netezni a notival, mióta ezt bekötötték) , olvastam több helyen is, hogy a t.homa által ajándékba küldött router/modemnél sokan csinálják úgy, h a régi routert bekötik, s az adja a wifit!
Én ennél a speedtouch készüléknél szeretném ezt alkalmazni, de nem tudom, hogyan?!
Be van kapcsolva mindkét router, de a tp linket nem érem el wifin keresztül!!! Csak az új modemet látja, aminek 192.168.1.254 a címe, tp linké meg: 192.168.1.1
Valaki csinált már hasonlót! Írja már le pár sorba, hogy mit tegyek?

Köszönöm!

Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#20357) Toobee válasza Gubek-Einste (#20355) üzenetére


Toobee
veterán

80/25 Digi. Furcsa mód a laptopom wifije tökéletesen kiszolgálta ezt a sebességet.

Nem frissítettem, akkor lehet ezt megteszem, ha hazaértem. Egyébként a router elég lehet arra, amire használni szeretném?

https://barbieripnk.hu/

(#20358) And válasza Kommy (#20352) üzenetére


And
veterán

Fizikailag kivitelezhető a kapcsolat, mert a meglévő WRT54GL routerek között akár WDS-link, akár AP - kliens (híd) segítségével is összeköthető a két hálózat. Ami probléma lehet, az a címek beállítása és elosztása az eddig külön kezelt két hálózat között: ha minden állomás azonos címtartományba kerül (ráadásul DHCP-n kérnek maguknak címeket), akkor csak egyetlen DHCP-szerver lehet a teljes összevont hálóban. Ez azért gond, mert a címet kérő eszközök átjárója a DHCP-szerver lesz, magyarán minden állomás azon az egy routeren keresztül akarja majd elérni a nyilvános netet, és ha a link valamiért nem él, a 'túloldal' állomásai nem kapnak címeket. Ha viszont a kapcsolat két oldala között eltérő címtartományok vannak, akkor nehézkessé válhat a 'szomszéd' hálózat elérése. Biztosan kivitelezhető ez jól is, hogy mindkét alhálózat a saját kapcsolatán érje el a netet, és mindkettőben legyen DHCP, de megmondom őszintén, erre nem is tudom, mi lenne a legjobb megoldás (a minden állomáson fixált IP-, átjáró- és DNS-címmegadáson kívül értve). Talán ez segít valamennyit: [link], bár ez esetben a WDS mindkét oldalán lévő állomások az első kapcsolatát használják.

(#20359) redbiro válasza Gubek-Einste (#20355) üzenetére


redbiro
őstag

hát most egy elég fura dolgot vettem észre.

amikor elindítom a filmet, akkor ott kiírja, hogy testing network speed és egy számot.

ha ez az indítás pillanatában valami nagy szám, pl 50000 kb/s, akkor röccenés nélkül játssza a filmet, de ha épp ez a szám alacsony, pl 15000 kb/s, vagy még ennél is alacsonyabb, akkor szépen szaggat a cucc.

kérdés hogy ezt a számot honnan veszi a player? rápróbál a hálózatra?

lehet hogy totál hülyeség, de nekem úgy tűnik, hogy ha épp foglalt a háló, akkor beállítja fixre az alacsony értéket és szaggatni fog.

létezhet ilyen?

it never gets easier, you just go faster

(#20360) Gubek-Einste válasza demars (#20356) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ESZERINT állítsd be.

#20357 Toobee Ehhez a nethez már gigabites router lenne az ajánlott, lehet, hogy az okozza a gondot, hogy a router nem bírja kiszolgálni a teljes sebességet amit a szerver igényelne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20361) redbiro válasza redbiro (#20359) üzenetére


redbiro
őstag

elnézést, a kb/s az kbit/s mindenhol.

it never gets easier, you just go faster

(#20362) Gubek-Einste válasza redbiro (#20359) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben úgy látszik meg lehet a hiba forrása, valószínű, hogy valami tesztet futtat le és eszerint dolgozik később.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20363) And válasza redbiro (#20359) üzenetére


And
veterán

Nekem is van egy Asus médialejátszóm, ami szintén végez tesztet. Úgy néztem, ez annyiból áll, hogy az adott fájlt (még a listában, előnézetkor) megnyitja, és kiírja az elérési sebességét, amit nálam stabilan 28..30 Mbit/s körül mér vezetékes kapcsolatnál. Pedig a NAS-om, amin a fájl van, egy meglehetősen lassú jószág, samba-n olyan 6,5 Mbyte/s sebességgel lehet róla olvasni, ami persze még így is jóval nagyobb, mint a lejátszó sebessége. A player röccenés nélkül viszi a HD-s anyagot, és közben még fájlcserélő kliens is fut rajta.

(#20364) redbiro válasza And (#20363) üzenetére


redbiro
őstag

na ez az, hogy ez nekem összevissza ugrál, olyan 9 mbit-től a 125 mbit-ig, attól függően épp mikor nyomok rá.
tehát egyik pillanatban még ennyi, aztán a 3 mp múlva már annyi.

mi okozhatja ezt? a routerrel van gond?
egy asus rt-n15u van most bekötve.

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#20365) And válasza redbiro (#20364) üzenetére


And
veterán

Nem hinném, hogy ez a routertől lenne, mivel a helyi hálózat felől nézve az amúgy sem router, csak egy szimpla switch. Próbáld meg közvetlenül, switch nélkül LAN-on összekötni a lejátszót és a NAS-t (ilyenkor persze fix IP-re kell állítanod mindkettőt, mert a DHCP-szervert eltünteted a hálózatból.)
Mod.: ha ennyire hektikus az a mért átviteli ráta, akkor bizony a lejátszó is okozhatja. Lehet, hogy az Asus-ból nem spórolták ki a megfelelő mennyiségű puffer-memóriát :U?

[ Szerkesztve ]

(#20366) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok

ez a TP link AP

képes arra, hogy egy másik ugyanilyen AP-ről fogjon jelet, és ezt továbbossza ergo routerként?
mert ebben az esetben nem lenne szükséges rákötnöm egy routert, hogy az ossza tovább a a vezetéknélküli jelet.
vagy mindenképpen szükséges utána kötni egy routert?

ill. G-s routeren mennyire éri meg a 2.5 DBi-s antennákat lecserélni 8dbi-sre? (mindegyik körsugárzó?
inkább vegyek egy N-es routert?

[ Szerkesztve ]

(#20367) And válasza eastsider (#20366) üzenetére


And
veterán

"képes arra, hogy egy másik ugyanilyen AP-ről fogjon jelet, és ezt továbbossza ergo routerként?"
Tud kliens- és WISP-kliens módot, tehát igen. De csak egyetlen LAN-csatlakozója van, tehát több klienshez kell utána egy switch is.
"ill. G-s routeren mennyire éri meg a 2.5 DBi-s antennákat lecserélni 8dbi-sre? (mindegyik körsugárzó?"
Attól függ, hogy a klienseknek mennyi plusz jel kell ahhoz, hogy stabilan elérjék a routert. Ha épp az az 5,5 dB-nyi hiányzik, vagy azáltal stabilabb lesz a háló, akkor igen, ha viszont több kell, vagy a körülmények okán nem tudod kihasználni az új antenna plusz nyereségét (netán az nem is valós adat), akkor hiába. Sajnos ez egy ilyen többváltozós játék, amire nincs univerzális válasz.

(#20368) redbiro válasza And (#20365) üzenetére


redbiro
őstag

megcsináltam a direkt összekötést, és sajnos nem igazolta az egreat gyengeségét.
kb 40 filmet néztem végig ezzel a preview megoldással és 27 és 32 mbit/s közé esett minden esetben a mért sebesség.

ha visszakötöm a routert, és újra végigmegyek a filmlistán, minden 3.-4. film esetében igen alacsony 10 mbit/s sebességet mér az egreat, a többinél a 30 körülit, ahogyan direktben is.

mi lehet a gond? milyen beállítást nézzek meg a routerben?

it never gets easier, you just go faster

(#20369) eastsider válasza And (#20367) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszönöm! és ha wifin szeretnék hozzá csatlakozni kliensként az lehetséges? vagy mindenképpen kell akkor utána a wifi router ugye?

mindenhol van jel a házban még telefonon is, de valahol épphogy... ezért gondoltam, hogy elég lenne az erősebb antenna.

[ Szerkesztve ]

(#20370) eastsider válasza eastsider (#20369) üzenetére


eastsider
nagyúr

(mármint több klienssel egy időben wifin keresztül)

ahogy olvastam a wds helyett célszerűbb routert használni azért...

[ Szerkesztve ]

(#20371) And válasza eastsider (#20369) üzenetére


And
veterán

Nem értem teljesen, hogy mit szeretnél. Egy multifunkciós AP-t linkeltél, ami sajátos felépítésű, céleszköz, és éppen ezért vannak korlátai is (például kültéri kivitel, kizárólag 5 GHz-en megy, a/n-szabványú és beépített antennája van). Ugyan van rajta antennacsatlakozó, de csak az eredeti kiváltására való, más értelme nincs. Vagyis ha ez valóban egy kültéri telepítésű, pont-pont kapcsolatot megvalósító eszköz, akkor miért akarsz rá csatlakozni házon belül wifi-n? Bár éppen a repeater-módot is ismeri, de egy dedikáltan kültéri eszközzel ezt nem igazán szokás megcsinálni: ha beltéri wifi-elérés kell, akkor csatlakozzon hozzá egy újabb AP, aminek ez a dolga, ne a távoli linket biztosító eszközre bízzuk a jelismétlést.

[ Szerkesztve ]

(#20372) eastsider válasza And (#20371) üzenetére


eastsider
nagyúr

két ház között fogja megvalósítani a kapcsolatot a két darab ilyen AP.
majd a célházba wifin keresztül kell, hogy tudjanak csatlakozni a kliensek. a kültéri AP kint lesz, a padláson pedig egy router ami szórja a házba a jelet (nem lehet kábelt lehúzni...

viszont akkor egy ilyenre: [link]
lenne szükségem, ami szórná a házban a jelet nem?
(panelantennára lecserélném az antennáit úgy gondoltam...
szóval akkor a külső AP->ez az AP a padláson, és ehhez csatlakoznának a kliensek a házból

(#20373) Toobee válasza Gubek-Einste (#20360) üzenetére


Toobee
veterán

Több éve megvan már, eddig csak wifin használtam, ott simán kihajtotta a netet, tehát stabilan tudtam maximális sebességgel fel/le tölteni. Elképzelhetõ, hogy a LAN része a gyenge pont? Néztem a routeres topikot, lehetséges, hogy idõvel be fogok ruházni egy nagyobb TP-Linkre. Na, majd próbálkozok még, aztan írok, ha van fejlemény.

https://barbieripnk.hu/

(#20374) Magnat válasza Kommy (#20352) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

az az Apple csoda mit csinál, hálózat szempontjából switchként működik? (Tehát a közvetlen a Pirellin lévő gép egy ip tartományban van az Applen lévőkkel?)
Mert ha igen, akkor lenne tippem, bár nem tudom, h működne-e:
-a két hálózatot külön címtartományba tenném
-a tartalék wrt54gl-t a wan portjánál fogva bedugnám a pirelli egyik lan portjába és adnék neki fix ip-t
-a dhcp is kikacsolnám ugyanezen a routeren, és gateway helyett router módba kapcsolnám
-aztán client módba tenném és feljelentkeznék vele a másik linksysre
-a másik linksysen statikus dhcp-vel adnék neki egy fix címet és beállítanék egy statikus route-ot a route táblába, h az összes a másik hálóba irányuló kérés a másik linksys címére menjen (azaz arra a címre amit a statikus dhcp-nél adtam neki)
-a Pirelliben meg belőnék egy statikus routeot a másik háló ip tartományára úgy, h az egészet a linksys wan címére küldeném

Ez logikailag jónak tűnik nekem, de még sosem próbáltam kliens módban a wan portra routeolni vmit, szóval ki kell próbálni.

Szerk: gépnév alapján nem biztos h megtalálnák egymást az eszközök, de ip alapján igen.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20375) And válasza eastsider (#20372) üzenetére


And
veterán

Ok, így már világosabb. Az nem tiszta még, hogy ez az egész rendszer hol csatlakozna az internethez (ha egyáltalán).
"viszont akkor egy ilyenre: [link] lenne szükségem, ami szórná a házban a jelet nem?"
Lényegében bármilyen router megteszi, AP-ként - LAN felől - üzemeltetve. Ez az eszköz azért nem szimpatikus, mert valóban csak AP, nem multifunkciós (ahogy nézem, 3rd-party fw sem nagyon telepíthető rá), valamint csak egyetlen LAN-portja van.
"panelantennára lecserélném az antennáit úgy gondoltam..."
Minek? Nem jó rajta a körsugárzó, főleg úgy, hogy mindenhol lefedettséget szeretnél?

(#20376) eastsider válasza And (#20375) üzenetére


eastsider
nagyúr

így

csak a GB router helyett a TL AP.
körsugárzók lecserélésére azért gondoltam, mert a ház sarkában lesz a padláson az AP, de ha nem jön be, tudom majd mire használni :)
és valószínűleg soha nem kell majd másra ez az AP, lévén a házban telefonvonal sincs, és nem is lesz.
azért kell a padláson ügyküdni, mert nem lehet mégegy kábelt lehúzni a lakásba... nincs több hely a meglévő kábelcsatornába, fúrás kizárt dolog

[ Szerkesztve ]

(#20377) VinoRosso válasza VinoRosso (#20341) üzenetére


VinoRosso
veterán

Senki :F

(#20378) Lucif-R válasza VinoRosso (#20341) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Miért lett cserélve a modem? Routeren maradtak ugyan azok a PPPoE beállítások? IP címet és egyéb infókat csak akkor fogsz kapni ha a router megbökte a modemet hogy legyen szíves csatlakozzon. PPPoE csatlakozásnál a modemen világít a connected, stb led (vagy mik vannak rajta és miket mutat )?

(#20379) VinoRosso válasza Lucif-R (#20378) üzenetére


VinoRosso
veterán

Jó ég tudja miért lett cserélve, nem az enyém de majd rákérdezek. A beállítások biztos, hogy törlődtek mert resetelve lett a modem többször is. Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de a PPPoE-t nem DSL modemek használják ? (rég tanultam már tököm se emlékszik de úgy rémlik) Ezen a videón látható a router menüje, itt dinamikus IP-t állítottam be, de lehet PPPoE-t is, anno nekem is ugyanez a kábeles netem volt és akkor nálam egy hasonló router dinamikus IP-vel ment. Nem kellett semmit se vacakolni ezzel a részével, kiválasztottam ezt azt magától lekért mindent. Amúgy valószínűleg megbökte, másképp honnét szopta volna azokat az eszement címeket, amiket a képen linkeltem ?

(#20380) Gubek-Einste válasza VinoRosso (#20379) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem csak xDSL-nél használnak PPPoE-t, pl a Digi is azt használ a LAN-os/optikás nethez de a T is hasonlóképpen az optikájához és még sok szolgáltató az azonosítás így oldja meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20381) Lucif-R válasza VinoRosso (#20379) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Na várjunk csak kicsit... :) A modemben semmilyen beállítás nincs ( legalábbis olyan amit neked kéne tekergetni ). A lényeg az a routerben lakozik, vagy is kellene lakoznia. 99% hogy nem a dinamikus, és 99% hogy PPPoE kell neked.

PPPoE nem xDSL függő tehát nem kapcsolat típusától függ. PPPoE az egy protoncol amit autentikációra használ a szolgáltató egy Point to Point kapcsolat esetén.

Keresd elő az internethez tartozó szerződést, ha azon Felhasználónév / Jelszó van akkor az PPPoE ( életemben 1x találkoztam olyan ISP-vel amelyik dinamic kiosztást csinált az is csak azért mert egy lakótelepre korlátozódott a szolgáltatási terület és Ethernet jött be a lakásokba, de ők is átálltak PPPoE-re igaz csak azután, hogy felvásárolták őket ).

-----ISP------MODEM-----ROUTER----PC-----

Modem: csak bedugod és van
Router: PPPoE szekcióban, +username, +password ( mást kb nem is kell ), a LAN oldalon dinamikus IP cím kiosztás legyen ( tehát DHCP )
PC: ott dinamikus IP ( alapbeállítás, ha nem állítottál be semmit a hálózati csatoló-n belliül IP-nek )

(#20382) gyuszek2121


gyuszek2121
csendes tag

Sziasztok!
Van egy hálózatom, ami áll Router1-ből (gyári firmware) és Router2-ből (dd-wrt). A R2-vel client bridge módban csatlakozok R1-hez, eltérő SSID-vel egyező beállításokkal, DHCP kikapcsolva (megvan a teljes sávszélesség). Szeretnék egy R3-at csatlakoztatni R2-höz, hogy legyen Wi-fi is! Ennek az R3-nak a beállításában szeretnék tanácsot kérni!
1. Milyen módban kell csatlakozni?
2. SSID illetve csatorna beállítások?
3. Ip-t honnan fog kapni, mivel R2-őn a DHCP ki van kapcsolva? illetve az R3-ra csatlakozott eszközök kitől kapjak az IP-t?
4. R1,R2 Tp-link wr841n, R3-nak tp-link wr743nd-t szeretnék tenni, ez probléma-e?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#20383) Gubek-Einste válasza gyuszek2121 (#20382) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; A legjobb az AP/Seitch lenne.
2; Az SSID és a jelszó egyezzen meg az eddigivel de más legyen csatorna.
3; R1-től
4; Nem de jobb lenne ha a 743ND csatlakozna az R1-hez mivel az gyári firmware-rel is meg tudja tenni ezt, bár a DD-WRT-s sem gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20384) gyuszek2121 válasza Gubek-Einste (#20383) üzenetére


gyuszek2121
csendes tag

Köszönöm eddigi válaszodat!
Még nem tiszta egy-két dolog. R2-ből R3-ba kábellel csatlakoznék, mert R3 nagyon gyenge jelet fogna Wi-fi-n R1-től, ahová szándékozom tenni. Akkor R1 SSID-jével kell egyezzen R3? Mikor beállítottam először R1-re és R2-re azonos SSID-t tettem, de ez összezavarta az R1-t, ezért meg kellett változtatnom.
Illetve a beállításokban R3-nál a DHCP-t ki kell-e kapcsolnom? R1 fogja tudni osztani az IP-t az R2 és R3-ra illetve a rájuk csatlakozott eszközökre?

743nd-nél ezek a beállítások vannak melyikre lenne nekem jó állítani, hogy Wi-fi illetve kábel csatlakozás is legyen (nem baj a sávszélesség feleződés)
1 Client router
2 router
3 repeater
4 bridge
5 Client

Előre is köszönöm!

(#20385) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

Van egy hálózatom, ami áll egy wifi nélküli routerből, ami az internetet több switchen keresztül osztja meg. Nekem az egyik switch végéhez kellene egy wifi-s router, hogy azon a területen legyen wifi. A kérdésem, hogy ehhez milyen routert kell vennem és hogyan kössem össze őket?

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#20386) Magnat válasza Sweet Lou 6 (#20385) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

bármilyen wifis router jó hozzá, lan porton kell összedugni, dhcp kikapcs, és az eszköz lan címét illeszd be a másik routerben meghatározott tartományba úgy, h a dhcp-vel ne ütközzön és kész is. (A címbeállítás nem fontos, anélkül is működik, csak könnyebb adminisztrálni ha beállítod)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20387) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

erre tudnátok valami okosat mondani nekem?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20388) bugizozi válasza cellpeti (#20387) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Ez így elég kevés info :N
Milyen net? Milye kábel? Router nélkül megy a net? Eddig ment? stb..

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#20389) Sweet Lou 6 válasza Magnat (#20386) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#20390) cellpeti válasza bugizozi (#20388) üzenetére


cellpeti
veterán

szia

vidanet, router nélkül megy, eddig is ment, de routerrel is ment, mert volt egy D-Link előtte meg egy TP-Link azokkal is ment.

Ezt kapom:

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20391) Lucif-R válasza cellpeti (#20390) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Interface ledek világítanak amikor összedugod őket? Bár ez a kapcsolat megszakadt ez inkább az hogy nem is volt.

Próbáld meg hogy megpingeled a PC-ről az "alapértelmezett átjáród" IP-jét. Ha megy akkor kapcsolat az van a PC és a Router között. Ha ez megvan akkor PPPoE beállításokat ellenőrizd, hogy jól vannak e beállítva ( username / pw | illetve hogy connect on demmand legyen, vagy állandó kapcsolat ).

Ha router nélkül megy akkor a modem és a ISPtől jövő madzaggal minden okés. ( router és modem közötti kábel csere esetleg? ) Ha van lehetőség akkor azt dugd a modem és a router közé ami előtte a modem és a PC között volt ( előtte azért engedélyezd hogy wifiről lehessen managelni ) Ha igy megy akkor kábel para.

(#20392) VinoRosso válasza Lucif-R (#20381) üzenetére


VinoRosso
veterán

Na akkor nem vagyok hülye, dinamikus IP az, nincs se jelszó se felhasználónév. Ha lenne a modemmel router nélkül is kérné, de nem kéri, csak bedugod és megy, a gép megkapja a modemtől a a hálózati paramétereket, nem kell semmit se konfigolni. A modemet azt elírtam, természetesen routerre gondoltam a reset alatt. Mondom már konfiguráltam ilyet, az enyém is ilyen volt, sőt az előző hálózatot is én konfigoltam ugyanennek a srácnak ugyanezzel a szolgáltatóval. Nem értem, hogy a PC miért kapja meg a hálózati paramétereket, a router meg miért nem. Sőt mondom ha beírom azokat a paramétereket statikus IP-vel a routerbe akkor se megy. Pedig elvileg így mennie kéne addig amíg új IP-t nem kap a modem, ez meg ha jól emlékszem 3 óránként változik ennél a szolgáltatónál.

most ovlasom cellpeti hozzászólását, detto ugyanez a probléma, ugyanevvel a szolgáltatóval.

[ Szerkesztve ]

(#20393) cellpeti válasza Lucif-R (#20391) üzenetére


cellpeti
veterán

vidanet nem PPPoe hanem sima DHCP-s

VinoRosso:

üdv a klubban :W

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20394) Lucif-R válasza cellpeti (#20393) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nu akkor megkövetem magam... :) ( meg most felnéztem vidanet oldalára ) ha meg dinamikus akkor lehet figyelnek, hogy egy végponton egy MAC lehet ( értem azt, hogy ugyna az mint anno UPC... ) modemhez köttött eszköz MAC-jét megtanulja a rendszer vagy amikor telepítik a netet akkor megtanítják a rendszernek és onnantól csak azzal a MAC-el lehet kapcsolódni. Érdemes lenne ezt megtudakolni, hogy így van e vagy sem.

(#20395) VinoRosso válasza Lucif-R (#20394) üzenetére


VinoRosso
veterán

ésmi van ha alaplapot/hálókártyát cserél az ember ? Nomind1 ennek utána tudok járni, meg kell nézni laptoppal van e net.

(#20396) Lucif-R válasza VinoRosso (#20395) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hát akkor szépen vagy clone MAC ( minden hálókártyán át lehet tekergetni az aktuális MAC címet kb bármilyen másik valid MAC-re ). Vagy szolgáltatónál szépen átiratod egy másikra.

(#20397) VinoRosso válasza Lucif-R (#20396) üzenetére


VinoRosso
veterán

és azt nem lehet megoldani ebben az esetben , hogy a router MAC-jére iratjuk át a címet, mert ezesetben az mögötte lévő gépek nem látszódnának ?

(#20398) cellpeti válasza Lucif-R (#20394) üzenetére


cellpeti
veterán

lehet hogy ez áll fent, csak valahogy máshogy, mert:

TP Linket egyszerre felismerte - ez volt az első router amit rákötöttem 3 évig volt meg ez
D-Link: na itt már szarakodott a rendszer, de 2 nap kínlódás után felismerte a rendszer és működött 3 hónapig volt meg
Linksys WRT54G: ezt ma hozta a postás, eddig bnőm gépén(PB TJ65) kábellel volt net, viszont az én notimon(T500) meg nem.

Remélem meg tudom oldani a gondot, legfeljebb holnap délelőtt telefonálok egyet a ratyinet-nek.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20399) Lucif-R válasza VinoRosso (#20397) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nálam ez volt:

- bekötötték netet majd PC(1) rádug, onnantól az fain
- vettem másik PC(2) rádug, nem megy... értekeztem velük, ok akkor mivel a régi lap elfüstölt igy nem tudom klónozni igy ők átírták
- vettem wifiroutert, fogtam a PC(2) MAC-jét megetettem a wifirouter WAN interaface-ével ( és onnantól annak is az a MAC-je volt, a két interféc nem látta egymást ( routerWAN meg a PC(2), mivel a PC(2) LAN-ra volt dugva ) és ment minden szépen

MAC egyezés addig lehet ameddig nem azonos Layer2 hálózatuk ( tehát 1 switchen nem lóghat 2x ugyanaz a MAC mert nem fog menni a traffic azokról az eszközökről ) mivel Layer3-ban "elvesznek" a MAC addressek úgy ott ez a probléma nem áll fent ( kivétel talána ProxyARP esetén de az megint más szitu ).

Szóval ha az én esetem analógiáján elindulsz akkor kb az a MAC-es szűrésre jelen esetben a megoldás. Teljesen legális a MAC-móka. ( sehol nem tiltják már a több host használatát ( meg még ha tiltanák se lehetne ellenőrizni max fizikálisan oda mész megnézed van e router vagy nincs alapon ), ezért még az internet nagyon kezdetén volt egy két lázadozás ISP részéről amikor még nem volt ennyire elterjed a router... mondjuk akkor meg egy PC+hálókártya+switch(de inkább HUB) volt a megoldás ). Na mind1 kicsit elkalandoztam meg elvesztem a zárójelek nyitása zárása között valahol... :P

(#20400) Gubek-Einste válasza gyuszek2121 (#20384) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az R3-t AP/Switch módba kell bekötni, DHCP off, az egyik LAN portba az R2-ből jöbő kábelt.
Olyan SSID-t állítasz be az R3-on amilyet akarsz, azért írtam az azonosat, hogy így ne kelljen a klienseken egy újabbat beállítani.
Mivel kábellel fog csatlakozni az R3 így neked a 2; Router kell DHCP off és LAN portos csatlakozással.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.