Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19951) maxika2004 válasza mezis (#19950) üzenetére


maxika2004
őstag

Ha már 722n akkor had kérdezzem meg hogy a 7200nd, megéri a majdnem dupla árat ?

(#19952) mezis válasza maxika2004 (#19951) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem hiszem. A 722N-nél legalább tudod, hogy hova szerkeszd a parabólát.

mezis

(#19953) maxika2004 válasza mezis (#19952) üzenetére


maxika2004
őstag

Hú.... ezt kicsit kifejtenéd részletesebben..? :R

(#19954) LámaZ


LámaZ
addikt

Minket is érint az ITU-tanácskozás.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#19955) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy nagyon buta kérdésem. Biztosan már kitárgyaltátok, így elnézést ha a sokadik kérdező vagyok.:)

Kedvesemmel együtt egy mobilneten osztozunk a laptopon. Néha azonban jó lenne, ha nem kellene mindig átdugdosni a másik laptopba, meg tervezzük egy smart tv beszerzését, esetleg xboxot, amikhez szintén kell net.

Létezik valamilyen megoldás, ami úgy széttudja osztani ezt az "usb stickes netet", hogy a laptopot ne kellhen mondjuk bekapcsolni ahhoz, hogy a többi kütyün legyen net.

Előre is köszönöm a válaszotokat!

Üdv
Gábor

May the force be with you!

(#19956) Magnat válasza N.GÁBOR (#19955) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

custom firmware-val sok router támogatja, de ha nem akarsz ilyennel foglalkozni, akkor: [link] vagy ha hordozni is akarod és nem idegenkedsz a kínai rendeléstől, akkor [link]. Ennek a két eszköznek a hátránya az, h a meglévő sticked kompatibilitását ellenőrizni kell, mert nem mindegyikkel működnek együtt. Vannak több pénzért olyan eszközök is, amiknek saját 3g kezelő moduljuk van, tehát scak a sim kártyát kell beletenni stick nélkül, pl [link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19957) N.GÁBOR válasza Magnat (#19956) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Magnat Nagyon szépen köszönöm a gyors és részletes választ. Már kapásból az első megoldás is tetszik, amit az iponról linkeltél. Örülök, hogy van egész kényelmes megoldás.

Köszi szépen!

Gábor

May the force be with you!

(#19958) Magnat válasza N.GÁBOR (#19957) üzenetére


Magnat
veterán

Nincs, mit, ha asztali megoldás kell, akkor sztem is az a legjobb, milyen sticked van egyébként, amivel használni akarod?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19959) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok.

Adott egy internetkapcsolat routerrel, melyet szeretnék megosztani. A probléma az, hogy az onnan kb. 100 méterre lévő házba kéne odavarázsolni ezt a netet, mivel oda sehogyan nem lehetséges a net hivatalos bekötése. Nagyon hosszú UTP kábel nem megjátszható.
Milyen eszközökkel tudnám a 100 métert és 4-5 fal vastagságot/távolságot áthidalni?
Valamint, az adott netet ott továbbosztani?

(#19960) N.GÁBOR válasza Magnat (#19958) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Kedvesemmel együtt Ausztriába költöztünk, így egy A1-es stick. Ez lenne az.

Szerintem az általad belinkelt iponos tökéletes lenne, hisz nem akarom sehova vinni, csak arra kell, hogy a másik laptopon, esetleg majd ha lesz tv-nk akkor azon is legyen net.

Majd azt még le kell ellenőríznem, hogy ezzel a modemmel kompatibilis-e ez a kütyü.:)

May the force be with you!

(#19961) krealon válasza N.GÁBOR (#19960) üzenetére


krealon
veterán

A nevebol itelve (MF190) en arra tippelek, hogy ez egy ZTE MF190, amihez le kell tolteni egy bin file-t, mert kulonben nem kezeli a TL-MR3420.
http://www.tp-link.com/en/support/3g/

(#19962) N.GÁBOR válasza krealon (#19961) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Okés, nagyon szépen köszönöm. De jók vagytok:)

May the force be with you!

(#19963) LámaZ válasza Integrator (#19959) üzenetére


LámaZ
addikt

Én már találtam az Aliexpressen olyan erős routert, amely 300 méterre is elsugározza a jelet. A 140$-osnál 2 km hatótávot írnak, de van ott olcsóbb is.

Én mindenestre nem próbálkoznék a falak áthidalásával, hanem ablakba vagy padlásra tenném az eszközt.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#19964) LámaZ válasza LámaZ (#19963) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, így aztán rengeteg van.

Legyen minden jó!

(#19965) Magnat válasza LámaZ (#19963) üzenetére


Magnat
veterán

Csak az a baj, h hiába sugározza el 300 méterre, ha a kliens nem tud visszakiabálni... (ráadásul illegális is).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19966) And válasza LámaZ (#19963) üzenetére


And
veterán

Szinte bármelyik (!) nem tuningolt routerrel létre lehet hozni több kilométeres kapcsolatot, ha az ehhez szükséges feltételek fennállnak. Ha meg nem, akkor lehet akárhány wattos egy router, akkor sem fog menni. Természetesen számít valamennyit az eszköz teljesítménye, de a többi tényező (tiszta rálátás, zaj- és idegen forgalomtól mentes sávrész, nagy nyereségű antennák) ennél sokkal lényegesebbek.
Egy - bármilyen rádiós - eszközre fixen megadott hatótáv sosem lehet egyéb, mint marketingrizsa. Az eszköz nem függetleníthető a gyakorlati körülményektől, bármennyire is szeretné ezt sugallni a gyártó vagy a forgalmazó.

(#19967) mezis válasza LámaZ (#19963) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak fel ne forrjon a fejedben a hűtővíz az x Wattos, GigaHertz-es adód mellett.... ;]

(A mobiltelefont sem tartják egészségmegőrzőnek.)

mezis

(#19968) LámaZ válasza mezis (#19967) üzenetére


LámaZ
addikt

Az utolsó, amit olvAatam, hogy a mobil jót tesz az agynak. mondjuk nekem biztosan, mert ennem a hiddegben amúgyis szoktam sapkát tenni.

A törvényességről szólva: aszem wattban van megadva a maximum, talán 1 W?

Legyen minden jó!

(#19969) And válasza LámaZ (#19968) üzenetére


And
veterán

"A törvényességről szólva: aszem wattban van megadva a maximum, talán 1 W?"
Mármint a wifi-é? Mert az 2,4 GHz-en ennek a tizedrésze, és nem adóteljesítményként van limitálva, hanem EIRP-értékként, azaz beleszól az antenna nyeresége is (ami szokásosan nagyobb 0 dBi-nél, vagyis az 1x-es viszonynál, ezért adóteljesítményből még a 100mW-os értéknél is kevesebb engedhető csak meg egy tipikus soho-router esetén).

(#19970) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !
Most lehet hogy nagy hülyeséget kérdezek :

Ha egy ilyenen beküldöm a netet a 220-ba :-)) :))
[link]

akkor minden konnektorből jön a net a 220 mellett ? :Y :Y :Y
persze ugyanijen kütyün át ..?

(#19971) mezis válasza maxika2004 (#19970) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nem hülyeség ez, hanem valóság. Az azonos fázison lévő konnektorokra igaz. Amit sebességet írnak, olyat még senki sem látott, csak a cég reklám managere. A reklámbeli számok végéről hagyj le egy nullát. :K Egyébként baromi drága. A 220 meg már egy ideje 230. (Állítólag lesz az még 240 is. Infláció van. :DDD )

mezis

(#19972) maxika2004 válasza mezis (#19971) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !

Nahát miket ki nem találnak o....kos szovjet mérnökök :))

(#19973) 7


7
addikt

Sziasztok!

Van valakinek személyes tapasztalata arról, hogy hol lehet Pesten árnyékolt RJ-45-ös csatlakozót, illetve hozzáillő krimpelőt kapni? Ma körbejártam 4 informatikai és egy műszaki üzletet, mindenhol csak sima van (már ahol egyáltalán van).

Dühítő a dolog, mert egy legfeljebb 10 perces munkának a kellékeiért rohangáltam ma eredménytelenül 2 órát, pedig csak egy nyamvadt csatlakozót kell felszerelni.

[ Szerkesztve ]

(#19974) dokee78


dokee78
félisten

Sziasztok nyomtatót szeretnék megosztani 2 XP Professionalt futtató gépen.
Van valami szájbarágós leírás lehetőleg magyar nyelvű?
Kerestem a Google-val,de amiket találtam,nekem nem volt egyszerű,bár másnak annnak tűnhet.

(#19975) jNk válasza 7 (#19973) üzenetére


jNk
senior tag

Krimpelő 1 , Krimpelő 2

RJ45 Dugó 1, RJ45 Dugó 2

Az ubiquiti linket sikerült kiépíteni/tökéletesíteni ?

(#19976) laszak válasza dokee78 (#19974) üzenetére


laszak
tag

Szia!

1: egyik gépen printer telepít (gondolom USB-s)
2: nyomtató megoszt (nyomtatók között kiválasztod a neked kellőt, majd jobb gomb, és megosztás fül
3: másik gépen 1-es gép betallózása (\\gépnév, ezt beírhatod a start menü futtatás ablakába), majd ott látszik a nyomtató, dupla klikk rajta..
4: drivert telepíti a 2-es gép is (illetve lehet, hogy külön kell neki installálni)

Ez a legegyszerűbb

Ha hálózati nyomtatód van, akkor IP-alapján tudod csatolni mindkét gépen, drivet kell max telepíteni, ha nem találja a gép

(#19977) Kiki18 válasza 7 (#19973) üzenetére


Kiki18
őstag

Próbáld meg a Lomexet.Én ott vettem egyszer kondit...szép nagy bolt és rengeteg dolgot tartanak raktáron.
De előtte érdemes a honlapjukat lecsekkolnod...ha esetleg ninc,max egy telefon,egyből tudnak válaszolni.
A lehel tértől 1 megállónyira vannak.

(#19978) 7 válasza jNk (#19975) üzenetére


7
addikt

Nanostation jól szuperál de jelenleg csak ablakban van mindkét oldalon, és nincs is közvetlen rálátásuk egymásra. Épp azért kell krimpelő és csatlakozó, mert már kivezettem egy STP-kábelt az én oldalamon, és így tudnám előnyösebb pozícióba helyezni az egyik állomást.

Online játékra már így is használható, belső hálón 1 ms pinggel kell számolni, ha nincs nagy adatforgalom. :)

(#19979) jNk válasza 7 (#19978) üzenetére


jNk
senior tag

Ezek szerint beválni látszik a megoldást. Pozíció keresésnél a tiszta freshnel zone a lényeg, utána a finomhangolásnál a -55 dBm körülire csökkentett jelerősség, aztán nagyjából el is felejtheted őket.

(#19980) LámaZ válasza 7 (#19973) üzenetére


LámaZ
addikt

Antennaboltokban vannak ilyenek. Van egy pl. itt

Legyen minden jó!

(#19981) dokee78 válasza laszak (#19976) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,meglesem. :R

(#19982) mezis válasza laszak (#19976) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem úgy rémlik, hogy a TCP/IP tulajdonságok között is engedélyezni kell a nyomtató megosztást.

mezis

(#19983) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok
Olyan megoldható mondjuk egy TP-LINK WR-841N 300Mbps Wireless router-ral, hogy ami van nekem mobilnet usb stick-en azt tudná fogni egy tablet is?

(#19984) Helmoras


Helmoras
őstag

Sziasztok, a nexus 7 topicból lettem átirányítva kis segítségre lenne szükségem, kaptam a tablethez egy wifis routert de nem sikerül érdemben beüzemelnem :S

átmásolom a másik topicból a szituációt

Nos aki t-s vagy ismer olyan háztartást ahol ez a szolgáltató van tudja hogy egy cisco router van általában wifis(nem tul erős de azért nem rossz) amelybe beérkezik a telefon és a fehér kábel(azt hiszem koax-nak hívják).
Ebből jön nekem az internet jópár méter után egy hátsó szobába kábelen, ami be van dugva a gépbe és simán műküdik is (ezekben a hálózati dolgokban elég bénácska vagyok előre is elnézést ha valami baromságot írok)
Nos arra gondoltam ha ez a kábel nem a gépbe menne hanem ebbe a dlink 600 as routerbe amit a t-sek a nexushoz adnak akkor itt a hátsó szobába is lehetne érdemben wifizni (mert sajnos rossz a ház felépítése és idáig nem ér el a jel a ciscotól :S)
Szóval jelenlegi felállás a ciscobol jön egy kábel be a dlinkbe a wan részbe, dlinkből kábel a gépbe és ugye a saját wifije.
Minden csatlakozik készülék érzékeli a wifit gép érzékeli a routert, minden rendben belemegyek a routerbe kiválasztottam a dhcp kapcsolatot (ha jól tudom mivel nekem semmilyen felhasználónév és/vagy jelszó nem kell kábeles kapcsolat esetén akkor ezt kell)

A routerben amikor bepróbálom állitani akár wlan-t akár internet connectoint- dhcpként végigmegy a lépéseken aztán nem történik semmi nem kap ipt a dlink router

Viszont a wifit sikerült beüzemelni szóval most itt a hátsó szobában már tudok wifizni vele viszont a kábeles kapcsolat valamiért nem megy, olyat vettem észre ha átdugom másik portba olyankor néha lesz net a gépen kis időre aztán kevés idő vagy ujrainditás után ujra nincs :S

A mellékelt kis papiron azt irják egy pppoe kapcsolatot állítsak be ezzel csak annyi a gondom hogy tudtommal nekem nincs semmilyen itthoni internethez tartozó felhasználó nevem és jelszavam amit ott meg kellene adni :S
99% hogy ez valami masszív user error, jön át ismerős aki jobban ért hozzá a hétvégén, csakhát itt több a szakértő gondoltam megkérdezem.

Ha tudtok segíteni eléggé szájbarágósan kéne mert elveszek a routerek beállításai között eléggé :S

Előre is köszönöm, Üdv.

(#19985) StLui


StLui
veterán

Androidos kütyüvel wifin kersztül, TV-be dugható MK808, szeretném elérni az otthoni hálózaton megosztott mappákat.
Eljutok odáig, hogy belépek az IP címként megjelenített gépbe, látom a megosztott mappákat, de ott hogy azokba belépjek felhasználónevet és jelszót kér. Sehol nem használok, se a gépnek nincs jelszava, se a wifi-nek. Az otthoni csoport jelszavát beírtam, de nem tudom mire gondol felhasználónévnek, próbáltam a pc-gép nevét, azt a nevet amivel a pc-n be vagyo jelentkezve, de semmi nem jó neki.
Mi lehet a bibi?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19986) Gubek-Einste válasza Helmoras (#19984) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ESZERINT állítsd be a router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19987) Helmoras válasza Gubek-Einste (#19986) üzenetére


Helmoras
őstag

megpróbálom lényegében annyit különbözik hogy a dhcp szervert ki kell kapcsolni jelen esetben az uj routeren nekem.

(#19988) Helmoras válasza Helmoras (#19987) üzenetére


Helmoras
őstag

Kipróbáltam, wan-wanban volt mind a két kábel kikapcsoltam az uj routeren a dhcp-t nem történt semmi változás, majd fordítva és ugyse... :S

Az anomália ujabb periodusában olyat már el tudtam érni hogy ment a wifi illetve a nagy gépen már fel tudtam menni teamspeakre de semmi más nem ment , se drm-ek se böngésző se torrent :S

(#19989) mezis válasza Helmoras (#19988) üzenetére


mezis
nagyúr

A Cisco-ból a D-Link LAN portjába dugd az UTP kábelt ! (Az internettel kapcsolatos dolgokat a Cisco már elintézte. A D-Link -ben az internetkapcsolatot hagyhatod úgy ahogy van. Ha le tudod állítani a WAN kapcsolatot, úgy hamarabb üzemkész bekapcs. után.)

Szükség lehet még a LAN IP címnek a Cisco LAN tartományához állítására, valamint a Cisco DHCP tartományának szűkítésére. (D-Link: DHCP=Off)

Mennyi a Cisco LAN IP-je ?
És a D-Link-é ?

(192.168. ? . ?)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#19990) Helmoras válasza mezis (#19989) üzenetére


Helmoras
őstag

a cisco 192.168.0.1 a dlink 192.168.0.2

bocsi hogy lassan reagálok csak probálkozom és hol van netem hol nincs :S

(#19991) Helmoras


Helmoras
őstag

Szóval jelenleg ugy áll a dolog hogy a cisco ipje 192.168.0.1 a dlinké 192.168.0.2

cisco alap beállitáson van a dlinken kikapcsoltam a dhcp-t

" Szükség lehet még a LAN IP címnek a Cisco LAN tartományához állítására, " ez mit jelent?:S

[ Szerkesztve ]

(#19992) LámaZ válasza StLui (#19985) üzenetére


LámaZ
addikt

Hozz létre rendszergazdát névvel, jelszóval.
Ezekkel az adatokkal lépj be a PC-re.

Legyen minden jó!

(#19993) mezis válasza Helmoras (#19991) üzenetére


mezis
nagyúr

Csupán annyit kell a Cisco-n állítani, hogy a DHCP tartományon kívül legyen a 192.168.0.2. (Vagyis 3-tól vagy feljebb induljon.) Lehet, hogy eleve egy magasabb számmal indul, akkor nem kell módosítani.

Így már működnie kell az internetnek a D-Link-hez akár vezetékkel, akár WiFi-n kapcsolódó eszközökön.

mezis

(#19994) Helmoras válasza mezis (#19993) üzenetére


Helmoras
őstag

10 től indul és sajnos nem működik, nyilván user error van de már nem tudom mi lehet...

mind a kettön be van kapcsolva a dhcp, különböznek az ip egyik 1 a másik 2 es végü a cisco 10 estől indul

a dlinkben mind a két kábel a lanos részbe van bedugva.

persze csinált olyan anomáliát hogy megcsináltam a beállitásokat és hirtelen minden müködött volt net is meg wifi is, de aztán egy kis idő mulve megjött a felkiáltójel jobb alul és elment a net a gépen a wifi megmaradt és kiirta hogy további adatok szükségesek a kapcsolathoz és a dlink routeréhez linkelt, vagy volt olyan hogy szintén ment egy 5 percig aztán ujrainditottam és ismét nem volt jó :S

(#19995) mezis válasza Helmoras (#19994) üzenetére


mezis
nagyúr

A D-Linken DHCP=Off ! :Y (Két dudás nem fér meg egy csárdában !)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#19996) Helmoras válasza mezis (#19995) üzenetére


Helmoras
őstag

okés kiveszem, ugyis elpicsáztak fifában :S

szerk: kikapcsolatam most és beraktam a körbe a dlink routert most van wifi is és jelenleg megy a netis a gépen, de amikor ujrafogom most inditani utána már nem lesz net :S

[ Szerkesztve ]

(#19997) Helmoras válasza Helmoras (#19996) üzenetére


Helmoras
őstag

hubakker van net :D

Ezer hála és köszönet, lógok minimum egy sörrel :D mármint nyilván nem magamnak hanem az illetékeseknek :)

[ Szerkesztve ]

(#19998) borix


borix
őstag

Üdv.Az asztali gépemben van egy usb-s wifi vevő és egy wifi kártya.Connectify progival az egyikkel meg szeretném osztani a nettet míg a másikkal venném.Működik is a telóval rátudok állni de mihelyt elindítom a nettet a telón az asztali gép eldobja.

(#19999) meszi16


meszi16
tag

Sziasztok!

Lenne egy 2 csatlakozós fali aljzatom, és az lenne a kérdésem hogy ezen a tipuson meg-e lehet oldani hogy a két csatin két külön dolog menjen (pl. gép - telefon vagy 1.gép - 2.gép).
Manual
Elölről
Felülről
Köszönöm!

(#20000) Daweee


Daweee
őstag

Hello
A probléma a következő: az emeleten található egy wifi router, a földszinten egy TV, amibe netet szeretnék kötni valami módon, UTP kábel nincs a falban, kívül elvezetni pedig nem lenne valami esztétikus, ellenben a TV (Panasonic G20) csak saját (drága) wifi vevővel hajlandó együttműködni, a kérdésem hogy hogy lehetne költséghatékonyan ethernet kábelt vezetni a TV-be. Néztem a powerline adaptereket, azok sem éppen olcsók, de ha nincs más, az lesz a vége. Mivel wifi lefedettség van a földszinten, valami olyan eszközre lenne szükségem, ami megfogja a wifi jelet, és kábelen tovább tudja vezetni. Néztem hogy bizonyos wifi range extenderek ill. access pointok rendelkeznek ethernet porttal, viszont arról nem találtam információt hogy ezek ki vagy bemenetek, tehát hogy kábelen tovább tudják-e osztani a netet. Ezek [link], [link] közül valamelyik alkalmas lehet a célra? Ha nem, milyen lehetőségeim vannak még? A válaszokat előre is köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.