Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15101) dodoo2.0 válasza atos19881101 (#15099) üzenetére


dodoo2.0
csendes tag

Köszi a gyors választ. Még egy kérdés, így fog működni a net wifi-n keresztül is?

(#15102) atos19881101 válasza dodoo2.0 (#15101) üzenetére


atos19881101
senior tag

Igen kellene működnie, ha a routered támogatja a bridgelést... ezt csak akkor tudod majd meg ha kipróbáltad. :K

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15103) Tosee válasza dodoo2.0 (#15101) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Úgy is működnie kell, ha a WAN portba dugod a kábelt, amin az internetet kapod!
Router WAN beállításainál pedig a kapcsolat típusát DHCP-re rakod! Ebben az esetben ki sem kell kapcsolnod a DHCP servert, és a wifi is működni fog!

Ami fontos, hogy ha a D-link router IP címe is 192.168.1.1 akkor ezt át kell állítani (pl. 192.168.2.1 re) mielőtt összekötnéd a másik routerrel!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#15104) szabifotos


szabifotos
senior tag

sziasztok!

Ez a Cat5e patch kábel már támogatja gond nélkül a gigabites kapcsolatot?? LINK

(#15105) Tosee válasza szabifotos (#15104) üzenetére


Tosee
őstag

Igen! :K

CAT5e, CAT6 - 1000 Mb/s átviteli sebességre képesek!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#15106) Croft-21


Croft-21
őstag

Sziasztok!

Az albérletben routerrel van megosztva a net, tegnap a lakótársam rá akarta kötni a laptopjára a netet, de hiába próbálkoztunk a sima utp kábeles megoldással ( router + laptop utp kábellel összekötve) nem ismerte fel neki. Nincs kapcsolat.
Közben rájöttem, hogy itt router beállítási gondok lesznek és kéne a laptop mac címe és még ezen kívül valamit engedélyeztetni kell a router beállításaiban. Csak én annyira nem értek hozzá.

Valaki tudna segíteni? Elvileg wifis laptop, ha jól tudom annak külön mac címe van.

(#15107) Tosee válasza Croft-21 (#15106) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

MAC cím kiderítése:
start -> futtatás -> cmd -> ipconfig /all
LAN
Ethernet adapter helyi kapcsolat: fizikai cím

Wifi:
Wirless adapter vezeték nélüli hálózati kapcsolat (vagy valami ilyesmi): fizikai cím

Routerben pedig a MAC Filtering résznél kell ezeket engedélyezni, hogy engedélyezze a kapcsolatot! Egyébként milyen router?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#15108) Croft-21 válasza Tosee (#15107) üzenetére


Croft-21
őstag

Köszi, azt tudom hogy mivel tudom megkeresni, ismerem az ipconfig/all parancsot, csak azt mondta ismerős hogy még ezen kívül engedélyeztetni kell valamit a routeren.

TP Link - WR340GD

Szóval lényegében annyi, hogy ha wifit akarunk neki beállítani, akkor a wifis mac címet engedélyeztetem a router beállításokban a MAC Filteringnél?

[ Szerkesztve ]

(#15109) atos19881101 válasza Croft-21 (#15108) üzenetére


atos19881101
senior tag

Igen ennyi a lényeg ha be van kapcsolva a MAC szűrés.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15110) fricz19


fricz19
őstag

üdv
diginet-t szeretnék megosztani egy tp sg1005d vel
de csak egy gépre engedi megosztani a netet.
lehetséges kérni hogy több ip vel csatlakozzunk a hálózatra?
vagy ezt bebuktam?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#15111) g.gergo válasza fricz19 (#15110) üzenetére


g.gergo
senior tag

Nem buktad be, csak venni kell egy routert és ennyi.

(#15112) fricz19 válasza g.gergo (#15111) üzenetére


fricz19
őstag

szoval bebuktam:)...

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#15113) p3rgam3nt válasza BigBlackDog (#15066) üzenetére


p3rgam3nt
tag

Szakít a wifi ezerrel!
Köszönöm Neked, krealon-nak és szabifotos-nak a segítséget!
Szép estét!
p.

"Elég szar a helyzet mostanában. Férges az alma, savanyú a narancs, csak a dió kemény és hozza a formáját." -grelekin

(#15114) dodoo2.0 válasza Tosee (#15103) üzenetére


dodoo2.0
csendes tag

Sziasztok

Köszi a segítségeket mindenkinek. Sajnos még nem tudom kipróbálni őket mert festés van nálunk de amint sikerül írok.
Mégegyszer köszi. :R :R :R
Üdv.: Dodoo

(#15115) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Van arra vmi beállítás, h ha a laptopot kábellel is rákötöm az otthoni hálózatra, akkor a másik pc-n ki tudjam választani, h melyik csatornán keresztül érje el a laptopot (wifi vagy lan)?

Általában wifi-n keresztül szoktam streamelni a médiát, az asztali géphez, de 1080p-s anyagoknak már nem elég a b/g-s routerem. Ilyenkor a szobában lévő switchre rádugom a laptopot, de amíg ki nem kapcsolom a wifi adapterjét, addig az asztali gép a wifi-s kapcsolaton keresztül nyitja meg a megosztott médiát. Nem lehet valahogy ezt folyamatot automatizálni?

Let's begin, de gozaimasu!

(#15116) atos19881101 válasza _ak_ (#15115) üzenetére


atos19881101
senior tag

Üdv,

A route tábláját kellene módosítani a gépnek, hogy tudja melyik csomagot merre küldje...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15117) alexnowan


alexnowan
aktív tag

Sziasztok!

Abszolút kezdő vagyok, készen kaptam a netet.
Most a vihar alatt volt egy áramszünet és az asztali gépen nem akaródzik elindulni a netnek... :((

A szolgáltató "látja a rootert" bármit is jelent ez, sőt a wifi is megy a rooterről.. így írom ezt a levelet.

Kérdés: hogy zárom ki a hardver hibát az asztali gépben? Áramtalanításon túl vagyok.
Eszközkezelő a semmitmondó : "eszköz megfelelően működik" -t írja hálókártyára.

Gondolom hülyeség, de h a usb-n kötném össze az változtathat a helyzeten?

Vagy mit kéne csinálnom? :F

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#15118) g.gergo válasza alexnowan (#15117) üzenetére


g.gergo
senior tag

Először a laptopot dugd rá kábelesen, h kizárhassuk, h a router lan portja vagy esetleg az asztali gépnek van valami nyűgje.

(#15119) alexnowan válasza g.gergo (#15118) üzenetére


alexnowan
aktív tag

Köszi, jogos.
Rádugtam és most elvileg arról megy. A rooter pislog is a 2-es porton... az egyesen hagytam az asztalit.
Akkor az asztaliban halt meg valami?
Vagy csak nem "kapcsol"?

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#15120) g.gergo válasza alexnowan (#15119) üzenetére


g.gergo
senior tag

Azért próbáld meg az asztalit rátenni a 2-es, vagy a többi portra. Nekem van olyan routerem, aminek halott egy 1-es portja, de a többi jó.

(#15121) alexnowan válasza g.gergo (#15120) üzenetére


alexnowan
aktív tag

Bedugtam de semmi :(
Az asztali nem reagál.

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#15122) g.gergo válasza alexnowan (#15121) üzenetére


g.gergo
senior tag

Asztali gép kapcsolati beállításainál nézz szét, hátha látsz valami rendellenes dolgot.

(#15123) alexnowan válasza g.gergo (#15122) üzenetére


alexnowan
aktív tag

rendellenes dolgot?
NVIDIA nForce hálózati vezérlő, PCI-busz: 0, eszköz 7, művelet:0
Ez az eszköz megfelelően működik.

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#15124) alexnowan válasza alexnowan (#15123) üzenetére


alexnowan
aktív tag

Azt sem tudom mit keressek...

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#15125) alexnowan


alexnowan
aktív tag

Van valami hibakereső progi?

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#15126) atos19881101 válasza alexnowan (#15125) üzenetére


atos19881101
senior tag

Üdv,

Az asztali gépen kérlek nyiss egy terminál ablakot (futtatás----) cmd) majd ide írd be azt, hogy ipconfig, és amit kiír azt másold ide be nekem.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15127) alexnowan válasza atos19881101 (#15126) üzenetére


alexnowan
aktív tag

Hi!
Ethernet-adapter
Helyi kapcsolat

adathordozó állapota: adathordozó leválasztva
kapcs. spec. DNS-utótag:

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#15128) atos19881101 válasza alexnowan (#15127) üzenetére


atos19881101
senior tag

Az ip cím? Amint látom nem is csatlakozik neked a dolog... engedélyezve van a LAN kártyád?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15129) alexnowan válasza atos19881101 (#15128) üzenetére


alexnowan
aktív tag

Azt hol látom Win 7-esen?

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#15130) _ak_ válasza atos19881101 (#15116) üzenetére


_ak_
addikt

Pont ezt kerestem, köszi! :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#15131) atos19881101 válasza alexnowan (#15129) üzenetére


atos19881101
senior tag

Valahol a vezérlőpultban.... vagy jobb klikk a hálózati csatolóra és ott valahol.... sajna én sem windózt használok... :F

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15132) _ak_ válasza _ak_ (#15130) üzenetére


_ak_
addikt

De még mindig nem kerek vmi. A megosztott médiát továbbra is a wifin keresztül akarja továbbküldeni, de addig a böngésző már a vezetékes kapcsolaton megy. :F

Let's begin, de gozaimasu!

(#15133) atos19881101 válasza _ak_ (#15132) üzenetére


atos19881101
senior tag

Meg kellene tudni mely portot használja és azt forwaldolni a LAN-ra.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15134) torbole


torbole
csendes tag

Sziasztok,,
abszolút kezdő lennék,segítséget kérnék,,
2 wifi routerem van: d-link DIR 600 és d-link DI-524
2 Samsung Lan os TV
1 internet
DIR 600 on jön az internet(WAN) és erre Lan on csatlakozott egyik Samsung TV. Így a TV a DIR 600 WIFI jén keresztül látja a Laptop tartalmát, és a Laptopon jön az internet. WPA2 védelem beállítva.
Problémám a másik TV vel van, ez Lan on keresztül csatlakozik a DI-524 el. DI-524 wifijével szeretném láttatni a TV vel a laptop tartalmát.
A DI-524 en a Lan beállításoknál adtam egy új IP címet DIR 600 tartományán belül és a DHCP t kikapcsoltam, de sajnos nem látja a gépem.
(Itt megjegyezném, hogy a DIR 600 at csatlakozva a másik TV re működik ua a hálózat)
Kérdésem, hogy a DI-524 Wireless beállításánál a Dir 600 SSiD nevét kell megadni? Mert ha más nevet adok, akkor új hálózat jön létre (amire csatlakozva működik is,de akkor nincs internet, mert egyszerre csak 1 hálózatra tudok csatlakozni a laptoppal)), én meg szeretném, ha a DI-524 a DIR 600 hálózatára csatlakozna, hogy menjen a net is, és mindkét TV (a DI-524 és DIR 600 keresztül) lássa a laptop tartalmát.
Tehát 2 router egy hálózatra. DI-524 et tudom kliensre(?) bútítani? van megoldás rá?
Végső megoldásként a DIR600 tól Lan kábellal összekötném a másik TVt is, így 1 router lenne. De ezt utoljára hagynám.
segítséget, köszönöm
torbole

(#15135) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Rájöttem mit is szeretnék elérni :D
Leírom az elejéről:
Adva van egy gép ami kiosk módba üzemel ez nincs se netre sehova se kötve csak egy oldal fut rajt amin eltudnak igazodni emberek.(ez megoldódott )
El is indul teljes képernyőbe meg minden ami kell ( ez is megoldva )
Rá van kötve egy router (wrt54gl) ha rácsatlakozok a routerre akkor elérem azt az oldalt a gépen amit szeretnék de csak úgy ha ezt a címet írom be hogy http://192.168.1.102 akkor be jön az oldal.
Azt meglehet valahogy oldani hogyha valaki rácsatlakozik a routerre akkor egyből azt az oldalt dobja be ami az ip n szerepel?
Nem tudom mennyire voltam érthető valahogy úgy képzelem el mikor rácsatlakozok egy ingyenes wifi hálózatra akkor bejön annak a cégnek az oldala aki üzemelteti álltalában.
Ha valaki tudja a megoldást az magyarázza el legyen szives mert akinek ez lett volna a dolga megoldani az lelépett én meg itt maradtam egyedül ezzel a gondal:(
A rendszer:
WIN 7
WAMP szerver
WRT54GL router

dmc

[ Szerkesztve ]

(#15136) _ak_ válasza atos19881101 (#15133) üzenetére


_ak_
addikt

Port forwardhoz static ip-k kellenek nem?

Érdekes, h az asztali gép egyből látja a remote hostot (vagyis a lan kapcsolatot), elméletileg a kommunikáció is végbemegy (sent után established), de amint elkezdek egy másolást hálózaton belül, egyből visszaugrik a wifi-re. Még azután is, h restartoltam az asztali gépet.
Viszont, h ha kikapcsolom a wifi adaptert, majd vissza, azután nem jelenik a meg a wifis kapcsolat a remote adressek között az asztalin és a másolás is jól megy.

Olyan mintha megjegyezné a legutoljára működő címet és automatikusan azon keresztül próbálja megnyitni a kapcsolatot.

Javítok. Bizonyos idő elteltével, megint a wifin keresztül csatlakozik. Nem lehet valamiképpen a remote host sorrendet állítani?

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#15137) atos19881101 válasza _ak_ (#15136) üzenetére


atos19881101
senior tag

Igen port forward-hoz kelleni fog a fix ip. De ha static routet használsz, akkor azt mindenképp statikus ip-vel kellene csinálni, mivel ha beállítasz szabályokat, akkor újraindítás után kaphat más címet is a DHCP-től és akkor már borult is a dolog.

A remote host sorrendet sajna nem tudom merre lehetne állítani. Arra lehet a gugli lesz a megoldás :P

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15138) atos19881101 válasza dmc (#15135) üzenetére


atos19881101
senior tag

Üdv,

Valamennyire értem mit szeretnél. Ha valaki felcsatlakozik az adott eszközre, akkor ha böngészőt indít, az automatikusan egy bizonyos weboldalat nyisson meg. Jól gondolom? Ezt nem tudom hogy tudod megoldani egy sima routerrel, mivel itt átirányításról lenne szó.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15139) _ak_ válasza atos19881101 (#15137) üzenetére


_ak_
addikt

Tegyük fel, h beállítottam a fix ip-ket, és ez esetben LAN-on keresztül nyitom meg az adott portot ami nekem kell. Mi történik akkor a fájlmegosztás, h ha nincs bedugva a lan kábel és csak wifi megy, az adott port pedig LAN.hoz van rendelve, akkor ilyenkor nem érvényesül ez a szabály és a wifin keresztül is működni fog minden (ha meg be van dugva a lan kábel, akkor meg az előre beállított port továbbítás fog menni)?

Let's begin, de gozaimasu!

(#15140) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Beleszaladtam egy kis router QoS problémába.

Lenne itt 2db Edimax router.

1. router Edimax BR-6204Wg ebbe az eszközbe van 25Mbit-es UPC kábelnet kötve és ez osztja szét a netet a következő eszközök részére
- számítógép1 (Iroda) fix IP hozzárendelve .110 végződéssel
- számítógép2 (i2) fix IP hozzárendelve .109 végződéssel
- számítógép3 (book) fix IP hozzárendelve .103 végződéssel
- másik Edimax router (Router2) fix IP hozzárendelve .100 végződéssel (ez még másik 4 gépnek osztja le a netet)

A QoS tábla jelenleg így néz ki:

Számítógép1..3 QoS beállítási sémája

Router2 QoS beállítási sémája

A QoS beállításoknál nem IP tartományt adtam meg, hanem konkrét IP címeket

A számítógép1 (Iroda), számítógép3 (book) és a másik router (Router2) sebességei elfogadhatóak. Speedtest méréssel

számítógép1 és számítógép3: le: 16Mbit, fel: 1Mbit
Router2: le: 2Mbit, fel: 0,2Mbit

A számítógép2 sebessége viszont csak a Router2 szintjét hozza.

Mit baltázhatok el?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#15141) atos19881101 válasza _ak_ (#15139) üzenetére


atos19881101
senior tag

Látod ebbe nem gondoltam bele.... :F

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15142) bbalika81


bbalika81
aktív tag

Üdv!

Segítséget kérnék! Van egy belső hálózat, ebből az egyik gép kábelen routerről kapja a netet! Hogy lehetne azt a legegyszerűbben megoldani, hogy az e-mail és mondjuk 3 darab vagy több http://www.akrami.hu oldalt lehessen csak eléreni? Ezek az oldalak percenként frissítik magukat! Rendelős oldalak!

Előre is köszönöm

(#15143) atos19881101 válasza bbalika81 (#15142) üzenetére


atos19881101
senior tag

Üdv,

Nekem ez kicsit érthetetlen, de ha arra gondoltál amire én gondolok, akkor a routerben kell tiltanod mindent, és csak a megadott oldalakat engedélyezni.... persze ha tudja a router.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15144) dmc válasza atos19881101 (#15138) üzenetére


dmc
aktív tag

Szia!
Igen tökéletesen gondolod!
Hanem hogy tudnám megoldani mi kellene még hozzá vagy mit kellene állítani vagy merre induljak el?

dmc

(#15145) bbalika81 válasza atos19881101 (#15143) üzenetére


bbalika81
aktív tag

Tp-Link 300M Wireless N Router
Model No. TL-WR941N / TL-WR941ND ilyenem van. A régin tudtam állítani, de ezen nem találom hol kell.
Vagy esetleg egy olyan program nem létezik, amit jelszóval lehet védeni, és azon belül állítani, hogy melyik oldal megnyitását engedélyezze csak.

(#15146) atos19881101 válasza dmc (#15144) üzenetére


atos19881101
senior tag

Hát szerintem ezt nem fogod tudni kivitelezni, mivel itt a DNS rekordokba kellene belenyúlnod, mégpedig ha valaki felcsatlakozik, akkor bármilyen DNS kérésre ezt az oldalt adja neked vissza a DNS server. Ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy telepítesz egy DNS szervert, amelyben felveszel ehhez a címhez egy rekordot, és a gépeknek amelyek felcsatlakoznak ezt a DNS-t osztod, és ha DNS kéréssel fordulnak a szerverhez legyen az bármi, a szerver azt az egy oldalcímet adja vissza.... remélem valamennyire érthető volt.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15147) atos19881101 válasza bbalika81 (#15145) üzenetére


atos19881101
senior tag

Hát sajna sztem ebben az esetben a gugli lesz a barátod keresni ilyen softot... én nem ismerek sajna ilyet. Esetleg proxi serverrel megoldhatod, de az bonyolult és felesleges :DDD

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15148) dim dim


dim dim
tag

üdv fórum!

újabban nem az isp-m dns serverét használom, hanem free secure dns servereket.
pl. comodo secure dns, google dns.

a gondom: hogyan ellenőrizhető, hogy ezek valóban működnek mint secure dns?
mert mint alap dns működnek persze, hiszen tudok netezni. de a lényeg lenne, hogy a "gonosz" oldalakhoz történő hozzáférést megakadályozzák.
tud vki néhány olyan oldalt, amit biztosan blokkolnia kell ezeknek?
test page?

Thanks

(#15149) krealon válasza _ak_ (#15132) üzenetére


krealon
veterán

De még mindig nem kerek vmi. A megosztott médiát továbbra is a wifin keresztül akarja továbbküldeni, de addig a böngésző már a vezetékes kapcsolaton megy.

Ez nem csoda IP kommunikacio eseten.
A megosztott media kapcsolata a WiFi interface IP cimen jott letre.
A kabeles kapcsolat masik IP cimmel rendelkezeik, igy amig nincs megszakitva a regi kapcsolat, azon folytatodik a kommunikacio.
A browser minden uj lekerdezeshez uj TCP kpacsolatot nyit, az pedig a metrika alapjan a vezetekes kapcsolatot reszesiti elonyben.

Ha a media atviteli program nem alkamaz sajat protokolt a valtozo IP cimek megoldasara, akkor sajnos a megoldas minden esetben a vezeteknelkuli kapcsolat ideiglenes bontasa.

(#15150) _ak_ válasza krealon (#15149) üzenetére


_ak_
addikt

Total Commanderrel szoktam böngészni a megosztott mappákat, a megosztás 2 win7-es gép között történik, nincs semmi speciális a rendszerben. CurrPorts-al figyelve az asztali gép látja a LAN IP-t, amikor rákötöm a laptopot a hálózatra, de mégis a WiFi-s címen keresztül kezdi el másolni/megnyitni a fájlokat. CurrPorts szerint megszakad a WiFi-s IP és létrejön a kapcsolat a LAN címén, de amikor belépek a megosztott mappákba, akkor visszaáll a WiFi-s IP-re és úgy kapcsolódik.

A böngészős dolgot a laptopon próbáltam ki, h egyáltalán az működik-e magától kábelen keresztül és mint várható volt az megy. A routing tábla jól van beállítva.

Csak most azt nem tudom, h akkor a laptop kényszeríti az asztali gépet, h WiFi-n keresztül legyen köztük kapcsolat vagy az asztali gépen nem kerek vmi és az akar folyton inkább a WiFi-s címen kapcsolódni?

Let's begin, de gozaimasu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.