Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) DiXoN008 válasza Rufusz (#750) üzenetére


DiXoN008
tag

Köszi a tippet bejött. haújra próbálom akkor elindul a dolog, de majd ha kijön a végleges 9-es akkor tuti megoldodik már a dolog.

(#752) cousin333


cousin333
addikt

Na, 1-2 tapasztalat.

Bár külön könyvtárba telepítettem, a 9-es Opera belerondított a 8-asba, mert utóbbi valahogy sokkal rosszabb hatásfokkal dolgozik (több a rosszul megjelenített oldal. :(((

Azonos feltételek mellett (egyszerre megnyitott 13 tab) szinte pontosan ugyanannyi memóriát foglaltak el.

A 9-es verzióban a PH-s smiley-k néha viccesen gyorsak... :)

Vajon ez a verzió mennyire stabil? Mert úgy hiszem, hogy néhány helyen komolyabban hozzányúltak. Megkockáztassam, hogy csak a 9-est használom mindenre (pl levelezés)?

"We spared no expense"

(#753) Rufusz válasza cousin333 (#752) üzenetére


Rufusz
tag

Én legyalultam a 8ast, levelezés, rss, minden a 9ről megy már. Inkább nem gondolok bele hogy mi történne ha...:Y
Szerinted túlságosan megbízok az opera fejlesztőiben...?:U

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#754) LukE válasza Rufusz (#753) üzenetére


LukE
veterán

azert en megtartanam a regebbi verziot. ha kipucolod a disk cache-t, viszonylag keveset foglal, enni nem ker, es ha behalna a legujabb verzio(ami velem eddig szerencsere meg nem tortent meg), legalabb levelezesem biztonsagban megvan valahol.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#755) cousin333 válasza Rufusz (#753) üzenetére


cousin333
addikt

Lehet, hogy csak én vagyok túl óvatos.

LukE: Mail biztonsági mentésnek ott a Gmail :). Engem csak az esetleg elvesző beállítások, illetve a stabilitás izgat.
A konfigurációdnál lévő link nem él...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#756) Rufusz válasza LukE (#754) üzenetére


Rufusz
tag

már késő:)
Mondjuk anno a 8.0bétával sokat szívtam, de ezzel egyelőre nincs gond. Kopp...Kopp...

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#757) EmThor


EmThor
addikt

ááááááá nem megy a letöltés, 8asra raktam 9est ... ááá el se kezdeni tölteni, csak hiba-t ír ki, ilyen piros kis izé, jel, na minnyá visszaolvasok

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#758) EmThor


EmThor
addikt


aha, újraindítással megy (mármint letöltést újraindítom, thx)

[Szerkesztve]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#759) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Hali!
valaki meg tudja mondani hogy az opera hol tárolja az elmentett jelszavakat????:F

előre is thx

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#760) crab válasza .:GoliBali:. (#759) üzenetére


crab
senior tag

(#761) .:GoliBali:. válasza L3zl13 (#728) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

hali, ha ebben a fileban tárolja akkor ok, csak akkor újjabb kérdés!!! hogyan lehet kiszedni belőle?
Ha netalántán fekete a megoldás akkor mail me!
thx

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#762) RedAnt


RedAnt
aktív tag

Operások! Használjátok ki a böngészőtöket, és a képernyőtöket (ha tud 1280x1024-es felbontást), és olvassátok szélesebben a PH!-t!
[link]

╚╦╦╦

(#763) Rufusz


Rufusz
tag

Opera 8.5, vindóz: nem megy a trackpointos görgetés:( Mellesleg browserek közül csak IE alatt megy, de azt inkább hanyagolnám...
Már mindent próbáltam, driver, mouse állítgatás, opera->mouse setup, semmi eredmény:(

Van ötletetek, nagyon zavaró, linux alatt semmi para... :O

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#764) cousin333 válasza RedAnt (#762) üzenetére


cousin333
addikt

Kipróbáltam (Opera 9). Nice, köszönöm. :R

"We spared no expense"

(#765) Rufusz válasza Rufusz (#763) üzenetére


Rufusz
tag

UP! (#763)

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#766) LukE válasza Rufusz (#763) üzenetére


LukE
veterán

mijaza trackpointos gorgetes? a lapra valahova nyomsz egy kozepso gombot, es az eger fol-le rangatasaval tudsz fol/le szkrollozni? ha igen, akkor nekem mukodik.

ja, vicces: vannak webszerverek, amik megzakkannak az operatol. pl. krisna.hu nezzetek meg ugy, hogy Operanak identifikaljatok magatokat, es ugy, hogy mas brozernek:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#767) Rufusz válasza LukE (#766) üzenetére


Rufusz
tag

Kb az amit leírtál, kivéve hogy egér helyett trackpoint van. (egy kis pöcök a bill közepén, a touchpad alternatívája laptopokon)

Nem értem hogy lehet hogy csak IE-el megy:(

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#768) sqr


sqr
csendes tag

Sziasztok!
Már régen Operát használok, de levelezésre Outlook 2003-at. Most, hogy a böngészőt frissítettem 9-esre, gondoltam megnézem a levelező rendszerét. Működik is minden tökéletesen, egyvalami azonban nem: ha egy levél képe(ke)t tartalmaz (.gif, .jpg kiterjesztésben, de eredetileg NEM csatolmányként), azokat nem hajlandó megjeleníteni, csak csatolmányként jelzi és felajánlja mentésre.
Biztonsági megfontolásból az Outlook sem jeleníti meg azonnal ezeket a képeket, de egy jobbklikkre felajánlja a lehetőséget.
Nem hiszem, hogy az Opera ezt ne tudná, de egyszerűen nem jövök rá, hogy mit kell ehhez beállítani.

(#769) LukE válasza sqr (#768) üzenetére


LukE
veterán

attacsmentek kozott megjelenik, es a kepre nyomj egy jobbklikket. uj ablakban megjelenik.
De van, amit megjelenit, pölö rolexes spam leveleknel latszott alapbol az ora. nemtom, mi alapjan jeleniti meg.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#770) sqr válasza LukE (#769) üzenetére


sqr
csendes tag

Igen, de ha például egy fejlécről van szó, akkor nem a legelegánsabb megoldás külön ablakban olvasni a szöveget és külön ablakban nézni a fejlécet. :F
Egyébként visszatettem a 8.50-öt, ezzel működik. :)

(#771) Elrood


Elrood
őstag

Opera 8.50 alá létezik valami reklámszűrő szerűség?
Pl. FireFox alá ott az adblock, amit saját magunk állíthatunk be, hogy mit szűrjön.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#772) cousin333 válasza sqr (#770) üzenetére


cousin333
addikt

Elvileg a nézet menüben (e-mail-eknél felül van a gomb) van olyan opció, hogy HTML formázás engedélyezése (vagy valami ilyesmi). Azt kell bepipálni. Valószínűleg a 9-es verzióban biztonsági okokból nincs engedélyezve.

"We spared no expense"

(#773) LukE válasza Elrood (#771) üzenetére


LukE
veterán

van egy beallitgathato filter.ini.
Van hozza segedprogi is.
(ha rakeresel opera+filter.ini-re, akkor valszeg nehany perc alatt tobbet tudsz meg, mint amennyit le tudnek rola gepelni)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#774) Rufusz válasza LukE (#769) üzenetére


Rufusz
tag

''rolexes spam''LOL :)) Az ember azt hinné hogy legalább 1-2 gyártóba szorult némi tiszteség...

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#775) cousin333 válasza Rufusz (#774) üzenetére


cousin333
addikt

Azt a levelet nyilván nem a Rolex küldi...:)

"We spared no expense"

(#776) cousin333


cousin333
addikt

Szerencsére az Opera elég jól testreszabható. Kíváncsi lennék rá, hogy ki milyen skinnel, és milyen elrendezésben használja a böngészőt, hátha egymás ''műveiből'' ötleteket meríthetünk.

Ami engem illet, én a minimáldesign mellett voksoltam, ennek megfelelően az alábbi módon néz ki a böngészőablak panelekkel és anélkül (az my_opera_colored skint használom):
[link]
[link]

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#777) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

hali, ha ebben a fileban tárolja akkor ok, csak akkor újjabb kérdés!!! hogyan lehet kiszedni belőle?
Ha netalántán fekete a megoldás akkor mail me!
thx

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#778) koxx válasza cousin333 (#776) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

comfortably skint használom már régóta [link]

(#779) lamadou


lamadou
senior tag

Hogy tudom előcsalni a torrent kliens a 9.0-ban?(Build 8031)

(#780) LukE válasza cousin333 (#776) üzenetére


LukE
veterán

reszemrol valami minimál szkin [link]
(igen, mar gondolkoztam rajta, hogy eltuntetem a tab-bar-t, mert tenyleg semmi ertelme igy :D)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#781) LukE válasza lamadou (#779) üzenetére


LukE
veterán

abba sehogy, csak a ß verziokban van benne, a ''stabil''-okban nincs.
egyebkent raklikkolsz egy torrent file-ra, es lekezdi torrent-szedni. kulonosebb beallitasokat nem talaltam hozza, bar nem is keresgeltem.
(vagy a 9.0-ban pont van? a rak tudja)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#782) cousin333 válasza LukE (#780) üzenetére


cousin333
addikt

Jól vagy :F
Ennyi tab.. :R :Y

"We spared no expense"

(#783) LukE válasza cousin333 (#782) üzenetére


LukE
veterán

kossz jol. kicsit takaritottam, es leredukaltam 55-re :D
(egyebkent ilyen az, ha hozzaszokik az ember a tabokhoz, napokig nem rebootol, es mindig az utolso allapottol folytatja)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#784) #PeTeY#


#PeTeY#
tag

Sziasztok. Egy gyors kérdés. Nem olvastam végig a topicot, de egy letöltésvezérlő kellene nekem, ami freeware és együtt működik a legújabb operával. Köszi.

(#785) modd3r válasza #PeTeY# (#784) üzenetére


modd3r
őstag

Flashget

Szerk: ja, most látom csak, hogy nem freeware... :B

[Szerkesztve]

(#786) #PeTeY# válasza modd3r (#785) üzenetére


#PeTeY#
tag

És van vmi trükkje, mert próbáltam, de nem sikerült összehozni őket.

(#787) modd3r válasza #PeTeY# (#786) üzenetére


modd3r
őstag

Itt le van írva minden:
[link]

(#788) #PeTeY# válasza modd3r (#787) üzenetére


#PeTeY#
tag

:R :R :R

(#789) modd3r válasza #PeTeY# (#788) üzenetére


modd3r
őstag

Nagyon szívesen!

(#790) kovsol


kovsol
titán

Sziasztok!
Az lehetséges, hogy egyéni hangmintára is üzemel a hangirányítás ?

May the Force be with you!

(#791) #PeTeY# válasza modd3r (#789) üzenetére


#PeTeY#
tag

Sajna ez sem az igazi. Pl. wmv-t nem enged flashget-tel tölteni. :(

(#792) modd3r válasza #PeTeY# (#791) üzenetére


modd3r
őstag

Sajnálom.
Megkérdezhetem, miért nem jó neked az Opera sajátja?

(#793) #PeTeY# válasza modd3r (#792) üzenetére


#PeTeY#
tag

Mert ha berakok 10 fáljt, hogy töltse, akkor mindet egyszerre tölti akármit állítgatok. Letöltésvezérlő pedig egyszerre csak egyet. Kb. ennyi a problémám vele.

(#794) LukE válasza #PeTeY# (#793) üzenetére


LukE
veterán

beallitasok->advanced->network->Max connections to a server
es ezt allitsd annyira, amennyire szeretned.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#795) #PeTeY# válasza LukE (#794) üzenetére


#PeTeY#
tag

Na tessék! Pont ezt az egy beállítást nem néztem. :B Hálás köszönetem, mester. :R
Így már 10-ből 9 pontot kap nálam az Opera.:D

(#796) modd3r válasza LukE (#794) üzenetére


modd3r
őstag

Hú ez marha jó, én sem tudtam. Köszi!

(#797) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Még a Beta-t használom, win-reinstall elött vagyok.
A Bookmarks-ot hogyan lehet lementeni?

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#798) EmThor válasza Finwe (#797) üzenetére


EmThor
addikt

File, import export, alul opera könyvjelzők exportálása.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#799) Finwe válasza EmThor (#798) üzenetére


Finwe
őstag

thx! Nem gondoltam volna, hogy ilyen kúltúráltan meg lehet oldani :)

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#800) EmThor válasza Finwe (#799) üzenetére


EmThor
addikt

ez nem firefox (mozilla, kekszplórer), ez opera :) :) :)

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.