Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17051) NoLF válasza skitzoo (#17050) üzenetére


NoLF
addikt

nem véletlenül jöttem :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#17052) Mawyx válasza NoLF (#17049) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ez nem semmi, ha jól rémlik tildy fejlesztőként nem keres ennyit.
Azért hétköznap van rendesen "hétvégéd"?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#17053) NoLF válasza Mawyx (#17052) üzenetére


NoLF
addikt

mikor hogy, teljesen változó, és semmi beleszólásom nincs. ezen a héten volt két szabadnapom, ráadásul egymás után, úgyhogy szerencsés hét ez most nagyon :)

na megyek szaunázni egyet, edzeni nincs kedvem, de egy kis izzadás jót fog tenni, fáj egy kicsit a torkom.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#17054) Dylen válasza Tim82 (#17041) üzenetére


Dylen
aktív tag

de ha nem az lennél, azzal sem lenne semmi baj :)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#17055) Tim82 válasza Dylen (#17054) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem mondtam, hogy baj lenne, csak @ kedvéért aláhúztam a nyilvánvalót. :))

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17056) skitzoo válasza NoLF (#17051) üzenetére


skitzoo
senior tag

hát gondoltam. de amúgy mien? és sok magyaral találkoztál már? :C

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#17057) tildy válasza Mawyx (#17052) üzenetére


tildy
nagyúr

jahm 2000 meg sose volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17058) NoLF válasza skitzoo (#17056) üzenetére


NoLF
addikt

Bristolban, ahol élek, kb 7-800 magyar van, ebből kb 50 szülővárosomból sszármazik. 5 magyarral lakom együtt, az utcánkban 5 magyar család él, a munkahelyemen 6an vagyunk magyarok, a mellettünk lévő éttermekben további minimum 15 magyar dolgozik, úgyhogy a leegyszerűsített válaszom: igen.

:)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#17059) kételkedem válasza NoLF (#17058) üzenetére


kételkedem
addikt

A városban, ahol élek kb 17-1800 magyar van, ebből kb 50 szülővárosomból sszármazik. 5 magyarral lakom együtt, az utcánkban 35 magyar család él, a munkahelyemen mindannyian magyarok, a mellettünk lévő éttermekben további minimum 15 magyar dolgozik! :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#17060) venember83 válasza kételkedem (#17059) üzenetére


venember83
nagyúr

A városban, ahol élek, kb. 55.000 magyar él velem együtt. Fogalmam sincs, mennyien vannak ebben az utcában, és hányan származnak szülővárosomból, viszont a munkahelyemen a dolgozók 71 százaléka nevezhető magyarnak.

Most meg megyek bringát füröszteni.

[ Szerkesztve ]

(#17061) Tim82 válasza venember83 (#17060) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én inkább nem számolgatok.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17062) Tothgera30 válasza degu (#16965) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Most jó, megy, reggel nem ment, mármint a kábeles. A műholdasról ugyan azt tudnám mondani amit te, de hát akkoriban ez nagy szó volt mikor bejött és hát váltottunk, ez kellett.

tildy: Azért én amiket teszteltem, terhelés alatt mind hangos volt. Na jó, a Dell Mini 1010HD nem, de az passzív, teljesítménye meg lófütty alapú. Viszont nagyon notebookok között, ami már egy asztali szintjét kaparássza, hát ott azért van hang, ha este filmezek zavar. Ezért kell most egy HP 4730/4530-as, mert az apa dolgok esetén lekapcsolt ventivel m3egy és nagyon masszív. Az asztali gépekre rátérve, CPU-ra hőcsöves hűtés, VGA-ra szintén, vagy normális gyári hűtővel kel venni, nem ref.-el, tápból szintén vannak már manapság extra halkak. Még ami fontos az a ház kialakítása, a légáramlás megtervezése. Pl. nálam két összesen három darab rendszerhűtő van a gépben, kettő megy 400-600rpm körül, egy pedig 200rpm-en, szerintem meghallanád, nem igazán zavarna. Elég közel rakom a fülem, persze akkor halaltszik hogy megy, terhelés esetén is ugyan ekkora hangja van, mert nem nagyon melegszik, talán a HDD a leghangosabb a gépben, ami egy passzív alu tömbben van (HDD hűtő), plusz gumi rázkódáselnyelőkkel betéve, szóval este ha minden csöndes akkor azt hallani.

ui.: Édesapád hogy van?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17063) venember83 válasza Tothgera30 (#17062) üzenetére


venember83
nagyúr

Igazi Thinkpadeket hallgattál már? A merevlemez a leghangosabb alkatrészük normál üzem (office, filmnézés, nem 3D-intenzív játék) mellett.

(#17064) Tothgera30 válasza venember83 (#17063) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem nagyon játszom, talán heti 1-2 órát (attól hogy úgy néz ki a gépes, még nem nagyon), konvertálás, stb. megy. Igen, Thinkpadot próbáltam, rokonomnak is volt kettő, most egy C660-as Tosija van, elég strapabíró kis gépek de hangjuk van, több mint az asztalaimnak, mármint IDLE-ben, persze terhelés estén már nagyon hangosak. De hát ez nem meglepő, ha megnézed ott a prociról a hőt 1 hőcső, talán 2, viszi el, eléggé átmelegszik az, a kis ventinek meg pörögni kell 1200-2000rpm-en hogy lehűtse, hiába szigetelek jól, akkor is kihallatszik rendesen. Aki nem hiszi, járjon utána.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17065) lorcsi válasza venember83 (#17063) üzenetére


lorcsi
veterán

nálatok kint is olyan dúrván-életveszélyesen vezetnek a sofőrök mint amikor átjönnek a határon ?
tegnap hihetetlen dolgokat láttam a 47-esen :Y

(#17066) skitzoo válasza NoLF (#17058) üzenetére


skitzoo
senior tag

hát akkor jóhelyen vagy. Egyik haverom németben van és azért ottis van magyar, :C

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#17067) neduddki válasza skitzoo (#17066) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jenaban nem lehet joizuen magayrul karomkodni mert egybol radszolak:- )

udv

neduddki

p.s. hasonloasn: pitztal, hakkstatt!, golling,abtenau es meg sorolhatnam

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17068) skitzoo válasza neduddki (#17067) üzenetére


skitzoo
senior tag

Na ezt még1x ha kérhetem. :DD

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#17069) neduddki válasza skitzoo (#17068) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kapod:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17070) tildy válasza Tothgera30 (#17062) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom, a macbook pro alapbol total hangtalan, terhelesnel sincs nagyon durva hangja. Teljesitmeny ? Nincs ra panasz.

apu jol van, kiderult, hogy a c-leget kulon meg kell majd igenyelni az oeptol, ha olyat akarunk, es meg tamogatassal is lesz vagy 1 milla. Viszont azzal tudna manko, vagy jarokeret nelkul jarni, lehet meg futni is.Most rehabilitacion van majd egy honapig, az ideiglenes protezishez meretet is vettek, es intezodik a II. rokkantsagi csoportba sorolas.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17071) bandus válasza tildy (#17070) üzenetére


bandus
veterán

az nem semmi összeg, dehát ezek nagyon drágák... nemrég volt egy gyűjtés egy fiúnak, amihez én is hozzájárultam, neki is azthiszem 7milla a karprotézis... hihetetlen összeg..

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17072) Tothgera30 válasza tildy (#17070) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Abban ha jól tudom két venti van alapból, nemigazán melegszik IDLE, persze úgy terhelés estén is könnyen elvezeti a hőt.

Az jó, viszont gondolom ezek az anyagi kiadások most nem jönnek jól. Viszont ha szépen felépülne és sportolgatna akkor az sokat segítene neki a későbbiekben.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17073) Mawyx válasza Tothgera30 (#17072) üzenetére


Mawyx
senior tag

Az én asztali gépen anynira hangos, hogy ma reggel le is lőttem, nem birok rajta tévét nézni, zúg, búg, minden baja van, kiidegel teljesen :W

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#17074) Tothgera30 válasza Mawyx (#17073) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Milyen konfig?

Scythe Ninja a CPU-ra, Passzív VGA hűtő, Scythe QD vagy Himuroba a HDD-t, két 800rpm-es 120-140mm-es venti és egy halk táp. Így jó? Szerintem csöndesebb lenne mint a legtöbb laptop.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17075) venember83 válasza lorcsi (#17065) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, itt mindenki megcivilizálódik, csak kiszabadulva a ketrecből jön ki belőlük az állat. Rendkívül jót tesz a közlekedési morálnak, hogy kvázi nincs autópálya, és ha sietsz, akkor bizony falvakon át kell nyomjad a pedált, sok helyen meg járda sincs a főút mellett, cserébe vannak szekerek, favágó gépek, hatvan éves traktorok usw.

A minap mentem bowlingozni a munkatársakkal az egyik városszéli bevásárló központba, aztán kikerülve az egyik lehúzódó kocsit kicsit átmentem a bal oldali sávba, ahol már jött valaki hátulról. Tény, hogy nem vettem észre, de simán elfért, mert annyira nem mentem át. Utána azonban kaptam dudaszólót plusz még le is akart szándékosan szorítani az elvtárs az út jobb szélére. Ilyen ez a popszakma. :)

[ Szerkesztve ]

(#17076) Dylen


Dylen
aktív tag

thome vagy upc, ez itt a kérdés.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#17077) 7 válasza Dylen (#17076) üzenetére


7
addikt

Ha net, akkor UPC

(#17078) skitzoo válasza 7 (#17077) üzenetére


skitzoo
senior tag

Igy igaz. A t az egy nagy rakás ...

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#17079) tomsics


tomsics
senior tag

Üdv urak!
Nincs valakinek egy powerpoint bemutatója a memóriák történetérő??Vagy valami hosszab leírás??Tesómnak kellene(lány :D) a pointhoz nem ért.Nekem mondta nem-e csinálnám meg,de nincs sok időm ere.Tudom a google a barátom,de sok mindent ott se találtam róla ami egybefüggő és hamar megoldható lenne.Ezért gondoltam megkérdezem itt hátha nektek van valami ilyenetek.Előre is köszönöm

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#17080) tildy válasza bandus (#17071) üzenetére


tildy
nagyúr

20-30 ezer dollar a normal ara. Tehat vegulis ez is 6-7 millas, csak kervenyezni akarjuk az egeszsegugytol a kedvezmenyt .
ez lenne az:
kep
video

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17081) nike_ válasza neduddki (#17067) üzenetére


nike_
addikt

te is voltál már abtenauban? én nyáron voltam ott 1 hetet. jó hely.

(#17082) Dylen válasza 7 (#17077) üzenetére


Dylen
aktív tag

Sajnos a upc nagyságrendekkel drágább, mert mifelénk nincs ún "társasházi kedvezmény" :F Szóval úgy néz ki thome lesz. Amúgy meg net+tv.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#17083) ToBeY válasza 7 (#17077) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem inkább Digi :B

(#17084) pohár válasza Dylen (#17082) üzenetére


pohár
félisten

T nagyságrendekkel stabilabb mint a többi, nekem is 5 megás T netem van, és egyszer se volt üzemszünet/zavar :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#17085) Dylen válasza ToBeY (#17083) üzenetére


Dylen
aktív tag

Digi nálunk nincs :F Mondjuk egy házszámmal arrébb már van. Lehet megérdeklődöm.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#17086) ToBeY válasza Dylen (#17085) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem érdeklőd meg lehet-e nálatok is,mert elég jó fajta.És nem is olyan vészes az ára talán 4500 fizetek ezért

(#17087) bandus válasza pohár (#17084) üzenetére


bandus
veterán

nekünk is 5 megás T volt eddig, egyszer volt egy fél napos kimaradás kb 5 év alatt, annyi szerintem belefér...

most szerencsére váltottak anyuék nagyobb csomagra, így már 25 megás lesz :K

tildy: ejha, ez elég modern cucc, remélem sikerül megkapnotok hozzá a támogatást! biztosan nagyon megkönnyítené apukád életét.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17088) tbs válasza Dylen (#17076) üzenetére


tbs
addikt

upc

szerk.: Netezéshez a legolcsóbb cuccot újítsd be, a leggyengébb is alkalmas vpn melóra - ha véletlenül kellene.

[ Szerkesztve ]

(#17089) degu válasza pohár (#17084) üzenetére


degu
senior tag

Szerintem ez egy bohockodas a megakkal /meg nyulkalas a zsebedben/
Ha a fogado szerver tul van terhelve /mert tobben lepnek fel ra,mint a kapacitasa,mert tobbel szerzodott a Szolgaltato,mint amekkora a szerverkapacitasa/akkor belassul az 5 Megas is!
Nekem Inviteles, 1Megas netem+TV+telefon van,de van,hogy q*rvara belassul a net,van,hogy szaguld,a TV meg mindig akadozik /beakad a kep,az adapterbol,vagy szuro? oriasi kattanasok,durranasok hallatszanak,es soxor idolegesen eltunnek csatornak,stb./
Nem ertek a muszaki reszleteihez,de az az erzesem,hogy egyszeruen nem eleg a *csatorna*kapacitasa,amin az adatok jonnenek.
Felhivtam az ugyfelszolgalatot,es annyit mondtak,hogy reseteljem az adaptert/?/,meg a netes szviccset.Ennek ellenere csucsidoben rendszeresen seggreul minden!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17090) Dylen válasza tbs (#17088) üzenetére


Dylen
aktív tag

ezt én nemtudom dekódolni :)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#17091) 7 válasza ToBeY (#17083) üzenetére


7
addikt

Nyilván okkal nem volt a lehetőségek között... :P
A Digi lakótelepekre, meg sűrűn lakott helyekre megy csak be. A UPC már hajlandó néhány kertvárosi részekben is netet szolgáltatni, de még az is korlátozott.

(#17092) ToBeY válasza 7 (#17091) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez igaz.Hozzánk is csak akkor kötötték be,amikor a 80 lakásos társasház úgy 3/4-e váltott.
Mondjuk nem volt kérdés a váltás, mert a nagy T-nél olyan 20k volt net tv telefon most 7-8k körül lehet.

[ Szerkesztve ]

(#17093) pohár válasza degu (#17089) üzenetére


pohár
félisten

ja hát invitel, akkor nincs miről beszélnünk :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#17094) nike_ válasza degu (#17089) üzenetére


nike_
addikt

nekem a T-home teljesen stabil, 2 éve van nekünk bekötve, eddig összesen 1x volt kimaradás (az is csak pár óra volt).

25/15 megás, ezt elfelejtettem mondani.

[ Szerkesztve ]

(#17095) FehérHolló válasza nike_ (#17094) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nekünk Matáv/Axelero/T-online/T-Home olyan 15 éve, voltak vele nagy gondok, még ma is vannak. Nem kell agyonisteníteni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#17096) tbs válasza Dylen (#17090) üzenetére


tbs
addikt

"Legolcsóbb" a kulcsszó. ;)

(#17097) FehérHolló válasza tbs (#17096) üzenetére


FehérHolló
veterán

Fenébe, engem a vpn fogott meg, megint félrekommunikálunk. :P

(Mondanivalód értem, szeretlek, zsömlét napi szinten küldenék neked e-mailben, no offense, just kidding.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#17098) pohár válasza FehérHolló (#17095) üzenetére


pohár
félisten

nálunk jó 3-4-5 éve van, egy rossz szavam nincs rájuk

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#17099) nike_ válasza FehérHolló (#17095) üzenetére


nike_
addikt

kinek a pap, kinek a paplan

(#17100) FehérHolló válasza nike_ (#17099) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mondjuk úgy, hogy három másikkal is próbálkoztunk, egyik sem volt jobb.

Skynet is real. It's called Google.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.