Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) Peczek válasza gurabli (#30098) üzenetére


Peczek
aktív tag

Én kb. 5-10 éve javíttattam egy Nikon 18-70-et. Akkor volt a javítás 20 eFt. Tehát javítani anyagilag nem éri meg, vagy legalábbis nem lesz olcsóbb, mint venni egy másik használtat. Akkoriban egy 18-70 kb. 25-rt volt kapható kb. De: ha a sajátodat javíttatod, akkor tudod, hogy a sajátodat kapod vissza, ami már bevált: nem volt leejtve, nem back fókuszos, nem karcos, annyi por van benne, amit te beleraktál, nem esett tengerbe, nincs tengely elmozdulása stb.

Én egyébként itt javíttattam, de fene régen volt már, most nem tudom milyenek.

(#30102) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Gondolkozom egy teleobjektivben.
OMD EM5-om van, meg az eredeti megjelenes. A 12-40 melle szeretnek egy hosszabbat.
Mzuiko 40-150 vagy 75-300-ban gondolkozom, de latva altalaban mikre hasznalom, szerintem a 75-300 tul sok....

Mas: ha mondjuk 75-300 lenne az ut, van a Pananak Panasonic 100-300 II Power. Olvasgatok teszteket, igazabol nem tudok egyertelmu valaszt kapni melyiket.

Rhinocamera.hu oldalrol van tapasztalat? Jo eros 25 ezerrel olcsobb a Mzuiko 40-150 mint barhol mashol. Veheto, hasznalhato bolt?
Koszonom
G

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#30103) Viperator válasza Gravity1234 (#30102) üzenetére


Viperator
őstag

Rhinocamera.hu - felejtsd el!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#30104) Gravity1234 válasza Viperator (#30103) üzenetére


Gravity1234
tag

Rendben koszonom.

Akkor maradjunk csak a valasztasnal.
Mzuiko 75-300 vagy Panasonic 100-300 II Power, vagy "csak" a Mzuiko 40-150?

75-300 van hasznaltan 90 kornyeken.
Panasonic 100-300 II Power-re kaptam ajanlatot 128-ert.
40-150, ujonnan 80-90 kozott.

G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#30105) sapka7


sapka7
friss újonc

Sziasztok! Valaki tudna segíteni abban, hogy van egy Nikon DSLR fényképezőgép vázam, csatlakoztathatok e hozzá egy manuális lensbaby trio 28 nikon Z objektívet. Létezik ehhez átalakító?

(#30106) Balage85


Balage85
tag

Sziasztok!

Nikon D7500-as gépemre a meglévő 18-105-ös kitobi mellé szeretnék valami fényerősebb darabot tájkép, épület, esetleges astrofotózáshoz.
Emiatt fontos lenne a fényerő és az élesség a teljes képen. 2-t néztem ki, ha esetleg van még amit ajánlani tudtok, azt is megköszönném. Eredetileg valami szélesebb átfogásút néztem (Tamron 17-50 2.8), de azok a kép szélei felé eléggé romlanak minőségben.

Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Art: erről azt olvastam, hogy sok felhasználónál előfordul fókuszhiba, de a posztok viszonylag régiek. Esetleg még portréhoz is használhatnám.
Tokina AT-X 14-20mm f/2 PRO DX: ennek kisebb az átfogása, viszont a mostani obimnál szélesebb. Talán jobban kiegészíti azt.

Az összefoglalóban és pár helyen még a Tokina 11-16/2.8-at is ajánlották, de az már nem nagyon kapható újonnan.

(#30107) Viperator válasza Balage85 (#30106) üzenetére


Viperator
őstag

Kiváló a Sigma 18-35, csak egyszeri kalibrálás szükséges (Camera Kft.) és nem lesz gond vele! (kétszer volt nálam ilyen obi, áttértem FX-re és más lett)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#30108) Peczek válasza Balage85 (#30106) üzenetére


Peczek
aktív tag

A kérdés, hogy milyen látószögre lenne szükséges. Ha jól értem, az asztrófotóhoz nagylátószög kell, épületfotóhoz talán a nagylátószög szükséges (belsőhöz egész nagy), tájképhez nem tudom. A gyújtótávolságot neked kell eldöntened, mire van szükséged. A 18-105 és a 11-16 teljesen más látószög, nincs is átfedésben.

Nekem van egy Tokia 11-16-om, nem rossz, de azt kell tudnod, hogy nagyon kicsi a zoom átfogása, az szinte egy fix obi. Egyébként kapható, az újabb verzió. Én mégis a 11-20-at venném, nem annyival drágább.

A Sigma 18-35 állítólag elég jó obi, de annyival drágább is.

Kérdés, neked mi kell, a 11-16-os tartomány, vagy a 18-35. Nem mindegy.

Ha pedig a meglévő tartomány kellene nagyobb fényerőben, akkor még ott van a Sigma 17-70/2.8 vagy a 17-70/2.8-4 C. Az utóbbinak kisebb a fényereje, de contemporary, tehát lehet dokkolni (AF-ot hangolni több zoom és távolság állásnál).

[ Szerkesztve ]

(#30109) Peczek válasza Peczek (#30108) üzenetére


Peczek
aktív tag

Bocs, a Sigma 17-70/2.8 az Sigma 17-50/2.8

(#30110) balint0


balint0
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Nikond3400 as gépem Jupiter-36b 250mm F3.5 obival.
Égitesteket fotózok vele hobbi szinten.
Szeretnék egy 2x-es telekonvertert vásárolni hozzá.
Tudnátok valamit ajánlani?
Hova érné meg venni? Azobjektív és az átalaító közé? vagy közvetlenül a vázra?
Előre is köszönöm a válaszokat.

ds

(#30111) Balage85 válasza Balage85 (#30106) üzenetére


Balage85
tag

Viperator, Peczek: köszönöm a válaszokat, ebből el tudok indulni.

Végiggondolva, tényleg más kategória a kettő. A Tokina 11-20-asból is most jött ki az új verzió, bár talán még nincs itthon a boltokban.

(#30112) Mister X


Mister X
tag

Sziasztok. Nemrég vettem egy sel 18-200-as objektívet az ezüst verziót amit ajánlottatok,és az a gondom vele hogy esti fotózásnál baromi sokszor nem talál fókuszt. AF-en használom,ha ez számít. Elkezd fókuszálni és bebokehsedik :D a kép,erőlködik és semmi. amit lecseréltem a sel 55-210,az is csinálta de nem ennyiszer,meg az ha talált is fókuszt az ilyen erőlködésből,hamarabb tette. Lehet ez ellen tenni valamit? Jobb váz kellene a mostani sony a5000 helyett ? Amúgy örülök hogy megvettem mert az 55-210-hez képest ez egyértelműen jobb.

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#30113) vihartigris válasza Mister X (#30112) üzenetére


vihartigris
őstag

Lehetőleg nyitott rekesszel használd.
Milyen AF módot használsz?

bármi reciproka a semmi

(#30114) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Gondolkodóba estem hogy le kellene cserélni a Sigma 16/1.4-et, egy Pana 12-60, 2.8 elmarit-ra... Szerintetek...? Jó ez az üveg? :R :). (Pana gx8 mft-re kellene). Kicsit szélesebb felhasználhatóságú lenne mint a 16mm fix...

Köszönöm!!

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30115) Neck válasza Mister X (#30112) üzenetére


Neck
veterán

Az a5000 fókusza sajnos nem valami acélos, nincs benne PDAF, én rövid használat után el is adtam. Nekem a6000-en, a5100-on, és a6500-on is próbálva, szuperül működött (mindkét obival, 55-210-el is és 18-200-al is).

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#30116) Mister X válasza vihartigris (#30113) üzenetére


Mister X
tag

Használom én mindenhol. F20 6-8mp zsíír :) Af-S szóval egyszeri fókusz

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#30117) Mister X válasza Neck (#30115) üzenetére


Mister X
tag

Igen mikor megvettem,a milc topikban is figyelmeztettek hogy pl. fókusz gyorsaságban nem lesz acélos. De vagy úgy voltam vele hogy jó lesz az,vagy csak erre volt pénzem,már nem emlékszem. Hát muszáj lesz másik gépet is vennem....6100-at nézegettem de akkor el kell adnom az egyik vesém,találtam 6300-t használtan,esetleg az. 6000-el este sem volt gond a fókusszal? Ha nem,lehet azt vennék mert az lenne a legolcsóbb választás.

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#30118) Mister X


Mister X
tag

Mármint este nem volt e gond a fókuszálással.

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#30119) Neck válasza Mister X (#30117) üzenetére


Neck
veterán

Gyere a Sony topicba, ott segítünk új vázat választani.
Viszont lehet, hogy az f20 a probléma, ott lehet, hogy lassabban fog fókuszt találni. Én viszont f10 fölé nem mennék egyik obival se, mivel f10 felett már nagyon elkezd lágyulni a képe a diffrakció miatt. Próbáld f8-on a fókuszt, ott biztos jobb lesz :R

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#30120) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, garanciális Sigma obit szeretnék vinni kalibrálásra a camera kft.-hez. Jól rémlik, hogy vinnem kell a back/front fókuszt prezentáló jpg fájlokat is ilyenkor? :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#30121) kacsento1 válasza sarasota123 (#30120) üzenetére


kacsento1
senior tag

Igen, tőlem is kértek annak idején.

(#30122) sarasota123 válasza kacsento1 (#30121) üzenetére


sarasota123
aktív tag

és ilyenkor vázzal együtt kell otthagyni, igaz? :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#30123) kacsento1 válasza sarasota123 (#30122) üzenetére


kacsento1
senior tag

Ha viszel vázat, akkor hozzá kalibrálják a vázhoz, ha nem viszel, akkor referencia értékre. Ajánlott inkább vázzal együtt bevinni. Viszont külön kell jelezni, hogy az objektívet kalibrálják a vázhoz, nehogy a vázat az objektívhez.

(#30124) Viperator válasza kacsento1 (#30123) üzenetére


Viperator
őstag

Viszont külön kell jelezni, hogy az objektívet kalibrálják a vázhoz, nehogy a vázat az objektívhez. - nem így csinálják.... hanem normálisan... :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#30125) Ateszponthú válasza Viperator (#30103) üzenetére


Ateszponthú
csendes tag

Mi a gond velük? A nem túl távoli jövőben terveztem tőlük vásárolni gépet.

(#30126) Balage85 válasza Viperator (#30107) üzenetére


Balage85
tag

Ez lett a befutó és sajnos tényleg vinnem kell kalibrálásra... Ez garanciába belefér vagy fizetős?

Most már csak a tele tartományt kell lefednem. Először a Tamron 70-300-at néztem, de megoszlanak a vélemények róla. Ahogy olvastam 200 felett romlik a minőség, pedig elég sokat használnám afelett.
Helyette a Tamron 100-400 VC USD-t nézegetem. Árban beleférne, de közel dupla annyiba kerül, nem tudom megéri-e.

(#30127) Viperator válasza Balage85 (#30126) üzenetére


Viperator
őstag

Ha garanciális még, megcsinálják ingyen (előtte egyeztetni kell velük a leadási időponttal kapcsolatban). Vidd el magaddal a vázat is, le kell adni vele együtt.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#30128) wms válasza Ateszponthú (#30125) üzenetére


wms
senior tag

Több embernek is gondjuk volt velük, utaltak, aztán futhattak a pénzük után. :O

(#30129) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok! Adott egy Sigma 17-70 2.8-4 Cont. obi és van Sigma dokkolóm. Van valakinek tapasztalata arról hogy Sigma usb-s dokkolón keresztül hogyan tudom állítani, kalibrálni a fókusz pontosságát? Sony a6300-on MC11-el használom az obit, de az élesség nem mindig oda kerül ahová szeretném, ezért szeretném kalibrálni ezt az obit.

(#30130) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van olyan cég, bolt, ami objektív tisztítással foglalkozik és még viselhető árban is lenne?

Egy Canon Ultrasonic 35-135 és egy Sigma 75-300ast szeretnék megnézetni velük

Tigris, tigris, csóvafény...

(#30131) Bass


Bass
addikt

Sziasztok d3400-ra szeretnék venni első egy telét a kiszemeltek

Sigma 18-200/3,5-6,3 (C) DC Macro OS HSM Nikon
És
TAMRON AF 18-270 mm f/3.5-6.3 DI II VC PZD (Nikon)

Ismeri ,használja valaki őket? Esetleg más ebben az ár kategóriában?
Köszönöm

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#30132) vihartigris válasza Bass (#30131) üzenetére


vihartigris
őstag

Ezek nem tele obik hanem utazó obik a maguk előnyével, de képminőségben inkább a hátrányával.
Jobban jársz ha nézel valami 70-200, esetleg 70-300-as obit.

bármi reciproka a semmi

(#30133) Bass válasza vihartigris (#30132) üzenetére


Bass
addikt

Értem és ez esetleg? (persze a nikonos verzió)
[link]

[ Szerkesztve ]

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#30134) Viperator válasza Bass (#30133) üzenetére


Viperator
őstag

Használtan találsz 70-80 ezer Ft körül.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#30135) vihartigris válasza Bass (#30133) üzenetére


vihartigris
őstag

Ez már sokkal jobb választás.

bármi reciproka a semmi

(#30136) Bass válasza vihartigris (#30135) üzenetére


Bass
addikt

Tamronom még nem volt csak sigma és nikon(no meg helios😃) Használtál ilyen obit?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#30137) vihartigris válasza Bass (#30136) üzenetére


vihartigris
őstag

Én magam nem használtam ilyen obit, de majd jönnek akik használtak és elmondják a személyes véleményüket.

bármi reciproka a semmi

(#30138) cellpeti válasza Bass (#30131) üzenetére


cellpeti
veterán

Édesapám ilyet használ:

TAMRON AF 18-270 mm f/3.5-6.3 DI II VC PZD (Nikon)

Én nem sokat használtam,de sztem nagy az átfogási tartomány és emiatt ront a képeken

Tigris, tigris, csóvafény...

(#30139) murdock25


murdock25
tag

Sziasztok! Ultra nagylátószögű obit keresek, EOS R-hez használnám. Mivel nem lesz túl sűrűn használva, ezért inkább a kedvezőbb árú kategóriában keresgélek, ekkor jött szembe a Tamron 17-35mm f/2.8-4 Di OSD. Használ ilyet valaki? Esetleg EOS R kollégák közül? Mi a vélemény róla, mennyire éri meg?

(#30140) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Mindenki használ szűrőt az objektívjéhez? Most a sima, alap, polár szűrőre értettem.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#30141) vihartigris válasza murdock25 (#30139) üzenetére


vihartigris
őstag

kovsol használ Tamron 17-35-öt a Sony A7 III-on megelégedve.
Ha erre jár biztos ír neked, vagy írj rá privátban.

bármi reciproka a semmi

(#30142) gaben22 válasza cellpeti (#30140) üzenetére


gaben22
senior tag

Mivel most a sima alap polárszűrőre értetted, így én biztos nem :).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#30143) Viperator válasza cellpeti (#30140) üzenetére


Viperator
őstag

Fölösleges a szűrő, rontja a minőséget. Ha minőségit veszel (ami nagyon drága), az még belefér. Én Sigma WR Protector-t használom, csak akkor ha olyan helyre járok (tömegrendezvény, por, ...)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#30144) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Használ valaki közgyűrűt makró fotózásra? Ha igen, milyen objektívvel és mekkora közgyűrűvel?

M42:

használ valaki M42-es objektívet, ha igen milyet és mire?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#30145) kovsol válasza murdock25 (#30139) üzenetére


kovsol
titán

Optikailag áráért szuper jó. Stabi nincs bent, de én gepemben van. Az af motornak van egy pici hangja, de pontosan teszi a dolgát. Focus ring nem elektromos hanem direkt ra van kötve a motorra, ez van akinek előny van akinek hátrány. Engem hidegen hagy.
Időjárás álló amit le is teszteltem amikor elkapott az eső egyszer. Képek: [link] [link] [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#30146) kovsol válasza cellpeti (#30140) üzenetére


kovsol
titán

Polár és Nd szűrőnek látom értelmét csak, mert vannak helyzetek amikor hozza ad, de az UV csak parasztvakitas. Én napellenzőt rajta hagyom, és azzal védem az objektív elejét. Ha nem muszály nem rontom az optikai minőséget extra szűrővel.

May the Force be with you!

(#30147) Zozzant válasza cellpeti (#30140) üzenetére


Zozzant
addikt

[Kenko PRO1D] Ezt használom, szinte minden drágább obimon van, inkább törölgetem ezt mint a frontlencsét.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#30148) ricsko72


ricsko72
tag

Sziasztok!

Van egy Nikon AF 24-85-ös 1:2,8-4 D makró objektívem, az a kérdésem, hogy van e ennek valami szemmel látható értéke vagy már nagyon eljárt felette az idő? Szeretném eladni.

(#30149) ricsko72 válasza ricsko72 (#30148) üzenetére


ricsko72
tag

Az obi közben már el is kelt, így a kérdés tárgytalan.

(#30150) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Melyik az nagylátószögű objektív, amely még nem torzít?

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.