Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) JohnyBlue válasza Peczek (#30600) üzenetére


JohnyBlue
őstag

tudja a hss-t.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#30602) Byk01 válasza Peczek (#30600) üzenetére


Byk01
senior tag

A leírások szerint az 568 tudja a HSS-t Használati

Az 565 az, amelyik nem tudja

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#30603) Peczek válasza Byk01 (#30602) üzenetére


Peczek
aktív tag

OK, bocs, benéztem, tényleg tudja

[ Szerkesztve ]

(#30604) murdock25 válasza Peczek (#30600) üzenetére


murdock25
tag

Honnan vetted, hogy az YN568EX III nem tud HSS-t? Csak mert tud. Írják is, meg mondjuk volt nekem ilyen.
YN622-vel meg akkor tudod távvezérelni, ha 685 vagy 968-as vakud van vagy a 622 adó mellé van vevőd is. Ha csak csoportok kellenek, meg teljesítmény távvezérlés, akkor YN560IV vaku és YN560-TX vagy annak Pro változata kell adónak és csókolom. Az YN560-TX-Pro pedig amúgy már TTL és HSS vezérlést is tud. AMúgy meg hobbi portrésnak miért kell egyből távvezérelni a teljesítményt? Lehet anélkül is portrézni, mondjuk lábvezérelni azt a vakut. Akkor meg elég egy RF603 vagy RF605 távkioldó és egy YN560III vagy YN560IV vaku és máris ott a nagyon olcsó, nagyon korrekt rendszer. OK, azt aláírom, néha előfordul, hogy nem sül el a vaku, de ritka és sokszor az is van, hogy a 3mp feltöltést nem veszik figyelembe.

...és bocs, ez valóban obi topic, szóval OFF-ba raktam :-)

Szerk: látom miközben írtam már más is megjegyezte...

[ Szerkesztve ]

(#30605) Peczek válasza murdock25 (#30604) üzenetére


Peczek
aktív tag

Portréhoz szerintem kell a távvezérelt vaku. A teljesítményt nem kell feltétlen vezérelni, bár azért jóval kényelmesebb, mint szaladgálni.

A HSS-t meg benéztem, mint írtam feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#30606) anaqer válasza Peczek (#30605) üzenetére


anaqer
veterán

Max. ha stúdióban portrézol, vagy cipelsz a helyszínre állványt, ernyőt, stábot, stb. a vakuhoz - de egyik sem a Yongnuo-s kategória.

"Távvezérlés" a YN árkategóriában annyit jelent, hogy villanjon el, ha a popup aszongya.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#30607) Dyraxx válasza JohnyBlue (#30598) üzenetére


Dyraxx
tag

köszönöm!

(#30608) Dyraxx válasza Peczek (#30600) üzenetére


Dyraxx
tag

Igen, köszi, sajnos a D5300-ason nem tudja a HSS-t, viszont találtam egy elég korrektnek tűnő posztot arról, hogy lehet mégis HSS-t használni azokon a vázakon, amik nem tudják a HSS-t. Itt:
https://www.dpreview.com/forums/post/58175676
Ehhez mit szóltok?

(#30609) Dyraxx válasza murdock25 (#30604) üzenetére


Dyraxx
tag

Stúdiózni nem fogok, nem is tervezek. Szeretnék szép képekez készíteni az utazásaimról, outdoor, indoor, múzeumok, eventek, stb. Kell a 1/250 től jóval gyorsabb záridő is a gyorsan mozgó dolgokhoz, de mivel a kamerám a HSS-t nem támogatja (D5300) így nem biztos, hogy fogok tudni vakuval megfelelő képeket készíteni (pl. az előző posztban linkelt módon). Van még a "B" verzió, hogy ND szűrő használatával is el lehet érni hasonló hatást, mint amire a HSS létrejött. De alapvetően nem vagyok biztos benne, hogy ez milyen szinten fontos hobbifotózáskor (véleményeket megköszönöm).

Ha jól tudom, az általad írt YN560-asok nem TTL vakuk, viszont az 568 már igen, illetve akkor ez azt jelenti, hogy az 568-at manuálisba állítva kiválthatom az 560-asok tudását?

[ Szerkesztve ]

(#30610) murdock25 válasza Dyraxx (#30609) üzenetére


murdock25
tag

Így első olvasatra akkor Te nem nagyon fogod levenni a vakut a gépvázról, magyarán nem lesz szükséged távolról elsütni. Akkor egyértelműen jó egy 568ex iii, ttl/hss megvan benne. De lehet sima manuál vakuként is használni, olyankor csak elsül a beállított erővel, ennyi. Utazáskor pl. beltérben jó lehet, mondjuk alacsony belmagasságnál felfelé irányítva jó portréra is, meg teret bevilágítani.
568ex iii mindent tud, amit az 560iv, kivéve azt, hogy nincs benne gyárilag vakukioldó vevő.

[ Szerkesztve ]

(#30611) murdock25 válasza anaqer (#30606) üzenetére


murdock25
tag

Házi stúdiózom hobbiból, igenis a Yongnuo tökéletes megoldás (nem profi, de sokan használják félprofi módon is, a hátrányait figyelembe véve).
Amúgy ott a Yongnuo yn200, ami a godox ad200 koppintása, csak olcsóbban, az már profibb széria, de mégsem egy vagyon.
Én EOS R-rel használok 560TX-Pro adót, 3db YN560IV-el, softbox, ernyő, snoot, reflektor is van. Tökéletes szinte bármire, gyerek, család, egyéni portré, babafotó. Kültéren is jó egy könnyű softbox+állvány kombóval

(#30612) Dyraxx válasza murdock25 (#30610) üzenetére


Dyraxx
tag

Hát néhány helyzetben örülnék mondjuk, ha a témára, teszem azt a bal oldalról érkező sokkal gyengébb fényt ki tudnám egyensúlyozni a vakuval, de nem vagyok benne biztos, hogy ehhez el kell-e vinnem a vakut a gépváztól, vagy úgy is meg lehet oldani ezt, hogy rajta marad. Elég kezdő vagyok még vakuzásból sajnos. Ha viszont ilyen esetekben el kell vinnem, akkor erre az 568ex nem alkalmas? Levéve, 2-3 méterről ez nem tud kommunikálni a géppel, ez a manuális vakuk "kiváltsága"?

(#30613) murdock25 válasza Dyraxx (#30612) üzenetére


murdock25
tag

Annyit tud, hogy slave módban sütöd el. Magyarán ha van beépített vaku a gépeden (kis felpattanó), akkor annak a villanása révén el tud villanni ő is, de csak akkor, ha egymásra látnak (magyarán vaku látja a gépvázon lévő vakut). Enélkül az 568-at csak akkor tudod elvillantani, ha veszel egy adót a gépedre és egy vevőt meg a vaku aljára. Ebből vannak egyszerű manuál kioldók (csak elsüti), vagy olyanok, amelyek tudják állítani a TTL/HSS/villanás mértéke dolgokat.
Amúgy ezek a yongnuo vakuk elég jók abban, hogy a feje körbe forog, illetve fel-le is jól állítható.
Jah, az még kimaradt, hogy zsinóros megoldással is el tudod villantani, ott ugye a zsinór hossza meg jellege egy kompromisszum, de azzal lehet "távolról" elsütni még vakut.

(#30614) Dyraxx válasza murdock25 (#30613) üzenetére


Dyraxx
tag

Van rajta beépített vaku. Azt lehet tudni valahonnan, hogy látná-e az 568 a beépített vakut?

(#30615) murdock25 válasza Dyraxx (#30614) üzenetére


murdock25
tag

Látja, próbáltam annak idején.

(#30616) Dyraxx válasza murdock25 (#30615) üzenetére


Dyraxx
tag

Szuper, köszi!

És köszi a segítséget mindenkinek!

(#30617) thomasrc


thomasrc
tag

Sziasztok!

Ismert fotós üzlettől vásároltam egy használt Nikon 18-140 KIT objektívet, de a matrica, amin a szériaszáma van, olvashatatlan állapotban van, sőt, igazából le is esett róla a matrica ahogyan megtöröltem, mert az egész fel volt pöndörödve. Ez így rendben van szerintetek, eladható lesz a jövőben szériaszám nélkül, ha arra adnám a fejemet? :F

(#30618) BoscoD55


BoscoD55
tag

Sziasztok,

Elég régóta foglalkoztat már a gondolat, hogy a 70-300 utazó telémet lecserélem valami komolyabbra. Temérdek mennyiségű blogot, reviewt, videót elolvastam/megnéztem. De elértem azt a pontot, hogy minden egyes alkalommal már csak még jobban összezavaradom a sok infótól.

Nikon D7200 vázra keresnék amúgy. Pénzbeli felső összeget azért nem szeretnék írni, mert attól függetlenül is érdekelne, hogy melyik az az obi, ami szerintetek már egy akkora ugrás, hogy sokkal élvezetesebbé fogja tenni az állatok/természet (sport felé egyelőre nem mennék el) fotózását. Azért persze, valamennyire maradjunk a realitások talaján, hiszen csak amatőr/hobby szinten fotózom, szóval nem befektetés lesz.

Köszi!

(#30619) JohnyBlue válasza BoscoD55 (#30618) üzenetére


JohnyBlue
őstag

ha szükség van a 300milire és vagy többre és elég egy fix 5.6 fényerő akkor a Nikon 200-500mm f/5.6 AF-S VR

Ha fényerősebb kell akkor Nikon AF-S 70-200mm f/4G ED VR és ha néha kell mondjuk a 300mili akkor rácsavarsz egy 1.4X telekonvertert és hali.

Vagy kicsi, könnyű olcsó: Tamron 100-400mm f/4.5-6.3 Di VC USD

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#30620) BoscoD55


BoscoD55
tag

Köszönöm a választ!

A Tamronon sokat gondolkoztam, mert nyilván az ára elég kecsegtető, szóval meg is fogdostam egyet, de valahogy annyira idegen a tapintása, szóval arról le is tettem már az elején. Lehet nincsen a két obi egy szinten tudásban, de például érzetre nekem sokkal jobban bejön a Sigma 120-400mm F/4.5-5.6.

Sajnos azóta sem találtam a Tamront a használt obi piacon, talán 1-2 alkalommal bukkant fel, akkor is csak Canonra, szóval ha akartam volna, se tudtam volna azt venni.

A fényerőből talán valamennyit fogok tudni engedni a Nikon 200-500 javára, mert úgyis hozzá kell szoknom, hogy sokkal többet használjam a tripodot.

(#30621) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok.Használ valaki Sigma usb dokkolót?olvastam róla,hogy az AF sebességet is lehet vele állítani.Sigma 150-600 obihoz kellene,mennyivel lenne gyorsabb az obi AF sebessége ha átállítanám a dokkolóval.Eggyáltalán megéri e beruházni rá.

(#30622) ph_5.5 válasza Roxx (#30621) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Használtan 10e egy dokkolo. Megveszed, kiprobálod, és ha nem jön be akkor 10e -ért eladod.
Az af sebesség gyorsul, cserébe a pontosság romolhat. Nincs sajnos ingyen gyorsulás ha jol tudom... De nincs ilyen telém igy ez netes info.

(#30623) BoscoD55 válasza JohnyBlue (#30619) üzenetére


BoscoD55
tag

Tudom nem említetted, és én eddig el sem gondolkoztam ezen, de 170e magyar pénzért ma ez jött velem szembe: Nikon 300mm f4 AF-S IF-ED

Oké, nincsen VR, de cserébe van fix 4, szóval ezt még bátran tudnám használni egy TC-vel is akár...

Sajnos még soha nem fotóztam ezzel a Nikon lencsével, és nem tudom mennyire látnám hátránynak azt, hogy nincs benne VR. Én nem hinném, hogy akkora visszatartó erő lenne..

(#30624) Ba cy lus válasza BoscoD55 (#30623) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Oké, nincsen VR, de cserébe van fix 4, szóval ezt még bátran tudnám használni egy TC-vel is akár...
Sajnos még soha nem fotóztam ezzel a Nikon lencsével, és nem tudom mennyire látnám hátránynak azt, hogy nincs benne VR. Én nem hinném, hogy akkora visszatartó erő lenne..

A VR jelenthet 3-4 FÉ-et. A f/4 az általában előforduló 5.6 helyett 1 FÉ. Gyorsan mozgó témáknál viszont a VR nem sokat ér. Meg akkor sincs semmi jelentősége a VR meglétének, ha úgyis állványról fotózunk.

[ Szerkesztve ]

(#30625) JohnyBlue válasza BoscoD55 (#30623) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Igen. Én is láttam ezt a jószágot. 300mm * mondjuk 1.4x TCvel * apscszorzo... bőven ekv. 600mm felett leszel.... gyorsan mozgó téma ide-oda ehhez már nem árt egy kis stabi. ( szerintem )

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#30626) Neck válasza JohnyBlue (#30625) üzenetére


Neck
veterán

Vagy statív. Inkább statív. :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#30627) BoscoD55 válasza Ba cy lus (#30624) üzenetére


BoscoD55
tag

Igen, valahogy így próbálok gondolkodni én is. Hajnal óta már kiolvastam az internetet erről az obiról, és mindenhol ódákat zengenek róla. Főleg az AF-et dícsérik. Egyedül a felépítésében találtak kifogást sokan, de azok könnyen orvosolható problémák.

Ha ezt veszem, akkor bőven fog maradni pénz egy TC14-re, plusz egy jobb állványra is.

@JohnyBlue

Igen-igen, így számoltam én is, hogy majd a TC14-gyel milyen szuper lesz. Afelett már mondjuk nem javasolják, se a TC17-et, se a TC20-at, de az 1.4x bőven elég lesz. És ahogy olvasom az obi tulajdonságait, ez ráadásul egy elég könnyű is, szóval könnyű lesz ide-oda cipelni. Igen, a jó állvány az kulcskérdés, de ahogy írtam fentebb, éppen azon vagyok, hogy ráerőltessem magam a tripod sokkal masszívabb használatára.

[ Szerkesztve ]

(#30628) kovsol válasza BoscoD55 (#30627) üzenetére


kovsol
titán

Egyébként a Nikon 200-500f5.6 egy jó objektív, és ha TC-t raksz a 300f4 -re akkor lesz egy 420f5.6 objektíved. Én személy szerint itt már inkább a zoom irányába billennék a rugalmasabb használhatóság miatt. Bár a tömeg is nőne érezhetően.

Mit és hogyan szeretnél vele fotózni, hogy tripod masszív használata szoba került?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#30629) BoscoD55 válasza kovsol (#30628) üzenetére


BoscoD55
tag

Köszi a válaszod! Én leginkább pirkadat környékén fotózok, mert akkor aktívabbak az állatok, főleg így nyáron. És akkor ugye a fények nem éppen a legjobbak, viszont valamit valamiért.

Egyet tudok, hogy nem szeretném elhamarkodni a döntést, csak ez a fix 300-as most nagyon jó árban van, legalábbis amennyire én meg tudom ítélni, mert eddig ezeket csak 200-220 között láttam használtan.

(#30630) kovsol válasza BoscoD55 (#30629) üzenetére


kovsol
titán

Monopodot, mint opció kizártad?
Egyébként tényleg jó árban van az a 300f4.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#30631) JohnyBlue válasza BoscoD55 (#30629) üzenetére


JohnyBlue
őstag

amúgy utánanéztél, hogy a vázaddal teljesen kompatibilis?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#30632) BoscoD55 válasza kovsol (#30630) üzenetére


BoscoD55
tag

Őszinte lészek, még soha nem használtam monopodot, és már többen meg is mosolyogtak érte :D Lehet érdemes lenne beleinvesztálni egybe, mert gondolom nem egy ökör ára, és most jól is jönne.

@JohnyBlue

Igen, teljes mértékben kompatibilis a D7200-zal.

(#30633) BoscoD55


BoscoD55
tag

Köszönöm mindkettőtök hozzászólásait, az obit megvettem tegnap. Szerintem a Nikon 70-300 obihoz képest számomra ez is teljesen más dimenziót fog képviselni.

Igazat kell adjak abban, hogy a 200-500 VR sokkal jobb választás lett volna, de abból használtat nem igazán találni, az új meg egyelőre még drága nekem.

Akkor már csak egy monopodot és egy 1.4x telekonvertert kell levadásszak valahonnan, meg utánaolvasni, hogy ezekből is melyiket érdemes. Bár, gondolom a telekonverternél érdemesebb a Nikonnál maradni.

(#30634) Erdő


Erdő
tag

Sziasztok!
Szeretném lecserélni az EOS 77D-hez kapott kit objektívet 2-3 jobb obira, és ezekből most az alapobi van napirenden. Kinéztem hármat, de nem tudok dönteni - ebben kérem azok segítségét, akiknek van tapasztalata a felsoroltakkal.
Canon EF 17-40mm f/4L USM: ennek képminőségét nagyon sokat dicsérik, és van nagylátószöge is.
Canon EF 24-70mm f/4L IS USM macro: nincs olyan jó nagylátószög, viszont van makró és stabilizátor.
Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM: van nagylátószög és stabilizátor, és jobb a fényereje, mint a másik kettőnek, viszont nem L-es sorozat (gyengébb képalkotás?)
Számomra az elsődleges a kép minősége, a részletgazdagság és a színhűség. De azért a makró lehetőségét és a jobb fényerőt sem vetném meg. Ezért nehéz a döntés. Köszönöm, ha valaki érdemi hozzászólással segít benne!

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30635) vihartigris válasza Erdő (#30634) üzenetére


vihartigris
őstag

A három obi közül a 17-55-ös lesz a barátod.

bármi reciproka a semmi

(#30636) Surfym@n válasza Erdő (#30634) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Tamron 17-50/2.8 DE csakis a stabi NÉLKÜLI változat (non-VC) számodra a legjobb alternatíva ;)
Olcsó, fix 2.8 fényerő, éles - makro , képstabi nincs.
Ha a makro kell mindenáron (nem valós 1:1 leképezés, csak a közelpont van redukálva 22cm-re) akkor szóba jöhet a Sigma 17-70 Contemporary: van "makró", van képstabi meg HSM - picit drágább, csak a kezdő fényerő 2.8.
Canon 17-55-öse csak azért nem L-es mert EF-S széria, de az optikai felépítése alapján simán lehetne L-es (ED lencsetagok miatt). Használtat venni belőle már egyre nagyobb lutri, sajnos konstrukciós baja a szalagkábel szakadás, s azt kívülről nem látni, hogy mennyire sérülten veszed.

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#30637) Erdő


Erdő
tag

Köszönöm szépen a tippeket!

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30638) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok! Nemrég vásárolt fényképezőgéphez kaptam az alábbit (nem hozzá való):
- Schneider - Kreuznach xenar wide angle lens 0.7 x 55 mm Milyen értéket képvisel? Van egyáltalán piaca, vagy csak dísz lesz?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#30640) Throme válasza vihartigris (#30639) üzenetére


Throme
veterán

... hát csak a sony és fuji van megemlítve, canikon kimarad?

(#30641) vihartigris válasza Throme (#30640) üzenetére


vihartigris
őstag

Azok zártabb rendszerek.

bármi reciproka a semmi

(#30642) kovsol válasza Throme (#30640) üzenetére


kovsol
titán

Canon és Nikonra létezik egy Tamron 18-400 egyébként. Igaz az DSLR gépekre szánt objektív, de adapterrel rárakható akár egy Z50 -re is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#30643) Throme válasza kovsol (#30642) üzenetére


Throme
veterán

Sonyra is szoktak adapterezni 3rd party obikat, ha így nézzük, akkor ez a tami obi kvázi felesleges.
Canikonra (dslr) több ultrazoom is megjelent sigma-tamron párosból. 18-200-ak, 18-300, 16-300...stb és így Z50-re mehetnek adapterrel (gondolom) , na de most ugye direktbe sony/fuji bajonettere jön ki a tamron és azért canikon milc felhasználóból is van piacképes darabszám.

#30641vihartigris
Amit kovsol is ír, nem gondolnám, hogy ennyire zártak lennének. Canont annyira nem követem, de nikonnál ott az F átalakító és meglévő obikat (nem kevés) fel lehet tenni a milcekre is.
Nikon APS-C milcre rá is férne a dedikált obiválaszték....

(#30644) kovsol válasza Throme (#30643) üzenetére


kovsol
titán

Csak a Nikon és a Canon saját adaptert ad a MILC rendszerekhez.
Ez a 18-300 egy APS-C objektív, és MILC APS-C vonalon Fuji és a Sony a két gyártó akinek értelmes piaci részesedése van. Canon M széri, és az egy szem Nikon Z50 nem hiszem, hogy értelmes eladásokat hozna nekik.

May the Force be with you!

(#30645) Byk01 válasza Throme (#30643) üzenetére


Byk01
senior tag

Nikonra már van Sony E adapter is, bár nem tudom, forgalmazzák-e már és ha igen, akkor mennyiért adják.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#30646) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Van nekem egy CANON EF 70-300mm f/4.0-5.6 L IS USM objektívem
Vajon mennyiért tudnám eladni a piacon jelenleg ?
Idősebb már, de nincs semmi baja, nem karcos nem gombás, mindene működik, de a külseje főleg a gyűrű részen picit már kopottas, de csak apró nyomokban

apropó, gyűrű nincs meg

(#30647) vihartigris válasza SkyTrancer (#30646) üzenetére


vihartigris
őstag

"apropó, gyűrű nincs meg"

Asszony tudja már? ;]

bármi reciproka a semmi

(#30648) SkyTrancer válasza vihartigris (#30647) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

nekem megvan, ellenben kollégám elhagyta a sajátját :DDD :D Na ott nem volt objektívezés egy darabig :D :D

[ Szerkesztve ]

(#30649) BoscoD55


BoscoD55
tag

Sziasztok,

Szeleslatobol erdemesebb zoomot, vagy jobb a fix? Ha szamit valamit, akkor Nikon F bajonettre kellene. Es, hogy oszinte legyek meg a manual obik is szoba johetnek, mert valahogy nem erzem fokozottan szuksegesnek az AF-et egy szeleslatonal, ahogyan makronal sem.

Esetleg, ha ennek a temanak a kifejtesehez van valakinek egy jo linkje, akkor az is megteszi. Szivesen olvasok rola, vagy nezek meg egy videot.

Koszi!

(#30650) Peczek válasza BoscoD55 (#30649) üzenetére


Peczek
aktív tag

Mondjuk nagylátószögnél nem mindegy, hogy DX-re vagy FX-re kell

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.