Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Mikulásbá válasza jediweb (#450) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam sem megy pár napja,ki kellett lőni,mert összeomlott a Chrome tőle.

(#452) jediweb válasza Mikulásbá (#451) üzenetére


jediweb
aktív tag

IE 10 alatt nem akarod használni?

jediweb

(#453) Mikulásbá válasza jediweb (#452) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Magát az IE-t nem akarom használni.

(#454) #41133696 válasza Mikulásbá (#451) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az IDS-be én sem lépek be már elég hosszú ideje, a toolbar működik jelzi, mi biztonságos meg mi nem az, és így nincs jelentős lassulás még Chrome alatt sem.

(#455) Mosanke


Mosanke
senior tag

Most vettem észre, hogy a FF-ban a Norton Vulnerability Protection le van tiltva. Érdemes engedélyeztetni? Nem lassítja be a FF-ot vagy ilyesmi?

(#456) HZoli87 válasza Mosanke (#455) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen és nem.

(#457) Mosanke válasza HZoli87 (#456) üzenetére


Mosanke
senior tag

Köszönöm. :R

(#459) Mosanke válasza #41133696 (#458) üzenetére


Mosanke
senior tag

Távolabbi rokonságomban van egy hivatalos (etikus)hacker is. Annak a bővebb csapatnak Ő is tagja volt (és persze edzettek is rendesen a felkészülési idő alatt) amelyik a Miamiban pár napja megrendezett Cyberlympics etikus hackerversenyen harmadik lett. Ritkán talákozom vele de félelmetes ahogyan bánik a számítógépekkel. (27 éves a srác) Az én gépembe nem kellett Neki 20 másodperc, hogy távoli kapcsolattal belépjen és attól kezdve bármit megtehetett volna. Csak megmutatta nekem a lehetőségeket de így beleborzongtam.

[ Szerkesztve ]

(#460) Mosanke


Mosanke
senior tag

Ha nem azzal büszkélkedtem volna éppen tegnap, hogy nálam NIS eddig még sosem jelzett semmt. :N
Ma egymást követően négyszer is bejelzett alig tíz perc alatt. Kép.

[ Szerkesztve ]

(#461) #41133696 válasza Mosanke (#460) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ebben a pillanatban történt Windows 8-as NIS-nél és egyúttal az első eset mióta Windows 8-at használok, hogy attackkoltak volna :K

(#462) Mosanke válasza #41133696 (#461) üzenetére


Mosanke
senior tag

Látom Téged ugyan az a támadás ért mint engem.
Lehet, hogy eddig minden támadást beengedett a NIS és azért hallgatott eddig? :DDD ;]

(#463) Vukmuty


Vukmuty
csendes tag

Létezhet olyan,hogy az internet security miatt fekete képernyőt kapok?Néhány napig nem volt fent a szoftver és a hiba nem jelentkezett.Most a Comodot raktam fel és ismét megjelent a probléma.Vagy csak véletlen egybeesés?

[ Szerkesztve ]

(#464) PapauZ válasza Vukmuty (#463) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Minidump fájlt csinált a Windowsod? Ha igen, azt kellene megnézni, hogy mit ír azokban a hiba forrásának.

[ Szerkesztve ]

(#465) #41133696 válasza Mosanke (#462) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja a típus az azonos volt :DDD

(#466) jediweb


jediweb
aktív tag

Sziasztok

Újrainstalláltam a win8 és NIS 2013 telepítve Identity safe ismét létrehoz és a KÖCSÖG online akarja
megkreálni s nem bírok belejentkezni

Mit lehet tenni , komolyan mondom most megrugdosnám azt aki kitalálta ..

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#467) jediweb


jediweb
aktív tag

Tudom valahogy online kreálódot , hogy tudom megszüntetni és offline-ba rakni...
Egyszerúen nem tudok online bejelentkezni bár a fiókom múködik

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#468) HZoli87 válasza jediweb (#466) üzenetére


HZoli87
veterán

Üdv!

Feltelepíted, majd a jelszókezelőben (ID Safe) megadod a Norton fiókodat (mail + jelszó). Ennyire egyszerű, ha ez meg van, akkor vagy a felhőből szinkronizálja a bejelentkezési adatokat vagy beimportálod .dat fájlból. 2013-as verzióban ha jól tudom, az egész (ID Safe) a felhőbe költözött, nincs választható opció (local - helyi fiók).

Lehet én vagyok az egyetlen, de nálam hibamentesen működik a program (20.2), angol verzió. Firefox alatt hibátlan a jelszókezelője, nem lassítja a böngészőt/böngészést.

Norton Studio rakoncátlankodott nálam (le volt maradva pár nappal a valósághoz képest), de azóta töröltem.

(#469) jediweb válasza HZoli87 (#468) üzenetére


jediweb
aktív tag

De mit telepítek fel amikor már fel van a NIS telepítve ...
Ja és működött offline ...
Ó a Norton stúdió szerintem csak marketing .. az ms áruházhoz ..

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#470) HZoli87 válasza jediweb (#469) üzenetére


HZoli87
veterán

Akkor ne telepítsél semmit, add meg a norton fiókodat amikor kéri és használd. A felhőbe költöztetés mellet még mindig kitartok, nem értem hogy tudtad offline használni, amikor nincs ilyen opció, mert kivették a programból. Előbb nem frissítetted a 2012-es verziót, most meg friss telepítéssel egyből az új verziót (2013) raktad fel?

(#471) jediweb válasza HZoli87 (#470) üzenetére


jediweb
aktív tag

Másodszor telepítem szüzen de annó az xp alatt upgrade volt

Most kezdte ezt csinálni, de ha megnézed a a symantec helpjében elvileg mehet offline és online is
és a gépemen van lemetve a cucc és onnan van és oda is mentem
egyébként elindult már bár nem értem a bejelentkezéskor online. ír ....

és nem találom hol lehet offline kapcsolni, nekem NEM kell a felhő lenyúlták az össz bejelentkezésemet...

Egyébként az első telepítéskor is szarakodott egy darabig nem tom lehet az online szerveren tökölte el az időt na ezért sem kell a felhó - tök jól le van a gépemen és mentve is van - eltelt több óra mire múködik ..

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#472) HZoli87 válasza jediweb (#471) üzenetére


HZoli87
veterán

Nekem semmi bajom nincs a felhővel. Én megbízok a Symantecben, mint biztonsággal foglalkozó céggel. Termékükben úgyszintén, ezért is vettem meg.

Identity Safe pedig nagyszerűen működik, 3 napja telepítettem újra a Windows 8-at, mert az előzőt lelaktam / kiteszteltem. Összesen 2 percet tököltem a jelszókezelővel. Első indításnál mail + jelszó (norton fiókom), ezután érzékelte, hogy a felhőben már vannak adataim, bekérte a local jelszavamat, megadtam. 10 másodperc alatt végzett a szinkronizálással és ennyi. Azóta csak használom, működik.

(#473) jediweb válasza HZoli87 (#472) üzenetére


jediweb
aktív tag

ÉS a freemail-be is beléptet rendesen? ... mert nálam win8 IE 10 alatt oda nem

Egyébként a biztonságról meg annyit hogy az azért vannak a zárak, hogy mert érted .......

A szoftware és az emberi tényező az két külön fogalom ----

jediweb

(#474) HZoli87 válasza jediweb (#473) üzenetére


HZoli87
veterán

Egyiket sem használom (Freemail és IE10).

(#475) HZoli87 válasza jediweb (#473) üzenetére


HZoli87
veterán

Azért megnéztem neked. Firefox alól működik, IE10 alól nem. De ha a [freemail] szimplát használod, akkor az Explorer alól is kitölti és beléptet. Én ezt ajánlom neked.

[ Szerkesztve ]

(#476) PapauZ válasza jediweb (#473) üzenetére


PapauZ
aktív tag

A 2013 alapértelmezetten nem támogatja az offline IDSafe adatbázist. Természetesen van rá mód, hogy legyen offline adatbázisod, ha semmikép sem akarod az online-t használni:
1. Törölj le minden jelenlegi Norton programot a gépedről. (Norton Removal Tool)
2. Töltsd le, és telepítsd fel a 2012-es változatot
3. A telepítést követően hozd létre az offline adatbázist
4. Majd végül töltsd le, és frissíts fel a 2013-as verzióra (rátelepítés)

Jelenleg csak ezzel a módszerrel lehet offline adatbázist létrehozni :(.

(#477) jediweb válasza PapauZ (#476) üzenetére


jediweb
aktív tag

Jelen pillanatban múködik csak az első telepítéskor volt gond annyiban, hogy sokáig kellett várni míg kezdett működni. ( EZ miért van na ez nem fer .)

Kérdezném mi az online előnye , illetve hátránya , a felhőből ki tudom-e takarítani a bejelentkezéseket illetve van mentésem és ha azt visszatöltöm megy a felhőbe?

Te mit választanál, mert most ok visszatöltöm a 2012 ahogy írtad de mi lesz jővőre és utána ...

Egyébként a történet az az , hogy xp volt arra ment a 2013 frissítés nyilván az maradt offline

De itt win8 alatt, sőt előtte kis ideig win7 -nél is szivatott mire magára talált telepítéskor (nem upgradekor)

Megjegyzem van fiókom és eddig ha újra lett telepítve onnan kiolvasta a kódot most meg nekem kellett, mire nagy nehezen elértem, nonszensz ..

Egyébként köszi a válaszaid, nagyon korrektek ....

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#478) #41133696


#41133696
törölt tag

Azért a 2013-as NAV-nak is megvan az érzéke, hogy mikor kell háttérben vírusellenőrzést futtatni :D Természetesen amikor bár magára van hagyva a gép, de a merevlemezt csúcsra járatja a folyamatban lévő Windows Update :D Egyébként pont az igen írás és időigényes .NetFramework frissült :)

(#479) #41133696


#41133696
törölt tag

A francba Agusztus 27 után bekapcsolva felejtettem a tétlenségi optimalizációt :(

(#480) #41133696 válasza #41133696 (#479) üzenetére


#41133696
törölt tag

Október :D

(#481) HZoli87 válasza #41133696 (#479) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam csupán 6 hónapig volt bekapcsolva SSD-én, de utána kikapcsoltam. :DDD

Nem kell ezeket annyira félteni, köszöni jól van.

3 napja visszatértem Windows 7-re, a kedves Norton nem akarta beaktiválni magát (Norton Management oldalán töröltem az előzményeket és azt írja a kulcsra, hogy 1/1 hely maradt), de az istenért sem akarta elfogadni. Lehet türelmesebbnek kellett volna lennem és várni vele. De nem voltam az, így a 4 dobozos termékből elővettem a másodikat és beaktiváltam.

~ 50 nap volt hátra körülbelül az előzőből, nem fogom miatta hanyatt dobni magam. :N

(#482) #41133696 válasza HZoli87 (#481) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát lehet, hogy 50 napnál már én írtam volna a support-nak :) Bár én Az Agnitumnak is írtam amikor csak esztétikai szempontból nem helyesen jelenítette meg a nevemet a progi, hogy oldják meg :) Meg is csinálták készséggel rövid időben belül :K

A másik meg az, hogy én is "kidobtam" egyszer 6 napot mert nem bírtam várni, egyszer meg tizenpár napot az ablakon, mert már annyi volt hátra a NAV -ból és újra kellett installálnom a Win-t, a Symantec pedig úgy állítja be a programot, hogyha a trial időszak több mint a rendes licencből álló, akkor a trialt hagyja érvényben :D

[ Szerkesztve ]

(#483) HZoli87


HZoli87
veterán

Frissült a NIS. Valószínű a Firefox toolbar, mert a program verzió nem változott. Miután végzett a patch telepítésével vártam 3 percet, de nem jelent meg a tálcán az ikonja, az elindított böngésző (Firefox) nem jelent meg, feladatkezelő szerint futott. 3db ccSvcHst.exe futott eközben. Újraindítás után működik természetesen. Szóval fail. (Windows 7 64-bit)

Szerk.: frissítést manuálisan indítottam, előzmények között természetesen nem szerepel, mért is lenne ott. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#484) HZoli87


HZoli87
veterán

No, szeretnék gratulálni a Symantec fejlesztő csapatának. Firefox 17 alatt egyetlen egy oldalon sem tölti ki a bejelentkezési adatokat. Gyors frissítést kérek!

Link

(#485) jediweb válasza HZoli87 (#483) üzenetére


jediweb
aktív tag

Nálam is dettó így rakta fel olvastam írásod én is manual indítottam de kiírta ha nem én akkor majd Ő, de, hogy mikor azt csak Ő tudta volna - gondolom előbb utóbb - DE nálam az IE10-ben a freemail kitöltése megjavult .. Erre azt mondom hurrá .... sorry a többi bőngészőnek ...
Véleményem szerint jó az IE10 ....

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#486) HZoli87 válasza jediweb (#485) üzenetére


HZoli87
veterán

Ha valahova beakarok jelentkezni, akkor használom az IE9-et, addig megteszi. De ilyen szarvashibát véteni, nem is értem ... :(((

-----

De legalább dolgoznak rajta ...

[ Szerkesztve ]

(#487) jediweb válasza HZoli87 (#486) üzenetére


jediweb
aktív tag

Egyébként azért kíváncsi lennék arra, hogy a 2013-as termék miért lett ennyire bugos és még most is a javítás is bugos, HIHETETLEN ...

PapauZ talán tudhat erről is valamit ... Szerintem ez abszolút nem tesz jót a Symantec hírnevének ..

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#488) #41133696 válasza HZoli87 (#484) üzenetére


#41133696
törölt tag

NAV-ra meg szokás szerint még nem jött meg az IDS frissítése :)

(#489) PapauZ válasza jediweb (#487) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Elég sok bug ismert volt a béta tesztek alatt is ezek közül. Én speciel többet is jelentettem, ami még mindig benne van sajnos (bár egyik sem súlyos). A fejlesztők még valószínű nem adták volna ki így, csak sajna nem rajtuk múlik a dolog, hanem a PR részlegen, akik meg megmondják fentről, hogy ekkor és ekkor kell megjelennie, akármilyen állapotban is van...

(#490) #41133696 válasza PapauZ (#489) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos hát az a helyzet, hogy nagyon úgy néz ki, hogy a PR részlegnek sok választása nem volt, mert a fejlesztők csúsztak el úgy, hogyha a mostani állapotában jelenne meg a program - két és fél hónappal vagyunk a megjelenése után - akkor sem lenne kielégítő állapotban, egészen egyszerűen azért, mert a Windows 8 Action Centerrel hadilábon áll - nálam hol azt mutatja, hogy rendben van, hol meg azt, hogy nincs bekapcsolva, per pill az utóbbi a helyzet -, az IDS vagy belép és akkor használhatatlanná lassítja az összes olyan böngészőt melybe beéült, vagy nem tölti ki az adatokat, mint példuál ugye Hzoli fórumtársnál a 17 -es Firefox óta, stb.

Szóval a PR részleg szerintem az alábbi lehetőségek közül választhatott:

- Csúszik a megjelenés - de mint látjuk két és fél hónap sem volt elég, lehet egy félévet is kellett volna várni... de ugye ezt nehezen lehetett volna megmagyarázni mással mint az igazsággal, hogy sajnos a program nincs abban az állapotban, hogy nyugodtszívvel kilehessen adni. Ha meg nem mondanak semmit csak csúszik akkor is arra gondolom minden olyan személy mely tisztában van, hogy minden évben új főverzió jelenik meg, hogy nagy a gond.

Ha még meg is lépték volna, pechjük volt, mert ugye új Windows megjelenési év is van, és ilyenkor azért illik kiadni egy főverziót. Bár nem feltétlen kötelező, Agnitum is ugrik 7.5-ről 7.6-ra aztán jó napot.

- A második lehetőség, hogy kiadják, aztán mindenki szív vele. Ezt választották és begyűjtöttek egy jókora presztízsveszteséget. Nyilván voltak olyanok is akik lecserélték egy idő után, és olyanok is lesznek akik úgy tették ezt, hogy megfogadták sohasem térnek vissza. Vannak akik a 2012-es verzióra tértek vissza, már csak azért is, mert ne menjen kárba a megvásárolt licenc.

Azt gondolom, hogy olyan áldatlan helyzetbe kerültek amiből nem lehetett számukra a körülményeket figyelembe véve jól kijönni.

Természetesen én nem hagytam el, az Action Center-en túltettem magam, az IDS helyett pedig Lastpass-t használok. Maga az eszköztár webhelyminősítő funkciója rendben és lassítás nélkül múködik.

[ Módosította: CoolMan ]

(#491) Mikulásbá válasza #41133696 (#490) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én is a IDS miatt cseréltem le a NIS-t KIS-re-pedig évek óta NIS-t használtam.Összeomlott,belassult a Chrome,a jelszavaimat nem tudtam használni,stb.Mennie kellett,figyelgettem,de úgy látom még mindig siralmas a helyzet.Az is tuti,hogy nem csak én tettem meg a váltást!Majd észreveszik az aktív előfizetések számából,mit műveltek.
Ja,a másik,amit a napokban betettek a online bankolás védelme-egyenlő a nullával!Ettől lementem hídba,hogy eddig bíztam a legjobban,és tessék!

(#492) #41133696 válasza #41133696 (#490) üzenetére


#41133696
törölt tag

Természetesen én NEM hagytam el, az Action Center-en túltettem magam, az IDS helyett pedig Lastpass-t használok. Maga az eszköztár webhelyminősítő funkciója rendben és lassítás nélkül múködik.

Javítottam :D Pedig még szerkesztettem is :U

(#493) Mosanke válasza HZoli87 (#483) üzenetére


Mosanke
senior tag

Én meg most néztem rá és nálam is ezek a verzió számok vannak. Észre sem vettem, hogy mikor frissültek. :N

(#494) #41133696 válasza Mikulásbá (#491) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk addig sem jó - de nem olyan nagy érvágás ameddig az előremegvásárolt licencek használat nélkül ketyegnek, hiszen ki lett fizetve előre... persze van egy olyan kellemetlen része a dolognak, hogy romolhat a detektálási képesség is.

Az igazi szívás akkor lesz, amikor a felhasználók nem újítják meg a licencüket, mert akkor már konkrétan bevétel kiesősről beszélünk. Aki átnyergelt mondjuk a Kaspersky-hez és megvan vele elégedve, valószínűleg maradni is fog, hiszen eleve olcsóbb lesz ott megújítani a meglévő előfizetését mint az itt leketyegett helyett újat venni.

[ Szerkesztve ]

(#495) kenyesan válasza #41133696 (#490) üzenetére


kenyesan
csendes tag

Szerintem a PR részlegnek éppenhogy lehetett volna választása, könnyen is lehetett volna indokolni a csúszást. A "régi főverziók" ugyanis megszűntek, ahogy a Symantec honlapján látható már Norton Iternet Security és Norton Antivírus van. Olyat, hogy NIS 2014 nem fogunk már látni. Szerintem, ha nem nyomják ki az új verziót ilyen állapotban, hanem helyette kikommunikálják, hogy átalakítják a termékkiadás eddigi gyakorlatát nyerhettek volna időt, hogy jobb legyen a termékük.
a Norton csupán így akarta bebiztosítani azt, hogy egy fontos, lényegi frissítéssel ne kelljen egy egész évet várniuk az új termékek szeptemberi érkezéséig, így már év közben jelentős változásokat tudnak majd eszközölni a termékeken. Gombás László, a Symantec biztonsági szakértője elmondása alapján ezzel élni fognak, ha egy olyan trend jelenik meg, amelyre a felhasználók érdekében mihamarabb reagálni kell.
Ha ezt kicsivel lendületesebben tálalják szerintem senki nem gondolt volna semmi bajra, mert tudtuk volna, hogy ezentúl más lesz a dolgok menete.

[ Szerkesztve ]

(#496) jediweb válasza kenyesan (#495) üzenetére


jediweb
aktív tag

Én sem dobtam ki és nem is fogom, (pláne most indult a licensz és van még egy +) de a win8 alá buherált csempe alkalmazást pár percen belül töröltem, nem arra kellett volna fecsérelni az időt... Egyébként meg valahogy akkor is meg kell majd különböztetniük az adott verzót a boltban ... vagy nem?
Vagy ott már majd nem is lehet venni,csak a win storban ? Na azt megnézem ,mert most árulnak közbe egész olcsón ( néhány bolt,persze legálisan -legálisat)

Jó pofa, ne kelljen szeptemberig várni, de hiszen decemberre sem készült el, na ne máááá

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#497) kenyesan válasza jediweb (#496) üzenetére


kenyesan
csendes tag

Szerintem továbbra is lehet majd venni üzletekben is mint eddig, csak nem lesz évszámokkal jelölt főverzió már. Megveszed a NIS-t vagy NAV-ot és frissül az éppen aktuális verzióra, lényegében úgyis a szolgáltatást vesszük meg egy évre, innentől kezdve nem igazán kell megkülömböztetni a verziókat. Eddig jelentősebb újdonságok évente jöttek az új verziókkal, az változik meg, hogy nem lesz ez az évenkénti ciklus, hanem igény/szükség esetén jönnek/jöhetnek új funkciók a programba.

Igen, a változás figyelembevételével én sem értem, hogy miért kellett ezt most ennyire nyomni, ennek fényében simán várhattak volna még akár decemberig is.
Félve merem leiíni, hogy én továbbra is megelégedéssel használom a NIS-t :) A problémákat csak az itteni hozzászólásokból ismerem. Az Műveletközpontos játékot ugyan telepítés után eljátszotta velem is, de egy restart megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#498) jediweb válasza kenyesan (#497) üzenetére


jediweb
aktív tag

No most is volt javító frissítés de már előtte sem ment a freemail login kitöltése ,és ne mis jó ,érdekes tegnap még működött ... hogy mi ez az eszeveszett kapkodás és csak nem jó .. hümmm nagyon beleakadtak ...

jediweb

(#499) HZoli87 válasza jediweb (#498) üzenetére


HZoli87
veterán

Jaja, most is patchelte magát a program (NIS Control Data), Firefox alatt természetesen most sem működik még a kitöltés. De ha jól olvasom, már megtalálták a hibát és már tesztelik a javított verziót.

Ui.: most nem kellett újraindítani, rendesen lefutott a frissítés.

(#500) #41133696 válasza HZoli87 (#499) üzenetére


#41133696
törölt tag

Internet Explorer 10-el percekig nem bírt mit kezdeni - mármint az újra elindítása volt a nehezére -, ha valaki így járna indítsa el manuálisan vagy lépjen ki az IE-ből előtte, és nincs probléma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.