Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #41133696


#41133696
törölt tag

Azért kicsit hiányzik a Gadget, mert így a tálca ikonjáról láttam csak a pici jelet, hogy valami baja van :D

Amúgy érdekes, hogy a Symantec a Gadgetet kiszedi a termékeiből, mert Windows 8-nál már nincs támogatva, a Comodo meg a készülő 6-os verzióba beteszi...

NO WIDGET STATUS PROTECTED WITH 2013 PRODUCTS :D

Comodo 6 Gadget

Ez pedig már legalább 3-4 éve megvan a Symantec termékeknél... :D

(#202) dbius válasza #41133696 (#199) üzenetére


dbius
veterán

Komolyan mondom ezekkel az ssd-kel csak a baj van, a használatuk esetén elég - ha kímélni akarjuk - sok kompromisszumot is kell kötni. Még szerencse, hogy nem kellett érte fizetnem, egy nagy (128GB) pendrive helyett kaptam RMA ügyintézés során.

Egyelőre tesztelem azzal a módszerrel, amit írtam, hogy létrehoztam egy külön temp mappát a dta kiegészítőnek. Ha nem válik be, próbálom a FDM-t használni. Ugyanakkor hihetetlen, hogy nem nagyon találok a saját problémámmal kapcsolatban szinte semmit a neten.

Ha nem fogok boldogulni, vagy további kompromisszumokat kell kötnöm, akkor kivágom a fr@ncba ezt az ssd-t. Windows alatt egyébként se sok hasznát látom, ellenben Linux alatt tényleg pillanatok alatt indul minden, maga a rendszer is.

(#203) #41133696 válasza dbius (#202) üzenetére


#41133696
törölt tag

Abban az esetben van gond, ha az SSD nem SLC-s hanem MLC-s a laptopban. Nyilván SLC-nél sem ajánlott, hogy rá cache-eljen a böngésző, de 10 000 írási művelet áll 100 000 -el szemben az SLC javára.

Amúgy azért az csak jó pont nem, hogy lényegesen gyorsabban indulnak a programok róla mint HDD-ről nem?:) Illetve hogy maga az OS is fürgébben kell, hogy bebootoljon mint HDD-ről.

Arról nem is beszélve, hogy a Norton is - és egyéb más víruskereső is - töredék idő alatt kell, hogy végezzen egy SSD-s partíción mint egy HDD-sen.

(#204) Colos1 válasza dbius (#202) üzenetére


Colos1
őstag

Azért a kímélés során nem kell túlzásokba esni... Nálam csak a töredezettségmentesítés van kikapcsolva és a Firefox cache a memóriába helyezve. (Nem ramdisk, a ff -ban is be lehet állítani)

Az SSD-m két éves, és a tesztek alapján semmivel sem lassabb, mint eleinte volt.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#205) #41133696


#41133696
törölt tag

Közben rendeltem a meglévő 1.5 év NIS és két év NAV mellé még két év NAV-ot :) így most egy ideig elleszek :)

(#206) dbius válasza Colos1 (#204) üzenetére


dbius
veterán

Valóban be lehet állítani, használtam is így egy darabig, viszont ebben az esetben FF újraindítás után megint leszedi az egész oldalt.

(#203) GoodSpeed: Az az igazság, hogy windows alatt egyáltalán nincs az a húúú de gyors lett érzésem. Sajnos tényleg úgy vagyok vele, hogy több hátrányát látom, mint előnyét.

[ Szerkesztve ]

(#207) #41133696


#41133696
törölt tag

Egy kis érdekesség az IDS felhőjével kapcsolatban. Kb 10-15 perce van mind a két gép bekapcsolva egyszerre. Egyidejűleg be is vagyok jelentkezve természetesen ugyanazon fiókommal az IDS-be.

A NAV-os-ba felvettem két új bejelentkezési adatomat, az egyiket a lastpass-hoz, a másikat meg a sztar.com-hoz.

NAV IDS

NIS IDS

Ennek viszont nyoma sincs a NIS IDS-ben. Mennyi idő kell vajon hozzá, ha negyedóra sem elég ?:D

(#208) PapauZ válasza #41133696 (#207) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Szerintem kell neki egy ki-bejelentkezés, mert mintha csak akkor töltené le az új adatokat... (nem 100%).

(#209) #41133696 válasza PapauZ (#208) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát azon túl voltam, aztán nem bírtam tovább várni, és a két adott oldalhoz tartozó különbséget, manuálisan egészítettem ki.

Muterom fiókjánál megnéztem, hogy egyébként egész korrekt mappa neveket hoz létre az automatikus kategorizáció... szóval bekapcsoltam, de igencsak úgy néz ki, hogy csak az újonnan létrehozott könyvjelzőket rendezi el.

Igazából azért kapcsoltam ki eredetileg, mert nem nagy szoktam ékezetes mappa neveket létrehozni - igen ez amolyan több mint egy évtizedes berögződés a 90-es évekből :)

Szerk: azért csináltam biztonsági mentést róla :D

[ Szerkesztve ]

(#210) #41133696


#41133696
törölt tag

Ez is egy érdekes hiba. A jelszó tuti jó, ezzel lépek be webesen is... onnantól egyébként észbe kap...

Norton Account belépési hiba

Elég bonyolult jelszó, és már csak azért is jó, mert CTRL+C & CTRL+V kombóval lőttem be... :D

(#211) #41133696


#41133696
törölt tag

Mi lett a Norton Password Generatorral ?:) Már napok óta keresem, de a linken nem látom :Y

Amúgy nem olyan rossz ez az automatikus katalogizáló, mondjuk az imagebam-ot közösség i hálónak pakolja be, de nem baj :)

(#212) #41133696


#41133696
törölt tag

Hát nem igaz... a 2012-es verzió óta nem voltak képesek ezt megoldani, magyarul érthetően, de ha nem fér ki magyarul tennék be angolul :D

Amúgy most reflexből a nem-re nyomtam, ami nagy hiba volt, mert az igen-re kellett volna... 2012-nél még jól döntöttem :D Most keresem, hogy hol lehet ezt vissza pakolni letiltott állapotba.

Itt kéne lennie egy kivételek listának ilyen esetben, de nincs.

(#213) #41133696 válasza #41133696 (#212) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja nem kell kivétel lista, mert csak újraindításig érvényes a dolog :)

(#214) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!

Hát érdekesen alakult az új NIS 2013 telepítése utáni helyzet. Nem az én gépemre ment fel! Én még kivárok. :) WinXP/SP3 és egy laptop-ra tettem fel. Nagytakarítás volt előtte, de ezt megelőzően is NIS volt azon a gépen.
Feltelepült szépen a program, ahogy szokott, gyorsan, majd frissítések miegymás.
Hanem! A laptop le lett téve Készenléti módba, mert más dolgom akadt közben, majd úgy jó fél óra elteltével lett (volna) visszahozva a normál használati módba. Háttérkép bejött, de az Asztalon a kurzol nyíl nem mozdult és a Tálca is fekete volt. Sem a Start fül nem látszott sem a Tálcán a gyorsindító ikonok. Minden fekete és fekete és fekete. Egy fekete sáv volt az egész. Percek múlva is. Csak a vészkikapcsolás segített.
Újra bekapcs. majd néhány perc múlva letettem megint a Készenléti módba. Pár perc múlva hoznám vissza, de megint minden fekete és fekete és fekete mint előbb is volt. Megint a vészkikapcsolás (ezt de nagyon szereti a Windows :D ) majd újabb bekapcsolás. Nem folytatom, mert újra az a fekete jelenség. Egymás után vagy 6x/8x próbálkoztam, de mindig ugyan ez lett a vége így leszedtem a NIS-t egyelőre. Hozzáteszem, hogy előtte egy éven át semmi (sem ilyen sem más) gond nem volt a NIS 2012-vel. Megvett termékkulcsos és be is írtam az új kulcsot, így már ha kell ha nem, ketyeg szépen vissza az egy év. Ha ezt tudom akkor nem írom be azonnal. :O
Az én laptopomon volt régen egy szinte teljesen ilyen jellegű hiba jelenség, de azt az Online Armor tűzfal okozta.
Valakinek ötlete erre? :F

Miért büntet a norton engem ilyenekkel. :O

[ Szerkesztve ]

(#215) motacilo válasza Mosanke (#214) üzenetére


motacilo
aktív tag

Nálam két laptopon is fent van, de ilyet még nem produkált. Igaz WIN7 alatt fut. Lehet ez a hiba okozója?

(#216) PapauZ válasza Mosanke (#214) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Rátelepítés vagy előtte törlés + NRT, majd az új telepítése volt?

(#217) jediweb


jediweb
aktív tag

PapauZ

Most frissítettem ( újítottam meg a NIS-t ) 1 éves licensz-re
De van még egy 1 éves licenszem nem ma vásároltam 1-2 éve.
Mintha azt írná ki ha ezt is elindítom akkor nem adódik a meglévőhöz hozzá
Ez igaz? Illetve 1 év múlva még érvényes lesz a nem felhasznált licensz?
Illetve meddig nem "romlik" meg?
Köszönve...

jediweb

(#218) jediweb


jediweb
aktív tag

Nekem eleddig teljesen jól működik a 2013,( kisebbek lettek a betük ) érdekes lesz majd win8 alatt mert arra hajaz ...
A nagyobb betűméretet nem lehet állítani benne ?
A win7-en már be van állítva az ok nagy ...

Apropó upgradeltem, utána vettem észre, hogy letölthető majd win8-ra install lesz ..
De jól működik

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#219) jediweb


jediweb
aktív tag

A Bejelentkezési segédlet minek?
Tár Bezárva rákattint jelszó és Tár megnyitva állapotba kerül
A Bejelentkezési segédlet nem értem minek u.a mint az előző
most még nem akarom kiírtani ...

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#220) #41133696 válasza jediweb (#217) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem íródik hozzá, meg kell várni ameddig leketyeg az előző, és 0 napnál beírni az újat.

5-6-évig tart a szavatossága.

(#221) jediweb


jediweb
aktív tag

Full HD felbontásban olyan picik a betűk, hogy pl nekem már már szemüveg kell,
(nem kell is ) ezen nem lehetne segíteni ????????????????????????,

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#222) HZoli87


HZoli87
veterán

Reménykedtem, hogy nyaralásból visszaérkezvén egy új build fogad, de sajnos nem. :)

(#223) #41133696 válasza HZoli87 (#222) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát nem sajnos :D

(#224) motacilo


motacilo
aktív tag

A NIS támogatja a Windows Live Mail programot (mármint az antispam modulja)?
Az Outlookot támogatja, de ennél nem láttam.

(#225) PapauZ válasza motacilo (#224) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Attól függ, melyik verziót használod. A régiekben (MSN / WLM) még benne van az AV-modul, de az utolsó két verzióból (15.x és 16.x) MS kivette azt, emiatt külső AV motor már nem tud beépülni. Ha ezeket a verziókat használod, attól a Norton még véd természetesen a többi réteggel (SONAR, Auto-Protect, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#226) #41133696 válasza motacilo (#224) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha pedig IMAP protokollt használsz akkor tökmindegy, hogy támogatja e magát a kliens, mert úgy sem szól bele.

(#227) motacilo válasza PapauZ (#225) üzenetére


motacilo
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! :R
A gmailes fiók IMAP, de a citromailes (reklám és spamgyűjtőnek fenntartott ;) ) fiókom POP3

[ Szerkesztve ]

(#228) jediweb


jediweb
aktív tag

Azért mindig sikerül rontani is kicsit
1.)
Nem értem a Bejelentkezési segédlet minek
2.) Ennél rosszabb, hogy a bejelentkezési lista max 8 sorral lehet ha
többet használok tolja ki a régit...
Mire kell ezt korlátozni miért nem lehet akkor már a user-nek beállítani akár ...

jediweb

(#229) #41133696


#41133696
törölt tag

Két érdekes dolgot vettem észre.

1. Hiába van agresszívre állítva a rendszerindítás védelem egyik gépen sem tölt be gyorsabban sem a NIS sem a NAV nálam, mint mondjuk a Hard Disk Sentinel, az AIDA vagy más egyéb programok. Ami azért vicces főleg ha azt vesszük, hogy nem csak a merevlemezes rendszernél adja elő ezt a teljesítményt hanem az SSD-snél is. A 2012-esnél ezzel soha sem volt gondom.

2. Úgy látom, hogy összeakad a 2013 -as verzió az MBAM PRO-val ha az nem késleltetetten indítja el a saját szolgáltatását. 2011-nél és 2012-nél ez szintén nem volt gond.

Na és akkor hogy egy olyat is írjak ami pozitív.

Ezzel a jelenséggel a 2013 -as verziónál végre nem találkozik a felhasználó:

2012 és korábbi verzióknál ez állandóan fellelhető volt :)

(#230) jediweb válasza #41133696 (#229) üzenetére


jediweb
aktív tag

2. pont észrevételezését én nem tapasztaltam soha nálam úgy működött ahogy kell..

De hogy kicsik a betük és nem lehet állítani az zavar
No meg azt sem értem, hogy 1 évig fejlesztik és nem elég az idő a pontos minőségi termék előállítására , minden évben úgymond szétcseszik ... ( új mindig új mindig új
nem csak a mosópor ..

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#231) HZoli87 válasza #41133696 (#229) üzenetére


HZoli87
veterán

Az első bug lesz, sokan panaszkodnak rá a hivatalos fórumon, nálam is eljátszotta már párszor (SSD). A másodikra nincs ötletem, hiába vettem meg a programot (MBAM), mégis csak az ingyenes verzióját használom.

Néma mód valóban jól működik. :)

(#232) PapauZ válasza HZoli87 (#231) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Ha jól emlékszem az elsőre az a "megoldás", hogy csak valami háttérműveletet tölt be korábban, és nem a ccsvchst.exe-ket. Azok valahogy mindig csak a boot végén töltődnek be (nálam is amúgy, de emlékeim szerint még 2012-nél is ugyanígy figyeltem meg).

Szerk: Így működik a dolog (mélyebb részletek nélkül):
Normál mód: csak a viselkedés alapú driverek töltési sorrendje van átállítva, azokat veszi előre, minden más késleltetve indul. Az Auto-Protect korai töltése ki van kapcsolva ilyenkor.

Agresszív mód: minden driver korábban tölt be, Auto-Protect korai töltése be van kapcsolva (a szolgáltatás maga később indul el, de a hozzá tartozó fájlok már be vannak töltve).

Kikapcsolva: Semmit nem változtat az alap töltési sorrenden. Csak pár alap drivert tölt be, a többit késleltetve indítja. Auto-Protect korai töltése itt is ki van kapcsolva.

Mindhárom esetben csak a szükséges boot fájlok késleltetése / nem késleltetése történik meg. Mindenféle UI és egyéb betöltése (ld. ccsvchst.exe) csak a boot legvégén történik meg.

[ Szerkesztve ]

(#233) dbius válasza dbius (#206) üzenetére


dbius
veterán

További bonyodalmak adódtak a ramdrive és NIS között. A firefox cache is a ramdriveon van - mint már említettem - és most vettem észre, hogy a youtube videók sem töltődnek végig az esetek nagy részében. Olyan, mintha a videók is szeletenként töltődnének - de norton nem mutat semmit - és egy idő után megáll (kb. mindig a videó 25%-nál) a töltés, a lejátszás is megáll, mintha egyszerűen vége lenne a videónak. :W

(#235) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!

Van a 2013- asból is még ilyen verzió, hogy Norton Internet Security NetBook Edition?

(#236) motacilo válasza Mosanke (#235) üzenetére


motacilo
aktív tag

Tudtommal nincs. A 2011-es volt az utolsó verzió.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#237) Mosanke válasza motacilo (#236) üzenetére


Mosanke
senior tag

Én is így emlékszem, de azért megkérdeztem, .... hátha talán mégis.

Itt még jelzi, hogy letölthető a Netbook version is, de ha letöltöm, akkor a "sima" NIS és a NIS-Netbook version már egy és ugyan az. :D

[ Szerkesztve ]

(#238) motacilo válasza Mosanke (#237) üzenetére


motacilo
aktív tag

Szerencsére én korábban a féléves NIS promo keretében letöltöttem és 3 gépre is azzal tettem fel. (Persze nem azt használom, csak az account miatt kellett, hanem azon keresztül a magyar NIS-t).

[ Szerkesztve ]

(#239) Mosanke válasza motacilo (#238) üzenetére


Mosanke
senior tag

Azért kérdezgetem, mert szerettem volna megtudni, hogy van-e, és ha van akkor mi a különbség a két változat között. Mitől más a NIS netbook verziója a csak "sima" NIS-hez képest. :F

[ Szerkesztve ]

(#240) motacilo válasza Mosanke (#239) üzenetére


motacilo
aktív tag

gondolom az energiatakarékos "laptop mód" alapból aktív benne, ami az IS-ben külön beállítható funkció.
De csak tippelek! :U

(#241) PapauZ válasza motacilo (#240) üzenetére


PapauZ
aktív tag

A 2012-nél összevonták a kettőt.
Amúgy annyi különbség volt, hogy a NISNE az jobban netbookokra volt optimalizálva, illetve valahogy a képernyőfelbontásból is alapból valahogy egy kisebb méretet támogatott...

(#242) motacilo


motacilo
aktív tag

Vajon miért van az, hogy az Identity Safe Chrome alatt minden weboldalon működik, csak a vaterára képtelen bejelentkezni, inkább összeomlik :W !

(#243) motacilo


motacilo
aktív tag

Na ez vicces: a Norton szerint az EON ügyfélszolgálata (gázóraleolvasás ;) ) az oktatás mappába került :C :C :C

(#244) #41133696 válasza motacilo (#243) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az még oké is, de a norc.hu például egyenes oktatásnak számít :D

Egyébként én ennek ellenére bekapcsolva hagytam az automatikus kategorizálást :)

(#245) PapauZ válasza motacilo (#242) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Valószínű valami szkriptelt bejelentkezési módot használhatnak... (olyan a kód, hogy a Norton nem tud beépülni).

(#246) #41133696


#41133696
törölt tag

Az miért van, ha frissen telepítek egy Windows-t. NIS-nél IDS bekéri az emailt- látja, hogy van már fiók oké, bekéri a jelszót, oké az is... látja hogy van már tár bekéri a következő jelszót majd bejelentkeztet, de ha ugyanezt NAV-nál csinálom akkor azt mondja, hogy hozzak létre új tárat és adjam meg a jelszót ahhoz is - ahol persze ugyanazt szoktam megadni, majd szépen külön kell nekem beimportálni azt a rakat adatot amit kiexportáltam NIS-ből ?:D

(#247) #41133696 válasza #41133696 (#246) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egy érdekesség csak kimaradt. Ugyanazon gép rendszergazdai fiókja alatt látta a trezort, csak általános jogú fiókon nem NAV esetében.

(#248) HZoli87 válasza #41133696 (#246) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem tudom miért van, de nálam a hétvégén a NIS ugyanezt csinálta. :DDD

Már megérett egy friss telepítés, és gondoltam egyet és kipróbáltam az új csodát, a Windows 8-at. Norton szépen települt is, de üres volt az online táram (előtte megadtam a mail címet, jelszót, majd kérte a tár jelszavát, emlékeztető szöveget, ...). Még csoda, hogy telepítés előtt exportáltam egyet. 1 nap múlva, amikor sírógörcsöt kaptam a winfostól, ment vissza a 7, akkor ugyanazt eljátszotta, akkor is külön kellett beimportálni a programba.

Erősen gondolkodtam rajta, hogy a 2012-es verziót telepítem fel, abból is a héten megjelent verziót (19.9), az legalább bug mentes. :U

(#249) PapauZ válasza #41133696 (#247) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Jó kérdés... Valószínű valahogy külön programként (talán rejtett lehet a telepített programok listán) telepíti a toolbart, és emiatt lehet ott valami kavar.

(#250) #41133696


#41133696
törölt tag

Ó jaj, eddig ugye panaszkodtam, hogy NIS-nél csinálja azt, hogy mind a két jelszót meg kell adnom, és NAV-nál meg csak a másodikat. Friss Windows-nál már NAV-nál is mind a kettőt meg kell adnom.

Ami az exportálást illeti:

NIS-es verzió

Ezt a NIS-es rendezett szerkezetű IDS-t exportáltam ki...

... és így néz ki NAV-ba való exportálás után.

Na most attól tartok, hogy összefogja nekem kutyulni. Vagy rosszul exportál ki az is lehet, illetve az is, hogy beimportálni nem tud jól :( Komolyan ameddig nem erőltették a felhőjüket addig nem volt semmi gond. Pedig én nagyon lelkesedtem a felhő miatt. Ez viszont így elég nagy szívás.

Ami durva, hogy hetek óta nem javították nincs újabb build. 22-es Chrome alatt pedig az eszköztár lényegében tizedeli az oldalakat, van ahol nem akad meg a scroll van ahol meg mint a cövek :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.