Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) prosectura válasza plömplöm (#400) üzenetére


prosectura
tag

Sajna olyan nincs hozzá (már).

És ha külön töltő is veszünk hozzá akkor műszernek nem lehet baja ???
Szerintem mind1, hogy Ni-Cd vagy Ni-MH táplálja, vagy nem?

[Szerkesztve]

(#402) And válasza prosectura (#398) üzenetére


And
veterán

Nem tudom, kb. mennyi idő alatt merültek le az eredeti akkuk, de ha sokáig (mondjuk hetekig) működtek egy töltéssel, akkor jobban jársz, ha újra NiCd-cellákat raksz bele. Az önkisülésük kevésbé jelentős, és azokat is simán be lehet szerezni, talán kicsivel nagyobb kapacitással, mint az eredetiek voltak.
Mod. #401-re: nem a műszerről van szó, hanem az akkukról. Ha valami automata, NiCd-re jó (pl. ''mínusz deltaV'') töltő van benne, akkor nem biztos, hogy a NiMH cellák töltését időben lekapcsolja. Ennek egyébként szvsz. kicsi a valószínűsége, inkább valami kisáramú töltő lehet benne, az meg nem (vagy csak nagyon lassan) töltené tele a NiMH-t.

[Szerkesztve]

(#403) plömplöm válasza prosectura (#401) üzenetére


plömplöm
őstag

típus alapján internet-túrás?

de az valóban tök mindegy, hogy nicd vagy nimh cellákkal pakolod tele. van itt az asztalomon egy velleman mobilszkóp, abba 5db ceruza kell és tök mindegy neki hogy nicd vagy nimh vagy sima elem, mindkét fajta akksit tölti is (elemekkel nem ajánlott ezt a funkciót használni... :) )

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#404) prosectura válasza And (#402) üzenetére


prosectura
tag

Köszi szépen, na igen hetekig volt használva anno a műszer, csak hát a kedves kollegák ''holnap viszem jól feltöltöm'' na rátöltések tömkelege, hacsak nincs benne kisütés funkció, de az nem valószínű, mer egy kis töltéstől is néhány percig tele-t mutatat. Akkor ajánljátok, hogy keressek szintén Ni-Cd akksikat?

(#405) Totyi


Totyi
őstag

Rég jártam ebben a topicban.
Először is a tapasztalatomat szeretném leírni a duracell 1 órás gyorstöltővel kapcsolatban.2000 mAh-s akksit 1 óra alatt feltölt(AA méretben,750 mAh AAA ugyanígy 1 óra).
A töltések folyamán teljesítmény csökkenést nem vettem észre;még az 5! éves ceruza akksijaimon sem.Új akksik nagyon jól bírják(digit gépben),de mint írtam a régiek sem hagynak kívánni valót maguk után.Úgy gondolom,hogy nem rossz vétel;ha azt nézzük,hogy 1 óra alatt feltölt egy 2000mAh-s akksit.Az 5 éves 1100 mAh-s akkujaimat 33 perc alatt felnyomja.Én meg vagyok elégedve vele.
Más:volna egy 750 mAh-s AAA akksi,NIMH.
Feltölthetem-e ezt egy NICD-os töltővel?A töltőáram 120 mA,papír és a mérésem szerint is.
Előre is köszönöm a segítséget.

[Szerkesztve]

(#406) Batman2 válasza Totyi (#405) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Szerintem igen.
Mivel a 750mAh-ás akkunak minimum 75mA kell a standard töltéshez, a 120mA az épp jó, már ha az akku ennyit vesz fel. Ezt úgy értem, hogy méred az akkun átfolyó áramot töltés közben, tehát a műszert áramerő mérésben sorba kötöd az akkuval.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#407) Totyi válasza Batman2 (#406) üzenetére


Totyi
őstag

Papír szerint ss 120 mA és a mérésem szerint is annyi...na jó,118 és 120 között ingadozik.:)
Akkor használom őket így együtt.Köszi.

(#408) koob


koob
senior tag

750 mAh Ni-Cd és 2100 mAh Ni-Mh -et együtt lehet használni?
A 'márka', mAh sem ugyanaz!

Ni-Mh
Ni-Cd -kről mit illik tudni, röviden?

Annyit hallottam, hogy 0°C alatt a Ni-Cd bírja inkább.
De van, önkisülés, ...?

Akkor megemlíteném még a Li... akksit, ami mp3lejátszókban van.
Van vmi teendő (merítés, mikor lehet újratölteni...)?

(#409) And válasza koob (#408) üzenetére


And
veterán

''750 mAh Ni-Cd és 2100 mAh Ni-Mh -et együtt lehet használni?''
Mármint pl. egy közös ''pakkban''? Mert így kifejezetten kerülendő: nem egyszerre merülnek le, a kisebb kapacitású NiCd nyilván sokkal hamarabb adja fel, a NiMH-ban meg sok töltés marad vissza.
''Ni-Mh
Ni-Cd -kről mit illik tudni, röviden? ''

Végülis az egész topik erről, különösen a NiMH-ról szól ;] (lásd: #51, #53, #77, #80, #113, stb). A NiCd a korábbi konstrukció, jelentős memória-effektussal, a NiMH-hoz képest kb. feleakkora fajlagos kapacitás-sűrűséggel és önkisülési rátával, ill. kisebb belső ellenállással (nagyobb áramok leadására képesek).
''Annyit hallottam, hogy 0°C alatt a Ni-Cd bírja inkább.''
Erről nem vagyok meggyőződve, de lehet. A hideget általában nem szeretik az akkuk. Digit. fényképezőimben a NiMH ill. Li-Ion akkuk télen, szabad térben hamar bemondták az unalmast. Emlékeim szerint a NiCd sem volt az a hidegtűrő állatfaj.
''Akkor megemlíteném még a Li... akksit, ami mp3lejátszókban van.
Van vmi teendő (merítés, mikor lehet újratölteni...)?''

Li-Ion ill. Li-polimer akksiknak nincs számottevő memória-effektusuk, így elvileg akármikor tölthetőek. A töltőik úgyis elég intelligensek, a Li-cellák ugyanis elég pontosan paraméterezett töltést igényelnek. Egyesek szerint a Li-xx akkukat úgy 40% körüli töltöttséggel érdemes hosszabb távra üzemen kívül helyezni, de ez nem túl gyakorlatias érték (elvégre ki tudja azt aktuális állapotot pontosan meghatározni), és - a többi akkufajtához hasonlóan - amúgy is örök vita tárgya.

(#410) koob válasza And (#409) üzenetére


koob
senior tag

:R :R :R

A Li-... örök élettartamú?
(legalábbis remélem, nem csak 1000 töltés)
Hány év? :B

(#411) And válasza koob (#410) üzenetére


And
veterán

Örök életű akku nincs. Az egyes Ni-xx cellákra megadott max. 1000 ciklusszám is eléggé elméleti érték, csak ideális körülményekre (és adott kapacitásveszteség mellett) igaz. A Li-Ion akkuk kapacitásvesztése 20% /év körül van, akkor is, ha nem használod ([link]). A hivatkozás szerint száz ciklus után a kapacitás az eredeti érték 75..85 százalékára csökken, ez pedig rosszabb érték, mint a Ni-xx cellák esetén. Li-Poly cellák esetén jobb a helyzet, ill. a technológia továbbra is fejlődik.

(#412) Batman2 válasza koob (#410) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Messze nem örökéletű nyílván az sem, de már annak is örülhetsz nagyon, ha a nikkeles típusoknál megadott, elvi 1000 értéket teljesíti jelentős kapacitás csökkenés nélkül. Tapasztalataim szerint már 100 töltésig is jelentős kapacitás csökkenés van sok NiMh cellánál.

Nikkeles témában két jó tapasztalatom van eddig: az egyik 4 darab koracell akku (AA) melyek már 6-7 töltés óta teljesen változatalnaul bírják. Tudom, ez még enm sok, de ahoz képest, hogy az ansmann akkuim (6db., AA) mindegyike jelentősen gyengült az első 4-5 töltés után, ez már igen jónak számít.
A másik, hogy van 4db régi NiCd akkum(500mAh, AA), tizenx évesek, és most is ámulatba ejtenek folyamatosan, hogy mit és hogy bírják.
Július 30-án töltöttem meg két ilyen akkut és két mostani ansmann 1100mAh-ás NiCd akkut. Most néztem meg őket múlthét pénteken. A régi akkuk feszültség alapján (de biztos, hogy jelentős áramot is tudnak még produkálni, ha nem is a teljeset már) még mindíg töltöttek rendesen, mivel 1.29-1.30V-ot produkálnak, míg a másik kettő 1.07V :Y egyformán. Használva nem volt egyik sem.

Azt tudom, hogy a NiMh akkuknál kb 30napra mondják a jelentős kapacitás vesztés nélküli tárolást, a kadmiumoknál ezt nem tudom, de gondolom, hogy hasonló, már ami a maikat illeti.

Ja, és minkét páros normál hűtőben volt tárolva !

Nem tudom, hogy a régi NiCd akkuim azért jobbak esetleg, mert a kisebb kapacitás miatt ugyan abban a méretben esetlegesen az önkisülés is kevesebb, vagy valami egyéb konstrukciós külömbség van a régi és mai NiCd akkuk között.

A Li akkukról annyi tapasztalatom van, hogy van egy Nokia telegrácsom, amit tavaly kaptam a születésnapomra, mostmár több, mint egy éves és semmi kapacitás változást nem tapasztalok
Azt nem tudom, hogy melyikfajta Li az akkuja, csak azt, hogy az, eredeti Nokia és 3.6V-os!
A régebbi alcatelnél egy év alatt már nagyon vacak lett az akku, annak NiMh-ja volt.
Üdv..

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#413) Batman2


Batman2
őstag

Hi mindenkinek !

Sem különböző fajta (NiCd, NiMh, netán AA,AAA lítium) nem tanácsos együtt, egy packban használni, sem különböző kapacitásúakat, mert mindkét esetben különböző időben merülnek ki az egyes cellák, így amelyek gyengébbek, hamarabb elérik a kisütött értéket, azok előszőr mélykisülnek, azután meg még át is polarizálódhatnak, ami már az abszolút véget jelenti a cellának.
Eleve packoknál ez a legfőbb probléma, hogy ha még egyformák is mindenben a cellák elvileg, a gyártás során csak nem teljesen egyformára sikerülnek és így, főként a kisütésnél adódnak probélmák, némelyek mindíg kicsit túlmerülnek, ami azokat hamarabb nyújtja ki, tehát ezek lesznek a pack gyenge pontjai. Minél hasonlóbb cellákat sikerül összehozni, annál tovább bírja a pack. . ., míg a végén az elhalálozás oka végkimerülés nem lesz. ;]
Üdv..

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#414) RAM


RAM
őstag

Energizer töltőbe be teszek 1 db NiMH-et és nem világít, pedig lemerült az akksi.
?

Csak tisztán

(#415) Batman2 válasza RAM (#414) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Nem lehet, hogy a töltőd, csak kettő cellát egyzserre tud tölteni?
A legtöbb, pláne egyszerübb töltő kettessével tölt és nem cellánként !!!
Ha a tiéd mégis cellánkénti töltésü, akkor lehet, rossz a töltő.
Próbáltad már másik lyukban is a cellát?
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#416) szu2


szu2
csendes tag

Sziasztok

Itt egy link, igaz mobiltelefonhoz való, de ebben írnak az akkumulátor beüzemeléséről és a tárolásáról is. Maga a Motorola javaslata.

[link]

Itt amugy azt írják, hogy a nem használt aksit, le kell meríteni és pl. hűtőszekrényben tárolni.
Kinek mi a vélemény?

Vettem már telefont pl. a PGSM-nél és ott a felvilágosítás az akkumlátorról az volt, hogy nem kell formázni egyáltalán.

Mind kettő aksi Liion.

Nem értem a megosztottságot még a mobilforgalmazók is mást mondanak ugyanarra az akkumulátorra.

szu

(#417) Batman2 válasza szu2 (#416) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Azzal egyetértek, hogy a hazsnálaton kívüli akksit érdemes hűtőben tárolni, mivel kisebb az önkisülése, de azzal már egyáltalán nem értek egyet, hogy ezt kisütött állapotban kéne tenni. Éppen ellenkezőleg, feltöltött állapotban jó, mivel az állás során így is foly. csökken a kapacitása és a kimerült állapotú tárolás nem tesz jót a celláknak !
A NiMH és NiCd akkukat egészen biztosan kell formázni, ha azt akarjuk, hogy a max. kapacitással és hosszan működjenek a későbbiekben. A Li más téma, de ha megnézde a telegrácsok papírjában írtakat, ott is azt írják, hogy az akku csak az első nehány (2-3) töltés után éri el a max. kapacitását. Így feltehetően annak sem árt, ha legalábbis biztosítjuk a lehetőségét annak, hogy jól fel tudjon töltődni, azzal, hogy hagyjuk, vagy 14 órát a töltőn a készüléket az első 3 alkalommal. Mivel ennek az akkutípusnak sajtá, pontosan beállított töltésvezérlő áramköre van, így biztosan nem engedi túltölteni az akkut, viszont a csepptöltés során felveheti még azt a töltést, amit a gyorstöltés alatt nem tudott magába szedni.
Ez a véleményem, sok forrás és tapasztalat alapján.
Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#418) HavocS


HavocS
senior tag

Fél óra múlva megyek MP3 lejátszót venni, és ez a discmannel ellentétben ugyebár AAA-s akksival működik, szóval azt is veszek majd hozzá. Itthon egy teljesen alap Ansmann Basic4 töltőm van, aminek 30mA a töltőárama AAA-s akksira (ez baromira kevésnek tűnik nekem), valamint azt írja, hogy 5 óra alatt tölt 100mA-t. Na most ez alapján egy 800 mAh-s AAA akksinál 40 óra töltést jelent :Y nem sok ez egy kicsit?
Nem volt időm az egész topicot végigolvasni, de az első oldalon azt írta valaki, hogy ezeknek pont a lassú töltés tesz jót. Szóval ha felrakom 40 órára 30mA-rel, az nem lesz gáz?

Ja, eddig 1100mAh-s Hama AA akksikat használtam, azokat 22 óráig töltötte 70mA-rel.

(#419) And válasza HavocS (#418) üzenetére


And
veterán

''Itthon egy teljesen alap Ansmann Basic4 töltőm van, aminek 30mA a töltőárama AAA-s akksira (ez baromira kevésnek tűnik nekem) [..]''
Úgy is van, az nagyon kevés. A negyven óra egyszerűen nonszensz. Mégpedig nem kizárólag azért, mert az értelmetlenül hosszú időt jelent. Az akku kapacitásának (ami az esetedben C=800mAh) mindössze néhány százalékát (3.75%) kitevő töltőáram már átmenetet képez a ''nagyon lassú'' :D ill. a szintentartó töltés között. Az akkumulátorok csak extra hosszú idő után fogják (ha egyáltalán) elérni a full töltöttségüket. Ekkora töltőáramot nagyon sokáig rajta lehet hagyni egy modernebb NiMH-akkun. Legalábbis sokkal hosszabb ideig, mint az az 1.4*C / áram hányadosból következne: a cella nem fog károsodni, és a töltéséből sem fog veszíteni.

(#420) HavocS válasza And (#419) üzenetére


HavocS
senior tag

Tehát akkor kéne valami töltőt is venni... nyyh. Hány mA töltőáramút vegyek minimum? Sajna most nagyon nem maradt pénzem...

(#421) And válasza HavocS (#420) üzenetére


And
veterán

Nem mondom, hogy a töltőáram utolsó szempont a töltő kiválasztásánál, de szerintem több fontos paramétere is van egy normális töltőnek:
- védje a cellákat a túltöltés ellen (-dV, ''inflexiós pont''-figyelés, biztonsági időzítő),
- legyen alkalmas minimum gyorsított töltésre is (4-5 órás, itt jön a képbe a töltőáram),
- lehetőleg tudja a töltés előtti kisütést (memóriaeffektus elkerülésére),
- a töltés befejeztével kapcsoljon át szintentartásra (csepptöltésre),
- AA / AAA-méretű (ezeket legalább), ill. NiMH / NiCd cellákat is tudjon tölteni,
- már kevés cellát is tudjon kezelni (akár egyesével is; ne kelljen mindig telerakni),
- egyéb biszbasz-funkciók: ledes állapotjelző, hibás cellák felismerése, autós (szivargyújtó-csatlakozós) használat lehetősége, pulzustöltés, regenerálás, etc.,
(- végül nagyon extra, drága, és átlagembernek tök felesleges fícsörök: LCD-kijelző, valós kapacitás meghatározása, PC-kapcsolat, ..)
Ha hosszú élettartamot szeretnél az akkujaidnak, az első 4-5 pontnál alább ne add az igényeket. Bár ezek legtöbbje ma már szerencsére természetes egy töltőnél ;).
Menj el egy nagyobb elektronikai áruházba, biztosan megtalálod a kellő kompromisszumot a kismillió típus között, jó esetben akciósan. Ebben a topikban is adtak már pár tippet használható, viszonylag olcsó töltőke.

(#422) HavocS válasza And (#421) üzenetére


HavocS
senior tag

4 darab noname (vmi olasz) AAA-s akksit (800 mAh) vettem 2 ezerért a Photo Hall-ban, ezeket még ha fél évenként megdöglenek se sajnálom :D
Végülis vettem ma 2000 Ft-ért egy egyszerű Varta töltőt [link] amint látszik, nincsenek benne extra funkciók, de egyrészt mivel 4 akksi van, úgyis csak teljesen lemerülve fogok tölteni (mindig lesz feltöltött :) ), 15 óra alatt megcsinálja (22 órához vagyok szokva, szóval ez is jó), van rajta töltésjelző LED (a régi csak azt jelezte ha van benne akku), szóval nekem tökéletesen megfelel. A régit meg sikerült elpasszolnom egy ezresért, szóval gyakorlatilag csak 1000 forint volt :D
köszi a segítséget amúgy :R

(#423) HavocS


HavocS
senior tag

Na megvolt az első töltés, egy igen érdekes dologgal fűszerezve. 800-as AAA akksira 15 óra töltést ír, reggel 9-kor raktam töltőre, ezek alapján éjfélkor kellett volna kikapcsolnia. Azonban nem ez történt: Hajnal fél 3-kor végzett a töltéssel. Az tisztán látszik, hogy nem timer, viszont lehetséges az, hogy egy ilyen olcsó 2000 forintos töltő -deltaV-t figyeljen? Számomra elég furcsának tűnik... ennek ellenére örülök, ha mégis :)

(#424) And válasza HavocS (#423) üzenetére


And
veterán

Az adatlapján, amit belinkeltél, eleve +/- 20% -os lehetséges töltőáram-hibáról írnak. A töltési idő túllépése kb. 17% volt a névleges 15 órához képest. Ennyi szvsz. simán belefér. Az más kérdés, hogy 15h -s biztonsági időzítést említenek: lehet, hogy az időzítés pontatlan, direkt kicsit feljebb állították, vagy a hálózati frekvencia segítségével méri a töltő az időt (ami viszont biztosan nem okozhat ekkora hibát). Szinte biztos, hogy - ennyi pénzért - nem figyel -dV -t.

(#425) HavocS válasza And (#424) üzenetére


HavocS
senior tag

Értem, kösz :)

(#426) lapa


lapa
veterán

üdv. bevallom nem olvastam végig a témát, egy rövid kérdésem lenne:

van egy sony Ni-MH BC-CS2B (1,4V 400mA x2, 160mA x2) töltőm, amit sony cybershot stamina 1,2v 2100 mAh elemekhez adtak.

van viszont sanyo Ni-MH 1,2v typical 1700 mAh, min. 1600mAh elemem, amiknek nem találom a töltőjét.

használhatom a sanyo elemekhez a sony töltőt? nem fog túlmelegedni, ilyesmi? a sony elemeket pár óra alatt feltölti nemtom ez számít-e. köszi előre is.

(#427) Batman2 válasza lapa (#426) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Elvileg igen. Csak az a kérdés, hogy az a töltő időzítővel rendelkezik, tehaát az eredeti akku kapacitásra kiszámolva a megfelelő időben lekapcsol, vagy töltöttséget érzékel?
Ha időzítős, akkor a kisebb kapacitású akkukat túl fogja tölteni, a nagyobbakat meg nem tölti teljesen fel.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#428) paramparya


paramparya
őstag

Most sikerült kapnom karácsonyra egy Hyundai PCD 3453 típusú discman-t (nem egy nagy valami, de az előző is hyundai volt, bírta másfél évig, a célnak megfelelt, csak nem volt elég intelligens, és nem talált haza, amikor részegen elhagytam :D )
Szóval az előzőben még volt lapos-akkumlátor, ebben nincs, és akarok hozzá venni vmilyen GP akksit, de fogalmam sincs, hogy a valószínűleg nem túl intelligens beépített töltjéhez milyen lenne az ideális. Sokat nem akarok rászánni, szóval inkább veszek egy gyengébbet, és beépített töltővel nyomom, mint hogy vegyek 5k-ért vmi fajin töltőt, amikor a discman került 9-be :U

Hány mAH-sat ajánlanáltok?

Előre is thx!

[Szerkesztve]

(#429) paramparya


paramparya
őstag

UP!

(#430) paramparya


paramparya
őstag

UP! :U

(#431) Batman2 válasza paramparya (#428) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Szerintem a Dur@cell 1800mAh-ás illetve más típusban a 2000-2200 mAh alá ne add semmi képpen sem. Azokkal jó nehány órát kell menjen és elég jól ki is tudja hazsnálni egy ''diszkmen'' a viszonylagosan alacsony fogysztásával az utolsó csepp töltést is belőle.
Üdv.:
Kellemes ünnepeket!

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#432) paramparya válasza Batman2 (#431) üzenetére


paramparya
őstag

Csak az a kérdés, hogy fel is tölti-e rendesen az ilyet a discman beépített töltője?
Az előző Hyundai discmanemben is beépített töltő volt, 8 óra után mondta azt, hogy charge ok, de volt, hogy másfél, 3, vagy mikor-mennyi után, amilyen kedve volt... :U

(#433) Batman2 válasza paramparya (#432) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

A diszkjátékos beépített ''töltőjére'' ne nagyon számítsál.
Nekem volt egy Technosonic márkájú ilyenem, abba betettem a 2200mAh-ás akkuimat és nehány órás töltés után azt mondta, hogy akku feltötltve. Elvileg jelezte a feltöltött állapotot. Valamennyi ment is az akkuba, de vagy egy félórás üzem után már ki is merültek.
Lehet persze, hogy más márkáknál, amelyekben egyáltalán van akkutöltés funkció, ez jól megy, de én erre nem alapoznék.
Sokkal inkább javasolnék valami normálisabb, legalábbis középkategóriás töltőt.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#434) paramparya válasza Batman2 (#433) üzenetére


paramparya
őstag

Pl. egy ilyen?

[link]

Két olyan akksival, ami a képen pont benne van 3480 lenne, annyit még rá is szánnék... :U

(#435) Batman2 válasza paramparya (#434) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Jónap tűnik, de hihetetlenül olcsó.
Ez az ár ~2000Ft gyanúsan olcsó, a többi, kisütni is tudó töltőkéhez képest.
Csak nehogy tényleg megsüsse az akkukat! ;]
Az persze azért nem mellékes paraméter, hogy mekkora árammal tölt, illetve az adott kapacitású akkunál az mennyire gyors töltésnek számít!
Ez nem derül ki az oldalról.
Összegezve: ha a leírtakat tényleg tudja megbízhatóan, akkor vedd meg, jó üzlet!
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#436) golyani válasza lapa (#426) üzenetére


golyani
addikt

ilyne van nekem is én ezzel sanyo 2500-as akkukat töltök és szerintem fel is tölti rendesen mert hosszab ideig töltö mint a saját sony 2100-es akkukat.

ja babyblue akkuk miylenek 2600-asat tudnék szerezni 2 olyan 1000 körül.
megéri-e?

[Szerkesztve]

(#437) golyani válasza golyani (#436) üzenetére


golyani
addikt

babyblue-ra valaki???

(#438) Batman2 válasza golyani (#437) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Vártam, hogy hátha valaki ismeri és reagál, de akkor én szaporítom a hozzászólásokat ;] .
Mivel számomra is ismeretlen ez a név (ezek szerint másoknak is), nem hiszem, hogy valami nagy durranás lenne.
Persze egy márkátlan, ismeretlen fajta is lehet, jó, de manapság nem ez a jellemző, én olyan 5%-ot adnék neki, hogy bevállna hosszabb távon.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#439) golyani válasza Batman2 (#438) üzenetére


golyani
addikt

hát fene se tuggya, én egyelőre passzolom, most látom a terméket, mert haverom vesz másik haveromtól és én vagyok az összekötő. és hát nem néz ki vmi minőségi cuccnak :( .
adjunk neki egy esélyt.
én maradok a 2500-as Sanyo, 2100-as Sony és 2000-es Vartánál.
2500-ös sanyo iriverembe világítással + nélküle vegyesbe 128-224 és VBR-es MP3-akkal 1 hétig bírja gond nélkül.
jameg nem babyblue hanem bluebaby.

[Szerkesztve]

(#440) Batman2 válasza golyani (#439) üzenetére


Batman2
őstag

:R

Fogadni merek, hogy Made in China vagy hasonló (Taiwan) van ráírva gyártóként, ha egyáltalán van rajta ilyen jelzés. :D
De még az is lehet, hogy már rafináltabbak és EU-t írnak rá. Az is egy jó fedőnév és minden futhat alatta. :)) :)
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#441) muci


muci
tag

Hali. Bocsi,de olvasgatások ösztönzött arra, hogy 1.2 megjegyzést tegyek : a különböző tipusu / NiMh, NiCd / akksik töltése és ideje nem különbözik egy mástól Csak a töltő minősége határozza meg, hogy milyen nagyságú árammal dolgozik. Az u.n. gyorstöltők nemigen hosszabbitják meg az akksik használhatóságát. Más ahelyzet a Li-Ion akksik estében ezek bármikor tölthetők. Én fotozáshoz, kamerához, telcsihez csak ismert márkát használok és nem az olcsó, török eredetü BLUEBABy-t. Végül alapelv : minden akksit a felvevőképességének 1/10-vel kell tölteni. Pl: gépk. akksi 55-66 Amp/h- t 6Amp -al töltenek. Ajánlatos inkább kissé drágább töltöt használni, ami pl. rendelkezik önkisütéssel.

(#442) Batman2 válasza muci (#441) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

A hozzászólásodban nem is értek mindent, de több ponton számomra nem igazán értelmes és helyes, amit írtál. Azt hiszem, ha visszaolvasol, akkor kiderül, hogy már eléggé ki lett vesézve ez a téma és a hibák is korrigálva lettek az infókban.

Ami az autó akku és töltését illeti, ott a fesz szab. igen nagy áramot is rá tud engedni az akkura, mivel feszültségre van beállítva (szemben a NiCd, NiMh, stb. akkukkal), az azt jelenti, hogy 14.5V-ig engedi növekedni a fsezültséget, az van beállítva benne és addig több 10 amper áramot is enged a rendszerbe.
Ezért is van, hogy ha lemerült az akksi, vagy már gyengélkedik (öreg, de nem zárlatos), már nem indít , és sikerül beindítani a járgányt pl. betolással, egy rövid (nehány perc üzem) után már képes indítani az akku, ha újra próbáljuk és a fezsültsége is egyértelműen magasabb terhelten is. (igaz, hogy a második próba már nem teljesen hideg indítás, de közel hasonló energiaszükséglete van még).
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#443) plömplöm válasza Batman2 (#442) üzenetére


plömplöm
őstag

''az azt jelenti, hogy 14.5V-ig engedi növekedni a fsezültséget, az van beállítva benne és addig több 10 amper áramot is enged a rendszerbe''

ésszel, ember! egy ilyesminek kirobbanó sikere lenne igen hamar! nézd csak, mire javasolnak több (néhány) 10 ampert:
-40A-t minimum 200Ah-hoz [link]
-20A-t minimum 100Ah-hoz [link]

maradjunk egyszámjegyű amper környékén, ha kérhetem, köszi

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#444) Batman2 válasza plömplöm (#443) üzenetére


Batman2
őstag

Ne értsd félre: az autó töltőrendszerének mechanizmusa más, mint amikor akkutöltővel a kapacitás 1/10-vel töltjük az akkut.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#445) plömplöm válasza Batman2 (#444) üzenetére


plömplöm
őstag

bosszantasz... a hozzá nem értésedet leplezed a pongyola és konkrétumoktól mentes fogalmazásaiddal?
miért lenne más ''az autó töltőrendszerének mechanizmusa''? ugyanaz a cél, feltölteni az akkumulátort annak károsodása nélkül, ráadásul itt még a motortérben lévő meleg miatt is jobban vigyázni kell. itt is érdemes lenne olvasgatnod: [link]
Üdv.:

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#446) TeeJay


TeeJay
félisten

skacok mondjon már nekem valaki tippet aki jobban ért az akkumulátorokhoz.
van 3 éve egy hibátlanul működő Sony mp3/atrac3 képes discman-em még a gyári hozzá adott akksival.
a gyári akksi Sony (NH-7WMAA) 2 darab 700mAh akksi.
na aztán szinte hetente töltöttem 3 éven keresztül mert rengeteg zenét hallgatok aztán manapság észrevettem hogy egyre hamarabb lemerül szinte már felére csökkent az üzemideje.

milyen akksit vegyek a discmanbe?
sony-t olyat mint az eredeti? a tájékoztató könyvben le van írva melyik 2 akksit lehet bele venni az egyik ez (NH-7WMAA a másik pedig NH-WM2AA)
néztem mindenhol de nem találom az első fajtát meg 700mAh se tűnik túl soknak a másik fajta amit meg lehetne hozzá venni az már 1400mAh az már valamivel jobban néz ki.
a discmanhez adták a hálózati adaptert is amivel feltudom tölteni az akksit és arra az van írva hogy DC4,5V --> 500mA

1,5-2 óra alatt felhúzza a gyári akksit(700mAh) aztán most szeretnék venni egy újat bele.
vehetek bele nagyobbat mint 700mAh? vegyem meg a Sony 1400-as akksit bele?

netán egyéb gyártók akkumulátorai is jók lesznek?
ha igen akkor melyik gyártót ajánlanátok?
varta energizer duracel gp?

előre is köszönöm a válaszokat. :B

[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#447) TeeJay válasza TeeJay (#446) üzenetére


TeeJay
félisten

közben kutakodtam és találtam ilyet ami talán jó lehet nekem
Sony NHAAB2E akksi 2500mAh 2darab

''Ideális nagy fogyasztású eszközökhöz, mint digitális fényképezőgépek, MP3-lejátszók és hordozható MiniDisc-lejátszók.''

ez majdnem négyszer nagyobb akksi mint az ami most van nekem.
szabad ilyet tenni a discmanem-be vagy milyen negatív hatása lehet ha nagyobbat teszek bele?

ha a sony nem valami nagy márka akksik terén akkor melyik másikat ajánlanátok? :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#448) TeeJay


TeeJay
félisten

ja még valami kérdésem lenne mert végigolvastam a topikot és nem tudom eldönteni még most se melyik a jobb megoldás.
a discman-be az akksit(Ni-Mh 700mAh) mindig úgy töltöttem fel hogy előtte beraktam egy kis elemlámpába és addig nem vettem ki míg el nem aludt a lámpa (teljesen lemerítettem végülis)
csak utána raktam vissza a discman-be és kezdtem meg a töltést.

ez most akkor haszos vagy ártalmas az akksinak?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#449) And válasza TeeJay (#446) üzenetére


And
veterán

Ha jól látom, ezek az eredeti típusok mind kutya közönséges AA-méretű NiMH-akkumulátorok. Az, hogy Sony gyártmányok (vagy legalábbis feliratúak :) ), szerintem ne kösse meg egy szimpla Sony discman tulajdonos kezét. Ha nagyobb kapacitásúakra cseréled az eredetieket, az semmilyen káros hatással nem jár a készülékre nézve, hiszen a feszültségük nem fog változni. Az egyetlen hátrány a töltési idő drasztikus növekedése lehet: a hálózati táp adataiból, meg a kisebb akkuk töltési idejéből következtetve 2x00mAh-s akkuknál kb. 6-8 órányi töltésre számíthatsz, ha a töltési folyamat automatikus (egy ilyen cuccnál legalább a töltés befejezéséről kapsz jelzést, igaz?). Az akkuk gyártója - hacsak nincs valami személyes kedvenced - szvsz. bármelyik cég lehet az általad felsoroltak közül.
#448: Attól függ, mennyi ideig hagyod az akksikat az elemlámpában kisütéskor, miután a lámpa kialudt. Az akkuk mélykisütése biztosan nem egészséges dolog, de ha a lámpa fényének eltűnésekor azonnal kiszeded azokat, nem fognak különösebben károsodni (ekkor a kisütőáram megszűnte után lassan ''magukhoz térnek'', azaz némi idő elteltével ismét 1V körüli lesz a terheletlen feszültségük). De ha hosszú ideig hagyod bent a lámpában a cellákat, akkor a feszültségük ténylegesen kinullázódhat, ill. - soros kapcsolás esetén - az egyik át is polarizálódhat (megfordulhat a kapocsfeszültsége). Ez pedig rövid úton tönkremenetelhez vezethet. Nem véletlenül mondják azt, hogy egy 1-1,1V -ra csökkent feszültségű NiMH-cella már teljesen kisütöttnek tekinthető: nagyon kevés töltés ekkor is marad ugyan benne, de már minimális terhelés hatására a kapocsfeszültsége leesik, a cella nem terhelhető tovább. Tehát a zseblámpás ''nulla'' kisütési módszer nem sok előnnyel jár, káros viszont annál inkább lehet. Ha a discman üres akkut jelez vagy emiatt kikapcsol, a töltést már meg lehet kezdeni. (Különben is: megenné a fene, ha minden NiMH-akkus készülékhez kellene venni egy zseblámpát is, hogy az akkukat jól ki lehessen sütni..)

(#450) TeeJay válasza And (#449) üzenetére


TeeJay
félisten

igen sima AA méretű NiMH akksik.
ahogy nézegettem most már 2000mAh-s akksitól nem is éri meg gyengébbet venni.
a töltési idő nem lényeg eddig is úgy töltöttem hogy felraktam este és reggel már megvolt.
700-as gyári akksit is feltöltötte ma 1óra 40perc alatt a töltő(500mA)
szerintem egy 2500-as akksit is felhúzna 6-7óra alatt nemde?
az elemlámpával mindig úgy volt hogy beleraktam és mikor elaludt a fénye akkor vettem is ki és töltöttem fel.
akkor ezentúl majd ezt kihagyom :)

márkából nincs tapasztalatom mert ez a 2 darab NiMH akksim van összesen, csak vannak nagy nevek akksik terén és azért gondoltam hogy Varta Duracel Energizer GP Sanyo meg ilyeneket vennék ha vennék.

Sony-nak van 2500mAh-s akksija de vélhetően drágán adják úgyhogy akkor nézek valami jobb helyen jobbfajta akksit.

sokan írták itt a fórumban hogy a Sanyo akksik nagyon jók.
a többiről mi a véleményed?

amúgy köszönöm a válaszokat vélhetően elugrok a héten pár boltba és megnézem milyen akksik vannak milyen árban.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.