Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) TeeJay


TeeJay
félisten

közben utánanéztem és egy fórumon írták hogy az Energizer és Duracel NiMH akksikat is Sanyo gyártja.
akkor majd nézek Sanyo akksikat vagy ha nem találok akkor jó lesz az Energizer 2500-as akksi is. úgy láttam max 2ezerből kijön
a sanyo akksik meg biztos drágábbak lesznek de ha tényleg jobb akkor azt veszem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#452) TeeJay válasza TeeJay (#451) üzenetére


TeeJay
félisten

találtam egy fotós boltot (www.fotomarket.hu) ahol 2 darab 2500-as Energizer akksit adnak 1430-ért
néztem Sanyo-t is de az drágább volt (www.edigital.hu) vagy 300-al és ha már mindenki mondta hogy az Energizer akksit is Sanyo gyártja akkor az olcsóbbat veszem.

köszönöm a tippeket :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#453) TeeJay


TeeJay
félisten

apropó ha már itt tartunk akkor ki tud ajánlani valami nem túl drága de nagyon jó akksitöltőt?

max 6-7ezerig de azért tudjon pár hasznos dolgot és NiMH akksikat tudjon tölteni ofkorsz :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#454) Ádyka


Ádyka
őstag

Csak bekukkantok ide :))

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#455) TeeJay válasza Ádyka (#454) üzenetére


TeeJay
félisten

tőled melyik márkát viszik legjobban?
Energizer???
(gondolom mások is úgy hallották hogy az Energizert a Sanyo gyártja és azért szeretnének olyat venni)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#456) Ádyka válasza TeeJay (#455) üzenetére


Ádyka
őstag

Energizert, GP-t tök egyforma mennyiségben. Sanyot nagyon nem. Gondolom azért mert kicsi szám van ráfestve. :DDD
Bár a héten nem lesz Energizer, csak GP.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#457) TeeJay válasza Ádyka (#456) üzenetére


TeeJay
félisten

igen sokan inkább megveszik a kamu 4000mAh-s akksit mert hogy arra nagyobb van írva.
pedig lehet egy 2000-es Sanyo jobban teljesít mint az a kamu 4000-es :D
de hát az emberek ilyenek azt hiszik ha nagyobb a szám akkor sokkal jobb :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#458) Batman2 válasza plömplöm (#445) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Hát ne bosszankodj ! ;]
Tudod, 'okosabb enged, szamarabb szenved'! ;]

Egyébként természetesen szándékosan 'bosszantalak', ez a mindennapi tevékenységem, ezt élvezem leginkább !!! ;] :( :))

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#459) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

Li-ion vs Ni-MH ügyben szeretnék biztosra menni.

Ilyen rémtörténet szintű infokat hallok, hogy a Li-ion akksikat 3*16 óra formázásnak kell kitenni majd teljesen lemeríteni.
Bocsánat, de én úgy tudtam, hogy a Li-ion-t max első alkalommal kell hossabb ideig tölteni, és az folyamatosan kb 10 normál töltés után éri el a maximumát.
Erősítsetek meg vagy cáfoljatok rám, de valami indoklást is kérnék, mert eddig mindenki csak beszélt a levegőbe...

Előre is kösz a segítséget.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#460) Batman2 válasza sutszi (#459) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

A kadmiumoknak és fémhidrideknek egészen biztosan kell a három x-i teljes töltés és teljes kimerítés (értsd: készülékkel teljesen kihasználva).
A Li-akkuk valóban fokozatosan érik el a maximum kapacitásukat, véleményem szerint éppen ezért sem árt, sőt kifejezetten előnyös lehet, ha ezt a három, teljes feltöltést-lemerítést az ilyen akkuknál is megtartjuk !
A többit úgyis az akku áramköre szabályozza, így baj nem lehet belőle, se túltöltés, se mélykisülés !

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#461) sutszi válasza Batman2 (#460) üzenetére


sutszi
veterán

Értem. De ha az elektronika szabályozza akkor tökmindegy meddig hagyom én a töltőn a telefont, ha az 2 óra múlva kikapcsolja a töltést...akkor a 3*16 óra valójában 3*2 óra, és csak a hitvilágunkban él ez a fromázás dolog....

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#462) LukE


LukE
veterán

?: valaki tud nem tul draga toltot, ami tud egy-egy aksit tolteni? (3 aksi megy az elemlampamba, faraszto folyton lemeriteni 1 aksit)

szerk: tudom, olvassam el a topikot :) epp azt csinalom, de ha valakinek lenne konkret javaslata, annak orulnek :)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#463) plömplöm válasza sutszi (#459) üzenetére


plömplöm
őstag

''Lithium-ion is a very clean system and does not need priming as nickel-based batteries do. The 1st charge is no different to the 5th or the 50th charge. Stickers instructing to charge the battery for 8 hours or more for the first time may be a leftover from the nickel battery days.''

[link]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#464) plömplöm válasza LukE (#462) üzenetére


plömplöm
őstag

[link] ?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#465) Batman2 válasza sutszi (#461) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Csak részben van igazad, mert amikor a folyamatos töltés befejeződik, akoor sem áll le teljesen a töltés, mert utána átkacsol a töltőáramkör csepptöltésre. Ezzel együtt lesz meg a teljes töltés, ezért érdemes kicsit tovább rajtahagyni.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#466) Batman2 válasza LukE (#462) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Nézz egy olyan töltőt, ami csatornánként tud tölteni, pl. négy akksit. Ezzel nyugodtan tölthetsz kevesebbet is, mint 4, mivel függetlenül kezeli mindegyiket !
Az Ansmann töltők között is van több ilyen, de bármelyik másik márkában is találsz ilyeneket.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#467) golyani


golyani
addikt

namost nekem van 2db 2500-as Sanyo akksim MP3 játékosba használom.
21 évesek gondaltam kiütöm őket. rákötök egy izzót vagy ellenállást vagy valamit ezt megoldom de utána hogy töltsem?
mert mindig a sony fényképezőnk elemeinek töltőjével töltöm ami elvileg 400mAh-val tölt.
illetve van még itthon Ni-Cd-hez való töltő és ennyi.
a sony az olyan h felrakom tölteni és tölti tölti a gyári 2100-asak kb 5-6 óráig, ezeket a 2500-asokat meg kb 7 órán keresztül utána kikapcsol.
ezzel hogy tom legjobban feltötleni? olyat szoktam h miután feltöltötte várok kicsit hűljenek le kb 1-2 órát aztán kihúzom majd újra bedugom ilyenkor kb 30-40 peret tölt rajtuk.

(#468) Zozzant


Zozzant
addikt

akkor lássunk:

NI-MH: gyakorlatilag mentes a memória effektustól, rátölteni lehet, viszont túl ne merítsük.
Formázás gyakorlatilag nincs, fel kell tölteni és kabát.

NI-CD: memóriaeffektus veszély, csak lemerült akksira töltsünk.

LI-ION (LI-Polimer): telefonokban előszeretettel, de fényképező stb-ben is. Túlmeríteni nem szabad, általában saját töltővel rendelkeznek, amik vezérlik a töltést, kikapcsolnak a feltöltés után illetve erre kapcsol:...

...csepptöltés: a feltöltött kapacitás megtartására, fentartására szolgál.

ha valaki ennél többre vágyik elmélyülhet a weben.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#469) golyani válasza Zozzant (#468) üzenetére


golyani
addikt

téves mert ajánlott a Ni-Mh-t is formázni mikor új és megköszöni ha évente monjduk 2x-3x csutira merítjük majd jól feltöltjük.

ami ide van írva az igaz lenne?
[link]

[Szerkesztve]

(#470) Zozzant válasza golyani (#469) üzenetére


Zozzant
addikt

jól feltöltjük?:)) ezt nemértem, feltöltjük, pont. :) nemkell ezt túlspirázni

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#471) golyani válasza Zozzant (#470) üzenetére


golyani
addikt

de ilyenkor nme a sima feltöltést hanem a formázósat értettem a jól alatt, a hosszút ami 12-14-16 órán át tart.

(#472) golyani


golyani
addikt

na kérdés: vna itthon Ni-Cd töltő GP KB-8A-7.
ránézésre az különbség a sony meg-e között h a GP az kisebb árammal tölt, de elvileg csak Ni-Cd-t.
mi ak ülönbség a Ni-Mh és a Ni-Mh között töltésben h belerakhatom-e a Ni-Mh-kat merthogy az kisebb árammal lassabban tölti őket :F vagy gondolatát is flejtsem el?

[Szerkesztve]

(#473) And válasza golyani (#472) üzenetére


And
veterán

Ha a töltő nem automata (nem kapcsol le magától), akkor a legegyszerűbb: odafigyelsz a töltés végére (az eltelt időre és az akkuk hőmérsékletére). Így töltheted a NiMH-t is vele, csak hosszabb töltési időre számíts. A szükséges töltési idő közelítőleg az akku kapacitásából és a töltőáramból számítható. Ha a töltő időzítve szakítja meg a töltést, akkor - egy cuklus alatt - nem fogja teletölteni a nagyobb kapacitású cellákat. Ha pedig valamilyen intelligens módszerrel próbálja meg kitalálni a töltés végét, akkor fokozottan kell rá figyelni, mert nem biztos, hogy ami NiCd esetén sikerült neki, az NiMH töltésénél is fog.
#471: A hosszú idejű 14-16 órás töltés nem jelent formázást, hanem egyszerűen csak normál töltést. A NiMH-akkuk általában csak néhány teljes töltés-kisütés ciklus után fogják elérni a teljes kapacitásukat, ezt az időszakot tekinthetjük ''formázásnak'', akár lassú, akár gyorsított töltést érünk alatta.

(#474) golyani válasza And (#473) üzenetére


golyani
addikt

aha.
nem kapcsol le magátol. ha rajta hagyom 2 napig is töltené.
nme új az akku csak mondom csinálok rajat egy formázást egy hosszú töltéssel mert eddig a sonyval töltöm őket az olyan 7 óra körül mozog.
köszi a helpet.

(#475) golyani


golyani
addikt

na feltöltöttem az egyik akkut a sony töltővel töltötte kb 7 órát(2100-es akkut kb 6 órát tölti)
de ma reggel megmértem rajta a kapocsfeszt ami csak 1162mV volt. holott még az 1 órát töltött kb 9 éves Ni-Cd akku is 1200 fölött van :F
egy jól feltöltött akkunak a kapocsfesze nem inkább olyan 1300 körül kéne h alakuljon???

[Szerkesztve]

(#476) Zozzant válasza golyani (#474) üzenetére


Zozzant
addikt

jó kis töltő lehet ami nem kapcsol le :(

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#477) And válasza golyani (#475) üzenetére


And
veterán

''[..] sony töltővel töltötte kb 7 órát(2100-es akkut kb 6 órát tölti)''
Azonos töltőáram mellett az arány kábé megfelelő: 6h*(2500/2100)= kb. 7,1h.
A töltés közbeni ill. annak végére kialakuló kapocsfeszültségből nem tudsz meg túl sokat, ugyanis az erősen kapacitás- és töltőáramfüggő (nagyobb árammal töltve magasabb lesz a töltés végén a kapocsfesz). Éppen ezért nem szokás olyan univerzális töltőt csinálni, amely mondjuk fixen 1,35V kapocsfeszültségnél fejezi be a töltést. Inkább folyamodnak trükkökhöz, mint például a fesz. visszahajlás figyelése. Töltésnél a kapocsfesz-ek emelkedési görbéje sem lineáris (a folyamat végéhez közeledve hirtelen növekedés tapasztalható), ráadásul NiCD és NiMH esetén valamennyire el is térnek egymástól. Itt csak egy biztos módszer van: ki kell próbálnod, hogy meddig bírják az üzemet az új, nagyobb cellák a strapát. Ha rövidebb ideig, mint a régi 2100-asok, akkor kezdhetsz aggódni ;).

(#478) golyani válasza And (#477) üzenetére


golyani
addikt

ezeket csak mp3 játékosban használom.
a töltőáram az 400mA. de mivel ugye azt írja a fáma h Ni-Mh akkuk névelegse fesze az 1,2V ha fel vannak töltve teljesen akkor az olyan 1,3-1,4V-nka kéne lenni itt meg alúlról súrolta a 1,2-t. vagy az lenne a baj h mélykisütés utáni első töltésnél csak eddig megy és a második töltésnél már jó lesz? mert a zegyik elemet mélykisütöttem, és csak utána találtam olyan infot h az nem tesz jót. :B de mp3 játékos azt mondja fel van töltve csutira.
illetva h áramot mérek műszerrel és direktbe megmérem a +/--onhoz érintve nem megy el csak 2,6A-ig holott az 1/3-ig töltöt 900mAht Ni-Cd 3,36-ig szalad. most megnéztem a másik 1/3-ig töltött akkut az 3-ig szaladt. szerintem vmit elbaxtam na lemerítem rendesen aztán majd feltolom sütés nélkül remélem jó lesz.

(#479) golyani válasza Zozzant (#476) üzenetére


golyani
addikt

kellett anno hirtelen egy ócsó töltő. enyébként rá van írva h hat órás.
az meg pont jó.meg nem is figyelek annyira a Ni-Cd elemekre mert ritkán használom őket, bringa lámpában. meg régen amikor apum olyan helyen dolgozott hozott vagy 20-25db ATC 900mAh-s akkukat távrángatós autómba:) ezekből van még vagy 8-10db a többi is biztos meg van valahol csak nem tom h hol.

[Szerkesztve]

(#480) And válasza golyani (#478) üzenetére


And
veterán

Azzal, hogy a cellát egy árammérővel rövidre zártad, megintcsak nem jutottál előrébb (de az akku biztos értékelte ;]). Egyszerűen sikerült személyesen is megtapasztalnod azt a tényt, hogy egy NiCd-akku belső ellenállása kisebb, mint egy hasonló méretű NiMH-é, vagyis a NiCd jóval nagyobb áramok leadására is képes
Abban igazad van, hogy töltés után általában valamivel magasabb szokott lenni a kapocsfesz (akár NiMH, akár NiCd akkuról van szó), mint 1,2V. De azért ez sem tragikus érték. Egy friss másfél V-os alkálielemen mérhetsz akár 1,6V-hoz közeli feszültséget is, ami kevés használat után úgyis beáll a névleges érték közelébe, aztán ahogy merül, ez alá is kúszik. Az akkuk jóval stabilabban tartják a kapocsfeszültséget a kisütés végéig.
Ha korábban mélyen kisütötted a cellát, az tényleg nem tesz jót, de - főleg ilyen előzmények után - továbbra se tulajdoníts túl nagy jelentőséget a kapocsfeszültségnek (azért ha pl. 1V alatt maradna töltés után, az biztos gyanús lenne..).

(#481) golyani válasza And (#480) üzenetére


golyani
addikt

aha. tehát ha feltöltöm az nem gáz ha leesik töltés után 1 órával 1180-1190mV-ra?

(#482) And válasza golyani (#481) üzenetére


And
veterán

Mivel az a normálishoz közeli érték (még ha kicsivel alatta is marad a szokásosnak) szerintem nem gáz, ha egyszer korábban mélykisütötted (na, az a gáz). De tényleg nehéz eltéríteni Téged attól, hogy ennek túl nagy jelentőséget tulajdoníts ;). Használd ahogy egyébként szoktad, mérd az időt, ennyi. Ha nem tapasztalsz kirívó furcsaságot, példának okáért 5-10 perc után lemerül, akkor örülj. Ha azt az 1,19V-ot addig tartja, ameddig papírforma szerint kell neki, nincs gond. A kisütés vége felé, mikor már alig marad benne töltés, úgyis elég hirtelen fog (terhelés alatt) 1V közelébe merülni a cella.

(#483) golyani válasza And (#482) üzenetére


golyani
addikt

akkor ok.
meg vaok nyugodva.
kicsit most felfújtam ezt a dolgot.
lehet kerítek majd olyan töltőt amitud gyorsan lassan tölteni vagy amin állítható a töltőáram és tud csepptölteni és figyeli a -dV-t.

(#484) GBallopp


GBallopp
csendes tag

Sziasztok!!!

Érdekelne a véleményetek! Vettem a napokban 2700-as Varta Photo Accut. Szerintetek jó lesz mp3 lejátszóba? Egyáltalán mi a vélemény a Vartáról?

Üdv!! GB

(#485) Batman2 válasza golyani (#481) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Azért szerintem az egy kicsit gyanús, mert a jól kisütött celláknak szokott 1.18-1.20 körül mozogni a feszültségügk a frissen töltötteknek azért 1.30 fölött szokott lenni, még egy óra elteltével is bőven. Persze, ha ilyen feszültség mellett órákig üzemelteti a készülékedet, amiben használni szeretnéd azokat, akkor nem érdekes, de kétlem, hogy ilyen akku feszültség mellett bármi is menne róluk.

Ált. több nap után is a NiMh akkuknak, olyan 1.34-1.37V a feszültségük, a NiCd-nak pedig olyan 1.28-1.34V körül.

Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#486) gulylala


gulylala
csendes tag

Most vettem egy Sanyo MQNO3 töltőt.Megnézem a leírását és akkor derült ki hogy 1700mA-oselemekhez való.Nekem 2300mA-os elemeimet kellene tölteni.A töltő 18 óra után lekapcsol.Az érdekelne hogy újra visszadugva a töltőt lehet-e folytatni teljes töltöttségig az akkuk töltését?

(#487) TeeJay válasza GBallopp (#484) üzenetére


TeeJay
félisten

nagyon jó fajta
mp3ba hetekig fog menni :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#488) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy Fuji Finepix S3500-as gépem. Szeretem, meg nekem elég is, de az akkukkal folyamatosan problémáim vannak.

Újabban sorozatosan azt játssza, hogy csinálunk két-három képet, és vége a dalnak.

Energizer akkuim vannak (2500 mAh) Energizer töltővel, készletben vettem őket, a géppel egy időben. Mindig csak akkor töltöttem őket, amikor lemerültek, és mindig mind a négyet egyszerre. A töltő ráadásul olyan, hogy ha feltöltötte az akkukat, kialszik a LED-je, ilyenkor ki is szoktam venni belőle az akkukat.

Mit lehet ezekkel csinálni, egyáltalán mi a frász bajuk van? :F

Pillanatnyilag ott tartok, hogy adom el a fenébe az egészet és veszek egy digit gépet gyári Li-os akkuval, annyiszor cserben hagytak már ezek a szarok. Fél éves a kisebbik lányom, gyakran van olyan, hogy sürgősen kéne lőni egy-egy képet, és roppant bosszantó, hogy bekapcsolom a gépet a frissen töltött akkukkal, villan kettőt a piros akku ikon, és kikapcsol az egész.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#489) And válasza parandroid (#488) üzenetére


And
veterán

Könnyen lehet, hogy a pakkból az egyik cella döglött (gyári hiba, akármi miatt), és ilyenkor az egész akkucsomag teljesítménye rossz. Ha van kéznél egy multiméter, mérd ki mind a négy akku kapocsfeszültségét, amikor épp kikapcsolt a gép. Ha az egyiken túlzottan alacsony érték mérhető, az már gyanús. Egy rossz példány még a többi töltését is gátolhatja, ha a töltő nem egyenként kezeli a cellákat (a nem nagyon bonyolult töltők szokásosan páronként töltenek). A töltés ideje is feltűnő lehet, ha a szokásoshoz - vagy a töltőáramból és a kapacitásból kiszámolthoz - képest túl hamar befejeződik.
Mindenesetre csak ezért nem cserélnék gépet..

(#490) parandroid válasza And (#489) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mostanra lett elegem, holnap veszek egy kupac (4 darab) alkáli elemet, és megnézem azokkal mennyit bír a gép. A multiméter nem rossz ötlet, holnap keresek valakit, akinek van, és kiméretem az akkukat. Mi lehet rossz? Az akku, vagy azok valamelyike, vagy a töltő? :F

A töltési idő rendben lévőnek látszik, tizenegykét órát tölti mind a négy akkut, és valóban csak párosával tudja őket tölteni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#491) And válasza parandroid (#490) üzenetére


And
veterán

Alkáli elemmel lehet, hogy nem sokra mész. A digit fényképezők ugyanis hajlamosak túlságosan nagy árammal terhelni a szárazelemeket, azok meg ezt nem nagyon szeretik. Hiába nagyobb a nyugalmi (meg az új korában mért) kapocsfeszültségük, mint a NiMH-akkuknak, terhelés hatására az hamarabb eshet le olyan szintre, amelyet a gép már merülésnek ítél. A Ni-xx akkuk jobban terhelhetők, és a merülésig viszonylag stabilan tartják a feszültségüket.
Nem tudom, milyen a töltőd, de ha netán nem automata lekapcsolású volna, vagy az automatizmus csupán szimpla időzítést jelent, akkor a töltési idő rossz akkukkal sem fog megváltozni.
Anno egy Minolta S404-hez kaptam a gyári csomagban 4db. alkálielemet, amelyekkel max. fél óráig ment a gép, majd kikapcsolt. Ugyanezek az elemek egy kézirádióban (jórészt készenléti állapotban) még hetekig használhatóak voltak..

(#492) parandroid válasza And (#491) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Holnap szerzek egy multimétert a hozzá értő szakemberrel, és kiderül a dolog. Az alkáli elemről akkor leteszek...

Meg lehet feltöltetem utána valaki mással az akkukat, hátha a töltő vacakol.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#493) Zozzant válasza parandroid (#492) üzenetére


Zozzant
addikt

tesómnak ugyanez volt a tünete (mármint a gépének:)) megmértem a ceruza akksikat, frissen feltöltött állapotban, és az egyikben 1V ... ez ki lett cserélve és minden ok

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#494) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Olvasgattam a topik elejét és mivel tegnap vettem négy db Energizer 2500 mAh-s ceruzaakksit, kérdeznék párat. Frissen bontva belepróbáltam őket digitális fényképezőgépbe, nem működött, gondolom gyárilag le vannak merítve. :U A kérdésem, hogy ha most töltöm őket mondjuk 16 órát, azután hogy tudom gyorsan lemeríteni őket? Ugye azt írtátok, hogy a túltöltés-lemerítés ciklust háromszor kell elvégezni a legjobb működéshez... Mivel a töltőn nincs kisütés funkció, ezek szerint keresnem kell vmit. :DDD Ha rosszul írtam volna valamit, kérem javítsatok ki. A másik kérdésem pedig, hogy mivel egyszeere csak két elemet fogok használni huzamosabb ideig, mi legyen a másik kettővel? Süssem ki azokat is, vagy azzal ráérek akkor, ha úgy érzem a másik kettő kezdi az utolsókat rúgni. Nem lesz bajuk, ha nem csinálok velük semmit?

Let the Zone take me if I am.

(#495) LukE válasza kutga (#494) üzenetére


LukE
veterán

gyarilag nincsenek toltve (es eleg gyorsan le is merulnenek maguktol)
kisutes-> berakod a fenykepezobe, es kattintgatsz mint ááálat :D (vakuval)
ha fenykepezot viszek magammal, akkor mindig viszek egy adag tartalek aksit is. Lemerult, frisset bele, aztan ha tudom, feltoltom a lemerulteket, es mind2 kupacot kb ugyan annyit hasznalom.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#496) kutga válasza LukE (#495) üzenetére


kutga
nagyúr

OK! Köszi! Hányszor kell megismételni a teljes lemerítés, feltöltés ciklust? És úgy nagyátlagban mennyit bírnak az ilyen akksik?

Let the Zone take me if I am.

(#497) Zozzant válasza kutga (#494) üzenetére


Zozzant
addikt

elemeket feltöltöd (amíg a töltő ki nem kapcsol)
elemeket addig használod amig a fényképező ki nem jelzi hogy lemerült
más egyéb ide nemszükséges :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#498) Hitman


Hitman
aktív tag

Sziasztok, van egy rádiós egerem (logitech mx-700) amihez adtak 2 db 1700mAh-es akksit, és a napokban nyugdíjaztam ezeket az akkumlátorokat, helyükre viszont csak 2300mAh-es darabokat sikerült szerezni. Az új elemek behelyezése után a dokkolóba helyezve az egeret a töltés jelző led rendellenes módon zöld helyett pirosan kezdett villogni kis mozgatás után megoldódott a helyzet és normálisan töltött...
kb 10 óra után a töltésjelző kialudt (jelezve hogy kész-tök evidens :D ), az egér viszont nem bírt ki 10 órát se úgy hogy nyugalmi állapotban volt :O
A dokkoló aljára ez van vésve:5V 50mA, gondolom ez lehet a probléma, mármint hogy gyenge a töltőáram, és egyszerűen nem tölti fel teljesen. Az egér alján megadták még, hogy 1500-1900mAh-es elemet fogad, de ilyen kapacitású akksikat nem találtam...
találtam ilyet is:Töltési idő kiszámítása:

Elemek kapacítása/Töltöárammal*1,3-al,

ezek szerint: (2300mAh/50mA)*1,3=59,8~60óra cca. 2,5nap :Y :Y :W
Várom az ötleteket, honnan lehet 1700mAh-s akksikat szerezni, vagy vegyek inkább egy külső töltőt ?(de nem akarnám mindíg cserélgetni az akksikat)

(#499) And válasza Hitman (#498) üzenetére


And
veterán

Ha eddig 1700mAh-s akkuk voltak benne, és a töltőáram valóban 50mA körüli volt, akkor azokat az akkukat is csak 2 nap alatt töltötte volna fullra. Az ilyen szinten alacsony (C/30..C/40 nagyságú) töltőáram már inkább csepptöltésre jó egy nagykapacitású NiMH-cellánál. (Lehet, hogy jobban járnál NiCd-kkel, biztosan lehet még kapni, és a kapacitásuk sem olyan nagy, mint a NiMH-ké. Az önkisülésük viszont kisebb, így alacsony terhelőáramnál v. hosszabb kélszenlét alatt lassabban merülnek.)

(#500) Hitman válasza And (#499) üzenetére


Hitman
aktív tag

Köszönöm a segítséget :R , utánnanézek ennek a NiCd-akksinak
(Még abban gondolkodom, hogy veszek egy külső töltőt és arról töltögetem fel az akksit ha kell.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.