Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Sziasztok! :)

Alig pár órája vettem egy Varta akkumulátor-töltőt és hozzá 4 AA Ni-MH 2100mAh akksit. Több kérdésem is lenne;

Kell-e formázni? sejtem, hogy igen;
-- Mennyi ideig? Asszem a normál töltési idő 12h, mondjuk 24h megteszi?
-- Hányszor kell ezt megismételi? Meg kell egyáltalán? Csak az elején? Vagy néha, pl havonta, karbantartásként? ;)

Lehet rátölteni? sejtem, hogy nem;
-- mennyire kell lemeríteni?
-- nem baj, ha teljesen lemerítem?
-- nem baj, ha nem merítem le teljesen? :DDD

Hogyan használjam sejtem, hogy;
-- ha 2 elemet együtt használok, akkor ezok maradjanak is együtt?
-- van olyan, hogy ''összeszoknak''?
-- mennyi kb az élettertamuk?

Huhh. :DDD Ha vmit kifelejtettem, válaszoljatok nyugodtan arra is. :U

Köszönöm előre is! :)

(#2) Papa-Georgo válasza PeliScan (#1) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Amennyire én tudom ennél nincs memóri effektus!
Na ezzel kezd vmit :C

Üdv. Papa

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#3) CsendPenge válasza PeliScan (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Nem vágom a témát, de amit hallottam:
Igen, kell formázni. Ez azt jelenti, hogy teljesen lemeríted, majd legalább 16 órán keresztül töltöd (lehet, hogy 12 is elég lenne, de szerintem hagyd rajta, amíg bírod, max. 24 óra- persze figyelj rá, nehogy eldurranjon)

Rátölteni? A másnaposságra biztosan, itt nem tudom :))

Mindig merítsd le teljesen az ellemeket. Ha nem használnád tartósan, akkor is időnként merítsd le, és töltsd fel. Nem romlandó, de állítólag tönkre mehet.

No, én ennyit ''tudok''. Remélem segítettem.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#4) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Rátölteni nem szabad, ez tuti.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#5) HSNet válasza PeliScan (#1) üzenetére


HSNet
aktív tag

Kell-e formázni?
-Igen, kell.
-lemerít fullra, a normál maxra töltés után még rajta hagyod 10-12 órát (cseptöltés), ezt még 2x, tehát összesen 3-szor megteszed, utána lehet normálisan használni.
-Ha hosszabb ideig pihenteted, akkor érdemes újra formázni.
-Karbantartásként lehet (de nem muszály), de nem időhöz van kötve, hanem akkor amikor érzed, hogy kevesebbet bír a normálisnál.

Lehet-e rátölteni
-Persze, hogy lehet, be is b@szna, ha nem lehetne, kismillió laptop-ot, meg mobilt szereltek vele, pl.:N5110...
-Nem kell lemeríteni. Ha nem használod, akkor veszít a töltéséből idővel, de baj nem lesz belőle.
-Nem baj ha teljesen lemeríted.
-Az sem ha nem:)

Hogyan használjam
-érdemes egyben tartani őket, de ha ugyanabban a cumóban használnád mind a négyet, akkor akár fel is bonthatod a párokat, csak arra figyelj, hogy lehetőleg egyformára legyenek töltve (pl. Maxra, mert az az egyetlen viszonyleg biztos pont:D)
-nem ''szoknak össze''
-Az élettartamuk emlékeim szerint kb 1000 töltési ciklus, de olyan 2-300 környékén már csökkenni szokott a maximális kapacitásuk.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#6) Den válasza Papa-Georgo (#2) üzenetére


Den
veterán

Rosszul tudod. Ennek van csak igazán memóriaefektusa. Gyakorlatilag néhány rátöltés elég a kialakulásához.

A címben szereplő kérdésre azt válaszolnám: elavult, kényes, nem tanácsos ilyet venni.

Mivel már megvan.
formázni kell többször is.

soha ne tölts rá

mindig töltsd fel _teljesen_

időnként meg kell ismételni a formázást.

www.simson4t.hu

(#7) PeliScan


PeliScan
addikt

Den:
Meglep hogy ezt mondod; nem kevered véletlenül a Ni-Cd-re gondolsz..? Amúgy te mit ajánlanál? Li-ion? Láttál ebből AA méretben? ÉS mennyiért..? :F

HSNet:
Köszi a választ. Ezekben mennyire vagy biztos? Mert én pl a rátöltésről eddig azt hallottam, hogy eléggé nem tesz jót nekik. Ráadásul azt is, hogy a teljes lemerítés (pl elemlámpával) nagyon nem jó, lehet, hogy nem is lehet utána feltölteni, max. túlárammal. Jah meg azt is, hogy tényleg ''össze tudnak szokni''... persze leeht, hoyg rossz helyen olvastam, és vmi butus írogatta... :)

Papa-Georgo:
Én ugy tudom, hogy van, de nem olyan mértékű, mint a Ni-Cd.

(#8) Den válasza HSNet (#5) üzenetére


Den
veterán

ja többmillió mobilt és laptopot szereltek ilyennel, tönkre is ment az akkujuk fél év alatt a rátöltéstől, nem véletlen hogy ma már nem raknak ilyet sem mobilba, semnotebookba (sem pda-ba....).

Ezeknek az aksiknak a rátöltés a haláluk. ha nem mrült le és rátöltesz, pláne ha nem töltöd fullra, pik-pak megy a kukába.

www.simson4t.hu

(#9) Den válasza PeliScan (#7) üzenetére


Den
veterán

Nem keverem a ni-cd-vel, az valóbban rosszabb volt ennél is, de sajna a ni-mh is elég érzékeny.

Itthon dect vezetéknélküli telefonunk van három handsettel. Azokban is cerka aksik vannak, és mivel nem sikerült li-ion-t szerezni, ezért ni mh-t használunk, az egyiket én használom úgy hogy nap közben nálam van este visszateszem a tartójába ami tölt is. ebben max egy évig bírja az akku, épp most is olyan stádiumban van hogy kb 10 percet lehet csak beszélni rajta szal kuka.

A másik a nappaliban van a báziskészüléken, gyakorlatilag folyamatos töltésen , csak ha beszélnek rajta akkor nem töltődik. Ebben kb 2 évet bír az aksi. A 3-dik faterom dolgozószobályában van, ő csak akkor teszi töltőre ha teljesen lemerült és fullra tölti. Ez bírja legtovább.

A teljes lemerítés elemlámpával tényleg tönkreteheti az akkut és ez minden akkura érvényes.

www.simson4t.hu

(#10) shtml válasza PeliScan (#7) üzenetére


shtml
őstag

Ez így van, a Ni-MH akkuknak iszonyú memória-effektusuk van, a gyártók minden ellentétes szövege ellenére.

Saját tapasztalat: Régebbi Alcatel telefonom menüjében volt kisütési funkció, ezt kivétel nélkül mindig használtam. Új tulajdonosánál (Anyámnál) a telefon a nálam eltöltött 1 év után további 4 évet üzemelt az eredeti akkuval, csak ezután kellett cserélni (telefonnal együtt :) ).

Az újabb Alcatelekből kihagyták az akkukisütés funkciót, ennek megfelelően nincs mindig lehetőségem teljes kisülés után feltölteni. Érdekes módon nem egészen 1 év után már akkut kellett cserélnem.

Ni-Cd akkuk: Az ismertetők szerint igen erős memória-effektusuk van. Ennek ellenére a drótnélküli telefonomban 5 évig bírta ki az akku, pedig folyamatos rátöltésben részesült, gyakorlatilag minden telefonálás után. A 4. év vége felé még közel az új korabeli beszélgetési időt produkálta.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#11) MaTT


MaTT
aktív tag

tényleg NEM szabad rátölteni! anyumnak most kellett új mobilt kapnia, mert a régi NiMh akksija meghalta magát a sok rátöltéstől..
a töltési időt meg érdemes kiszámolni, mert az se jó ha nem tölt fel teljesen az akku meg az se ha tovább van rajt.

Keep the rubber side down!!

(#12) Shim


Shim
őstag

Ezeket a ceruzaaksikat bármibe bele lehet rakni (úgy, hogy jól is működjön), pl. discman, walkman, zsebrádió, vagy csak erre ''szakosított'' cuccokba? Mer ha igen, akkor veszek pár lion-osat oszt jó lesz nekem. :)

Rátöltést én is tapasztaltam/om a mobilomnál...eleinte 1 hét most már csak négy nap. Az régi mobilom (ericsson gh688) meg 1,5 órá bírta használat nélkül és kikapcsolt. Maxra töltve egy smsnél kikapcsolt :((

Ui.: C45-be mennyi egy eredeti siemens li-ion aksi?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#13) HSNet válasza Den (#9) üzenetére


HSNet
aktív tag

Den, anno az 5110-esem akujánál ez a néha-néha újra formázás eléggé jól bevált, 3 év használat után még mindig az eredeti kapacitása fele fölött bírta. Egyébbként minnél gyakrabban töltöd, annál hamarabb megy tönkre (töltési ciklus), sőt a Li-Ion-nal még rosszabban jártál volna, mert sokkal kevesebb ciklusra is megfekszik (tapasztalatom szerint napi egyszeri töltéssel max 1 év alatt leesik a negyedére az eredeti kapacitásának). A Li-Ion nagy előnye a gyorsabb tölthetőség, meg hogy nem veszít töltést (vagy csak nagyon keveset) akkor se, ha állni hagyod (meg ha jól emlékszem, akkor talán az eneriasűrűsége is nagyobb mint a Ni-MH-é).

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#14) HSNet válasza HSNet (#13) üzenetére


HSNet
aktív tag

Ja, és lemerítésnél meg ne próbálkozaonn senki rövidzárással (elemlámpát nem tudom, én régebben walkmant használtam lemerítésre, mobilnál meg lemerül magától is:D)

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#15) Shim válasza HSNet (#13) üzenetére


Shim
őstag

He, mi?! Én eddig úgy tudtam, hogy a Li-ionra lehet rátölteni és mégse lesz semmi baja...akkor most mi van?!

vegyek a c45-be a ni-mh helyett egy li-iont vagy ne :F

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#16) PeliScan


PeliScan
addikt

Den, shtml:

Értem én, hogy van memória-effektus, DE ugye kevesebb, mint a Ni-Cd-nél. ÉS nem leeht kapni Li-Ion-osat, vagy ha igen, aranyáron. Tehát ez van ezt kell szeretni! :DDD

Az alábbi kérdések nagy része pont erre vonatkozik, hogy hogy lehet elkerülni a memória effektust, és meghosszabítani az élettertamot? :F

(#17) MaTT válasza PeliScan (#16) üzenetére


MaTT
aktív tag

Ni-Cd-nél mindenképpen jobb a Ni-Nh.
Memóriaeffektust elkerülheted ha mindig teljesen lemeríted,utána megfelelő ideig töltöd, és nem töltesz rá. Szerintem..

Keep the rubber side down!!

(#18) HSNet válasza Shim (#15) üzenetére


HSNet
aktív tag

Rátöltést bírja, de kevesebb töltési ciklus kell a kipurcanásához. Ha nem ment még tönkre az eredeti aksid, akkor nem éri meg lecserélni, ha meg szétesett már, akkor meg IMHO, a mai telkó árak mellett érdemesebb lehet venni egy új telót, mint az aksival szenvedni (ez úgy általában is igaz, ha belegondolsz, a felsőbb árkategória kivételével ameddigre 1 aksi elfárad, addigra egy hasonló kategóriáju, de újabb telót kb azzal a ráfizetéssel kapsz meg, mint amennyibe 1 gyári aksi lenne, és így legalább a gerid is újraindul).

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#19) Den válasza HSNet (#13) üzenetére


Den
veterán

Igen a rendszeres formázás segít, de notórius rátöltés megteszi a magáét. A dect telefonnal is meg szoktam néha csinálni de egy idő után nincs visszaú.
A töltés sebessége valóbban nem mindegy, gyorstö-tés nem tesz jót.

A li ion akksik kevesebb töltési ciklust bírnak, rövidebb az élettartamuk, cserébe nem annyira érzékenyek a rátöltésre, éz nagyobb az energiasűrűségük.

Az nem tudom önkisülése milyen.

www.simson4t.hu

(#20) Den válasza PeliScan (#16) üzenetére


Den
veterán

ni-cd-nél érezhetöen jobb, a többire meg már válaszoltunk :)

www.simson4t.hu

(#21) Den válasza Shim (#15) üzenetére


Den
veterán

Ha veszel akkor liiont.

www.simson4t.hu

(#22) HSNet válasza Den (#20) üzenetére


HSNet
aktív tag

Na ezt jól megbeszéltük:DDD

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#23) PeliScan


PeliScan
addikt

Hát, azért ettől nem lettem sokkal okosabb... :) Eddig tulképp az összes akksi-típust széepn lehúztátok, mert hogy sz@r. :F Kérdem én; ha megfizethető árban nincs jobb, és nem is nagyon lesz, mint a Ni-MH, akkor mi értelme van azon sopánkodni, hogy hamar tönkremegy, és emléxik..?

(#24) Den válasza PeliScan (#23) üzenetére


Den
veterán

Ki sopánkodott? Kérdezted mit tudunk a ni-mh aksiról mi meg elmondtuk. Sajnos a mai akkumlátorok nem tökéletesek, mindegyiknek vannak negatív tulajdonságai, nem véletlen hogy egyre több hírt olvashatsz a tüzelőanyag cellákról.

egyébként mit nem tudsz még, mit akarsz hallani?

www.simson4t.hu

(#25) Cane


Cane
őstag

-Formázni kell.
-A hideget jobban bírja mint a Li-Ion.
-Ha rátöltesz, akkor memóriás lesz. Azaz megjegyzi a sokadik után, hogy éppen milyen álláson (pl.: félig feltöltve) töltötted fel tökig. Ezután ez lesz a nulla (azaz üres) szint, pedig féig volt.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#26) vicces


vicces
addikt

szerintem nem kell izgulnod, nekem kb 4 évig ment a Ni-Cd aksi párom a walkmanommal, ill. a cd-walkmanommal. az alényg , hogy tudd mekkora a töltö áram, és ekkor már tudod a töltési időt is,. ezt mindig tartsd be. nem tudom mire használod őket, de én mindig csontra lemeritettem őket, mielött ujbol a töltöre mentek.
ja, és az én töltöm egy csengő reduktorból csinált valami volt. /na azért tudom, mik vannak benne, de elég érdekesen néz ki az egész./

:))

:)

(#27) Cane válasza vicces (#26) üzenetére


Cane
őstag

Várj! Az Nikkel Kadmium volt és nem Nikkel Metál Hibrid.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#28) PeliScan


PeliScan
addikt

Ok, tehát, amiben eddig konszenzus van többé-kevésbe:

-kell formázni, 3*24 óra pl, ezt eddig senki sem cáfolta :)
-nem szabad rátölteni


Fentmaradó kérdések;
-az az össeszokás tényleg van? mondjuk nem nagy dolog megjelölni őket, de pl hallottam már afféle szélsőséges véleméynt is, hogy ha pl egy 4es összeszokott bandából :DDD kihullik egy, nem lehet mellé tenni újat. azért ez túlzás, de vmi alapja cska van..?
-ám teljesen lemeríteni sem szabad? (én pl digit.fényképezőben fogom használni, de amikor ő azt mondja, hogy lemerült, még egy discmant is 10-15 percet hajt!)

Egyelőre ennyi, asszem. :F Köszönöm az eddig hozzászólásokat is! :)

(#29) PeliScan válasza Cane (#27) üzenetére


PeliScan
addikt

csak hogy kötözködjek, és villogtassam a pár perce megszerzett szaktudásomat: hiDrid, mint hidrogén :DDD

(#30) Cane válasza PeliScan (#29) üzenetére


Cane
őstag

Csak az nem hibázik ki nem dolgozik. (Azaz ez esetben ki nem fülel) ;)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#31) vicces


vicces
addikt

most két 1500 mAh-s Ni-MH aksi van a diskmen-embe.

de nem igazán vettem észre változást. persze egy ''cseppet'' drágábbak voltak.
ugyanazzala töltövel töltöm őket, és ugyan ugy használom, de most a töltési idő nezeknél 24 ora. /a régiek 750-esekvoltak, 14 ora alatt tuti készen, mert kicsit több árammal töltöttem őket mint a gyári előirt lassu töltöáram/

asszem 80ma-el töltöm őket.
remélem érthető volt.

:)

(#32) vicces


vicces
addikt

és jo lenne tudni a töltés hatásfokát a Ni-MH akksikra vonatkozoan, a Ni-Cd-é kb 70%, ha jol emlékszem.

tehát, ha beletöltesz x töltést, akkor abból csak 0,7*x töltés marad meg.

:)

(#33) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Na ha már itt tartunk hogy Ni-HM elem-akksik: tudja valaki mekkora ezek közül a legnagyobb elérhető kapacitású AAA méretben?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#34) PeliScan válasza Panther (#33) üzenetére


PeliScan
addikt

kb 800 mAh. Mármint a reális árúakban. :)

(#35) Panther válasza PeliScan (#34) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

És ez a reális ár úgy kb. hány Ft/2db? :F

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#36) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Részemről 2 Db 1100 mAh-s NiMH akku szolgál a DiscManemben már 3 éve.
Néha össze-vissza töltöttem, és fogalmam sincs meddig kellene tölteni a DiscManbe, mert nincs kijelzője, de az elején szerencsémre rendes töltőben is tudtam tölteni és talán ezért él eddig (Igaz mostanság Max 3-4 órát, bír egy szuszra :) )

Jah, mobiltelókba sokkal rosszabb élményem van az NIMHs cuccokkal, NoteBookról nem is beszélve :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#37) Bash


Bash
őstag

Kb. egy hónapja vettem 4 db Energizer 1850 mAh-s NiMH akkut, egyórás töltővel. Én az optikai rádiós egeremben használom, ami azelőtt egy hónap alatt megevett kettőt a legjobb Energizer elemből. Most az akku két és fél hétig simán bírja, bár én nem merítettem le teljesen (amikor először hibázott az egerem, azonnal cseréltem). A töltő nagyon király, lehet benne AA és AAA akkukat is tölteni, egyszerre négyet. Legelső alkalommal 54 perc alatt feltöltötte a négy akkut. Ha befejezte a töltést a LED-ek kialszanak, és nem tölt tovább. Nagyon meg vagyok vele elégedve.

http://bashtravel.com/

(#38) twollah


twollah
nagyúr

'97 nyara óta használok Ni-Mh akkumlátorokat.

Egyszer sem kellett formázni őket, az első akkumlátorom (Ni-Mh) még mindig megvan, működőképes, de már elég nehezen bírja a strapát.

Egyetlen egy dologra kell vigyázni a Ni-Mh akkumlátoroknál, hogy nem szabad Ni-Cd töltőbe rakni őket, mert rövid úton tönkre teszi a Ni-Cd töltő.

(#39) Bash


Bash
őstag

Jah, elfelejtettem. Igaza van twollah-nak, tényleg nem kell formázni őket.

http://bashtravel.com/

(#40) twollah válasza Bash (#39) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha formázni kellene őket akkor a gyártó hatalmas ordító betűkkel hívná fel erre a felhasználó figyelmét.

(#42) X-COM


X-COM
nagyúr

PeliScan, ha nem tetted, akkor olvasd el a terminal idevágó témáját, ott egy akku fejlesztőmérnök tűnik fel néha és válaszolgat
vagy már megtetted és innen van a ''hidridtudásod''? :)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#43) twollah válasza rog (#41) üzenetére


twollah
nagyúr

Ez egy nagyok korrekt oldal.

Köszönet érte mindenkinek a nevében.

(#44) yerico válasza shtml (#10) üzenetére


yerico
senior tag

Régi Alcatelem az NiMH akksival immáron 4.5 éve megy, igaz, mindig merítve töltöttem. A következő 302-em menüjéből már kimaradt, Azt akkor tettem fel tölteni, amikor eldobta az agyát, és általában egy éjszakát fenn is maradt. Immár 2.5 éve megy így. Másik 4 készülékkel együtt.

Az emberek egyébként túlmisztifikálják ezt a töltést. Használd addig az akksikat, amígy megy vele a fényképezőgép, aztán tedd fel tölteni éjszakára, reggel vedd le, és kész.
Ha csak 100 töltést is bír ki, akkor is 16000 képet csinálsz vele legalább. A valóságban, mire bemondja az unalmast, addigra a fényképezőgép is kellemesen leamortizálódik.

(#45) yerico válasza twollah (#40) üzenetére


yerico
senior tag

Ha nem kellene formázni, azt a gyártó sem biztos, hogy közölné. R600-as Erikfia telefonomnál a kézikönyv szerint formázzam meg az akksit. Li-Iont. Miért? Tudtommal tilos.

(#46) yerico válasza PeliScan (#28) üzenetére


yerico
senior tag

Az MI-MH-ra is töltsél csak rá nyugodtan, ha lesz memóriaeffektus, akkor formázni kell megint. Havi egyszer ajánlatos formázni, és annyi. Ne izgulj, nem fogod elrontani az akksikat.

A főnököm jó szokása volt, hogy a Nokiáját lépten nyomon töltötte, mindig rávágta az autós töltőre, és szinte egész nap azon lógott. Azért az a 6110-es még két év múlva is tudta az 1 hét készenlétet.

(#47) PeliScan


PeliScan
addikt

Panther: saccolok; kb 1200 ft/2db? :F

rog: köszi az oldalakat, nagyon szakszerűek és pontosak, vagy, csatlakozva twollah-hoz, korrektek. :)

X-COM: itt is, és a Terminalon a digitcam kategóriában is elolvastam mindent, amiben benne van az ''akksi'' szó. :DDD konkrétan melyikre gondoltál? ([L]http://forum.terminal.hu/messages.php?lang=hu&session_id=&group_id=79&threadselect=4306&first=0&sb=4&ow=2[L] erre?)

Nah, tegnap este 7kor tettem be az aksikat, hajnali 2:30kor még töltötte őket, most már zöld a LED, tehát elvileg kész. Azért rajta hogyom őket, hadd formázódjanak; ártani csak nem árt. (?) :F

Akkor asszem megismétlem ezt majd 2x, és párosan haszálom őket. Néha lemerítem őket... viszont még mindig nem tudom, hogy meddig?

rog oldala szerint:

''egyenesen ellenjavallott a teljes kimerítés''
''A teljesen itt azt jelenti, hogy addig, amíg a telefon vagy noteszgép ki nem kapcsol''

Tehát, az egyetlen kérdés még: vmivel merítsem tovább, mint amennyire a digit.gép leszívja, vagy elég az is? (mert akkor még marad benne elég sok kraft)

(#48) X-COM


X-COM
nagyúr

erre, gondoltam
http://forum.terminal.hu/messages.php?lang=hu&session_id=&group_id=9&threadselect=20010718232107&first=0&sb=4&ow=2

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#49) Panther válasza PeliScan (#47) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Cool. Még annyit tudsz segíteni, hogy hol lehet ilyet kapni? :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#50) PeliScan válasza Panther (#49) üzenetére


PeliScan
addikt

Szintén sacc: MMarkt, Tesznyó. PPorst... érdemes töltővel eggyüt ÁCKIJÓSan venni, mert úgy ócsóbbé' van. :D

X-COM: thx, mindjárt nézem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.