Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) jerry311


jerry311
nagyúr

Itt van 2 db 2000 mAh NiMH akku, meg egy NiMH töltő 2.8 V 50-55 mA.
Tényleg 40 órát kell töltenem?

(#552) LukE válasza jerry311 (#551) üzenetére


LukE
veterán

ahamm.Elvileg 50-55mA*40 ora az 2000-2200mAh. Es a toltesnel egy kicsit tobbet is kell beletolni, mint amennyit ki akarsz szedni belole.

Gyakorlatilag viszont vegyel egy masik toltot, ez kb csepptoltes annak az aksinak :))

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#553) jerry311 válasza LukE (#552) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egy csomagban voltak...
Kell valami 10-12 órás akkor...

Thx! :)

(#554) Macsekp


Macsekp
tag

Helló!
Kinéztem két háztartási gépet.Az egyikben NI-MH akksi van a másikban NI-Cad.Melyiket vegyem?

(#555) Batman2 válasza jerry311 (#551) üzenetére


Batman2
őstag

. . . A hogy mondja Luke, az akku kapacitása 1:10-ede alatt, olyan 1:20-ad körül, már csepptöltés az akkunak, tehát amennyit felvesz, annyi kb, el is vész és nem jutsz sehova, csak legfeljebb oda, hogy a folyamatos töltéstől az akku lassan inaktiválódik és nagyon nehéz lesz munkára bírni !

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#556) Batman2 válasza Macsekp (#554) üzenetére


Batman2
őstag

. . . A NiMH lehet hogy tovább bírja egy töltéssel,
de a NiCd pedig lehet hogy több töltési ciklust fog nagyjából változatlan teljesítménnyel végigbírni.

Válassz ! :D

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#557) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Van egy rakás aksim:
-4db 800mAh AAA
-4db 2300mAh AA
Mind közt van Varta és valami VVPow gyártmányú is. A töltőm meg valami EDC 6-1160, erről semmit nem találtam a neten, de gyorstöltő és max 800mA -al tölt.
A gondok:
-a kis aksikat nagyon jól tölti és azok tartják is az áramot hetekíg ezekkel nincs gond.
-a nagyokkal már igen: néhány nap alatt kisülnek maguktól, tehát leteszem az asztalra és max egy hét után már nem megy vele a fényképező ( SONY DSC-S700 ). Amelyik meg benne vana a gépben, az gyakorlatilag 3-4 nap alatt lemerül magától.
A töltőn vannak ledek. Amíg tölt világít a sárga és ahogy töltődik az aksi, úgy halványul és erősödik a piros. Már mindenhogy próbáltam tölteni a nagy aksikat: csak néhány órát (5-6) ahogy a ledek mutatták és töltöttem már őket 15 órán át is. Semmi különbség. Ugyanakkor, ha rögtön használom őket, akkor rengeteg képet tudok csinálni gond nélkül.
A kérdések:
-miért nem tartják egyáltalán az áramot a nagyok?
-a 800mA töltés az egy aksira vonatkozik, avagy az összesre? Tehát ha négyet töltök egyszerre akkor az darabonként 800mA, vagy darabonként 200mA ?
Most vettem négy darab Eneloop aksit, de még nem próbáltam ki őket. Azok 2000mAh-ásak. Most akkor azokat mennyi ideíg töltsem ezzel a készülékkel?
Előre is nagyon köszönöm és BUÉK MINDENKINEK!

(#558) v.attis


v.attis
őstag

Ja, mégvalami: a töltő párban dolgozik, 2 vagy 4 elemet tölt egyszerre.
Minden alkalommal töltés előtt kisütöm az aksikat egy kis lámpában.

(#559) v.attis


v.attis
őstag

Na, látom magamnak írok. Lemérek egy teljes feltöltést. jó ötlet? vagy nem?

(#560) Batman2 válasza v.attis (#559) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Igen, jó ötlet, akkor talán többet lehet tudni majd róla !
Várom a fejleményeket.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#561) v.attis válasza Batman2 (#560) üzenetére


v.attis
őstag

Hát megvolt. kétszer is:
AA 2300mAh:
Hát ugye az én töltőm azt írja, hogy max. 800mA. Nos én kettőt töltöttem egyszerre és az egyiket mértem. Az indulásnál néhány percíg megvolt a 200mA utána elkezdett süllyedni. Kb egy óra alatt 75-85mA -nél jártunk majd innen irtó lassan süllyedt tovább. 24 óra elteltével még mindíg ment 15mA. Ekkor leállítottam.
AAA 800mAh:
Ez ugyanúgy viszonylag magasan indult 120mA. Majd ahogy az előző is, elkezdett süllyedni és 24 óra múlva 9-11mA nél kiszedtem.

Konklúzió: fogalmam sincs...
Elméletileg én úgy tudom, hogy egy aksi annyi árammal töltődik, amennyire neki szüksége van. Tehát ahogy töltődik, úgy csökken az általa felvett áram erőssége. Ez az autó aksinál is így van. Emellett a töltőm hiába nyomja a darabonkénti 200mA, ha nincs szüksége rá az aksinak, az nem veszi fel. Viszont a topicban már olvastam, hogy a kapacitás 1/20-ával történő töltés az már csepptöltés. Akkor az én fejem szerint kb 20-24 óra elég a töltésekhez. Meg egy képletet is találtam a korábbi írások közt, ami szerintem valós. Tehát az én fejem szerint nem kell másik töltőt vennem, csak, ha nagyon gyorstöltőre lenne szükségem. Megaztán ma néztem töltőket az euronics-ban és az energizer, meg a sanyo sem tölt gyorsabban. Sokat meg nem költök rá, ha ez is jó...
Még egy aggodalom: vajon az Eneloop elemekkel nem lesz gond?
Elméletileg: Eneloop =2000mAh, töltőáram=200mA, veszteség= kb1,5
t=1,5*(2000/200)=15
Tehát max 15 óra alatt csúríg van az eneloop.

(#562) And válasza v.attis (#561) üzenetére


And
veterán

"Elméletileg én úgy tudom, hogy egy aksi annyi árammal töltődik, amennyire neki szüksége van."
Ez így nem igaz. Az akku úgy töltődik, ahogy mi tölteni szeretnénk. NiMH és NiCd akkukat általában áramgenerátorosan töltünk, tehát a töltőáramot konstans értéken tartjuk a töltés folyamán. A közben kialakuló kapocsfeszültség figyelésével van rá mód, hogy észrevegyük a teljes töltöttséget (ez a gyakorlatban nem egyszerűen csak egy fix feszültséggel való összehasonlítást jelent, de ez más kérdés). A savas ólomakkunál már van lehetőség állandó feszültséggel történő töltésre is, azoknál a töltőáram valóban lecsökken a töltés végeztével.
"Emellett a töltőm hiába nyomja a darabonkénti 200mA, ha nincs szüksége rá az aksinak, az nem veszi fel."
Ez megint érdekes eset, hiszen nincs olyan, hogy mi egy terhelésbe x mA-t nyomunk, de az nem veszi fel.. Soros körben az áram mindenhol állandó. Töltéskor stabil áramra épp azért volna szükség, hogy tudjuk, adott idő után pontosan mennyi töltést vittünk az akkumulátorba, ill. a komolyabb gyorstöltők lekapcsoló automatikája is igényli ezt. Namost úgy tűnik, hogy a Te töltőd nem állandó árammal dolgozik. Valamekkora feszültség-értéknél többet valszeg nem is képes a cellákra kapcsolni, ez a limit nem is engedi, hogy áramgenerátoros legyen a töltés (adott árammal töltve a cellát, annak kapocsfeszültség jódarabig szépen növekszik). Így nem is tudod pontosan tölteni a különféle akkukat: hiába próbálsz időt számolni, ha nincs meg az áram, vagyis nem állandó. Adott akku vagy akkupakk esetén (fix kapacitás, stabil darabszám) ez a nagyon egyszerű módszer is lehet jó, de messze nem univerzális.
A bevitt töltés számításakor itt legfeljebb annyit tehetsz, hogy rövid időközönként méred az áramot, két mérés között azt állandónak veszed, majd ezeket a kis "töltéscsomagokat" szépen összeadogatod, mintegy helyettesítve az integrálást.
A példádban szereplő 2300mAh-s akkukba bevitt töltés, durva közelítéssel:
1. óra: átlag töltőáram kb. 140mA, ez ~140mAh töltés,
2.-24. óra: átlag kb. 50mA, ez ~1150mAh.
Mivel a "felbontás" igen durva (ritkán mértél), ez nagyságrendileg az akku névleges kapacitásának alig több mint 50%-a. Márpedig normál töltésnél a 140-150%-át illene bevinni, és azt sem 24 óra, hanem legfeljebb 14-16 óra alatt.
A 800mAh-s akkukra már sokkal jobb arány jön ki, ezért nem csoda, hogy abban lesz is normális mennyiségű töltés a folyamat végén.
Lineáris áramcsökkenéssel számoltam, ami a gyakorlatban nem igaz, ill. a végén ilyen kis áramú töltés már valóban inkább csak szintentartásra elég.

(#563) v.attis válasza And (#562) üzenetére


v.attis
őstag

Na, mostmár egy kicsit érthetőbb a konkluzió. Ezért van akkor az, hogy a kis aksikat nagyon jól és elég gyorsan tölti.
Akkor mégiscsak kell vennem töltőt. Nem szivesen tenném tönkre az eneloop aksikat. Sőt ezeket sem, mivel ugyanebben a típusban jók a kicsik, gondolom a nagyok is jók lennének, csak nincsenek megfelelően töltve.

http://www.akkucentral.hu/product/webaruhaz/122/ENELOOP-ENELOOP-toltok/Sanyo-ENELOOP-tolto-4xAA.html?IMRSID=3lfhssspnslbdedqkapjqbl823

Gondolom ez a töltő sem okosabb...pedig ez jó lenne, így egyben. Erről nem tudsz esetleg valamit?
Nagyon köszönöm az eddigi infókat is.

(#564) v.attis


v.attis
őstag

Találtam a töltőben egy kis változó (változtatható) ellenállást. Ha egy fél millimétert állítok rajta akkor máris ömlik a cucc ugyanabba az aksiba, mint előtte. Sajnos a mérőműszerem 200mA -íg mér pontosan és azt biztosan túlszárnyalja, mindkét típusú elemnél. Viszont a feszültség is változott: AA(2300mAh) ez az érték 1,45V lett elemenként, AAA(800mAh) 1,4V lett.
Most feláldozom a két kicsit és hagyom néhány órára töltődni. Üresek voltak, de nem kisütve teljesen.
Ezen a valamin lehetne húzni még, biztos egy pici moccintással menne 300mA-íg, csak ahhoz már nincs bátorságom...Féltem az aksikat is.

(#565) v.attis


v.attis
őstag

Vége mindennek!
Ma vettem egy eredeti SANYO ENELOOP töltőt !!! :DDD
Nem játszadozom a bizonytalannal!
Mindenkinek köszönöm a magyarázatokat!

(#566) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Sziaszok!

Lehet eltoltam a dolgokat!
Most vettem 4 akkut (AAA-s 850mAh Nimh) és amint kibontottam gyorsan be is dugtam tölteni és közben fel léptem netre hátha van ilyen fórum.:)
Nagy gáz hogy először nem merítettem le? Bár tudtommal lemerülve árulják!
Na mind1 "formázni" szeretném úgy értelmeztem a dolgokat, hogy kell!

Találtam egy ilyet is: http://akku-faq.hu/altalanos_kerdesek.html

De még ebből sem vettem ki egyértelműen, hogy mind1 hogy milyen töltőben töltöm az aksikat????

Csak mert az én aksimra az van írva, hogy NiCd!

Most akkor ez tönkre vágja a Nimh aksiaimat?? (én úgy gondolnám, hogy mind1 és nem gáz, de ezt csak gondolom)

És a legfőbb kérdés : Tételezzük fel, hogy nem lekapcsolós a töltőm, (mert nem tudom, hogy milyen) Akkor hogyan is számolom ki meddig kell töltenem???
Itt van egy számolási mód, de számomra nem elég egyértelmű pl, hogy milyen mértékegységben kapom az eredményt??? perc/másodpec/egyéb???
Mi a töltési feszültség az akkumlátor töltőben?? lehet 3V?? (ez van rajta. Meg, hogy 0,18VA max ez vajon mit jelent?)

D°°ci

(#567) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Meg még annyi hogy 30mA de ha ennyit tölt óránként az nagyon soványnak tűnik!

D°°ci

(#568) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha 0,9 volt mérhető az akkuban az már rossz? Működni még működik..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#569) And válasza Winner_hun (#568) üzenetére


And
veterán

Nem rossz, de innen már nem kéne tovább meríteni. Ha működik is, a benne lévő töltés minimális. Az akku nem akkor van üzemszerűen kisütve, ha nullára csökken a kapocsfesze, hanem 1..1,1V környékén. Alatta már mélykisütésről beszélünk, ami kerülendő.

(#570) Winner_hun válasza And (#569) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem direkt csináltam, úgy mértem meg és akkor jöttem rá, hogy gond van. Kisütős töltőt vettem, nem is igen meríti az akkut. Ez még visszaállhat a helyes állapotra?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#571) And válasza Winner_hun (#570) üzenetére


And
veterán

Ha egyébként nem volt baja, valszeg. simán helyrerázódik az első töltésnél. Csak hosszú időn át ne álljon mélykisütve.

(#572) Winner_hun válasza And (#571) üzenetére


Winner_hun
félisten

Már alakul, 1 volt felett van néhány 2 töltés után.
Hogy lehet az akksikat tesztelni, hogy melyik gyengébb, melyik erősebb? Mert van, hogy feltöltöm az akkukat, egy hetet állnak, beteszem fényképezőbe és lemerültet jelez. Viszont ha töltés után 1 nappal használom, 2-300 vakus képet is simán megcsinál.:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#573) mezis válasza Winner_hun (#572) üzenetére


mezis
nagyúr

Tapasztalatom szerint minél nagyobb egy akku névleges kapacitása, annál gyorsabb az önkisülése. A 2000 mAórás akkuk nálam is egy hét alatt lemerülnek, míg a 700 mAórás két hónap után is használható még (AA méretűek).

A Sanyo - EneloMert van, hogy feltöltöm az akkukat, egy hetet állnak, beteszem fényképezőbe és lemerültet jelez. Viszont ha töltés után 1 nappal használom, 2-300 vakus képet is simán megcsinál.:Fop akkuk azért kimagaslóan jobban tartják a töltést.

mezis

(#574) perempe


perempe
addikt

Sony-ból ajánlottak olcsón 4000mAh-t. (2 db. 1600Ft.)
[link]
JPG az állomány kiterjesztése.

Van-e vkinek tapasztalata vele?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#575) LukE válasza perempe (#574) üzenetére


LukE
veterán

Hát ha azt vesszük, hogy a legnagyobb sony AA aksi (a sony.hu szerint) 2700mAh-s, ez kb 100%, hogy átverés...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#576) perempe válasza LukE (#575) üzenetére


perempe
addikt

Itt [link] mondták, hogy fake, csak 1000mAh, vagy alatta.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#577) stop


stop
aktív tag

Van 4 db energizer 2100 mAh-s akksim kb 3-4 évesek 90%-ba a fényképezőmbe használtam.
Feltöltöm őket (saját töltő), megmérem mindegyiket egyforma eredményt kapok.
viszont mostanában 2-3 hónapj szivatnak, beleteszem őket a kamerába, és 5-ből 3-szor kb 1 max 2 képet tudok készíteni és lemerül, aztán van amikor rendesen 1 hét 10 napig minden hiba nélkül tudom őket használni.
Mindig lemerítve (kijelzete a kamera hogy lemerültek) TÖLTÖTTEM, őket és mindig egyszerre mind a 4-et.

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#578) Batman2 válasza stop (#577) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Hát biz, annyi idő alatt már lehet, hogy elhasználódtak !

Az csak egy dolog, hogy azt mondják róluk, hogy 1000x tölhetőek, jó, ha abból a fele igaz, de gyakran akár csak 100.

Nekem Ansmann 2200-as akkuk adták meg hamar magukat, igaz, egyrészt sorosan voltak töltve és nehányszor túl sokáig hagytam a töltőben, így túltöltődhettek.
Van bennük áram, feltölődnek, de a pillanatnyi kapacitás, amit le tudnak adni, az kisebb, mint egy jó alkáli elemnek.

Kicsi terheléssel, hoszsan ad áramot, ki lehet belőle használni, de nagy áramokat nem bír, illetve nagy lesz a fesz. esés, amit a digi gép úgy érzékel, hogy az akku lemerült !

Lehet akár, hogy nálad is hasonló van.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#579) #41133696


#41133696
törölt tag

Vettünk ,egy Hama Delta Solid 2/4 gyorstöltőt.
http://www.hama.hu/index.php?page=reszlet&..._fo=6&parent=36

egy pár évvel ezelőtti vásárlásból van itthon egy Voltcraft UFC-3 képes az egyenkénti töltésre, a hama meg párosával tölt.

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZSV0hCT1pXdEZkdz09&pid=VkZaU1RtVlZNVlZXVkU1UVZrVnNNdz09

Azt feltételezem, hogy a Mignon az a NIMH AA, illetve AAA-t jelenti, de nem biztos.

Az akkumulátortöltőállomáshoz adott AA NiMH akkuk nem tudom meddig de töltve vannak, ezeket kell formázni, és ha igen mennyi ideig első használat előtt ?

[ Szerkesztve ]

(#580) tpeter77 válasza #41133696 (#579) üzenetére


tpeter77
addikt

a Hama link üres oldalt hoz be....

Egyébként az UFC-3 töltővel töltsd fel az elemeket. Ha kész akkor csinálj rajtuk egy discharge-t (lemerítést majd töltést) vagy egy akksi frissitést - "frissítő-kisütő funkció"-t. Ez majd rendberakja az akksikat.
Úgy látom 350mA-rel tud kisütni, töltéskor elég a 700mA bőven, az 1050mA-es töltést nem ajánlanám, nem minden akksi birja.
Nekem egy IPC-1L töltőm van, gondolom a tiéd is hasonlóan működik, csak nincs rajta LCD kijelző.
Én tutira ezt a töltőt használnám. Volt egy olcsó töltőm, ami páronként tudta tölteni az akksikat. Na, ez azt csinálta, hogy az akksikat nem birta jól feltölteni, és egész sok kapacitást vesztettek az akksik. A mostani töltőmmel frissitettem őket, visszanyerték a kapacitásvesztésük nagyrészét, én meg eldobtam gyorsan azt a vacakot.

(#581) #41133696 válasza tpeter77 (#580) üzenetére


#41133696
törölt tag

http://www.hama.hu/index.php?page=reszlet&id=2310&termek_fo=1&parent=36

Hama link ,remélhetőleg most már működik.

Nos az az érzésem, hogy az itthoni UFC-3mal gond van ezért kiváncsi lennék, hogy a Hama-val kapcsolatban mi a helyzet.

(#582) Focke-Wulf


Focke-Wulf
csendes tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok, ha már felmerültek a topikban a kérdéseim, de nincs időm átböngészni az egészet.

NiCD és NiMH újratölthető elemek esetén a töltést befejezése előtt meg lehet szakítani? És fel lehet tölteni akkor is, ha nincsenek teljesen lemerülve?
És még egy lenne. Nem vagyok szakmabeli, mennyit jelent a rájuk írt mAh? Például egy digitális fényképezőgép hozzávetőlegesen mennyi ideig működik egy 900 és mennyi ideig egy 2600 mAh-sal?

Köszi!

(#583) LukE válasza Focke-Wulf (#582) üzenetére


LukE
veterán

NiMh-ra rá lehet tölteni, NiCd nem szereti.

A második kérdésre meg x. Főleg a fényképezőtől függ. meg vakuhasználattól, meg zoomhasználattól, meg LCD használattól. Meg hőméséklettől (hideg -> nem lehet kiszedni az aksiból a teljes töltését).

És persze vannak a kamu aksik, amikre csak rá van írva a szép nagy mAh szám, de közben semmit se tudnak. Főleg made in piac, vagy hamisított aksik (lsd mittomhányezer mAh-s "sony" ceruza aksikat itthon is lehetett kapni)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#584) Winner_hun válasza LukE (#583) üzenetére


Winner_hun
félisten

NiMH sem szereti, azt is meríteni kell, annál is van memória effektus.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#585) sanzi89


sanzi89
addikt

Hogyan tudom lemérni, hogy egy aksi valójában hány mAh-s?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#586) LukE válasza sanzi89 (#585) üzenetére


LukE
veterán

feltöltöd maxra, és lemeríted :)
De vannak olyan töltő-kimerítő kütyük, amik tudják mérni.
Amúgy a max kapacitásuk függ attól is, hogy hogy meríted ki. Belső ellenállása(kis méretű akis belső ellenállása nagy, nagy áramot annyira nem szeretik épp ezért), hőmérséklet(hidegben kevesebbet bírnak). Vagy hogy hetekről van-e szó, és beleszámít-e az önkisülése...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#587) And válasza sanzi89 (#585) üzenetére


And
veterán

Úgy, hogy egy fullra feltöltött akkut a névleges kapacitása tizedrészének megfelelő árammal terhelsz, és megnézed, hogy mennyi ideig bírja (pl. 2000mAh-s cellát 200mA-rel, NiMH és NiCd fajták esetén kb. 1..1,1V cellafeszültségig merítve). Aztán ezt az időt kiszorzod a terhelőárammal, és kész is ;). Ez persze egyszerűnek tűnik, a valós kapacitás azonban függ a terhelőáramtól, cellahőmérséklettől, töltés módjától, a megélt ciklusok számától, meg még ki tudja, mitől.
Vagy veszel egy - a fotós akkutöltős topikban istenített - IPC-1L nevű töltőt, az kisütési program végén számszerűen megmutatja a kapacitást, ha AA vagy AAA méretű akkuról van szó.
(Mod: lassú..)

[ Szerkesztve ]

(#588) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Melyik a tartósabb? Baby akkumulátor, ami 1200 mAh-ás vagy 1500 mAh-ás ceruzaakku?
Az előzőnek nem tudom a márkáját, az utóbbi SAFT (ipari akku).

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#589) Winner_hun válasza Winner_hun (#588) üzenetére


Winner_hun
félisten

ápp

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#590) LukE válasza Winner_hun (#588) üzenetére


LukE
veterán

namost mire gondolsz?
élettartam feltöltések számában/évben, vagy 1 töltéssel meddig bírja?
És milyen terhelés lesz rajta?

Ha valami nagy árammal rángatja meg, akkor a baby-nek a nagyobb méret miatt van némi előnye, de az az 1200mAh baromi kevésnek tűnik. 2x akkora kapacitású ceruza aksik vannak már...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#591) Winner_hun válasza LukE (#590) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkus csavarbehajtóban vannak baby akkuk, csak már igen rosszak, feltöltés után 2-3 nappal már szinte semmi nincs bennük. Gondoltam megcsinálom ceruzaakkukkal.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#592) _seth_


_seth_
veterán

Távirányítós autóba ha fogok 3 darab 2600 mah AA elemet és sorban összeforrasztom akkor azt majd 200 ma töltéssel meddig kell tölteni, hogy teljesen fel legyen töltve? (2600x3)/200 órában? Vagy így nem is lesz majd jó?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#593) golyani válasza _seth_ (#592) üzenetére


golyani
addikt

hát mivel sorba kötöd így a kapacitás nem adódik össze, csak a feszültség tehát 2600/200 órával. de ilyenkor lehet azt csinálni h kicsit kevesebbel töltöd és picit hosszabb ideig töltöd mert nem biztos h mindegyik rendesen feltöltődik. szal ha 1db 2600-ost 13-14 óráig töltesz akkor 3-at sorba kötve mondjuk min 15. de itt már nem 1,2-el kell tölteni, hanem 3,6-al.

(#594) mezis válasza _seth_ (#592) üzenetére


mezis
nagyúr

Ne forraszd ! Az ilyen mértékű melegedés biztosan károsítja ! Próbálj meg olyan változatot találni, ami gyárilag forrfüles.

Távirányítós autóba ha fogok 3 darab 2600 mah AA elemet és sorban összeforrasztom

mezis

(#595) And válasza _seth_ (#592) üzenetére


And
veterán

Ha az akkukat sörbakötöd, attól a töltőáram maradhat ugyanannyi, amennyi egy cellához kellene, hiszen az akkucsomag kapacitása is változatlan marad, csak a feszültsége nő 3-szorosára. Viszont ehhez a töltőnek is olyannak kell lennie, amely le tud adni akkora feszültséget, hogy 3 soros cellán is kialakuljon a szükséges töltőáram. Tehát a kifejezetten egy v. két cellához készült töltő nem biztos, hogy a soros pakkot is tudja tölteni. A töltőáram ezért I= 2600mAh / 200, ami 13 óra, csakhogy ilyen lassú (még a javasolt C/10-nél is kisebb áramú) töltésnél a veszteségek miatt ez még kb. 1,4-del szorzandó, úgy 18 óra körül alakul, teljesen kisütött pakkot feltételezve.
Mod: hú, de lassú ;).

[ Szerkesztve ]

(#596) Winner_hun válasza And (#595) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor inkább sörbe
:D;):P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#597) _seth_


_seth_
veterán

De jó.... mennyi válasz :B Köszönöm szépen!!! :R

Gyárilag is 3 ceruzaelem van "összekapcsolva" ;) és a töltő 3,6V 200 ma, csak arra a háromra az van írva, hogy 500 mah ami kicsit kevés és nem is mennek az autók fél óránál tovább ami kevés nagyon ezért gondoltam kicsit megizmosítani az energiaellátásukat. Az egyikbe AA méretűből megy bele max 4 darab persze az már 4,8V a gyári 3,6V helyett amit vagy elbír vagy sem inkább marad 3,6V a másikban kb fele hosszúságú ceruza akkuk vannak szintén három és az már csak 300 mah.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#598) Tigrincs


Tigrincs
tag

Sziasztok!
Nemrégen vettem egy kézi GPS-t és hozzá 4 db NIMH AA VART 2500 mAh elemet, VARTA Easy Energy Plug Charger Type 57067 töltővel.
Így egy hónap használat után gondoltam kicsit utána járok, hogy-hogy is kellene használni az elemeket és a töltőt.
Nevetséges, hogy a töltőhöz mellékelt leírásban semmi segítség nincs erre vonatkozóan. Pedig hát ki tudhatná a jobban a dolgokat annál, mint az aki kifejlesztette és gyártja az elemet és a töltőt!?

Végül is beleolvasva a fórumba látom, hogy nem egyszerű a történet, a dolog a szokásos, van aki ezt mondja és van aki azt.... :)

Én eddig használatban lemerítettem az elemeket majd egy lámpával nulláztam, és addig raktam a töltőre még világított a kontrol led.

Mi a különbség a kisütés és a lámpával való lemerítés között?
Ez sem volt egyértelmű, hogy akkor most a lámpával való lemerítés káros e?

És ehhez mit szóltok? :)
http://www.varta-consumer.hu/content.php?path=/1469_1191510627.html&domain=www.varta-consumer.hu

Nem mindenki számítógép guru! :-)

(#599) And válasza Tigrincs (#598) üzenetére


And
veterán

"Mi a különbség a kisütés és a lámpával való lemerítés között?"
Annyi, hogy a lámpás lemerítés mélykisütést, rosszabb esetben egy akkucsomagon belül egyes cellák átpolarizálódását is okozhatja, mint már többször említve volt ebben a topikban. Az izzószál egy kisértékű ellenállásnak felel meg, és ha egy ilyet kapcsolunk az akkukra, akkor azokat semmi sem védi meg attól, hogy addig adjanak kisütőáramot, ameddig csak bírnak. Végkimerülésig. Ez pedig nem jó, mert 1V alá merítve egy NiMH-cellát, abban előbb-utóbb visszafordíthatatlan, káros folyamatok indulnak meg. Egy töltő / kisütő készülék figyeli a kapocsfeszültséget, és adott érték alá nem meríti az akkukat. Ha 'értelmes' berendezésben használod az akkukat (pl. fényképezőben), az sem fogja mélyen kisütni az akkucsomagot, mert bizonyos érték alatt egy ilyen gép nem tud működni, ezért lekapcsol. Az elemlámpa viszont nem ilyen..

(#600) Tigrincs válasza And (#599) üzenetére


Tigrincs
tag

Köszönöm a segítséget!
Ez világos volt! :)

Nem mindenki számítógép guru! :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.