Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) molnartiby válasza TRD (#50) üzenetére


molnartiby
csendes tag

Ezek szerint lakott területen inkább a napkollektoros melegvízelőállítás a célravezetőbb.

Vagy a maximálisan függetlenített, napelemről hajtott hőszivattyú.

(#52) L3zl13


L3zl13
nagyúr

A baj, hogy Mo-n nincs olyan, hogy a fölös energiát visszatáplálhatod a hálózatba térítés ellenében... Így persze hogy nem térül meg... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#53) TRD válasza molnartiby (#51) üzenetére


TRD
csendes tag

A hőszivattyús fűtés napelemmel kapufa. :)) 6kwatt a fogyasztása és 3 fázist igényel.
ezt napelemmel megtáplálni..... :DDD
A kollektorok megérik az árukat, ha már annyit elér az ember vele, h. márciustól novemberig biztosítja a használati melegvizet, az is valami. :)

[Szerkesztve]

A munka nemesít! Én nem nemes akarok lenni, hanem K&@VÁRA gazdag!

(#54) Den válasza L3zl13 (#52) üzenetére


Den
veterán

Mondjuk olyan sem lenne hogy fölös energia :)

www.simson4t.hu

(#55) Ijk


Ijk
nagyúr

Napkollektor. Hát nem tudom, az egyik szomszédunknak is van a házán, de már tavaj ősszel hozták a gázboilert. Úgy vettem észre, h. ezek nyáron adnak inkább melegvizet, de ennyi erővel kitehetsz egy feketére festett hordót is amit teliengetsz vízzel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56) vtechun válasza L3zl13 (#52) üzenetére


vtechun
veterán

én úgy tudom, hogy van ilyen, olvastam szélerőművel kapcsolatban...

(#57) TRD válasza Den (#54) üzenetére


TRD
csendes tag

Dehogynem! :)
Nekem most 20db 44w-os van, nyáron túltermelés van így is.
Még 20at szeretnék venni, h. télen se legyen gond.
nyáron naponta 5-10kw-t lehetne visszatermeli a hálózatba, ami télen jól jönne :DDD

A munka nemesít! Én nem nemes akarok lenni, hanem K&@VÁRA gazdag!

(#58) L3zl13 válasza Den (#54) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jelenleg nem, mert senki nem vesz akkora rendszert ami fölös energiát termelne. De ha létezne a fenti dolog, akkor már lehetne olyan rendszert tervezni, ami nem csak ''besegít'', hanem teljesen lefedi a saját felhasználást, ne adj isten némi pluszt is termel időnként.
Szerk: Lásd TRD. :DDD

Nyaralóban meg hasonló helyeken meg ideális volna. Egész évbe termelné az áramot, és évente alig pár napot használnád saját szükséglet fedezésére.
Így meg tulajdonképpen az idő nagy részében fölöslegesen dolgozik.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#59) TRD válasza L3zl13 (#58) üzenetére


TRD
csendes tag

Vannak ilyen komplett rendszerek itt nálunk is. 3-4 kínálatában szerepel.
Az elektromos műwek pedig KÖTELES ''átvenni'' az alternatív módon termelt energiát.
A hálózatba visszatápláló eszközöket pl. 2db villanyóra + egyéb nyalánkságok, viszont neked kell megvenni. Potom 3millából már egy kis rendszert össze lehet dobni. :DDD

A munka nemesít! Én nem nemes akarok lenni, hanem K&@VÁRA gazdag!

(#60) L3zl13 válasza TRD (#59) üzenetére


L3zl13
nagyúr

És mennyit fizetnek érte?

Aki hülye, haljon meg!

(#61) TRD válasza L3zl13 (#60) üzenetére


TRD
csendes tag

Na ezt nem tudom, de valamivel kevesebbet, mint amennyit Te nekik. :)
Nem néztem utána, mert horror egy normális rendszer ára...

A munka nemesít! Én nem nemes akarok lenni, hanem K&@VÁRA gazdag!

(#62) aurum válasza TRD (#50) üzenetére


aurum
senior tag

gondolom nem tanyan lakik akinek kell.

egyebkent amennyi aramot termel a naplemem egesz elettartama alatt nincs akkora erteku, mint amennyiert megvetted. szoval hajon prerin a jurtaban elmegy de kulonben kerulni kell.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#63) aurum válasza L3zl13 (#52) üzenetére


aurum
senior tag

de mar van. 18/10ft/kWh

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#64) Totyi válasza aurum (#49) üzenetére


Totyi
őstag

Nem nekem kell,én csak kérdezek;postás vagyok,vivel az illetőnek nincs internete,így engem kért meg.Azt tudom,hogy marhanagy beruházás;de ha a srácnak megéri...hát tegye.Azért forultam fozzátok,mert itt sok a segítőkész ember.:)

(#65) Ger|


Ger|
aktív tag

én régebben azzal szórakoztam, hogy egy nagyítóval réfokuszáltam a napot egy kis napelemre, és mikor egy bizonyos távolságba raktam, akkor egész szépen adta le az áramot. Bár ekkora lencse ára több mintha az egész napelemmel lenne :D

PCI-s IDE kártyát vennék amire rá lehet kötni vinyót vagy cd meghajtót!

(#66) L3zl13 válasza Ger| (#65) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lencsével drága, de elvileg homorú tükörrel olcsóbban meg lehetne oldani...
Viszont szerintem elég hamar beleütköznénk a kis napelem korlátaiba...

Aki hülye, haljon meg!

(#67) molnartiby


molnartiby
csendes tag

Na srácok, ahogy itt olvasgatom a dolgokat, a napelemek forradalmára még várnunk kell.
A szélenergia sem túl meggyőző otthoni viszonylatban.
A hőszivattyút majdnem annyiba kerül üzemeltetni, mint kazánban elégetni a gázt.

Marad a házi fúziós erőmű majd a jövőben. (Mr. Fusion a Vissza a jövőbe című kedvencemből)

(#68) kveszt


kveszt
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, miért állt le a topic, szerintem hasznos erről beszélni.

Akik azt írják, nem éri meg, sose mondják, hogy _most_ és _nekem_, pedig ez fontos.
Mint a példák mutatják, van, akinek már megérte.
Az sem mellékes, hogy a gáz és olaj ára a politikától függ (világban zajló folyamatok, háborúk, stb.), tehát nincs rögzített értéke.
Az olajat (stb.) ráadásul csak kitermeljük, nem előállítjuk. Ha hozzászámoljuk a sokmillió évnyi nyomást, amit sokmillió tonnás kőzetrétegek adtak, máris kicsit drágább lenne a dolog.
Nyilvánvaló, hogy a napelem, -kollektor, -generátor, stb. gyártásához is szükség van olajra.
Aki azt mondja, ne foglalkozzunk ilyesmivel, égessük el a gázt/olajat, az azt is mondhatná, hogy minek vetünk krumplit, együk meg, ami van.

A bicikli hajtású generátor jó ötlel. Mindig is mókásnak tartom, amikor valaki elautózik a kondi-terembe, ott ráül a szobabringára, aztán ''edzés'' után hazakocsikázik. :)
Sokkal ésszerűbb a sportra fordítandó energiánkat hasznosítani, pl. biciklivel munkába-járni, vagy akár generátorral termelni egy kis energiát. :)
Pontos adatot én sem tudok, de egy 200W-os roller kb. 25 km/h-s sebességre képes, ez lábbal is könnyen tartható, tehát ennyit mindenképp lehet termelni is. Persze az eltöltött idő jobban hasznosul erősebb tekeréssel, kb. 4-500W-ra saccolom, ami átlagosan elérhető.
Persze az is egyértelmű, hogy ennek a haszna inkább elvi jelentőségű, bár talán megtermelhető a bringázás utáni zuhanyzáshoz a melegvíz. :)

A tükrös megoldásra is gondoltam már, ez hasznos lehet kollektornál is, hogy növeljük a hőkülönbséget a környezettől. Ráadásul ezek akár forgathatóak is lehetnek, így jobban hasznosul a meglévő felület.

(#69) kveszt


kveszt
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, miért állt le a topic, szerintem hasznos erről beszélni.

Akik azt írják, nem éri meg, sose mondják, hogy _most_ és _nekem_, pedig ez fontos.
Mint a példák mutatják, van, akinek már megérte.
Az sem mellékes, hogy a gáz és olaj ára a politikától függ (világban zajló folyamatok, háborúk, stb.), tehát nincs rögzített értéke.
Az olajat (stb.) ráadásul csak kitermeljük, nem előállítjuk. Ha hozzászámoljuk a sokmillió évnyi nyomást, amit sokmillió tonnás kőzetrétegek adtak, máris kicsit drágább lenne a dolog.
Nyilvánvaló, hogy a napelem, -kollektor, -generátor, stb. gyártásához is szükség van olajra.
Aki azt mondja, ne foglalkozzunk ilyesmivel, égessük el a gázt/olajat, az azt is mondhatná, hogy minek vetünk krumplit, együk meg, ami van.

A bicikli hajtású generátor jó ötlel. Mindig is mókásnak tartom, amikor valaki elautózik a kondi-terembe, ott ráül a szobabringára, aztán ''edzés'' után hazakocsikázik. :)
Sokkal ésszerűbb a sportra fordítandó energiánkat hasznosítani, pl. biciklivel munkába-járni, vagy akár generátorral termelni egy kis energiát. :)
Pontos adatot én sem tudok, de egy 200W-os roller kb. 25 km/h-s sebességre képes, ez lábbal is könnyen tartható, tehát ennyit mindenképp lehet termelni is. Persze az eltöltött idő jobban hasznosul erősebb tekeréssel, kb. 4-500W-ra saccolom, ami átlagosan elérhető.
Persze az is egyértelmű, hogy ennek a haszna inkább elvi jelentőségű, bár talán megtermelhető a bringázás utáni zuhanyzáshoz a melegvíz. :)

A tükrös megoldásra is gondoltam már, ez hasznos lehet kollektornál is, hogy növeljük a hőkülönbséget a környezettől. Ráadásul ezek akár forgathatóak is lehetnek, így jobban hasznosul a meglévő felület.

(#70) süti5 válasza kveszt (#68) üzenetére


süti5
őstag

Én is utánaérdeklődtem a témának, van egy kis faházunk a hegyekben, és nincs áram... Jó lenne napelem, csak az a baj, hogy ellopják, mert csak néha vagyunk ott... Másrészt itthonra is szerettünk volna szüleimmel, de ahogy ajánlatot kaptunk egy cégtől, ért a döbbenet: 2,5 millió forint, és még nem a legfullosabb rendszer. Állami támogatás kellene, mint külföldön, illetve ott valami többszörös áron veszi át az áramszolgáltató az energiát, így nem csak kiépítésnél, hanem üzemeltetésnél is támogatják a napenergia felhasználást.

(#71) kveszt


kveszt
csendes tag

Bocs a dupláért, ha egy Mod törölné,. azt megköszönném. :)

(#72) kveszt válasza süti5 (#70) üzenetére


kveszt
csendes tag

Így van, mindenképpen társadalmi összefogás lenne a hasznos, főleg világméretekben. És itt jön képbe, hogy mi mozgatja a világot? :)
Szó szerint sikamlós téma ez...

(#73) vtechun


vtechun
veterán

na, felhozom egy kicsit ezt a témát.
ismeri valaki ezeket a Metroban, Praktikerben, egyéb helyen kapható párszáz ft-os kerti lámpákat, amelyek napelemesek és 1 fehér led világít bennük? Gondolkoztam rajta, hogy venni kéne egy párat, mert jól is mutatna a kertben, meg érdekel is egy kicsit :)

(#74) durkonorbi


durkonorbi
tag

Hali!

Szóval engem is érdekelne, hogy ezeken a kerti lámpákon levő napelemek milyen teljesítményt képesek leadni - bár ha ledesek (amit csak az előző skacctól hallottam) akkor nem lehet bennük túl sok kakaó!? Vagy ez csak az aksi miatt lehet?

(#75) JoeYi


JoeYi
őstag

Hi! Mi lenne ha zöldek lennénk és összegyüjtenénk a kidobott napelemes számológépeket és összekötnénk a belőlük kiszedett napelemeket és mondjuk árulnánk piaci ár alatt?

Na ki jön a cégbe?
Meggazdakszunk. Muhahahaha.....:DD

(#76) LukE válasza vtechun (#73) üzenetére


LukE
veterán

mukodik vegulis. Nehany eve vettunk 1-et, de meg nyari napsutes utan is csak nehany oran keresztul vilagit. 1 eleg kicsi NiCd aksi volt benne(talan 600mAh-s). Jobban nem szedtem szet, de valszeg nem csucstechnika van belezsufolva...

JoeYi->gazdag Egyebkent nem valoszinu...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#77) durkonorbi


durkonorbi
tag

Ja, ennyiért tényleg nem valószínű.... bár a felületet a Nap járásához igazítva, valamint ezekből a kütyükből az napelemet kiszedve mondjuk kb 10-et, és pl. egy nagyobb felületű tükörrel - mint a nagyok.. :) - ráfókuszálva a fényt, miután jó helyre tettük, azért kíváncsi lennék az eredményre....

(#78) Zsu_


Zsu_
senior tag

Bővebben: link
itt vannak napelemes áramforrások

(#79) djyuri


djyuri
őstag

Előszőr is sziasztok!

Óriási gondom van!!!

Úgy néz ki,hogy a napelemem feladta a szolgálatot!
legalábbis 80%-a..
Nekem egy kb40 centi széles és 90 centi magas napelemem van...Ami eredetileg a többi társával együtt töltögették tele a teherautó akksiket és aztáb az go a hűtőbe,tvbe,stb..
Viszont az egyiket megvettem még régen és ma szeretném eladni egy srcnak,de úgy néz ki,hogy a légmentesen zálolt két üveglap közötti fólián mégis elporladtak a szálak 80%-a..
Lekhete csak én vagyok bolond a témához,de nem hagy nyugodni,hogy ez miért van...
Régen nem néztem meg,hogy ilyen volt-e..Mivel egy autó antenna kihajtó motor 6000 fordulat felett sípolt a kezemben a nagyobb napsütéseken...Az autórádióm meg tűrhetően nyomta a hangos zenét (rádiót)...
És ma,hogy takarítom le a prot és ktöm be,hogy megy-e,akkor veszem észre,hogy már csak a kapcs feszültség a régi,mert kb két órával ezelőtt 15V generálódott belőle ebben a felhős időben,de egy ledet sem tud maxon járatni...
Holott arra tisztán emlészem,hogy régen egy 12v-os számítógép venti vígan ment ilyenkor is rajta úgy 1000-1400 fordulatot...
Zárlatba bíztos,hogy nem kötöttem egyszersem,mert arra mindig különösen odafigyeltem és szikszalagoztam mindig...

Haverom szt mondja,aki nem ért ehhez,hogy télleg elpattantak a szálak a csikok között és szerinte egy minőségi esüst lakkfilccel simán helyre tudnám hozni...
Csak az volna a kérdésem,hogy télleg azokopn a szálakon van a bekötése a csíkoknak???
Csak mert körve van vízállóan szigetelve egy fém kerettel és nemtok hozzáférni a bekötéshez...
Holnap lesz napocska állítólag,úgyhogy kiviszem egy próbára,de előre félek,hogy gond van vele..

Ha esetleg ez az esüst lakkfilc eredményezhet sikert,akkor kérem valaki voksolja le nekem és én akkor elkezdem puhatolva szészedni és bajlódni vele...
Ugyanis kedvenc házi darabom a kicsike és most egy radiátort kapnék érte....


Mindenkinek kösztönöm a választ! Bármi is legyen! ;)

(#80) djyuri válasza djyuri (#79) üzenetére


djyuri
őstag

Uppocska :(
MSN is jó... ;)

(#81) djyuri válasza djyuri (#80) üzenetére


djyuri
őstag

Éjjeli síró upp :(
A következő napsütésig nem uppolok...
A fejleményeket majd írom..

(#82) djyuri válasza djyuri (#81) üzenetére


djyuri
őstag

Nem jártam sikerrel...A nap nesütött ki...a hó leesett:D

Majd kreálok valami ultrabrutál fényt és meglátom mi lesz..
de jó volna egy ötlet,hogy egy hagyományos napelemen hol vanna a vezető szálak és kivezetések...
THX

(#83) djyuri


djyuri
őstag

Szasztok!

Van egy bajom a napelememmel.
Úgy néz ki,hogy a két üveglap között lévő légmentesen elhelyezkedő fólián egy jónéhány vezető szál úgymond eloxidálódott...
Elégni nem éghettek,mvelv vannak még jó szálak..Zázlatba nem kerültek,mert mindig kivétel nélkül vigyáztam annak elkerülésére...

Kérdésem a következ:
Itt ez a három kép (ennél élesebbre egyszerűen nem vok képes,de látni a lényeget)
[link]
[link]
[link]

Ezeken látszik nagyjából,hogy a 31*92.3 centis napelemem-en a vezető szálak nemigen jók mindenhol...
Feszültségileg ok a napelem,csak az amper veszett oda,mert a párhúzamos fóliacsíkok nagy része nem érintkezhet...vagy csak mondom,hogy kevés a napfény...Amúgy régről elmékszem,hogy ha más 8-9V volt a napelemen üresben,akkor egy venti megindult ha rásegítettem,se picit erősseg,úgymond igazibb napfénytől meg tökéletesen ment...

Szal valaki tudja-e,hogy ezek télleg a vezető szálak,amiket a végeken kell összekötni,vagy ezek csak a fóliadarabolási megvezetők?
Azért kérdezem,mert le van vízállóan keretezve és ha szét kell szednem,akkor ne szedjem szét potyára!

[Szerkesztve. Nekem csak copy-paste. - peterkeT]

(#84) djyuri


djyuri
őstag

Fejlemények!
Levettem az egyik keretet a vezetékeknél...űÚgy néz ki,hogy azokat,amiket megszakadva láttam,azoknak semmi közük nincs a napelemhez,hanem csak megvezetések...
Szerintem a két végén van egy-egy sin,amire a kivezetések vannak szerelve...
Még bontogatom gumigitt szigetelést...Óvatos vok,így lassú vok most:D

(#85) djyuri válasza djyuri (#84) üzenetére


djyuri
őstag

A fejlemyének nem hosszúak...

A napelem 80-90%-ban halot...
Szétszedni nem lehet,mert a két üveg jól össze van ragasztva....már rögtön törik,ha feszítem...


megy emléke vagy a kukába...mégnemtom:(

(#86) harom.14


harom.14
csendes tag

Sziasztok!
Egyszer (kb. egy éve) olvastam egy hírt valami prohardver-szerű magyar oldalon (mivel itt nem talált a kereső), hogy létezik napelemes áramforrás laptopokhoz. Összecsukható, hordozható, ha emlékeim nem csalnak akkor hajlékony és könnyű is. Az ára átszámolva 100e ft allatt volt. Próbálkoztam google-val de sehol nem találom, lehet már megszűnt azóta az oldal. Nem hallot valaki véletlen erről vagy ilyesmiről?
Üdv.

Hi! I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

(#87) Lacipapa válasza TRD (#27) üzenetére


Lacipapa
újonc

Segítenél nekem a napelem (60V 1A) és az akkumulátor (24V 65Amp/h) töltés összekötéséhez vmilyen illesztőberendezés rajzzal, v leírással. E-mail címem: lacipapa@t-email.hu

Köszike: Lacipapa

Lacipapa

(#88) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Régi topicot elevenítek fel úgy látom :)

Naszóval: napelemek mechanikai és elektronikus installációjából írok szakdolgozatot. Elsősorban a mechanikai részével vagyok elakadva. Ilyesmikről kéne nekem anyag, hogy hogyan telepítjük földre/homlokzatra/tetőre a napelemet, mire kell figyelni stb. szóval az építészeti része is. Ehhez tudna valaki anyagot akár neten, akár papír alapú formátumban? Egy jó könyvet akár meg is vennék, ha hasznos a szakdogához, de linkek is érdekelnek. Elsősorban magyarul, de az angol is elmegy.

Előre is köszi

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#89) Hydra SR válasza Hydra SR (#88) üzenetére


Hydra SR
addikt

up :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#90) Muwer


Muwer
csendes tag

Hy! Engem is érdekel a téma. Hozzátenni nem nagyon tudok, de valami komolyabb leírás érdekelne, és valami olyasmi is amiből az árakat is megtudhatnám. Köff!

Mert hülye azért nem vagyok!

(#91) Hydra SR válasza Muwer (#90) üzenetére


Hydra SR
addikt

Mármint a mechanikai installációról keresel te is részletes leírást?
Árlista van a kereskedők honlapjain, katalógusokban. Pár volt is linkelve a topicba korábban, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#92) Muwer válasza Hydra SR (#91) üzenetére


Muwer
csendes tag

Hy!
Jól emléxel, csak azok idősebbek majdnem mint te meg én együtt. :D Valami friss olvasnivaló kéne nekem. Én azon töröm a hajam, hogy a déli fekvésű szobám nyáron qrvára meleg, és azt kéne hűteni egy napelemről működő klímával, vagy a gépemet kéne hajtani napelemről. Csak nagyon kiváncsi lennék, h megtérülne-e a dolog, nem érdekel, ha csak 15 éven belül, csak legalább ne bukjak vele sokat.

Mert hülye azért nem vagyok!

(#93) PrinczA


PrinczA
őstag

Rég nem mozdult rá senki, erre a fórumra.
Vannak újabb "trendek", napelemes áramtermelésre.
Engem érdekelne otthonra, tv, pc mellé egy áramellátó rendszer.

(#94) rii


rii
nagyúr

olyan megodlás nem létezik, hogy napelem, - invetrter meg asksik nélkül- , hogy csak hajtsa visszafele a villanyórát?

(régebben sokat nézegettem napelemeket
MO alkalmatlan mind a napelemes, mind a szélerőművel való energiellátásra. Utóbbinál MO-n csak 1-2 helyen van elég erős szél, előbbinél meg még nyáron is csak a fele energiátt lehet megtermelmni napelemekből, télen meg a negyedét sem a szükséges alig párszáz W-nak.)

párszázezer forintos tételre gondoltam :-/
jade inverter biztos kell egyenáram váltóáram ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#95) qky


qky
tag

Sziasztok

Én is olvasgattam már a témában, engem is érdekel.

Én egy ilyen dolgot találtam: [link]
Bár elég régi az oldal, lehet hogy már nem is igaz.

Szóval a fel nem használt energiát át lehet tolni a helyi szolgáltatónak. Aki szépen fizet érte.
Persze nem valami nagy lóvét, illetve nem is mindenkinek van olyan nagy teljesítményű cucca, ami a háztartás kiszolgálásán felül még pluszt is termel.

40512 - 3,5k/db (2 db)

(#96) szalaieva válasza qky (#95) üzenetére


szalaieva
újonc

igen-igen, én is olvastam róla, ma már kötelező az áram visszavétel napelemes rendszerből.

A szabályozásról és rendszerekről itt egy frissebb link: [napelemvasarlas.hu]

(#97) Jocó56


Jocó56
újonc

Nemrég találkoztam egy érdekes kezdeményezéssel, ami napról- napra fejlődik. Óriási érdeklődés övezi, hiszen hétköznapi embereknek (is) hivatott segíteni, boldogulni a növekedő energiaárakkal sokkoló világban, ráadásul az ajánlásból képződő folyamatos bevételből jut a többi kiadásunkra: élelmiszerekre, ruházkodásra. Nagy reményeket fűzök hozzá, már többedmagammal, leginkább, mert a MIÉNK! Magyar kezdeményezés, csak nekünk, kínlódó MAGYAROKNAK, akik napról-napra élünk bevételeinkből!

tájékozódni itt lehet:
www.free-energy-program.hu/036.000.660

(#98) Reggie0 válasza qky (#95) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a baj, hogy baromi draga a halozatra visszataplalo inverter. Magyarorszagon talan csak egy gyartmany van, amelyik rendelkezik a megfelelo minositesekkel. Vagy lehet venni meg dragabb kulfoldit.

[ Szerkesztve ]

(#99) xedos


xedos
addikt

Beszéltem egy emberrel akinek van a házám és online nézhetőek az adatok...
[link]
Ha van készpénzed, akkor 6-8év alatt behozhatja az árát...
Cak kell hozzá legalább 2millió Ft + megfelelő tető és hely.
Voltam egy szélerőműben is: [link]
Ez ha nem hitelből építed, akkor 6-7év alatt behozza az árát és utána csak hozza a pénzt!
Szóval akinek van rá kerete, annak megéri!

[ Szerkesztve ]

(#100) Reggie0 válasza xedos (#99) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg lehet rendszeresen takaritani a napelemeket:)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.