Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5951) Mercutio_ válasza bnorci71 (#5950) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pentax 50-200 vagy 55-300 van kétobis kitben hivatalosan, maradjunk ennyiben.

A Tamron ára reális, a Pentax ha ez az szerintem kicsit túlárazott, de ha neked bejön nem érdemes ezen agyalni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5952) bnorci71 válasza Mercutio_ (#5951) üzenetére


bnorci71
addikt

igen ez az
hogy bejön-e az majd kiderül, holnap már használva lesz, de szerintem a jó képek készítésében én leszek a korlátozó tényező nem a gép+obi

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#5953) Mercutio_ válasza bnorci71 (#5952) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nyilván, egy darabig így szokott lenni :D csak a 35mm-es kezdő DSLR vázon kicsit szűk, különösen beltérben, vagy épületekhez.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5954) bnorci71


bnorci71
addikt

RAW > JPEG konvertálásra milyen szoftvert használtok?

Mercutio_

mit értesz az alatt hogy szűk?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#5955) neevous válasza bnorci71 (#5954) üzenetére


neevous
tag

Aperture-be integrálok mindig, a raw-okkal dolgozom, ha kell onnan exportálok. Régebben Lightroomot használtam ugyanerre.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#5956) bnorci71 válasza neevous (#5955) üzenetére


bnorci71
addikt

gugliztam kicsit jól látom, hogy ez az aperture ez Mac-re van?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#5957) Mercutio_ válasza bnorci71 (#5954) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nézz bele a keresőbe egy szobában, és látod, hogy mennyi fér a képre és mi az ami lemarad.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5958) csakb válasza bnorci71 (#5954) üzenetére


csakb
őstag

A legtöbben a Lightroomot warezolják le, de ajánlható még a Bibble, és a Capture One is.
Igen, az Aperture almás program.

Freeware (és magyar fejlesztésű) progi a RawTherapee.

(#5959) bnorci71 válasza csakb (#5958) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi

és melyiknek a legjobb a konvertere?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#5960) csakb válasza bnorci71 (#5959) üzenetére


csakb
őstag

Elég jó mindegyik, szerintem felesleges ezen rugózni. Mindegyiknek van erőssége és gyengesége. Az a legjobb, amelyiket véres verítékkel megtanulod használni. :)

(#5961) Kewin21


Kewin21
tag

Ebay-es fényképezőgép vásárlást javasoljátok, vagy sem? Sokkal olcsóbb, de azért aggódnék, hogy sértetlenül ideér-e...?!

(#5962) BiriBum válasza Kewin21 (#5961) üzenetére


BiriBum
őstag

Sokkal inkább lehet gond, hogy a garanciát nem tudod érvényesíteni. Ha nem az EU-ból rendelsz, automatikusan add hozzá a vámot és az áfát - így általában már nem éri meg az egész.

(#5963) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Eladó objektív.

No stress, no work Today!

(#5964) Zozzant válasza Darkness1 (#5963) üzenetére


Zozzant
addikt

áá mit vétett szegény, kurvajó az az obi... legalábbis az enyém:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5965) Darkness1 válasza Zozzant (#5964) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Szerettem, szép volt, jó volt, köszönjük, ennyi volt. :)

No stress, no work Today!

(#5966) Mercutio_ válasza Darkness1 (#5965) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úúú, ez de piszok jó kis obi :C volt nálam kölcsönbe egy, alig akartam visszaadni (a 28-as kezdő miatt sikerült csak :D )
Váltás lesz, vagy "csak" obipark racionalizálás?
Milyen obid van még?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5967) Darkness1 válasza Mercutio_ (#5966) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Vettem egy Samsung NX100-at és amióta megvan kézbe se vettem a Pentax-ot. Nagyon-nagyon bejött, ráadásul piszok jó áron jutottam hozzá. Vettem hozzá egy PK-NX adaptert is, kipróbáltam a 105-ös Sigma-t és döntöttem: megy a Pentax a levesbe.

Lesz még egy K-7 + markolat + 16-45 + apróságok eladó, külön-külön is, ha ez elment.

No stress, no work Today!

(#5968) BEE válasza Mercutio_ (#5966) üzenetére


BEE
addikt

Juteszembe erről !
Neked meg van még a 17-50-ed ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#5969) Mercutio_ válasza Darkness1 (#5967) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hümm, ez meglep, mert a Samu képminőségét finoman szólva sem dícsérték, bár, ha nem mégy ISO400 fölé... :U

Egyébként én is várom a konvertert a GF1-hez :DDD jól értem, a Sigma makrót megtartod a samuhoz? Ha már úgyis csak manuális fókusz van nem olcsóbb lenne egy manuál makrót levadászni?

BEE: Persze, hogy megvan :K, ha nem kellene a 28 alatti tartomány ez a 28-75 lenne az alternatívája, de mivel a GF1-en a 20/1.7 is azt hozza látószögben ami APS-C-n a 28mm így muszáj valami arra a tartományra, az Oly 9-18 pedig egyelőre még drága nekem :O

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5970) Darkness1 válasza Mercutio_ (#5969) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Tapasztalatom szerint általános használat során ISO800-ig simán el lehet vele menni, ez nekem elég, bőven megfelel a képminősége.

A Sigma marad: ismerem, kedvelem, nem akarom eladni, max. vmi állványgyűrűs darabra cserélném le, ha találnék olyat. Majd a Samsung saját 60mm-es makróját akarom megvenni, ha megjelenik a nyáron.

No stress, no work Today!

(#5971) Agent87


Agent87
aktív tag

Nincs valakinek eladó Tamron 17-50-je???
E digitalban akartam venni, de amit esőre rendeltem csúnyán fókuszhibás volt, el se hoztam. (sorozatszám megvan ha valaki ott tervez venni). Elvileg berendeltek újat, de ma meg olyan emailt kaptam, hogy a rendelés elhúzódhat... Kösz.

(#5972) Darkness1


Darkness1
aktív tag

(#5973) hcs57 válasza Agent87 (#5971) üzenetére


hcs57
őstag

Biztos, hogy fókuszhibás? Kipróbáltad többféle körülményben is? A Tamron 17-50 néha csinál ilyet, de attól még jól fókuszál...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#5974) Agent87 válasza hcs57 (#5973) üzenetére


Agent87
aktív tag

Elég jól kipróbáltam többször is. 50mm-en jó volt de alatta nem, 17mm-en főleg. A garanciás srác is megnézte és ugyanazt tapasztalta, számítógépen is megnézte. Egy táblára volt fókuszálva de mindig a háttér volt éles. Szóval sajnos tuti hogy rossz volt.

(#5975) Agent87 válasza Darkness1 (#5972) üzenetére


Agent87
aktív tag

Hú nekem ez a 2 obi egyszerre jó lenne és kiváltaná a 17-50-et :D. 100-ért nem adod ide a kettőt? :)

(#5976) Darkness1 válasza Agent87 (#5975) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Szerintem te is sejted a választ, de azért ment egy pü.

No stress, no work Today!

(#5977) Mercutio_ válasza hcs57 (#5973) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bisssztosss :DDD
Cimbora elég rutinos tesztelő néhány hónapja Bp mindegyik bolti készleten lévő (4 db) Tamron 17-50/2.8-át végigpróbálta és egyik se volt mentes front/vack vagy épp decenter hibától :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5978) Agent87 válasza Mercutio_ (#5977) üzenetére


Agent87
aktív tag

ez azért egy szinten szánalmas... egy japán cég és nincs egy normális minőségellenőrzési rendszere? vagy 8 éves malájzia gyerekek rakják össze legózás helyett? nekem kb 2 perc volt észlelni a hibát már az LCD(!) kijelzőn.
nem tudom mit csinálok ha a berendelt következő tamron is hibás lesz. reménykedek csak, mert azt nem raktárról hozzák.

de az a kereskedő is megéri a pénzét, aki ezután visszarakja a polcra, hátha lesz egy balek, aki megveszi.

[ Szerkesztve ]

(#5979) hcs57 válasza Mercutio_ (#5977) üzenetére


hcs57
őstag

Nem ismerem a Bp-i kínálatot, az enyém USA import. Ott 6 év a garancia a Tamronra.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#5980) Zozzant válasza Agent87 (#5978) üzenetére


Zozzant
addikt

Ezt nem értem miért nem küldik vissza a fenébe? :((

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5981) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

valakinek esetleg olcsó portékája? :)

(#5982) novaways válasza likeaRAINBOW (#5981) üzenetére


novaways
csendes tag

Sziasztok!

Eladó Sigma 18-50 F2,8 EX Macro, tökéletes állapotban, minden tartozékával (sapik, napellen, táska, doboz), 63e HUF, ez végső ár.
Tudok hozzá adni egy szintén tökéletes állapotú Pentax k10d-t (első tulaj, én volnék :) ) ~ 28e expozíció. Minden tartozékával, +1 pótakksival és táskával + 8 Giga memóriakártyával, 73e HUF. Kettő együtt elvihető 130e HUF-ért. K10d esetleg 18-55 II-es kitobival is vihető, ekkor 83e HUF. Kitobi külön nem eladó.

Budapesten, Könyves K. krt, ma és holnap kipróbálható, vihető aztán ha addig nem, akkor jövő héten. Ajánlatokat itt vagy e-mail-ben.

Üdvözlettel
Péter

[ Szerkesztve ]

(#5983) Mercutio_ válasza Agent87 (#5978) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak errefelé megy ez, ahogy hcs57 is írta, amiknál 6 év gari van, persze az ott egy nagy komplex piac, nem olyan széttagolt, mint EU, vagy pláne mi az (E)EMEA térség :DDD :W
Tudom nem nyugtat meg, de ezzel az obival a Nikon és Canon tulajok ugyanúgy szívnak kishazánkban.

Az pedig, hogy a kereskedő miért sóher - gondolom a visszaküldés költségét neki kell állnia - és inkább rásózza másra, ahelyett, hogy visszaküldeni egy messzire vezető elmélkedés alapja lehetne, de inkább ne menjünk bele.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5984) hcs57 válasza Mercutio_ (#5983) üzenetére


hcs57
őstag

Jól mondod, valószínűleg maradt néhány reklamált darab, az járkál mostanában körbe... ahelyett, hogy visszaküldenék kalibrálni. Ez tipikus magyar jelenség. Kétszer is voltam az USA-ban, de ott ennek nyoma sincs. Ott pl. ha nem jelzel vissza a rendelés után, akkor ők érdeklődnek, hogy minden rendben van-e, elégedett vagy-e s nehogy kiszaladj a 30 napos visszaküldési időből... aminél még okot sem kell megadni.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#5985) #58660352 válasza Agent87 (#5978) üzenetére


#58660352
törölt tag

Hogy valami bíztatót is mondjak Neked én az új Pentax K-5 vázamhoz szintén a Tamron 17-50mm / F2,8 optikát választottam. Egy hónappal ezelőtt az Optiform BT-ben a kirakatból vették ki nekem mint egyetlen darabot (aznap érkezett). Az optika azóta is tökéletesen működik, gyorsan fókuszál és az álandó fényerő mellett nagyon szép éles rajzolata van link. Csak ajánlani tudom mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#5986) Mercutio_ válasza #58660352 (#5985) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hoppá, te nem m4/3-ban utaztál még nemrég? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5987) Zozzant válasza #58660352 (#5985) üzenetére


Zozzant
addikt

A váz fókuszál nem az obi. Áttételesen persze az obi belső/külső részeit tekergeti így ezek hossza, menethossza, menet sűrűsége, fordulat is bejátszhat az érzésbe hogy lassú vagy gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5988) hcs57 válasza Zozzant (#5987) üzenetére


hcs57
őstag

Ez csak azért nem teljesen igaz, mert pl. az mitől van, hogy az egyik obival penge a váz, a másikkal pedig tök homály? A vázban van a kontraszt érzékelő, de az obi tekeredik... vagy jól, vagy nem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#5989) Zozzant válasza hcs57 (#5988) üzenetére


Zozzant
addikt

A front/back fókuszos szar obikat ne keverjük ide, arról volt szó hogy gyors vagy lassú. Amit a keresőben látsz az a mattüvegen át ér a szemedbe, jobb esetben egyezik a látott és a fotózott kép, de akár a váz is lehet fókuszhibás.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5990) Mercutio_ válasza Zozzant (#5989) üzenetére


Mercutio_
félisten

És akkor még nem beszéltünk arról a faszányos lehetőségről amikor LV-ben pontos a váz, normál fókuszálásnál pedig nem, ellenben a vázban beállított korrekció mindkét üzemmódban érvényesül így valamelyik mindig sz*r lesz ha nem szervízben állítják be :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5991) hcs57 válasza Mercutio_ (#5990) üzenetére


hcs57
őstag

Ezt csak azért nem értem, mert úgy sejtem, hogy a segédérzékelőn vizsgálja a kontrasztot... persze lehet az LV esetében nem a segéd érzékelő, hanem a szenzor vizsgálja a kontrasztot AF szempontjából.
Ha finomhangoljuk a vázban az AF-t akkor nem ezeket hozzuk szinkronba?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#5992) csakb válasza Mercutio_ (#5990) üzenetére


csakb
őstag

"LV-ben pontos a váz, normál fókuszálásnál pedig nem, ellenben a vázban beállított korrekció mindkét üzemmódban érvényesül"

Nekem nem LV-s a gépem, de egy barátomé az (K-7), és elég sokat copik a tárgytávolságtól függő front-/backfókuszos FA 1,4/50-ével. LV-ben viszont mindig pontosan fókuszál, tárgytávolságtól és AF-korrekciótól függetlenül.

Nem értem, hogy a kontrasztfókusznál miért vennék figyelembe a pókuszkorrekciót.

(#5993) brumi1024 válasza hcs57 (#5991) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha jól tudom a kontrasztfókusz (ami LV esetén beállítható) esetén a ccd/cmos-on vizsgál a cpu kontrasztmaximumot, míg a fáziseltolásos fókusznál csak a külön fókuszérzékelőn tudja a cpu a fáziskülönbséget.

(#5994) #58660352 válasza #58660352 (#5985) üzenetére


#58660352
törölt tag

Hogy valami kevésbé bíztatót is mondjak Nektek... Mielőtt az új Pentax K-5 vázamat megvettem több boltban is próbálkoztam de a raktáron lévő gépeknél jelentkezett az ismert szenzor foltosodási hiba.

Ezután néhány hetet vártam amíg végül egy 2011-ben gyártott újabb vázat sikerült szereznem ami már tökéletesnek bizonyult.

[ Szerkesztve ]

(#5995) gyga


gyga
senior tag

Sziasztok.
Pentax K-x tulaj lettem, ez az első tükrös masinám. Volna 1 kérdésem, az elmúlt 1 hétben automatán fotóztam próbálgattam de az összes külső képen a kék színek túlszaturáltak lettek és sötétek. Ezen mondjuk szoftveres utómunkával lehet segíteni, de mit kell ahhoz tenni hogy automatán is elsőre jó képeket lőjjek?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#5996) BEE válasza gyga (#5995) üzenetére


BEE
addikt

Dobj fel ide pár ilyen képt EXIF-el együtt, hátha okosabbak leszünk
és kitaláljuk mi a baj !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#5997) gyga válasza BEE (#5996) üzenetére


gyga
senior tag

[link] itten van 3 kép 2 raw külső de most voltam egy játszóházban és a belső képeken is sok a kék de csak jpg -be fotóztam hálás lennék ha megoldanánk..

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#5998) tab-phw válasza gyga (#5997) üzenetére


tab-phw
csendes tag

Szerintem a kép közepét kitöltő nagy sárga felület húzza el az awb-t. A K-x daylight-ra állt (5500K), a fehér autora kalibrálva pedig 7650K adódik. Az awb nem tévedhetetlen, de könnyen korrigálható.

(#5999) gyga válasza tab-phw (#5998) üzenetére


gyga
senior tag

az ok hogy nem tévedhetetlen de ennyire sokszor téved? mert akkor az 5 éves sony sdc h2-m csúcsebben, igen ritkán tévedett awb mindig fasza volt. Tehát akkor a megoldás? Ps utómunka? A kevés képnél ok de amikor több százat lövök az gáz...

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#6000) #58660352 válasza Mercutio_ (#5986) üzenetére


#58660352
törölt tag

Úgy van. Az Olympus EP-2 után kipróbáltam a Sony NEX-5 gépét is de egyik sem volt megfelelő. Az EP-2 esetén a szenzor korlátaiba ütköztem az NEX-5 optikája pedig a legnagyobb jóindulattal is csak közepes minőségű volt.

A Pentax-K5 minden szempontból egy más kategória, de véleményem szerint a jövő mindenképen a tükör nélküli gépeké lesz - ez csak idő kérdése. Egyenlőre még fel kell nőniük, de ez már belátható időn belül meg fog történni.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.