Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56801) 4Grider válasza szabogabor10 (#56800) üzenetére


4Grider
nagyúr

Keleten is. Nézd meg mennyi új ukrán/orosz és közel-keleti származású telefon van a piacon. Ha dual-sim-es felső kategóriás Samsung telefont akartál, vagy 6-7 évig csak ilyen származásúak közül tudtál választani. Nem vagyok benne biztos, hogy túl jól jártak ezzel az exporttal az adott országok szolgáltatói...

(#56802) Syl válasza szabogabor10 (#56800) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha figyelmesen elolvasod, nem azt írtam, hogy bajom lenne a függetlenül árult készülékekkel ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56803) szabogabor10 válasza Syl (#56802) üzenetére


szabogabor10
veterán

Abban, hogy IMEI alapján bárki függetleníthet online bármilyen telekomos telót, személy szerint nem látok nagy biztonsági problémát.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#56804) thomas77 válasza szabogabor10 (#56803) üzenetére


thomas77
senior tag

Ráadásul a kód a szolgáltatótól érkezik, így nem számít illegális buherálásnak sem.

(#56805) 4Grider válasza szabogabor10 (#56803) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak annyi van, hogy az elveszett/ellopott készülékek is simán függetleníthetőek így.

(#56806) kali válasza 4Grider (#56805) üzenetére


kali
legenda

Az csak jó, ha meglépik, annál nagyobb esély lesz később megtalálni a készüléket, egyrészt a kódot kérő, másrészt a későbbi használó(i) által, pláne, ha nem csak egy szolgáltató SIM kártyájával működik.

[ Szerkesztve ]

(#56807) 4Grider válasza kali (#56806) üzenetére


4Grider
nagyúr

Főleg ha külföldre viszik...

(#56808) kali válasza 4Grider (#56807) üzenetére


kali
legenda

Akkor meg mindegy, bár nem divat már olyan szinten, ahová és amely bizonyos években divat volt tömegében korábban, de akkor a szolgáltatós függőség sem volt probléma...
Itthon viszont sokszorozza a megtalálást esélyét, a korábban írtak miatt.

(#56809) kelepce


kelepce
tag

Segítséget kérnék szakembertől.
Adott egy autóba beépített androidos multimédiás fejegység, Blutooth, Wifi, USB-s 3G internet csatlakozó van. "Támogatja a 3G internet, támogatja External USB hardverkulcs: WCDMA, EVDO, TD-SCDMA " Milyen műszaki megoldással tudnék saját mobil internetet varázsolni rá, ami nem a telefon internet megosztása? A Telenoros mobilinternet a hozzáadott USB stick-kel működne-e, vagy valami más megoldás kell.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#56810) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
Ha be sincs kapcsolva a mobilnet,akkor mi eszi az adatkeretet??igaz nem sokat,de akkor is..a mytelenor szerint csökkent,ma volt a fordulonap,és nem a teljes megrendelt keret van,és egész nap biztosan ki volt kapcsolva a mobilnet..

GO Gunners!!!

(#56811) PBA válasza kelepce (#56809) üzenetére


PBA
aktív tag

Bár ez itt talán offtopic, de kellene a fejegység pontos típusa.

(#56812) challo


challo
csendes tag

Ha a napokban lejár a 3 hónapom a Hello Telenorral, akkor várható, hogy keresni fognak, vagy tudok online csomagot választani?

(#56813) 4Grider válasza snooze (#56810) üzenetére


4Grider
nagyúr

Megreklamálod és egyúttal kérsz részletezést az adott napi forgalomról. A-GPS nincs a telefonodban? Az minimálisan használhatja az adatkeretet még kikapcsolt mobilnetnél is, ha engedélyezve van a GPS.

(#56814) lugosi válasza 4Grider (#56794) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért nehogy már az a szolgáltató legyen a hibás, aki könnyít a dolgon.

(#56815) snooze válasza 4Grider (#56813) üzenetére


snooze
veterán

Ki van kapcsolva a helymeghatározás is..

GO Gunners!!!

(#56816) 4Grider válasza lugosi (#56814) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem hibáztattam. Csak leírtam, hogy jelentősen eltér - a tulajdonosok számára kedvező módon - a jogszabályi kötelezettségtől. Erre lehet hivatkozni a másik két szolgáltatónál, de minek, ha egyszer ők is a jogszabálynak megfelelően járnak el.

(#56817) 4Grider válasza snooze (#56815) üzenetére


4Grider
nagyúr

Véletlenül nem kínai telefon?

(#56818) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Ez a válasz érkezett a telenortól :Az érintett előfizetéséhez 2017.02.02-án vásárolt Lenovo Vibe S1 Lite készüléken a munkafelvételi jegyzőkönyv alapján fődarab csere (alaplap csere) történt, így az 1 év jótállás erre a fődarabra újraindult. A fődarab csere ugyanakkor a készülék tartozékait nem érinti, így a tartozékokra nem indult újra a jótállás.

Az ismételt szervizelés esetén így a készülékkel kapcsolatban felmerült hiba jellegéből adódóan a fődarabra vonatkozóan még lehetőség van az 1 éves jótállás keretein belül a javításra, míg a tartozékokra már nem. A hiba vizsgálata és a javítás lehetőségének az elbírálása a szerviz feladata, azonban a szerviz szakvéleményét a Telenor elfogadja.

Még egy kört futok a békéltető testületnél,kíváncsi vagyok.De nem értem még mindig,ha nem tudom használni a telefonom 34 napig,akkor mért nem hosszabodik meg mindenre annyi nappal.Az akkuját sem használom addig, meg a készüléket sem tudom ugye addig rendeltetés szerűen. :((

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#56819) snooze válasza 4Grider (#56817) üzenetére


snooze
veterán

P9 lite..

GO Gunners!!!

(#56820) 4Grider válasza snooze (#56819) üzenetére


4Grider
nagyúr

Így lenne ötösöm a lottón...
Ha még tudod tesztelni, változtasd meg az apn beállítását online-ról dinnyére. Ha azzal is fogy az adatmennyiséged, akkor jogos a panasz a Telenor felé...

[ Szerkesztve ]

(#56821) lugosi válasza 4Grider (#56816) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja ez mondjuk igaz.

(#56822) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok

HUAWEI E5577S átlagba mennyi sebességet tudd USB-n keresztül?
Ha telefonon 146-al megy ugyan ez kihozható vele kábellel összekötve?
Köszönöm.

(#56823) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Online miként lehet csak tarifát váltani, lefele, telefon vásárlás nélkül?
Telefonnal ok.. A My Telenor felületén, csak felfelé ajánl. :(((

Köszi!

Üdv: Karesz

Közben megtaláltam, Szolgáltatások- módosítása!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#56824) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Sziasztok!
Az elmúlt napokban a weboldalak nagyon lassan töltenek csak be, ezért megmértem a sebességet: [kép].
Hello Data csomagom van és Pécs belvárosában mértem.
Más is tapasztalt hasonlót?

(#56825) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!

Jelenleg Telekomos előfizetésemet szeretném áthordozni Telenor feltöltő kártyásra (annak érdekében hogy későbbiekben egy Telenor-os flottához tudjak csatlakozni)
Ennek mi a menete?
Először a Telekomhoz kell bemennem felmondani az előfizetésem és utána a Telenorhoz?
Vagy a Telenornál kell kezdenem és ök mondják fel a szám áthordozása közben a Telekom-os előfizetésem?

Köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#56826) DrBubo77 válasza odrif (#56825) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

A Telenornál kell kezdened, itt találsz róla leírást.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#56827) odrif válasza DrBubo77 (#56826) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Tehát jól értem?
Személyesen nem is kell a Telenorhoz bemenni?
Telefonon is lehet a dolgot rendezni?

20 éve a Prohardveren

(#56828) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Van egy lejárt husegidejű telóm. Hogy kéne függetlenítenem? Jol tudom már ingyenesen megcsinálják? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#56829) Somatom


Somatom
veterán

Viktor0610:

A függetlenítéssel kapcsolatos infókat nem tennéd be az összefoglalóba? Akkor elég lenne a heti két-három alkalommal csak arra hivatkoznunk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56830) Harkovz válasza tamas.nick (#56824) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Nekem Home van,de az is használhatatlan sokszor.Sajnos úgy tűnik a hálózat ennyit bírt,túl van terhelve már.

(#56831) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok.
Hipernetnél kihasználható 300Mbps szokott 150-nél gyorsabban menni ha van 4G+ hálózat?
Érdemes venni 300Mbps Mifi modemet?
Ezeket nézem még ki főleg kábelen használva Zyxel WAH7706-EU01V2F , TP-Link M7450 és a Huawei - E5785 LTE.
Ezek közül melyik a jobb választás gyorsaságba stb..?
Köszönöm.

(#56832) Gyula84 válasza szabessz (#56831) üzenetére


Gyula84
veterán

mértem már 160megabitet is 4G+ szal

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#56833) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok

EQ-nál csak korlátlan net-hez igényelhető adatmegosztó kártyánál van valami korlát sebességbe vagy egyformák fő kártyával?
Ha adott helyen net tudd menni 100Mbs-el min2 kártyával lehet olyan gyorsan netezni vagy ez megoszlik?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#56834) Somatom válasza szabessz (#56833) üzenetére


Somatom
veterán

A roamingot kivéve (az csak a fő kártyán van) egyformák, és egymástól független az adatsebességük. Akár egyszerre mindkettő mehet a maximumon. Ez gyakorlati tapasztalat, a főkártya a telómban van, a megosztó pedig a routeremben.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56835) bigdady válasza bigdady (#56828) üzenetére


bigdady
nagyúr

Senki?

(#56836) lugosi válasza bigdady (#56835) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pl ha beviszed a telenorhoz, ott megcsinálják valószínűleg.

Amúgy egy nem bonyolult keresés után (telenor weblap, keresés): [link]

"A jogszabály-módosítással összhangban október 24-től díjmentesen függetlenítjük ügyfeleink szerződéssel együtt vásárolt készülékeit, a szerződés lejártát követően. A hálózat-függetlenítést a Telenor országos üzlethálózatában igényelhetik mind a lakossági, mind az üzleti ügyfeleink. Kollégáink egy rövid ellenőrzést követően még a helyszínen elvégzik a függetlenítést, amely jellemzően pár percen belül megtörténik, míg egyes gyártók készülékei esetében ez hosszabb időszakot is igénybe vehet."

[ Szerkesztve ]

(#56837) Viktor0610 válasza bigdady (#56835) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Somatom azért kért engem arra, amire épp' utánad, mert már elég sokszor volt téma. ;)
Boltban kérheted, vigyél magaddal gar.papírt és személyi igazolványt.
Fontos, hogy csak az eredeti tulaj kérheti, ha az nem te vagy, akkor ne indulj el. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#56838) Krill77


Krill77
őstag

Hi. Hivtak ma ismeretlen szamrol majd ahogy felvettem jott egy kis dallam aztán csönd. Ránéztem a (buta) telora es kint volt a főmenübe. Jart mar így valaki?

(#56839) bigdady


bigdady
nagyúr

Ohh azt hittem telefonon is lehet pl önkiszolgáló módon. Kosz

(#56840) lugosi válasza bigdady (#56839) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Olyasmit csak a telekomnál lehet itthon tudomásom szerint.

(#56841) asdf_ válasza Viktor0610 (#56837) üzenetére


asdf_
veterán

Fontos, hogy csak a tulaj kérheti, ha az nem te vagy, akkor ne indulj el.

*eredeti tulaj
(ha jol remlik, ezen "arposagot" irhatna a weboldal is btw)

(#56842) Viktor0610 válasza asdf_ (#56841) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, nem fogalmaztam elég pontosan, javítottam. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#56843) atosan


atosan
addikt

Hali,
Kisvállalkozói Helló Telenor data startról lehet váltani ugyen ezen lakossági kombinációra? Személyesen, tel. Üf-ön? Mi lehet akadály? Mindkét szám a nevemen van.
Segítséget előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#56844) 4Grider válasza atosan (#56843) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezt nem csomagváltásnak, hanem átíratásnak hívják.

(#56845) Somatom


Somatom
veterán

Számlabefizetés tour de torture, a'la Telenor. Innen indultam. Tegnapelőtt hazajöttem, és megy a Wallet. Király! Nézem, az 5820 helyett, 2410 a számla. Befizetném, de sikertelen. Isoraz! Ez olyan jól sikerült, hogy a Wallet szerint dupláztam. Na, mindegy, ha kettőben is, de megvan az 5820. Erre ma reggel jön egy figyelmeztető mail, hogy befizetetlen számlám van, 5820 -ért, ami holnap lejár. Hmmmm.... Walletben semmi. Mail -ben link. Rábökök, javasolja, a MyTelenor telepítését. Belépek a flottás számmal, de nuku infó. No, akkor 1220. Mondja az ember, hogy mázlim van, mert ma munkanap van, így tudok üzleti előfizetésre ügyintézni. Micsoda mázli! Két átkapcsolás után, harmadszor sírom el a bánatomat. Azt mondja az illetékes, hogy mondjak valami kódot. Mivaaan??? Másfél éve fizetgetem a havidíjakat, de eddig nem kellett semmilyen kód. Szerencsére a mail -ben levő infók alapján is tud intézkedni. Kiderült, hogy az EQ -nak megváltozott az ügyfélszáma, ezért nem látom a régi számlát a Wallet -ben. Remek, mondom, de akkor most mit tegyek? Azt mondja, hogy marad a banki utalás. Király, mondom, de hova, mert azt elfelejtették közölni a mail -ben. Telefonon lediktálta a számlaszámot, így végre el tudtam utalni. A 2410 sztem egy fél havi díj lehetett, mert 9. -éről, 26. -ára változott a forduló dátuma. Ezügyben még beszélnem kell a flottával, mert a Telenor nem írja jóvá automatikusan a pluszban befizetett 2410 -et.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56846) Pécsi gyerek válasza Somatom (#56845) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Egyre szutyokabb a telenor (a másik bandák is) Én több mint egy éve sz@pok velük.Tulszámlázás,tévedésből kiszámlázott 2×50 ezer,most a legújabb,hogy a garanciás telefonomat nem akarják megjavítani... :( Személyes ügyintézés minőségét már nem is említem.Peddig még amikor pannon volt, azóta itt vagyok,de csak sz@rabb lesz a szinvonal.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#56847) Somatom válasza Pécsi gyerek (#56846) üzenetére


Somatom
veterán

Némi odafigyeléssel lehetett volna egyszerűbb is ez a story, de ez nálam inkább a "megmosolyogtató szerencsétlenkedés" kategória. Felhívtam az ÜFSZ -t, viszonylag gyorsan emberhez jutottam, és tudott segíteni. Nem tökéletes a megoldás, de nem vagyok telhetetlen. :) Voltam már a másik kettőnek is ügyfele, és sokkal rosszabb tapasztalataim voltak velük.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56848) Pécsi gyerek válasza Somatom (#56847) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nemrég én is telefonáltam velük röpke 50 percet két emberrel,mind a kettőnek ugyan azt elkellett mondanom A mai világban 50 percet telefonálni,hogy egyáltalán eljuss oda hogy vették a panaszt.Na erre nem mondok semmit,mert nincsenek rá megfelelő szavaim...

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#56849) kinder93


kinder93
aktív tag

Egy Lumia 640 telefonnal megosztottam a HD netet, és az erre csatlakozó másik mobil azt írja, hogy vonalsebesség 72 mbps. Miért ennyi? Ez pontosan mit jelent?

(#56850) Viktor0610 válasza kinder93 (#56849) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ne azzal foglalkozz, hanem, hogy mennyit mutat pl. Speedtesten vwgy hogy megy-e rendben, gyorsan a böngészés.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.