Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) kinder93 válasza Viktor0610 (#56850) üzenetére


kinder93
aktív tag

Jogos, csak nem értem, hogy ez mitől függ. Miért ekkora a csatorna.

(#56852) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
Ma egy számlafizetésem volt mytelenor appon keresztül,banktol jött az sms,hogy ok,telenor szintén ok..5perc mulva telenor sms,hogy nem sikerült tranzakcio..na,fa.za..1220,ott mondja az üfsz,hogy látja,sikeres,minden ok..erre mondja,hogy van 6700ft tulfizetésem!na,mondom az jo,de akkor miért nem irták jová a 9.-én elkészitett számlábol..jött a blablabla..majd jövö honap 7,8 körül ÉN hivjan öket,hogy jováirják..de ezt eddig nem közölték,hogy van tulfizetésem,ha én ma nem hivom az üfszt,akkor ez nem is derül ki..nem tudom mikor ohajtotrak volna szolni,de ha nem fizetek be egy számlát,tuti jön a felszolitás..ez ezért érdekes..arra jutottam,hogy szerdai napon visszautalják,igy nem kell észbetartani a következő számlázárásnál..

GO Gunners!!!

(#56853) Viktor0610 válasza snooze (#56852) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Boltban, 1220-on látszik a túlfizetés, elvileg a köv. számlából levonásra kerül.
Azért kell neked telefonálnod, mert ez nem történt meg automatikusan.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#56854) Somatom válasza kinder93 (#56851) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt tudja a Lumiád hotspotja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56855) snooze válasza Viktor0610 (#56853) üzenetére


snooze
veterán

Ok,de ha nem telefonálok,akkor nem is fog jováirodni,ez a gáz!elég egy hülye rendszer!Ez az,hogy a 1220,meg a boltba látszik,de az elöfizetö,az nem tud rola!nem gondolod,hogy itt nem stimnel valami?de ha tartozásod van,arrol tudsz,mert rögtön kapod a papirost,hogy fizess!visszafele miért nem???
Ezek szerint ilyen fasza a rendszer,hogy a tulfizetést nem tudja automatikusan jováirni..
Biztatnak,hogy elektronikus számla,meg stb,de ez még nagyon messze van a telenortol,hogy müködjön normálisan,állando problémával küzdenek,mint ma is..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#56856) 8 válasza kinder93 (#56851) üzenetére


8
senior tag

Wifin osztottad meg? Mert akkor lehet, hogy a wifi csatlakozás sávszélességét írja (Tx rate)

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#56857) negroo válasza snooze (#56855) üzenetére


negroo
aktív tag

telekomnál is ugyan ez a helyzet sajnos.

(#56858) kinder93


kinder93
aktív tag

Kaptam egy SMS-t az egyik telenoros számomra, a Jobbiktól. Olyan számomra, amit gyakorlatilag csak a Telenor ismer. Hmm... Ne értse senki félre, tőlem írhatott volna az MSZP vagy a Momentum is. Ami zavar, és ami a felmérülő kérdés, hogy honnan tudják a telefonszámot?

(#56859) gabor9991 válasza kinder93 (#56858) üzenetére


gabor9991
őstag

Névre szólóan írták az sms-t?
Ha nem, akkor gyakorlatilag találomra bárkinek elküldhetik.

(#56860) asdf_ válasza kinder93 (#56858) üzenetére


asdf_
veterán

Telefonszamod= 20 488-9050

For i = 9000-9999
send sms to (204880000+i)
next i

Igy :D

Sosem fogom megerteni, hogy attol, hogy valaki soha senkinek nem adta meg a telefonszamat, miert gondolja, hogy igy azt mar soha nem fogja felhivni senki, es sms-t sem kuld ra. Ez olyan, mintha van egy utcara nyilo postaladad, es meglepodsz, hogy benne lesz egy MM reklamujsag.

Ami jobban kene, hogy erdekeljen, hogy a telefonszam szemelyes adat, melynek kezelesehez az adattulajdonos (=te) hozzajarulasa szukseges, igy amennyiben ugy gondolod, hogy ezen engedelyeddel a kuldo nem rendelkezik, fordulj az adatvedelmi ombucmanohoz, aki majd eltiltja oket ettol. Esetleg meg az NMHH-nal is bejelentheto, mint keretlen reklamuzenet (amennyiben maganszemely a megspammelt telefonszam tulajdonosa).

[ Szerkesztve ]

(#56861) Syl válasza asdf_ (#56860) üzenetére


Syl
nagyúr

Valamint mytelenor.hu:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56862) darvinya válasza asdf_ (#56860) üzenetére


darvinya
titán

Én megkaptam robot SMS-t, s ment máris tiltólistára, s innentől nem kapok semmit.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56863) kinder93 válasza asdf_ (#56860) üzenetére


kinder93
aktív tag

Köszönöm!

(#56864) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Üdv!

Tudja valaki hétvégén nyitva lesznek-e?(péntek,szombat)
Sehol nem osszák meg ünnepi nyitvatartást,vagy csak én nem találtam? :B
Köszi!

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#56865) Viktor0610 válasza Gubu0101 (#56864) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Boltonként eltérő a nyitvatartás.
A plázások nyilván nyitva lesznek, a kisebb, utcafronti boltok nem biztos.

Annyi plusz gondolat, ha az adott bolt egyébként szombaton nyitva szokott tartani, akkor valószínű, nyitva lesz pénteken és szombaton is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#56866) Gubu0101 válasza Viktor0610 (#56865) üzenetére


Gubu0101
veterán

Okés,köszi! :R

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#56867) antal750


antal750
aktív tag

Sziasztok
A play-ről vásárolnék alkalmazást de nekem csak maestro kártyám van. Így nem tudok semmit megvenni. A telenoros egyenlegemből hogyan lehetne megoldani, mert azt sem engedi. Pedig van a kártyámon zsé.

(#56868) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Sikerült megoldani a számcserét a flottában, mert ennek a professzornak még születésnapja is hétfőn volt, így kibírhatatlan sok sms, meg telefon volt, még a gyulai kórházat is itt keresték. Na meg hiába telefonáltam be, vettek fel jegyzőkönyvet a K&H banknál, továbbra is jöttek a tranzakciós sms-ek, sőt már az OTP-től is jöttek sorra a hitelkártyájáról az sms-ek. Az a megoldás, hogy a 1220-on jelezni kell, hogy mivel ez egy új előfizetés/szám, de még is állandóan a régi előfizetőt keresik rajta, azaz zaklatnak, erre hivatkozva rögzítenek egy ingyenes számcserét. Majd utána be kell menni egy Telenor üzletbe, és ott helyben megcsinálják a számcserét, lehet is választani vagy 10 számból, és pár óra alatt be is vált a sim kártya az új számra. Annyit mondtak az üzletben, hogy flottásoknál ez előfordul, mert ott hamarabb adják állítólag ki újra a számot.

[ Szerkesztve ]

(#56869) GEIL válasza radio100jozs (#56868) üzenetére


GEIL
addikt

Legalább valami rendszeres járadékot is örökölhettél volna a számmal együtt.....mondjuk életed végéig egy 250.000 nettót csak úgy pl.... ;]

i7 13700K - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600K - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#56870) tomp


tomp
félisten

Csak személyesen lehet nano SIM-et kérni? Sajnos nem tudok elmenni egyik üzletbe se viszont kellene egy normál SIM-nano SIM csere. :O
Van valami megoldás erre?

(#56871) GEIL válasza tomp (#56870) üzenetére


GEIL
addikt

Személyesen fogod tudni ezt intézni....kb 5 perc az egész....kapsz új sim-et ami mindhárom méretre kitörhető és az "adapterekkel" gond nélkül használható tovább akármelyik méretben.
:R

esetleg megpróbálod otthon lefaragni a jó méretre....vannak neten tutorial videók és rajzok is hogyan hol és miből mennyit lehet vágni....stb.......max ha nem sikerül akkor bemész hogy kéne új sim a saját számodra és kapod az újat....elvileg ingyen ( eddig 2X cseréltettem és mindig ingyen volt ).

[ Szerkesztve ]

i7 13700K - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600K - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#56872) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Számhordozás közben a számomat rátették egy másik előfizetőére a Telenornál!

Ép a Telenortól megy ma este a számhordozás a Vodára. A Telenor SIM 20 óra után kikapcsol, inaktiválták, a szám elment. De a Vodára még nem jött át. Hívom a számomat, hogy mi a helyzet, és felveszi egy vad idegen, mondom neki téves, biztos félrenyomtam. Nézem keresztbe-kasul, nem nehéz, mert a vége 1234 a számnak, de ez hibátlan, megint hívom, és megint felveszi egy idegen. Elmondom neki, mi a helyzet, de nem érti ő sem. Hát mivel 20-24 óra között van a számhordozás időablak, így várok, hogy mi lesz, de azért ilyenről életemben nem hallottam, hogy számhordozásnál rámegy a számom egy idegen előfizetőére.

(#56873) Zeki válasza radio100jozs (#56872) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valaki valamit ott elbacott.
Szerintem.
Nekem a Telekomnál a Domino kártya két számát cserélte fel az ügyintéző, és máris más számát használtam. Az a mázli, hogy az egy gsm bolt pihenő simje volt. De 5 ezres egyenleggel.

(#56874) 4Grider válasza radio100jozs (#56872) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem logikusabb az új szolgáltató hibája. A régi csak elengedi a számot, az új teszi rá egy számra...

(#56875) Zeki


Zeki
nagyúr

Üdv!

Ismerősöm gondolkodik, hogy belépne a mytv-s dolgokba. Feléje nagyon nincs semmi jó.
Az már addig leesett neki, hogy kell egy olyan beltéri egység, amivel okosítja a tv-jét.
A kérdés, hogy hogyan tud azzal youtube-ozni?A távirányítójával lehet beleírni? Vagy hogy?
Flottás netnél a flottakezelővel kell ezt a mytv-t megbeszélnie?
Vagy érdemesebb külön kezelni ezt a dolgot?

Köszi!

(#56876) snooze válasza Zeki (#56875) üzenetére


snooze
veterán

Egy chromecast 2 -öt kellene venni,amit összeköt a tv_vel,és a saját otthoni wifire csatlakoztatja,telefonra feltelepiti a home alkalmazást,ami irányitja ezt a kütyüt..
Telefonra a mytv app telepitése,amin keresztül kiválasztja a megfelelö csatornát,és átküldi a cc2-re,ami aztán lejátsza a tv müsort,ugyanugy a yt-t is..a telefonra nincs is ezután szükség..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#56877) Somatom válasza snooze (#56876) üzenetére


Somatom
veterán

Csak némi kiegészítés. Mivel nem szeretem a Wifit, ezért CC Ultrát vettem, de a CC2 -höz is lehet kapni ethernet csatlakozós tápot. További lehetőség egy Androidos box. Ez drágább, mint a CC, viszont önállóan is futtatható rajta a YT, és a MyTV. Lehet továbbá valamilyen PC is, amire telepíthető X86 Android, illetve Kodi. Kodi kiegészítővel is használható a MyTV (YT -hoz is van plugin). Én így használom otthon, mert a Kodi jobban illeszkedik a TV -s megjelenítéshez, mint az Androidos app (tabletes megjelenésű Androidhoz viszonyítottam, nem Android TV rendszerhez). Szóval, elég sokféle lehetőség van a MyTV használatára. Az irányítás is hasonlóan sokféle lehet a távirányítótól, a légegéren át, a hangvezérlésig.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56878) castiels válasza Somatom (#56877) üzenetére


castiels
addikt

+1 :K

(#56879) snooze válasza Somatom (#56877) üzenetére


snooze
veterán

Volt androidos boxon..inkább nem irom le,hogy futott rajta a mytv..szerintem az felejtös..nekem nagyon bejött a cc2..

GO Gunners!!!

(#56880) Zeki válasza Somatom (#56877) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az egyszerűbb megoldások érdeklik. :)
Amiket a telenor árul, azok nem jók erre?
Aliról rendeljek neki CC2-t?

(#56881) darvinya válasza snooze (#56879) üzenetére


darvinya
titán

Napi szinten használok Android Box-ot, s semmi gond nincs sebességével, persze nem 1GB RAM-os vacak, mert azon aztán tényleg szenvedés a vége.
CC-nek elég 1GB RAM, mert csak megjelenítő, s lényegi feladatot másik eszköz végzi, s emiatt max. 5e adnék.

(#56880) Zeki

De jó amit a szolgáltató árul, csak mint minden szolgáltató a minimumot adja legdrágábban.
CC csak megjelenítő, így kell másik oldara egy erős vas, különben csak sza…sza…szaggatás lesz eredménye.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56882) castiels válasza snooze (#56879) üzenetére


castiels
addikt

Android rendszerrel próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#56883) erzol válasza darvinya (#56881) üzenetére


erzol
őstag

+1
Napi szinten használok egy xiaomi mi boxot és egy beelink mx3 minit my tv-re.
Hibátlan mind a kettő.
:K

(#56884) snooze válasza castiels (#56882) üzenetére


snooze
veterán

Igen.. még 5.1 volt a boxon..

GO Gunners!!!

(#56885) snooze válasza erzol (#56883) üzenetére


snooze
veterán

Azok milyen androiddal futnak??

GO Gunners!!!

(#56886) erzol válasza snooze (#56885) üzenetére


erzol
őstag

xiaomi : Android TV 6.0
Beelink : Android 5.1

(#56887) Zeki válasza darvinya (#56881) üzenetére


Zeki
nagyúr

A CC2 nem közvetlen a tv-re kötős? hdmi meg usb van a tv-n.

(#56888) Somatom válasza Zeki (#56880) üzenetére


Somatom
veterán

Nem ismerem a Telenor kínálatát. Ha csak YT, MyTV a cél és egyszerű, bolondbiztos megoldást keres és elfogadja a kompromisszumait (kell hozzá másik eszköz, pl. okosteló), akkor CC2. A beszerzésről sztem érdeklődj a CC topikban. Nem akarok vitát generálni, úgyhogy csak annyit javaslok, hogy fontold meg egy ethernet adapteres táp beszerzését. Pár dolláros plusz kiadás (illetve, a CC Ultrához alapból ilyet adnak, viszont annál nem pár dollár az árkülönbség a CC2 -höz képest).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56889) azbest válasza Zeki (#56880) üzenetére


azbest
félisten

aliról ne rendelj neki chromecast utánzatot, mert csak az eredeti google féle chromecasttal működik. 11-15 közt kapni itthon is az igazit.

Ha a telefonjával jól boldogul, akkor tényleg nem kihívás a chromecastot használni. Ha nem kifejezetten rossz a wifis környezet, akkor simán wifivel is jól kell menjen.

Ha tévé okosítós, önálló, távirányítós dolog kellene (lehet, hogy a tévé távjával is megy cec-et használva), akkor a mi box nemzetközi változat (eustock magyar garival). Elvielg a telenor is árulja, de sosincs készleten. Nagyon pöpec a telenor mytv otthon android tv változat. Btw kiszivárgott a hbo go androidtv változata is. Egyébként az andoidtv is képes chromecastként működni.

[ Szerkesztve ]

(#56890) darvinya válasza Zeki (#56887) üzenetére


darvinya
titán

CC HDMI-n csatlakozik, de nem.önálló futtató eszköz, magyarul telefon képét fogja megjeleníteni.
Emiatt kell a HW, különben csak szaggatni fog, arról nem beszélve, hogy maga CC csak egymással kompatibilis eszközök között fog jól működni.

(#56885) snooze

Nem Android verziótól függ a jó és gyors futás, hanem RAM méretétől.
Lehet 7-es droid is, de 1GB RAM-ot felemészti, s ekkor már hogyan fusson bármilyen más app.
Pont ilyen sz… ad szolgáltató drágán, az felhasználó, meg csak szitkozódik.

Pl: nekem T95N MiniM8S Pro 2GB RAM v6.0 droid-on kifogástalanul megy, ráadásul elég Tv távirányító működtetésre.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56891) snooze válasza darvinya (#56890) üzenetére


snooze
veterán

Ezt hogy érted,hogy a telefon képét fogja megjeleniteni???

Mi az a HW?
Mindegyik android és ios telefonokkal,tabletekkel müködik szépen a cc2..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#56892) Zeki válasza azbest (#56889) üzenetére


Zeki
nagyúr

Le vagyok már agyilag zsibbadva (kimelóztam magam), tehát ha telefonjával akar CC2-n a tv-jén youtube-ot meg mytv-t nézni, akkor az olcsóbb megoldás, de jobb fajta teló kell hozzá?

Vagy nem kell teló (mert gyengébb van neki), és veszi a mi boxot, ami megy a netre, ráköti a tv-jére, meg távirányítós, de drágább a cucc?

(#56893) lugosi válasza snooze (#56891) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Mi az a HW?"

Hardware?

(#56894) azbest válasza Zeki (#56892) üzenetére


azbest
félisten

Alapvetően a telefon csak megmondja, hogy mit játszon le a chromecast online forrásból saját maga. Egyben ez azt is jelenti, hogy internet kell hozzá mindenképp. Szóval nem számít milyen erős a telefon. Mondjuk ilyesmibe belemenni, utánaolvasni már érdemesebb a chromecast topicba menni. Vagy nézni pár youtube videót róla, hogy működik (a kerek, 2es verzióról, nem a stick alakú régiről).

Előnye a chromecastnak, hogy a másolásvédett szolgáltatásokkal is működik jó minőségben. Szóval a hbo go is megy jobb felbontással rajta, a netlfix is megy fhd-ban. Későbbre ígérnek tán támogatást amazonék is a prime videóhoz. Már, ha ilyesmi előfizetés is szóba jönne a telenor mytv mellett. Így az olcsóbb, kínai telefonokkal is jól lehet használni tévével az ilyen szolgáltatásokat (amikor például a telefon csak 480p-ben hajlandó lejátszani azokat önmaga).

[ Szerkesztve ]

(#56895) Zeki válasza azbest (#56894) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi!

(#56896) radio100jozs válasza radio100jozs (#56872) üzenetére


radio100jozs
őstag

Most telefonáltam utána, tényleg nem a Telenornál, hanem a Vodánál cseszték el, és már 24 órája egy teljesen idegen személyen van az én számom. Egyre nagyobb a káosz a mobilszolgáltatóknál, decemberben a Telekomnál sikerült a havidíjasról Dominóra váltás végén egy tök idegen Kft nevére átrakni az előfizetésemet. Hát nagyon komoly rendszerek vannak itt.

(#56897) Zeki válasza radio100jozs (#56896) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyre nehezebb normális munkaerőt találni. Szerintem ez is oka lehet.

(#56898) asdf_ válasza radio100jozs (#56896) üzenetére


asdf_
veterán

Akartam irni tegnap, hogy nem kivanom, de "imadni" fogod, hogy negynapos hetvege van. En ket hete szivtam egy ugyfelemnel, elcseszett penteki hordozas miatt, hetvegen nincs szamhorodzasi osztaly (logikus, pentek este van szamhordozasi ablak, masnapra ra nincs, aki tudna vele valamit csinalni), 2x45 perc telefon utan pedig -annak ellenere, hogy egyertelmuen ok csesztek el- ugy hajtott el a Telekom a verbe, ahogy voltam.
Mindenestre az 5000 ft kotberert jelentkezz majd.

[ Szerkesztve ]

(#56899) radio100jozs válasza Zeki (#56897) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ez nem munkaerő kérdése, hanem egy sz@r informatika, ami van a Vodánál. Ha minden hibátlanul ki van töltve, az elektronikus dokumentumokat hibátlanul kiküldi a rendszer, akkor ugyan a háttérben hol keveredik még is el a dolog, ebben semmiféle emberi beavatkozás nem kén lennie.

(#56900) Sofian válasza Zeki (#56880) üzenetére


Sofian
őstag

Vagy Aliról vagy Telenortol a Xiaomi Mi Box-ot vegye. Azon rendes Android TV OS van nem hákolt valami. Nem kell szórakozni, bekapcsolod, működik.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.