Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56201) DonMaster válasza Ispán_Péter (#56200) üzenetére


DonMaster
addikt

hát a telekom fejelszti? és szolt és ad 4nap korlátlan netet,
de én amég ott voltam kb 1x fejelsztet, de legalább havonta 2x nem tudtam használni a weboldalt az egész ügyfélszolgálatot, de kompenzálás képen loszart sem kaptam , söt mikor weboldal nem ment nem tudtam befizetni , bementem személyesen és elküldtek valami központi posta cucc-ra de ugy hogy ök is tudják hogy szar a webes cucc, és ha én nem fizetem e-pack-ban akkor bünti jön. ennyit a telekom-rol és a joiságáról.
egész decmeberben szar sem volt ott addig itt telenornál voltak dolgok karácsony-ig minden nap.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#56202) asdf_ válasza Ispán_Péter (#56200) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, es milyen surun van teljes hetveges, tervezett, totalis rendszerleallas? Egy evtizedben 1-2-szer. Az, hogy a webes felulet most epp nem megy egy kis ideig, az a fasorban sincs ahhoz kepet.

Es ne feledjuk, azert adja a korlatlan netet, mert ha neked szombat reggel jut eszedbe netet rendelni, vagy automatikusan ujulna meg a fix szolgaltatasod, pont nem tud, mert all a cucc. Szoval preventiv jellegu a tortenet, nem kompenzalo.

[ Szerkesztve ]

(#56203) r3dsnake válasza DonMaster (#56201) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Telekom rendszere egész évben vacak, ennyi erővel folyamatosan lehetne korlátlan net. Az csoda, hogy most adtak pár napot.

(#56204) PBA válasza Ispán_Péter (#56198) üzenetére


PBA
aktív tag

Küldenek Valentin napi virágcsokrot, hogy kiengeszteljenek. :)
inkább legyél továbbra is Trékomos. :)

[ Szerkesztve ]

(#56205) azbest


azbest
félisten

Nocsak, jött a telenoros b525 routerhez frissítés. Most tettem csak bele vissza a simet, s csak telenoros netről keresi. Alapból szépen csendben befrissülne éjjel, észre sem vettem volna, ha nem váltok át rá valamiért :)

Jehe, került bele "IP-cím és MAC-cím társítás", igaz csak 8 eszköznyi :D

[ Szerkesztve ]

(#56206) Somatom válasza azbest (#56205) üzenetére


Somatom
veterán

"Jehe, került bele "IP-cím és MAC-cím társítás", igaz csak 8 eszköznyi"

Wow! Köszi, ez hasznos infó volt! Nálam ezen a hiányosságon hasalt el, és lett helyette Archer MR200. Sajnos. :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56207) azbest válasza Somatom (#56206) üzenetére


azbest
félisten

Valsz itt is meséltem már, de nekem is van egy külön filléres router, amin egy openwrt/lede kezeli a komolyabb szolgáltatásokat (mint ip cím - mac hozzárendekés, dhcp és hogy a net a vezetékes vagy a 4g hálózati routerről menjen), míg a szolgáltatós routerek csak a netkapcsolatért felelnek... meg a b525 a wifi-ért, mert abban az elég jó. :)

Eredetileg arra gondoltam, hogy a b525 hátsójába dugok lan portra és usb-ről táp célből egy nexx-et, de végül meghagytam a régi tp-link wr-841nd-v7-et arra a célra. A kis nexx-ek meg spéci feladatokkor jól jönnek.

Amúgy lehet, hogy a múltkori általános wifi sebezhetőségre is tartalmaz valami módosítást. Lett egy WLAN PMF opció is, erre nem emlékszem, hogy ott volt -e a régiben. Nem ismerős.

[ Szerkesztve ]

(#56208) Ksix válasza tylerddd (#56169) üzenetére


Ksix
tag

A Telekomos mobilnet NAT-olt, ha azzal ment, akkor a Hello Datával is menni fog.

(#56209) Beniii06 válasza azbest (#56207) üzenetére


Beniii06
őstag

Én is láttam pár napja frissítést b525-höz, csak nem akartam befrissíteni, mert nem tudtam mivel fog többet tudni és nem akartam elesni a lehetőségtől, hogy ha majd “mókolásra” kerül a sor, pl. gyári független fw rávarázsolása, akkor nem-e fogja ez a frissítés meggátolni ezt a lehetőséget. Én direkt ki kapcsoltam az automata frissítést, mert utánna van kötve soho router és modemként mindegy milyen fw van rajta, kivéve ha bekerült a CA frekvencia állíthatóság, hogy mit mivel kombinál/freq lock(ezért is kellene gyári fw).

Írhatnál/ csatolhatnál tőbb képet az új funkciókról és akkor én is meg tudnám mondani mi van/nincs benne a régiben, persze másik topikban(Nem találtam topikot kifejezetten ehhez az eszközhöz, lehet nyitok egyet és ott fogjuk tudni folytatni) Elvégre ez egy elég népszerű típus, mint asztali 4G router.
Holnap részletesebben neki fogok látni a dolognak, hogy ne itt és a flottás topikban kelljen infót keresgetni róla.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#56210) DonMaster válasza r3dsnake (#56203) üzenetére


DonMaster
addikt

pont ezt irtam , minden nap adhatna valamit . 10miliárd-ért csinálták a weboldalat de egy rakat szar, annyi pénzböl jobbat csinálnék, bár tudvalévén, hogy azok csinálták akik a bkv-nak az e-bérlet stb-t igy nem csodálkozok.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#56211) azbest válasza Beniii06 (#56209) üzenetére


azbest
félisten

itt van mindenféle b525 képernyő google drive-ra mentve, például inkognitó módban nyitva bárki belépés nélkül megnézheti [link]

[ Szerkesztve ]

(#56212) tylerddd válasza Ksix (#56208) üzenetére


tylerddd
veterán

Nekem a PSN-nel volt bajom, helyi mikros nettel. Ők kérésre megoldották nekem. Mobilnettel nem próbáltam a dolgot.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#56213) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

jött már valaki telenorhoz számhordozással tmobile-tól?
asszony szeretne átmenni. most a tmobile-nál előfizetéses, a telenornál feltöltős lenne.

az érdekelne, hogy átlépéskor a tmobile-os havi díjat hogy kell befizetni? vagy kap egy számlát?

(#56214) GEIL válasza Sanyi.mTs (#56213) üzenetére


GEIL
addikt

Kb 1 hónapja hoztam át asszony Tmobile-os (kártyás) számát Telenorhoz (előfizus).....ha előfizus volt akkor kap majd résszámlát, vagy személyesen bementek Tmobile-ba és ott helyben kifizeted a "hátralékot" és mehet a számhordozás. :K

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#56215) Bandoras


Bandoras
csendes tag

Sziasztok!

Hello Data előfizetés vásárlását tervezem, azonban szükségem lenne a megosztáshoz egy mobiltelefon készülékre. Saját tapasztalatotok szerint melyik lenne a legolcsóbb ilyen telefon, ami már 4g/4g+ is tudja?

Köszi szépen.
András

[ Szerkesztve ]

(#56216) #08205312 válasza Bandoras (#56215) üzenetére


#08205312
törölt tag

Mifi miért nem jön szóba. Pl. 5577 a telekomnál 13.800 Ft

(#56217) Viktor0610 válasza Bandoras (#56215) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Legközelebb ezt a megfelelő topikok egyikébe. ;)
Melyik okostelefont vegyem? és Milyen hagyományos (nem okos) mobiltelefont vegyek?

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#56218) Bandoras


Bandoras
csendes tag

Szia!

Olvasgattam a fórumot és számomra nem volt egyértelmű, hogy használható-e mifi vagy csak hanghívásra alkalmas készüléket töltheti be ezt a funkciót. Így a legszűkebb keresztmetszetben gondolkoztam.

(#56219) Bandoras válasza Viktor0610 (#56217) üzenetére


Bandoras
csendes tag

Ok, vettem.

(#56220) darvinya válasza Viktor0610 (#56183) üzenetére


darvinya
titán

Adhatnának már közvetlen vonalat.

(#56216) 8

Mit csináljon Telekom-os MiFi-vel Telenor előfizetőként.?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56221) Viktor0610 válasza darvinya (#56220) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

+36202000000.

De ha igazak azok a beírások, amik szerint nem is feltétlen a Telenor hibája a csúszó hang, akkor hívhatod akár az Antenna Hungáriát is. ;]

Mi-fi téma:
Mivel feltöltővel kerül ennyibe, függetlenítheti díjmentesen.
De én inkább telefont ajánlanék. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#56222) #08205312 válasza darvinya (#56220) üzenetére


#08205312
törölt tag

Visszamentél a macival a barlangba téli álmot aludni? Még a csapból is a függetlenítés folyik több mint egy éve ...

(#56223) darvinya válasza Viktor0610 (#56221) üzenetére


darvinya
titán

Hú, de közvetlen.. :D
AH-nak hívás költségét állja Telenor, akkor hívom is.

(#56222) 8

Látom van sok időd.
Min. 2 külön út, s ha nem szerencsés, akkor függő MiFi-vel fut külön pár kört.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56224) #08205312 válasza darvinya (#56223) üzenetére


#08205312
törölt tag

Tapasztalat: független.
De ha nem az lenne elektronikus rendszeren kéred/kapod kapod a függetlenítő kódot.
Ezzel befejeztem az offolást.

(#56225) azbest válasza darvinya (#56223) üzenetére


azbest
félisten

amikor az emberek pénzt és időt nem kímélve keresik a 2 forinttal olcsóbb megoldásokat, akkor két külön út nem a világvége ;]

szerk: nem mindenki van feketelistán, van akinek online is megy az ügyintézés

szerk2: amúgy tényleg bosszantó a minőségbiztosítás sok tévé szolgáltatónál. De olcsó szolgáltatásra van tömegigény, nem pedig jóra. Volt időszak, hogy sokat tévéztem, de ma már inkább háttérzajnak használom, amúgy meg nem lineáris szolgáltatásokat nézek.

[ Szerkesztve ]

(#56226) Viktor0610 válasza azbest (#56225) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"nem mindenki van feketelistán, van akinek online is megy az ügyintézés"
Degonoooooosz! ;] :))

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#56227) darvinya válasza azbest (#56225) üzenetére


darvinya
titán

Online, az csak konkrét előfizetőknek van. :P
Ráadásul 1 hét mire válaszolnak.

Én is háttérzajnak használom legtöbbször, csak mikor rápillantok feltűnik kék bajos nő ecseteli milyen fantasztikus étel.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56228) Somatom válasza Viktor0610 (#56221) üzenetére


Somatom
veterán

Miért kell újra és újra megfutni ezt a kört? Már hogyne lenne a Telenor hibája. Tőle vásárolom a szolgáltatást, a Telenor a felelős a szolgáltatásának minőségéért. Az Antenna Hungáriához semmi közöm, nem én állok velük jogviszonyban, hanem a Telenor. Tehát, a Telenornak kellene figyelnie a szolgáltatásának a minőségét és szükség esetén figyelmeztetnie az AH -t. Azt meg ne erőltessük, hogy szegény, szegény Telenornak nem telik a szolgáltatásának az ellenőrzésére..

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56229) tylerddd válasza Bandoras (#56218) üzenetére


tylerddd
veterán

Elvileg csak mobilban használhatod, minden más készülék szerződésszegésnek minősül (le van írva az ÁFSZ-ben pontosan). Azt mondjuk nem tudom, h ezt mikét ellenőrzik?! Illetve havi 1 hívást indítanod kell a kártyáról.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#56230) Viktor0610 válasza Somatom (#56228) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó, hát én csak darvinya fórumtársnak szerettem volna több hibabejelentési lehetőséget adni... ;]

Kerestem Antenna Hungária fórumot is a Mobilarenán, de nem találtam... :(

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#56231) DrBubo77 válasza tylerddd (#56229) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

Nem csak mobilban használhatod. Az a korlátozás, amire gondolsz, az a hívásra és sms-re vonatkozik. Ezt a kettőt nem lehet routerben vagy egyéb kijelző nélküli eszközben használni. Adatforgalmazásra használható bármiben.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#56232) Somatom válasza tylerddd (#56229) üzenetére


Somatom
veterán

Idéznéd, hogy mire utaltál? Hang, és üzenet funkciókra vonatkozó tiltásról tudok, netes funkció tiltásáról nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56233) Somatom válasza Viktor0610 (#56230) üzenetére


Somatom
veterán

Értem én, de ez nem mindenkinek vicces. Tény, hogy nem egy világrengető probléma. De, bosszant, ha belegondolok, hogy a Telenornak milyen erőforrásokat kellene mozgósítania ahhoz, hogy kezelje a problémát. Egyszerűen nevetséges, hogy ilyen piti dolgot sem képes megtenni az előfizetők elégedettségéért. Ettől érzem úgy, hogy be vagyok csapva.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56234) tylerddd válasza DrBubo77 (#56231) üzenetére


tylerddd
veterán

"A Telenor Hello Data tarifacsomagokat hang- és üzenetküldő szolgáltatásait tilos olyan eszközzel igénybe venni ..."

Valóban, elnézést! Ugyanakkor érdekes, h ebben az esetben az egy elindított hívás miért kikötés?!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#56235) Viktor0610 válasza tylerddd (#56234) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert egy alapvetően hangalapú, mobiltelefonos használatra kitalált csomagról van szó? :D

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#56236) Somatom válasza tylerddd (#56234) üzenetére


Somatom
veterán

Mert azt nem akarták tiltani, hogy néha egy stick -ben használd, ha épp úgy hozza a szükség, de azt nem szeretnék, hogy ilyennel váltsad ki az otthoni netet. Sztem érthető, és logikus a szándék. Az más kérdés, hogy nem tartom jónak ezt a koncepciót.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56237) viktorhu válasza Somatom (#56236) üzenetére


viktorhu
veterán

Azért ez ismertebb és hozzáférhetőbb, mint a flottás csomagok, és hamar leölné a hálózatot, ha mindenki az otthoni net kiváltására akarná használni. Ezt arra találták ki, ami, vagyis hogy a telefonodon ne kelljen nézegetni, hogy elindíthatod-e még azt a videohívást vagy megnézheted-e még azt a videót, mert elfogy a neted a hónap közepére.

(#56238) Somatom válasza viktorhu (#56237) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a HD -t arra találták ki, hogy visszacsábítsák a tömegesen menekülő előfizetőket. Különben mi okuk lett volna felrúgni a kartellt, és feladni az előfizetők ipari méretű fejését?
Azt pedig már többen, többször kifejtettük, hogy a hálózat túlterhelése ellen más módon is lehetne védekezni. Pl. sávszélesség korlátozással.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56239) Viktor0610 válasza Somatom (#56238) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Van ilyen a feltételek közt.
Azt hiszem, "okos lassításnak" hívják. A min. garantált sebesség 2 Mbps.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#56240) Somatom válasza Viktor0610 (#56239) üzenetére


Somatom
veterán

Félreértettél. Én nem a "vészmegoldásra" gondoltam, hanem az adatcsomagok maximált sávszélesség szerinti megkülönböztetésére. Az előfizetők többségének nincs szüksége az elérhető maximális sávszélességre. Nekem bőven elég lenne telón mondjuk egy korlátlan mennyiségű 20/10. Tán még otthoni netnek is elég lenne ennyi. A torrenthuszárok meg nyúljanak jó mélyen a zsebükbe a nagyobb sávszélességért.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56241) viktorhu válasza Somatom (#56240) üzenetére


viktorhu
veterán

A vészmegoldás sokkal rugalmasabb megoldás. Ha nem használja senki, miért ne mehetne, ami a csövön kifér? Mindenki jobban jár, ha egy mp. alatt kész az adatforgalmazás. Ha viszont sok a felhasználó (vonat, rendezvény stb.) akkor a 20/10 is sok, főleg a 10 felfelé, mindenki jobban jár a korlátozással, mintha nem lenne elérhető a hálózat.

(#56242) Somatom válasza viktorhu (#56241) üzenetére


Somatom
veterán

A hálózat ugyanúgy elérhető maradna, mert a szolgáltatónak jogában áll technikai okból korlátozni. Viszont, a hálózatot indokolatlanul terhelő, nem rendeltetésszerű használat jelentősen csökkenne azzal, hogy alapból korlátoznák az adatcsomagok sávszélességet. Tiltani nem kéne az ilyen használatot sem, csak jól megdrágítani.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56243) PBA válasza Somatom (#56240) üzenetére


PBA
aktív tag

Egyetértek. A torrenthuszárokat jó lenne távol tartani a hálózattól, esténként most azért érezhetően terheltebb már a cella, ahol lakom. Aki munkára használná, annak nem árt, ha marad sávszél. Aki nagyipari felhasználó, az meg vagy fizesse meg az erőforrások jelentősebb használatát, vagy legyen elég neki a torrentezésre 1-2Mbit és csókolom. Remélem, hogy finomhangolják majd a QOS beállításokat. :)

(#56244) darvinya válasza PBA (#56243) üzenetére


darvinya
titán

Már vagy 10x leírtam sebesség tarifát, sőt jó pár évvel ez előtt Telenor-nak is, s eddig csa Tv ötletem csinálták meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56245) Somatom válasza darvinya (#56244) üzenetére


Somatom
veterán

Szólíthatunk ezentúl Nostradamus -nak? :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56246) darvinya válasza Somatom (#56245) üzenetére


darvinya
titán

Nem, csak néha látom értelmes fejlesztési lehetőséget.
Nemrég írtam, hogy 5G jövője nem minnél nagyobb sebesség, mert a mostani 300Mbps is elég.
Inkább több kiszolgálás és gömb rádió lefedés, mert mostani adók csak szögben tudnak lefedni, emiatt többfelé oszlik ami gömb egyszerre ki tudna szolgálni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56247) 8


8
senior tag

A Lisz Ferenc reptéren ingyen be lehet menni a mastercard lounge-ba telenor my wallet alkalmazásban levő QR kóddal? Volt már innen valaki? Mik vannak bent?
(én csak egy másik prémium váróban voltam pár éve külföldön, ott tejjel-mézzel folyó kánaán volt)
Köszi!

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#56248) Viktor0610 válasza 8 (#56247) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal a QR-kód még működik.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#56249) 8 válasza Viktor0610 (#56248) üzenetére


8
senior tag

Köszi. Holnap hajnalban megpróbálok bemenni a QR kóddal, majd beszámolok beengedtek-e :)

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#56250) lugosi válasza #08205312 (#56224) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Alapból független. Én is vettem, még bőven az októberi függetlenítős dolog előtt és már akkor az volt.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.