Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56901) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Szükségem lenne egy feltöltő kártyára. Nagyon ritkán használnám, csak a munkahelyemen, mert csak a telnor hálózata elérhető.

Milyen (olcsó) díjcsomagot ajánlotok? Net nem lenne.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#56902) darvinya válasza Predator2 (#56901) üzenetére


darvinya
titán

My minute.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56903) Dave1984


Dave1984
őstag

Azt hiszem Szekszárdon se ártana már LTE-A hálózatot kiepiteni. B20 már kevés.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#56904) Agrox


Agrox
tag

Sziasztok! Mobilinternet vásárlás előtt állok otthoni felhasználásra (asztali gépen leginkább), és a telenor Hipernet és a Hellodata között vacilálok. Visszaolvasgattam, de erre azért elég nehéz keresni. Elvileg annyi a difi, hogy hűséggel adnak routert a Hipernethez, Hellodatat meg elvileg kijelzős készülékről kell működtetni és kell egy hívást indítani havonta. Ezzel nincs bajom, mert valószínűleg mobilról hotspotolnék. Viszont találtam egy sort: "A Telenor Hello Data tarifacsomagok nem használhatók gépek közötti kommunikációra (pl. távfelügyelet)". Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Bármiféle letöltés, online játék.
Illetve úgy általában a két szolgáltatással kapcsolatban tapasztalatok, egyéb különbség amit én nem vettem észre?
Nyílván a korlátlan jobb lenne, csak nem mindegy, hogy mire tudom felhasználni.
Előre is köszi
Joey

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#56905) 4Grider válasza Agrox (#56904) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telenor Hipergagyinetben is van korlátlan havi kb. 4000 Ft-ért hűség és eszköz nélkül. Ha csak adatforgalmazásra akarod használni, akkor inkább az, mint a hello data. Fellelhetőség a flottás topic összefoglalójában (iqpro).
A hello data-t ugyan használhatod adatátvitelre routerben is, csak beszéd- és üzenetküldésre vonatkozik a kijelzős készülék megkötés, viszont a netje megosztásra sokkal kevésbé alkalmas, mint a hipergagyinet adat-előfizetéseké. Ennek oka az, hogy a beszédcélú kártyákon meglévő mobilnet csak címfordított ip címet ad, így több tucatnyian is használhatják rajtad kívül ugyanazt a publikus ip-címet.

(#56906) gabor9991 válasza Dave1984 (#56903) üzenetére


gabor9991
őstag

B20 már országos szinten elég jól ki lehet használva :)
Én alföldi kis faluban élek, 2 éve lecseréltem a vezetékes netet mobilnetre itthon, akkor még 60-65mbites letöltés átlagosnak számított, most itt tartunk esténként :O

(#56907) snooze válasza gabor9991 (#56906) üzenetére


snooze
veterán

nálam b20-on ennyi..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#56908) 8 válasza Agrox (#56904) üzenetére


8
senior tag

A "gépek közötti kommunikáció" az M2M-re vonatkozik, ipari alkalmazásokra, smart home cuccokra (pl kamerarendszer), riasztó, tűzjelzők, mérőórák, ATM POS terminálok, GPS nyomkövetés, stb. Ezekre nem lehet használni. Lehet használni viszont P2P-re (torrent), mindenféle letöltésre és online játékra is, akár routerben is.

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#56909) Dave1984 válasza gabor9991 (#56906) üzenetére


Dave1984
őstag

Egy hónapja még 30mbit körül volt. Biztos sok hello data csomag lett kötve. Ideje akkor fejleszteni

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#56910) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Csévharaszt továbbra is szerencsés, mert itt most is ennyi: [link]

Pedig itt csak ADSL van, és Telekom közös B20-on adja a 4G-t, bár az is igaz, hogy a Telenornak, és a Telekomnak van saját 3G hálója, sőt a Vodának is van itt 3G, és 4G hálója is, persze mindhárom 2G mellett, így ez is sokat számíthat szerintem. Még is 14 hónapja ezt használom itthon, és maximálisan elégedett vagyok vele továbbra is.

(#56911) whiskeys válasza radio100jozs (#56910) üzenetére


whiskeys
őstag

Cegléd. 19/25

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#56912) taki01 válasza radio100jozs (#56910) üzenetére


taki01
őstag

Nálam is csak ADSL van. Ez telenor net áldás itt.

Csúcsidőn kivűl:

Csúcsidőben:

[ Szerkesztve ]

(#56913) 8


8
senior tag

Budapest IX ker, néhány hónappal ezelőttig max 40-50Mbit volt mérhető, valami történt és azóta gyorsabb

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#56914) zseko válasza snooze (#56907) üzenetére


zseko
veterán

Nálam most ennyi, hétvégén, és néha viszont van, hogy csak a fele.

HR24.hu

(#56915) _Karesz_ válasza 8 (#56913) üzenetére


_Karesz_
tag

Valami tényleg történt a IX. kerületben. Sosem volt maxon a térerő a routeren, idén viszont még egyszer sem csökkent le max alá.

(#56916) Szupercsirke


Szupercsirke
tag

b20 on eza rekordom délbe falun :C

5G mikor jön amúgy 2020?

(#56917) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Ma megyek vissza a békéltető testülethez. Közben ráleltem a neten,hogy az egyéni vállalkozó speciális eset.Ezért :[link]
Az egyéni vállalkozó azonban speciális eset, ugyanis az nem rendelkezik jogi személyiséggel. Így tehát akár meg is illetheti az elállási jog, de csak akkor, ha szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül jár el – azaz pl. nem értékesítés céljából, hanem személyes használatra vásárol, végfelhasználóként. Szóval én nem azért vettem a telefonom,hogy a céges ügyeimet intézzem róla,hanem hogy a családtagjaimmal komunikálni tudjunk.Kíváncsi vagyok mit mondanak a békéltető testületnél erre.
U.i. :látom,hogy a cikk az elállási jogról szól,nem garanciáról,de jól definiálja,hogy én egyéni vállalkozóként is lehetek akár fogyasztó.És akkor a békéltető testületnek foglalkoznia kellene az ügyemmel.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#56918) 4Grider válasza Pécsi gyerek (#56917) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amennyiben az egyéni vállalkozásod bejelentett címére kérted a számlát, nem lesz esélyed. Csak akkor, ha volt eszed, és a számlára nem írattad fel hogy e.v. vagy az adószámot. Ha bármelyik szerepel, akkor bukta.

(#56919) lugosi válasza 4Grider (#56918) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És ha a lakcímével megegyezik a székhelye?

(#56920) Pécsi gyerek válasza 4Grider (#56918) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nem irattam semmit a számlára.Amúgy amikor vettem a telót már más címen laktam,az új címre jött a számla.Plusz már megszünt a szerződés után az egyéni vállalkozóim is.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#56921) 4Grider válasza lugosi (#56919) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha elhallgatja, hogy egyéni vállalkozó és ez a számla vevői részéből sem derül ki a hiányzó adószám és e.v. jelzés hiányában, akkor már csak akkor bukhat, ha a testületnél valaki leellenőrzi név és cím szerint a NAV nyilvános adatbázisában. Nálunk a kéményseprők megteszik...

(#56923) wagi


wagi
senior tag

(#56924) Pécsi gyerek válasza 4Grider (#56921) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Tök mindegy hogy kibukik vagy sem szerintem. Ha nem a válalkozásommal összefüggésben használtam (az asszonnyal van társkártyám,hogy beszélni tudjunk) akkor fogyasztónak kell hogy számítsak.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#56925) Somatom válasza wagi (#56923) üzenetére


Somatom
veterán

Hogy is volt az a "veletek maradunk" kijelentés?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56926) 4Grider válasza Pécsi gyerek (#56924) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem számítasz fogyasztónak, ha egyéni vállalkozóként vásároltál. Senki nem tudja a használat módját ellenőrizni, ezért a számla a lényeg. Amit írtam az áll: Ha van rajta adószám vagy e.v. jelzés, akkor bukta, ha nincs, akkor tagadd le, hogy e.v. voltál akkor. Ha elfogadják a nyilatkozatodat és nem néznek utána, hogy akkor mi volt a jogállásod, akkor mázlid van.

(#56927) 4Grider válasza Somatom (#56925) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ott volt mögötte az "ameddig nem kapunk a vállalatért legalább 2-3 év árbevételének megfelelő vételárat" rész is, csak a marketing lefelejtette a kiküldéskor. Én még nyugodt vagyok, ha jól sejtem nem lesznek egy jó darabig negatív változások, sőt, kifejezetten azt várom, hogy jól járunk a felvásárlással.

(#56928) _Karesz_ válasza 4Grider (#56927) üzenetére


_Karesz_
tag

Jól is járhatunk vele, de az a pletyka járja, hogy lölő cége jelezte a cseheknek, hogy ha adják a magyar ágat, akkor őt átvennék. Szóval ebből még bármi lehet.

(#56929) 4Grider válasza _Karesz_ (#56928) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bármi lehet, de ne felejtsd el, hogy a magyar cég kb. 300 milliárd Ft-ot ér ebből, ha pedig befektetési társaság vette meg, akkor ezen még nyerni is akar, ha továbbadja.

(#56930) Somatom válasza 4Grider (#56927) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom. Én nagyon el vagyok kámpicsorodva a mostani helyzettől. Nagyon alámvágott, hogy bekeményített a német Voda és a Telekom. Azóta lóf... a netem németben. Pedig, nagyon királyul indult a dolog.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56931) Syl válasza 4Grider (#56929) üzenetére


Syl
nagyúr

Majd hoznak itthon olyan (visszamenőleges) törvényeket, hogy a cseheknek érdekük legyen gyorsan és veszteséggel eladni... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56932) kali válasza Syl (#56931) üzenetére


kali
legenda

Az nem olyan egyszerű, hacsak a másik két fejőst is ki nem akarják nyírni.
Inkább túlfizetnének érte, kifelé nem csak saját pénz, befelé már igen, így könnyű...

[ Szerkesztve ]

(#56933) Varszegig válasza 4Grider (#56929) üzenetére


Varszegig
veterán

A PPF-től nem áll messze, hogy felvásárol cégeket, majd ha jó ajánlata van rá, akkor továbbadja. De azért pár évig nem szokásuk megválni a friss szerzeménytől. (Csehországban a Ceska Pojistovna (az ottani állami biztosító jogutóda) tulajdonosai voltak, amikor beszálltak a közép-európai Generali konszernbe, majd évekkel később a Generali kivásárolta a részesedésüket, sőt megvette a Ceska-t is tőlük.) Szóval ők adnak-vesznek, céljuk, hogy profitot termeljenek.

(#56934) GEIL


GEIL
addikt

Sziasztok !
Gondolom olvastátok hogy "elkelt" a Telenor egy "Cseh érdekeltségű cégnek"....

Telenoros előfizetőket/ügyfeleket vajon mennyiben fogja érinteni ez a "tulajdonos váltás" ? :U :F

i7 13700k - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#56935) modd3r válasza GEIL (#56934) üzenetére


modd3r
őstag

Azt nem tudom, de nekem pl. ez volt az utolsó lökés, hogy pár héten belül váltsak.

(#56936) Somatom válasza Varszegig (#56933) üzenetére


Somatom
veterán

Remélem, hogy pár évig még elhúzódik a dolog. Addigra tényleg eltűnnek a roaming díjak, és lehetőségünk lesz más szolgáltatók közül is választani.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56937) 8 válasza Somatom (#56925) üzenetére


8
senior tag

A veletek maradunk a dolgozókra vonatkozott (azért ők voltak a képen), nem a telenorra. És legyünk is hálásak az alkalmazottaknak hogy velünk maradnak :DDD

[ Szerkesztve ]

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#56938) 8 válasza modd3r (#56935) üzenetére


8
senior tag

Miért?

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#56939) Viktor0610 válasza modd3r (#56935) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert?
Ha még LöLö vette volna meg, értenélek, de így?

Ez szerintem kb. az a kategória, mikor valaki azért váltott, mert az ominózus márc. 15-én a Telenor nem küldött neki "üljön át másik gépjárműbe" SMS-t. :F

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#56940) Top cat válasza Viktor0610 (#56939) üzenetére


Top cat
őstag

Nem LöLö veszi meg a cégeket, Viktor ezt csak tudhatnád :D

Egyébként még nem biztos, hogy nem adják tovább a magyar régiót

(#56941) Viktor0610 válasza Top cat (#56940) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Olvastam... :W
Túl lehetnénk már ezen is, ha eljön. Tenni úgysem tudunk ellene.... :U

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#56942) Varszegig válasza Viktor0610 (#56939) üzenetére


Varszegig
veterán

Pláne mivel a ppf, mint pénzügyi befektető, nem nagyon fog beleszólni a szakmai dolgokba. Őket 1 dolog érdekli, a magas profit. Ha kevesli, akkor lehet, hogy a dolgozók szívni fognak, mert próbálnak majd mindenhol költségeket optimalizálni, de az előfizetőket semmiképp nem akarják majd elveszteni, sőt.

(#56943) konci79


konci79
őstag

Sziasztok.
Feleségem kártyája micro sim,új telefont tervezünk venni(nem telenornál),ahhoz nano sim kellene,mi a menete,hogy lehet és hol cseréltetni,mibe fáj,valamint az ő csomagja már megszűnt,attól maradhat neki az vagy azt is cserélni kell?Persze maradna a telefon szám a régi.
Feltöltős,nem előfizus.

(#56944) Ispán_Péter


Ispán_Péter
csendes tag

Hali! A Klikk 1 GB csomag lassítós vagy megszűnős? És ez a Rendeld meg most és két hónapot ajándékba adunk. szöveg hogyan értendő? Ha most rendelem meg, akkor 2 hónapig nem vonják le az 1230 Ftot?

(#56945) edk- válasza Ispán_Péter (#56944) üzenetére


edk-
őstag

Megállítós.

Ha megrendeled, egyszer levonják a havidíjat és ezért 3 hónapig használhatod. Utána havonta vonják a díjat.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#56946) asdf_ válasza modd3r (#56935) üzenetére


asdf_
veterán

Az megvan, hogy a hatóságoknak még engedélyezniük kell a tranzakciót és kb. fél év múlva fognak rábólintani, hogy mehet?

(#56947) adrian14


adrian14
tag

Sziasztok!
Talaltam egy iphone hirdetest es a jelenlegi tulaja azt irta, hogy a telefon garantaltan nem lesz letiltva mivel 7 eve elofizeto a telenornal es bonuszkent kapta ezt a telefont. Letezik ilyen vagy csak szimpla atveres?

(#56948) 4Grider válasza adrian14 (#56947) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kérj tőle a "bónusz"-ról egy számlát. Fogadjunk nem tud adni.

(#56949) lm83 válasza adrian14 (#56947) üzenetére


lm83
őstag

Hát én is kb ennyi ideje lehetek, de engem még nem kerestek ilyen ajándékkal...
Ennyi idő alatt tudod mennyi bonuszt kaptam összesen két előzetésre? semmit, semmilyen formában...

(#56950) adrian14 válasza lm83 (#56949) üzenetére


adrian14
tag

Koszi a valaszokat. :R :R

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.