Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) Iomega


Iomega
őstag

Ki tudja mi a különbség a Hoya Pro1 D és a normál Hoya CPL között, az árán kívül? :U Megéri ráfizetni a Pro1D-re a felárat, lesz szemmel látható különbség kit obinál, vagy inkább a komolyabb objektívekre helyezve érzékelhető a differencia?

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15752) Real_Necro válasza Balinov (#15746) üzenetére


Real_Necro
veterán

Már én is linkelni akartam, hogy nekem ilyen csilivili csomagolásban jött, mint itt:

Szerintem a 9k reális, csak az kb 67mm-es. Nekem a 77mm-es ha jól emlékszem 16-17k körül volt.

Egyébként az összehasonlítós tesztednél baromira látszik, hogy a Haida lilás árnyalatú.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15753) forceberg válasza Balinov (#15746) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem a sima slim verzió van.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#15754) aleister válasza Balinov (#15746) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a kimerítő választ és a tesztet!
Kövezzetek meg, de én kipróbálok egy nem MC szűrőt. A tesztből kiviláglik amitől féltem, hogy 10 f-stopnál már bizony van elszíneződés. Ahogy nézem egyedül a becsillanás miatt lenne fontos a többrétegű bevonat. Ez annyira nem szempont nekem.

(B)(#15741) A Zéé:(/B)
Köszi neked is!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15755) szeva000 válasza Deadzone41 (#15750) üzenetére


szeva000
addikt

Igen...szintén sigmával...70-200 f2.8-al.....gond nem volt belőle,LV-t soha nem használom szinte.Én megszabadulok lassan minden idegölő 3rd party obitól.A 70-200 mondjuk az egyik legjobb üvegem volt,de D600alatt elkezdett enyhén szólva sz*rul fókuszálni....

(#15756) imyourfriend válasza szeva000 (#15755) üzenetére


imyourfriend
őstag

Van pici baj a 70-200 2.8 OS HSM-el is low lightban, de szürkületben még so so és nappal vállalható a fókusza.

(#15757) Deadzone41 válasza szeva000 (#15755) üzenetére


Deadzone41
őstag

köszi az infót. ami még furcsa, hogy szokatlanul nagyot "zoomol" az obi a fókuszgyűrű ide-oda tekergetésekor. nem tudom, ezt milyen optikai dolog okozza.

[ Szerkesztve ]

(#15758) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Az új megváltó, 18-300 3.5-6.3 DX

Báár, talán, ha jól fókuszál, megéri megvenni D7000-hez ;]

(#15759) psycroptic válasza Balinov (#15746) üzenetére


psycroptic
őstag

és bárki más:

Ez az és Ő az?

PSNID: Tomy83PS

(#15760) Deadzone41 válasza szeva000 (#15755) üzenetére


Deadzone41
őstag

a tami 17-50-em rossz gyujtáv adatokat küld a váznak a két végállásába, a tokina 11-16-om meg össze vissza fókuszálgat, szóval tényleg van baja a 3rd party obiknak, de ha az ember occón akar elfogadható kompromisszumokat, akkor együtt lehet velük élni :).

(#15761) aleister válasza Deadzone41 (#15760) üzenetére


aleister
veterán

Tán Necro írt hasonlót a Tamiról. Vagy az ő példánya jutott hozzád, vagy ez valami típushiba lehet náluk.
Szervizelhető egyébként a dolog.

A Tokinára én még nem vettem észre ilyet. Igaz a felhasználási jellegét tekintve ez fel sem tűnt volna.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15762) spanyoll válasza Deadzone41 (#15760) üzenetére


spanyoll
addikt

Nekem is érdekeseket küld néha, szintén végállásoknál. Először vakunál vettem észre autozoomnál, hogy tekergettem az obit, a vaku meg 50mm-re rakta magát amikor 17en voltam és fordítva :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#15763) #40935168 válasza HThomas (#15758) üzenetére


#40935168
törölt tag

Bírom, amikor a gyártók merészen írnak 4 stoppos stabit az obikra, aztán a Lenstip mikor elég korrektül leteszteli a stabi hatékonyságát, kijön 2-2.5 max 3 (nagyon jó esetben!) EV a stabi javára. De 4 ? :))

Istenem, mikor hagynak már fel a cégek a hazugsággal.. :W

Ugyanez az új autóknál a vegyes (!) fogyasztásra: nemhogy vegyesben, hanem országút light-osban lehet annyit megetetni a legtöbb autóval, amit a vegyesre írnak. A valódi vegyes meg kijön vagy másfélszer annyira. :DDD

Na ezekről perelném a szart is le azonnal, de hát a világ nem rólunk szól.. Vagy valami brutál globál fogyvéd, vagy ilyesmi. És niiincs kiskapu se jobbra se balra, nem extrém körülményt akarunk nézni, hanem átlag felhasználást. Tüntessenek fel minden terméken olyan infót, amit az a termék tényleg nyújt.

(#15764) TayRol válasza Deadzone41 (#15760) üzenetére


TayRol
veterán

a 17-50-es nekem is ilyen hibám volt, szervíz, Németo. 2 hét alatt rendberakták.

(#15765) Deadzone41 válasza aleister (#15761) üzenetére


Deadzone41
őstag

próbáltad már, hogy állványon egy pontra fókuszálva, mindig ugyan oda állít-e élességet? vagy hogy afs és afc módban is egy helyre állít-e élességet? bár ilyen nyűgök lehet csak a d7000-el vannak.

nem tudom garis-e a tamron-om, vagy hogy hogy működik a gariztatás, csak egy kis cetlim van róla vmi fókusz fotó kft-től, amin rajt van, hogy 2012-es vétel és a széria száma. nincs garijegy vagy ilyesmi. annyit meg nem ér nekem a dolog, hogy fizessek érte, annyira nem releváns.

[ Szerkesztve ]

(#15766) cOxeR válasza #40935168 (#15763) üzenetére


cOxeR
Ármester

Soha? :DDD

(#15767) #40935168 válasza cOxeR (#15766) üzenetére


#40935168
törölt tag

:(

(#15768) *Ropi* válasza #40935168 (#15763) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valamit ne felejts el: mindig úgy van ráírva, hogy akár / maximum 3 vagy 4 Fé. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15769) aleister válasza Deadzone41 (#15765) üzenetére


aleister
veterán

Nem érvényesítetted rá az 5 év garit? Mert, ha nem, akkor az alap 1 év az érvényes, az meg már tuti lejárt.

Ilyeneket nem próbáltam. Én olyanokat próbáltam, hogy élesben használom, és úgy jó. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15770) #40935168 válasza *Ropi* (#15768) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mármint mire ráírva ?

(#15771) #40935168 válasza *Ropi* (#15768) üzenetére


#40935168
törölt tag

Erre gondolsz ? - az előd 18-300 példáján szemléltetve.

Idézem:
Fortunately, the AF-S DX NIKKOR 18–300mm f/3.5-5.6G ED VR features Nikon VR (Vibration Reduction) image stabilization that provides 3.5 stops* of blur free handheld shooting, ...

Tehát semmi "bizonyos körülmények között" vagy "akár". Semmi köd. Szimplán "biztosít, garantál, nyújt" , azaz provides. Ez ilyen implicit-explicit dolog, mert az sincs persze odaírva, hogy "mindig", vagy hogy "nonstop". Ez a bibi.

Na jó, egy csillag van felette. Lássuk, mit ír a csillagozott rész:
Based on CIPA Standard. This value is achieved when: DX-format lenses are attached to a DX-format digital SLR camera and zoom lenses are set at the maximum telephoto position.

Tehát továbbra sincs semmi köd, hogy "talán" vagy "akár". Semmi. Marad a konkrétum, tehát ha fogok egy DX üveget - esetünkben ezt, amiről beszélünk - és kitekerem 300-ra, ad nekem 3.5 stop-nyi EV előnyt statikus témánál a VR, ekvivalens 450-en. Aha. Én meg a mikiegér vagyok, jónapot kívánok. :))

Hát Ropi, bocs, én nem eszem ennyire forrón és azonnal a marketing pitét :)) :N :N :N

Tehát fixen van állítva még mindig, hogy az obi azt tudja, amit ír róla a gyártó. Az egyetlen "lötyögés" a rendszerben maga a CIPA Standard mérési módszere lehet, na OTT és ABBAN már lehet ködösítés itt-ott, ami megengedi, hogy itt 3.5-öt adjanak egy DX-es obira 300-as állásban :W :)) (Omg ezt senki nem hiszi el remélem)..

No és akkor a dpreview tesztje a stabijáról: [link] - nem is kommentelem, jól lehúzza, ahogy kell.

Vagy itt a LensTip review a 18-200-ról, VR rész: [link] :)) Szintén telibe lol: úgy kaptak 4 helyett (ami azóta a Nikkor honlapján 3.5-re lett mérsékelve) 3 EV-t a tesztben, hogy 70mm-en nézték a bemozdulás mértékét és a VR hatékonyságát, nem a CIPA által nézett 200-on :D Tehát csinált a LensTip egy 70 milis VR tesztet a gyártó 200-as állásban írt VR teljesítményére és így is alatta van. Mi lehet 200-on ? :W

A Calibra-m is fogyaszt nullát hegyről lefele motorfékkel, meg repülni is tud, szakadékban, még hátszél sem kell. Na de jöjjünk már le a földre kedves gyártók és ezen röhögtem, hogy kb. az egész világunk egy nagy kamu, fogyvédelem (valami globális) mint olyan pedig nuku. Még jó, hogy ezeket a teszteket nem tiltották be eddig, a türelmesebbjének pedig van agya értelmezni az eredményeket.

IRL esetben ezeknek az üvegeknek úgy durván 2 stop-ot mondanék jóindulattal, tele állásban. Hozzátenném, hogy itt az alap lódítással van nyűgöm, nem a két obival, mert a Canon is ugyanígy bullshitel és az egész világ kvázi. :)) ;)

(#15772) Deadzone41 válasza aleister (#15769) üzenetére


Deadzone41
őstag

használtam vettem, nem tudom, hogy érvényesítették-e rá.

(#15773) Deadzone41 válasza Deadzone41 (#15750) üzenetére


Deadzone41
őstag

még egy bug, af fine-tune beállításnál a tokinámként ismeri fel a sigmát a váz... ha törlöm a profilt, le-fel rakom az obit, akkor felismeri a sigmát, viszont ha ezután felrakom a tokinát, akkor a tokinát látja sigmaként :F

(#15774) *Ropi* válasza #40935168 (#15771) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nikonok leírását nem szoktam olvasgatni. :DDD

A Canonnál eszerint okosabbak:

"It features a next-generation Optical Image Stabilizer, providing up to 4 stops of correction at all focal lengths."

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15775) anaqer válasza #40935168 (#15771) üzenetére


anaqer
veterán

Engem nem is annyira a VR ál-adatok birizgálnak ezzel a lencsével kapcsolatban, hanem hogy hol az öreg istenbe' spórolták le az előző verzió súlyának konkrétan a harmadát... :Y

Jó, ha elhagysz három tagot akkor nyilván könnyebb meg rövidebb lesz a lencséd, de 1) ez még ennek fényében is brutális eltérés, és főleg 2) optikailag mennyit áldozol be érte...?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15776) imyourfriend válasza #40935168 (#15771) üzenetére


imyourfriend
őstag

A stabical eddig joreszt csak te foglalkoztal szerintem. De lehet nagyot neznel ha valaki kitartana a 3.5 stoppot melyet irnak a specifikacioban. Az meg reszletkerdes hogy a juzer mit tud kihozni a dologbol, es az obi mit nyujt. Anno a 120-400 szepen teljesitett, de nem erdekelt hogy papiron mennyit tud a stabija hanem hogy eles helyzetben milyen zaridot tudok kitartani, illetve mit kivan meg a tema. Viszont hogy mit irnak a termekleirasba szerintem picit marketing szagu, de felesleges rajt felhaborodni.

(#15777) Kleroo válasza imyourfriend (#15776) üzenetére


Kleroo
veterán

*fejvakarós smile*

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15778) HThomas válasza anaqer (#15775) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Fényerőben pl rosszabb lett, mint az előző változat...

(#15779) #40935168 válasza *Ropi* (#15774) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K

(#15780) anaqer válasza HThomas (#15778) üzenetére


anaqer
veterán

Az az 1/3 stop talán annyira már nem oszt, nem szoroz - inkább a torzításra meg az élességre leszek majd kíváncsi... (Főleg, hogy ezt gondolom inkább majd az új vázakhoz veszik - ott a 24MP meg az OLPF elhagyása mindenhol, aztán könnyen csodálkozhat a kedves vevő, hogy az egészet hazavágta egy maszatolós szuperzoommal... )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15781) Throme válasza #40935168 (#15771) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem vonatkoztass el ettől, hogy mennyire igaz ez a 3,5 vagy 4 érték.
Akik ezt, illetve ilyen ultrazoomos obit vesznek nem azért döntenek mellette, mert az 1 vagy 2 helyett már 3,5 - 4 stop- ot tud. Legyen benne stabi. Ha az jobb, mint az előd, akkor csak nagyobb az öröm...
Sokkal jobban foglalkoztat engem pl az, hogy mekkora kompromisszumot kell kötni egy ilyen lencse esetében a 2 obis lefedettséggel. Mennyit javult, vagy romlott mondjuk az előző 18-300-hoz képest, avagy hol tart egy tami 18-270el összehasonlítva és milyen lesz a 16-300 VC?!

Tudom Téged ezek hidegen hagynak mert karc, karc, karc :),

(#15782) psycroptic válasza Kleroo (#15777) üzenetére


psycroptic
őstag

Tessék:

:P

PSNID: Tomy83PS

(#15783) spanyoll válasza imyourfriend (#15776) üzenetére


spanyoll
addikt

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#15784) Freddy76 válasza spanyoll (#15783) üzenetére


Freddy76
addikt

:C

Amúgy érdekes ez a stabi kérdés. Amit az olympus csinált az om-d sorozatban, az valami egészen elképesztő, hihetetlen. Ebben a cikkben, a közepe táján van egy "IBIS" cím, az alatt van két kép (könyvekről), a második ekv. 140 mm-en, 1/2.5 záridővel készült. Ilyet optikai stabi nem tud. Tájképnél ez elképesztő, ekv. 30 mm-en másodperces záridő megy kézből... Emellett nem kell foglalkozni az obi stabijával, mivel a stabi a vázban van. Dslr-ek közül asszem csak a pentax alkalmazza a szenzorstabit, de az sehol sincs az olympus-éhoz képest.

Persze minél inkább megyünk a tele tartomány felé, annál inkább kezdi veszíteni az előnyét, és nagytele tartományban már az optikai jobb. Szintén előny, hogy optikai stabival stabilizált lesz a keresőképed is.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15785) Throme válasza Freddy76 (#15784) üzenetére


Throme
veterán

Még a sony csinálta, de most fog áttérni az obi stabira (alfa vázak). Valamint az oly csinálta még ha jól emlékszem a tükrös gépeinél is.

Röviden le is írtad a szenzor vs obi stabik előnyét hátrányát. Hitvallás kérdése kinek melyik a befutó.
Nikonnál - nem profi szinten - már nincs hátránya az obi stabinak. Szépen le vagyunk fedve AF-S obikkal.
Nem látom a számokat, de gyanítom a "minden obiba stabi" megoldással egyre több VR-t kell gyártani, ami talán csökkenti az egységárát... Persze lehet az is, hogy ettől független nem csökkentett a gyártó árat. Nikon is pénzből él.

[ Szerkesztve ]

(#15786) #40935168 válasza Throme (#15781) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem. Elvek. Most nem műszakilag bosszant, hogy hozza-e vagy sem. Elv. Ne írja rá. Ne mondja azt. Ne reklámozza úgy. Ne b***on át :)

@ Freddy: és a Sony DSLR-ek.
@ spanyoll :C

[ Szerkesztve ]

(#15787) grabber válasza #40935168 (#15786) üzenetére


grabber
addikt

Ha netán nem hozza az USER error ;]

(#15788) Freddy76 válasza #40935168 (#15786) üzenetére


Freddy76
addikt

A sony slt, nem dslr, ha jól tudom...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15789) aleister válasza Throme (#15785) üzenetére


aleister
veterán

"már nincs hátránya az obi stabinak"

Hogyne lenne:
- rosszabb képminőség a plusz optikai tag miatt
- jóval nagyobb költség a plusz alkatrész miatt
- nagyobb méret és súly a plusz alkatrész miatt

Nyilván az utóbbi 2 tétel, akkor számít szempontnak, ha 1-nél több üveged van, de szerintem egy kezemen ujjamon meg tudnám számolni, hogy hány olyan user van a topicban, aki egyetlen lencsével rendelkezik.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15790) #40935168 válasza Freddy76 (#15788) üzenetére


#40935168
törölt tag

DSLR, SLT, MILC. Van mindene.
Ex kollegam Alfa 200-asa DSLR, tukros. Szenzorstabis. (Ki is akadt egyszer, szervizeltette). A77 SLT. A7 milc (fullframe milc) :)

Ezt birom a Sony-ban h csinal minden "vackot" amik tobbnyire amugy rohadt jol sikerulnek es tok innovativak. Csak obiparkra kellene nagyon ragyurniuk.

[ Szerkesztve ]

(#15791) crey válasza #40935168 (#15790) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Vagy mondjuk kihasználni azt, hogy a Sigmat, Tamront és a többi 3rd party gyártót szivatja a CaNikon páros, mert nem ad ki nekik tisztességes dokumentációt pl. a fókusz rendszereikről (ezt olvastam anno).

A Sony meg lecsaphatna ezen gyártókra:
- Tessék, itt van minden doksi amit kértek, itt van X teszteszköz, itt van plusz száz zsilliárd dollár, hogy kompenzáljuk az első két év veszteségeit, de toljatok be alám 20-30 vadi új optikát, lefedve a teljes product linet.

Ha akarná a Sony, megcsinálhatná. Nekünk lenne a legjobb, hogy végre valaki belerondítana a két nagy seggmeresztésébe, és kicsit felkavarnák az állóvizet.

Hirtelen azonnal előkerülnének a páncélszekrények mélyéről az érdekesebbnél érdekesebb újdonságok a CaNikon párostól is ne aggódjatok ^^

És amúgy a Sony az egyetlen ilyen tőkeerős cég, aki erre képes lenne (újra hangsúlyozom, ha akarna), mert szerintem sem az Olympusnak, sem a Pentaxnak pl. nincs megfelelő erőforrása, amit a piacszerzéshez elegendő lenne.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#15792) TayRol válasza crey (#15791) üzenetére


TayRol
veterán

Az Olympos az citromlé.

javítva, thx. - crey

[ Módosította: crey ]

(#15793) Elektrosokk válasza #40935168 (#15790) üzenetére


Elektrosokk
addikt

azaz... az az A7 lesz a következő vázam. pedig mnár majdnem rászántam magam egy d600-ra pár hónapja. csak egy 20-25 százalékot essen még az ára.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15794) Balinov válasza aleister (#15754) üzenetére


Balinov
félisten

psycroptic: igen, innet van tobbunk nek is.

Real_Necro: elszinezodes? 2 hete volt vegre szerencsem kiproszalni, 30sec/F8, balvanyrol, de en megmondom oszinten a D90-ed expoin nem lattam elszinezodest.

aleister: es lon vilagossag, koszi, :R most mar kezdem kapisgalni,hogy pl. ezen miert nincs akkora becsillanas a vizen az eloterben.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15795) Throme válasza aleister (#15789) üzenetére


Throme
veterán

Erre mondom, hogy hitvallás kérdése. Nekem pl jó, hogy a keresőben látott téma az nem ugrál össze-vissza. Egy biztos kezű júzernek meg inkább az számít amit leírtál.

Másrészt mindenkinek az elején meg van a lehetősége, hogy döntsön mely rendszer mellett kötelezi el magát.
Lehet tévedek de a sony lencsék se olyan olcsók, annak ellenére, hogy nincs bennük stabi.
Ha az általad felsorolt uccsó két opció nem elfogadható valakinek, akkor ne vegyen canikont.
Ott a sony, aki most hagy fel az E vagy milyen bajonettel és áttér obistabira... nesze ;] . Így is lehet.Vagy az oly aki nem gyárt már tükröst. A pentax még tartja magát.
Nem azt mondom, hogy ez a jó, de ez van.

Szóval nézőpont kérdése. Nekem jobb az obistabi. A súlya meg nem számottevő.
:R

(#15796) imyourfriend válasza Elektrosokk (#15793) üzenetére


imyourfriend
őstag

En miutan egyszerre fogtam a7r-t es d600at a kezemben, haat.. d600at nem adnam el azert a vazert pedig van benne par dolog ami tetszik, de amilyen kenyelmes a d600 es amilyen az objektivek altali lefedettseg utolag is ugy erzem jol dontottem.

(#15797) #40935168 válasza crey (#15791) üzenetére


#40935168
törölt tag

Big +1 :K Szivembol szoltal.

(#15798) #40935168 válasza Elektrosokk (#15793) üzenetére


#40935168
törölt tag

Az sem tokeletes vaz es vannak anomaliai, de mindenkeppen erdekes. Mivel o fazisalapu fokuszos meg, en mar csak A7R-eznek es akkor hopp egy szusszra megoldva minden focus shift dolog.

@crey: ez a kerdojel a Sony A7-eknel is (ha mar feljott), hogy ugye mit rak ra. Sony hazon beluli full elektronikus konverterekkel barmi rateheto ezen vazakra. De eltekintve a Sony objektivektol: az AF milyen vajon ezekkel? Annak a Sony vaznak idegen a Canikon obi is, a Tami is, a Sigma is, tulkeppen minden a sajatjain kivul. Itt jon megint, amit mondtal: tisztesseges AF dokumentacio es kicsit atformalhatna a komoly fenykepezok piacat a 3rd party gyartok obijaival lazan. Es latjuk a Sigma Art szeriajan, hogy tud o uveget gyartani, ha akar.

(#15799) Elektrosokk válasza imyourfriend (#15796) üzenetére


Elektrosokk
addikt

hidd el Én ugyanezt éreztem , addig a percig amíg meg nem vettem az első milc gépemet és rájöttem hogy mennyire kurvajó hogy mindig el tudom vinni bárhová. az A7-re meg van böhöm nagy markolat opció.

Eperkutyus: azért a hybrid sem lehet olyan szar, nagyon dicsérik, a7r meg még drágább... meg amúgy is félek még a nagy szenzortól... :D és amúgy a zeiss optikák... hmmmm :))))

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15800) imyourfriend válasza Elektrosokk (#15799) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ezért gondolkoztam el egy D3300-on nem is oly rég, megvenni 18-55+55-200VR-el és napsütésben öröm+bódottá, nincs 200k a szett és a súlya ~1kg. Azért a Sony A7 is van közel 500 gramm ha ebből indulunk ki. Visszasírom azt az időszakot mikor ez a 2 obim volt, de nem bánom hogy most nehezebb a szett. :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.