Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) JohnyBlue válasza #40935168 (#15700) üzenetére


JohnyBlue
őstag

18-105 bármit kirajzol :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#15702) -Valinas- válasza #40935168 (#15700) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Nem, persze nem rajzolja ki, de lehet, hogy jobban passzol az új szenzorhoz az új obi. Én nem értem, hogy miért nem akkor adták ki az új kitobit, amikor az első széria befutott ezekkel a szenzorokkal.

Ettől függetlenül te melyiket választanád? :)

(#15703) #40935168 válasza JohnyBlue (#15701) üzenetére


#40935168
törölt tag

Tényleg, bocs.
:D :R

-Valinas- : én az 5200-t.

[ Szerkesztve ]

(#15704) #40935168 válasza JohnyBlue (#15701) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ööö izé. Jó utat !!! ;) És klassz képeket :K

(#15705) JohnyBlue válasza #40935168 (#15704) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Köszi :) Már bepakoltam :)

Freddy csak egy kicsivel több mint 5 kila :U megérkezés után tatyóból a cuccok kiszednek összeraknak és tatyó nélkül, 1 -1 váz a nyakban megyünk... úgy meg azért annyira nem vészes. Orsyca meg jó erőben van :)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#15706) Freddy76 válasza JohnyBlue (#15705) üzenetére


Freddy76
addikt

Uhh, hát ezt cipelje akinek két anyja, vagy saját serpája van...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15707) phaseOne válasza Digger (#15696) üzenetére


phaseOne
tag

ezzel csak egyet érthetek, ha valaki tud ilyesmit ne tartsa vissza :)

ha a fényképeződ vakupapucsára teszed a vakut, akkor biztosan kétirányú a kommunikáció, a vaku, és a váz be is mutatkoznak egymásnak, stb... erről találtam valami homályos leírási próbálkozásokat errefelé:
[link]
de gondolj csak arra hogy ha ráteszed a vakudra a CTO fóliát, akkor automatikusan állítja a fehéregyensúlyt a váz, meg ilyenek :K

azonban ha csak 1 vakunak akarnál iTTL-t akkor mi sem egyszerűbb, szimulálni kell egy 5-erű vezetéket PIC és rádióadó segítségével. a bonyodalom ott jön ha több vakud van, mert nyilván egy vezetékre három vakut nem tudsz ültetni, tehát ott valami + okosság kell ami a vezérlőben van, és ami valóban bonyolult lehet.

az hogy amikor a CLS-es infra vezérlés van-e két irányú kommunikáció nem tudom, de én sem hiszem, és szerencsére nem nagyon kell ezzel foglalkozzak, mert a rádió érdekel jobban :)

ha az ember nem szeretne iTTL-t és megelégszik annyival hogy a vezérlőről tudja szabályozni a távoli vakuk fényét, akkor meg csak elküldi a vezérlő a beállításokat a vevőnek, ahol ezek nikon-os kódja amit a kölcsön kioldóból szeretnék kiolvasni már megvan 1/1-től egészen 1/128-ig, és ha elsütő jelet kap akkor ezt beadja a vakunak és bumm kész a chocapic :)

amúgy szerintem ez témába vág :B

Freddy76:
ritkán kommentelek, de már meg akartam jegyezni h állat az aláírásod :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15708) joco73


joco73
csendes tag

Sziasztok! Kellene a D3200-asomhoz valami UV-szűrő (védőlencse). 18-105-ös kitobi van rajta.Ajánlanátok valami nem túl drága fajtát? Ja még valami. Lehet a lencsét kívülről valami "házilagos módszerrel" tisztítani (gondolok itt a szemüvegekhez is kapható puha törlőrongyra) vagy csak spéci ehhez kapható dolog jó hozzá?

(#15709) Freddy76 válasza phaseOne (#15707) üzenetére


Freddy76
addikt

Oh, köszönöm. Ez a párbeszéd Bessie Braddock munkáspárti képviselőnő és Sir Winston Churchill miniszterelnök között zajlott le az angol parlamentben.

A másik kedvenc párbeszédem Lady Nany Astor konzervatív képviselőnő és Sir Winston között zajlott: "Winston, ha az Ön felesége lennék, mérget öntenék a kávéjába!" "Nancy, ha az Ön férje lennék, meg is innám azt!"

Winston Churchill-t az egész világon kötelező tananyaggá tenném, mindenki bölcsebb és/vagy humorosabb és/vagy jobb ember lenne tőle...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15710) *Ropi* válasza phaseOne (#15681) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hirtelenjében ezt találtam az iTTL-ről.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15711) fury71 válasza joco73 (#15708) üzenetére


fury71
aktív tag

Én is most veszek a 18-105-s obimra.
Esetleg ezt nézted már?
Szerintem jó a puha mikroszálas törlőkendő, de az okosok majd megmondják.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#15713) Digger válasza *Ropi* (#15710) üzenetére


Digger
senior tag

Ez nagyon jó link!
Ifjú koromban sok hasonló doksit tanulmányoztam. Most már csak időt kellene a tanulmányozásra találni :((
A felhasznált irodalmat követve jutottam el ide. Sok érdekes Nikon doksit és egyéb témát gyűjtöttek itt össze!

(#15714) *Ropi* válasza Digger (#15713) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mondjuk én Canonban utazok, de másnak jól jöhet: szép gyűjtemény. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15715) imyourfriend válasza JohnyBlue (#15705) üzenetére


imyourfriend
őstag

Legközelebb 2 portrémarkolatot vigyél, hogy 5,5kg legyen a cucc súlya. :D

(#15716) phaseOne válasza *Ropi* (#15710) üzenetére


phaseOne
tag

ez valóban elég hasznosnak tűnik, majd megpróbálom kideríteni pontosan mennyire is az :C
sajnos még egy ilyen alapos mérésben is sok a bizonytalanság (meg egy kicsit elfelejti leírni a felét a mérésnek :D )

Digger: az szép, mondjuk nem tudom hányan vállalnának be egy vaku javítást otthonra, könnyen lehet h én sem tenném :)

Freddy76: nagy kópé volt ez a Churchill, biztos imádták a nők :DDD

(#15717) Iomega


Iomega
őstag

Napot!

A 67mm-es polárszűrők közül, melyik márka az ajánlott (Hoya-n kívül), ami árban is kedvező, de még jónak mondható?

Előre is :R !

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15718) L4mie válasza Iomega (#15717) üzenetére


L4mie
veterán

Nekem marumim van :] nem tudom melyik milyen de ez egy fokkal jobbnak tűnik mint az 52-es alap hoya-m :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#15719) Real_Necro válasza Iomega (#15717) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kenko?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15720) Elektrosokk válasza Gulyopapa (#15691) üzenetére


Elektrosokk
addikt

igen, a sony A7 egy elég jó MILC :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15721) Iomega válasza L4mie (#15718) üzenetére


Iomega
őstag

és Real_Necro:

És amiket az Ebay-en lehet látni, 4-5 fontért, azok mennyire állják meg a helyüket?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15722) Real_Necro válasza Iomega (#15721) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem pénzkidobás.

Egy Kenko CPL 67mm Optiformnál 8400 Ft (persze ez nem Pro1 D, de jobb mint a pár fontos CPL). Szerintem nem olyan hatalmas ár érte. Ha meg ráér, ebay-ről valamivel olcsóbban szerintem meg lehet hozatni.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15723) psycroptic válasza Real_Necro (#15722) üzenetére


psycroptic
őstag

A polárszűrővel nem lehet olyan módon záridőt növelni, mint egy szürkeszűrővel ugye? A CPL csak levesz egy-két fényértéket, de fő feladata a nem fémes felületről visszaverődő fény megszüntetése/csökkentése?

PSNID: Tomy83PS

(#15724) L4mie válasza psycroptic (#15723) üzenetére


L4mie
veterán

ígyvan
záridő növelése ND szűrővel.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#15725) Iomega válasza Real_Necro (#15722) üzenetére


Iomega
őstag

Ebben az árkategóriában, már UV szűrést is tudják?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15726) Real_Necro válasza Iomega (#15725) üzenetére


Real_Necro
veterán

A különbségeket nem nagyon ismerem, én anno megvettem a Hoya meg Kenko Pro1D-t, meg van egy 77mm Hoya HD CPL is.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15727) Iomega válasza Real_Necro (#15726) üzenetére


Iomega
őstag

A Hoya Pro 1D (67mm) 14E-ért lenne, szerintem az nem rossz.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15728) Real_Necro válasza Iomega (#15727) üzenetére


Real_Necro
veterán

CPL vagy UV? Utóbbi kb fölösleges.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15729) psycroptic válasza L4mie (#15724) üzenetére


psycroptic
őstag

Köszi!

PSNID: Tomy83PS

(#15730) Iomega válasza Real_Necro (#15728) üzenetére


Iomega
őstag

CPL, polarizált. Nem akarok külön UV szűrőt venni, a Pro D1-ben az is megvan, gondolom.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15731) A Zéé válasza Iomega (#15730) üzenetére


A Zéé
addikt

uv csak akkor kell, ha védeni akarod a frontlencsét valamitől (sár, tengervíz, kő...), más szerepe nincs. Filmre fotózásnál van valamennyi jelentősége, de a digitális szenzorokat nem különösebben zavarja az uv tartomány.

Just a simple Lineman...

(#15732) *Ropi* válasza psycroptic (#15723) üzenetére


*Ropi*
félisten

"A CPL csak levesz egy-két fényértéket, de fő feladata a nem fémes felületről visszaverődő fény megszüntetése/csökkentése?"

Pontosan az nem a feladata, ugyanis a polárszűrők nem működnek fémes felületről visszaverődő fénnyel! :N

A polárszűrő feladata a csúcsfények csökkentése, ezáltal a kép dinamikájának a szűkítése. Az már más kérdés, hogy járulékos mellékhatásként mást is szűr.

(#15717) Iomega: A Kenko: gyakorlatilag Hoya, csak feleannyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15733) Iomega válasza A Zéé (#15731) üzenetére


Iomega
őstag

Köszönöm! :R

Mennyire hamisítják, mint bármi mást, vagy nem jellemző a filterekre? 30 font lenne a legkedvezőbb ár az Ebay-en (Hoya Pro 1 D 67mm polárszűrő), kb. 11E Ft. :U

Ropi: igen, csak nem találok olcsóbban, majdnemhogy inkább a Hoya az olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15734) *Ropi* válasza Iomega (#15733) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Hoyát eléggé hamisítják. Van róla olvasnivaló a neten, miről ismerni meg.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15735) psycroptic válasza *Ropi* (#15732) üzenetére


psycroptic
őstag

Ezt írtam én is... ;)

Szerk.:
idézek magamtól:

A CPL csak levesz egy-két fényértéket, de fő feladata a nem fémes felületről visszaverődő fény megszüntetése/csökkentése?

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#15736) Elektrosokk válasza *Ropi* (#15714) üzenetére


Elektrosokk
addikt

akkor ez Te vagy ?:D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15737) *Ropi* válasza psycroptic (#15735) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ideje lefeküdnöm aludni, végigutómunkáztam az éjszakát... :D Kimaradt a "nem". :DDD Jogos. :K

(#15736) iRico: Ja, csak álmosabb fejjel. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15738) psycroptic válasza *Ropi* (#15737) üzenetére


psycroptic
őstag

Semmi gond! Ebből nem lesz probléma... :)

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#15739) aleister


aleister
veterán

Ha már ennyire a szűrő a téma...az ajánlott Haida ND-t szokták hamisítani? Nekem ilyen 14k-s összeg rémlik, de van 9-ért is.

Mondjuk ez az ND 3.0 x1000 elég fura. Mi ez a 3.0? :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15740) psycroptic válasza aleister (#15739) üzenetére


psycroptic
őstag

Tyű! Ennek nagyon jó ára van! Félek, hogy van valami buktatója a dolognak.

PSNID: Tomy83PS

(#15741) A Zéé válasza aleister (#15739) üzenetére


A Zéé
addikt

ez nem multicoated :)
Az nd3.0 meg ugyanaz, mint az nd1000, csak máshogy nevezve

Just a simple Lineman...

(#15742) psycroptic válasza A Zéé (#15741) üzenetére


psycroptic
őstag

És mit jelent, hogy multicoated :B ?

PSNID: Tomy83PS

(#15743) Gulyopapa válasza psycroptic (#15742) üzenetére


Gulyopapa
addikt

A multi-coating szószerint azt jelenti hogy többszörös-bevonatú ...
Gondolom többféle bevonatot tesznek a lencsére a jobb kép érdekében ( pl becsillanás, stb ellen ).

(#15744) Iomega válasza *Ropi* (#15734) üzenetére


Iomega
őstag

Olyan kereskedőt tudsz ajánlani, aki hiteles, és nem vágja át az embert?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15745) psycroptic válasza Gulyopapa (#15743) üzenetére


psycroptic
őstag

Köszönöm! :R

PSNID: Tomy83PS

(#15746) Balinov válasza aleister (#15739) üzenetére


Balinov
félisten

Pro-photosop nevu eladotol vegyel ebay-en, nemetektol szallit, nekem ide Dublinba 4-5 nap alatt ideert feladastol szamitva. Ja, es ami nekem is, sot asszem Forcebergnek, meg Real_Necro-nak is van, annak mas a csomagolasa PROII modellnevre hallgat

itt egy eleg jo kivesezo iras, B+W ND1000-el hasonlitjak ossze

Persze lehet csak paranoias vagyok, mert amit en vettem annak Haida Slim ND Neutro Pro II MC ND1000 a tipusa, amit te linkeltel az pedig kicsit mas

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15747) A Zéé válasza Balinov (#15746) üzenetére


A Zéé
addikt

nekem is ilyen van, mint nektek, sőt még talán spanyollnak is, és én is onnan rendeltem, 5 nap alatt ért ide is.
És ugyanilyen sötétkék karton doboza van az enyémnek is. :)

Just a simple Lineman...

(#15748) Gulyopapa válasza A Zéé (#15747) üzenetére


Gulyopapa
addikt

is is is is is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15749) A Zéé válasza Gulyopapa (#15748) üzenetére


A Zéé
addikt

jah, már elküldtem, mikor feltűnt, hogy kicsit sok lett, de nem tudom hogy javítsam át, szal maradt :D

Just a simple Lineman...

(#15750) Deadzone41


Deadzone41
őstag

vettem egy sigma 50-150 2.8-at (nem os) és van egy olyan gondom vele, hogy nem akar LV- módban fokuszálni vele a d7000-em. tapasztalt már valaki ilyet valamilyen üveggel? amúgy pöpec obi, minden más rendben vele.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.