Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) Balinov válasza #40935168 (#15450) üzenetére


Balinov
félisten

ize, szelektiv olvasas? "En vagyok a fiatalabb a forumba majd en megvaltoztatom a profil kepem" ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15452) Freddy76 válasza Balinov (#15451) üzenetére


Freddy76
addikt

Kutyusnak ennyi írás mellett nincs ideje olvasásra...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15453) #40935168 válasza Freddy76 (#15452) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mit néztem be ? :D Komolyan nem értem. De szabad a gazda.
Harmadjára módosítom a booking-ot a következő ukrajnai utamra közben, hajam hullik már a szervezősditől..

(#15454) Throme válasza #40935168 (#15453) üzenetére


Throme
veterán

a sztenderd avatarok közül bármikor cserélhetsz. Amit Te írsz az az egyedi.

aztán lehet én se értem :)

[ Szerkesztve ]

(#15455) #40935168 válasza Throme (#15454) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jaaaaaaaaaaaaa !!!!! :W :W :W
Omg ez jogos. Én már eggyel előrébb voltam fejben. Ja. Ok. :) Thx a felhomályosítást :DDD :K

(#15456) JohnyBlue válasza #40935168 (#15453) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Egy kis vodkát hozhatnál :) Málta után meg meginnánk valaminek az egészségére ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#15457) #40935168 válasza JohnyBlue (#15456) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K

(#15458) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

OFF:
Egy ilyet elfogadnék második kamerának ( videózni ) :)
ON:

[ Szerkesztve ]

(#15459) TayRol


TayRol
veterán

Tud valaki eladó D700-ast? 250-270e ft-ért, max 70-80e expóval. Riporter cimbinek kellene. Ha van mellé 70-200/4 illetve 17-35/2.8 az sem gond.

(#15460) gab.m válasza TayRol (#15459) üzenetére


gab.m
senior tag

Április1? :)) Amúgy ennyiért nem nagyon vannak, főleg ilyen megkímélt D700-ak.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#15461) TayRol válasza gab.m (#15460) üzenetére


TayRol
veterán

Nem.
De most lesz egy 205e expóval 220e-ért, és 40e a zárcsere.

Az obikat természetesen a váz árán felül gondoltam.

(#15462) imyourfriend válasza TayRol (#15461) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kérdés meddig van még terméktámogatás hozzá a későbbiekben (nem zárra gondolok, ha netán más romlik el benne)

(#15463) TayRol válasza imyourfriend (#15462) üzenetére


TayRol
veterán

Nemtudom. Riporter, szóval keményen fogja használni, ha elromlik, másikat vesz. De szerintem az EU-n belül (ha idehaza nem is) bizrosan lehet majd hozzá alkatrészeket lőni. Nem ez alapján vásárol.

(#15464) gab.m válasza TayRol (#15461) üzenetére


gab.m
senior tag

Én inkább vennék 280-300 ért egy megkíméltebbet alapból kevesebb expóval, mint összköltséggel 260ért egy 205e expósat. Más is fárad a vázban, nem csak a zár...

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#15465) TayRol válasza gab.m (#15464) üzenetére


TayRol
veterán

egyetértek, én is így tenném.

(#15466) gab.m válasza TayRol (#15465) üzenetére


gab.m
senior tag

Akkor nosza :) Ha pedig tényleg darálós riporter, akkor inkább D3-at vegyen, bár ennyiből az nem fog kijönni..

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#15467) TayRol válasza gab.m (#15466) üzenetére


TayRol
veterán

azért megvan a keret, saját pénzből veszi. mondtam én is neki, meglátjuk, hogy hallgat-e mások véleményére.

(#15468) *Ropi* válasza TayRol (#15459) üzenetére


*Ropi*
félisten

Keressétek meg Bergics Balázst és hivatkozzatok rám! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15469) TayRol válasza *Ropi* (#15468) üzenetére


TayRol
veterán

van eladó D700-a?

szerk: köszi, továbbítottam.

[ Szerkesztve ]

(#15470) *Ropi* válasza TayRol (#15469) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pár hete mikor beszéltem vele még volt. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15471) imyourfriend válasza *Ropi* (#15470) üzenetére


imyourfriend
őstag

Meg most is hirdeti, ha jol tudom 275ert. De mivel zarcserelt darab igy lehet mar tul van a fenykoran.

(#15472) *Ropi* válasza imyourfriend (#15471) üzenetére


*Ropi*
félisten

Balázst ismerem: vigyáz a dolgaira, nyugodtan meg lehet tőle venni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15473) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Szerintetek milyen felszerelés mellett lehet elvállalni egy esküvőfotózást? Ismerősnek, ingyenbe, ilyesmi. Amikre én gondoltam, az egy fényerős obi, egy alapzoom, pótakksi, sok SD kártya, derítőlap, vaku...

(#15474) TayRol válasza -Valinas- (#15473) üzenetére


TayRol
veterán

Hanyadik esküvője? Illetve tervez még?

(#15475) Throme válasza -Valinas- (#15473) üzenetére


Throme
veterán

Ez nem csak felszerelés kérdése, fotósé is. Hiába van meg az összes profi cucca, ha nem ért annyira hozzá. Szóval csak óvatosan a bevállalásokkal.
Majd Ropi elmondja.... :K

[ Szerkesztve ]

(#15476) imyourfriend válasza -Valinas- (#15473) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mindenbol legyen legalabb egy, vagy ketto pot eszkoz, nem art a dupla sd slotos vaz sem, tobbit majd Ropi, ahogy Throme mondja.:)

(#15477) aleister válasza TayRol (#15474) üzenetére


aleister
veterán

:C

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15478) *Ropi* válasza -Valinas- (#15473) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egy kis olvasnivaló a saját weboldalamról. A téged érdeklő infókat is megtalálod benne. :)

Egyébként fotóztál már esküvőt (gondolom nem, mert akkor nem tetted volna fel az előző kérdést)? Embert? Úgy, hogy fizettek is érte?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15479) Freddy76 válasza -Valinas- (#15473) üzenetére


Freddy76
addikt

Nos, ott van egy túlpörgő menyasszony, aki alig várja élete napját. Ruha, fodrász, smink, rántott hús, vőfély/ceremóniamester, pap, apu bevisz, sírunk a templomban, beszédek, tánc, szerelem, pálinka, aranyeső szól, tánc, menyasszony, menyecske, gyertyafény, öröm, boldogság, holtomiglan-holtodiglan.

Eltelik két hét, majd viszed a képeket a menyasszonynak. Szerinted megütik a képeid azt a szintet, amit ő az emlékei/érzései alapján elvár? Ha kétségeid vannak, ne vállald el, mert könnyen elveszítesz egy barátot.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15480) -Valinas- válasza Freddy76 (#15479) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Köszönöm a sok reakciót! Eszem ágában sem volt elvállalni! Csupán érdekelt a véleményetek. :D Nem fotóztam még pénzért, és tisztában vagyok, hogy az esküvőfotózás talán a legnagyobb felelősség az ilyen jellegű tevékenységek közül. Egyébként maximálisan egyetértek a hozzászólásokkal.

(#15481) dabgergo válasza *Ropi* (#15472) üzenetére


dabgergo
őstag

Az fontos h vigyáz a dolgaira, de azért több száz ezer expónál nem csak az számít... én nem csodálkozom rajta h kisbergics nem tudja ennyiért eladni, én is tervezek d700-at vagy D3-at venni nyár fele, de biztos h nem egy ennyit használt példányt vennék, nem csak a zár használódi btw. Plusz 20-30ezret megér sztem egy kevésebbet használt darab.
Az árak szerintem kicsit el vannak szállva, iszonyat jó gép pl. a D3, de sokan még mindig fél millió körül akarják adni a 100e expós vázakat. Tudom mert kaptam mostanában több árajánlatot. Igaz ha vki szerencsés ki lehet fogni van néha 400 körül is, de ritka.
A gond h nincs normális D700 utód ami lenyomná az árakat (d700 ill D3 esetében).

[ Szerkesztve ]

(#15482) OTika válasza Gulyopapa (#15458) üzenetére


OTika
aktív tag

Ezt a gépet már nézegettem én is, jó kis masina csak drága.

(#15483) Kleroo válasza dabgergo (#15481) üzenetére


Kleroo
veterán

A D700 túl jó lett, ahogy ezt sokan mondják. Még ha az öddékettő 1080p videójának árnyékában is élt. :D
Nem került bele érdemi korlát, és minden lényeges dolgot tudott amit a D3.
Az sem véletlen,hogy a D3 rögtön kapott is update-et, ami meg már annyira felnyomta a "lécet", hogy sztem a D4s sem tud igazán említésre méltó pluszt ISO-ban.

Még-egyszer nem fog a userek javára hibázni a Nikon, magyarán 1:1-ben nem lesz utódja. :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15484) *Ropi* válasza dabgergo (#15481) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egy dolgot nem vesznek figyelembe az átlagemberek: hogy jobb egy folyamatosan használt és naprakészen karbantartott eszközt megvenni még ha iparilag használták is, mint egy néha-néha elővett dolgot, amiben kevés működési idő van. Hogy miért? Egyrészt az eszközök vagy nagyon az életszakaszuk elején romlanak el, vagy nagyon a végén, a köztes időszakban nagyon kicsi a meghibásodások aránya. Másrészt ami folyamatosan használva van az be van járatva: autóknál is megvan a bejáratási időszak amikor megveszed, meg később is amikor egy olyan autóba ülsz ami nem volt rendesen kihajtva érzed, hogy lusta a motor és ki kell húzatni ahhoz, hogy visszatérjen a gyorsulási dinamikája. Ugyanez érvényes a fényképezőkre és objektívekre is: a mechanikában lévő kenőanyagok az évek alatt besűrűsödnek, megváltozik a viszkozitásuk. A gumik megfolynak, megtörnek, stb...Tehát ami használva van és odafigyelnek rá, annál nagyobb eséllyel derül ki egy menet közben előferdülő hiba, mint egy olyan eszköznél nem derülne ki, amit nem sűrűn használnak.

Én pl. 190k Ft-ért adtam el az egyik objektívemet, amikor mások 160-170-ért hónapokig árulgatták és nem vitték el tőlük. Mert egy fotóriporter kolléga vette meg, aki értékelte, hogy megvolt az összes Camera Kft.-s papírja és végigkövethető volt az életútja, hogy mikor mit történt vele, mi lett benne cserélve. A laikus csak annyit látott belőle, hogy 6 év alatt sokszor volt szervizben, ő hozzáértőként viszont tudta, hogy gyakorlatilag a fél objektív vadiúj belülről. ;) Szóval nem minden az, aminek látszik.

Balázs Váza is ilyen jól karbantartott váz, azért merem nyugodt szívvel ajánlani. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15485) forceberg válasza *Ropi* (#15484) üzenetére


forceberg
veterán

A folyamatos használathoz az is hozzátartozik, hogy minden nap zötykölődik a csomagtartóban.
200e expo, akkor is 200e expó, hogyha a zár + tükörmozgató mechanika cserélve is lett 40e-rel ezelőtt.
Pl. egy kártya slot is meghibásodhat akár. Ez pl. azért jutott eszembe, mert egy slotos munkára használt gépen volt pár ki-be rakosgatás.

De ezeket mindenki maga mérlegelje, hogy kinek mi a fontos.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#15486) *Ropi* válasza forceberg (#15485) üzenetére


*Ropi*
félisten

Statisztikailag repülőgépen utazva kisebb az esélye, hogy balesetet szenvedsz, mint ha autóval mennél. De az autóra is zuhanhat egy repülő. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15487) A Zéé


A Zéé
addikt

adott egy 8 gigás Kingston SD kártya, ami úgy néz ki megadta magát.
Délután kimentünk kockásliliomot fotózni, akkor még semmi baja nem volt. Az autónál gyorsan vissza is néztünk pár képet, még ott se volt baj. Itthon fel akartam rakni a képeket, de a gép nem látja a kártyaolvasóban. Átraktam öcsém laptopjába, ott se történik semmi. Ha visszarakom a fényképezőbe, azt írja ki, hogy a kártya sérült, rakjak be másikat, de ha a vázat kötöm össze a PC-vel, akkor se történik semmi.
A kérdés az lenne, hogy valahogy meg lehet-e menteni a képeket róla, vagy vegyek egy új kártyát, és holnap menjek ki megint az erdőbe?

Just a simple Lineman...

(#15488) Throme válasza A Zéé (#15487) üzenetére


Throme
veterán

Szokták javasolni, hogy kingstont nikonban ne használjuk.
Szvsz akár sikerül akár nem kimenteni róla az adatokat, inkább vegyél valami más márkát....

[ Szerkesztve ]

(#15489) A Zéé válasza Throme (#15488) üzenetére


A Zéé
addikt

tudom, hogy nem javasolt, csak mikor ezzel először találkoztam már megvolt a kártya. Sőt 2,5 évig semmi baja se volt, most meg kikapcsoltam a gépet, fél óra múlva meg már halott, és nem igazán értem miért. :(
Mindenképp veszek másik kártyát, akármi is lesz ezzel. Már nem bíznék meg benne akkor se, ha valami miatt holnap meg mégis csak működne.

Just a simple Lineman...

(#15490) TayRol válasza A Zéé (#15487) üzenetére


TayRol
veterán

vagy itt, vagy az offtopicban keress rá, én is hasonlóan jártam, de egy progi visszahozta.

megvan. ezzel hoztam vissza a cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#15491) A Zéé válasza TayRol (#15490) üzenetére


A Zéé
addikt

huhh köszi! Holnap délelőtt megpróbálom :R

Just a simple Lineman...

(#15492) fury71 válasza Throme (#15488) üzenetére


fury71
aktív tag

Nekem az MM-ben a Samsungra is azt mondták, hogy nem szereti a Nikon ezért vettem Sandisket.
A Sandisk amúgy is kipróbált márka, benne van a D5100 kézikönyvében.

Amúgy, hogy jobb a képeket lementeni a kártyáról, váz-USB csatlakozójával közvetlen PC-re vagy mindig kivéve, kártyaolvasóval beolvasva?

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#15493) *Ropi* válasza fury71 (#15492) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vázban nem látsz minden fájlt, meg olvasóval gyorsabb is. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15494) fury71 válasza *Ropi* (#15493) üzenetére


fury71
aktív tag

Köszi :R

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#15495) Tomate


Tomate
veterán

Nikon D90-el csak úgy tudok time laps felvételt csinálni ha veszek hozzá megfelelő kioldót? Ha igen mi a legolcsóbb alternatíva?

Köszi!!

(#15496) *Ropi* válasza Tomate (#15495) üzenetére


*Ropi*
félisten

Laptopról is lehet USB-n keresztül, vagy Androidos telefonról. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15497) Tomate válasza *Ropi* (#15496) üzenetére


Tomate
veterán

Az androidos telefonos dolog hogy működik??

(#15498) Balinov válasza Tomate (#15497) üzenetére


Balinov
félisten

otg mod kell, otg kabel,meg ertelemszeruen pl. a gyari usb-s adatkabel. sw-nek meg a DSLR Controller, de en inkabb droidos appnak a Hubai Zoltan fele DslrDashboard-t valasztanam. ICS vagy ujabb kell hozza. Meg ugy abban az idoben, mikor N7-re a 4.1.1 volt a legfrisseb hivatalos rom probaltam ezt ugy 5-10perc elejeig, elegge faszan hasznalhato, azota meg folyamatosan fejleszti a srac. Igaz TL-t nem proszaltam vele

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15499) dabgergo válasza *Ropi* (#15484) üzenetére


dabgergo
őstag

Értem amit írsz, de nem tudom h a valóságban ez mennyire történik így... még annyi egyéb magyarázóváltozó lehet ami a meghibásodást okozhatja. Én akkor is egyértelműen szívesebben veszek egy kevésbé (akár amatőr által) használt gépet mint egy sokat használtat. Nekem ez a logikus, de szerencsére nem mindenkinek ugyan olyan a preferenciája.
(Bár az h már egy jó ideje nem tudja eladni kisbergics a vázat számomra azért vmit elárul.)

(#15500) A Zéé válasza TayRol (#15490) üzenetére


A Zéé
addikt

hát ez sem nyert sajnos.

Sandisk kártyák közül van valami lényegi különbség az Ultra és az Extreme kártyák között a sebességen kívül? A kártyaolvasóm a laptopban lakik, rá van forrasztva az alaplapra, és USB 2.0-ás. Ki tudja ez egyáltalán használni az Extreme sebességtöbbletét? Fogalmam nincs mi annak a sebességhatára.

Just a simple Lineman...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.