Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) TayRol válasza A Zéé (#15500) üzenetére


TayRol
veterán

fú, akkor nem tudom...

(#15502) szeva000 válasza A Zéé (#15500) üzenetére


szeva000
addikt

akkor nem..usb2.0-án max. 30MB/s-ot tudsz kihozni...usb 3.0-án már amit a kártya bíír.
Mondjuk én bele is halnék ha 20-30MB/s-al kéne az 32GB-os karikat átmásolgatni :D
Én ilyen toshiba exceria karikat használok,qrva gyors és atomstabil mind a 6 példányom.és tudják is a ráírt értéket :)
Nem beszélve az áráról...Soikkal kedvezőbb a sandisk extreme-nél.

[ Szerkesztve ]

(#15503) Real_Necro válasza Tomate (#15495) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem ez elég olcsó: E-bay

Nekem is van egy Trust feliratú, amit nem használok (meg alig használtam), de én még 18,88$-ért vettem anno. Szerintem 3k-ért feldobom valahova eladóba.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15504) *Ropi* válasza dabgergo (#15499) üzenetére


*Ropi*
félisten

Balázs azért nem adta még el, mert nem is nagyon akarja eladni. ;) 300-ra tartotta elég sokáig, ami ugye nem olcsó (bár a gép felújított állapotát tekintve jogos).

(#15500) A Zéé: Csak USB 3.0-ás olvasóban tudod kihasználni a kártya sebességtöbbletét. Az Extreme IV 90 MB/s olvas (papíron).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15505) cOxeR válasza dabgergo (#15499) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ráér vele... én sem kapkodtam eladni a régi 5d2-ket... kivártam míg elvitték azon az áron amit akartam értük... ~1,5 hónap volt... de elmentek... ha leviszem 10-15 ezerrel, eladtam volna pár nap alatt... de minek is? :)
Ugyanígy lehet ő is ezzel...

(#15506) forceberg válasza A Zéé (#15500) üzenetére


forceberg
veterán

Kb. max. 20-25MB/s-ot szoktak tudni az USB2-es olvasók.
Egykártyás gépbe több kis kártya ajánlott, gyakori mentéssel, ha esemény van.

Én most rendelem a 2. 32Gigás Transcend-em(R:65MB/s, W:21MB/s, épp elég), de a D7k-ban tükrözve használom őket.
A kártyák fényképezőgépben elérhető sebességéről nemrég Ropi linkelte be a tesztet, amin látszik, hogy csak a felső kat. vázak profitálnak igazán a gyors kártyákból.

(#15505) cOxeR : de a tieid azért fiatalok voltak pár 10k expóval, nem? Pont az ilyeneket keresi ált. a használtpiac.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#15507) *Ropi* válasza cOxeR (#15505) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pontosan.

(#15506) forceberg: Ahogy mondod. A régi HP (Intel chipsetes) laposomon mértem külső HDD-ről 32 MB/s-t nagy fájloknál, azt nem tudta semmi überelni azóta sem.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15508) A Zéé


A Zéé
addikt

köszi a válaszokat, közben megszültem a dolgot.
A sima Sandisk Ultra elég lassú mindenhol tesztekben. Ezen az oldalon vannak mérések, az ultra kártya eléggé hátul kullog, egy D7000-nél is. A PH-s teszten is kicsit lassúnak tűnik a sima, meg megtaláltam a 3 évvel ezelőtti méréseket is, akkor próbáltunk több kártyát is, ott is elég lassú volt (13 megát tudott írni/s). Szóval veszek egy Extreme variánst, 1400 pénzzel több, mint az ultra, aztán akkor ha esetleg upradelek valamikor vázat, akkor se lesz lassú.

Just a simple Lineman...

(#15509) TayRol válasza A Zéé (#15508) üzenetére


TayRol
veterán

esetleg nézz körül a többi márkánál is.

(#15510) A Zéé válasza TayRol (#15509) üzenetére


A Zéé
addikt

itthon vagyok most Zalaegerszegen, kb mindenhol Kingston, meg Samsung van. Ha webshoppolok, az egyrészt idő, míg ideér, másrészt fizetni kell a szállításért, akkor meg már ugyanott vagyok, mintha Euronicsba megveszem egyből. Másik kártyám meg nincs, csak egy 2 gigás micro sd a telefonba :)

Just a simple Lineman...

(#15511) Byk01 válasza *Ropi* (#15504) üzenetére


Byk01
senior tag

Az Extreme IV 90 MB/s olvas (papíron).

Az jó. Én 460,8 B/s-t olvasok papíron ... és kb. ugyanezt tudom monitoron is :D :D :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#15512) *Ropi* válasza Byk01 (#15511) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, én CF-ről beszélek. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15513) forceberg válasza A Zéé (#15510) üzenetére


forceberg
veterán

Milyen vázad van?
A Samsungok is jók, úgy tudom, de a sebességük azoknak is pontos típustól függ.
Elvileg ütés és vízállóak, de csak maga a belsejében lévő chip lehet az, mert a házuk elég gyengusz. + az írásvédő kapcsoló könnyen átkapcsol read only állásba. :))

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#15514) TayRol válasza A Zéé (#15510) üzenetére


TayRol
veterán

Kandh-ban sincs valami értelmes?

(#15515) Iomega válasza A Zéé (#15510) üzenetére


Iomega
őstag

Megéri, ha weben rendeled. Én a napokban kaptam meg N.országból a Sandisk Extreme 16GB-os kártyát, szállítással együtt volt 5 E Ft.
Az Euronicsban, MM-ban 9E környékén mozog, megérte várni 5 munkanapot. :) Nyilván, ha azonnal kell, akkor kénytelen vagy megvenni drágábban.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15516) A Zéé válasza Iomega (#15515) üzenetére


A Zéé
addikt

Szombat estére szülinapi mulatságra mindenképp kell valami kártya, 8 gigás 5100-ért még belefér. Nagyobb nem kell, viszont az időkeret szűkös.

(#15514) TayRol
Náluk csak Samu van (legalábbis neten csak azt írnak), ott néztem először, tőlük szoktunk venni ilyen pc-s cuccokat.

(#15513) forceberg
D3100, szóval az időjárás állóság annyira nem téma :)

Just a simple Lineman...

(#15517) crey válasza Real_Necro (#15503) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Nekem is ilyen van (másik felirattal), faék egyszerűségű, és jól működik. Ráadásul van Bulb mód is, lehet vele long expokat is gyártani. :)

mondjuk jó rég használtam én is :(

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#15518) indigo válasza Iomega (#15515) üzenetére


indigo
aktív tag

Eredeti a Sandisk?

(#15519) Iomega válasza indigo (#15518) üzenetére


Iomega
őstag

Természetesen, ennél már eredetibb nem is lehetne. :-) Ráadásul ez már a frissebb kiadású, arany címkével. [link] Bár lehet, hogy sokan belefutnak hamisba is. Azt azért hozzátenném, hogy fő az óvatosság.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15520) dabgergo válasza Iomega (#15519) üzenetére


dabgergo
őstag

Nézd meg h van-e sorszám belenyomva a kártya hátuljára. A hamisítottaknál általában nincs.

(#15521) Iomega válasza dabgergo (#15520) üzenetére


Iomega
őstag

Igen van sorszám. :) Nagyon régóta vásárolok interneten, ehhez is kell tapasztalat, mint a fotózáshoz, ami idővel kialakul jó esetben, jelen esetben, minél többet vásárolsz így. Ezáltal tudod minimalizálni annak az esélyét, hogy belefuss a rosszba, a csalókba, hamis példányokba.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15522) t_a_m_a_s válasza A Zéé (#15516) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én egy ideje nem misztifikálom túl ezt a memóriakártya dolgot... Kb 5 db Kingstonom volt/van (régi 2 gigásak), mindegyik évek óta teszi a dolgát, talán egy halt meg, de arról is asszem letörött valami pöcök és nem érzékelte a foglalat.
Volt Samsungom is, azzal sem volt baj, most egy 16 gigás transcend kártyát használok, ebayon vettem gombokért.

Holnap majd jól beletépünk...

(#15523) Byk01 válasza *Ropi* (#15512) üzenetére


Byk01
senior tag

Én meg Bp-ről írok :P

Én is használtam sokmindent (Sandisk, Maxell, Samsung, Kingston) egyikkel sem volt bajom se a D40x-szel, se a D90-nel.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#15524) indigo válasza Iomega (#15521) üzenetére


indigo
aktív tag

Akkor jó, ha oridzsi. Azért merült fel bennem, mert én is elvagyok a Sandisk-emmel, de brahiból utána néztem, hogy hamisítvány-e. És úgy néz ki, hogy az. Mértem a sebességét, ami alapján nem tűnt fel. Nem izgat annyira, mert eddig jó működött, viszont amennyiért te vetted az eredetit, akkor lehet jobb lenne egy nem hamis. Az publikus, hogy honnan vetted? Vagy csak jó helyen voltál jó időben? ;)

(#15525) Iomega válasza indigo (#15524) üzenetére


Iomega
őstag

Ebay-en vettem, ha gondolod, akkor átküldöm a linket, és tudsz rendelni. Viszont van Verbatim is class 10 UHS-I SDHC 16GB, 11 font (4200 Ft) szállítással együtt. Ez a típus. :)

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15526) indigo válasza Iomega (#15525) üzenetére


indigo
aktív tag

Igen, érdekel a link, és a Verbatim is. Jöhet privátban is. :R

[ Szerkesztve ]

(#15527) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Hátha még nem ismeritek. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15528) flash- válasza *Ropi* (#15527) üzenetére


flash-
veterán

ismerem , én egyszer próbáltam d3100 al a videózást,soha többet.
számomra felesleges időpocsékolás.
majd ha lesz lé veszek egy videókamerát.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15529) Gulyopapa válasza flash- (#15528) üzenetére


Gulyopapa
addikt

D7100 gyönyörű videókat készít.
140-es Pana plazmán leesett az állam tőle ...

(#15530) flash- válasza Gulyopapa (#15529) üzenetére


flash-
veterán

de amúgy mi a szarnak 54 mbps?
egy fullhd csili vili film is 16 (sőt 8)körül van mégsincs gond a minőséggel.
Mert nem ez a gyenge láncszem a dologban!
Lehet magas bitráta ha más nem elég.
És ezek szerint bőven elég 8 is ha van jó kamera pl amivel a mozifilmeket rögzítik!
innnentől kezdve tök felesleges bármi tesztkép mert mozifilmek példáján nem a magas bitráta a lényeg!!

Gulyopapa:a képminőség egy dolog,nem is mondtam arra rosszat.
de a videózásnál nem a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15531) imyourfriend válasza Gulyopapa (#15529) üzenetére


imyourfriend
őstag

En meg nem probaltam ki milyen a d600 videoja, oszinte leszek lv-t tudom hasznalni de fogalnam sincs hogy kell videozni. Jol is van ez igy. :D

(#15532) Gulyopapa válasza imyourfriend (#15531) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Pedig

(#15533) #40935168


#40935168
törölt tag

(#15534) Iomega válasza flash- (#15530) üzenetére


Iomega
őstag

Ehhez hasonló művészi alkotásokhoz nagyon jó.

Művészi rövid filmek. :-)

D4, D800
D5100
D7000
Ez is jó.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15535) Real_Necro válasza #40935168 (#15533) üzenetére


Real_Necro
veterán

Erre gondoltál? ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15536) Iomega válasza Iomega (#15534) üzenetére


Iomega
őstag

Na, ez pro rövid film a D5100 segítségével.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15537) crey válasza Iomega (#15519) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ez azért szörnyű, mert ennek a kartyának az ajánlott fogyasztói lisaára 7590 Ft. Bruttó. Magyar 10 év garival.

Ha nagyon megerőltetem magam (és össze tudunk kaparni legalább 20k értékű megrendelést, akkor 6299 Ft-ért simán ki lehet hozni. Három munkanapon belül. :)

Csaka media markt kifejezetten az ilyen vackokon keres sokat...

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#15538) flash- válasza crey (#15537) üzenetére


flash-
veterán

Meg azon hogy kihasználják - amíg ki lehet - hogy magyarország az utolsók között van a webáruházak használatát illetően.

van egy réteg aki webáruházból rendel, az árkereső oldalakon legolcsobbak közül ismeri azt a kb tucat megbízhatót amik már 5-6 éve jelen vannak(tehát megbízhatóak) de az emberek nagyrészének fogalma sincs erről csak a MM-ról tud.Vagy ha tud nem veszi a fáradtásgot hogy utána nézzen, bemegy a médiába mert pont útba esik, megveszi mert ki van írva hogy akciós,aztán még örül is magának

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15539) Iomega válasza crey (#15537) üzenetére


Iomega
őstag

Sajnos, a MM az nagyot szakít az ilyen termékeken, na meg majdnem mindenen, amit forgalmaznak. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15540) dabgergo


dabgergo
őstag

Mit gondoltok?

Breaking: Nikon D9300 DSLR camera on the horizon [link]

Lehet h jön a "D400"?

(#15541) anaqer válasza dabgergo (#15540) üzenetére


anaqer
veterán

Hogy akkor a D7200-ban megint nem lesz tisztes méretű puffer... :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15542) Gulyopapa válasza #40935168 (#15533) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem azt mondom hogy egy kiköpött videókamera, de ismerve a határait ( AF felejtős, blende állást előre ki kell "találni", statikus témákra kitűnő ), nagyon szép videókat lehet vele csinálni. És én csinálok is :)
Ha meg valakinek sokat kell videózni, ott a Pana GH2-3-4, vagy az új Sony RX 10 ... illetve a Canonnak is egyre jobb az AF-a videóra ... a Nikon ebben hátul jár még ...

[ Szerkesztve ]

(#15543) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#15542) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Amúgy meg kitartás, türelem és sok gyakorlás kell hozzá.
Az ötdémárkkettő óta - 5 éve - videózok és egyre könnyebb jó végeredményt produkálni.
Én kifejezetten élvezem :)

(#15544) Throme válasza dabgergo (#15540) üzenetére


Throme
veterán

Valami japo oldalon meg D710-ről meg D9000-ről elmélked(hettek, mert a többi karaktert - kishóember, fenyőfa, létra és hasonló - nem ismertem fel, a gúgli fordító is megfeküdt rajta :) ).
A 9300-mat nem értem, mert a 7xxx sorozat se 7100-zal indult (valahogy a D5100 körül jelent meg, de lehet tévedek)...

szerk: [link]

(#15541) anaqer: de lesz benne wifi meg gps

[ Szerkesztve ]

(#15545) spanyoll válasza dabgergo (#15540) üzenetére


spanyoll
addikt

Én kacsának gondolom. A Nikon nem fog kiadni sem egy értelmes d300 utódot sem egy értelmes d700 utódot, el vannak ők szerintem a mostani üzletpolitikájukkal.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#15546) #40935168 válasza Gulyopapa (#15542) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én alapból nem vagyok híve a DSLR alapú video-zásnak. Családra, barátnőre, kirándulásra vennék valami combos kis modern kamerát, tele funkciókkal, jó zoomátfogással, képstabi, jó szenzor és gyönyörű kép és ha tele lennék, még lehet egy tokot is néznék hozzá víz alá (10 méterig bőven elég), aztán ezzel funolnék Horvátban és itt-ott. Vagy a bnőm, amíg én kattintgatok :)

Pont azért, mert nálam a video mint műfaj kimerül a "fun" kategóriában. ;)

Ha most kellene gépet vennem komolyabb pénzösszegből, szerintem a szegény nyomorék Df-et választanám (aztán lehet az ára visszatartana). Nagyon beteg (jó értelemben), nagyon tetszik és egy igazi low-light isten, úgy, hogy mellette továbbra is hatalmasat lehet húzni sötét részeken dinamikából. De lehet, mégiscsak a 800 lenne ismét. Mert tegnap virágos fát dongó méheket lövöldöztem kézből egy 90-es Tamival f/5.6-on és azért jól jön ilyenkor a hatalmas croppolási lehetőség. :K Asszem el is kezdek az emberek mellett makrózni szép lassan, +1 indok a 105 VR-re.

A mai DSLR-ekből azt sajnálom, hogy nem tudják (?) vagy nem akarják (!) a gyártók meglépni azt, hogy mondjuk van egy FX lapka, 40 megapixel (csak mondtam valamit.. legalább natív 8k-t tudjon már fotózni 2:3-ban is) :D és ha akarom, így használom 40-en, ha pedig egy D4-Df szintű iso-ra van szükségem, akkor felezze meg az oldalakat, tehát 4 pici pixel alkosson egyetlen 1 "virtuális" pixelt, így sokkal magasabb iso-t is bírva, ami végeredményben lehet, jobbat eredményezne akkor is, ha mindkét képet leméretezem mondjuk 1920-ra, vagy még kisebbre, webre. Nem láttam még tesztet arról, melyik módszer a jobb: ha egy nagy MP-s képet leméretezünk kicsire, vagy ha eleve kisebb RAW-t lő az ember a szenzor adta nagyobb magas iso-tűrő képességgel (és még azt is lentebb viszi ugyanúgy). A D800 pixelszinten nem valami nagyágyú zajban, mégis eszement magas pontot kapott DxO zajteszten, mert ők nem pixelszinten nézik a zajt, hanem kisebb, leméretezett képen. De ezt már beszéltük itt sokat. Egyelőre én is így használom és jó, igen. :K De lehet, egy ilyen hardveres felbontásmókolás szenzor szinten többet adna. Low-light szituban kevés MP-vel lehetne darálni, vagy fénynél 2x annyi fps-el, stúdióban pedig csak átkapcsol az ember menüből a nagy megapixel módra és kész.

Na de most csak belelógott a bilibe a kezem, fel kellene ébredni.. :U

Egy szó mint száz, nyomassátok a video-t, ismerkedjetek ezekkel, stb, de azért ha valaki vesz egy tükrös vázat többszázezerért, könyörgöm, egyszer olvassa már el a használati útmutatót (RTFM) és ne égesse azzal magát, hogy azt sem tudja, hogyan kell a vázzal video-zni. :U Mert a béna képekért nem lehet hibáztatni senkit, ez adottság kérdése, hogy van-e szépérzéke, türelme, stb. Egyik jobb, másik gyengébb, bumm. Ki milyen. De a lustaságra vagy a "beletojok"-ra nincs mentség szvsz. Ezért fogtam a fejem..

Szerk:
@ spanyoll: ja. Ami üzletpolitika mellesleg izmosan suxxxxx - így gondolom. :((

[ Szerkesztve ]

(#15547) fury71 válasza #40935168 (#15546) üzenetére


fury71
aktív tag

Én alapból nem vagyok híve a DSLR alapú video-zásnak. Családra, barátnőre, kirándulásra vennék valami combos kis modern kamerát, tele funkciókkal, jó zoomátfogással, képstabi, jó szenzor és gyönyörű kép és ha tele lennék,

Mondjuk nem annyira combos, de nekem egy Panasonic SD90 van videózni. Mindenre elég, gyenge fényben kicsit vérszegény de vállalható a képe, de nagyon könnyen kezelhető és atom stabil a rázkódásvédelme még kézbe tartva is . Fotózni, na azt nem ajánlom vele. Éppen ezért vettem DSLR-t

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#15548) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Most hogy szabadságon vagyok gondoltam szánok egy kis időt a Focal progira. A Tami 17-50-et hagytam pihenni és felcsaptam a 12-24 f/4-et. 3 mérést végeztem el egymás után 12mm-en és mindhárom alkalommal -8-as értéket kaptam. Mivel UWA így ez eddig nem tűnt fel, lehet azért, mert mindig rekeszeltem f/8-ig?
Letesztelem másik végén is, kíváncsi vagyok mit kapok.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15549) #40935168 válasza fury71 (#15547) üzenetére


#40935168
törölt tag

Valahogy én is így látom. A DSLR video-zás szerintem csak vagy nagyon komolyan csinálva jó (és akkor klassz, hatásos), vagy sehogy. Én az utóbbiba tartozom. "Bohóckodni" vagy bénázni vele elég könnyű, akkor pedig már egy általad is említett rendes kamera értékelhetőbb eredményt ad számomra.

(#15550) #40935168 válasza Real_Necro (#15548) üzenetére


#40935168
törölt tag

Sztem a 12+f8 lesz :D Az azért szép nagy DOF..

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.