Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) psycroptic válasza m3ss (#15650) üzenetére


psycroptic
őstag

Köszi! Na ez eszembe sem jutott, még jó hogy van az obin kapcsoló és akkor nem kell a menüben turkálni.

PSNID: Tomy83PS

(#15652) m3ss válasza psycroptic (#15651) üzenetére


m3ss
veterán

menuben nem kell, vagy d5100-on menuben lenne ez? d90, d70, d300-on balkeznel, obi bajonett mellett van egy ilyen kapcsolo. en azt jobban szerettem ilyenre, obin levo af/mf kapcsolokkal sokszor elallitottam veletlen a fokuszt...mondjuk tolokapcsolos sigmaknal nem is nehez ezt osszehozni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#15653) psycroptic válasza m3ss (#15652) üzenetére


psycroptic
őstag

D5100-on nincs a vázon ilyen kapcsoló :( Sokat kell a menüben tökölni, mert csak egy programozható gombja van.

PSNID: Tomy83PS

(#15654) Byk01 válasza m3ss (#15652) üzenetére


Byk01
senior tag

Ez a kapcsoló nem a motoros vázak sajátja?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#15655) m3ss válasza Byk01 (#15654) üzenetére


m3ss
veterán

valoban, most nezem en is kepeken...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#15656) hotkar válasza m3ss (#15655) üzenetére


hotkar
aktív tag

Ha beépített motoros obija van, akkor az obin lévő kapcsolót kell M-be tenni, más lehetősége nincs a D5xxx vázakon. De az elég is.

[ Szerkesztve ]

(#15657) negyedes válasza psycroptic (#15649) üzenetére


negyedes
addikt

focus lock nem segit ezen?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#15658) psycroptic válasza negyedes (#15657) üzenetére


psycroptic
őstag

Az nálam amúgy sem működne, mert áttettem arra a gombra a fókuszt.

PSNID: Tomy83PS

(#15659) Chance válasza szeva000 (#15646) üzenetére


Chance
tag

Köszi a tanácsot, de a d90-et is nemrég szereztem, szóval nem túl esélyes a váltás, pláne nem felső kategóriára. Elhiszem, hogy jó a Nikon, de azért 150 helyett 240 az már nagyon nem mindegy. Én úgy gondolom, hogy hobbira 240-es üveg nagyon luxus, igazából már a 150 is tűréshatár az én értékrendem szerint.

@Eperkutyus, iRico
Köszi nektek is!

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#15660) Elektrosokk válasza Chance (#15659) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én használtam a sigma korábbi verzióját, azon a fókusz lassabb jóval, bár téveszteni nálam nem tévesztett, portrézni is szoktam vele, kevés fényben nem túl acélos a fókusz, de azért bőven használható szinten van, a képminősége meg brilliáns. szóval árérték arányban a legjobb szerintem. (a nikont nem próbáltam)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15661) Chance válasza Elektrosokk (#15660) üzenetére


Chance
tag

:R
Ilyesmi választ vártam, köszi!

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#15662) szeva000 válasza Chance (#15659) üzenetére


szeva000
addikt

D90 egy nagyon jó váz,ott nem nagyon lesz problémád valószínű..Néha én is visszasírom :)
De a sigma fókuszát ne hasonlítsd össze egy nikkoréval...Főleg gyengébb fényviszonyok mellett leszel bajban majd...Ha neked ez nem gond és vázcseréd sem mostanában lesz,akkor nyugodtan vedd meg.

(#15663) aleister válasza szeva000 (#15662) üzenetére


aleister
veterán

Ha neki makróra kell, ott nem lesznek gyenge fényviszonyok. Pontosabban nem lehetnek, akkor már régen rossz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15664) Larry303 válasza aleister (#15663) üzenetére


Larry303
addikt

illetve makrozni sztem 50/50 Lv ban fog, ott meg nincs hiba...
makrozni követővel pedig még a nikkorral sem egyzserű...legalábbis nekem nem volt az :DDD

akcio macrozás sztem számomra elég nehéz műfaj

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#15665) MC Pite válasza psycroptic (#15653) üzenetére


MC Pite
veterán

Az alapképen, menübe lépés nélkül tudsz mf és a különböző af módok között váltani.

És/vagy AF-L.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#15666) psycroptic válasza MC Pite (#15665) üzenetére


psycroptic
őstag

Ha z -i- gombosra gondolsz az már nekem menü... :DDD

PSNID: Tomy83PS

(#15667) aleister válasza Larry303 (#15664) üzenetére


aleister
veterán

Számomra is. :)
Én már a rovar stackingolást is nehezen tudom elképzelni. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15668) MC Pite válasza psycroptic (#15666) üzenetére


MC Pite
veterán

Ja hogy az neked a sok? :) Egy i és talán 3* le, azaz 1".

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#15669) Larry303 válasza aleister (#15667) üzenetére


Larry303
addikt

az még szvsz egyszerűbb ha 1-2 másodpercig mozdulatlan...de amikor keresőben vadászom a repkedő-futkározó ellenfelem :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#15670) forceberg válasza aleister (#15667) üzenetére


forceberg
veterán

Meg kell gagyasztani a pillanatot, több percre! :K

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#15671) aleister válasza forceberg (#15670) üzenetére


aleister
veterán

Gagyagsztani? :)
Na majd szombaton megmutatom, hogy én hogy szoktam a perceket meggagyasztani. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15672) forceberg válasza Chance (#15661) üzenetére


forceberg
veterán

Teljesen használható minden makróobi, aki csak sír, az azért sír, mert nem tudja kihasználni.
A végeredmény a lényeg ebben a kategóriában :D

(#15671) aleister: F

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#15673) psycroptic válasza MC Pite (#15668) üzenetére


psycroptic
őstag

Nem sok, de lényegesen több, mintha kiraktak volna egy gombot... :)

PSNID: Tomy83PS

(#15674) phaseOne


phaseOne
tag

Sziasztok,

nincs itt véletlen valaki akinek van olyan pocketwizard, vagy más vakukioldó a birtokában amivel a gépről lehet beállítani a vakukat...
és esetleg hozzáfér 4 csatornás oszcilloszkóphoz, vagy netán logikai analizátorhoz? :D

[ Szerkesztve ]

(#15675) Mercutio_ válasza Larry303 (#15669) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sniper mode ON :DDD

forceberg: szerintem Füredre gondol ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15676) Tonyk


Tonyk
veterán

Találtam a szerver szobában egy Oki LED-es nyomtatóhoz egy csomó LED Lens Cleaner nevű Ethanol tartalmú tisztítókendőt. Szerintetek használható ez pl. SOS obi tisztításához? Vagy maradjon a jó öreg mikroszálas kendő + lehelgetés?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15677) aleister válasza phaseOne (#15674) üzenetére


aleister
veterán

Szia!

Sima kioldóm van. Tehát nem TTL, hanem ad egy elsütés jelet, amire elvillan simán az előre beállított vaku.
Ilyen is jó?

Spannak van oszcilloszkópja, de ezen csak egyetlen tüske van, ami a kioldásra adja a jelet. Innét kezdve nemigen lehet rajta mit mérni. :)

Mit szeretnél konkrétan mérni?

Lehet, hogy ezt a vakus topikba kéne.

(#15675) Mercutio_:

Igen, arra.
FB elírta a fagyasztani szót, és ezen vidultam egy sort. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15678) phaseOne válasza aleister (#15677) üzenetére


phaseOne
tag

azt szeretném valójában tudni, hogy mikor egy olyan kioldó aminek az adó egységén be lehet állítani a vaku teljesítményét, elsüti a vakut (nem iTTL-el csak manuálisan) akkor az adó egység mit mond a vakunak hogy az teszem azt 1/8-al vagy 1/16-dal stb süljön el. a sima kioldón tényleg nem tudnánk sok mindent mérni, nem egy bonyolult lelki világú szerkezet, de köszönöm :)

kutattam google-el nagyon sokat, de nem igazán találtam erre választ :(
arra gondoltam hogy sulis projectnek egy ilyen távkioldót építenék, nem tűnik olyan drágának anyagköltséget tekintve. még tizede sem lenne a pw-nak (mondjuk iTTL nem is lenne), viszont ezek nélkül az adatok nélkül nehéz lesz...

igazából én itt hozzáférek ilyen eszközökhöz (oszci, la), tehát ha Bp-en van valakinek ilyesmi kioldó kölcsön 1-2 napra akkor az is remek lenne.

lehet vakus topikba kéne, de fontos hogy nikon legyen, meg ezt többen is olvassák.

(#15679) Digger válasza phaseOne (#15678) üzenetére


Digger
senior tag

Szerintem kicsit nagy fába vágod a fejszédet!
A Nikon CLS által használt protokollt kellene visszafejtened hozzá. Nem lehetetlen, de nem lehet könnyű! A Yongnuonak például többé kevésbé sikerült, de gondolom ott azért volt hozzá némi háttér és erőforrás.
Ha sikerül is megcsinálnod, akkor tulajdonképpen egy YN-622N-TX szerű valamit építenél!

(#15680) aleister válasza phaseOne (#15678) üzenetére


aleister
veterán

Értem.
Ehhez valóban TTL kioldó fog kelleni. Nem tudom, hogy lenne-e ilyen bárkinek is a topicból. Régebben elég drágák voltak az ilyen triggerek. Nemrég a YN* dobott ki egy egész olcsó megoldást erre.
A pontos típust Ropi tudja megmondani.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15681) phaseOne válasza Digger (#15679) üzenetére


phaseOne
tag

neeem :N
pont ezért tettem le az iTTL-ről. mert két irányú kommunikációt igényel, ami egy vakuval még abszolút megoldható de többet már általam ismeretlen nikon szabvány szerint multiplexelni kell, és elég reménytelen.
ehhez kell annyi ember odakinn.

az hogy távolról megmondom manuálisan a vakunak, hogy mennyivel süljön el az egy fix szekvencia, amit a megfelelő gyártók már nagyon jól kikísérleteztek. én ezt lemérem, lekódolom, és indul a mandula. nem olyan nehéz.

aleister:

bizony, és még most sem mondanám őket occonak sajnos. remélem valaki akinek van ilyen olvassa majd :)
nekem nem hiányozna az iTTL nagyon, (a sima TTL-el meg nem működik az sb700-am) és még a projectemből is valami értelmes születne, gondoltam h beépítek optikai kaput, meg hangérzékeny vaku elsütőt is, hiszen ha lúd legyen kövér :))

[ Szerkesztve ]

(#15682) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

70-80K max 100K-ig keresek új nikon gépet.
Tudtok valamit ajánlani?

20 éve a Prohardveren

(#15683) Vikthor válasza odrif (#15682) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ez D3100-as szint lesz vagy D3200...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15684) Vikthor válasza odrif (#15682) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Íme

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15685) L4mie válasza odrif (#15682) üzenetére


L4mie
veterán

VAGY bridge

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#15686) odrif válasza Vikthor (#15684) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm. Ilyesmire gondoltam.
Akkor ez ajánlott?

20 éve a Prohardveren

(#15687) Vikthor válasza L4mie (#15685) üzenetére


Vikthor
nagyúr

tiltanám be az összes bridge készüléket, bár HX100V-m van jelenleg, de annyira gyatra a szenzoruk, képminőség is béka feneke alatt, lassú fókusz, kevés fényerő... APS-C a nagyon minimum még kezdőknek is.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15688) L4mie válasza odrif (#15686) üzenetére


L4mie
veterán

a kérdés:
kell-e mellé objektív, ha igen akkor milyen, és mindenképpen újat akarsz-e vagy megelégszel a jóminőségű használttal, etc etc etc. amúgy meg a fő kérdés...mire kell?

amúgy belépőnek ennyiért ajánlott a 3100, talán még olcsóbban is hozzá lehet jutni.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#15689) dabgergo


dabgergo
őstag

Használ valaki itt back button AF-t?

Annyi lenne a kérdésem h sportfotózásnál mozgó tárgy esetében gyakorlatilag annyit kell csinálni h hüvelykujjal folyamatosan nyomom a AF-ON-t és közben exponálok sorozatban? (Feltételezve h az az AF AF-C-re van állítva).

(#15690) indigo válasza dabgergo (#15689) üzenetére


indigo
aktív tag

Igen.

(#15691) Gulyopapa válasza Vikthor (#15687) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Egyetértek.
Bridge gépet semmiképp se vegyen.
A legolcsóbb - akár használtan is - tükrös gép is jobb mint egy bridge.
Vagyis, vannak már jó MILC-ek is éppen...

(#15692) odrif válasza L4mie (#15688) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Igazság szerint édesapámnak lenne 60. születésnapra, aki szeret fényképezni.
Ezért gondoltam mondjuk erre. Abszolút nem profi fotós, teljesen amatőr.

20 éve a Prohardveren

(#15693) Gulyopapa válasza odrif (#15692) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Jó lesz ez neki.
Van automata módja is.
Csak kattintgatni kell és jönnek a fotók.
Ha meg picit utánaolvas, belemélyed, akár igazi jó fotókat is lőhet vele.

[ Szerkesztve ]

(#15694) L4mie válasza odrif (#15692) üzenetére


L4mie
veterán

Erre annyit tudok mondani, hogy nekem ilyen volt 3 éve az első DSLR-em elégedett voltam vele :)
jó belépő masina :D esetleg vadászhatsz még újból 18-105-s objektívvel ami drágább lesz, de sokkal jobban kiszolgálja az igényeket, amire figyelj, hogy 3 év garancia legyen a vázra, objektívre 1 év van minden esetben.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#15695) dabgergo válasza indigo (#15690) üzenetére


dabgergo
őstag

Thx!

(#15696) Digger válasza phaseOne (#15681) üzenetére


Digger
senior tag

Nem vagyok biztos benne, hogy az iTTL kétirányú kommunikációval megy a vaku és a fényképezőgép között!
Az iTTL vaku egy IGBT tranzisztorral kapcsolja a kondi feszültségét a vakucsőre. A fényerőt pedig úgy szabályozza, hogy adott időben lekapcsolja azt. Ha nagyobb fényerő kell, akkor hosszabb ideig világít a cső, ha kisebb, akkor rövidebb ideig, mert a tranzisztor lekapcsolja az energiát. Ezért gondolom, hogy nem feltétlenül kell az iTTL megvalósításához kétirányú kommunikáció, sőt ha nem tévedek valószínűsíthető az egyirányú kapcsolat. A vezérlő fényszekvencia, vagy a rádión kiküldött parancs már tartalmazza a villanás hosszát is, amivel a fényerőt szabályozza, sőt, tartalmaznia kell a csoportok vezérlését is, külön-külön.
Persze lehet, hogy tévedek a működés mikéntjéről, de mindenesetre, nem olyan egyszerű egy ilyen kütyüt megvalósítani. Ezt a protokollt kell felderíteni, ami nem lesz egyszerű dolog, de megvalósítható és szép feladat!
Ha valakinek van erről infója, az ne tartsa magában!

(#15697) odrif


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm a válaszokat! :R

20 éve a Prohardveren

(#15698) imyourfriend válasza Gulyopapa (#15693) üzenetére


imyourfriend
őstag

+1, sokkal jobban fejleszthető egy belépő tükrös (pl D3100+18-55VR kombó) mint egy más kategóriában lévő, ráadásul már a D3100 egész jó áron kapható.

(#15699) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!
A napokban fogok vásárolni új gépet, a D3300 és a D5200 között gondolkozom. Előbbi egy tízessel olcsóbb volna, utóbbinak egyértelmű előnyei vannak. Azonban a D3200 szenzora előtt tapasztalatom szerint nem teljesített már olyan jól a régi 18-55 (nem szolgálta ki a 24 mpxet). Azt mondják, hogy az új kitobi már az új szenzorokra van tervezve, plusz ugye AA szűrő sincs már a D3300-ban. Ti melyiket ajánlanátok? Lenne mellette fix obi, de szeretném a kitobit is használni, mert nem egy rossz lencse az árához képest. Főleg a 18-as végén használnám értelemszerűen.

(#15700) #40935168 válasza -Valinas- (#15699) üzenetére


#40935168
törölt tag

Egy 24 megapixeles DX váz pixelsűrűsége durván 54 megapixelt adna FX-en. Szerinted az új DX kitobik (vagy egyáltalán, BÁRMILYEN obi) ezt kirajzolja ? :U

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.