Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) szeva000 válasza m3ss (#15298) üzenetére


szeva000
addikt

hogy érthetőbb legyen és látható :)
Itt látni a -1-es értéken 100mm-en....de ha megnézed +4-en,annyira jó a karakterisztika,hogy minimális eltérés van -1-hez képest is.Valószínű ezért is nem láttam meg.De majd még tényleg megcsinálom normális távolságon is a mérést.

(#15302) imyourfriend válasza szeva000 (#15297) üzenetére


imyourfriend
őstag

Jól szuperál nálam is a 24-85VR. Ár/érték arányban talán az egyik legjobb darab, ráadásul némi utómunkával használható 24mm-en is. ;] :P

(#15303) m3ss válasza szeva000 (#15301) üzenetére


m3ss
veterán

nem tudom focal hogy mukodik pontosan, de ezek a -1, +4 adatok a vazban levo focus adjustment ertekei, ugye? csak mert d300-on +-5 kulonbseg az eleg sok volt...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#15304) szeva000 válasza m3ss (#15303) üzenetére


szeva000
addikt

persze,itt is a -20-al kezdün és +20-al végzünk,onnan kell majd még pontosítani.De ahogy látni ez inkább objektív függő jobban...Ha megnézzük a 24-85-öt,ott már -1 és +4 lehet bajosabb lenne.
Itt a 70-200-on gyakorlatilag semmi,mivel 100mm-en is ugyanaz mérhető szinte.

(#15305) #40935168 válasza szeva000 (#15297) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én a sharpness-t nem fókuszra értettem, de nyilván az is beleszól - főleg, ha mellélő. :DD Jó kis ábrák. Próbáltad azt, hogy megismétled ? Vagy Focal több ismétlésből kalkulál ki egy adott értéket ? (Nehogy az legyen, hogy a +4-es érték egy pillanatnyi, de az esetek 25%-ában jön csak elő például, amúgy meg +6 vagy +2 kéne neki, esetleg semmi). Nem ismerem a progit még. Leszedtem, de nem néztem. Érdekes. :K

(#15306) szeva000 válasza #40935168 (#15305) üzenetére


szeva000
addikt

Itt bizta jól kalkulált sztem,mert kért újra expót többször is-6 és +6 között...gondolom nem véletlen mért mégegyszer.
Amúgy a taminál vagy 20X mért újra...alkalmatlanná nyilvánítottam szegényt aztán :D
De ahogy néztem az a 70-200 nem igazán lő félre...nem tampon ez :P
Majd azért megcsinálom újra,én is kíváncsi vagyok mit mér majd újra...és belövöm normálisan a 10m távolságot is :)

[ Szerkesztve ]

(#15307) #40935168 válasza szeva000 (#15306) üzenetére


#40935168
törölt tag

Aha, az úgy ügyes és okos. :K Egyébként örülök, hogy kihoztad ezt a 3rd party fikázást a fókuszra és végre "tudományosan" alátámasztva. Standard zoomnak megtartom a Tamit, mert megszoktam. De hogy több nem-Nikkor üvegem nekem soha nem lesz már, az is biztos. És ilyenkor, mikor ilyeneket olvasok, megnyugszom, hogy oké, nem én vagyok a helikopter.

[ Szerkesztve ]

(#15308) szeva000 válasza #40935168 (#15307) üzenetére


szeva000
addikt

Hááát asszem ebben egyet is értünk még sokáig :D
Az a baj, a tamit nem mentettem le a már kb.30-ik mérés után és csak egyre rosszabb volt...azután már megint újra akart mérni...nah,mondom nincs tovább :D
Értelmetlen...ami verőfényes napsütésben ilyen szinten téveszt,az nem objektív,hanem kalap sz*r.
Nem beszélve,hogy órákig szórakoztam vele a semmiért...A nikkorokat símán be lehetett lőni,főleg a 24-85-öt.Ott tényleg még újramérés is csak 1 volt,a végleges...ennyi.(a 24-85-öt leteszteltem gyenge fény mellett is,ugyanez lett a kalibráció eredménye)

Majd a TC-20EIII-al is megmérem....De fogadni merek,ott sem lesz tévesztés csak minimális.

Itt látni,hogy a 70-200-al hol mért újra a szoftver...-2 és +9 között.

[ Szerkesztve ]

(#15309) #40935168 válasza szeva000 (#15308) üzenetére


#40935168
törölt tag

Aha. Jóóóó kis progi ez ám :) Az én Tamim napsütésben, jó időben nem téveszt. Tényleg pontos. Beltérben már jó(nak tartott) fények mellett is romlik kicsit, pl. stúdióban is 10-ből 2 mellé. Nem is fogom ott használni többet szerintem. Azért még mielőtt a többiek félreértenék a dolgot, nem sznobizmus van itt, hanem konkrétan nagyfelbontású vázon sztem jobban kijönnek az AF hibák, ha 100% nézetben vagy. Jobban megmutatja, mi marad éles, mi nem, hol a fókuszsík. Tehát jobban kell teljesítenie bármilyen üvegnek is rajta.

(#15310) aleister válasza szeva000 (#15306) üzenetére


aleister
veterán

Az a baj, hogy -azok miatt, amit mondtál- egy zúmnál nem tudom mennyire használható egyetlen eltolási érték. Ilyet kéne minden gyártónak kiadni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15311) #40935168 válasza aleister (#15310) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hát vagy el lehet dobni a déhaccázat és jön az ödémahárom meg a hatdé meg ezek. :DDD Csak azt nem tudom, hogy ha mondjuk 70-re adsz neki azon -5-öt, 200-ra meg +5-öt az AF micro adjust-ban, akkor a váz a többi gyutávhoz lineárisan számol egy köztes értéket, teszem azt, a felénél, 135mm-en kapna nullát ?

A Sigma dokk az AF námbör ván problémára ad választ. Námbör tú inkonzisztenciára (random elé-mögé lövésre) nem.

[ Szerkesztve ]

(#15312) szeva000 válasza aleister (#15310) üzenetére


szeva000
addikt

A nikkornál úgy látom,hogy símán jó az egy eltolási érték is....De ahogy aleister is írja,a sigma okossága sem segít a félrefókuszálásokon....mert a tamim is abban szenved...ha épp kedve van,akkor tűéles...csak lassacskán kb 10% ilyen,a d600-on :)
a sigma 70-200 szintén zenész volt...Ott mondjuk jóval jobb volt a helyzet...
A nikkor 70-200-nál meg vadásznom kell a rossz fókuszt :D

[ Szerkesztve ]

(#15313) aleister válasza szeva000 (#15312) üzenetére


aleister
veterán

Gondolom Eperkutyust akartál írni.:)

Lentebb említetted, hogy 5 eltolásnyi különbség volt a 2 vége között. Akkor mégsem annyira jó ez az egy beállítható offset. Ebben el kell ismerni, hogy jobb a Canon.

A szép az egészben, hogy a szerviznek van ilyen dokkolója. Azon keresztül kalibrálnak obit. Tehát elvileg, ha nem az a jelenség, mint neked a Tamron 90-nnél, akkor pontossá tehetőnek kellene lennie az obiknak.

Bár a 35-ös már bebizonyította ennek az ellenkezőjét. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15314) #40935168 válasza aleister (#15313) üzenetére


#40935168
törölt tag

Neki írtad de én erre reflektálok: szerintem is belövi a szerviz a két végét egyformára (és pár főbb köztes értéket) és kész. Onnantól kezdve 1 érték is lefedi az egész obit. Csak egyenlő mértékben térjenek (vagy ne térjenek) el a nullától a különböző gyutávokon. Erre képes a szerviz, idegen vázzal is. Hiszen az eltérést relatívan, az egyes gyutávokhoz képest kell ugyanarra belőni, nem abszolút értékben.

Tehát ha teszemazt, 70-en kér az üveg -1-et szeva000-nál, ami nálam lehet kérne -3-at, vagy +2-t, mert máshova esik a bajonett pár századmilivel, passz, tökmindegy, melyik vázhoz lövik. Mondhatja azt simán a szervizesnek, hogy 70-en jó az üveg, ahhoz lőjék a többi 2-3-4 főbb gyutáv AF offset értékét is és kész.

Innentől aztán a 70-re beállított váz szeva000-nál -1-el az egész üvegre jó, akárcsak nálam az obijára beállított más érték.

A ciki ezekben csak az (és ez a kanyont is érinti, meg úgy mindenkit), hogy illene ezt évente eljátszani. Hőtágulások, kopások, használat, stb.. és szépen másznak el annyit pont a lencsetagok, nyilván teljesen egészséges határon belül, hogy 1-2-3 év múlva mást adjon az üveg. És akkor elölről az egész. Kinézni egy nullához közel eső AFFT értékű gyutávot és ahhoz "hozzáhozni" a többi gyutávot, megint homogénre az eltérések mértékét (tehát gyutávok között delta nullára).

Erre zseniális a Sigma dokkoló. :K Csak azzal nem tud mit kezdeni, hogy pontosra lőttnél is 10-ből 2 elé vagy mögé, amilyen kedve van éppen. Tamira ugyanez. A focus shiftet sem kezeli, mert az lenne egy harmadik tengely, a rekesz. Most csak két dolgot lehet vele belőni: X gyutávokra pár főbb fókusztávolságot. Ez shift mentes obinál jó, shiftesnél kellene még rekeszre is végigkalibrálni őket, de legalább két rekeszre, a töktág 2.8 és f/5.6 közöttre mondjuk. Csak ez embertelen mennyiségű lövés lenne már.

4 gyutávra 4 fókusztáv offsetet megadni: 16 lövés. Shift miatt (ha olyan a konstrukció) akár csak két plussz rekeszértéket bevezetni ezekhez (egyetlen helyett, ami nincs is most), máris 32 lövés. :U

A röhej az egészben, hogy akinek elég a lassabb kontraszt alapú fókusz, az tehet magasról a teljes történetre úgy ahogy van. Egyes Sony vázak például. Az AA filter nélküli 36MP-s A7R-hez nagyon nem volt hülye a Sony, hogy kontraszt alapú AF rendszert tett alá. Úgysem sebességbajnok lesz az a váz, tudták ők is, stúdióba és természetre, meg átlag portrékra pedig bőven jó a kontraszt alapú fókusz is. Akinek meg kell a gyorsabb lövészet, ott a fázisalapon lövő A7 a 24MP-vel. Nagyon nem hülyék. :N

(#15315) szeva000 válasza aleister (#15313) üzenetére


szeva000
addikt

igen azt :D
A sigma 50-500 érdekes tészta a d600-on,mert tényleg úgy 250mm-ig full tökéletes,azután mintha elvágták volna.Eltűnik az élesség.
D90-en végig tökéletes természetesen ekv 750-en is :D

(#15316) negyedes válasza #40935168 (#15314) üzenetére


negyedes
addikt

Ha mar felhoztad ezt az obikalibralast, ha most veszek egy sigma 17-70es uveget a D3100 es hozza kalibraltatom. de jovore veszek egy D7100-at akkor az uj vazhoz is hozza kell kalibralni?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#15317) #40935168 válasza negyedes (#15316) üzenetére


#40935168
törölt tag

Érdemes, igen. Még márkán belül is.. ha van egy obim, ami nálam kér akármennyit is, aleister ugyanilyen vázán pl. mást kérne - jó eséllyel. Még jobb eséllyel igencsak közel lennének a két vázon ugyanennek az obinak az értékei egymáshoz, de sztem lenne minimális eltérés.

Az is érdekes, hogy JohnyBlue a napokban tesztelte D7000-en a 24-70-es Tamimat és összevissza a habokba lőtt vele mindenfélét, csak jót nem. Front, back, nonstop. Nálam meg némi rakoncátlankodást leszámítva (gyengébb fénynél) teljesen oké, nappal, erős fénynél meg konkrétan tök telibe minden.

[ Szerkesztve ]

(#15318) szeva000 válasza #40935168 (#15317) üzenetére


szeva000
addikt

csak a magyar obikalibrálás árain ne lepődjetek meg :D
A haverom kb másfél éve akarta a tamiját itthon kalibráltatni...A Camera Kft-nél vállalták volna....szerény 65000ft körüli összegért :D :D :D
Rohadjak meg,ha ezek normálisak :D

[ Szerkesztve ]

(#15319) Kleroo válasza szeva000 (#15312) üzenetére


Kleroo
veterán

A Sigma 70-200 OS?
Nekem a legmegbízhatóbb obim(Non OS, HSM1), pedig 90%-ban 2.8-on nyúzom.
A 90mm-es tampon nekem is totál szeszély. Bár azért nem vészes, csak észben kell tartani nyitott rekesznél, és nem csak otthon megelpődni... :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15320) #40935168 válasza szeva000 (#15318) üzenetére


#40935168
törölt tag

Az úgy elég szenya. De ezért jó Tamira az 5 év gar. Viszont a random elé-mögével (inkonzisztenciával, és ezt a szót úgy imádom) a rohadt szerviz sem tud mit kezdeni.. :U Az inkonzisztens obik szimlán el vannak baxva. Úgy ahogy írom. Valami hiányzik a reverse-engineered AF rutinjukból, ami fázisalapú AF létére olyan pontosan és ugyanoda viszi újrafókuszáláskor az üveget, mint a gyári. Tehát nem tévesztget, mikor olyan a kedve. :)

(#15321) szeva000 válasza Kleroo (#15319) üzenetére


szeva000
addikt

Igan egy non os HSM Macro volt...de azt el is adtam gyorsan...DX-vázakon mind rendben volt szinte..az 50-500-meg főleg...Az itt is rendben van...valami más miatt veszik el az élesség 250-től...(250-től leesik a quality focus 1000-1300 közé...)addig ilyen:

A tamron meg egy lom a d600-on...Bár a d90-en is tévesztett rendesen...itt meg az a csoda,ha nem téved :)

[ Szerkesztve ]

(#15322) szeva000 válasza #40935168 (#15320) üzenetére


szeva000
addikt

És az a baj,hogy ezek hiányozni is fognak,sőőt egyre rosszabb lesz lehet,mert a nikon és a canon sem fog kiadni ilyen adatokat nekik,hogy megoldják ezeket a problémákat :)
Akkor ki venne nikkort? :D
5év gar meg nekem nem kell...abból 1évet ilyen miatt gariban állna :D majd úgy is szétverném :D :D

[ Szerkesztve ]

(#15323) Gulyopapa válasza szeva000 (#15318) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Az kizárt.
Elnéztetek egy 0-át ...

(#15324) szeva000 válasza Gulyopapa (#15323) üzenetére


szeva000
addikt

nem kizárt...nekem mutatta az árajánlatot,sőt mailt is átküldte anno :D
én is lestem ki a fejemből :D :D

(#15325) #40935168 válasza szeva000 (#15322) üzenetére


#40935168
törölt tag

Azért nagyon sok embernek jó ez, mert mégiscsak olykor feleannyiba (se) kerülnek, meg ugye nem mindenki 24MP-n lődöz. De a jövőben tény, hogy minél jobban nő a felbontás, annál inkább lesz kritikus a jó fókusz szvsz.

(#15326) Kleroo válasza szeva000 (#15321) üzenetére


Kleroo
veterán

Pontosabban a kérdésemre a válasz akkor nem. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15327) szeva000 válasza #40935168 (#15325) üzenetére


szeva000
addikt

Hááát fele annyiba???én a nikkor 70-200VR2-t franciában zsír újként vettem 497000-ért(2év garral)....Én nem tehetek arról,hogy itthon van vagy 650e.
Nézegettem én itthon is...de 500-ért lelomolt hulladékokat akartak adni.....

Kleroo : jajj..most néztem...OS-t kérdezted :D

[ Szerkesztve ]

(#15328) #40935168 válasza szeva000 (#15327) üzenetére


#40935168
törölt tag

Luxemburgit követek eBay-en, minden tiszta, új, oridzsi. Egy nagy logisztikai központból küldik direktben, ki sem bontják, semmi. Papírok oké, eladó értékelése tiptop. Az is 500 körül van (+ posta). Sok van, már vagy egy éve folyamatosan árulják a VR2-ket.

[ Szerkesztve ]

(#15329) Gulyopapa válasza #40935168 (#15328) üzenetére


Gulyopapa
addikt

De jó nektek hogy fél millás objektíveket követhettek.
Én a 6 gyerekkel örülök hogy egyáltalán van egy normális vázam, obim :)
Minden pénzt elvisznek :DDD mint a sáskák, lerágják rólad a ruhát

[ Szerkesztve ]

(#15330) #40935168 válasza Gulyopapa (#15329) üzenetére


#40935168
törölt tag

Követheted Te is, semmi akadálya. Opera böngészőt ha becsukod, megőrzi a megnyitott ablakokat. Most nekem 27 van nyitva és mindig is ennyi van itt, követek pár oldalt, semmi extra. Ehhez nem kell pénz. Csak egy internet kapcsolatnyi ;)

(#15331) szeva000 válasza Gulyopapa (#15329) üzenetére


szeva000
addikt

sztem kellene még mellé és lenne egy új fociválogatott :D
Deháát ki erőltette rád,hogy ennyi legyen? :F :)
Mi ott tartunk,hogy ne is legyen,vétek ideszületni :W

(#15332) Kleroo válasza Gulyopapa (#15329) üzenetére


Kleroo
veterán

Azért a D7100+85 1.8G sem éppen a belépőváz@kitobi kategória :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15333) atok666 válasza szeva000 (#15331) üzenetére


atok666
őstag

A gyerek a legjobb dolog ami tortenhet veled :)

Atok

Miert nem inkabb 300/4+tc1.4?

[ Szerkesztve ]

(#15334) Gulyopapa válasza #40935168 (#15330) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Úgy értem hogy te meg is tudod venni ... nem csak nézegeted :)

szeva : Nem erőltette rám senki őket.
2 házasságból vannak amúgy. Túl korán nősültem először ( 19 ).

Kleroo : Igen, a D7100 + 85 1.8 nem belépőszint, de végigjártam a ranglétrát.
Volt sok gépem már előtte ... és még lesz is, csak nem hipp-hopp ...

atok : egyetértek ... ők aranyozzák be az életünket, és ez most nem közhely :)

[ Szerkesztve ]

(#15336) dabgergo válasza *Ropi* (#15335) üzenetére


dabgergo
őstag

Szerintem illene offba tenned ezt a hozzászólást, ha pedig pénzért csinálod lehet hogy egyáltalán nincsen itt a helye...

(#15337) Gulyopapa válasza dabgergo (#15336) üzenetére


Gulyopapa
addikt

+1

(#15338) Mercutio_ válasza dabgergo (#15336) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért, a hsz-szel ellentétben megsincs olyan Nikon váz, ami telorol / tabletrol vezérelhető, így ez a hsz itt nemrreleváns? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15339) aleister válasza Mercutio_ (#15338) üzenetére


aleister
veterán

Ebben a többieknek adok igazat. Ropi krónikus offoló.:) ...de attól még szeretjük. :)

És nem a váz vezérléséről volt szó, hanem a vezérlést végző eszköz kalibrálásáról, ami itt tényleg off.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15340) #40935168


#40935168
törölt tag

Azért mindazon túl, hogy ez itt egy szakmai topic-féleség lenne, ez egyben KÖZÖSSÉG is. És én örülök, ha a közösségben vannak bizonyos témáknak szakértői, főleg, amihez pl. tökhülye vagyok. Részemről spec. elfért. Azért lássátok be, kicsit ON-abb, mintha azt írta volna be, hogy az xy típusú Yamaha csónakmotor hengerfejét hány newtonméter nyomatékkal kell ráhúzni a blokkra, de ha nem megy, szívesen megcsinálja nekünk.. :U

Ropi, akkor egy morbid: váz kijelzőt tudsz kalibrálni ? :D (Nem, ez most nem poén-kérdés) :) :U

[ Szerkesztve ]

(#15342) Mercutio_ válasza aleister (#15339) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor az obi kalibrálás is off, mert az se a váz része:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15343) *Ropi* válasza Mercutio_ (#15342) üzenetére


*Ropi*
félisten

De még mekkora off! :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15344) aleister válasza *Ropi* (#15341) üzenetére


aleister
veterán

Ne vicceskedj már Ropi!
Egyrészt nem a váz kijezőjéről volt szó. Másrészt milyen kreténnek szempont a váz kijelzőjének a színhelyessége? Komponálni jó, hisztogramot nézni jü. Ennyi. Az a megjelenítő legyen színhelyes, amin a feldolgozás történik.

A másik meg, hogy az okostelefonos és tabletes vezérlés is leginkább csak vezérlés jellegű (Te is ezt írod). A feldolgozás nem azon történik. Akkor miért fontos s színhelyessége? (költői kérdés)

De nem tudom mit pörgünk ezen. Off volt. Te is beismerted. Ennyi.
Meg kéne már tanulnod ezt a 2 off funkciót használni. ;)

(#15342) Mercutio_:
Pontosan. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#15346) #40935168 válasza aleister (#15344) üzenetére


#40935168
törölt tag

Vazze, kretennek nevezel? :D Csak a fel vilag porgott a D4-D800 azon bugjan, hogy a kijelzo sargaszoldesbe hajlik, a Nikon meg jo sunnyogos szokasa szerint behazudta mindenkinek h az ugy jo es szinhelyesebb mint a D700-D3 vazake. LoL. Kleroo kijelzojenek szinhoje az enyemhez kepest meg most is egy Antarktisz :))

(#15347) Real_Necro válasza szeva000 (#15297) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor kezdek nem csodálkozni azon, hogy napok óta nem kapok normális értékeket a Tami 17-50 kalibrálásánál. -8 és -13 között adott már ki mindenfélét. Egyik nap eljövök szabira és egész nap a tesztet fogom neki tolni, de előbb rápakolok egy Nikon üveget vázra és meglesem azzal mennyire pontos. Persze legyen szép napsütéses idő hozzá.
Kalibrálással kapcsolatban majd lehet kereslek priviben, bár most nem jut eszembe kérdés. :B ;)

Szerk.:

Amúgy azon csodálkozom, hogy szép napsütéses időben meg semmi probléma nincs. Szóval lehet még az is, hogy én bénázok el valamit.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15348) Mercutio_ válasza Real_Necro (#15347) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem lehet, biztos :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15349) Real_Necro válasza Mercutio_ (#15348) üzenetére


Real_Necro
veterán

No téged csak rossz pálinkával foglak majd talin kínálni, az tuti... ;]

Szerk.: ja, megúsztad, nem jössz... :(((

:DDD

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15350) Kleroo válasza #40935168 (#15346) üzenetére


Kleroo
veterán

Aztán utómunkánál gyakran megcserélődnek a dolgok :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.