Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) *Ropi* válasza mhorvat (#5100) üzenetére


*Ropi*
félisten

De ezzel buktad az E-TTL-t. Nézd meg a Phottix Kinght-ot, az tud E-TTL-t. Igaz, drágább is. Vagy a hónap végefelé jön ki a Phottix új E-TTL-es kioldója, várd meg azt. Szerintem még a Pocket Wizardoknak is odaver majd, ha mindazt tudja, amit olvastam róla.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5102) Flashback válasza mhorvat (#5100) üzenetére


Flashback
addikt

Adó-vevő

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5103) mhorvat válasza *Ropi* (#5101) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ez igaz. Erről a Phottix Knight-ról tudsz valami infót adni, mert nem találom így hirtelen sehol. De ha drágább, akkor lehet marad a zsinóros történet. :(

(#5104) gzola válasza *Ropi* (#5101) üzenetére


gzola
tag

amit leírt, hogy mire akarja használni ahhoz nem tudom minek E-TTL? simán be lehet lőni pár villantás után manuálisan is.

(#5105) *Ropi* válasza mhorvat (#5103) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bocsánat, elírtam a nevét, helyesen Pixel Knight.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5106) *Ropi* válasza gzola (#5104) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, igazad van. :K De ő már nagyfiú, el tudja dönteni, hogy mit szeretne. ;) Csak egy lehetőséget kínáltam neki, de hogy él-e vele, az már más kérdés. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5107) ambushka


ambushka
aktív tag

Sziasztok!

DSLR gép vásárlása előtt állok, de egyszerűen nem tudok dönteni.

Egy EOS 500D és 550D között vacillálok. A megapixel és videó felvételbeli különbségeken kívül még miben térnek el?

Nagyon hajlok egy 550D felé, de arra még spórolnom kell egy picit, viszont eléggé türelmetlen vagyok és ezért elgondolkodtam egy 500D-n is.

Mi a véleményetek? Ha esetleg nem sokat videóznék, jobban megérné egy 500D?

PSN ambushka8989

(#5108) selenge


selenge
tag

sziasztok! az lenne a kérdésem, hogy tervben van hogy vegyek egy eos 300d-t ebayen németektől... az eladó üzlet, a gépről azt írják kiállítási darab volt, majd ssajét használatban volt. 12hó garit adnak rá - érdemes e megvenni? viszont nincs hozzá obi... mikkel kompatibilis, milyen obit érdemes hozzá nézni? táj, illetve kütyük fotózásához kellene
köszi

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#5109) *Ropi* válasza ambushka (#5107) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyiket se. Várj kicsit, amíg elkezdik árulni a 600D-t, kb. egy árban lesz az 550D mostani árával. Vagy akkor vedd meg az 550D-t, mert esni fog az ára emiatt.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5110) *Ropi* válasza selenge (#5108) üzenetére


*Ropi*
félisten

Biztos, hogy az 300D? Csak mert már legalább 6 éve nem gyártják, elavult technológia...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5111) selenge válasza *Ropi* (#5110) üzenetére


selenge
tag

igen...

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#5112) ambushka válasza *Ropi* (#5109) üzenetére


ambushka
aktív tag

és a 600d mikor jön ki?

PSN ambushka8989

(#5113) johnjohn válasza ambushka (#5112) üzenetére


johnjohn
addikt

(#5114) ambushka válasza johnjohn (#5113) üzenetére


ambushka
aktív tag

hát ez közel sem olyan áron van, mint egy 550D :)

PSN ambushka8989

(#5115) johnjohn válasza ambushka (#5114) üzenetére


johnjohn
addikt

Az a helyzet, hogy nem annyiért árulják, mint amennyiért mi meg szeretnénk venni, hanem ami nekik megéri. Nem egy évre veszed, ez nem divatcikk. Várni sem érdemes, mert az előd típusok egyszer csak eltűnnek, mint az 50D és akkor már késő bánat. Egy jó váz évekig kiszolgál.

(#5116) ambushka válasza johnjohn (#5115) üzenetére


ambushka
aktív tag

értem, ezzel nincs is semmi baj, nem azért mondtam, mert drágának tartom, csak *Ropi* kolléga azt mondta, hogy várjak a fényképezőgép vásárlással, mert a 600D olyan áron lesz, mint az 550D most :)

a kérdésem így továbbra is fent áll; szerintetek egy kezdőnek, mint én megéri tovább gyűjteni egy 550D-re, vagy maradjak az 500D-nél?

illetve a videó funkciók és a 3 megapixeles különbségen kívül miben térnek még el?

PSN ambushka8989

(#5117) cOxeR válasza ambushka (#5114) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezt nem igazán értem, milyen árakat mértél össze, 10-12 ezer forint között van az árkülönbözet. Szerintem megéri azt a többletet.

[ Szerkesztve ]

(#5118) Flashback válasza ambushka (#5107) üzenetére


Flashback
addikt

[link]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5119) *Ropi* válasza ambushka (#5116) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, de én az 550D új árára gondoltam, nem a használtra / szürkeimportra. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5120) ambushka válasza Flashback (#5118) üzenetére


ambushka
aktív tag

köszönöm a segítséget!

@*Ropi*: 185 újonnan a kit :)

PSN ambushka8989

(#5121) *Ropi* válasza ambushka (#5120) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lesz az még olcsóbb is, ez csak az induló ára.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5122) cOxeR válasza ambushka (#5120) üzenetére


cOxeR
Ármester

A 185 a kitre nem magyar forrás, ebben biztos lehetsz, de vállalják a garanciát az áramosok. :)

(#5123) HegPet3


HegPet3
csendes tag

sziasztok,

vaku ügyben tudnátok abban segíteni, hogy eos 350d-hez kapok carena tz 250-es külső vakut.
szerintetek tudom hozzá használni? egyáltalán lehet?
segítségeteket nagyon megköszönném.

olyan jó lenne olcsón hozzájutni egy használható kis vakuhoz ...

(#5124) makraipeter1


makraipeter1
tag

:Y
Ebay-en egy új 550D kitobival 140.000 forint :Y
Szerintetek megéri külhonból venni, bár akkor elmegy a gari.
Ti mit gondoltok erről?

(#5125) ambushka válasza makraipeter1 (#5124) üzenetére


ambushka
aktív tag

Én is nézelődtem az angol ebayen és volt pl. egy árus akinek 28ezer pozitív értékelése volt, emellé kb 2 negatív '99 óta. Ők egy év garanciát vállalnak rá.

PSN ambushka8989

(#5126) makraipeter1


makraipeter1
tag

[link]
Szóval van itt ez is!
Kénytelen leszek ebayről rendelni :DDD

(#5127) máyköl válasza makraipeter1 (#5124) üzenetére


máyköl
veterán

Én tuti nem rendelnék külföldről ilyen értékű cuccot, csakis személyesen. Még a magyar postára se bíznám.

(#5128) cOxeR válasza makraipeter1 (#5124) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem nem éri meg vázat venni kintről, inkább itthon egy újat és mellé egy használt obit. Ha kintről megveszed, és ráfaragsz, akkor meglehetősen sokat rákölthetsz... többet, mint a különbözet, mint amit most megspórolsz. Rengeteg mindent meg lehet venni kintről sőt szinte inkább csak onnan, de szerintem a garanciavesztés, annyira nem jó móka egy váz esetében.
(#5127) máyköl
Nem az értékkel van a gond, meg azzal, hogy nem kapod meg... hanem ha szar akkor mit kezd vele?

[ Szerkesztve ]

(#5129) Z0mbi válasza máyköl (#5127) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Meh... nem kell annyira parasnak lenni. Tudni kell kitol lehet kitol nem. Akinek nincs sok pozitiv ertekelese ebben a temaban az felejtos. En UK bol szoktam rendelni. Egy fotos bolt... a sracnak van vagy 5000+ pozitiv ertekelese.. szerintetek :D
Minen mindig faszan becsomagolva, semmivel semmi gond! Viszont ha egy csokatol aki eddig si csizmat, kavedaralot adott el egyet egyet es pozitiv lett mindketto ertekeles...hat tole mar nem biztos hogy vennek 100+ os vazat...

(#5130) máyköl válasza Z0mbi (#5129) üzenetére


máyköl
veterán

Nem azért nem rendelnék külföldről, mert nem jönne meg a cucc, hanem, hogy könnyen megsérülhet, elég nagy utat tesz meg.

(#5131) makraipeter1


makraipeter1
tag

Hát engem az a 18000 pozitív értékelő könnyen meg tud győzni!
Na meg az hogy 1-3 év garancia, és 14 napon belül, pedig a ha visszaküldöm, kicseréli.

(#5132) máyköl válasza makraipeter1 (#5131) üzenetére


máyköl
veterán

A te dolgod. :)

(#5133) *Ropi* válasza makraipeter1 (#5131) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak PayPalon keresztül üzletelj, hogy ha valami gond van, vissza tudd szedni a pénzedet.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5134) Alexios válasza makraipeter1 (#5131) üzenetére


Alexios
veterán

Ahogy előttem is mondták csak Paypalon keresztül üzletelj, és akkor valószínűleg nem lesz gond. A kis sárgák pedig úgy betudják csomagolni a cuccokat, hogy volt amikor elgondolkodtam, hogy nyissam ki :DDD Az egyetlen amit meg kell gondolom szerintem az a garancia kérdése, én emiatt vettem inkább egy 500d-t itthon, mint kintről egy 550d-t:)

(#5135) Flashback válasza Alexios (#5134) üzenetére


Flashback
addikt

Szintén...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5136) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!
Milyen olcsóbb, belépőkategóriás objektíveket ajánlanátok egy EOS 500D-hez?
Cél, hogy legyen egy nagylátó (18-55) és egy 300-as tele (~75-300). Ha esetleg tudtok segíteni keresni-találni használtan, azt nagyon megköszönném!

(#5137) adamka16 válasza adamka16 (#5136) üzenetére


adamka16
őstag

esetleg egy 250-essel is kiegyeznék IS-el :B

(#5138) cOxeR válasza adamka16 (#5136) üzenetére


cOxeR
Ármester

Azt találd ki mennyit költenél a kettőre, és mire is szeretnéd használni, ezek fontosak, enélkül, nem nagyon lehet erre mit mondani.

(#5139) Klemice válasza adamka16 (#5136) üzenetére


Klemice
senior tag

Szerintem le is írtad mi kell neked... 18-55 IS meg 55-250 IS

(#5140) adamka16 válasza Klemice (#5139) üzenetére


adamka16
őstag

csak ugye ezekből használtat nem nagyon találni. 18-55-ből van 1-2 darab olyan 20e ft környékén, de 55-250-ből egy darab sincs normális áron. újonnan meg ahogy néztem 60e körül van. minőségben ezek mennyire jók? vagy érdemes sigma vagy tamron obit venni canon obik helyett?

(#5141) Klemice válasza adamka16 (#5140) üzenetére


Klemice
senior tag

Nekem 55-250 van meg mellé egy 17-70es sigma, amire én használom arra bőven jó. (hobbifotó, nyaralás, állatkert...)

(#5142) Beleczkil válasza adamka16 (#5140) üzenetére


Beleczkil
tag

Nekem is 18-50 és 55-250 van és mellé egy fix 50-es Eos 500D-hez.
Az 55-250-est vaterán rendeltem meg, zsír újat és 50000 ft volt, meg vagyok vele elégedve, nem egy több szászezres objektív, de szerintem nagyon jól használható, ha érdekel vele készült kép, szólj.
Mivel nem vagyok profi fotós, tökéletesen megfelel ez, Én maradtam a gyári Canon dolgoknál, azok tuti tökéletesen együtt működnek a Canon vázakkal.

[ Szerkesztve ]

"10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem"

(#5143) skiny83 válasza adamka16 (#5136) üzenetére


skiny83
aktív tag

Nekem a kitobi páros van, az árukat megérik de a kolléga 17-70es sigmája sokkal jobb mint a 18-55-ös kitobi. Telének még a sigma 70-300-ast tudnám ajánlani, bár nincs benne képstabi, viszont két obit kapsz: egy telét és egy makrót. Mindazonáltal én azon az állásponton vagyok, hogy jók nekem a kitobik nem cserélem őket egy közepes árú és minőségű objektívekre inkább gyűjtögetek tovább és majd veszek L-es obit.

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#5144) adamka16 válasza skiny83 (#5143) üzenetére


adamka16
őstag

Sok helyen kerestem ilyen 17-70-es sigmát én is, de sehol semmi. De majd még keresem, mert szerintem számomra is az lenne jobb. Egyébként milyen árban mozog ez a 17-70-es?
Picivel kisebb nagylátó és nagyobb a tele is mint az 55-ös.
Az alap canon 18-55 képstabi nélkül kb mennyit érhet? Ekkora átfogásnál mennyire lényeg a képstabi?
Gondolom ilyen olcsóbb kategóriás 250-300-as obit képstabi nélkül nem nagyon érdemes megvenni sem ?!
Beleczkil: ment PÜ!

[ Szerkesztve ]

(#5145) Beleczkil válasza adamka16 (#5144) üzenetére


Beleczkil
tag

Ezt csak úgy hirtelen felindulásból találtam. :D

[Sigma 17-70mm f/2.8-4.0 DC Asp IF OS HSM Macro (Canon)]

[Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG OS (Canon)]

De szerintem eléggé horror árak. :D

[ Szerkesztve ]

"10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem"

(#5146) Beleczkil


Beleczkil
tag

Melyik távkioldót javasoljátok 500D-hez ?

"10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem"

(#5147) johnjohn válasza Beleczkil (#5145) üzenetére


johnjohn
addikt

Azért ilyen magas az áruk, mert ezek az új, stabilizált változatok. A 70-300 felejthető az új változatban is. Egyébként a horror ár nem itt kezdődik !

(#5148) Beleczkil válasza johnjohn (#5147) üzenetére


Beleczkil
tag

Jó tudom, vannak ennél sokkal húzósabb árú objektivek is, viszont azok klasszisokkal jobbak is.
Véleményem szerint akkor is sok értük ennyi, itt a cégnél is van Sigma 70-300-as és 17-70-es is meg a kitobi is, meg vannak komolyabbak is.
A kitobi és a Sigma fennemlített két obijának összehasonlítás után indokolatlannak tartom az ilyen mérvű árkülönbséget.
De ez csak magán véleményem és nem vita generálása végett mondom. :B

Én most erre ácsingózom, de nagyon. :B
[link]

[ Szerkesztve ]

"10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem"

(#5149) adamka16 válasza Beleczkil (#5145) üzenetére


adamka16
őstag

Azt hiszem ilyen árral erősen felejtős egy ilyen obi beszerzése :))

(#5150) Beleczkil válasza adamka16 (#5149) üzenetére


Beleczkil
tag

hát nálam se villám projekt lesz az tuti. :D

"10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.