Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42151) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Amikor magán a gépen nézem vissza a képeket, akkor van lehetőség arra, hogy az EXIF tartalmából valamit el tudjak olvasni?

Konkrétan a gyújtótávolság értékére lennék kíváncsi, elvileg látom ugye az obin lévő skálán, de nekem pontosabb érték kéne, az obin lévő skála nem lineáris.

Egy 80D gépről lenne szó, pontosan 150 mm-es gyújtótávolságot kéne az objektíven beállítani, jó lenne a gépen látni az EXIF adatok között lévő gyújtótávolság értéket.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42152) PuMbA válasza Donki Hóte (#42151) üzenetére


PuMbA
titán

A gyújtótávolságot a képek nézegetése közben látod elvileg. Rajta vagy egy képen és addig nyomod az Infó gombot, míg a legutolsó oldalra érsz, ahol külön van az RGB hisztogram. És 1.6-tal szoroznod kell :)

[ Szerkesztve ]

(#42153) Donki Hóte válasza PuMbA (#42152) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi, megnézem.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42154) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, 800D-ből hogyan lehet kiolvasni az expó számot? El szeretném adni, de vevő oldalról ez lényeges infó lenne, de az EOS info nem tudja olvasni. Igazából minimális expó lehet benne, de bemondásra senki nem fogja elhinni :) :R

(#42155) PuMbA válasza SUPREME7 (#42154) üzenetére


PuMbA
titán

FreeShutterCount (a neve ellenére természetesen fizetős, mert ingyenes megoldás nem létezik), bár egy emailt dobj a fejlesztőknek, mert a 800D-t nem látom a listában.

[ Szerkesztve ]

(#42156) SUPREME7 válasza PuMbA (#42155) üzenetére


SUPREME7
őstag

Úgy tűnik ez is sz@r ... nem néztem meg, hogy nincs a kompatibilitási listán a 800D, megvettem a licence-t, de azt írja "FAILED" :DDD El vagyok átkozva...

A gépet természetesen felismeri, típus, sorozatszámot olvassa, felraktam neki az usb drivert is amit kér, de az expó számot nem tudja olvasni :(

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#42157) PuMbA válasza SUPREME7 (#42156) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, az a baj, hogy a legjobb cucc csak Mac-re van: ShutterCount. Amit tudsz tenni, hogy vagy írsz a FreeShutterCount fejlesztőnek, hogy mi a helyzet a 800D támogatással vagy elviszed egy Canon-os fotóboltba és ott kiolvassák neked :)

[ Szerkesztve ]

(#42158) SUPREME7 válasza PuMbA (#42157) üzenetére


SUPREME7
őstag

Hát, Mac sajnos nincs ismerősi körben. Akkor ezt megszívtam ezzel, írok nekik egy szívhez szóló mailt egy refund reményében. Akkor marad a Canon. Hihetetlen, hogy ez ennyire titkos információ :)

(#42159) tvamos válasza SUPREME7 (#42158) üzenetére


tvamos
nagyúr

Így lehet, hogy működne:[link]. Nem próbáltam még.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#42160) Faby válasza SUPREME7 (#42158) üzenetére


Faby
senior tag

Nézd meg ezt:
Tornado Shutter Counter [link]

A 800D ott van a kompatibilitási listán.
Ingyenes, csak egy valid e-mail cím kell hozzá (célszerű eldobható, vagy amúgyis ilyesmire használt e-mailt megadni)

Nekem működött 77D, 550D esetén is.
Semmi spyware vagy egyéb tartalmat nem vettem észre, ESET sem jelzett.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#42161) SUPREME7 válasza Faby (#42160) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszi, sajnos ez meg se nyikkan. :(

#42159 tvamos
Köszi, most sajnos nincs időm ezzel mókolni, van a 8. kerületben a "Camera kft", holnap felhívom őket, hogy ők rá tudnak-e nézni, és tudnak-e valami papírt adni az eredményről .... mert most gondolkodtam, hogy a vevőnek valahogy ezt prezentálni is kellene :W

Közben megtaláltam a szolgáltatások között, 3.500Ft a kiolvasás. Mondjuk a "free"shuttercount is annyi lett volna, de azért legalább nem kellett volna bemennem a belvárosba ... Azért a Canon bekaphassa, hogy ezt ennyire el kell titkolni.

[ Szerkesztve ]

(#42162) PuMbA válasza SUPREME7 (#42161) üzenetére


PuMbA
titán

Nem csak a Canon-nál van ez :)

(#42163) SUPREME7 válasza PuMbA (#42162) üzenetére


SUPREME7
őstag

Elhiszem, csak az okát nem értem :) Egyébként, bár tudom, hogy van fotós beárazós topik, mi pénzt érhet egy 800D váz, szerintem max 5E expóval, hibátlanul, de gari nélkül?

(#42164) Faby válasza SUPREME7 (#42161) üzenetére


Faby
senior tag

Kábel jó, amivel próbálod?

Most direkt letöltöttem újra másik e-mail címmel, és csatlakoztatás után egyből hozta a 77D adatait:

Esetleg rendszergazdaként indítva? (Bár nálam nem kellett)

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#42165) PuMbA válasza SUPREME7 (#42161) üzenetére


PuMbA
titán

Próbáld meg úgy ezzel a Tornado-val, hogy az Eszközkezelőben a kamerát eltávolítod és a jelölőnégyzetet bepipálva ezzel együtt a FreeShutterCount-os USB drivert törlöd. Hátha ez segít.

[ Szerkesztve ]

(#42166) SUPREME7 válasza Faby (#42164) üzenetére


SUPREME7
őstag

Áhhhh köszönöm, közben eszembe jutott, hogy esetleg windows11 miatt nem akar működni, win10-es gépen működött egyből :)) :R

[kép]

#42165 PuMbA
Ezek megvoltak, de úgyse akarta, másik gépen siker :) :R

(#42167) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Tejút timelapse videót csinálnék EOS R-el, csak nemtudom mennyire bírná akksival. Van egy Dell 90W-os USB-PD laptop töltőm, ha rádugom, akkor az lenne az elsődleges áramforrása? Mert bekapcsolt állapotban az akksit nem tölti.

Valamint azt vettem észre, hogy van pár feltünő hotpixel is, a kupakkal 30mp-es expót próbáltam már, van valami más módszer a gyógyitásra?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#42168) Steve0514


Steve0514
csendes tag

Sziasztok!

Külföldről rendeltem egy használt, kevés expós Canon 6D-t. Se az 50mm 1.8 STM-el-, se a 70-200 F4L IS USM objektívekkel nem fókuszál pontosan. Az SD kártya foglalat ajtaja nyikorog, ha kézbe veszem a gépet.

A gép átvizsgálása, fókusz kalibrálása milyen költségekkel járna a Camera Kft-nél? Na és a gép/objektív tüzetesebb átvizsgálásához és portalanításhoz milyen ár társul?

Előre is köszönöm. :)

(#42169) PuMbA válasza Steve0514 (#42168) üzenetére


PuMbA
titán

"A gép átvizsgálása, fókusz kalibrálása milyen költségekkel járna a Camera Kft-nél? Na és a gép/objektív tüzetesebb átvizsgálásához és portalanításhoz milyen ár társul?"

Mi nem dolgozunk a Camera Kft-nél. Felhívod őket és megmondják :) Ennek fényében nem értem, hogy miért született a hozzászólásod. Amit viszont el tudok mondani, hogy a fókusz kalibrálást obikra csinálják és nem úgy működik, hogy a gép egy fókuszbeállítása jó lesz mindenhez.

[ Szerkesztve ]

(#42170) rednifegnar válasza Steve0514 (#42168) üzenetére


rednifegnar
senior tag

kerd vissza a penzed vagy fizettesd ki a javitasat az eladoval, gondolom nem hibasnak vetted.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#42171) Steve0514 válasza PuMbA (#42169) üzenetére


Steve0514
csendes tag

"Canon EOS 6D típusú fényképezőgép AF rendszer kalibrálása várhatóan bruttó 20.000-40.000 FT közötti összegbe kerülne." ... "Az SD kártya ajtó cseréje – amennyiben más meghibásodás nem áll fenn – bruttó 25.000 Ft-ba kerülne, azonban ha kéri a váz AF beállítását , úgy abban az esetben az SD kártya ajtó cseréje kedvezményesen bruttó 15.000 Ft-ba kerülne." Ezt a választ kaptam.

(#42172) Donki Hóte válasza Steve0514 (#42168) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Gyanús nekem, hogy minden objektívvel pontatlanul fókuszál.

Mielőtt elviszed kalibráltatni, először azt nézd meg, hogy a Beállításokban az AF finombeállítás menüben nincs-e elállítva a fókuszpont értéke.

Ha nincs, akkor is kipróbálhatod, hogy valamelyik objektívedet ebben a menüben élesre tudod-e állítani, vagy a finombeállítás se segít a fókuszáláson.

(Keress rá, hogy Reikan Focal2.)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42173) duni84 válasza Steve0514 (#42168) üzenetére


duni84
aktív tag

amúgy ha jól emlékszem, akkor 18e forintért (ez gyakorlatilag az órabér) átnézik --> ha pl tükör kilazult és amiatt kóvályog a fókusz (hol front, hol back, látszólag rendszer nélkül), és meg tudják javítani, akkor megteszik, amúgy adnak egy ajánlatot, ha bármit cserélni kéne benne --> na egy ilyennel már nyugodtan tudsz case-t nyitni és pénzvisszatérítésre rámenni. ha pl paypal-lal fizettél érte, akkor innen gyakorlatilag nyert ügy.
ebben az árban benne van, hogy tesztelik is a fókuszt. ha viszed a saját objektíveidet az a legjobb, de amúgy a saját referencia obival is megcsinálják, hogy leszűkítsék a keresést.

ha budapesti vagy, akkor időben nem sok, simán megéri bemenni. 5ig nyitva vannak, ha épp nem dolgoznak valamin, akkor simán meg is tudod várni, amíg szétszedik (kb 5 perc), szóval ott sem kell hagyni. nem akarok én lenni a fórumon a reklámarcuk, de nekem egy tavalyi affért leszámítva (nem cps platinum tagként "kezdték meg a javítást", hanem beállt a sor végére a megrendelésem és erről csak akkor értesültem róla, amikor 2 nap után telefonáltam, hogy "hogyhogy nem kaptam még meg a visszaigazolást, hogy holnap jöhetek is érte?") csak pozitív tapasztalataim vannak: reggel beadom a hibás eszközeimet, ha valamit cserélni kell, akkor ajánlattal hívnak is max 11-ig, ha csak valami szétesett odabent, akkor délután zárás előtt hozom is el a cuccokat.

#metszéspontok

(#42174) pelyib válasza Steve0514 (#42168) üzenetére


pelyib
tag

“ Az SD kártya foglalat ajtaja nyikorog, ha kézbe veszem a gépet”

Ezt nekem is csinálja. Engem csak akkor zavar ha kifejezetten nyomkodom, használat közben nem. Szintén kevés expos, patika, használt 6D.

(#42175) Steve0514 válasza duni84 (#42173) üzenetére


Steve0514
csendes tag

A CPS tagságot én is igénybe vehetem és számításba vennék a Camera Kft-nél?

(#42176) duni84 válasza Steve0514 (#42175) üzenetére


duni84
aktív tag

persze. már néhány éve a magyarországi márkaszervíz is csatlakozott európához :D habár ha megnézed a számokat, mindenre egyel több napot vállalnak, mint a hanyatló nyugaton, de ettől még így is tervezhető. most nézem, hogy felzárkóztunk. már csak a 10% kedvezmény nincs meg, a többi adott :D
ha eddig nem regisztráltad be az eszközeidet, akkor lehet, hogy két nap, amíg frissül a rendszer.

#metszéspontok

(#42177) Steve0514


Steve0514
csendes tag

Ha szeretnék Japánból rendelni használt vázat vagy objektívet, akkor az vámköteles? És ha igen, akkor nagyjából milyen összegre kell számítani egy 200 ezer Ft-nak megfelelő objektívvel?

(#42178) jeni válasza Steve0514 (#42177) üzenetére


jeni
félisten

Akár egy plusz százas is lehet még rá,de lehet akár 150ezer is.
POSTAI VÁMÜGYNÖKI SZOLGÁLTATÁS

[ Szerkesztve ]

(#42179) Steve0514 válasza jeni (#42178) üzenetére


Steve0514
csendes tag

Köszi. Akkor jól sejtettem, hogy túl szép hogy igaz legyen... :O

(#42180) wicken


wicken
tag

sziasztok.
az mitől lehet, hogy egyik napról a másikra a fókuszképernyőn lévő piros pontok tűéles pontból elmosódott pacává váltak?
fókuszálás, működés rendben, csak ezek a piros pontok lettek betegek.
ötlet?

(#42181) KTTech válasza wicken (#42180) üzenetére


KTTech
veterán

Kimozdulhatott az LCD...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#42182) wicken válasza KTTech (#42181) üzenetére


wicken
tag

a mattüvegre gondolsz?

(#42183) wicken válasza KTTech (#42181) üzenetére


wicken
tag

a fókusz állítás tökéletes, gyors, pontos akkor is, ha saját pontot választok, de a kis éles piros pont elmosódott. az összes. mind a 9.
nem a live view négyzete. a keresőben látható kis négyzetek közepén megjelenő piros pontszerű pont :)

egyéb ötlet mi lehet a gond? minden a helyén, pormentes, szép tiszta.

[ Szerkesztve ]

(#42184) rednifegnar válasza wicken (#42183) üzenetére


rednifegnar
senior tag

milyen gep? manual fokusz mattuvegen, keresoben pontos?

A camera does not make art, the artist makes art.

(#42185) wicken válasza rednifegnar (#42184) üzenetére


wicken
tag

550D
Igen a mattüvegen láthatő négyzetek élesen látgatóak, pontosak.
Kép is tiszta. Manual és auto fókusz is jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#42186) Donki Hóte válasza wicken (#42185) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem tekerted el a dioptria állító kis tárcsát?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42187) wicken válasza Donki Hóte (#42186) üzenetére


wicken
tag

Nem tekergettem, de bavallom erre nem is gondoltam. Hazaérek ez lesz az első. :))Ennyire hülye nem lehetek. 7 év alatt nem tekertem el.... :)

[ Szerkesztve ]

(#42188) wicken válasza Donki Hóte (#42186) üzenetére


wicken
tag

Sajnos nem nyert :(

(#42189) KTTech válasza wicken (#42182) üzenetére


KTTech
veterán

Nem, a keresőben levő LCD-re, ami a kis pontokat vetíti rá. A pentatükör alsó oldalán van általában.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#42190) wicken válasza KTTech (#42189) üzenetére


wicken
tag

tehát a pentatükör és a matt üveg között.
hát nemtom hogy mozdulhatott el, de persze egy ilyen matuzsálem gépnél semmi sem kizárt.

Elvileg az fix. rajta van egy réz keret, azon a mattüveg és a végén a réz lezáró biztosító keret.
mivel egy szervíz sem foglalkozik "kifutott" termékekkel, kénytelen leszek én szétszedni.

nem szívesen nyugdíjaznám az öreg 550D-t. tökéletes mindenre még mindig.

(#42191) Donki Hóte válasza wicken (#42190) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Eléggé mellbevágó hír, hogy a szerviz nem foglalkozik egy 550D fényképezőgéppel, de sajna az az igazság, hogy a gyártót csak 8 évig kötelezi a törvény pótalkatrészek raktáron tartására és a készülék (akár fizetős) szervizelésének biztosítására. 8 év után csak maszek szervizben van esélyed javíttatni a készülékeket, ha szerencséd van, akkor potom pénzért, ha nincs szerencséd, akkor aranyárban :(

És sajna bármennyire is hihetetlen, az 550D már 12 éve került forgalomba.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42192) PuMbA válasza Donki Hóte (#42191) üzenetére


PuMbA
titán

Megjegyzésképp: felsőbb kategóriás gépeknél ez az idő jóval több. 7D Mark II-höz például 2027-ig vállal javítást a Canon, az 13 év :)

[ Szerkesztve ]

(#42193) wicken válasza Donki Hóte (#42191) üzenetére


wicken
tag

valahol érthető. igazából alkatrész támogatás nincs. ilyenkor felmerül az a helyzet, hogy megéri e javíttatni 20-30-40ezerért vagy inkább veszek egy 4-5-6 éves vázat 70-100 ezerért.
arról nem is beszélve, hogy a meglévő, tökéletes obik kompatibilisek e az új géppel. nyilván nem. az helyből 200-300 ezer kuka.
eladni nehéz, tele velük a piac.
az 550D működik. hiba nincs a képeken. nyilván tudom, hogy semmi sem tart örökké.
amíg a készült fotók tökéletesek, addig nem aggódok, ez a hiba is inkább csak zavar, mint probléma.

[ Szerkesztve ]

(#42194) PuMbA válasza wicken (#42193) üzenetére


PuMbA
titán

"arról nem is beszélve, hogy a meglévő, tökéletes obik kompatibilisek e az új géppel"

Ez szerencsére nem gond, mert egy obi sosem pár éves befektetés, hanem évtizedesek :) Minden EF és EF-S obi teljesen kompatibilis a legújabb Canon gépekkel is. Nálam tökéletesen működik az 1992-ben kiadott EF 85mm f/1.8 a pár hete megjelent R7-en.

[ Szerkesztve ]

(#42195) wicken


wicken
tag

"okosok"... (értsd: szakééértőők) azt mondják a mattüveg meg lett "pucolva" amit nem szabad és ettől lehet ez.
na most a géphez nem nyúlt senki, a mattüveghez pláne nem, ha csak éjjel a manók szét nem szedték és összerakták. de akkor a rajta keresztül látott kép miért éles, tiszta? a mattüvegen lévő négyzetek is élesek. se por, se kosz, se hajszál, se szőr, semmi nincs benne.

természetesen itthon EGY helyen van ilyen üveg, a Camera Kft-nél, akik nem postáznak, csak akkor adnak, ha ők beszerelik. ehhez meg postáznom kellene a gépet, vagy felvinni. 230km és pont nem járok arra. :)

marad az aliexpress, ott van ilyen rogyásig. a csere rém egyszerű, kb 3 perc.
szóval most várom a postást, kb 20-30 nap. :(

(#42196) rednifegnar válasza wicken (#42195) üzenetére


rednifegnar
senior tag

de ha a mattuveged tiszta es eles rajta a kep akkor minek cserelni? vedd ki en biztos mar reg megneztem volna mi a helyzet odabenn.

https://www.focusingscreen.com/work/550den.htm

az ef/ef-s obikat nem kell uj vazzal cserelni, az idok vegezeteig jok lesznek foleg ha eredeti canon. max a felbontast nem tudjak kiszolgalni de az mas tortenet.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#42197) Donki Hóte válasza rednifegnar (#42196) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha már én CTRL+C kombinációval kijelöltem, hogy a keresősorba át tudjam vinni, akkor a többiek kedvéért linkben is berakom ide :R

https://www.focusingscreen.com/work/550den.htm

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42198) KTTech válasza wicken (#42195) üzenetére


KTTech
veterán

A mattüvegnek semmi köze a superimposed fókuszpontokhoz... tehát pénzkidobás a cseréje.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#42199) .DLL válasza KTTech (#42189) üzenetére


.DLL
veterán

Az 550D-ben még nincs LCD a mattüveg felett, hanem magán a mattüvegen van 9db is keret.

https://s1.bukalapak.com/img/14436883/large/Focusing-Screen-Canon-EOS.jpg

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1Xzn.alGw3KVjSZFDq6xWEpXap/NEW-Focusing-Screen-For-Canon-FOR-EOS-550D-650D-600D-700D-1100D-Digital-Camera-Repair-Part.jpg

A Canon fejlettebb gépeiben jelent meg először az LCD réteggel ellátott kereső, mert a sok fókuszpontot és ezzel együtt fókusz módot és csoportokat (nameg segédvonalak ki-be kapcsolását, stb) nem tudták volna megoldani fixen a mattüvegbe gravírozott keretekkel.

[1Dx III]

Pl. 1Dx-en nincs semmilyen gravítozás, minden jelölés a felette lévő átlátszó LCD-n jelenik meg

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#42200) KTTech válasza .DLL (#42199) üzenetére


KTTech
veterán

De nem a kerettel van a gond, hanem a fókuszvisszajelző pontokkal...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.