Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67916) suste válasza nyogo83 (#67911) üzenetére


suste
veterán

és (#67912) sityupityu
és (#67913) mumtaz

Lehet nem írtam egyértelműen, de a gyári sem volt kielégítő teljesítményű!
-125-ös robogónak ne 80-90 legyen a vége
-ráadásul rendesen bemaródott a varió dob és a tárcsa is, a szíj szintén cserére szorult (szétfoszlott), kb 7000km volt benne

Lehetőségeim:
-gyári szett (1szíj+1variodob+6görgő+1szíjtárcsa) kb 70.000ft
-komolyabb utángártott szett kb 50-70000ft, de nem biztos, hogy jó lenne ehhez a motorhoz
-próbálkozok olcsó kínaikkal (2szíj+2variodob+24görgő+2szíjtárcsa) kb 25.000ft (1000km-en már túl vagyok :) )

Fontos infó amit már az elején írtam, hogy ez a motor a qmi152 módosított változata (qmi153)!
Hengernél és más helyeken is vannak változások.
Ha kínaiban nem találok hozzá cuccot, akkor a nevesebb gyártóknál sem. Mindenhol a qmi152/157 -hez vannak cuccok. Az általam rendelt is ilyen, és mint kiderült, a nyomólapban más (tehát a márkásabb verziók sem lesznek jók).
Persze a dob kialakítása is tuti más, de attól még jó lehetne (pont ez lenne a jó, hogy jobban megtervezett lenne). Lehet hogy pont ezzel (is) akarták visszafogni ezeket a 125-ös motorokat (mint az 50-esnél a variátornál a gyűrű).

Szóval a gyári állapotot már rég elértem (ha azt veszem, hogy az első variószett + tárcsa + szíj 13.000ft -ból meg volt) egész jó áron.
És már azt is tudom, hogy a kinai variátor és a többi gyári hátsó kuplung rész képes többre is, csak egy megfelelő nyomólap kéne.
Egy 50-70000 ft-os márkásabb szettel nem szívesen kisérleteznék, de szerintem ti sem :).

Most viszont elég nehéz dolgom van, mert gondolom nincsen olyan üzlet, ahova be tudnék menni és válogatni a nyomólapok között :(.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.