Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21113) Tothgera30 válasza horvathkrisz (#21110) üzenetére


Tothgera30
Ármester

#21110 horvathkrisz / #21111 runner 125: Láttam már vidiket róla, nagyjából tudom hogy működik, de érdekes hogy úgymond hűtés nélkül nyelezik a robogókat. Mi van ha kárt okoznak bennük? Amúgy meg ez egyáltalán nem pontos, természetes hogy légellenállás nélkül, üresben jobban feltolja a sebességmérőt.

Igen, kb. 8 ezernél ment 50-et, ott volt a vége, fojtással együtt. Ismerős 35-el járatta be az övét (SR Factory), mondjuk ő nem szarozott, letudta pár hosszabb útból, 30-40km-t ment vele egyhuzamban, bár kicsit elmebeteg, a két éves motorjában már 7 ezer km van (a múltkor még 5 ezer körül járt). Fojtás kivétele után szinte azonnal repült, most 7 ezernél már 52 és 62km/h közzé is be tudom lőni, és a fogyasztás is lemegy kerek 2 literre. Pusztán azon van a hangsúly hogy épp felgyorsítottam-e arra a tempóra, vagy lassítok-e, és úgy engedem rá gázt, adott fordulaton.

A fojtásra még egy terv: Ha esetleg nem menet közben kapnak el, akkor bevágod hogy le van merülve az akku jöjjenek vissza holnap. Másnap meg visszarakod a gyűrűt a variátorba. Viszont nem jó fojtva hagyni a gépet, elve terheled a motort, kis sebességgel megy, hűtése se lesz megfelelő, tehát mindenképpen érdemes kiszedni, akkor ha forgalommentes helyen mész, lehet egy laza 70-el túrázni.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.