Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72151) Jim74 válasza Sanyi.mTs (#72148) üzenetére


Jim74
nagyúr

És működés közben?

(#72152) Lauda válasza Sanyi.mTs (#72150) üzenetére


Lauda
félisten

A 10Tb feletti wd gold, red pro, red plus, purple pro is 20db idle. Itt az a kérdés mennyire lehet hinni a gyári adatoknak a zaj kapcsán és persze hogy működés közben mit produkál.

(#72153) Sanyi.mTs válasza Jim74 (#72151) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

+Lauda

ahogy rákerestem a topikban még csak néhányan vettek csak MG-t, de majdnem mindenki halknak jellemezte.

(#72154) Jim74 válasza Sanyi.mTs (#72153) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. Mondjuk én 8TB-osokban gondolkodom...

(#72155) Sanyi.mTs válasza Jim74 (#72154) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

én is 8TB-ben gondolkodom, nagyon max 10TB. és halk HDD kell nekem, mert nappaliban van a nas a TV alatt. a mostani (2x)4TB félig van, de van bennük már 3+ év üzemidő.

az a gondom, hogy a kb 2x80k Ft-nak mindig találok jobb helyet :)

viszont TB/ár értékben jónak tűnik a toshiba MG. már láttam 14/16TB-seket 110-120k Ft-ért (és még 5 év gari is van rájuk)

(#72156) Jim74 válasza Sanyi.mTs (#72155) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha megtaláltad a tuti, oszd meg a tapasztalatod, mert hasonló cipőben járok... :R
4 x 8-at váltanék ki....

(#72157) Sanyi.mTs válasza Jim74 (#72154) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

néztem 8TB-s toshiba MG-t, adatlapja: [link]
itt azért már nagyobb idle zajt csap 31dB :Y
tehát érdemes mindig az adatlapokat is átnézni.

(#72158) Jim74 válasza Sanyi.mTs (#72157) üzenetére


Jim74
nagyúr

Valószínűleg levegő vs helium...

(#72159) newmoonlight válasza Sanyi.mTs (#72153) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Én is egy MG-s Toshibán agyalok, de itt [link] pont, hogy nem a halk működést említik a vásárlók.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#72160) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Ezt [link] [link] a két WD-t is nézegetem. Lejjebb már írtam, hogy az eddigi (5400 rpm-es) WD Purple HDD-kkel teljesen elégedett voltam, a kérdés az, hogy
1. a 7200-as fordulatszámmal ezek eleve (és mindenképpen) hangosabbak, mint az 5400-asok?
2. a 18TB-os hangosabb, mint a 14TB-os? (Nincs nagy árkülönbség a kettő között, elvileg a 18TB-os jobb vétel.)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#72161) tibaimp válasza newmoonlight (#72160) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Abból kiindulva, hogy a Purple PRO, ami 7200-as már 8TB esetén is, és az adatlapján az idle hangja magasabb, mint a szintén 8TB-os "sima" Purple esetében, ami 5400-as, tuti, hogy a 7200-as HDD-k mind hangosabbak, ha maga a seek hang nem is az.

Az is tényező, hogy levegővel vagy héliummal töltött a HDD, a levegős hangosabb.

Az én 16TB-os Toshiba MG-nek alap hangját nem hallani, seek hang az van, minimális.

Az is "gond" a hangosság kérdésében, hogy nagyon szubjektív! Kinek, mi, hogy hangos.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72162) newmoonlight válasza tibaimp (#72161) üzenetére


newmoonlight
senior tag

OK, csak azt nem értem, hogy Neked (és más hozzászólóknak is) pozitív tapasztalataid vannak a Toshiba MG-kkel, itt [link] meg 5 vásárlóból senki nem említi a csendes működést, a zajosságot viszont hárman is.

1. Most akkor az egyik 16TB-os Toshiba MG csendes, a másik meg zajos? Ahogy sikerül?
2. Vagy a PC-kbe történő beépítés egyedi jellemzői számítanak ennyit?
3. Vagy a felhasználók mindig az előző merevlemezükhöz viszonyítva vélik halknak/hangosnak az újat?
4. Vagy (amit írtál is) kinek milyen az ingerküszöbe?
5. Vagy (1+2+3+4)? :F

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#72163) tibaimp válasza newmoonlight (#72162) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egy kimaradt:
Ki hisz az Árukereső és hasonló oldalaknak, illetve az ott írtaknak....én nem, de ez egyéni preferencia :B .

Amúgy, kb. senki nem fogja neked megmondani, hogy melyik halkabb a HDD-k közül, ahogy írtad is. Ezt, majd vásárlás után Te magad megállapítod, hogy igen, OK-s, vagy nem OK-s. Azt tudjuk itt, hogy a WD Purple az egyik leghalkabb HDD-k közé tartozik, legalábbis az 5400-as változatok. Számomra és sokak számára ITT, a Toshiba MG is halk.
(ettől többet nem tudunk segíteni, pedig szeretnék, elhiheted :K, de sajnos WD Purple 7200-as változattal nem volt még dolgom).

Még csak egy példa: unokatesóm vett egy WD Gold-ot, kb. 2 hét után adta el, mert nem lehetett mellette megmaradni! Így a Gold-ot én nem szoktam ajánlani, kivétel, ha kifejezetten szerverbe megy, ahol a hang sokadlagos.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72164) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Azért ha netán van valakinek errefelé személyes tapasztalata 14-18TB-os Purple WD-kről, ne tartsa magában... :N

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#72165) Lauda válasza newmoonlight (#72162) üzenetére


Lauda
félisten

A halk és hangos relatív dolgok. Kinek milyen. Az is számít hol üzemel a vinyó, milyen rezgéscsillapítású/szigetelésű a ház vagy csak kint van az asztalon stb stb. Hogy neked megfelel-e majd, azt csak úgy tudod kideríteni, hogy megvásárolod és kipróbálod. :)

[ Szerkesztve ]

(#72166) newmoonlight válasza Lauda (#72165) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Még agyalok rajta. Szimpatikus a Toshiba MG, de eddig volt 4db WD Purple-m, és egyik sem okozott csalódást. Ha megvettem, majd beszámolok a tapasztalataimról. Még egyszer, kösz mindenkinek! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#72167) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Vannak ezek az USB 3- sata kábelek amihez van táp is hogy 3.5 hdd-t is tudjon működtetni. Ezek mekkora kapacitású hdd-t tudnak kezelni? 3 TB-ost használtam vele az gond nélkül működött de szeretnék 6 vagy 8 TB-os hdd-t venni és érdekelne hogy kezeli e az ekkora méretűeket is? Szerintem pontosan ilyen van nekem [link] kettő db.
A másik kérdésem, hogy a WD Red és WD Red nas hdd (3.5) smr vagy cmr? Torrentre és plex /emby médiaszervernek használnám.

[ Szerkesztve ]

(#72168) Rowon válasza Imi1981 (#72167) üzenetére


Rowon
veterán

Jó kérdés. Az USB 3.0 tudtommal 4,5 wattra képes, az szerintem kevés lesz neki.

A 8 terás WD Purple (WD84PURZ) elvileg 6,2 wattot kér és az lassabban is forog, gondolom egy gyorsabb tányérokkal forgó HDD többet is kérhet akár, de ez részemről csak spekuláció.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72169) Lauda válasza Imi1981 (#72167) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Ezt így nehéz megmondani, attól függ milyen táp van hozzá. Amúgy 1-2 watt különbségről van szó, de én nem mondom, hogy jó lesz. Megnézed mekkora teljesítményű a táp és hogy mennyit fogyaszt a szóban forgó vinyó. Onnantól el tudod dönteni.

Red plus-t nézz, azok cmr-ek.

(#72170) King Unique válasza Imi1981 (#72167) üzenetére


King Unique
titán

Oda van írva a linkelt weboldalon világosan az alábbi:

"Nagy méretű, 10TB kapacitású HDD/SSD támogatása"

Ami amúgy lehet csak névleges limit mert csak akkorával tesztelte a gyártó, ellenben ténylegesen lehet akár pl. 18-20 TB-osat is kezelne, ki kell próbálni aztán kiderül.
Annak meg amúgy kb. semmi köze nincsen ehhez, hogy hány W-ot fogyaszt a HDD ha eleve van 12 V-os külső tápadapter, az nem világos miért került szóba...

A WD Red Plus és WD Red Pro sorozatok tudtommal CMR, az SMR típusok pl. az alábbi képen láthatók.

[ Szerkesztve ]

(#72171) Imi1981 válasza Rowon (#72168) üzenetére


Imi1981
veterán

3 TB-ost WD Purple volt használva vele kb 1 évig. Semmi problémám nem volt. 24 wattos a tápja ( 12 V 2A). Torrentre és plex / emby médiaszervernek melyiket ajánljátok inkább a WD Red plus 6 TB vagy WD Purple 6 TB? Vagy esetleg más márka és típus? Torrent 0-24-ben megy ( seed) naponta 2-3 letöltés. A plex és emby viszont sokat használják mert egész családnak megosztom.

King Unique
Őszintén csak kerestem gyorsan egy képet róla, hogy melyik típusra gondolok. Meg se néztem az oldalon hogy mit írnak róla. Hiba volt mert úgylátszik le volt írva. Akkor jó lesz ez a kábel továbbra is. Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#72172) Rowon válasza King Unique (#72170) üzenetére


Rowon
veterán

"Annak amúgy kb. semmi köze nincsen ehhez, hogy hány W-ot fogyaszt a HDD ha van 12 V-os külső tápadapter, az nem világos miért került szóba..."

Elnézést mindenkitől, figyelmetlen voltam.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72173) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok ismét! Régebbi típusok és használtak 2000 nap körüli üzemidővel . Melyik jobb a Seagate Enterprise ST6000NM0024 vagy HGST HUS726060ALE614? Ha jól tudom mindkettő cmr.

(#72174) tibaimp válasza Imi1981 (#72173) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én úgy tudom, bár így hirtelen ne találtam rá bizonyítéskot, hogy ezek az első szériás Cloud Seagate HDD-k SMR-esek! Ezt találtam, nézd meg már Te is, most mennem kell: [link]

Így én tuti a HGST-t venném.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72175) Imi1981 válasza tibaimp (#72174) üzenetére


Imi1981
veterán

Segate-ról ezt találtam

Úgyhogy ez akkor cmr. A hgst -ről nem találtam erről infót. A segate 1860 napot ment a hgst 2300 napot. Mindkettőnél kevés indulás /leállás van.

[ Szerkesztve ]

(#72176) Lauda válasza Imi1981 (#72173) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Egyik sem, ezek már kimentek a világból.

(#72177) tibaimp válasza Imi1981 (#72175) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Még ezt találtam róla: [link] . Az adatok alapján, valóban CMR-nek tűnik. OK!
A Seagate több, mint egy évvel kevesebbet ment, akkor az is tényező!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72178) Imi1981 válasza tibaimp (#72177) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor inkább azt veszem. Kösz! :R

Lauda
Tudom, hogy sokat mentek de olcsón is veszem. Kell a nagy tárhely és csak elmennek még pár évet. Nagy terhelésnel nem lesz kitéve.

(#72179) tibaimp válasza Imi1981 (#72178) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Remélem beválik! Majd írd meg, hogy milyen.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72180) Imi1981 válasza tibaimp (#72179) üzenetére


Imi1981
veterán

Ha átvettem és kipróbálom megírom. Használatban lévő gépből lett kiszedve szóval nem hever hónapok óta a sarokban. Remélem jó lesz.
Ezek az enterprise hdd-k amúgy nagyobb teherbírásúak nem? Meg hosszabb távra tervezve ha jól tudom. Mindegy olcsón vettem remélem megy még 3 évig és már megérte.

(#72181) tibaimp válasza Imi1981 (#72180) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van! A mai Enterprise HDD-k, kapacitástól függően, 2-2,5 millió óra MTBF-et adnak meg 380-550TB/év terhelhetőséggel, folyamatos üzemmel, 5 év garral.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72182) Imi1981 válasza tibaimp (#72181) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Beüzemeltem és jól működik. Gyors és hd sentinel szerint 100/100. Viszont hangos 7200 - as fordulatú ( bár most nem néztem utána de a hangjából ítélve 7200 fordulatú) és melegszik hdd dokkolóban! 51 fokos ami szerintem sok. Ha lesz időm kipróbálom gépben, hogy úgy is ennyire melegszik e vagy nem. Működésben amúgy nincs hiba csak meleg.

(#72183) tibaimp válasza Imi1981 (#72182) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Érdekes! Mert nálam egy új He töltetű Toshiba pont, hogy a leghűvösebb a HDD-k között. A többi WD Black, a HDS szerint azok rendre most: 35, 36, 37 °C-osak, míg a Toshiba csak 29°C (a HAF gépházban vannak és egy 23cm-es venti telibe keni nekik alacsony fordulaton).
Én ebből azt feltételeztem, hogy a He töltet miatt eleve hűvösebbek a HDD-k. Amit Te vettél is He töltetű.

Nem lesz ott gond, csak szerintem kell neki a légmozgás.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72184) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Úgy néz ki, mégis csak beérnek, lassan: 32 TB-os merevlemezek piacra dobására készül a Seagate, és a 40 TB-os modellekre sem kell már túl sokat várni

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72185) Imi1981 válasza tibaimp (#72183) üzenetére


Imi1981
veterán

Nagy gépbe beleraktam és ott 37 - 40 fokig melegedett. Az már elmegy. Amúgy működésileg nincs gond vele. De mivel én egy HP 800 G1 mini PC - n fogom használni usb - sata kábellel ahogy 51 fokig melegedett, így ráirányítok egy USB-s ventilátort ami elég jól fúj és szerintem elég is lesz. Este tesztelem még és remélem elég lesz a hűtés így.

(#72186) Imi1981 válasza tibaimp (#72184) üzenetére


Imi1981
veterán

Usb ventilátor fújja még 30 fokot se éri el! 25 fok körül van. Így már tökéletes! Ennek kell a hűtés és úgy már jó. WD Purple-nak nem kell és Toshiba P300 - nak sem és már megszoktam, hogy nem kellett vele foglalkozni. Így már ezzel se kell és 2 wattot eszik a ventilátor szóval szinte semmi. 🙂

[ Szerkesztve ]

(#72187) tibaimp válasza Imi1981 (#72186) üzenetére


tibaimp
nagyúr

7200-as és jól meg van tömve tányérokkal a 6TB mérete ellenére, mivel nem mai gyerek. Jó az, használd egészséggel, remélem beválik!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72188) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy azt, hogy egy HDD ténylegesen mennyire lesz gyors a működésnél, nagyjából honnan lehet tudni?
Úgy értem, hogy egy HDD-nek ugye sokféle sebesség paramétere van, a különböző nagyságú fájlokat eltérő sebességgel olvassák, írják, és ugye vannak az elérési idők. De ezekből a gyártók általában csak egyféle sebességet tesznek közzé az adattáblában.
A példa kedvéért:
Van pl. a Seagate Ironwolf 4 TB, 5900 ford szám, ha jól látom, a közzétett sebessége: 180MB/s
És van pl. a Seagate IronWolfPro HDD 3.5 4TB SATA3 7200RPM, aminek a maximális belső adatátviteli sebesség 214 Mb/s.

Ez a sebességkülönbség kb.19 százalék. Tehát azt jelenti vajon, hogy az utóbbi HDD-t kb. 19 százalékkal lehet ténylegesen gyorsabbnak érezni nagy általánosságban?
Vagy inkább a fordulatszámokat kell nézni és abból követeztetést levonni?
Vagy hogyan?

Köszönöm szépen előre is.

(#72189) peter889


peter889
őstag

Szeretném még kérdezni, hogy a Seagate Exos X16 3.5 16TB 7200rpm 256MB SATA3 (ST16000NM001G) tényleg megbízható?
Mert a nyitó hsz-ben az ajánlottak között van. És korábban csak jókat olvasgattam az Exosokról, viszont az [Árukeresőn]
6-ból ketten nagyon rossz tapasztalati véleményt írtak. Egyik véleményező informatikus. Vajon ez csak teljesen véletlen vagy megbízhatatlanná vált az Exos?
Köszönöm szépen előre is.

(#72190) King Unique válasza peter889 (#72188) üzenetére


King Unique
titán

Alapesetben leginkább a fordulatszámtól és lemeztányérok adatsűrűségétől (The HDD Platter Capacity Database) függ egy HDD adatátviteli sebessége, minél nagyobbak ezek értékei, annál gyorsabb lesz.
A HDD-knél a cache mérete általában másodlagos az előbbiekhez képest, meg inkább kisebb (apróbb) méretű fájlokkal végzett műveleteknél számíthat, + az is hogy magában az operációs rendszerben engedélyezve van-e az írási gyorsítótárazás.
A merevlemezgyártók az adatlapon rendszerint a szekvenciális maximumot adják meg az adatátviteli sebességél, ami = nagy méretű fájlokkal végzett műveletek, nagy méretű fájlok másolása. Kis méretű fájlokkal végzett műveleteknél, kis méretű fájlok másolásánál viszont eleve lassabbak a HDD-k, amit pl. ezen teszt is jól szemléltet a szekvenciális vs. random 4K értékeknél.
Egy HDD adatátviteli sebessége a lemeztányérnál kívülről befele haladva folyamatosan csökken, a leggyorsabb eleve az elején (kívül), míg a közepén és végén egyre lassabb lesz, amit az alábbi teszt jól szemléltet. Másképpen fogalmazva, minél több egy HDD-n a szabad terület és ezért minél inkább a lemez elejét lehet olvasni / írni, annál gyorsabb lesz, ellenben ha minél kevesebb a szabad terület, akkor értelemszerűen annál lassabb.
A fájlrendszertől és annak állapotától is függhet egy HDD adatátviteli sebessége, ahol ha pl. nagyon töredezett a partíción a NTFS fájlrendszer és nincsen emiatt töredezettségmentesítve, akkor az is lassíthat az adatátviteli sebességen.
A CMR és SMR adatrögzítő eljárás függvénye is lehet az adatátviteli sebesség, ahol köztudott, hogy SMR esetén lehet (átmeneti) belassulás írásnál.
A "gyorsabbnak érezni" nyilván a használat típusától is függ, ahol ha adattárolásról és nagy méretű fájlokkal végzett műveletekről van szó, akkor ott érződhet a 7200 RPM, illetve akár még kis méretű fájloknál is. Ellenben ha pl. operációs rendszer és programok futtatásáról van szó, akkor ott már eleve lassúak az átlagos 5400-7200 RPM HDD-k az SSD-khez képest, az SSD-k random 4K olvasás / írás, elérési idő és IOPS tekintetében eleve sokkal jobbak, sokkal gyorsabbak (példa), nem véletlenül alap manapság rendszermeghajtóként SSD-t használni.

[ Szerkesztve ]

(#72191) peter889 válasza King Unique (#72190) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen a részletes választ. :R
SSD-m szerencsére már van jó ideje, azon van a rendszer, rendben működik.
Most egy nagyobb HDD-t szeretnék venni, azért is érdeklődöm.

(#72192) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Szóval nagyobb HDD vásárlásán gondolkodom.
Szeretném kérdezni, hogy az ST16000NM001G HDD ugye Advanced Formatos, tehát a 4k-s szektorméretű és nem a régimódi 512-es?
És ugye SATÁ-s? És régi SATA alaplaphoz is gond nélkül csatlakoztatható?
ASRock 960GM-GS3 FX alaplaphoz kellene, Op. rendszerem: 64 bites Win7.

Főleg filmnézéshez, filmek tárolásához, egyéb adatok tárolásához és nézéséhez (pl. zenék, dokumentumok, fotók), nem nagyüzemi torrenetezéshez szeretnék venni lehetőleg megbízható nagyobb kapacitású HDD-t, otthoni asztali gépbe.
A nevezett HDD erre vajon jó?
Köszönöm szépen előre is.

(#72193) peter889 válasza peter889 (#72192) üzenetére


peter889
őstag

És azt sem értem, hogy itt a nyitó hsz. ezt írja:
"16TB Seagate Exos X16 Standard ST16000NM001G 256MB, 5év gari"
Ezzel szemben most néhány hazai netes boltban megnéztem, de mindenhol 3 év garit látok hozzá. Vagy valamit rosszul néztem?
Már csak azért sem értem, mert eddig úgy tudtam az exosokra alapban is 5 évet adnak. Lehet eredetileg 5 év volt, aztán visszavették?
Köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#72194) RoyBatty


RoyBatty
aktív tag

5 év a gyártói garancia, a magyar kereskedők egy része sajnos rövidebb garanciát ad ennél. Gyártói garancia igénybevételénél neked kell a postázással foglalkoznod, a jellemzően külföldi javítóközpontba kell elküldened a vinyót, ennek költsége sokszor összemérhető egy öreg vinyó árával. Nagy méretnél még megérheti szórakozni vele.

(#72195) Jahno válasza RoyBatty (#72194) üzenetére


Jahno
őstag

Aztán ha nagy méretnél is valami szart kapsz vissza, akkor verheted a fejed a falba. Így mondjuk megértem a magyar garanciát is, mert új HDDre cserélik.

(#72196) Lauda válasza Jahno (#72195) üzenetére


Lauda
félisten

Ebből a szempontból lényegtelen, hogy a garanciát az ügyfél vagy a kereskedő intézi. A magyar üzlet is a gyártóval rendezi a garanciát, így ha például refurbished vinyót kap vissza, akkor azt adja az ügyfélnek.

(#72197) Jahno válasza Lauda (#72196) üzenetére


Jahno
őstag

Kereskedő nem szokta megvárni, míg valamit visszakap a gyártótól. Ad egy másik null kilométerest a polcról.

(#72198) Lauda válasza Jahno (#72197) üzenetére


Lauda
félisten

Szerinted lehet. Kereskedőtől tudom amit írtam és a saját tapasztalatom is ezt támasztja alá.

(#72199) Jahno válasza Lauda (#72198) üzenetére


Jahno
őstag

Közben akit eddig kérdeztem az sosem így kapta a vincsit, meg magánszemélynél az ügyintézés hossza sem túl barátságos.

(#72200) Lauda válasza Jahno (#72199) üzenetére


Lauda
félisten

A kereskedő nem fog neked hazardirozni, mert ha ad egy új csere vinyót, ő meg kap egy refurbot a gyártótól, akkor megszívta.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.