Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#51951) Raymond válasza borix (#51949) üzenetére


Raymond
félisten

"SSD és SSD közt sacc kb mikorra várható jelentős mértékű gyorsulás ezen a téren hol tart most a technika?"

NVMe-vel a SATA-hoz kepest mar most is jelentos elorelepes van itt, csak az a helyzet hogy ebbol te hasznalat kozben gyakorlatilag semmit nem veszel eszre mert ott ahol eszrevenned ott ez nem szamit ott ahol szamit meg nem ezt nezegeted.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#51952) Frawly válasza Frawly (#51950) üzenetére


Frawly
veterán

Plusz az NVMe-nek előnye, hogy ott a TRIM-et külön nem kell futtatni, mert a lemezműveletek integráns részeként automatikusan lefut. Így nem kell idegeskedni, hogy jajj istenem, nem egy a TRIM, nem kapcsolható be. Meg nincs az, hogy hoppsz, telepítés után veszi valaki észre, hogy IDE módban maradt a lemezvezérlő, meg ilyen hülyeségek.

A cache-eléshez: nem véletlen, hogy ha a gyári szoftverben bekapcsolják a Momentum Cache-t, Turbo Cache-t, vagy külön RAM drive szoftver cache-ét, akkor NVMe-szintű benchmarkeredményt lehet kapni SATA3 SSD-vel is. És az sem véletlen, hogy a legtöbb embernél ez sem hoz gyorsulást, mivel nem használják ki, ergó az NVMe-t sem használnák ki. Vagy mindjárt össze lehet hasonlítani a SATA3 SSD-ket, ha RAM drive-ra telepít valaki programokat, onnan használ fájlokat, átlag felhasználás során azt sem érezni gyorsabbnak, pedig a RAM drive még az NVMe SSD-knél is gyorsabb.

Illetve egyes NVMe SSD-knél előny, ha nem tettek DRAM cache-t a meghajtóra, ez belépő szinten jellemző, akkor a vezérlő attól még tudja a rendszer RAM-ot használni Host Memory Bufferként. Igaz ehhez NVMe 1.1-es támogatás is kell. Ezzel szemben SATA meghajtónál, ha nem tettek rá DRAM cache-t, akkor csak szoftveresen lehet ezt pótolni az OS RAM cache-elésével.

Persze hátránya is van az NVMe-nek: nem minden lapban megy, vagy ha megy is, akkor nem feltétlen teljes sebességgel, ha megy is, akkor sem biztos, hogy lehet róla bootolni. Illetve NVMe alapból nem lehet legacy OS-t telepíteni (ilyen XP, meg attól régebbi OS). Plusz drágább még mindig, meg tartós terhelésen jobban is melegszik. Néhány NVMe SSD nem támogat SMART-ot, meg az átlag SSD infós progik többsége nem kezel NVMe SSD-ket. Bár ilyenkor az SSD-hez kapott gyári szoftverrel lehet ránézni az SSD állapotára.

Szóval jó az NVMe, de nem mindenkinek. Van, akinek kifejezetten nem jó, vagy csak szimplán nem éri meg a felárat. Ennek ellenére én szoktam ajánlani NVMe-t, ha az illető gépe tudja kezelni full sebességen, és a megjelölt pénzbeli keretben az NVMe belefér, de kétszeres tárterületű SATA3 már nem fér bele. Ellenkező esetben, ha a nagyobb SATA3-as, M.2 SATA-s SSD belefér, és csak átlag felhasználásra lesz, akkor nem véletlenül szoktuk azt ajánlani az NVMe ellenében.

[ Szerkesztve ]

(#51953) kisselandras


kisselandras
senior tag

Üdv Emberek !
Új vagyok még ebben az ssd világban ezért is tenném fől a kérdést .
Adott Kingston SA400S37/120G SSD 2,5" SATA3 120GB, A400 Szombaton telepítettem rá a bf 5 játékot ma a sentinel hibát irt ki mi szerint a kondíció sérült de mitől is?

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#51954) UberMutant válasza kisselandras (#51953) üzenetére


UberMutant
őstag

hol a hiba?
amúgy ez nem az a topik, ahol ilyesmit kérdezhetsz

(#51955) kisselandras válasza UberMutant (#51954) üzenetére


kisselandras
senior tag

A hiba 99 % kondíció az ssd pedig csak 1 játék van rajta

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#51956) UberMutant válasza kisselandras (#51955) üzenetére


UberMutant
őstag

az nem hiba, szép lassan elfogy, ahogy írsz rá.

(#51957) kistusik


kistusik
tag

Hali.

SSD-t szeretnék venni a frissen összerakott gépembe. Egy Kingston A1000 NVMe SSD-vel próbálkoztam. De az istenért sem akart rámenni a win 10. Szoval szeretnék megmaradni a 2.5 ös ssd-nél.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20e- körül gondoltam
2. Mekkora SSD-re van szükség?
~250GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali sata3 (m.2 kizárva!!!)
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Asrock B450M pro4
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Hát ez pasz. 3-5-10. Mind1 :D
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Játék

Kinéztem egyet. Az pedig a Samsung 860 EVO. Vélemény?

(#51958) Emperor_ válasza kistusik (#51957) üzenetére


Emperor_
addikt

Samsung Evo 860, Crucial MX500, intel 545s.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#51959) jeni válasza kistusik (#51957) üzenetére


jeni
félisten

ha bevállalós vagy :U

- SSD INTEL 480GB 730 Series SATA3/MLC!: 18.990,- 3 év gar AKCIÓS raktáron

igaz bolti számla nem lesz hozzá,viszont papiros írott garit kapsz rá.használt(ak) de kevés futás idővel,viszont ipari kategória
erre az aprón rátudsz keresni,nevét nem írhatom le ide.

[ Szerkesztve ]

(#51960) Amazonas válasza kistusik (#51957) üzenetére


Amazonas
senior tag

Az M.2-t miért zárod ki kategorikusan?

(#51961) kistusik válasza Amazonas (#51960) üzenetére


kistusik
tag

Vettem egy kingston A1000 NVMe-t. És egyszerűen lehetettlen windows-t varázsolni rá. Mindent megpróbáltam. Ezért ugy döntöttem elég lesz a sata3-as. Egyébként azért vettem ezt, mert a lapom támogatja az NVMe-t. Meg évekig nem akarok hozzányulni a gépemhez. Most csak egy 250-es mezei winyóm van, ugyhogy egy sima SSD is hatalmas ugrás lenne valszeg.

(#51962) kistusik válasza Amazonas (#51960) üzenetére


kistusik
tag

Talán mondhatni erre hogy maximalista vagyok? Nem kellett nagy tárgely, de viszont ilyen ár kategóriában a legjobbat akartam. 1500 olvasási és 800 írási nem hangzott rosszul. Ár teljesítmény arányban a legjobbnak véltem. De lehet, hogy a lap foglalatával van baj. Kicsit olyan mint ha az egyik érintkező 2 pinhez érne hozzá a nyákon.

(#51963) Graphics válasza kistusik (#51961) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem itt simán telepítéssel lesz gond, anno én is szívtam picit az NVMe-vel

De ha tudja a gép, akkor inkább próbálkozz még, ne add fel.

Első körben, jó helyre tetted a meghajtót?

- 1 x Ultra M.2 Socket (M2_1), supports M Key type 2242/2260/2280 M.2 PCI Express module up to Gen3 x4 (32 Gb/s) (with Summit Ridge, Raven Ridge and Pinnacle Ridge) or Gen3 x2 (16 Gb/s) (with Athlon 2xxGE series APU)**

- 1 x M.2 Socket (M2_2), supports M Key type 2230/2242/2260/2280 M.2 SATA3 6.0 Gb/s module

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#51964) Amazonas válasza kistusik (#51961) üzenetére


Amazonas
senior tag

M.2-es foglalatúban is van SATA 3-as. :)
Mindenesetre, nézd meg, ahogyan Duliee írja, hogy jó foglalatba tetted-e (az Ultra M.2-esbe kell), illetve UEFI-módban ment-e a telepítés.

(#51965) csiga8 válasza jeni (#51959) üzenetére


csiga8
senior tag

A 730 Intel SSD miért nincs ajánlottak között?

Mennyivel bír többet, mint pl a Samsung 850 vagy 860 Evo?

(#51966) jeni válasza csiga8 (#51965) üzenetére


jeni
félisten

hivatalosan már nem forgalmazzák az Intel 730-t.
itt azok mennek ajánlásba amik kereskedelmi forgalomba kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#51967) csiga8 válasza jeni (#51966) üzenetére


csiga8
senior tag

Azt értem, de az 520 és az 530 még ott van az ajánlott használtak közt

(#51968) jeni válasza csiga8 (#51967) üzenetére


jeni
félisten

az már 3-4 éve volt aktuális.a 730-t meg nem sokan vehették mert még akkor drágább volt mint a kisebb 520 vagy a 530 SSD-k.
amonnan beszerezve jó ár/érték a Intel 730 480Gb méretben.
de veheted a tuti boltisat a Samsung 860 EVO-t.

(#51969) kistusik válasza Amazonas (#51964) üzenetére


kistusik
tag

Igen és igen... 2 napja ezután olvasgatok. 3 napja próbálom telepíteni. De 14 nap még nem járt le. Megpróbáljuk másik lappal meg ssd-vel. Ha ott sem lesz jó valszeg nálam lesz a hiba. Szerintem az nem normális hogy egyszer látja a bios egyszer nem.

(#51970) Graphics válasza kistusik (#51969) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pedig ha nem jó módban van, akkor nem fogja látni a BIOS.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#51971) csiga8 válasza jeni (#51968) üzenetére


csiga8
senior tag

Az nem érdekel, hogy tuti boltos, vagy nem, csak az, hogy sokat bírjon és sokáig.

(Egyébként már írtam "neki")

(#51972) villifog válasza csiga8 (#51971) üzenetére


villifog
tag

Az aprón láttam pl: Intel DC S3610 480GB. 20nm-es HET MLC. Ezt lehet rendesen terhelni, de csak egy tízessel olcsóbb mint az ugyanilyen kapacitású Samsung 860 PRO, arra meg van gyári garancia.
3.7PB.

[ Szerkesztve ]

(#51973) csiga8 válasza villifog (#51972) üzenetére


csiga8
senior tag

Azért túlzásokba nem esek. Anyós laptopjába kell.

Most néztem a 256 MB Adata SP900 a laptobjába 764 nap 10,45 TB írt adat 100/100. Csak lassan csurig van a nem rendszer partíció a vénasszony bulis képekkel, videókkal.

Helyette nézek nagyobbat. Olcsón. ( Nekem 860 Evo van )

[ Szerkesztve ]

(#51974) villifog válasza csiga8 (#51973) üzenetére


villifog
tag

Azt hittem torrentre kell, azt írtad, hogy sokat kell bírnia. Vegyél neki is olyat, vagy az Intel 730-as lesz?

[ Szerkesztve ]

(#51975) csiga8 válasza villifog (#51974) üzenetére


csiga8
senior tag

"sokat kell bírnia"

Nem ismered anyós pajtást! :) Igen, sokat kell bírnia! :)

Az Intel 730 - jelenleg így akcióban - olcsóbb.

(#51976) Amazonas válasza villifog (#51974) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szerintem, a sokat kell bírnia, az az anyós "vénasszony bulis" képekre, videókra vonatkozott. :) :DDD
Elnézést, ha valakit megsértettem, de ez magas labda volt.

Szerk.: csiga8 megelőzött. :) Egy csiga.... :)

[ Szerkesztve ]

(#51977) csiga8 válasza Amazonas (#51976) üzenetére


csiga8
senior tag

Többet lóg a neten mint én! ( 62 évesen)

Játszik, letöltöget, videózgat, facebook, stb. Szóval használja a gépet ( SSD-t)

Nem nyúltál mellé, igen a vénasszony bulis képek videók másolgatása, törölgetése, stb az is megy. :)

Én a karbantartással, vírusokkal, kéretlen reklámokkal, stb copok, amit valahogy mindig benyelet a géppel. :)

(#51978) villifog válasza csiga8 (#51973) üzenetére


villifog
tag

Akkor esetleg még megfontolandó ez a Crucial. Ez teljesen új, és 180TB-al ez is teljesen jó lenne, ráadásul ez vadi új. Ha az Adata-n is 10TB írás volt 2-3 év alatt.
Ráadásul ez 5év gyári garis.

[ Szerkesztve ]

(#51979) jeni válasza csiga8 (#51977) üzenetére


jeni
félisten

így nem is szabad 500Gb alatti SSD-t vennie!

mint írtad full tele rakta adatokkal vagyis 256Gb betelt! és mégis müxik tovább az SSD?
pedig többször van írva hogy legalább 10% szabad helyet hagyjunk neki.akkor maga a partícióval meg is volt a 10% szabad hely is?

+ Crucial MX500 500GB
van ahol az 5évet is megadják

[ Szerkesztve ]

(#51980) tipuka


tipuka
addikt

sziasztok!

egy netezős, filmezős, letöltős, nagyon gyenge játékos gépet építenék, (fontos, hogy legyen rajta hdmi csati) és nem tudom melyik 120-128gb-s ssd mehetne, mert kicsi a választék, ezeket néztem a géphez,
AMD Ryzen 3 2200G
Patriot Viper 4 8GB / 3000MHz KIT
ASRock B450M Pro4
Western Digital 1TB Purple
csak rendszer és program lenne rajta, semmi más, ezért lenne elég a 120-128gb-s.
árban kb 12k körül gondolkodtam, gari mindegy hány év, oázisból legyen kiválasztva, mert egyszerre rendelnék mindent.
milyen ajánlanátok? :)
köszi előre is a segítséget :R

(#51981) jeni válasza tipuka (#51980) üzenetére


jeni
félisten

CRUCIAL 240GB BX500 SATA 3 2.5" CT240BX500SSD1

12000Ft áron a BX500 240Gb a javallott. kénytelen lennél itt ennyiért megvenni ha fix a 12000Ft

ott csak a nagyobb van az MX500 de 15000Ft

a két bolt pár méterre van egymástól.

[ Szerkesztve ]

(#51982) csiga8 válasza villifog (#51978) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszi, ez is jó!

(#51983) csiga8 válasza jeni (#51979) üzenetére


csiga8
senior tag

Ketté van osztva. Most így fejből nem megy mennyi a rendszer, mennyi a tároló, de a tároló részen maradt néhány GB szabad hely.

Mivel kevés a hely, így maradt a rendszer partició, ahova ment, mert ott van még vagy 40 GB hely.

Terveim szerint vagy klónozom majd az új SSD-t, vagy marad minden és csak simán átmásolom a mentett dolgait.

Nem, USB-s vinyót nem kap. Ismerem. USB-s SSD a neki való.

(#51984) villifog válasza tipuka (#51980) üzenetére


villifog
tag

Inkább jeni fórumtárs által ajánlott MX 500-at válaszd, az a 3e. Ft nem vészes, nagyon hamar ki lehet nőni a 120GB-ot.

(#51985) tipuka válasza jeni (#51981) üzenetére


tipuka
addikt

köszi a javaslatot, de sajnos szegedi vagyok, hiába vannak fizikailag közel egymáshoz a boltok. :D

jeni és villifog: nem is láttam, hogy ilyen olcsó az mx500, tetszik az ára, rábeszélem az embert, ne 3k-n sz@rozzon egy dupla méretért cserébe.
tuti jó a laphoz akkor ? nem kell szenvednem vele, csak bedugom és mehet a windows install? :D

[ Szerkesztve ]

(#51986) villifog válasza tipuka (#51985) üzenetére


villifog
tag

Igen, de telepítésnél csak az ssd legyen rajta. :K

(#51987) Amazonas válasza tipuka (#51985) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ezt fusd át a telepítéshez.

(#51988) tipuka válasza villifog (#51986) üzenetére


tipuka
addikt

okés, köszönöm. :D - az alap, hogy csak ssd lesz rajta. :)

Amazonas köszönöm cikket , de szerencsére nincs már rá szükségem, még mikor vettem az első intel 520-asom, még akkor mindent IS átnyálaztam 5x. :DDD :R ,csak első am4-es, amit összedobok, így az alaplap nem tudtam mire kényes az ssd-kre.

(#51989) Milka 78 válasza kistusik (#51969) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálam ugyan ez volt a SX6000-el és Asrock Z370 Fatal1ty K6-al...ellem ki, 15 perc áramtalanítással egybekötött pihi és helyrerázódott. Addig hol látta a bios hol nem, de a W10 telepítő, sőt a meglévő OP-rendszer szinte sosem, vagy ha látta is nem fértem hozzá a lemezkezelőben. Hiába reseteletem a biost, hiába állítottam mindent be (előzőleg is Intel 128gb-s nvme ssd-t használtam amit gond nélkül használtam) az istenért sem akart életre kelni.
Lehet nálad más a frixi, de azért érdekes a párhuzam.

(#51990) kistusik válasza Milka 78 (#51989) üzenetére


kistusik
tag

Eljutottam odáig, hogy látja a bios is saját nevén és látja a telepítő is és eszközkezelőben is bent van. De amikor kiválasztom hogy melyik merevlemezre tegye fel a windowst. (Csak az ssd van benne) ezt a hibát irja ki: 0x80300002

[ Szerkesztve ]

(#51991) Frawly válasza csiga8 (#51973) üzenetére


Frawly
veterán

A 764 napnyi üzemóra kb. 1528 napos (több mint 4 éves) SSD-t sejtet, ennyi idő alatt a 10,45 TB az kb. 7 giga írás naponta, ez elég kevés. Arra egy olcsó SSD is elég lenne. Csak hogy legyen összehasonlítási alapod, sok átlag felhasználó ír napi 20-30 gigát, és még az sem sok.

Videókat, képeket ki lehet tolni HDD-re is, akár külső HDD-re. Nyilván meg kell tanítani az anyóst, hogy ossza be a helyet, rendszeresen takarítson, szelektáljon. Nem hinném, hogy mind a 256 gigányi anyagot használja napi szinten. Hacsak nem elírás az a 256 mega, az tényleg kevés lenne :DDD

(#51992) Cruising6


Cruising6
csendes tag

Sziasztok.

Van ötletetek esetleg mi lehet az oka az alacsony sebességnek?

Samsung 970 Pro M.2 SSD, Lenovo Thinkpad E580 Notebook

1
2
3
4

[ Szerkesztve ]

(#51993) csiga8 válasza Frawly (#51991) üzenetére


csiga8
senior tag

Elírás a 256 MB, az 256 GB akar lenni, jogos a pont érte!

A külső HDD nem jó, nem érti, hogy működés közben nem lóbáljuk, meg kocogtatjuk. Másrészt egymást közt cserélgetik az "adatokat", ennek már 2 pendriveom látta kárát. ( 60-70-80 éves emberek) Egy HDD még addig se tartana. ( viszonylag rövid időn belül ez lett a 3-ik laptopja, erre most már tud vigyázni, nem teszi a paplanra, stb. ( pedig kapott állványt már a legelején is)

Az eddig legjobban bejövős, amit nem tudnak elrontani, az a DVD lemez. Inkább kiírom a képeket, videókat. Sok cucc azon van meg így neki(k).
A második legüzembiztosabb a gépben lévő SSD. Eddig ez a tapasztalatom.

Köszönöm a segítséget, nézelődöm még SSD-k terén.

[ Szerkesztve ]

(#51994) #95590400


#95590400
törölt tag

úgy látom a patriot továbbra is alulprezentált... :DDD nálam most lett egy hete az első szériás v300 120-as cserélve egy 240-es burst-re, mert jó áron volt kifutóban és tetszett hogy van rajta dram. bár nem tudom, ér-e egyáltalán valamit, észreveszem-e :D
tesztben valamivel gyorsabb mindenben, érzésre tökugyanaz, meg nálam azért a laptop sata3 csatija elég rendesen korlátoz.
melegedni nem melegszik, ciripelés, sípolás egyelőre nincs. utóbbi volt még inkább szempont. anyagban egyszerű tejfölösdoboz, vékony, súlya kb. semmi.
hogy kibír-e majd 5 év alatt 1158 nap üzemidőt 20 tera írással, mint a kingston, na az komolyabb tényező lesz, meg hogy ha gond van vele 3 éven belül, meglesz-e a bolt, ahonnan vettem.
ja, meg van még aránylag új beszerzésként a gagyi vonalat képviselve 2 db 60 gigás team group l5 lite sata3 napi desktop használatban laposokban családon belül, fél éve szereztem darabját potom 3e-ért, hangja azoknak sincs semmi, melegedés sincs, sebességben a v300 felett vannak, és a bolt sincs már meg :DDD
egyébként 2 ssd-m halt le eddig és mind2 flash problémák miatt, egy 128 gigás buffalo, kb. 3 év alatt de kb. 1 év után már problémás lett, jelentkeztek rajta hibás blokkok, amik formázás után eltűntek, majd pár hónap használat után előjöttek, mindig máshol. állítólag középkategóriás volt, de ki is vonultak a piacról pár év alatt. azóta csak kingstonokat szereztem be magamnak meg a környezetemnek idáig.
kivétel egy 32 gigás kingfast volt, felezett méretű 2,5", valami 4e ft-ért jutottam hozzá jópár éve (2014-15 tájéka), gyakorlatilag poénból vettem, az bő 1 év alatt kinyíródott win alatt a folyamatosan üzemelő háziszerverben.
mindkettő végül olvasható maradt, de írni végül nem lehetett rájuk.
szóval azért kíváncsi vagyok, ebbe milyen minőségű anyagot pakoltak bele, elvileg a patriot nem gagyi cég, memóriái nem rosszak.

[ Szerkesztve ]

(#51995) Raymond válasza #95590400 (#51994) üzenetére


Raymond
félisten

Kingston V300, Patriot Burst, Team Group L5 Lite, Buffalo, Kingfast

Livin' on the Edge! :))

Azert jo hogy valaki ezekrol is ad visszajelzest, ritka az ilyen. Mondjuk ezek utan azt hiszem a zome marad a bevalt Samsung/Crucial vonalon, mert hiaba voltak 3-4e Ft azok az olcso cuccok ha avegen ugyis mind meghalt :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#51996) Graphics válasza #95590400 (#51994) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Patriot Burst-ben elvileg Phison S11 van, ami elvileg azonos, mint pl. a PNY CS900-ban, és még sok olcsó SSD-ben.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#51997) #95590400 válasza Raymond (#51995) üzenetére


#95590400
törölt tag

hát, samsungot elvből nem veszek már évek óta. semmiben.
crucialról olvastam valamerre, hogy szeretnek random sípolni, így inkább szóba se jött. Adata elhullós, meg melegedős, inkább megint kösz nem.
meg egyébként is, maradtam volna kingston vonalon, ha nem jön szembe ez a patriot ennyire olcsón.
a v300 meg teljesen jó cucc, legjobb ár/érték arányú volt akkor a piacon. ma is megvenném, ha lenne 10 környékén 240-es, ez ügyben legkevésbé sem érdekel az ajánlás. de a mostani belépős kingstonban tudtommal még írásmennyiség számláló sincs (legalábbis azt olvastam), szóval fapadosnak tűnt, és itt el is bukott. mert azt azért szeretném tudni, hol jár. UV500 meg majd 5e ft-al volt drágább mint a patriot, gondoltam, lottóra költöm a különbséget, valamelyik megoldás bejön. :D
egyébként buffalo is ismert cég, csak hát nem ez volt a profiljuk, ami meg is látszott. mindenestre 2011-ben elsőre jó vételnek tűnt, elődje egy megnemmondom milyen 64 gigás kingston volt évekig, azt kinőttem, a laptoppal együtt adtam el. a buffalo-t meg 2013-ban inkább lecseréltem v300-ra. aztán beraktam a dögöt a szerverbe és kb. 1 hónap alatt végleg ki is nyírta :D
ezek a kingfast meg team group tényleg csak arról szóltak, hogy kíváncsi voltam mit adnak ennyi pénzért. kingfastban nem sok jót :D, azt tippeltem azért kihúzza 2-3 évet 7/24 win7-en. akkor volt a legolcsóbb ssd 8-9e a piacon. 3000 pézért tesztnek szintén bőven jó a team group.

mondjuk valamit cserélt a v300-on egy idő után a gyártó, de napi egyszerű használatban senki nem érezte meg. és tömeges elhullás azóta sincs egyik verzióval sem. én egyszerűen csak kinőttem az enyémet...
van még egyébként egy kingston SNV125 tartaléknak, már használtan vettem fél éves korában, talán 2011-ben, akkor potom pénz volt. évekig volt laptopban, asztali gépben, még trim sincs rajta. jó isten tudja mennyit kapott, a hd sentinel csak az indulások számát mutatja, még üzemidőt se. érzésre kb. ugyanaz napi használatban mint a v300, tesztben meg persze egy őskövület, annyi különbséggel, hogy szekvenciális írásban egy közepes noti hdd-vel se vetekszik, egyéb írásban meg kb. 3x ha gyorsabb.
mondjuk egy ideje kb. arra használtam, hogy havonta ráklónoztam a v300-at, meg frissítettem a d particiót. tökéletes megoldás, ha épp valami baromságot művel szökőévben a win és nekem meg nincs időm/kedvem szórakozni vele. vagy esetleg elmenne az örök vadászmezőkre.
van még egy kingston v+100 96 GB napi használatban a htpc/jáccós gépben. dettó használtan vettem potom pénzért, 2012 tájékán. írászámláló nincs benne.
ja meg volt a környezetemben egy ocz octane, ami állandóan rendetlenkedett, de kb. x akta volt, valszeg a sata vezérlővel nem fért össze, vagy a saját vezérlője hibázott, dobogatott random kékhalálokat. fél évig bírta a tulaj, aztán szó szerint kidobta az ablakon. letört a sata csatija :D

[ Szerkesztve ]

(#51998) kali válasza #95590400 (#51997) üzenetére


kali
legenda

Kár pedig elvből esetlegesen kiszúrni magaddal...
A 860 EVO az egyik legjobb ár-érték arányú típus például.
Az MX300 és MX500 is rendben van, sípolni sem hallottam még egyiket sem.

[ Szerkesztve ]

(#51999) #95590400 válasza kali (#51998) üzenetére


#95590400
törölt tag

2019-ben, egyrészt majd 2x annyiért, másrészt majd 20 ropiért legjobb ár/érték arány 240-esben??? hátö... kösz, de ez bármilyen matricával nekem már nagyon-nagyon túlárazottnak tűnik. akkor szúrnék ki magammal, ha ezt venném.

[ Szerkesztve ]

(#52000) Graphics válasza #95590400 (#51999) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez is egy álláspont, hogy elég a olcsót... is megvenni, ha már legyártották, viszont van a másik álláspont, hogy lehet minőségit is venni.
Utóbbit nyugodtan fogadd el.

Tapasztalat a tiéd is, viszont nem minden terméket fed le.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.