Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#37151) ro_bert17 válasza jeni (#37146) üzenetére


ro_bert17
őstag

De még mindig nem tudom mi a gond egy Samsung EVO 750-el. 250GB 23k, 70 TBW 3év gyári garancia?
Vagy akkor inkább intel?

(#37152) jeni válasza ro_bert17 (#37151) üzenetére


jeni
félisten

alapból kisebb széria.
alapból a terhelhetősége kisebb mint a 850 szériának.
alapból CSAK 3ÉV garancia van rá a többire meg 5év.
a tech. paramétereik másban is jobbak a 850 szériának.

nem kapiskálod,hogy miért a nagyobbik a javallott cucc+pár ezer Ft-al drágábban?

Az Intel is javallot cucc. TBW írásmentes,5év garanciás.Viszont van akinek nem jött be,igaz 10000-ből 1 embernek nem komálta az alaplapja!

de azt veszed meg amelyik tetszik,ebbe nem szólhatunk bele!

[ Szerkesztve ]

(#37153) Fred23


Fred23
nagyúr

15-ért tudtok az Intel 535-nél jobbat 120-as SSD-ből? Igazából a fő érv mellette az 5 év gari. Van mástól is viszonylag jó termék 5 év garival 15-ből? Én nem találtam egyelőre.

(#37154) jeni válasza Fred23 (#37153) üzenetére


jeni
félisten

ha minden igaz az alábbiak ha beleesnek a keretbe,boltra válogatva :
Adata SX930 és a SP920

(#37155) Coolby


Coolby
tag

Sziasztok!
512GB és 1T SSD-k közül árérték arányban jelenleg mi a legjobb választás? Illetve kezel-e vajon 256GB-nál nagyobb SSD-t? (Ha nem akkor 256GB-s érdekelne)
Egy régebbi 17"-s Macbook Proba menne bele: [link]
:R
Üdv.

(#37156) ro_bert17 válasza jeni (#37152) üzenetére


ro_bert17
őstag

Félre értettél, vagy szerencsétlenül fogalmaztam meg a kérdést. Nem az érdekelt, miért jobb a drágább.
Valamint az sem volt kérdés, hogy én veszem amit fogok, hiszen nem pénzt kértem rá tőletek.
Az érdekelt hogy milyenek az itteni tapasztalatok, meglátások a kedves fórumtagok közt a szóban forgó típussal kapcsolatban, arra a felhasználási területre amit írtam. A topik címe és összefoglalója alapján jöttem ide.
Köszi a válaszokat! :R

(#37157) jeni válasza ro_bert17 (#37156) üzenetére


jeni
félisten

99%,hogy a korábbi ajánlások alapján nagyon kevesen vettek Samsung 750 SSD-t. Tehát tapasztalatokat gyakorlatilag ne is várj el tőlünk.
Majd ha már nem lesz 850 EVO és ahhoz hasonló SSD-k akkor lehet,hogy a 750-t fogják majd javasolni. Addig mindig a kedvezőbb árú,jobb paraméterekkel rendelkezőt fogjuk javasolni.

[ Szerkesztve ]

(#37158) atus7377


atus7377
aktív tag

Sziasztok!

Vásárlásra vetemednék de nem tudok dönteni,ebben kérném a segítségeteket.
Az alaplap a következő
[link]

Win,WOT,PS és néhány apróság lenne rajta.240-50 Gb-ban gondolkodom de erősen költségérzékeny vagyok!

Előre is köszönöm!

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#37159) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Hali
Találtam ph-n samu 850 evot, de sentinel képnél kondicio 100℅ teljesítmény csak 80, ez mit jelent? Miért nem 100?

Xbox One: bandymnc

(#37160) medica válasza Walter_White (#37136) üzenetére


medica
senior tag

A Pro nagyon jó (szokott lenni).

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#37161) dugo_ válasza bandi0000 (#37159) üzenetére


dugo_
veterán

Mert nem megy a TRIM, akkor 80% a teljesítmény.
Ettől még megveheted nyugodtan, amint eléred, hogy menjen (bios beállítás, megfelelő driver) visszaugrik 100%-ra.

(#37162) Emperor_ válasza atus7377 (#37158) üzenetére


Emperor_
addikt

HyperX Fury a költségérzékeny ajánlat.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#37163) GEPESZ66 válasza Emperor_ (#37162) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én is tegnap Fury-t vettem egy hasonló, de AMD-s gépbe.

(#37164) atus7377 válasza Emperor_ (#37162) üzenetére


atus7377
aktív tag

Köszönöm!

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#37165) KisApám


KisApám
addikt

A-DATA SX930
Nem tudom, hogy jó-e, hogy valamit át kellene-e állítanom. :F
(Alaplap: ASUS GRYPHON Z87, OP rendszer: Windows 10)

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#37166) ro_bert17 válasza jeni (#37157) üzenetére


ro_bert17
őstag

Használtam a keresőt is itt, de ez még nem zárják ki azt, hogy valaki(k) nem ismeri(k).

Még annyit: Intel 535, vagy estleg Intel 540S?

[ Szerkesztve ]

(#37167) jeni válasza ro_bert17 (#37166) üzenetére


jeni
félisten

egyik MLC a másik TLC de mindkettő 5év garis.

(#37168) ro_bert17 válasza jeni (#37167) üzenetére


ro_bert17
őstag

Egyáltalán nem vagyok kiművelve ebből, de az összefoglalót most átböngészve úgy tűnik a mlc a jobb? Már ha egyáltalán ez releváns.

(#37169) jeni válasza ro_bert17 (#37168) üzenetére


jeni
félisten

Gratula,hogy vetted a fáradságot, hogy azért utána néztél a dolognak. Mennyivel jobb döntést hozni így? :R

(#37170) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv

Samsung M.2 SM951 PM951 ajánlott meghajtó?

Ezek ugye OEM változatok?
Akkor (úgy rémlik,) Samsung Magician nem látja, ill. firmware-t sem tudok frissíteni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37171) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Nagyon úgy tűnik,hogy most halt meg az SSD a gépemen. SSDlife program szerint 0%-os :DDD Állandóan lefagy,kékhalál és stb. Memóriákat kicseréltem és nem javult.

Viszont a azért írok ide,mert SATA1-es az alaplapom. Nem tudom milyen SSD kompatibilis még ezzel. Később ha új gépet akarok venni,akkor szeretném,ha abban is jó lenne ez maximálisan.
1, 20k max
2, 128 GB
3, SATA1!!! Gigabyte P35-DS3
4, 3 év is elég
5, Átlagos

Szerk: "6 x SATA 3Gb/s" Ez SATA 2 lenne? Akkor a Gigabyte honlapján miért nem képesek kiírni. Direkt megnéztem :W Akkor SATA2

[ Szerkesztve ]

(#37172) jeni válasza grabber (#37171) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
Ha javasolhatok valamit!
Előbb nézd meg a gépedet ott nincs e gubanc?
A géped most DUO Core magos?
A lapod Sata 2-s.
Ez szerepel az adatok közt a gyári oldalon.
6 x SATA II 3.0Gb/s
Egy sima HDD-vel próbáld ki ha ott jó akkor jöhet az új ssd!

[ Szerkesztve ]

(#37173) grabber válasza jeni (#37172) üzenetére


grabber
addikt

4 magos. Q6600
Feltelepíteni egy windowst HDD-re és napokig tesztelni sem egyszerű. Most nincs is szabad HDD-m. Erre nem szántam rá magam. Úgy számoltam,hogy valahol 3 évig bírja majd az SSD,mert állítólag tovább nem nagyon bírják ezek a régiek. 2011-ben vettem,már 5 éves és sokszor volt rajta 50GB. El is használódhatott.
Lehet rosszul érzem,de lassan úgy is megadná magát. Itt is lenne az ideje lecserélni vagy még bírná sokkal tovább?

(#37174) radi8tor válasza grabber (#37173) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

HD Sentinel képet is mutathatnál, de ezt a másik topikban kellene megvitatni. ;)
Az azért pontosabban mutatja a dolgokat SMART adatokból, mint SSD Life.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#37175) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Nem nagyon értek hozzá ezért kérdezek :B.
Van egy 3,5 éves Lenovo Z580 laptopom amivel nincs semmi gondom, de eléggé lassú már.
Ebbe lehet-e SSD-t beletenni úgy, hogy a 750 GB-os hdd is megmaradjon?. Az SSD-n lenne az oprendszer (win7) és pár gyakran használt progi, a hdd pedig maradna tárhelynek, illetve a többi proginak.
Milyen fizikai méretű ssd kell ebbe, az ssd-t a hdd helyére kellene és a hdd az optikai meghajtó helyére kerettel, vagy pedig a hdd marad a helyén és az ssd az optikai meghajtó helyére? (nem én csinálnám, mert nem értek hozzá :B ..... csak tájékozódom).

120 GB-os SSD-re gondoltam, de fogalmam sincs konkrétan melyik gyártó melyik típusát szabad megvenni, nem a legdrágább kellene egy 3 éves laptopba (de megbízható, jó), ......szeretném a laptopot még egy jó ideig használni (főleg net, office), mivel semmi baja azon túlmenően, hogy eljárt felette az idő egy kicsit, de céljaimra megfelel, főleg ha gyorsabb lesz, ...légyszi segítsetek :R .

(#37176) dugo_ válasza fireman123 (#37175) üzenetére


dugo_
veterán

SSD menjen a HDD helyére (sima SATA csatlakozós 2,5" méretű fér el benne), HDD pedig kerettel az ODD helyére. Keretből bármelyik univerzális kínait bevállalhatod 1-2 ezer forintért, itthon horror/vicc áron mennek a beépítőkeretek. Ha jól látom 12,7mm magas kell neked, de erről győződj meg.

Termék tekintetében bármelyiket választhatod az ajánlóban szereplő típusok közül. Ha nem férsz el 120GB-n az összes programmal, akkor inkább vegyél 240-eset, de nem érdemes utána visszatelepíteni a lassú HDD-re programokat.

(#37177) Emperor_ válasza fireman123 (#37175) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezek vannak jó áron és ajánlottak:
HyperX Fury, Adata SP920, SX930
A többit a kollégák leírták.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#37178) atus7377 válasza Emperor_ (#37177) üzenetére


atus7377
aktív tag

Fury vagy sp920? 2K a különbség.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#37179) dugo_ válasza atus7377 (#37178) üzenetére


dugo_
veterán

Amelyik jobban tetszik, kb ugyanazt tudják teljesítményben.

SP920-nak 5 évre bővíthető a garanciája, ha beregisztrálod, de az utolsó két évben neked kell postázni, ha gond van. Illetve ehhez 3,5"-os beépítőkeret is jár. Ennyivel tud többet.

(#37180) Fred23 válasza jeni (#37154) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, tényleg nagyon jókat mondtál! A kérdés az persze mindig, felénk mi mennyiért kapható -és kapható -e egyáltalán? :)

(#37181) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok A samsung 840 mz7td500 512 GB ,2.5 ssd az most az evo vagy a pro szériához tartozik.tehát MLC vagy TLC verzió e?mennyire ajánlott ez a tipus?Köszi előre is a választ.

(#37182) fireman123 válasza dugo_ (#37176) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi neked és Emperolnak is az infókat!

(#37183) Emperor_ válasza kromatika (#37181) üzenetére


Emperor_
addikt

E szerint TLC-s.
840 PRO ajánlott csak.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#37184) _q


_q
addikt

Sziasztok!

130 napot futott, 5,5 TB adatforgalommal rendelkező SSD szerintetek mennyire lehet megbízható? Illetve szerintetek kb mennyi az az adatmennyiség ameddig egy SSD megbízhatóan képes működni?

(#37185) Nyugis válasza _q (#37184) üzenetére


Nyugis
senior tag

szia!

én 5 éve használok ssd-t. főleg a win+rendszer dolgok vannak rajta.
így eléggé stabil a dolog,
azt gondolom, hogy az ssd pont egy olyan termék ami nagyon lutri!
lehet hogy még van hátra 5 éve de az is lehet hogy holnap már megdöglik.
éppen ezért szerintm ssd-ben nem éri meg a használt.
tul nagy a kockázat.
az apár ezer amivel olcsóbban adják, Ha TE utána jársz a neten, találsz ujjat garival JÓ árban!

(#37186) core i7 válasza _q (#37184) üzenetére


core i7
addikt

Teljesítmény/Kondíció 100/100?

(#37187) Emperor_ válasza _q (#37184) üzenetére


Emperor_
addikt

Milyen gyorsan fut egy kutya ;] ?

Pontos típusa az SSD-nek? SSDOK vagy HDS kép van róla?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#37188) Petya-wh


Petya-wh
tag

Üdv!

GA-H170-D3H alaplapba keresgélek M.2 ssd-t.
MEM: 16GB 2400MHz DDR4 RAM Patriot Viper 4 Series
CPU: Intel Core i3-6100 3.7GHz
OPsys: W 8.1

A kiszemelt áldozat: 240GB Intel SSD M.2 540
Ezt érdemes-e megvenni? Mennyire 'tartós'? Van-e valakinek tapasztalata?
..vagy lenne jobb alternatíva? Nem baj, ha csak 120GB
ár: max. 25-28ezres

Jobb választás-e az M.2, mint a hagyományos sata3?
M.2 Gyakorlatilag is gyorsabb-e? (közelebb van-e a sebesség az elméleti 560 MB/s-hez?)

Köszi!

ASUS P5B; C2D E8500; CoolerMaster TX2; Geil UltraDual 2x1Gb Kit ; ASUS nVidia GeF6600 ; 36Gb/10.000 WD Raptor + SAM HD403LJ/400Gb SATA2

(#37189) _q válasza Nyugis (#37185) üzenetére


_q
addikt

Ahogy elnézem igazad van, tényleg csak pár ezer Ft-al drágább újonnan egy ssd, viszont ha keveset futott akkor az a pár ezer Ft is megérheti akár, hogy "használtad" vedd meg, főleg ha garanciás, én pedig olyanokat nézegettem csak. Garancia nélkül már nem érné meg természetesen.

core i7

Igen 100%.

Emperor_

Kingston SV300 120GB

[ Szerkesztve ]

(#37190) dugo_ válasza _q (#37189) üzenetére


dugo_
veterán

V300-at újonnan se, nemhogy használtan.

(#37191) L@co


L@co
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy új SSD-t.

1. Ár nincs konkrét limit, inkább ár/érték/időtállóság
2. 480/500/512 GB
3. Asztali gép inkább M.2 (SATA3 is van)
4. MSI Z97 Gaming 5
5. 5 év garancia jobb lenne, de 3 is elég szerintem
6. Átlagos felhasználásra

Felmerült bennem pár kérdés:
- Édemes nvme szabványosat venni, ami jó lesz pl. a következő skylake gépembe, vagy átlagos felhasználásra teljesen felesleges? (azt tudom, hogy most nem lenne gyorsabb a pcie 2x miatt)
- M.2 foglalat-nak van valami hátránya a SATA-val szemben? (Szívesen megszabadulnék a SATA kábeltől)

Amiket találtam:
5 év gari, 2,5", MLC:
Corsair Neutron XT
ADATA SX930
OCZ Vector 180

3 év gari, 2,5", MLC:
Crucial MX100
Crucial MX200

M.2:
Crucial MX200 - 3 év - MLC - 2260 - 2280 méretben Van közöttük különbség?
Intel 540s - TLC - 5 év
Samsung 850 EVO - 3D V-NAND - 5 év

M.2 Nvme:
Samsung SM951
Samsung PM951

(#37192) Nyugis válasza L@co (#37191) üzenetére


Nyugis
senior tag

Szia!

én ezt a kettőt ismerem használtam:
Intel 540s - TLC - 5 év
Samsung 850 EVO - 3D V-NAND - 5 év

ezekkel nincs gond. VAGY ha van vlami gondja akkor az az első nap kijön azt meg instant cserélik neked.
temészetesen megint csak az a véleményem, hogy UJ- amit érdemes venni. boltbol garival.

(#37193) _q válasza dugo_ (#37190) üzenetére


_q
addikt

Nekem még régebbről SV300-am van, nincs vele bajom, de ahogy nézegettem van jobb pl:

Kingston 120GB UV400
ADATA 120GB SP550

Melyik javasolt vétel, vagy talán más ilyen árszegmens mellett?

(#37194) dugo_ válasza _q (#37193) üzenetére


dugo_
veterán

Igen, a régi jó, elvileg az új is, de ki tudja egy 130 napos használt épp melyik gyártási időszakba esik bele. Nem érdemes szerintem vele próbálkozni.

Adatából inkább SP900, SP920, SX930. UV400 gyors, de elég alacsony a terhelhetősége (a 120-asnak főleg, 50TB íráslimites), döntsd el, hogy bevállalod-e a sebességért.

(#37195) Emperor_ válasza _q (#37189) üzenetére


Emperor_
addikt

A V300:
- a legelső széria, nincsen vele ismert gond,
- a középső széria, suttyomban kicserélt NAND-ok, teljesítmény esés, megbízhatósági probléma nem ismert,
- a mostani széria, egy - egy meghibásodás, firmware anomáliák, állítólag (nem jártam utána!) a sebessége ismét rendben van.

A fentiek miatt ki is vettük az ajánlottak közül.

Nehézkes kideríteni, hogy melyik szériás a kinézett SSD. Használtan, gari nélkül és nem ajánlom a V300-as semmiképpen :( .

Ha fent kinyitod az Összefoglalót és elolvasod, akkor benne vannak az ajánlott típusok.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#37196) _q válasza dugo_ (#37194) üzenetére


_q
addikt

Egy Asus X200 netezős netbokba lenne az ssd. Semmi extra igény nincs, csak jelenleg iszonyatosan lassú. Tehát ha kicsivel lassabb, de hosszabb élettartamú az mindenképpen többet érne.

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek :) :R

[ Szerkesztve ]

(#37197) AxBattler válasza AxBattler (#37062) üzenetére


AxBattler
félisten

Erre valaki esetleg? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37198) dugo_ válasza _q (#37196) üzenetére


dugo_
veterán

A Kingston HyperX Fury és az Adata SP920 is 14,5k a PCX-en.

(#37199) _q válasza dugo_ (#37198) üzenetére


_q
addikt

Ha már szóba jött, akkor meg is kérdezném még. Vásárlás szempontjából mindig óvatos voltam és igyekeztem magyarországi webshopból, ritkábban személyesen boltból vásárolni, ha új terméket szerettem volna. PCX-ről nincs információm, de esetleg ez vagy egyéb webáruházak mint pl emag is ahol elég olcsón lehet venni elektronikai terméket mennyire megbízható onnan a vásárlás főként garanciális ügyek intézése szempontjából?

(#37200) dugo_ válasza _q (#37199) üzenetére


dugo_
veterán

Emagról ne vegyél semmit, román bolt, román garanciával, román törvényi háttérrel.
Ipon, Aqua, PCX, Rufusz, Compker a nagy átlag tapasztalata alapján rendben van. Hébe-hóba elhúzódhat a gariztatás, de még mindig ezeknél a legnagyobb webshopoknál van esélyed arra, hogy 3-5 év múlva is ott lesz a bolt a helyén, amíg tart a garid.

Én 90%-ban iponról rendelek, ami kicsit drágább, cserébe 5 percet kell csak gyalogolnom hozzá. Ott már volt pénzvisszás gariztatásom, rendben volt minden. PCX-től is van egy Fury és egy SP920 is, de azokkal nem volt gond még.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.