Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#12401) gery2123 válasza Qru (#12400) üzenetére


gery2123
őstag

Akkor nem fontos. mert a 120gb-ből 111,7 gb volt használható formázás után. Illetve az nem gond hogy van rajta ext4 és ntfs is igaz? Előre is köszi :R

(#12402) Qru : Úgy lesz. Az ezer éves laptopom kapott pár pacit így :)

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#12402) Qru válasza gery2123 (#12401) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, gond, használd azért vetted. :K

#nincsbennetarcsi

(#12403) adammkaa


adammkaa
senior tag

Mit ne mondjak ez eleg kinos hogy egy szakmai topikban feltettem egy kerdest es 4 oran keresztul egy valasz jott az is a keresot ajanlotta az argepen ahol minden fajta ssd van, ez elegge letaggzodo.

Nexus 5 Black

(#12404) gery2123 válasza adammkaa (#12403) üzenetére


gery2123
őstag

Én nem látom a kérdésed? Vagy nem ide tetted fel?

-- PSN_ID: GerY2123

(#12405) Qru válasza adammkaa (#12403) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kingston V300 belefér a keretedbe és az korrekt ssd.

mod:

Ha kicsit hozzá tudnál tenni akkor jobban járnál egy 120-assal ahogy előttem is említették. Nem drágább sokkal ugyanis és az élteartamuk jobb.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12406) adammkaa válasza Qru (#12405) üzenetére


adammkaa
senior tag

Es abbol melyiket ajanlod?

Nexus 5 Black

(#12407) Willie válasza Qru (#12396) üzenetére


Willie
őstag

Értem, köszi! :) De azért nem hiszem, hogy átlagfelhasználás mellett annyira nagyon észrevehető lenne a 840 Basic gyengesége a HyperX vagy V300-al szemben, nem?

(#12408) Qru válasza adammkaa (#12406) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Samsung 840 vagy Kingston V300 ami olcsó és jó. Sokkal több helyet kapsz (duplát) alig kevesebb pénzért és mivel nagyobb a hely jobban is tud működni a wear leveling ami nagyban növeli az élettartamot.

Intercreptor: Nem venni észre, ezért vettem én is V300-at a HyperX helyett.

#nincsbennetarcsi

(#12409) Willie válasza Qru (#12408) üzenetére


Willie
őstag

Világos! :) De akkor a Samsung 840 Basic és a V300 kb. egy szinten van, nem?

(#12410) Qru válasza Willie (#12409) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. Átlagos othoni használatra még egy kétszer drágább se hozna további érezhető gyorsulást.

#nincsbennetarcsi

(#12411) Willie válasza Qru (#12410) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm! :)

(#12412) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Új 120as samu 840es-t, vagy használt 830ast(2,5 terra adatforgalommal) lenne érdemesebb venni?

[ Szerkesztve ]

(#12413) Qru válasza nelsonmanian (#12412) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha van rá rendes gari és jó kondicióban is van (nem írtak rá túl sokat) akkor 830-at.

#nincsbennetarcsi

(#12414) nelsonmanian válasza Qru (#12413) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

98%-os kondíció, 3hónap garival.

(#12415) Qru válasza nelsonmanian (#12414) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

3 hó az elég kevés. Inkább a 840-es, köznapi használatnál úgy sem érezni a különbséget.

#nincsbennetarcsi

(#12416) gyulank


gyulank
addikt

A V-NAND SSD-kben is lesz? Ha lesz, ez drágább technológia? Nekem nonstop megy a gép, ezért érdekel, hogy érdemes-e várni az ilyenekre.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#12417) Baxo89


Baxo89
tag

1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá?
25-32k

2. Mekkora SSD-re van szükség?
120Gb. Rendszernek + alap programoknak és egy játéknak szeretném.

3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Win7 64bit

4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata a csatlakozó?
PC és SATAII-t csatival van ellátva

5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Gigabyte EP45-DS4

6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez?
Igen, mert nem szeretném "bekókányolni" a gépbe.

Egyéb kérdések:
Élettartam tudom sok mindentől függ, de átlagba mennyit bír egy SSD, mert kicsit félek tőle. 320Gb-os HDD-m 6 éve hibamentesen muzsikál. SSD tudom lassul majd, de mégis mire számíthatok, mondjuk egy 3 éves használat után??

3 vagy 5 éves garisat ajánlatok??

Melyiket?
ADATA S511(MLC)
Corsair Force 3 és GT(MLC)
Crucial M4 (MLC)
Intel 330 és 520-as sorozat (MLC)
Kingston HyperX és V+200-as sorozata (MLC)
OCZ Agility 4 (MLC)
OCZ Vertex 3 Vertex 3 Max IOPS és Vertex 4 (MLC)
Samsung 470 *** és 830 *** sorozat (MLC)
Samsung 840 Basic (TLC)

(#12418) Qru válasza Baxo89 (#12417) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Samsung 840 Pro vagy Kingston HyperX 3K. Keretet meg vehetsz külön (pl ezt vagy ezt).

gyulank: Igen, csak az a kérdés mikor és mennyiért mérik majd... Egyébként az hogy sokat megy az ssd nem számít, egyedül az írási mennyiség számít.

#nincsbennetarcsi

(#12419) gyulank válasza Qru (#12418) üzenetére


gyulank
addikt

Na persze, de ha megy akkor ír, ha csinálok valamit, ha nem. Na meg nekem sok lap szokott megnyitva lenni a Firefoxban, és van, mikor percekig elkínlódik a HDD zörög, míg bezárja, ezen kívül van, hogy egész nap 100% a HDD használat mikor fut a Comodo ellenőrzés a háttérben, és olyankor érdekes módon nagyobb az írási sebesség, mint az olvasási, vagyis többet ír. De amúgy a gyártási költsége drágább, vagy olcsóbb a V-NAND-nak a mostaninál?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#12420) worxland válasza nelsonmanian (#12414) üzenetére


worxland
addikt

Harcolj ki még 3 hónap garanciát és akkor a 830-ast.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12421) Qru válasza gyulank (#12419) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olcsóbb lesz bizony. :K

#nincsbennetarcsi

(#12422) burtione


burtione
tag

Sziasztok. most üzemeltem be egy 60gb-os kingston v300-as ssd-t. az ahci modot azt irja az as ssd benchmark h nincs beállitva, az alaplapom biosaban nincs konkrétan ahci mod, a sata vezérlőnél csak "compatible", "enhanced", meg "disable"..ahogy ovlastam az enhanced az ahci mod megfeleljője, mégis azt irja h nincs ez az egyik gondom. a másik pedig az hogy mikor lefuttatttam a crystalt akkor ilyen rossz eredményt adott az irásnak, van valakinek ötlete hogy miért? vagy h h lehet kiküszöbölni a hibát? üdv :)

alaplap tipusa elitgroup ic43-as ddr3, és itt sata2-őn használom

[ Szerkesztve ]

(#12423) Bodor válasza burtione (#12422) üzenetére


Bodor
veterán

Topik tetejét és ezt a cikket olvasd el légyszives!

Köszi!

(#12424) burtione válasza Bodor (#12423) üzenetére


burtione
tag

szia. elolvastam, és úgy is tettem ahogy ott irja :)

up, na megvan a hibám, sandforce-os a v300 és a másik értékkel kellett mérnem, igy kijött a gyári adat :)

[ Szerkesztve ]

(#12425) Bodor válasza burtione (#12424) üzenetére


Bodor
veterán

Ha elolvastad volna , akkor nem ide írsz, hanem a Flash SSD topikba....

(#12426) anytime válasza Bodor (#12425) üzenetére


anytime
őstag

:B

(#12427) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

A kettő közül melyiket érdemes megvenni?

[link]

[link]

Megér a második 10e Ft-al többet?

Nekem méretileg elég a 120-128Gb, a pc gyorsulását váránám tőle kissé, a mostani 1T-ás szintén Samsungot meghagynám adattárolónak.

ui.: Ennek a harmadiknak tartozéka a keret is, de egyébként mivel tud többet az elsőnél?

[link]

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#12428) Bodor válasza Ferink (#12427) üzenetére


Bodor
veterán

Az első kettő közül csak akkor éri meg megvenni a drágábbat, ha számít az 5 év garancia, és a keretes változat sem tud többet az elsőnél.

(#12429) Ferink válasza Bodor (#12428) üzenetére


Ferink
tag

Értem, köszönöm!

(#12430) Balage76 válasza gyulank (#12416) üzenetére


Balage76
senior tag

- Benne lesz, viszont 95% hogy nem a következő hanem az az utáni sorozatban, ami kb 2 évet jelent. Előbb memókártyákba rakják ugyanazokat a chipeket, amiket kb fél-egy évvel később SSD-be. Ugyanez volt most is.
- Az előállítása drágább, de cserébe nagyobb kapacitást kapsz, tehát a drágaság igazából relatív.
- Nem érdemes várni. Mindíg lesz olyan termék ami szebbnek-jobbank néz ki, de még 1-2 év mire megjelenik.

(#12431) Baxo89 válasza Qru (#12418) üzenetére


Baxo89
tag

Köszi szépen, hyperX 3k lesz ;)

(#12432) CSorBA válasza Baxo89 (#12431) üzenetére


CSorBA
őstag

Szia!

Én pont ma vettem egy ilyet, a dobozban van keret, sőt még csavarok is :) Ezen nagyon meglepődtem, mivel sehol nem találtam róla infót, és azt hittem, csak a kit-es csomagban van.

(#12433) nemethpityu


nemethpityu
csendes tag

Hali

Melyiket érdemes?

Corsair Force 3 128GB CSSD-F128GBGS-BK

Corsair 120GB CSSD-F120GBGT-BK Force GT

vagy van jobb 30ezer környékén jobb?

[ Szerkesztve ]

(#12434) Bodor válasza nemethpityu (#12433) üzenetére


Bodor
veterán

Nem igazán.
A Samsung 840 Pro MZ-7PD128BW és az OCZ Vector sem jobb nála , hasonló árban van , viszont 3 helyett 5 év garanciát kapsz.
Nem utolsó szempont.

[ Szerkesztve ]

(#12435) nemethpityu válasza Bodor (#12434) üzenetére


nemethpityu
csendes tag

oké de akkor a 2 közül melyiket érdemes?

(#12436) Bodor válasza nemethpityu (#12435) üzenetére


Bodor
veterán

Talán a Vector-t, mert ahhoz kapsz beépítőkeretet is. Ha ez nem számít, akkor az olcsóbb a nyerőbb.

(#12437) nemethpityu válasza Bodor (#12436) üzenetére


nemethpityu
csendes tag

de akkor a 2db corsair helyett ezt vegyem?

(#12438) Bodor válasza nemethpityu (#12437) üzenetére


Bodor
veterán

Ezt már neked kell eldönteni . . . Elég infót kaptál szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#12439) JimKirk


JimKirk
tag

Sziasztok!

Sima(nem pro) 120 gigas 840-es Samut erdemes meg venni? Napi 7-8 oras hasznalat mellett, javareszt jatekra hasznalom a gepet.

Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#12440) Archer


Archer
őstag

Neutron GTX a sima Neutronhoz képest megéri a durván 5k-s felárat? 120 gigásról van szó, 30k vs. 35.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#12441) Bodor válasza JimKirk (#12439) üzenetére


Bodor
veterán

Nem az számít, hogy hány órát használod az SSD-t, hanem az, hogy mennyi adatot írsz rá. napi 15 GB-ot 3-5 éven át kb. elvisel.

(#12440) Archer: Teljesítményben alig van különbség, érezhető meg biztosan nincs, szóval amiatt nem éri meg a felárat a GTX, viszont tartósabb mint a kisöccse, de mindkettőre 5 év a garancia.

Gyártástechnológiájukat tekintve a Neutron GTX-en 24 nanométeres csíkszélességű lapkák találhatóak, melyek hivatalosan 5000 írási/törlési ciklust képesek elviselni. Ezzel szemben a külön nem válogatott 25 nm-es IMFT NAND-ok csak maximum 3000 műveletre vannak hitelesítve. A GTX jelölés nélküli "sima" Neutron épp az utóbb említett IMFT (Micron) ONFi 2.2 chipeket vonultatja fel, melyeket korábban már számtalan meghajtóban láthattunk.

(#12442) Qru válasza Archer (#12440) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Átlagos otthoni használatra nem.

#nincsbennetarcsi

(#12443) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Lassan én is be akarok ruházni egy ssd-be. Valami "olcsó de azért jó" megoldást szeretnék. Csak a rendszer lenne rajta (egyelőre Win7 Prof 64bit) meg a programok, ami nem sok, de a biztonság kedvéért inkább 120GB-osat kéne, annál is inkább, hogy ahogy látom, már ezek is lejöttek a huszonezres kategóriába. Max olyan 25k körül szeretnék rá költeni. Ezeket néztem:

Kingston HyperX 3K SSD 120GB 26-28k
Kingston SSDNow V+ 200 120GB 26-27k Ajánlott minősítés, de már régebbi
Kingston SSDNow V300 120GB 23-24k Tetszett minősítés, "idei modell"
Samsung SSD 840 120GB 22-23k Ez van a legjobb árban, ráadásul elvileg még egy Win8 licenc is jár hozzá (ez amúgy hogy? benne van a dobozában?). A TLC-ről kiderült már valami, ami miatt ellenjavallt?

A Dell Studio 1555-ös laptopomba akarom tenni a DVD helyére, átalakítóval (tehát beépítő keret nem kell), szerintem ebben még csak SATA II-es port van. Sajna nem tudom fejből, milyen a gépben az alaplapi chipset, de mivel integrált grafikáról nem tudok, kizárásos alapon marad innen a PM45 Cantiga.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#12444) Qru válasza Wyll (#12443) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

OEM W8-at adtak hozzá, tehát csak egy licensz kódot kapsz.

V300 vagy a 840, mind a kettő jó. V200 régebbi, a HyperX meg ugyan gyorsabb de házi használat során nem veszed édszre a sebesség különbséget.

#nincsbennetarcsi

(#12445) Wyll válasza Qru (#12444) üzenetére


Wyll
őstag

Melyik a jobb? :) Érzésre van különbség? Ha nincs akkor megbízhatóság szempontjából? Gari?

És benne van a kód a dobozban? (Vagy pl. emailezni kell S/N numberekkel, vagy hasonló?) Ilyenkor hogyan lehet hozzájutni egy hivatalos win8 telepítőlemezhez vagy képfájlhoz?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#12446) Real Ghoost válasza Wyll (#12445) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Én a múlt héten vettem sima 840est és semmilyen kód nem volt benne.

(#12447) Qru válasza Wyll (#12445) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érézésre nincs, élettartam szempontjából is egyformán kb 3000 írási ciklust bír egy-egy cella bennük.
Dönts ár/szimpátia alapján.

W8-at nem kapsz a 840-hez, az egy speckó promó volt de már kifutott elég rég. Esetleg lehet ha találsz vhol beragadt készletet akkor igen de erre nagyon kicsi az esély.

#nincsbennetarcsi

(#12448) Bodor válasza Wyll (#12443) üzenetére


Bodor
veterán

A DVD helyére a HDD-t tedd, és a HDD helyére pedig az SSD-t, mert így működik jól.

(#12449) Wyll válasza Real Ghoost (#12446) üzenetére


Wyll
őstag

Most nézem, hogy a PH-s cikk még tavaly év vége előtt jött ki; az akció csak 2013 január végéig szólt!... :U

Bodor: Oké, köszi a figyelmeztetést! Amúgy miért nem mindegy? Boot? Vagy valami más?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#12450) Archer


Archer
őstag

Köszi, még alszok rá egyet :)

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.