Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84301) Gubek-Einste válasza pepe4 (#84299) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k alatt Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4 lenne, picit felette (22k) az Asus AC1200GU volna ami sokkal jobb válasz volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84302) tylerddd válasza Gubek-Einste (#84300) üzenetére


tylerddd
veterán

Olcsó, találtam alig használtat is, kicsi.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#84303) pepe4


pepe4
tag

150 mbps netem van. Mobil telefon 2,1 laptop, ps, 2 tv. Írták itt többen, hogy most az Asus 65p a legjobb ár értékben, viszont van közte 10 000 Ft különbség. Érdemes várni szerinted, hogy lejjebb vigyék az árát?

(#84304) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Srácok, anomáliát találtam és nem tudom a megoldást:
Asus ax92u router, a hálózati térképnél azt írja, internet leválasztva, wan információnál a wan állapotra leválasztva, wan ip nincs. Egyébként van net, a sebesség is jó - modemtől és routertől is megmérve, ping gyors, viszont egy kicsit mintha hezitálna a válasz, oldalra kattintva több mp. mire történik valami. Led visszajelző piros..

Mi van ilyenkor?
Szerk: kábelt cseréltem mert először arra gyanakodtam, azzal nem volt változás. Aztán újraindítás és fw frissítés.

Egyébként a router nagyon jó, 5 hete használjuk 10 eszközzel, ebből 1 nas, 3 kábeles kapcsolat, semmi gond.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#84305) Sedus


Sedus
újonc

Sziasztok, jelenleg egy TL-WR740N és egy TL-WA855RE van használatban, a cél 2 egymás melletti ház(10-12m, 2 tégla fal,beton födém) közötti wifi kapcsolat. Jelen helyzetbe néha kap jelet az extender néha nem, szakadozik stb. Sebesség,ax,5g nem szempont, csak a stabil nagy hatótáv. 1000-es digi mellé. 2-3 eszköz.
Új routeren gondolkozom de nem tudok dönteni az ajánlottak közül, pontosabban az AC65P és az AX20 között, de beleférne az AC85P is, szóval 30k alatt mi lenne a legjobb választás?

(#84306) gulyasa válasza Gubek-Einste (#84269) üzenetére


gulyasa
őstag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mint említettem, betonpanel... A gyerek szobájában lévő gép 1 falnyira van, a szoba legtúlsó végében (összesen kb. 10 méterre). Viszont a lakásban van helyiség, ahol 2-3 fal is van közben.
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
DIGINET 1000
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
LAN-on 3 eszköz csatlakozik: asztali számítógép, TV, és egy Android-os médialejátszó. WiFi-n alkalmanként 3 telefon, és a gyerek gépe adapterrel.
Mennyi lenne a beszerzésre?
Azt nem mondom, hogy a határ a csillagos ég, de olyan megoldást szeretnék, ami ismét jó pár évre elég lesz... ;)
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
A lehető legnagyobb elérhető adatátviteli sebesség.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10

(#84307) Alex91 válasza gulyasa (#84306) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg: [link] , meg veszel hozza 5 portos gigabites switcht..

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#84308) Gubek-Einste válasza pepe4 (#84303) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem érdemes várni, bizonytalan hogy lesz-e olcsóbban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84309) Gubek-Einste válasza Sza_Sa (#84304) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide vagy ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84310) Gubek-Einste válasza Sedus (#84305) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

a cél 2 egymás melletti ház(10-12m, 2 tégla fal,beton födém) közötti wifi kapcsolat.
Beltéri eszközökkel nem fog összejönni, egy ilyen rendszert kellene kiépíteni. AP1 és AP2 legyen inkább egy-egy 5 GHz-s kültéri antennával egybeépített eszköz pár.

Az Asus AC65P és AC85P megegyeznek teljesen így feleslege a drágábbat megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84311) Gubek-Einste válasza gulyasa (#84306) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ajánlott eszközök megfelelőek lesznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84312) gulyasa válasza Gubek-Einste (#84311) üzenetére


gulyasa
őstag

Köszönöm.
Még egy kérdés:
Az ajánlott eszközöket úgy érted, hogy egy példány is elegendő közülük (akármelyik?) és nem valószínű, hogy szükség lehet melléjük további extenderre, AP-re, stb.?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10

(#84313) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

Hálozattal kapcsolatos a kérdésem.

Röviden:

Telekom előfizetés, kaptam az előfizetés mellé egy telekomos routert is. 1 gigabites az internet, nagy szobában van a router szerencsére minden szobába be van húzva a kábel. A számítógép egy másik szobában van amit LAN-on keresztűl használok viszont néha jól esne ha lenne wifi ebben a szobában ahol a gépem is van. Nagyon gyenge a jel mivel tudom ezt erősíteni? Mit rakjak a szobába?

A választ előre is köszönöm. :R

Cimbee

(#84314) Ace owner


Ace owner
addikt

Sziasztok!

Nemrég húzták be a telekom optikait, 2gigabites viszont amit kaptunk router nem tudja beteríteni a házat. 2szintes családi régen a gagyi 2 antennás simán szórta mindkét szintre. Mit tudnék ezzel kezdeni hogy a földszinten is legyen rendes wifi? Nagyon gyenge jelenleg. Elég egy komolyabb routert venni? Ha igen akkor milyet? Vagy maradjon itt ez és lentre vegyek egy másikat? :R

Galaxy Fold 4

(#84315) MaCS_70 válasza Ace owner (#84314) üzenetére


MaCS_70
félisten

A régi nóta... Mondhatni a mindenkori nóta, ami csak ezen az oldalon is vagy féltucatnyi alkalommal került elő.

Sajnos semmilyen relevánsa adatot nem adtál meg arról, hogy milyen a ház és mik az igényeid. Ezek nélkül semmit sem lehet ajánlani.

Az is segítene, hogy milyen volt az a két antennás router, ami jó volt. (Az antennák száma lefedettség szempontjából amúgy irreleváns.)

Lehet, hogy egy jobb router is elegendő lenne (nálam is így megy), de korrektebb megoldás egy mesh-hálózat kiépítése, lehetőleg vezetéken.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84316) Ace owner válasza MaCS_70 (#84315) üzenetére


Ace owner
addikt

Családi ház 30évvel ezelőttről. Nincs kispórolva az anyag :D Nem tudom milyen volt az előző router valami kis gagyi telekomos, nem is értem hogy lehetett jobb mint ez.

Ott lehet a kutya elásva hogy a ház egyik végéből a másikba került most a router. Eddig édesanyám szobája felett, az akkori szobámban volt. Nem is volt sírás rívás hogy nincs itternet, most viszont mindennap ezt hallgatom. Ezeket a mesh megoldásokat néztem most kamu black friday alatt is, de nem teljesen világos hogy működik de utána nézek még annak is mert egyáltalán nem értek ezekhez a hálózatokhoz. Örülnék neki ha egy sima router cserével megtudnám úszni a dolgot.

Ha ez lesz a vége akkor 20-30k környékén milyen routert tudnátok ajánlani? Vagy már akkor inkább egy mesh hálózat? Teljes tanácstalanság :F

Galaxy Fold 4

(#84317) vottokar válasza MaCS_70 (#84315) üzenetére


vottokar
senior tag

Tudom, hogy nem nekem írtad, csak valószínű valami efféle lesz a mi problémánk a költözünk egyszer végre valahára.
Sorház, 3 szint szintenként cca50m2, mind lakott. Falak tégla födém betongerenda kerámia és beton béléstesttel. Telekom koaxos net (sebesség még nem eldöntött) Ezt kellene lefednem majd wifivel. (Cat5E kihúzva szintenként, és szintek között is.) Milyen mesh hálózatos eszközök javasoltak perpillanat amiket össze lehet hangolni a Sagemcom Telekomos eszközzel is. (IPTV kell sajnos) Sajna jó lenne a Mesh-be egy szeparált 2,4-es rész is a wifis home eszközök (kapcsolók fényerő szabályzók, kaputelefon, robotporszívó) miatt is. Ehhez sajnos hülye vagyok. Meg rühellem, hogy manapság a gyári oldalon a leírásokat a marketing részleg írja, nem a műszaki.

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#84318) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, wifi router ügyében.
cserélném a mostanit, erősebbre, mivel a ház hátsó felébe már alig ér el a jel.

jelenleg eg Asus Rt-n18u van.

most 20-30e ft-ot szánnék rá. Az hogy milyen erős a net sajnos pontosan nem tudom, kábelről jelenleg 20mb letöltési sebbséget ír a teszt.

A mostani a fentebb leirt dolgom kivül tökéletes volt, de már kicsi megsínylette az éveket.

a ház 80%ban vályog. Nemtudom számit e, telefonok(2-3), 1 tv, 1 játékkonzol fog csatlakozni rá általában.

Egy extra kérdés. A net koax kábelen jön a modemba egy elosztón át, a modemből utp kábellel a wifibe. Azt is kicsit korszerűbbre cserélném, ha szaámit a minőségnél. Most valami no name ezer meg egy éves kábelt használok(utp).
A kaox kábel kb 30-40 centi hosszu, érdemel azt is frissebre cserélni? Egyébként elég lenne a 20centi is bőven.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#84319) MaCS_70 válasza Ace owner (#84316) üzenetére


MaCS_70
félisten

A mesh lényege a következő: több access point van, de ezek egységes elérést biztosítanak, ráadásul úgy, hogy a váltás köztük automatikus és az ember számára nem észlelhető.

Én ma már csak ilyenben gondolkoznék.

Mindez mehet úgy is, hogy a hálózat elemei is wifin tartják a kapcsolatot, de az igazi az, ha vezetékes a gerinc.

Én a helyedben megemelném a keretet, és megpróbálnék elsőre mondjuk egy Asus RT-AX58 routert, és ha az nem fedi le az egész házat, akkor a lefedetlen terület és esztétikai megfontolások függvényében egy alap Lyra node-ot vagy egy AC57u v3 rouert. Ez utóbbi ugyan csak AC-s, de csak a lefedetlen területre szól. Lehet persze AX-es is, de jóval drágábban.

A fő eszköznek viszont én már nem választanék nem AX-est.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84320) MaCS_70 válasza vottokar (#84317) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az IPTV miatt én ebben nem tudok tanácsot adni, annyit viszont általánosan, tehát mindenkinek megjegyeznék, hogy ez szerintem egy olyan hosszabb távú beruházás, ami mondjuk 4-5 évre szól. Ennek megfelelően a kezdeti spórolás nagyon könnyen bizonyulhat nagyon drágának. Havi 1-2 gombóc fagylalt árán spórolva szerintem nem érdemes prolongálni egy csomó bosszúságot és egy garantáltan költségesebb második beszerzést.

És persze 14 nap... Wifinél fokozottan kötelező!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84321) Gubek-Einste válasza gulyasa (#84312) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84322) Gubek-Einste válasza Cimbee (#84313) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy sima wifi router AP módban megfelelő lesz a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84323) Gubek-Einste válasza Teasers (#84318) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20-30k között az Asus AC65P vagy AC1200GU lenne az ajánlott ha maradsz a márka mellett.
Gyárilag adnak egy UTP kábelt a router mellé így annak a cseréje is megoldott lenne az új eszköz beszerzésével.
A vályog a wifi nagy ellensége így nem biztos, hogy egy eszköz elég lesz a teljes lefedettség biztosításához.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84324) Alex91


Alex91
félisten

50k HUF-ig AX-es routerben Asus RT-AX58u-nal van valami jobb? AX58u tudja a WPA3-at?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#84325) Gubek-Einste válasza Alex91 (#84324) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg nem nagyon, természetesen WPA3 kompatibilis az AC58U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84326) Teasers válasza Gubek-Einste (#84323) üzenetére


Teasers
tag

Köszi!

Hát ha erősebb lesz, mint a mostani Asus, akkor igazából le tudná fedni rendesen.

Csináltam egy "tesztet", a digi sebességteszt oldalán.

Kábelen:
Letöltés: 120mbps feltöltés: 10mbps

Wifin, ahol vana router, abból a szobából:
Letöltés 92mbps feltöltés 10mbps

Wifin a ház legtávolabbi szobájából:
Letöltés 8,3mbps feltöltés 5mbps

A ping egységesen 10-11ms volt.

Ha ennél jobb eredményt tud az általad ajánlott 2 router valamelyike, akkor nekem az tökéletes. :)

(#84327) Alex91 válasza Gubek-Einste (#84325) üzenetére


Alex91
félisten

Kosz! Ez a router kb. hany klienst tudhat kiszolgalni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#84328) mike1334


mike1334
veterán

No, 5 ghz-n megy a router...kérdés:
Van olyan megoldás (repeater mondjuk), amivel a router 5 ghz-s jeléből tudok 2.4 ghz-s jelet "konvertálni", úgy hogy ne kelljen bridge-be tenni a routert (meg úgy általaban a routert ne kelljen piszkálni)? Ilyen bejön az 5ghz-s wifi, kimegy a 2.4 ghz megoldás :)
Tudom, egyszerűbb az ap megoldás, de az sajna nem játszik, a routertől függetlenül kellene megoldani egy folyamatos működést.
Köszi!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#84329) vottokar válasza MaCS_70 (#84320) üzenetére


vottokar
senior tag

Köszönöm, akkor várok, hogy mire odaérünk (az aktuális helyzet miatt lehet még akár 1-1,5 év is) épp mi lesz az aktuális kínálat és lehetőség.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#84330) MaCS_70 válasza mike1334 (#84328) üzenetére


MaCS_70
félisten

Emlékeim szerint létezik olyan dual band repeater, ami az egyik rádión forgalmazott adatfolyamot azonnal továbbítja a másik rádióra -- de ez nagyon nem triviális.

Előnye továbbá, hogy nem felezi a sebességet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84331) woodworm válasza mike1334 (#84328) üzenetére


woodworm
veterán

A xiaomikban így működik a repeater mód. Openwrt és padavan is beíllítható így, tehát érdemes körbenézni a cfw képes routerek között.

(#84332) mike1334 válasza MaCS_70 (#84330) üzenetére


mike1334
veterán

És woodworm

Köszi! Pontos típust nem tudtok esetleg, ami alapból tudja ezt, külön mókolás nélkül? Lehetőleg nem router, de ha más nincs, az is jó, legfeljebb keresek neki helyet.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#84333) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Urak,
Tudnátok ajánlani valami megfizethető (max 10k) wifi repetaert vagy dedikált repeater funkcióval ellátott routert?
Van egy noname és egy Xiaomi pro400-as is, de pár nap 1-2 héten belül mindekttőt újra kell indítgatni mert nem ad IP címet...

előre is köszi!

-= No way back from Here =-

(#84334) Gubek-Einste válasza Alex91 (#84327) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom de egy normál otthoni hálózattal megbirkozik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84335) Gubek-Einste válasza mike1334 (#84332) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha jól tudom akkor a TP-Link repeater-ei ilyenek de jobb megoldás egy sia wifi router CFW-vel használva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84336) Gubek-Einste válasza [lAyCsI] (#84333) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router mellé kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84337) Alex91 válasza Gubek-Einste (#84334) üzenetére


Alex91
félisten

Mi a normal? :) Mar most van vagy 20 eszkoz, ami log a wifimen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#84338) mike1334 válasza Gubek-Einste (#84335) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi! :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#84339) Genesistibi


Genesistibi
tag

Sziasztok! Én is azt szeretném kérdezni, hogy "milyen routert?" :)

30m hosszú, egyszintes, tégla családi ház egyik végébe kellene olyan, ami folyamatosan elbír 10+ eszközzel és viszonylag nagy a hatótávja. 20-30 eFt körül szánnék rá. Only wifi.

Köszönöm!

(#84340) cellpeti válasza MaCS_70 (#84319) üzenetére


cellpeti
veterán

A fő eszköznek viszont én már nem választanék nem AX-est.
Ezt jól meg csavartad :DD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#84341) [lAyCsI] válasza Gubek-Einste (#84336) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Szia,
Ez egy T-s alap Speedport Entry
Van egy [link] ilyen ASUS routerem is amivel próbálkoztam, de ebben nincs Repeater mód,
csak valami bonyolult módon OpenWRT-vel lehetne összehozni a másikkal ami nekem túl bonyolultnak tűnt, így gondoltam hátha lenne valami egszerűbb módja...

-= No way back from Here =-

(#84342) cellpeti válasza [lAyCsI] (#84341) üzenetére


cellpeti
veterán

OpenWRT fent van rajta, utána már be tudod állítani, h miként működjön. AP, Repeater, Bridge, Media Bridge...

OpenWRT topikban biztos segítenek, normálisak

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#84343) Gubek-Einste válasza Genesistibi (#84339) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P megfelelő választás lesz de ilyen elhelyezéssel nem fogja a teljes házat lefedni, több eszköz kell majd ehhez, 2-3 biztosan.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84344) Gubek-Einste válasza [lAyCsI] (#84341) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84345) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok!

Router váltáson gondolkozom, kinéztem az Asus RT-AX92U-t.
Régen volt Asus routerem, mennyire ajánlott (stabil), ha gyári FW-el használnám :F
Esetleg van jobb ajánlat ~60k körül?

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#84346) blakey válasza Sefter (#84345) üzenetére


blakey
titán

Egyelőre "csak" gyári firmware van rá, teljesen okés, nincs benne különösebb hiba. Ha nem tévedek akkor Synology routered van/volt, annál mindenképp jobb, egyedül a felület nem olyan "OS kinézetű". Nagyon jó a lefedettség és a sebesség.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84347) Sefter válasza blakey (#84346) üzenetére


Sefter
veterán

köszi! :R

Psn ID: sefter_hun

(#84348) [lAyCsI] válasza cellpeti (#84342) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

köszönöm, lehet teszek egy próbát vele

-= No way back from Here =-

(#84349) [lAyCsI] válasza Gubek-Einste (#84344) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

köszönöm!

-= No way back from Here =-

(#84350) MaCS_70 válasza blakey (#84346) üzenetére


MaCS_70
félisten

+1

Mint AX92-felhasználó én is maximális elégedettségről tudok beszámolni.

Remek szolgáltatások, stabil működés, kiváló wifi. Egyedül a Merlin lenne egy most hiányzó piros pont.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.