Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Vertigo18 válasza Gedeon31 (#9500) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tökéletes eladó, tökéletes választás. Nekem is ilyen van itthon, csak nagyobb.

Én ajánlom, de várd meg a hétvégét, hátha jön még másik ajánlás, mivel sok "nem-tulajt" aggaszt, hogy ez a pen bizony melegszik.

Viszont arra figyelj, hogy kicsi legyen (ne nagyon lógjon ki a fogadó eszközből), illetve a pennek legyen pereme, hogy ki tudd húzni belőle.

És ne feledd, hogy hétfőig úgysincs postázás, ráérsz még két napig.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9502) Yahhher válasza Gedeon31 (#9500) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nekem ez van a kocsiban, hónapok óta, sosem volt kihúzva ( nyilván ha másoltam rá valamit, akkor igen ), melegnek meleg, de eddig nem volt gond. A nagy melegeket is kibírta, pedig a rádióm folyamatosan küldi neki ( ez napi 4-5 óra minimum ) az 5 voltot, nem csak akkor, ha az usb-t választom ki.

Üdv B.

(#9503) Vertigo18 válasza Yahhher (#9502) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor lassan megerősítést nyer...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9504) Yahhher válasza Vertigo18 (#9503) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Igazából 1600 ft-ról van szó... 16 giga, usb3... nagyon nem érdemes agonizálni...

Üdv B.

(#9505) chatran válasza Vertigo18 (#9499) üzenetére


chatran
őstag

Ez csak másolásnál melegszik, vagy zenelejátszásnál is?

(#9506) Gedeon31 válasza Vertigo18 (#9501) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem ekkora elég lenne autóba zenéknek bőven :)

Ettől az eladótól szoktam általában rendelni.

(#9507) Gedeon31 válasza Yahhher (#9502) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm .

Mindenképpen kisebben gondolkodtam ne akadjak el benne :)

(#9508) Yahhher válasza chatran (#9505) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nekem nem válogat, mindig :-)

Üdv B.

(#9509) Vertigo18 válasza chatran (#9505) üzenetére


Vertigo18
addikt

Melegszik, melegszik! :)

De nincs vele gond.

Ő ilyen... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9510) ceia


ceia
őstag

Lehet Sandisk Extreme-ről pl. Win7-et telepíteni? Éppen azt fontolgatom, hogy ilyet vegyek :F

        it's more fun to compute

(#9511) pilu85 válasza ceia (#9510) üzenetére


pilu85
őstag

csak gondolom, hogy a jobb pen-ekről mindről lehet.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9512) ceia válasza pilu85 (#9511) üzenetére


ceia
őstag

Elméletileg lehet. De itt olvastam, van akinek nem sikerült pont erről. Aztán kiderült, hogy ki kellett húzni a pent, aztán visszadugni. Úgy sikerült. Azért jól esne még egy-két megerősítés, mielőtt megveszem :)

        it's more fun to compute

(#9513) jim bcs válasza ceia (#9512) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A nevezett problémáról itt olvastam először ami nem olyan régen volt, kerestük a hibát, de végül a kolléga megtalálta a megoldást ami előtt én tárt karokkal álltam, meglepett.
Én telepítettem már róla win7-et és felfelé mindent, semmilyen problémával nem találkoztam. Veheted nyugodtan.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9514) ceia válasza jim bcs (#9513) üzenetére


ceia
őstag

Köszönöm, remélem összejön :R Még nem vásároltam az eBayről. Arra a kollégára gondoltam, aki itt vállalt vásárlást, de lehet, hogy már nem vállal.

        it's more fun to compute

(#9515) tpeter77 válasza ceia (#9510) üzenetére


tpeter77
addikt

NEM! Legalábbis normáls felhasználás mellett nem...
Nálam jött elő az a probléma, hogy ki kellett húzni a hibaüzenetbél a pendrive-ot, üzenetet le OKézni,
aztán visszadugni, visszalépni a telepítés elejére, és onnantól megjavult.
Ha ez nagy macera, vegyél másik pendrive-ot.
a Transcend Jetflash 790-ről és Sandisk-nél maradva az Ultra usb3.0 pendrive-ról viszont szépen fut a win7 telepítő ki/be huzigálás nélkül is, utóbbit erre (is) használom...

viszont a win8.1 tökéletesen jól fut az usb3.0 portba dugott Extreme-ről, tehát csak a Win7 usb2.0-s pendrive kezeléssel van valami baj.

ui.
Ha rendelni szeretnél szerintem segítenek az itteniek, de akár én is :)

[ Szerkesztve ]

(#9516) jim bcs válasza ceia (#9514) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Összefoglaló -> Best Buy alatt ott a link

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9517) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!
Elnézést, nem teljesen ide tartozik, de a memóriakártya topic elég kihalt és hátha itt tud valaki segíteni, esetleg van tapasztalata a témában. Nem tudjátok véletlenül, hogy a külföldről rendelt (eBay - SincerityTrading) 16 GB-os Samsung EVO microSD kártyát lehetséges Magyarországon garanciáztatni (eredeti csomag megvan)? Ha igen, akkor mi a módja?
Segítséget előre is köszönöm és mégegyszer elnézést kérek! :R

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#9518) jim bcs válasza Crvsh3R (#9517) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Tudtommal nem, egyébként küldd vissza neki, kicseréli.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9519) ceia


ceia
őstag

(#9515) rokafiu77 , (#9516) jim bcs Köszönöm, úgysem telepítek sokszor rendszert, arra a pár alkalomra nem zavar, ha végülis úgy megoldható és én 3.x portról telepítenék Win7-et, nem 2.0 . (lehet abból még Win8.1 is sőt, később biztos az lesz) Főleg játékok átvitelére akarom használni és ahhoz nem árt a gyorsaság, hogy ne őszüljek meg közben (mégjobban) :P Ezért kell az Extreme. Már megvan a kolléga :R

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#9520) chatran válasza Crvsh3R (#9517) üzenetére


chatran
őstag

Az ebay topikban írta egy fórumtárs: link

(#9521) tpeter77 válasza ceia (#9519) üzenetére


tpeter77
addikt

usb2.0 portról 14 perc alatt készült el a teljes Win7 telepítés.
usb3.0 portról 18 perc alatt állt fel a teljes Win8.1 rendszer.
pedig az usb2.0 portról a lassabb Sandisk Ultra, usb3.0-ról Sandisk Extreme volt a forrás.

(#9522) Ciccuka válasza chatran (#9520) üzenetére


Ciccuka
veterán

Samsung-nál ilyen nincs!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9523) pilu85 válasza tpeter77 (#9515) üzenetére


pilu85
őstag

igen a 790 nél 40 mega írás már nem olyan rossz az árához képest. s az még kibirhato idő. én imádom az adata ue700amat. a sandisk extreme is kiváló volt, de eladtam a roppant gagyi anyaghasználata miatt.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9524) chatran válasza Ciccuka (#9522) üzenetére


chatran
őstag

Bocsi benéztem, korán volt, samdisk vagy sansung könnyen összekeverhető :D

(#9525) ceia


ceia
őstag

(#9521) rokafiu77
Itt túl sok a változó ahhoz, hogy bármi biztosat ki lehessen jelenteni. Kétféle pendrive, kétféle OS, kétféle usb port. Egy viszont biztos, a 2.0 lassúbb, mint a 3.0. Nekem inkább az jön le belőle, hogy a Win7 gyorsabban települ, mint a Win8.1 :U

(#9523) pilu85
Nem lehet, hogy te az UE700-at azért imádod, mert szép bőrszíj van hozzá és a pendrive felülete prizmaként bontja a fényt ? ;) [link] Csak tréfálok.. Nekem pl. nagyon nem tetszik ahogy kinéz. Az a pici pöcök, amivel biztos nem kényelmes nyitni-zárni, és az a kulcstartó rész asszimmetrikusan, meg a kék kerek LED, hát nem a design csúcsa. Az Extreme pedig olyan, mint valami űrjármű a Star Trekből (a kék rész a hajtómű) ;] [link] És azt olvastam, hogy ennél nagyon jó a mechanika. Most, hogy rákerestem képre, találtam ezt [link] tehát ez is LED-es, (ezt eddig nem is tudtam) és milyen jól néz ki, most még jobban tetszik! Már az sem lenne baj, ha nem lehetne installálni róla OS-t, akkor arra veszek valami olcsóbb 16-osat pl. Transcend JF790-et.

        it's more fun to compute

(#9526) jim bcs válasza ceia (#9525) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Megnyugtatlak kényelmes nyitni és zárni, nekem is van belőle egy ;)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9527) pilu85 válasza ceia (#9525) üzenetére


pilu85
őstag

nem, nem azért. extreme-t kezedbe fogod, s érzed hogy bármihez hozzáér attól karcos,kopott lesz, ha leesik szétreped. ue700 nál nem érzem. sebbességben persze jobb az extreme, a gyártó 30 évet vállal rá, abban meg egyedülálló.

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9528) jim bcs válasza pilu85 (#9527) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A 30 év Limitált, nem minden régióba!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9529) ceia


ceia
őstag

Oké :) Ha Extremeem lesz, majd nagyon vigyázok rá.

        it's more fun to compute

(#9530) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget! :R

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#9532) st6969


st6969
őstag

Őszintén szólva nem értek hozzá, de jó lehet ez így? Tesztet lefuttattam, ez jött ki (mezei userként a gyakorlati haszna az lenne, ha total commanderrel gyorsan másolna rá...most nem úgy tűnik). JetFlash 790W 8GB, Sinceritytől.
USB3-as előlapi port, Win10, Intel G4400, Asrock H110, 8GB RAM, Samsung SSD (semmilyen drivert nem telepítettem, gondolom mindent maga rakott fel)
Crystaldisk Mark
Total Cmd

(#9533) jim bcs válasza st6969 (#9532) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Tedd át az alaplap usb 3.0-ás portjába, úgy is nézd meg és nem jól gondolod, drivert tegyél fel hozzá ha nincs fent mert magától nem kúszik fel.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9534) st6969 válasza jim bcs (#9533) üzenetére


st6969
őstag

Betettem az alaplapiba, kb. ugyanez.
"Magától rakta fel": úgy értettem, hogy a Windows a telepítéskor keresett valamit, de ezek szerint ez nem elég jó.
Megnéztem az alaplap oldalán a saját drivereket...van mindenhez...hanghoz, vga-hoz, LAN-hoz, csak épp USB-hez nincs. Legalábbis így külön nem írja. Hacsak nincs más ötlet, felteszem az összes saját drivert innen, hátha valamelyik pack magában foglalja.
:R

(#9535) spanyoll


spanyoll
addikt

Eléggé kétes dolgokat olvastam ahogy visszakerestem a corsair survivorokról, pedig azt néztem ki némi kutakodás után.

Kulcstartóra mit ajánlotok, ami nem rohad szét zsebben és kb heti 3x lenne használva max?
16-32gb közötti méretben gondolkozom és a legfontosabb, hogy a kulccsomó mellett túléljen hosszabb távon.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9536) FireKeeper válasza spanyoll (#9535) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha nem fontos a sebesség, valami full-fém unibody cuccot keresnék

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9537) spanyoll válasza FireKeeper (#9536) üzenetére


spanyoll
addikt

Transcendtől volt valami viszonylag budgetebb (szerintem) 2.0-val és ilyen full fém unibody megoldásban, de az nagyon nem bírta a strapát. Mondanám, hogy megkeresem és megnézem, hogy jó-e még, de van egy olyan sejtésem, hogy nem találnám, mert már a kukában van.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9538) jim bcs válasza spanyoll (#9535) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha nem annyira fontos a sebesség akkor egy mini jó választás lehet.

Transcend JF 710
Silicon Power Jewel J80
Silicon Power Jewel J50
Samsung Flash Drive BAR
Patriot Tab
Goodram Point

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9539) spanyoll válasza jim bcs (#9538) üzenetére


spanyoll
addikt

Ezeknél nem probléma, hogy a pendrive csatlakozó része nem fedett és telemegy szösszel, kosszal?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9540) jim bcs válasza spanyoll (#9539) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem, a kitolható is retkelődik, de ki lehet fújni és időnként akár egy fogpiszkálóval kiszedni a belesajtolódott porcicát.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9541) a8l


a8l
aktív tag

MA jött meg a 128GB-s Sandisk otg dual pendrive-om, nagyon picurka, pont jó méret.
Nagyon melegdhet, mindenesetre, mert a teszten megállt 16gb környékén az írásnál. Aztán átraktam usb2 portba , most fejezi be 8perc múlva (közel 8 óra alatt) eddig hiba nélkül.
Majd még tesztelem sima TC másolással usb3 portban is, de azért bosszantó hogy throttlingol vagy letilt.
Gyorsabb mint az ultra fit és érzésre kívülről nem is meleg.
A legjobb pen-em a sandisk extreme.

(#9542) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Haliho, még mindig a Jetflash 790 az etalon, vagy van már tempósabb pendrive e is?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9543) Graphics válasza FireKeeper (#9536) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Adata UV131

Philips Circle

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9544) jim bcs válasza Graphics (#9542) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Inkább mondjuk úgy, hogy mindenes napi használatra:

Adata UE700 / S102 PRO
Transcend JF790

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9545) BB9360


BB9360
aktív tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni.
Többször vásároltam sinceritytrading / courtesytrading-től, sose volt problémám.
Nyáron vettem pár pendrive-ot, amik közül az egyiket nem használtam, csak pár dolgot másoltam rá, de alapvetően nem foglalkoztam vele. Most viszont kellett volna tárolóhely, ezért elővettem. Csomagolásán és a terméken is 64 gb-os, annak is vettem. Azonban így néz ki:

Ez egy Sandisk Cruzer Blade.
Anélkül, hogy nekem feltűnt volna, csinálhattam véletlenül bármit is, amitől ez 64-ből 32-re csökkent? Ha igen, akkor hogyan csinálhatnám vissza? Ha nem én tehetek róla, akkor mit tehetnék, mert írtam nekik, de nem válaszolnak.
Egyszer már jártam úgy sd kártyával, hogy 32 GB-snek hirdették, de csak 2 gb_s volt. De sinceritytrading / courtesytrading ennél megbízhatóbb szerintem, ők ezt nem játszanák el, nem igaz?
Előre is kösz a segítséget!

(#9546) PHM válasza BB9360 (#9545) üzenetére


PHM
addikt

Nézd meg a sajátgép/kezelés/lemezkezelésnél.
Ott elvileg látnod kell a valós méretet még akkor is,
ha rosszul van particionálva az eszköz.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#9547) BB9360 válasza PHM (#9546) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm, előrébb vagyok, csak azt nem tudom, hogy mit tehetek.
Ugyanis ezt látom:

Akkor most mit tehetek, hogy kaphatom vissza a másik "felét"? Illetve mit csinálhattam (bár ez kevésbé fontos)?

[ Szerkesztve ]

(#9548) King Unique válasza BB9360 (#9545) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor szokták ráereszteni a H2testw programot, az megmondja mennyi az annyi.

Viszont a második hsz alapján látszik, hogy megvan a maradék, csak éppen unallocated (nem lefoglalt). Ilyenkor elvileg jobb klikk a partíción és kiterjesztés. Bár a lemezkezelő nem mindig tudja megcsinálni, viszont külső partícionáló programok igen. Illetve én ez esetben a diskpart módszert szoktam Windows alatt alkalmazni. De a diskpart clean + lemezkezelős formázás is egy opció. A diskpart használatánál azonban figyelni kell, hogy a megfelelő lemezt válaszd ki és azt töröld!!! Ez esetedben a Disk 1 lesz.

De akár a Rufus is használható hozzá, amit a fórumtárs említett. Annál ilyenkor nyilván csak a partícióstílust + fájlrendszer kell beállítani (pl. első opció és FAT32), valamint a gyorsformázást bejelölni és az összes többi elől ki kell venni a pipát.

Amúgy mi van rajta, valami Windows telepítő, vagy Windows To Go megoldás? Mert pl. az MCT-vel letöltött ISO-nál is ESD megnevezés van.

[ Szerkesztve ]

(#9549) Ciccuka válasza BB9360 (#9547) üzenetére


Ciccuka
veterán

Rufus valószínűleg egyszerűen helyreszedi.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9550) BB9360 válasza King Unique (#9548) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszi, a jobb klikket próbáltam már, de nem engedte, viszont ez a diskpart-os megoldás rendben volt!

Fogalmam sincs, mi volt rajta, ami azt a helyet foglalta, mert azt nem láttam, csak azt, hogy kevesebb. Már egyszer formáztam simán, az természetesen nem segített...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.