Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Csavarnyuzo válasza head- (#3199) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

(#3202) Pali79


Pali79
aktív tag

Úgy látom le kell adnom az igényeimből. Arra jutottam, hogy a meglévő Epson Aculaser M2000-et kell valami hasonlóra cserélnem, így a fő szempontok: automatikus kétoldalas, elfogadható árú nagykapacitású kellék, nem lenne baj ha tudna hálózatot.

(#3203) frida baba


frida baba
újonc

Sziasztok. Sürgős segítségre lenne szükségem. Mindenképp LÉZER MULTIFUNKCIÓS nyomtatót szeretnék venni, ami LINUX FEDORA 21 alatt is fut és a következőket tudja:
- fekete-fehér (színes nem kell),
- wifi
- automatikus 2oldalas nyomtatás
Epsonból nekem speciel szimpi lenne ez: Epson WorkForce AL-MX200DNF multifunkciós LED lézernyomtató, de valahogy nem igazodom el, hogy ez most wifi-s vagy nem wifi-s....???
Igazából a hosszútávú megbízhatóság lenne fontos és a Linux alatti stabilitás. Kb. havi 100 oldalt nyomtatna, és ugyanennyit másolna.
Így kb. 60 ezerért van-e valami ötletetek?
Előre is köszönöm.

(#3204) epzon válasza frida baba (#3203) üzenetére


epzon
őstag

az MX200DWF a wifis verziója az

(#3205) frida baba válasza epzon (#3204) üzenetére


frida baba
újonc

Köszönöm szépen a gyors választ. :) :B
Esetleg a LINUX-hoz tapasztalat?

(#3206) FireLord


FireLord
aktív tag

Sziasztok,

Milyen nyomtatót ajánlanátok a következő igényekkel:

- Ár: bestbuy
- Lézer
- Scanner
- Wifi

Köszi. :R

(#3207) MichaelSD válasza FireLord (#3206) üzenetére


MichaelSD
őstag

színes vagy fekete-fehér?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3208) FireLord válasza MichaelSD (#3207) üzenetére


FireLord
aktív tag

Közben egy Samsung M2070-re esett a választás.

(#3209) kovisoft


kovisoft
őstag

A HP Laserjet P1102W nyomtatót néztem ki magamnak otthoni felhasználásra. Viszont azt látom, hogy van belőle CE657A és CE658A. Nem tudjátok, mi a különbség a két változat között?

(#3210) kovisoft válasza kovisoft (#3209) üzenetére


kovisoft
őstag

Közben talán megtaláltam, hogy mi lehet a különbség: ebben a leírásban az áll, hogy a CE658A tudja a Direct Print-et.

(#3211) soap


soap
csendes tag

Sziasztok!

Én is nyomtatóválasztásban szeretném a segítségeteket kérni, a következőek a szempontok:

-legyen lézeres
-nem gond ha nem színes, de fekete-fehérbe produkáljon minél szebb és élesebb nyomatot; EZ A FŐ SZEMPONT
-gyorsaság nem fontos, otthoni (kollégiumi) használatra kell
-lehetőségekhez mérten legyen megbízható, minőségi darab
-tudjon wifit
-scanner nem baj ha van, de ne menjen a nyomtatási minőség rovására
-álljon meg 35e (nagyon max 40e) jó magyar Forintba

Elsősorban Canon-ban gondolkodtam, de bármilyen alternatívára nyitott vagyok. Hiszek nektek! :)
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3212) goli11


goli11
tag

Sziasztok!

Otthoni felhasználásra (nem napi használat, csak inkább ha kell sürgősen valami akkor legyen) keresek multifunkciós lézer nyomtatót. Az alábbi készüléket néztem ki:
Brother DCP-1512E
Mi a véleményetek róla? Vannak kiemelkedő problémái?

Vagy esetleg más alternatíva 30.000Ft környékén?

[ Szerkesztve ]

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#3213) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy lézernyomtatót (esetleg multifunkciós készüléket):

-Évente olyan max. 5000 oldalt nyomtatnék vele.
-Nem árt, ha van benne szkenner is, de ez max. egyszerű gép nélküli monokróm fénymásolásra lenne használva, képszkennelésre van egy jó minőségű külön szkennerem. - Tehát ez egyáltalán nem feltétel vagy csak minimális 1-2 ezres felárral.

Legyen minél olcsóbb bele a toner, illetve maga a nyomtató se legyen túlságosan drága! Max. 25 K, de jobb lenne ha kevesebbe kerülne!
Tudom, hogy ez így nem működik, de én utángyártott tonerben/utántöltésben is gondolkodom.

Semmilyen egyéb feláras plusz funkció nem kell.

Köszönöm előre is! :R

(#3214) Csavarnyuzo válasza mclaren777 (#3213) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Link. Csak jelentősebb felárral tudsz venni multit.

A pirosat kell elvágni.

(#3215) mclaren777


mclaren777
senior tag

Köszönöm a tippet!
És még azt kérdezném, hogy van-e olyan színes lézer nyomtató kb 50 ezer Ft alatt, amihez ilyen olcsó a fekete toner/utángyártott toner/utántöltés mint a P1102 esetében? Tehát ilyen 3 Ft körül megáll/lap?
A színes oldalak költsége nem érdekel. A gyári kezdő készlet nekem akármeddig elég lesz. (kb. 1%-ban nyomtatok színest, de olyankor szüksége lenne rá)

[ Szerkesztve ]

(#3216) Csavarnyuzo válasza mclaren777 (#3215) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Hosszú távon szerintem nincs,

A pirosat kell elvágni.

(#3217) Szab02 válasza Csavarnyuzo (#3214) üzenetére


Szab02
aktív tag

Kérnék egy hasonló tippet, wifi, illetve wifi-derekt funkcióval. (Tudom, az ár itt növekedni fog.)

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#3218) mclaren777


mclaren777
senior tag

-Amúgy igaz, hogy a Canon LBP 6020/6030 gyakorlatilag ugyanaz mint a Hp 1102, „csak” az elektronika különbözik bennük, de ebben (és emiatt összességében) a Canon a megbízhatóbb?
-És a 2 Canon közül vajon melyik a jobb?
-A HP és a Canon-ok tonerje mennyire hasonló?
-Valamint ezekbe a tonerekbe eleve be van építve az összes fontosabb kopó/fogyószköz? Tehát egy tonercserével gyak. felújítod a gépet is?
-2000-3000 Ft-os tonert szabad venni hozzájuk? Vagy az már veszélyezteti a nyomtató életét is?
-Ha kicsit feljebb megyünk az árban, mondjuk úgy 50 ezerig vannak ezeknél jelentősen jobb/olcsóbban fenntartható gépek?

:R

[ Szerkesztve ]

(#3219) Csavarnyuzo válasza mclaren777 (#3218) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Igen igaz. A mechanika gyakorlatilag ugyanaz -a Canon tervezi-. Nem csak az elektronika más, hanem a burkolat is... Ennél a típusnál szerintem egyik márka sem megbízhatóbb a másiknál, mart a 1102-re nem jellemző a panelhiba. A 6030 "jobb": több memória és UFRII a Capt-el szemben. Tonerek nagyon hasonlóak, annyira, hogy egyiket bele lehet tenni a másikba, pontosabban még nem láttam olyat, amit nem. Baromság: ez minden egyben toner, vagyis nincs külön dobegység -és még pár dolog-, hanem ez benne van a tonerben, de ettől még nem lesz felújítva a géped ha kicseréled -pl. fuser, görgők, transfer roller a régi marad-. Most ez komoly kérdés? Szabad, max. ha sz@r, akkor kidobod és veszel drágábbat. Az 50k még nem az a kategória, ahol nagy különbség lesz -sem üzemeltetési költségben, sem mechaniikában-.

A pirosat kell elvágni.

(#3220) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! A tintasugaras nyomtatókkal már tele a hócipőm, lézernyomtatót szeretnék. A4-es nyomtatásra, havi 15-20 oldal maximum. Főleg szöveges oldalak, táblázat és repülőjegy lenne nyomtatva. Az igényeim: jó minőségű nyomtatás, WiFi, fekete fehér bőven elegendő. 30-35 papír között mit tudtok ajánlani? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3221) Csavarnyuzo válasza CoroStar86 (#3220) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Link. De: nemrég volt egy fórumtárs -kb. fél éven belül lehetett olvass vissza, az is lehet a Pp-s fórumban volt-, aki nem volt megelégedve a nyomtatási minőséggel. A fekete nem volt teljesen egyenletes, kicseréltette a készüléket és az új is csinálta, tehát "ennyit tud". Saját véleményem, hogy amire használni szeretnéd, arra tökéletes.

A pirosat kell elvágni.

(#3222) CoroStar86 válasza Csavarnyuzo (#3221) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Köszönöm! Én is ezzel szemezgettem. A minőségről annyit, hogy egy Lexmark X2620 tintasugaras nyomtatóról jövök, ami nem igazán a nyomtatási minőség Szent Grálja...:) Ha azt a szintet hozza a HP, akkor már célnál vagyok.:) Ja még egy hülye kérdés: a wifi jelen esetben csak a PC-hez való vezeték nélküli csatlakozást jelenti, vagy pl. telefonról egyből tudok nyomtatni teszem azt egy PDF-et, számítógép nélkül is? Előre is köszi a választ!

Szerk.: toner jár hozzá alapból? Szerintem tuti nem, de azért megkérdezem...:)

[ Szerkesztve ]

(#3223) Csavarnyuzo válasza CoroStar86 (#3222) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Azt a minőséget hozni fogja szerintem :) Van "rajta wifi" ezzel tudsz csatlakozni vezeték nélküli hálózathoz. És van az eprint, amire ha regisztrálsz, akkor lesz a nyomtatódnak egy mail címe és ha erre küldesz mailt, akkor a mellékletet kinyomtatja, de ennek nézz utána pontosan, mert nem sokszor csináltam. Toner van hozzá, de nem teljes értékű -fejből passz, hogy mennyit bír-.

A pirosat kell elvágni.

(#3224) CoroStar86 válasza Csavarnyuzo (#3223) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Köszönöm! Ez elég jól hangzik, nem is keresgélek akkor tovább. :) Ehhez a nyomtatóhoz két fajta gyári toner kapható (mindkettő arany áron...): egy 700 oldalas kb. 14000 ft-ért, meg egy 1600 oldalas kb. 21000 ft-ért. Szerintem az első lehet benne akkor. Mindenesetre megnyugtató, hogy a 28 forintos nyomtatóhoz nem kell egyből sokezerért tonert is venni. Egy utolsó kérdés: utángyártott tonerből (majd a későbbiek folyamán) milyen márkák között merjek keresgélni? Mert a 21 eFt-os gyári toner után elég ijesztőnek tűnnek a 3-4 eFt-os utángyártott tonerek... Jók ezek egyáltalán valamire, vagy csak a gyári tonerek vannak túlárazva?

(#3225) Csavarnyuzo válasza CoroStar86 (#3224) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Így van 700 oldalas van benne gyárilag. Az eredeti nyilván tisztességesen túl van árazva. Utángyártottnál nem a márka, de még csak nem is az ár dönt. Van olcsón is jó minőségű és drágán silány. Kisérletezni kell mi válik be.

A pirosat kell elvágni.

(#3226) Csavarnyuzo válasza Szab02 (#3217) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

#3221 Wifi + eprint. Wifi-directet még nem próbáltam -ha arra gondoltál-.

A pirosat kell elvágni.

(#3227) Szab02 válasza Csavarnyuzo (#3226) üzenetére


Szab02
aktív tag

YEP! Köszönöm! Pont ugyanerről kezdtem el véleményeket olvasni :)

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#3228) Szab02 válasza Szab02 (#3227) üzenetére


Szab02
aktív tag

Erről tud valaki valamit mondani: Samsung Xpress M2022W

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#3229) Csavarnyuzo válasza Szab02 (#3228) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Persze. Nézd meg a toner árakat. Amúgy nem rosszak a Samuk. Ugyanúgy -na jó kicsit jobban- gagyi műanyag gépek, mint a többi manapság. "Erősen" hasonlítanak mechanikában egy másik gyártó termékeire, de ugye láttunk már ilyesmit a mobiloknál :) Viszont vannak érdekes ötleteik és szolgáltatásban általában próbálnak többet adni.

A pirosat kell elvágni.

(#3230) Szab02 válasza Csavarnyuzo (#3229) üzenetére


Szab02
aktív tag

:R

/az a piros rész a szövegben billenti a mérleget/

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#3231) Csavarnyuzo válasza Szab02 (#3230) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Sajnos igen és egyre inkább. És ami van még -bár az gyártó szempontjából érthető-, hogy durvák a chip árak. A Hp-hoz "fillérekért" a Samuhoz aranyárban lehet kapni. Valamint nagyon elmennek abba az irányba, hogy egyre kisebbek a tonerek kapacitásai. Ha ez nem lenne nem köpködnék a márkára -na jó a telefonjaikra igen-.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#3232) jojoando


jojoando
senior tag

Vásárolni??? Bérelek egyet, mint vásároljak meg szívjak vele.
Havi 2000Ft-ba bőven jobb és lézeres! Pl itt talán :)
Ha behal kérek egy cserét!

[ Szerkesztve ]

(#3233) #95590400 válasza jojoando (#3232) üzenetére


#95590400
törölt tag

min. 2000 ft-ért havonta... a hülyének is megéri. illetve csak annak.

[ Szerkesztve ]

(#3234) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

mclaren77 fórumtárshoz hasonlóan színes lézert keresnék. A színes nyomtatás hozzá hasonlóan évi pár 10 lap lesz, tehát szinte minimális, de akkor kell. Tintással azért nem annyira szemezek, mivel nem lenne korántsem minden nap használva a nyomtató, és a fej beszáradás kicsit paráztat. Na meg nemrég sikerült egy HP Officejet 8000-rel nagyon csúnyán befürödni :(( Sikerült venni egy eredeti patron szettet, pár napra rá fejhibás lett, de a fejcsere után kiderült, hogy mégsem azzal van a baj, hanem valamilyen elektronikai baja van, ami nem igazán orvosolható. Szóval az egész akció eredménye ~50K az ablakon ki, és nyomtató is kuka :(

Köszönöm a tippeket :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3235) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,

Kinéztem egy nyomtatót: Canon i-SENSYS LBP6030w wifi-s mono. Tudnátok mondani valamit róla pro/contra is érdekel. Köszi.
üdv,
lakisoft

(#3236) Imy válasza lakisoft (#3235) üzenetére


Imy
veterán

Ha nyomtató akkor nálam csak HP. Én canonokkal mindig megjártam...
Ha kell a wifi akkor HP P1102w, ha nem kell a wifi, akkor a w nélkülit vedd meg szerintem. + ebbe olcsóbb az utángyártott tooner. ;)

(#3237) epzon válasza Imy (#3236) üzenetére


epzon
őstag

érdekes mert a hp lézerek alapja canon...

(#3238) epzon válasza lakisoft (#3235) üzenetére


epzon
őstag

nem a márka a lényeg hanem hogy mennyit szeretnél nyomtatni és az mennyibe kerül
lehet hogy egy drágább géppel jobban jársz. ki kell számolni

(#3239) Traxx válasza Traxx (#3234) üzenetére


Traxx
őstag

Erre esetleg van valakinek javaslata? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3240) epzon válasza Traxx (#3239) üzenetére


epzon
őstag

mi a kérdés? mert azt én nem láttam.

színes lézer szerintem továbbra is halott történet. Lehet hogy a hp-nél bebuktál most 50 000 Ft-ot de egy színes lézerbe egy szett toneren többet buktál volna.

szóval 2-3 év távlatában bőven jobban járhatsz egy üzleti tintasugarassal amire ráadásul 3 év garancia van lásd ezt a videót

ha meg mindenáron színes lézer, akkor meg amelyik tetszik, vagy az ára jobb, vagy bármi egyéb ami neked fontos. nincsenek nagy csodák

[ Szerkesztve ]

(#3241) Traxx válasza epzon (#3240) üzenetére


Traxx
őstag

A kérdés az, hogy keresnék ilyen nyomtatót :) A tintástól a fej beszáradása miatt tartok, mivel nagyon nem lenne napi szinten használva, mert az irodában van egy fénymásoló, és ami nagyobb mennyiség, azt arra toljuk. Tehát így ilyen nagyteljesítményű Epson, amit linkeltél, szerintem nekünk felesleges lenne.

Szóval úgy gondolom, hogy a színes toner elég kevéssé fogyna úgy, hogy csak pár 10 oldal kellene színesben évente, akkor viszont szükséges. Vagy minden nyomtatáskor szlopál a színes tonerekből is?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3242) epzon válasza Traxx (#3241) üzenetére


epzon
őstag

a lézerek nem fejet tisztítanak hanem kalibrálnak bizonyos idő vagy oldalszám után.
úgyhogy színes lézernél is van színes fogyás ha csak feketét nyomtatsz akkor is (hogy ennek mekkora a mértéke azt nem tudom)

fénymásolótok milyen költséggel dolgozik?

(#3243) Traxx válasza epzon (#3242) üzenetére


Traxx
őstag

A költségét nem tudom, nem vagyok kompetens a témában. (De azért én írok, és nem "írástudóbb", mert tudják, hogy valamennyire benne vagyok a számteches világban, és kértek tippet.) Egyébként egy Konica Minolta bizhub 350 típusú a fénymásoló. A toner elég sokáig bírja, de bevallom nem tudom, meddig elég (hiába van 2 m-re mellettem a gép), olyan 1-másfél toner / év lehet a fogyás. De tekintve, hogy pár kolléga 1-2 hetente egyben kicsűr 150-200 oldalakat, nem dolgozik horror áron :) Plusz persze az áramfogyasztása, amit szintén nem tudom, mennyi.

És köszönöm a lézeres ismertetőt :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3244) Garold


Garold
senior tag

Ocsó lézer nyomtatóval szemezgetek otthoni felhasználáshoz.
A Samsung ML-1660 nyomtatóját néztem ki, ami csábít benne hogy 20k alatt van az ára és 4-5k körül már lehet venni hozzá utángyártott tonert ami kb 1500 lap nyomtatására elég.
Mik a tapasztalatok ezzel a típussal, vagy van e ebben az árkategóriában hasonló alternatíva?

Tudom hogy otthonra elég lehet egy tintapatronos is, de már megjártam 2x is a beszáradó tintával. :(

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#3245) Csavarnyuzo válasza Garold (#3244) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Alternatívája a Hp LaserJet P1102. Szerintem nézd meg azt is.

A pirosat kell elvágni.

(#3246) Garold válasza Csavarnyuzo (#3245) üzenetére


Garold
senior tag

Köszönöm a gyors választ! :R

Ez kicsit drágább, viszont olcsóbb bele az utángyártott toner. Van még esetleg olyan tulajdonsága a HP-nak ami mellette szól? Sajnos nem nagyon vagyok otthon a lézernyomtatók világában. :U

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#3247) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Létezik olyan lézernyomtató, ami befér egy 4U magas (kb 17,78cm) polcra, és még a papírt is ki lehet piszkálni belőle? Tehát gyakorlatilag csak a nyomtató eleje lenne hozzáférhető.
HP-k előnyben.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3248) Csavarnyuzo válasza -=RelakS=- (#3247) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Természetesen, igaz lassan csak a múzeumban. Hp LaserJet 4l.
Szerk.: de mivel lézer nyomtatóról van szó, ami 200 fokon égeti a papírra a festéket, ezért gondolni kell a hűtésére is, főleg ha egyszerre nem 1-2 oldal lesz vele nyomtatva. És a toner cseréjéhez, papírelakadás elhárításához természetesen ki kell venni a polcból.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#3249) Csavarnyuzo válasza Garold (#3246) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Van: más a szaga. Komolyra fordítva -igaz ez szubjektív- a Hp mechanikájából sokkal több oldalt nézek ki mint a Samuéból. A Samu erősen műanyag érzetű készülék.

A pirosat kell elvágni.

(#3250) Garold válasza Csavarnyuzo (#3249) üzenetére


Garold
senior tag

Köszönöm, meggyőztél (és az utángyártott toner ára is ;) ), rendelem is a HP-t! :C

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.