Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) John Rose válasza Multibit (#3897) üzenetére


John Rose
aktív tag

Elég az usb interfész. Igazán az a kérdés, hogy a két készülék közül melyik a jobb vétel?
Annak közben utánanéztem, hogy a Canon-hoz olcsóbb lenne az utángyártott toner.

[ Szerkesztve ]

(#3902) Multibit válasza John Rose (#3901) üzenetére


Multibit
veterán

Ez már egy plusz pont lehet a Canon mellett. Nincs nagy tapasztalatom házi lézernyomtatók területén. Samsungom sohasem volt. Nem rég vettem egy Canont, az még túlságosan új, nem tudtam kideríteni a nyűgjeit.

(#3903) A214


A214
aktív tag

A közeljövőben Canon 737 utángyártott toner-ra lesz majd szükségem.
Melyik az ajánlott?
Csavarnyuzo, visszaolvasva Te a Katun-t preferálod.
Ezt hol tudom beszerezni? Egy linket küldj léci ha lehet.
Köszönöm előre is.
(Ameddig garis a masina szerintetek az utángyártottat erőltessem?
Ha bekrepál tőle akkor gondolom az garanciavesztéssel jár emiatt.)

[ Szerkesztve ]

(#3904) John Rose válasza John Rose (#3901) üzenetére


John Rose
aktív tag

Köszönöm mindenkinek :R
Végül is Samsung SL-M2070 lett véve 30k-ért. Tökéletesen üzemel, gyors és viszonylag halk.

(#3905) Csavarnyuzo válasza A214 (#3903) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Amelyik olcsón jó minőségű ;)
Viccet félretéve Katunt nem nagyon találok. MMC tonerek is jók, árgépen van fent 283/737 több webshop kínálatában.
Az utángyártott dolgot Neked kell eldöntened. Ez a bekrepál az utángyártott tonertől lézer esetében inkább csak duma, esetleg van mire fogni a dolgot. Nem tudom a hivatalos Canon szerviznél mennyire szőröznek ezen.

A pirosat kell elvágni.

(#3906) eight


eight
senior tag

Üdv!

Szakértői segítséget kérnék szépen a Hölgyektől és az Uraktól.

- Fekete/fehér lézer nyomtató
- Exklúzív irodai környezetbe iróasztal szélére (ne legyen magas mert egy "kis" hölgyike fogja használni ülve)
- Napi 50-100 oldal de ebből kb 25% A4-es és A5-ös boríték (tehát azt is be kellene tudni tenni ülve)
- Megbízható minőségi terméket keresek
- Ha esetleg multifunkciós (scan) és hálózatos is lehet, az külön öröm lenne, de a többi paraméterért ez akár el is hagyható (scan csak akkor lesz használva,ha van "twain" meghajtó)

Igazából az A4-es boríték + kis/lapos kivitelezés ami miatt ide jöttem, mert azt összekötve a megbízhatósággal már olyan paraméterhalmaz, amihez (szvsz) szakértői tapasztalat szükségeltetik (legalább is nekem gugli meg topicolvasásból nem sikerült).

Esetleges válasz(oka)t előre is köszönöm szépen.

(#3907) Solyom88 válasza eight (#3906) üzenetére


Solyom88
tag

Boríték nyomtatás miatt, lézer annyira nem javasolt, bár vannak típusok amik tudnak folyamatosan borítékot nyomtatni, hosszú távon is.
Jellemzően ezek nem szépek és nem kicsik :)
Amit javasolnék Epson WFM5690DWF csili vili érintő kijelző 2db tálca, egy direkt borítéknak és speciális papíroknak.
http://businessprinter.hu/ itt érdemes megnézned 5 év garival adják.
Ha ennél laposabbra gondoltál az necces.

ami még szintén jó lehet, meg elég pofás is:
HP LJ Pro M426fdw MFP, legkisebb MFP a kategóriájában. Ezzel szintén kényelmes a boríték nyomtatás.

esetleg:
DCP-L2520DW , csak jóval drágább lesz az üzemeltetés, 160 grammig elvileg jó lesz a kézi adagolója. (egyesével)

(#3908) eight válasza Solyom88 (#3907) üzenetére


eight
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Hát én nem látom, hogy az Epsonba vagy a HP-ba hogyan lehetne ülve berakni a borítékokat (az Epsonba ha jól látom ráadásul hátul mennek a borítékok befele?).

A Brother viszont aranyosnak tűnik, az a legkisebb? Esetleg meg lehetne nézni valahol működés közben? Megtapogatnám, hogy mennyire lityeg-lötyög, milyen anyagból van, stb.

Megkérdezhetem még, mit jelent, hogy "jóval drágább"?

(#3909) tecsu válasza Solyom88 (#3907) üzenetére


tecsu
addikt

- "Boríték nyomtatás miatt, lézer annyira nem javasolt."
- Ezt hogy érted? Mi okoz nehézséget a borítékok nyomtatásában, hosszútávon?
Egy csomó nyomtató leírásában benne van a boríték is. Az csak kamu?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#3910) epzon válasza tecsu (#3909) üzenetére


epzon
őstag

nem kamu, csak különbség van aközött, hogy időnként 1-1 borítékot nyomtatsz (erre jó a lézer) vagy folyamatosan azt nyomtatsz (Erre már nem a legjobb)

a problémák
- a lézer hővel dolgozik ezért az ablakos boríték kizárt
- a hő hatással van a borítékon található ragasztóra, ami átkerül a képalkotó/laptovábbító alkatrészekre, így azok minősége, megbízhatósága romlik (értsd csúnyábban nyomtat, elakad a papírt a felgyült ragasztó miatt)
- a boríték vastag, a lézer papírút bonyolult így nagy esély van az elakadásra (nem minden pillanatban fogja görgő, rosszul behelyezve a tálcába félreviszi, begyűri)
- mivel kisebb mint a normál papír, ezért a képalkotó alkatrészek nem egyenletesen kopnak

tintásnál, nincs hő, egyszerű a papírút, mindegy a méret

(#3911) Solyom88 válasza eight (#3908) üzenetére


Solyom88
tag

Alapvetően, hátsó tálcáról a legjobb borítékot nyomtatni, mert egyszerű a papír út, ezáltal nem terheli meg a nyomtató mechanikáját. Amúgy lehet tenni még alá plusz tálcát, amibe szintén be tudod tenni a borítékokat.

Egyértelműen a Brother a legkisebb.
Bizonyára meglehet nézni valahol működés közben is :)

Az Epson 5690 nagyon jól viszi a borítékot, tapasztalatból mondom, jól összerakott masszív kis gép.

(#3912) tecsu válasza epzon (#3910) üzenetére


tecsu
addikt

Köszönöm. Megint tanultam valamit. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#3913) raverke


raverke
tag

Sziasztok!

Multifunkciós, monokróm nyomtatót keresek.
Visszaolvastam,keresgéltem, de nem jutottam dűlőre.

Havi átlag 100 oldalas nyomtatásal (néha 1-2 hónapos kihagyással), hálózati elérhetőséggel (Routerre rákötve), Automatikus Duplex funkcióval, és olcsó fenntartással ( eredeti tonerrel) és természetesen a megbízhatóság is fontos lenne.

Melyik lenne az ideális a fenti paraméterek alapján?

(#3914) Caldera1


Caldera1
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Ricoh lézernyomtatókról? 20 ezer Ft alatt keresek egy megbízható típust, aminek alacsony az üzemeltetési költsége.
Kinéztem egy Ricoh SP211-et, 16990 Forintért olcsó alternatíva lenne, ráadásul helyben van, de kérdés, hogy mennyire megbízható?
Egy biztos, Lexmarkot nem akarok, jelenleg ez van, és csak mérgelődök vele. Tintásban van egy HP 5 vagy 6 patronosom, na azt meg ha nem lett volna drága, már a falhoz vágtam volna. :W
Nem ragaszkodok semmilyen márkához, egyszerű, de megbízható gépet keresek.
:R

(#3915) 8th


8th
addikt

Üdv. Eddig egy szög egyszerű tintás HP-t használtam de mivel régebbi típus egyre nehezebb hozzá tintapatront szerezni így elgondolkodtam egy használt mono lézer nyomtató vásárlásán. Semmi extra dolgot nem kell tudnia (boríték, kétoldalas, hálózati nyomtatás), nem baj ha lassú vagy épp hangosabb fajta. Windows 7 támogatás legyen hozzá annál újabb operációs rendszer sosem lesz azon a gépen amihez szánom. Havi 10-15 oldalt nyomtatnék vele tehát az sem probléma ha relatív drága bele a toner csak mechanikailag problémamentes tartós gép legyen. A mostani tintás HP nyomtatómmal nagyon elégedett vagyok ezért lehetőleg maradnék a márkánál de ész érvekkel meggyőzhető vagyok bármiről. Csak használtban gondolkodom! Olcsón, 15k alatt. Ötletek?

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#3916) jeni válasza Caldera1 (#3914) üzenetére


jeni
félisten

HP-t keress vagy a Canon-t vedd.

Néha van akcióban wifis kivitelben u.a ennyiért.

Ne azzal foglalkozz,hogy most mi a legolcsóbb a boltban,mert annak vannak hátulütőik!

[ Szerkesztve ]

(#3917) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy nem ebbe a topicba tartozik, de az általánosban nem kapok választ.

Van egy Xerox Workcentre 5021 nyomtató, amit 64bites windows 10 prora kellene telepíteni.
Elméletileg támogatott driver van, viszont arra nem jöttem rá, hogy azt hogyan kellene telepítésre bírni.

Tudtok ebben segíteni?
Köszönöm előre is!

(#3918) raverke


raverke
tag

Mono Lézer, automata 2 oldalas mód, hálózatos, multifunkciós nyomtatót keresek, havi max 50-100 oldal nyomtatására.

50 ezer forintig Samsung és Brother gépeket találtam. Többet nem nagyon költenék rá, mert ritkán lenne használva.

Melyik megbízhatóbb, illetve melyik tonere eszik a legkevesebbet? (papíron 1200-1500 oldalt írnak, de a valóság érdekelne)

(#3919) epzon válasza raverke (#3918) üzenetére


epzon
őstag

50-100 oldalra miért kell duplex?
Epson M200
3 év garancia nyomtatófejre is,
11 000 oldal kezdő tinta

sokkal jobb mint bármelyik lézer

(#3920) jeni válasza epzon (#3919) üzenetére


jeni
félisten

az rendben van,de egy valamit nem értek ha 3év garis akkor ezt miért nem tüntetik fel vagy az Epson miért nem ad ki listát mely boltokkal áll partneri szerződésben?

ugyanis szinte egy árban vannak,és a +2 év gerit sem tüntetik fel. a kívül állók nem fogják tudni megrendeléskor,hogy melyikre kapja meg a 3év kiterjesztett garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#3921) epzon válasza jeni (#3920) üzenetére


epzon
őstag

a boltoknak ehhez semmi közük
ezek a garanciák mindig un promóciósan vannak meghírdetve, ezért nincsenek fent a termékek mellett (bármikor visszavonható legyen), de ettől még van egy külön aloldal, ahol fel van sorolva:
www.epson.hu/garancia

(#3922) Caldera1 válasza epzon (#3919) üzenetére


Caldera1
tag

No ennek tényleg alacsony a nyomtatási költsége. :K

Ennél az integrált tintatartályos rendszernél is fennáll a beszáradás veszélye, mint a hagyományos patronosoknál, ha nincs hosszabb ideig használva?

(#3923) epzon válasza Caldera1 (#3922) üzenetére


epzon
őstag

személyes tapasztalat, hogy 6 hónapot simán kibír, de ha be is szárad akkor is ott van a 3 év garancia, ami erre is vonatkozik.

(#3924) Caldera1 válasza epzon (#3923) üzenetére


Caldera1
tag

Ez nagyon jól hangzik.
Azt viszont nem gondoltam volna, hogy egy tintasugaras ilyen hihetetlenül alacsony nyomtatási költséget produkáljon. Igaz eddig a jóval olcsóbb lézereket nézegettem, meg számolgattam a papírköltségeit, de azok nagyságrenddel magasabb lapköltséget produkálnak.
Újra kell gondolnom a nyomtatóvásárlást. :U

(#3925) JJJ


JJJ
csendes tag

Sziasztok,

Sajnos a jelenlegi tintasugaras HP nyomtatóm nem tolerálja, hogy csak időszakonként használom, és 1-2 hónap kihagyás után beszárad a tinta, így mire ismét szükségem lenne rá már használhatatlan.
Arra jutottam, ezt a problémát egy lézer nyomtató vásárlásával orvosolnám. Először is erősítsetek meg kérlek, hogy a lézer technológiával ilyen „beszáradás” miatt nem kell aggódnom? Vagy itt is van valami élettartam kritérium?

Monokróm, multifunkciós eszközt szeretnék venni, hálózati nyomtatással, ha lehet Wifi-vel.
A terhelése kb 500 oldal/év lenne. Ekkora éves lapmennyiségnél ugye nem a ft/oldal paraméter a legfontosabb, de azért ha lehet a majdani kazetta csere ára, ne a nyomtatóéval vetekedjen 
Tudnátok esetleg nyomtatót ajánlani ilyen célra 50e ft-ig?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#3926) epzon válasza Caldera1 (#3924) üzenetére


epzon
őstag

jaja változnak a dolgok :)

amúgy itt egy kis bemutató videó

(#3927) atua válasza epzon (#3926) üzenetére


atua
aktív tag

Ezeknél a külső tartályosaknál mi a helyzet akkor, ha keveset használjuk és mondjuk ugyanaz a tinta van a tartályban 5-6 évig?

(#3928) epzon válasza atua (#3927) üzenetére


epzon
őstag

semmi, a tinta nem romlik

(#3929) eight válasza Solyom88 (#3911) üzenetére


eight
senior tag

Megjött a beszerzésről (a szakértői javaslat alapján kiválasztott) DCP-L2520DW. Szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet beletenni az A4-es borítékot, mert nekünk nem sikerül sajnos:(

(#3930) eight válasza eight (#3929) üzenetére


eight
senior tag

Hát akkor gondolom csak annyi, hogy megérdemlem, amiért ide jöttem tanácsért:(

(#3931) ocscsaba válasza eight (#3930) üzenetére


ocscsaba
tag

Ezt a használati útmutatót találtam. Nincs ilyen gépem, gyakorlatban nem próbáltam.

http://support.brother.com/g/s/id/htmldoc/mfc/cv_dcpl2500d/hun/manual/index.html#GUID-100F70B1-8037-4511-B46C-70ADDE4E1642_21

(#3932) ocscsaba


ocscsaba
tag

[link]

Röviden a link, bocs a bénázásért!

[ Szerkesztve ]

(#3933) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok,

irodai használatra vennénk nyomtatót.

Kb. havi 5000 lap nyomtatására/másolására, 2000 lap szkennelésére kellene, színes nyomtatás nem kell.

Amiket kellene tudnia: wifis működés, legalább 10 gépre tudjunk szkennelni a menüjéből, legyen szervízháttere.

Amit kinéztem:

http://www.canon.hu/for_home/product_finder/multifunctionals/laser/i-sensys_mf6180dw/#features

Egy ilyesmi gép kevés lenne nekünk? Kaptunk ajánlatot szakboltból, de az 1 millió forintos gép, ha nem muszáj nem fizetnénk annyit.Ha kevés, amit kinéztem lehet drágább is, pl. 3-400e még mindig kevesebb, mint az 1 milliós bruttó árú gép.

[ Szerkesztve ]

(#3934) eight válasza ocscsaba (#3932) üzenetére


eight
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséget, igazán kedves vagy, de természetesen nekünk is van leírásunk és láttuk, hogy nem tudja az A4-es borítékot a készülék (pár milliméter hiányzik).

Őszintén megmondva, nagyon szeretem az informatikát és különösen a hardvereket, sok évtizede rakok össze gépeket, meg rendszereket, de a nyomtatók kb. annyira érdekelnek mint az afrikai méhek nagy vonulása, szóval arra gondoltam, hogy rákérdezek mit veygünk és azért egy szakmai oldalon bízhatok a tanácsokban, és esetleg a "szakértő" azért ajánlotta, mert majd "itt-meg ott azt meg azt arrébb kell tenni, és már tudná is"..., és hogy ha valaki hülyeséget ajánlana, akkor a többi "szakértő" meg rászólna, hogy "ne csináld"....

Ami megtörtént az megtörtén, gondolom, az emberke ugyanazon vagy más néven szépen majd ajánlgat tovább én meg megérdemlem és kész.

(#3935) Csavarnyuzo válasza eight (#3934) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem akarlak megsérteni, de:
- Nincs olyan, hogy A4-es boríték.
- Ha visszaolvasol, akkor általánosságban boríték adagolásáról szól a tanács és nem A4-es boríték -ami ugye nincs- adagolásáról.
- Természetesen részben Neked is igazad van, de egy hibásan megfogalmazott igény esetén simán benne van a pakliban egy ilyen kimenetel.

Jól gondolom, hogy a fórumos javaslat _mellett_ nem nézted meg a gyártó hivatalos oldalán azokat a speciális paramétereket amiket a készüléknek tudni kell?

A pirosat kell elvágni.

(#3936) eight válasza Csavarnyuzo (#3935) üzenetére


eight
senior tag

Üdv!

Ha megnézed a 3906-os posztot, akkor szerintem elég érthetően magyarul fogalmaztam. Azóta tudom, hogy amit kerestem azt igazából C4-nek hívják, de mivel kérdésben szereplő A4-es boríték nem létezik és nem is jött visszakérdés arra amit írtam, ezért szerintem nem a valóságtól elrugaszkodott állítani, hogy elég egyértelmű volt hogy mire gondolok.
Természetesen megnéztem a leírást és láttam is, hogy 13mm-el kisebb a maximális szélesség, de azt hittem azért ajánlja, mert van annyi mozgástér, csak mondjuk nem tud már majd oda nyomtatni, de bele fog férni.

Egyértelműen hibáztam, ezért is írtam hogy "megérdemlem", többet kellett volna kutatnom a témában (csak sajnos mint írtam nem nagyon érdekelnek a nyomtatók, és elég sürgős volt a beszerzés indítása).

Annyi jó van a történetben, hogy szerencsére kell egy másik géphez is nyomtató, és akkor esetleg oda lesz majd véve egy olyan ami tudja a borítékot, és akkor majd csere... csak most az lesz majd a kérdés, hogy találok e ebben az ár kategóriában olyat, mert azért drágább már nem férne bele.

Azért köszönöm!

(#3937) Csavarnyuzo válasza eight (#3936) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Megnéztem már az előbb ezért mondtam, hogy részben Neked is igazad van.

Ami A4-es készülék abból amiket láttam az max a letter szélességet tudja, ami 216mm. A C4 229mm, így sajnos jó esély van rá, hogy az A4-es gépek nem fogják tudni.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#3938) eight válasza Csavarnyuzo (#3937) üzenetére


eight
senior tag

Rendben, ismételten köszönöm szépen :R

(#3939) epzon válasza Dreadloord (#3933) üzenetére


epzon
őstag

EPSON WF-6590DWF - akár plusz tálcát és gépasztalt is lehet alá tenni
nyomtatási költségben ott van ahol az 1millió forintos gép
5 év garanciát is tudsz hozzá venni 50-60eft környékén és akkor be vagy biztosítva hogy semmi plusz költség nem érhet

(#3940) epzon válasza eight (#3936) üzenetére


epzon
őstag

azért ajánlanám figyelmedbe a 3907 és 3910-es hozzászólást

voltak akik szakmai alapon ajánlottak gépet, úgy hogy ezzel foglalkoznak nap mint nap. De ugye arra nem kell hallgatni....

(#3941) epzon válasza Csavarnyuzo (#3937) üzenetére


epzon
őstag

lézerek nem, de a tintás WorkForce Pro epsonok pl tudják

(#3942) Csavarnyuzo válasza epzon (#3941) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Jogos lézerre lézerekre gondoltam.

A pirosat kell elvágni.

(#3943) eight válasza epzon (#3940) üzenetére


eight
senior tag

Nem igazán értem mit szeretnél mondani. 3910-es nem tartalmaz gépet, csak tájékoztat, hogy sok borítékra jobb a tintás. És pont az a probléma, hogy a 3007-re hallgattam. Egyébként szerintem az abban másik opcióként ajánlott - exkluzív környezetben álló asztalra, igencsak böszmenagy - HP sem biztos hogy vinné a C4-et, bár most már mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#3944) epzon válasza eight (#3943) üzenetére


epzon
őstag

nem a 3007-et írtam, hanem a 3907 ami rögtön a te hozzászólásod után van
a 3910 pedig egy kis technikai háttér, hogy miért NE lézer

(#3945) eight válasza epzon (#3944) üzenetére


eight
senior tag

Természetesen a 3907-re gondoltam, csak nagyon reggel volt még, és a 3907-ben ott van amit vettem (konkrétan az alapján a poszt alapján vettem, még egy másik posztban meg is lettem erősítve).
Egy teljes napig olvasgattam nyomtatókról, aztán idejöttem a végén profi segítségért és leírtam mire lenne szükség, és tanácsot kértem.
Azt, hogy most te kitalálod, hogy "miért NE lézer", hát engedd kérlek meg hogy ne minősítsem, mert konkrétan az volt a két posztban, hogy a lézer "annyira nem javasolt" és hogy "Erre már nem a legjobb". Ezek közül melyik milyen nyelven jelenti azt, hogy "NE", és mi köze van a problémámhoz, mert azzal semmi baj sincs hogy lézer ?

(#3946) nagyonnagy


nagyonnagy
csendes tag

Sziasztok, otthoni felhasználásra keresek multifunkcionális nyomtatót.
Havi kb. 50-100 oldal nyomtatására (de az is előfordulhat, hogy pár hétig nem is használnánk.)
Igények a következők: WiFi, legalább kézi Duplex nyomtatás.
A fórumot olvasva a következők kerültek látótérbe:
HP LaserJet Pro M125nw
Canon i-SENSYS MF212W (leírásokban nem találtam, hogy képes-e kézi Duplex nyomtatásra)

Ezeken kívül milyen más alternatíva jöhetne még szóba?

(#3947) Csavarnyuzo válasza nagyonnagy (#3946) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

212 szerintem nem tudja a kézi duplexet.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#3948) raverke


raverke
tag

Sziasztok!

Ezt a multifunkciós nyomtatót néztem ki: Brother DCP-L2500D
Az eredeti toner bele 12-14 ezer /1200 oldal

Van valakinek ezzel tapasztalata?

(#3949) epzon válasza raverke (#3948) üzenetére


epzon
őstag

hát ha szerinted, jó 10 ft-ért nyomtatni akkor nem rossz gép
de ettől szinte csak olyan van ami olcsóbban nyomtat

(#3950) Csavarnyuzo válasza epzon (#3949) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nézd a dolog jó oldalát: lehet ennél drágábban is nyomtatni ;D

A pirosat kell elvágni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.