Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16051) jézusom válasza #48613632 (#16050) üzenetére


jézusom
addikt

Elvileg az EAX játékok is kimennek 5.1-7.1-ben optikán, ha van dts connect, vagy DD live. Ehhez liszenc is kell szerintem. Amúgy meg 3db jack-RCA kell.

(#16052) #48613632 válasza jézusom (#16051) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem tudom, vakon vagyok, csak próbálok utána olvasgatni. Akkor ha veszel egy Xonar-t azzal megvásárlod a licence-t is?
Egyébként sima 5.1-es karin, akár alaplapin, hogyan tudod DD vagy DTS-be kirakni optikain? :F Mi ennek a metódusa? Mert szerintem nem lehet :( ... de a tévedés jogát továbbra is fenntartom. :B

(#16053) FID válasza #48613632 (#16052) üzenetére


FID
őstag

Realteknél is van ilyen. Csak okoskodni kell a driverrel, hogy előcsald. [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16054) #48613632 válasza FID (#16053) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ügyes :C
Azonban azt gondolom, ez szoftveres dekódolás, de legalábbis driver szintű. Úgyhogy lehet némi lagg, csúszás, vagy hasonlók.

(#16055) Tomacko válasza #48613632 (#16016) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia. Asus Xonar DS-t csak akkor vegyél, ha fillérekért jutsz hozzá. Alapból nagyon ratyi a hangja. Nálam mivel elég jó a táp a pc-n így sem az alaplapi sem a Xonar DS nem szed össze "zajt", jól hallani a különbséget. Az alaplapi Realtek ALC 887 simán jobban szól mind a Xonar DS. OPA-t kelll rajta cserélni és akkor már jobban szólhat. Én bkercso fórumtársunk által gyártott OPAGREEN-t tettem rá.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16056) FID válasza #48613632 (#16054) üzenetére


FID
őstag

A legtöbb asus is egy alaplapi hangchip csak komolyabb a szoftveres körítés.

Szerk: A csúszás és lagg lehet gyenge vagy túlterhelt gép következménye is.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16057) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Ahogy olvasgatom, ezek Xonar-ok sem olyen jók mint elsőre gondoltam. Valóban vannak amik sima mezei chipeket használnak némi körítéssel. Emiatt a DD és DTS dolog miatt szeretnék valamit venni, de az sem lenne baj ha jól szól mert hamarosan érkezik egy múzeális THX-es 30kg-os Denon A11SR szörnyűség. alapvateően teljesen belekeveredtem, hogy a rengeteg xonar között mi a különbség. De igaz ez az X-fi kártyákra is :)

(#16058) jézusom válasza #48613632 (#16052) üzenetére


jézusom
addikt

Konkrét tapasztalatom nincs, de valószínűsítem, hogy a liszenc ára miatt kihagyják.

Egyébként úgy vagyok vele, hogy analóg 6ch bemenet nagyon jól szól nálam. A digitális bemenet vége azt hiszem 48Khz, vagy talán 96 nem is tudom, de van pl zeném ami 192 KHz, ami meg élből ellehetetleníti a digi outot.

Ha jól emlékszem már Doom3 meg Battlefield2 is brutál hangminőséget produkált, ja és igen ilyen realtime kódolásoknál én is félek a laagtól.

Következő lépés a HDMi képes erősítő lesz, azt meg a videokártyával összekötöm, hátha ad valami pluszt az AMD 260x.

[ Szerkesztve ]

(#16059) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a legújabb alaplapi audio chippek hangminősége (a legjobbaké) eléri e a Creative SB X-Fi XtremeMusic hangkártya minőségét? Ha alaplapot cserélek, akkor érdemes e a hangchip minőségére figyelnem, vagy a X-Fi még mindig jobb?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16060) jézusom válasza Kékes525 (#16059) üzenetére


jézusom
addikt

Van alaplapra integrált viszonylag jó hangkeltő, de rohadtul nem éri meg. Mindenképp külön érdemes venni.

(#16061) FID válasza nemethbalazs (#16057) üzenetére


FID
őstag

Tök fölösleges ez miatt venni ha csak nincsen az alaplapodon optikai vagy a másik kimenet, Mert a hangkártya átengedi kezeletlenül a hangot. És az erősítő dekódolja.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16062) Kékes525 válasza jézusom (#16060) üzenetére


Kékes525
félisten

Gondolom a PC házában lévő elektromágneses zajok miatt. Nem tudják kellően árnyékolni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16063) Kékes525 válasza jézusom (#16060) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs lemaradtam a szerkesztési időből.

Tudnál csak mono és sztereó zene (beat, rock, blues, jazz, komoly) max. 24bit-192Khz, PCM és DSD (iso vagy DFF) lejátszása foobar2000-el valami külső DAC-ot ajánlani 50, illetve 100 ezer forintig? ASUS_P8Z68-V PRO_GEN3A alaplapom van. A füles, amit meg kellene hajtania Sennheiser HD 650 illetve Sennheiser RS 220. Egyáltalán ezekkel a fülesekkel ki lehet használni a 100 ezres határt?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16064) jézusom válasza Kékes525 (#16063) üzenetére


jézusom
addikt

Bocsi, sajnos nem értek a DAC-okhoz.

Én belső PCI kártyát használok, volt egy Audigy2zs, aztán mégegy mert meghalt, most xfi extreme gamer van, és nem tapasztaltam belső zajt.

Ettől függetlenül biztosan jobb a külső, de ugye eleve drágább, és hallottam valami usb órajel csúszásról is, de nem jártam körül a témát.

(#16065) ergepard


ergepard
tag

Hali mindenki!

Hangkártyát vennék,mivel a mikrofonom nagyon sistereg és mindenhol azt tanácsolták,hogy a hangkártyám lehet az oka.Maximum 15-20.000 Ft-ot szeretnék rászánni.

Előre is köszönöm!

(#16066) FID válasza ergepard (#16065) üzenetére


FID
őstag

soundblaster play usb 6k kb tökéletesen zaj nélkül hallani vele.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16067) F_Zolee válasza ergepard (#16065) üzenetére


F_Zolee
veterán

Milyen mikrofonod van? Mert végén nehogy az derüljön ki mégis az a "rossz".

(#16068) ergepard válasza F_Zolee (#16067) üzenetére


ergepard
tag

F_Zolee: Egy Ozone Rage ST fejhallgatón lévő mikrofonom van. YT-n sok tesztet láttam már róla és ott nem halottam sistergést a háttérben,hanem tiszta hangja volt.

FID: Köszi,megnézem :)

[ Szerkesztve ]

(#16069) F_Zolee válasza ergepard (#16068) üzenetére


F_Zolee
veterán

És milyen a jelenlegi hangkártyád?

Ha komolyabb hangkártya kell akkor Audigy Rx.

(#16070) ergepard: magyarán integrált?! Azzal valóban nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#16070) ergepard válasza F_Zolee (#16069) üzenetére


ergepard
tag

High Definition Audio.

(#16071) #48613632 válasza ergepard (#16068) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem akarok belekotnyeleskedni, de ha csak ennyi a baj, hogy van egy alapzaja, akkor utólag nagyon egyszerűen kiszedheted az alaphangból.

Csak meg akarlak kímélni egy felesleges beruházásból, aholis kiderül, hogy mégsem a hangkártya volt a tettes ;)

(#16072) ergepard válasza #48613632 (#16071) üzenetére


ergepard
tag

Lehet,hogy útólag kiszedhetem belőle,de ha skypen beszélek valakivel és ő is hallja akkor az már elég zavaró tud lenni.Szerintem viszont a hangkártya lesz a hibás,de azért köszi a választ. :)

(#16073) top3


top3
tag

Sziasztok .
Alkalmi hangositàshoz keresnék laptop mellé külső hangkàrtyàt .
Hatàr kb. 30 k
Köszönöm .

(#16074) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok.
Csak közben felmerült bennem egy kérdés. Korábban valaki javasolta, hogy cseréljek hangkártyát, egy ESI MAYA44 interfészre, a mikim állandó, kb 30ms delay-a miatt.
Igen ám, de ez USB mikrofon, votaképp saját audioeszközt telepít fel (C Media akármi)
Ebben az esetben is jó ötlet a hangkártya vásárlás, ha nem konkrétan ahhoz lesz illesztve??

(#16075) F_Zolee válasza #48613632 (#16074) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha külön eszköz a mikrofon és nem közvetlen a hangkártyába csatlakozik akkor egy másik hangkártya se javít a helyzeten szerintem. Milyen mikrofon ez? Fejhallgatón lenne?

(#16076) #48613632 válasza F_Zolee (#16075) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja, ettől tartok én is. Ez egy USB mikrofon, a tipusa ProSound A99JB

(#16077) nick_kell válasza Julot (#16049) üzenetére


nick_kell
újonc

Végül is nem az elérhető legjobb minőségben gondolkodom; elég, ha a régi lemezeket, szalagokat digitális formában és élvezhetően el tudom menteni. Nem tudom, hogy az USB-s megoldáson van-e egyáltalán line out?

(#16078) FoLey-v válasza FID (#16053) üzenetére


FoLey-v
addikt

És ezt enyémnél is lehet? :Y

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#16079) FID válasza FoLey-v (#16078) üzenetére


FID
őstag

Szerintem mindegyik realteknél. Nem próbáltam ki mert annyira nem érdekelt. Csak mikor néztem miket lehet vele véletlen rátaláltam.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16080) FID


FID
őstag

Ma megjött a hifim. Ami a képen van az egy sztereó erősítő, normális hangfalam nincsen hozzá még.
De viszont a héten érkezik ennek az erősítőnek az mk2 változata ami 5.1 így le van tudva a sztereó és a házimozi is. És még illik is a toronyba mert ugyan így néz ki. A tetején van a creative extigy. Mennyire életképes ötlet, hogy coaxon belemegy az extigybe a digitális hang abból a 3jack rca végű kábelek belemennek az 5.1be és a fronthangfal zsinórját leduplázom a sztereó erősítőbe?

Csak mert így megúszok egy csomó vezetéket az erősítők és a gép között.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16081) jézusom válasza FID (#16080) üzenetére


jézusom
addikt

Leduplázood???
Értem én, de felejtsd el! Szerintem még búgni is fog. Az egyik erősítőben nincs továbbfűzési lehetőség?

(#16082) FoLey-v válasza FID (#16079) üzenetére


FoLey-v
addikt

Egy próbát megér nem veszítek vele semmit. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#16083) RetepNyaraB válasza FoLey-v (#16078) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nagyon sok realtek kodeket tamogat, de meg kell nezni szam szerint.
A hangtol ne várj csodakat, tehat mashogy lesz szar, mint eddig. Zenere pl. borzalmas, igazán. En leszedtem par honap után és NAGYON nehezen sikerült visszahegeszteni az eredetit, mert a hack elqrja a driver alairast es nem akarja a gyarit elfogadni a gep!

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16084) FID válasza jézusom (#16081) üzenetére


FID
őstag

Nem néztem még. De most úgy van mivel nincsen 3m rca kábelem, hogy a kis soundblaster play viszi a stereot usbn. Szép hangja van vele. Csak a másik verzión egy kábel megy a gépig ami digitális ha meg rca akkor kapásból 3+. Ha más nem marad digitálisra az extigy+Reacon3Di és sztereóra az usb play. Csak rühellek váltogatni. Bár annyira nem nagy érvágás mert csak filmnél kellene váltogatni az meg csak akkor van, ha szabadnapos vagyok.

Valakinek nincsen elfekvőben egy mono jack kábel aminek egy rca vége?

RetepNyaraB: Optikán nálam nincsen különbség Realtek és Creative között. Sőt a realtek driver még okosabb is!

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16085) FoLey-v válasza RetepNyaraB (#16083) üzenetére


FoLey-v
addikt

Akkor mégsem teszem meg a lépést,nekem így is tökéletes átlagnak. :D

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#16086) ergepard


ergepard
tag

Még mindig a sistergő mikrofonom miatt lenne egy kérdésem. Asus xonar D1 vagy egy Audigy rx?

Még valami.
A mikrofont megnéztem egy laptopon és ott teljesen érthető voltam benne és nem volt sistergés a hangom mellett.

(#16087) F_Zolee válasza ergepard (#16086) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mindkettő jó de lehet az audigy felhasználóbarátabb kezelést tekintve...

(#16088) Tails111


Tails111
aktív tag

Adott 25K vagy ha kell kicsit több. Külső hangkártya főként fejeshez. 7.1 nem muszáj.
Vélemény ki mit sztárol?

(#16089) cescenet


cescenet
csendes tag

Egy gitárhoz szánt külsőhangkártya mennyire marad el hangban az itt általában 20000ft környékén ajánlott hangkártyákhoz képest?
Konkrétan ezt néztem ki: Line6 POD STUDIO GX
Az hogy nincs rca kimenet például hátrány?

[ Szerkesztve ]

(#16090) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

jelenleg egy soundblaster x-fi extrem music hangkártyám van. Olyat csinál játékba, hogy alacsony hangerőn ilyen rezgést ciripelést hallok, mintha ventilátor lenne. Átraktam másik slotba és megszűnt ez a probléma.

Gondolkoztam, hogy lecserélném. Az lenne a kérdésem hogy melyik gyártó milyen típusa ajánlott ami hangminőségben előre lépést tudok elérni. Lehet drága is de első körben 30 rugóig mennék el. Csak akkor cserélném ha előre lépés lenne hangminőségben. A másik, hogy az extrem music nagy problémája, hogy egy kimeneten van digital coax out és mikrofon.

Amire használnám:
2.0 zene hallgatás digitális kimeneten
5.1 film digitális kimeneten.

Az erősítő kódolna. Optikai és koax is mehet neki.

Erősítő: Marantz SR 7000
Hangfalak: Swans Diva 4.2F + hozzá való center és bipol háttér.

(#16091) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok! Meghalt az alaplapi hangkártyám és kellene gyorsan egy filléres 5.1-es kari amire 2-3k-t szánok használtan. Szerintetek használt kategóriában mit érdemes venni? Leginkább Genius 5.1-es valamint SoundBlaster Live-okat hirdetnek. Egy Logiteck X-530-asat kellene meghajtania. Leginkább filmre és zenehallgatásra használom. Vagy szánjak rá többet? Bár amit most használtam az egy ASRock alaplapi, ami a minőségtől messze áll sztem... Soha ne spóroljatok alaplapon :D

(#16092) jézusom válasza Janoo_07 (#16091) üzenetére


jézusom
addikt

Utoljára néztem, akkor 4-5e környékén voltak egyszerűbb x-fik. Azt hiszem 4 ezerért sikerül extreme gamert, audigy2zs-t pedig 2kért, de azt németből hozta haza ismerős, mert oda volt olcsó.

Szerintem most is olyan 4-5 között már lehet licitálgatni.

(#16093) FID


FID
őstag

valakinek nincsen egy fölös spdif kábele pesten? egy jack és rca a másik fele.

Ha nincs akkor feltenném a kérdést, hogy mono jack a jack fej iga?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16094) DarthSun válasza FID (#16093) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyet magam szereltem össze, boltban nem is láttam még. Mono jack >> RCA. Polaritásra kell ügyelni de a dugókon adja magát, ha fordítva van a jel/föld, nem működik.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#16095) eszakas válasza ergepard (#16086) üzenetére


eszakas
senior tag

Szia.
Nekem egy ASUS ROG Xonar Phoebus kártya csinálta ugyan ezt. Nem értették mit beszélek a háttérzajtól.
Most egy SB-t szeretnék venni csak nem tudom megéri-e.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16096) DarthSun válasza eszakas (#16095) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Akkora zaj :Y , nem semmi, az az Asus pedig nem egy olcsó darab :U

A 3 test probléma nem megoldható.

(#16097) FID válasza DarthSun (#16094) üzenetére


FID
őstag

Köszönöm akkor gyártok egyet. Mert az extigynek elől van az optikája és nem akarom vele elrontani az összképet. Hangkarimon meg van rca és az extigybe meg jack kell spdifen. Ráadásul az extigy jó lesz erősítőt okosítani, amíg nem találok jobbat.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16098) DarthSun válasza FID (#16097) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Jól néz ki az összeállításod de a hangdobozokat sztem vedd le a HiFi komponensekről, a basszus szétrázza őket. Szereld fel a falra pld.

Összkép : nálam már úgy néz ki a bűnbarlangom mint a Mátrixban a hajó belseje, megsem próbálnék összképet adni neki, rendszer van benne de kábeldzsungel az egész :DDD

A 3 test probléma nem megoldható.

(#16099) FID válasza DarthSun (#16098) üzenetére


FID
őstag

Ideglenesen vannak ott állványon lesznek. Még nem találtam számomra megfelelő yamaha hangfalpárt. Ez a két kicsi front most a sztereó erősítőn van. Tegnapi szerzemények. Viszont ez a sounblaster play usb odaveri a reacon 3di-met hangzásba simán és sistergés sincsen. Csodálkoztam is milyen szépen szól el sem adom pedig fent volt.

Még hátra van 2 hátsó, egy aktív sub, És egy stereo hangfalpár beszerzése. Persze csak yamaha. (Hosszútávon meg a midi hifi bővítés a megnem lévő dolgokkal mint pl minidisc stb. Jelenleg a kazetta deck, Stereo és az 5.1 erősítő, és a cd lejátszó van a képen.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16100) DarthSun válasza FID (#16099) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam is szebben szólnak a külsők, legjobb az X-Fi surround 5.1 pro, bár a belső Audigy2ZS platinum pro a külső egységével sem kutya. Az Audigy2NX- et meg azért tartom mert még Win98 alatt is működik. Win98 -- Win7- ig ;] .

Láncom kiépítve teljesre: Aiwa, Sharp, Technics kazettás deckek, Akai GX4000D orsós deck, két Hi-Fi Video, Hitachi és Taya bakelitjátszók + ortofon VMS30 hangszedő, Revox és Kenwood RIAA korrektorok, Regal DVD, Kenwood KRF-V5070D erőlködő, 5.1 dobozok, front: Siemens, Satellitek: Orion, Center: SAL, Sub: Genius.

A 3 test probléma nem megoldható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.