Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-16 17:53:56

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#93901) Rowon


Rowon
Topikgazda

Nem mondjátok, hogy a Fortis 5-höz nem jár AMD-s hátlap? Ezt a f*st, komolyan.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93902) Viktor77 válasza Rowon (#93901) üzenetére


Viktor77
titán

Van a lapodon.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#93903) Rowon válasza Viktor77 (#93902) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Igen, tudom... User error. Nem gondoltam rá, hogy még valaha szükségem lesz rá, aztán eladtam circa 1 hónapja..

Ha valakinek van gyári AM4 hűtő hátlapja, akkor megvenném!

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93904) Viktor77 válasza Rowon (#93903) üzenetére


Viktor77
titán

Eladtad a hátlapot? :D
Ér vagy 500Ft-ot, aztán ha a lapot kell eladni, problémáznak ha nincs hozzá.
Eszembe nem jutna.

Szakmai topicban meg nem hirdetünk.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#93905) Rowon válasza Viktor77 (#93904) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Elnézést, ebben az esetben, ha látja a topicgazda, úgy kérem törölje az előző hozzászólásomat.

"Ér vagy 500Ft-ot, aztán ha a lapot kell eladni, problémáznak ha nincs hozzá."

Na jah... Így jártam. :DDD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93906) ScomComputer válasza apa77 (#93890) üzenetére


ScomComputer
veterán

13700K-ra levegő esélytelen...illetve jól alulfeszelve,de úgy meg nem ér semmit.. :N
Min. egy arctic LFII 360-s aio...topikja: [link] :K
Oké,tuning nem lesz de azért csak be kell állítani,némelyik lap out of box durván meg tudja küldeni feszültségben..

[ Szerkesztve ]

(#93907) demmer123


demmer123
őstag

Sziasztok, későbbiekben szeretnék egy komolyabb procit, ryzen 5600 vagy esetleg 12600. Scythe mugen 5 black rgb elegendő lenne hozzá, úgy 18-20 megy használtan, vagy alpenfohn black edition 3?

[ Szerkesztve ]

(#93908) Rowon válasza demmer123 (#93907) üzenetére


Rowon
Topikgazda

5600X-em van, most futtattam le az előbb rajta a stressz tesztet. Alpenföhn Brocken 3 Black Edition hűtő. A paszta meg egy fapados SilentiumPC Pactum PT-1. Teljesen jól megy vele.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93909) perge666 válasza Ribi (#93897) üzenetére


perge666
veterán

Mondjuk ebben tényleg igazad van,ott a pont. :K

(#93910) exoduss válasza Rowon (#93908) üzenetére


exoduss
tag

Miért akarod Fortis 5-re cserélni? Akkora különbség lenne a Fortis5 és a brocken 3 között?

(#93911) Rowon válasza exoduss (#93910) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Letesztelni csak. Ha nem jön be, eladom.

Mondjuk Én már látok minőségbeli különbségeket. A Fortis lamellái némi túlzással papírvékonyak. Hogy ez jó-e vagy sem, nem tudom, meg összességében gagyibb hatást kelt, mint a Brocken 3. Tehát annak ellenére, hogy itt a topicban agyon van hypeolva, egyenlőre nem vagyok hanyatt esve tőle. Ha meglesz az AM4 hátlap, majd letesztelem.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93912) exoduss válasza Rowon (#93911) üzenetére


exoduss
tag

Pont a az említett két hűtő között vacillálok, illetve a deepcool as500 plus van még kiszemelve. De nehéz a döntés.. :U

(#93913) Rowon válasza exoduss (#93912) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Hát amit egyenlőre kipróbálás nélkül látok, hogy a Brocken 3-ban van anyag. Ennek a bordáit elhajlítani nem annyira egyszerű, míg a Fortist úgy vettem ki a dobozból, hogy az egyik oldala csálén (ferdén el van hajolva) áll, a közepén meg pár apró fogat egy késsel vissza kellett hajlítanom. Nagyon hajlékony. Viszont a bordák sűrűbbek rajta, mint a Brockenen.

Még ha ilyen nagyon erősen "made in China" beütése is van, a kérdés az lenne, hogy hogyan hűt. Mindenesetre a 159 mm-es magassága egy fokkal jobb, mint a Brocken 3 165 mm-es magassága. 160 mm-rel bezárólag egy csomó ház kiesik nekem új ház vásárlásánál, mert a Brocken nem fér beléjük.

A Brockennél egy fok hátrány, hogy a VRM heatsink miatt nem tudom felrakni a hátsó ventit, a Fortis meg egy ventivel is elmegy. Mondjuk szó se róla, a Brocken is. Csak 2 venti az 2 venti, 1 venti meg 1 venti. Nehéz ügy (mint a Vissza a jövőbe c. filmben :DDD ).

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93914) mmdms válasza exoduss (#93910) üzenetére


mmdms
addikt

Brocken 3 nalam annyira kitolti a gephazat ( bq pure base 500) h jelentosen csokkent a szellozes, es amekkora darab ahhoz kepest meg nem estem hanyatt a teljesitmenyetol. Sokan mondjak h halk uzemre kihegyezett huto, de akkor miert nem adtak hozza egy halk ventit? Mer a gyarit nem mondanam annak, pure wings 2 bol van 5 darab a hazba, sokkal halkabbak.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#93915) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Lehet hűtőt kellene cserélnem a Ryzen 5 2600 típusú processzoron (Wraith Stealth), mivel alapból 40-50 fok, terhelés alatt pedig 80-90 között ugrál. Tuning nem nagyon jöhet szóba mellette.

Alaplap: MSI B450-A Pro
Ház: Deepcool Kendomen
RAM: 16GB 3000MHZ
Max keret: 15k

Ha jól láttam, a házba 160mm-es CPU hűtőig minden mehet. Nem kell RGB (ha van nem gond), inkább legyen hatékony és halk.

(#93916) _NCT válasza _NCT (#93915) üzenetére


_NCT
őstag

Végül Be Quiet! Pure Rock 2 lett, 4GHZ-en 1.375V-al 40 perc prime95-el 77 foknál nem ment fentebb. Majd még tesztelem, eddig stabil, nagyon halk és minőségi a hűtő. Alapjáraton 30 fokos a cpu.

(#93917) Rowon


Rowon
Topikgazda

Sziasztok,

Sikerült beszerelni a Fortist (lett hátlap :DDD). Meg kell, hogy mondjam... csalódtam... Mégpedig pozitívan. A zajszintet nem tudom mérni, azt mondanám, hogy megérzésre kb. a Brocken 3 és a Fortis hűtője egyforma lehet, viszont a hőfokok a Fortis javára pár fokkal jobbak lettek. Ugyanazt a pasztát használtam mindkét tesztnél (SPC Pactum PT-1), illetve ugyanúgy 11 percig ment a CPU-Z stressz tesztje. Alább az eredmények.

Fortis:

Brocken 3 Black (egy ventivel):

Még annyit a Fortis javára írok, hogy a beszerelés egy picivel könnyebb. Maga a keret felrakását nem számolom bele, mert azt szinte csak egyszer csinálom meg az egész hűtő telepítése alatt, azonban a bordát többször is levehetem különböző okok miatt. A Fortis bordáját könnyebb felhelyezni és a csavarok is valahogy hamarabb rákapnak a keret menetes szárára. Ennyiből nekem pozitívabb. A lamellák finomabbak, vigyázni kell rájuk, ezzel szemben a Brocken jóval masszívabb. A Fortis viszont kompaktabb méretű és "csak" 159 mm magas.

Megmondom őszintén, ha nem számít az esztétika, akkor a Fortist venném meg hamarabb. Akit zavarnak az ezüst színű, festetlen lamellák, annak annyit mondanék pozitívumként, hogy a festetlen hűtők pár fokkal mindig jobban teljesítenek, mint a festetlenek és a Fortis tetején van egy fekete panel, ami elrejti a kevésbé esztétikus hőcsöveket és a bordák tetejét.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93918) _NCT válasza _NCT (#93916) üzenetére


_NCT
őstag

Update: durván jó a Be Quiet! Pure Rock 2, 4.1Ghz-en is 77 fokon tartja a procit Prime95 alatt. Ma vettem észre, hogy AM5 kompatibilis, szóval az újabb Ryzenekre is ajánlott. 16k volt a sima fémszínű, a festett fekete 4ezerrel drágább (wtf?).

[ Szerkesztve ]

(#93919) apa77 válasza ScomComputer (#93906) üzenetére


apa77
csendes tag

Be quiet! dark rock pro 4. 250W-os TDP-re van hitelesítve.
Az sem lehet jó?

(#93920) ScomComputer válasza apa77 (#93919) üzenetére


ScomComputer
veterán

Elvileg jó lehet itt írnak róla,mivel TDP limit be van kapcsolva és 125W-nál többet nem enged a procinak.. [link] :K

(#93921) DeaTHeX


DeaTHeX
tag

ASUS ROG STRIX B450F GAMING II alaplapba menne egy Ryzen 5600X
16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB ramok mellé... sztem ezek nem nagyok

[Zalman Z9 NEO WHITE] a gépházb...sztem ebbe is van hely elegendő

Mindenre is használnám ami éppen kell, nyilván nem csúcson járatni, nem OC-zni stb
igazából egy stabil hűtést akarok hosszabb távra...egy kis játék ez az

RGB jó lenne de nem életbe vágó

Nyilván új legyen és hát nem tudom 15-20-25 K amik szóba jöhetnek
A zaj nem igazán bántja a fülem, illetve jó lenne ha könnyen szerelhető is lenne
Köszönöm előre is, ha valamit kihagytam szorriiii :R

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#93922) DravenMoral válasza DeaTHeX (#93921) üzenetére


DravenMoral
senior tag

A Fortis 5 éppen befér, bár nagyon szűkös lenne. 1mm..

Artic e34 esport (egy ventis vagy két ventis változat).
Használtan a két ventis olyan 16ezer ft-ban megy.

Vígan 65fok alatt fogja tartani a procit csutka gyári oc mellett, "elmegy" szintű rendszerhűtésekkel. A maradék pénzből érdemes lenne beszerezned mellé egy Thermal Grizzly Kryonaut pasztát esetleg, a minőség kedvéért.

(#93923) apa77 válasza ScomComputer (#93920) üzenetére


apa77
csendes tag

mrdoitman írja a posztban, amit küldtél, hogyha 255W-ig engedi a procit (nincs bekapcsolva a TDP limit), akkor 90C fokon tartja a DeepCool AK620 a proci hőmérsékletet.
Igaz csak 10% teljesítménynövekedést jelent a 125W-os TDP limites beállításhoz képest.

Én úgy értelmezem, hogy maxra lehet járatni a procit ezzel a hűtővel.
A DeepCool AK620-nál nem látok proci TDP értéket.

Ennek ellenére célszerűbb lenne a folyadék hűtő véleményed szerint?
Köszönöm a linket és az utánajárást!

(#93924) DeaTHeX válasza DravenMoral (#93922) üzenetére


DeaTHeX
tag

én is azt nézegettem, esetleg más hasonló "cucc" ami kisebb? most még nem nagyon szándékozom gépházat cserélni

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#93925) Viktor77 válasza DeaTHeX (#93924) üzenetére


Viktor77
titán

ID-COOLING SE-224-XT Basic
SilentiumPC Fera 5 Dual Ez van 1 ventivel is.
Mindkettő befér 155mm-be.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#93926) DravenMoral válasza DeaTHeX (#93924) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Amit linkeltél házat, abba 160mm-es hűtés megy bele.
Szóval mindkét általam ajánlott hűtés be fog férni.

(#93927) DeaTHeX válasza DravenMoral (#93926) üzenetére


DeaTHeX
tag

akkor [ez] lesz... itt a szállitási idő legalább nem 2 hét...meg egy mx4 paszta
köszönöm szépen

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#93928) DravenMoral válasza DeaTHeX (#93927) üzenetére


DravenMoral
senior tag

:R

(#93929) jimpo válasza DeaTHeX (#93924) üzenetére


jimpo
aktív tag

Pedig a gépház cserével is elég sok Celsius-fokot nyernél. :K
Igaz nyárig ráérsz vele, akkor érdekesebb... :DDD

Stryd Next Gen

(#93930) Rowon válasza DeaTHeX (#93927) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Ez egy jó hűtő, viszont a ház nagyon zárt. Ha fekete pénteken kifogsz egy jó meshes házat, csapj le rá. Az ajánlott házak nagy része fekete és fehér színben is elérhető.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93931) DeaTHeX


DeaTHeX
tag


Nem tudom ilyet szabad e....hát ippen csak belefér...bár az oldala soha se szokott rajta lenni...egy a lényeg...még nem vagyok kész, de Bitang nagy ez a cooler :C

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#93932) DravenMoral


DravenMoral
senior tag

Kis off topic, de itt biztosan lesznek olyanok, akik tudják, hogy mi a legjobb.
Szeretnék venni szilikon zsírt, hogy egy videokártya ventijeit újra tudjam kenni.
Elég lenne kis kiszerelésben is, ami pár használatra elég. Persze ilyen úgysem lesz..
Milyen zsír a jó erre, illetve honnan rendeljem? Tudna valaki egy linket dobni?
Ne a legolcsóbb legyen, hanem valami minőségi középút.

[ Szerkesztve ]

(#93933) DeaTHeX válasza Rowon (#93930) üzenetére


DeaTHeX
tag

hát nem bántam meg, nagyon cool az rgb is ahogy virit, plusz az h 53fok fölé nem megy az 5600X terhelés alatt se, az nagyon komoly mindezt 800 rpm-en
a 2060 super kártyámat is szó szerint gyilkolja
5* neki :C :C :C még egyszer elnézést ha volt esetleg OFF

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#93934) prime77


prime77
aktív tag

Szervusztok!

Szerintetek egy Dark Rock TF2 vagy inkább egy Noctua NH-U12S?
Halkság a lényeg, meg azért a hűtési hatékonyság is!
Egy 13600KF-re - ami nem lenne húzva egyáltalán.
Phanteks Evolv MATX TG házba!
Köszönöm szépen válaszaitokat!

[ Szerkesztve ]

(#93935) xtremist válasza DravenMoral (#93932) üzenetére


xtremist
senior tag

Kenésre tökéletes az olcsó magyar szilikonzsír. (Obi, csapágyboltok) Ha van drágább, az attól drága hogy pontosan belőtt viszkozitása van, de az egy ventilátornál nem fog számítani. Rendelhetsz nyogel-t magyar webshopból, is de erre a célra fölösleges. Van a loctite 8104, ami márkás, de sima szilikonzsír, már az is 4x annyiba kerül mint a magyar, és semmivel sem tud többet.

[ Szerkesztve ]

(#93936) DravenMoral válasza xtremist (#93935) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Köszönöm a segítséget! Meglátogatok majd egy csapágyboltot akkor.

(#93937) gaben22


gaben22
senior tag

Továbbra is pacsi Noctuanak. Új gépet építek, DIY vízhűtésem lesz viszont backupnak meg akartam tartani a majd' 12 éves NH-D14-es Noctua hűtőmet, ha elromlana a wasserrel valami se maradjak hűtés nélkül. Vasárnap este elküldem a rendelést ma pedig már kézhez is kaptam az LGA1700-as mounting kitet. Ingyen és bérmentve. Oldalukon be lehet jelölni ha sürgős lenne a dolog, én direkt nem jelöltem be, mert nem volt az és ennek ellenére pillanatok alatt itt volt (trackinggel). Világbéke :).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20; GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk

(#93938) zseko


zseko
veterán

Üdv, házat cseréltem, és most emiatt gondolkozom a cpu hűtő lecserélésén, mert úgy tűnik, hogy a zártabb házat már nem kedveli annyira a gyári hűtő :) Hangosabbnak hallom mint az oldallap nélkül használt régi háznál. Bár szinte biztos, hogy belejátszik a +3 venti is ami a házhoz van, de egy egyszerű 'teszt'-el (lefogtam a ventiket :DDD) egyértelműen a proci venti hangja az ami a legjobban zavar.

Amivel használva lenne:

Alaplap: AsRock Fatal1ty B450 Gaming K4
CPU: Ryzen 5 3600
RAM: 4x8GB G.SKILL Aegis DDR4 3000MHz CL16 F4-3000C16S-8GISB
VGA: Sapphire Radeon RX VEGA 56 Pulse 8GB HBM2 (11276-02-40G)
Ház: BeQuiet! Dark Base Pro 900 rev. 1

Ami nekem tetszene az a be quiet! Pure Rock 2, ez elég lehet? Nem tuningolom, alapon megy minden, 1-2 alkalommal próbáltam csak ki. A max rászánt keret 20e. Nem érdekel rgb és más hasonló, max annyi az extra, hogy lehetőleg fekete legyen :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#93939) zseko válasza zseko (#93938) üzenetére


zseko
veterán

Elfelejtettem leírni, nem csak hangosabb, de Cinebench 23 alatt 91 fokig felment a procihőmérséklet a Ryzen Master szerint.

HR24.hu

(#93940) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

A Fortis 5-el kapcsolatban olvastam, hogy érdemes előzetesen meggyőződni a kompatibilitásról, mert belelóghat a szélső ram foglalatba. Hol lehet ezt megtenni, mert én nem találom? Egyépként egy AsRock B450 Pro4 lapom van.

(#93941) Kro


Kro
tag

Sziasztok!

Egy B550 Msi Tomahawk alaplapra + 5600x procira keresnék hűtést.
A ház egy Fractal Pop Air (170 mm). OC nem nagyon lesz, árban 20 körül maradnék.
Nézegettem be quiet! Shadow Rock 3, Alpenföhn Brocken 3, esetleg Shadow rock 2. :F
A best fortis 5 nem igazán tetszik.
Szerintetek mennyire jó válsztás?
Esetleg más ötlet?

(#93942) DeaTHeX válasza Kro (#93941) üzenetére


DeaTHeX
tag

most vettem...1 napja megy a teszt...54 fokig birtam felküldeni az 5600X et
játék alatt ilyen 46 fok volt talán

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#93943) Kro válasza DeaTHeX (#93942) üzenetére


Kro
tag

Oké, de meilyket vetted? :)
(Visszaolvasva látom fortis 5)
Annyira semmilyen a kinézete, nem szimpi.
Hiába olyan jók az eredményei. :O

[ Szerkesztve ]

(#93944) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Sziasztok!

Egy Thermalright Macho Rev.b ráapplikálható új processzorokra is? Jelenleg egy i5 3570-en ül, de esedékes a csere (vagy 5800x3d, vagy i5 13600k(f) valszeg). Ezek közül valamelyikre?

(#93945) Rowon válasza Kro (#93943) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Tényleg elég teszkós a kinézete, de hűteni azt tud.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93946) DeaTHeX válasza Rowon (#93945) üzenetére


DeaTHeX
tag

én is egy kicsit csodálkoztam, illetve a márkáról se hallottam se soha, de ha ennyire dicsérték, mondom kipróbálom...és nem hiába vettem meg :)

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#93947) Rowon válasza DeaTHeX (#93946) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Jaja, pont a Chokito reklám jutott eszembe róla. "Ronda, de finom!" :DDD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93948) Kro válasza Rowon (#93945) üzenetére


Kro
tag

Igen, ezt nem vitatom, de hiába ha elkeserít a látványa. :D
Nah mindegy, rendeltem egy shadow rock 3-at még ha kapok is pár plusz fokot a procinál, cserébe esztétikusabb lesz az összkép. (legalább is számomra) :))

(#93949) Rowon válasza Kro (#93948) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Valamelyik nap pont ezt a BQ hűtőt láttam egy építős videóban. Elég jól néz ki.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93950) Asshur válasza zsoltnyiri (#93944) üzenetére


Asshur
tag

Mindkettőre rámegy, de specifikus AM4 és 1700-as lefogató kell hozzájuk.
Az AM4-hez tartozókból neked a AM4 Kit Typ A szükséges a Macho-hoz, az 1700-asból
a Typ A1.
Ezeket a Thermalright központ Tajvanban, vagy a német lerakatuk küldi ki. Esetleg máshol is kaphatóak.
Az AM4 kit elvileg ingyen lenne (hűtőszámlát képen elküldöd nekik), és csak postát fizetsz,
az 1700-as fizetős. Paypalon megy.

Ezeket az email címeket érdemes használni, mindkettő a tajvani központé, a német lerakat xar.

Andrea@thermalright.com

varick@thermalright.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.