Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) Fancy-boy válasza Vasinger! (#12050) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszönöm, azt néztem, de nem magyar.

[ Szerkesztve ]

(#12052) Vasinger! válasza Fancy-boy (#12051) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha vezetéknélküliség megengedett lenne, akkor K800. nekem ilyen van. kb. 3-4 havonta töltöm, semmit se késik és ágyból is tudsz gépelni, filmezni, akármi.

Ja és magyar. Inspiráció: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12053) Egon válasza Fancy-boy (#12049) üzenetére


Egon
nagyúr

Gigabyte K8100 v2 Nekem ilyen van, az árához képest szo-szo. Legnagyobb előnye, hogy halk (valszeg a leghalkabb klavi - nekem ez fontos). Nem ajánlott, sok bugos példány létezik, keress rá.
Tesoro billentyűzetek
Ezek mechanikusak, ennek megfelelően nem olcsók. Viszont van háromféle mikrokapcsolós is, világítással és anélkül, ráadásul honosítva. Na ez az, amit vevőbarát hozzáállásnak tartok (a Logi meg elmehet a 'csába). Mondjuk tapasztalat nagyon kevés van velük, így egy kicsit blind megvenni őket. Külföldi tesztekben közepesnél picit jobb értékeléseket olvastam.

Ezen túlmenően, Roccat Isku is magyar, szintén nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12054) Fancy-boy válasza Vasinger! (#12052) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Na igen, csak a töltés miatt nem szeretnék vezeték-nélkülit.
De ha valóban csak 3-4 havonta kell, akkor az meggondolandó.

Egon: Köszi megnézem őket.

[ Szerkesztve ]

(#12055) Vasinger! válasza Fancy-boy (#12054) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Attól függ mennyire használod a világítást. Világítás nélkül 1 évet is elmegy, avval meg 2-3 hónap szerintem simán vállalható átlagos használat mellett. Na meg, ha nem zavar a vezeték, akkor folyamatosan rajta tarhatod a kábelt, így nem fog soha lemerülni.

(#12056) Shark87 válasza Egon (#12053) üzenetére


Shark87
csendes tag

Tesoro teszt, ha valaki már linkelte akkor bocs.

Ez alapján én berendeltem egy garnitúrát, remélem nem nyúltam mellé velük, de teszt alapján jónak tűntek.

[ Szerkesztve ]

(#12057) WolfheartGR válasza Shark87 (#12056) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Alapvetően annak az oldalnak a tesztnek nevezett viccei, hogyismondjam... viccek?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#12058) Shark87 válasza WolfheartGR (#12057) üzenetére


Shark87
csendes tag

Viszonyítási alapnak megfelelő, többet mutat mint a képek. Nem is írtam oda, hogy fúúdekirályteszt.

(#12059) jookomak válasza Shark87 (#12058) üzenetére


jookomak
őstag

Billentyűzetből és egérből nyilván nem olyan nehéz maradandót alkotni, egérnél azért maradnék a logi mx518, vagy razer vonalnál. Vagy a klasszik ms intellimouse 3.

(#12060) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv. Olcsó de leütéseknél borzasztó csendes bill érdekelne. Most is egy tecsós vackom van így nem kell semmi extra rá csak nagyon halk legyen ha gyorsan gépelek rajta.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12061) Peddy789


Peddy789
őstag

corsair vengeance k95öt valyon mikor lehet majd itthon is kapni?

(#12062) Shark87 válasza Peddy789 (#12061) üzenetére


Shark87
csendes tag

Jó kérdés, én is néztem de csak osztrák webshopokban találtam (német kiosztással). De nincs kedvem 150 km-t autózni érte.

(#12063) Peddy789 válasza Shark87 (#12062) üzenetére


Peddy789
őstag

jah nézem hogy corsair oldalán mg nincs ár, de pl amazonról rendelhető... fura

lol most nézem hogymár van 150dollár, de north american layout, csak uk játszik pedig nekem hamár nincs maygar hmm

[ Szerkesztve ]

(#12064) Peddy789 válasza Shark87 (#12062) üzenetére


Peddy789
őstag

mondjuk elgondolkodtató hogy valyon fehér vagy kék megvilágítás lenne jobb, :/:/ de eza fullf ekete+fehér azért mutatós, +ez full mecha már nemcsak angyrészt

(#12065) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Megosztanám veletek, mint kezdő mecha bill használó a tapasztalataimat.
Egyik kedves fórumtársunk segítségével (innen is köszönöm 7 :R ) hozzájutottam egy Ducky Zero billentyűzethez, Cherry MX Brown kapcsolókkal. Kibontás után első hatalmas döbbenet a súly volt. Jóval nehezebb mint eddig bármelyik billentyűzetem, nálam ez is egy pozitívum.
Használatba helyezés után éreztem a különbséget, teljesen más már csak a szimpla fórumposzt írás is. Nem vagyok egy nagy gyorsíró világbajnok, de még én is észreveszem a különbséget. Főleg a hangjában, ez nekem kicsit hangos, de nem maga a kapcsoló, hanem az, hogy teljesen lenyomom a gombot, és ahogy leér az kattan. Már kezdem megtanulni, hogy nem kell annyira lenyomni a billentyűket, hogy értse mit akarok, ezáltal csökken a hang is - tervben van mondjuk az O-Ring vétel is a közeljövőben.
A billentyűket amúgy nagyon kellemes lenyomni, látszik, hogy nem gagyi anyagból van.
A másik ami egy kicsit más, az a US ANSI kiosztás. Bármilyen furcsa, egy pillanatig se volt furcsa, hogy ezt kell használnom. Ha egy kicsit is tud valaki "vakon" gépelni, azáltal, hogy mégjobban rá lesz kényszerítve, napok alatt hatalmasat fejlődhet ebben az irányban - így jártam én is.
Röviden, nem bántam meg, hogy ennyit kiadtam egy billentyűzetre, remélem hűen kiszolgál még pár évig.

Viszont lenne még 1 kérésem.
Mivel elég messze vagyok Pesttől (Békés megyei vagyok), és elég ritkán jutok is fel, valaki tudna segíteni O-Ringek beszerzésében? Köszönöm előre is! :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#12066) Tenken válasza LógaGéza (#12065) üzenetére


Tenken
őstag

Két hét múlva keress meg és térjünk vissza rá, ha addig nem tudott segíteni valaki.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#12067) bencze válasza LógaGéza (#12065) üzenetére


bencze
senior tag

Én imsto-tól rendeltem szilikon o-ringeket, sajnos ma jött a qva postás, csengetett, mire kimentem (kb 20-25 mp) már csak az értesítő várt. Így kb 2 hét múlva kapom meg ha meg tudom oldani, hogy haver kivegye a postáról amíg nem vagyok :/

Amúgy:
http://geekhack.org/index.php?topic=33413.0

Ezek az árak még érvényesek, előre kell utalni paypal-en, pm-ben beszéltem meg vele. Ha ezek a feltételek megfelelnek akkor hajrá, nem kell utazni érte..

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#12068) Shark87 válasza Peddy789 (#12064) üzenetére


Shark87
csendes tag

Igen nekem is az tetszik benne, hogy teljesen fekete és hogy minden gombja mechanikus.
De van egy olyan érzésem, hogy ez a típus nálunk nem nagyon lesz kapható, mert akkor már itt lennének. Néztem corsair honlapján szereplő hivatalos magyar viszonteladó honlapját, de ott se találtam meg.

(#12069) 7 válasza LógaGéza (#12065) üzenetére


7
addikt

Orulok, hogy bevalt. Tenyleg meglepoen nehez, majdnem 1,5 kg. :K

[ Szerkesztve ]

(#12070) Peddy789 válasza Shark87 (#12068) üzenetére


Peddy789
őstag

sztem még nagyon uj csak azért

(#12071) Shark87 válasza Peddy789 (#12070) üzenetére


Shark87
csendes tag

Lehet, de azt már nem vállalnám be, mert ahogy néztem azt K90 főlé helyezik, úgyhogy 40k alatt biztos hogy nem lesz kapható nálunk. :S

(#12072) 7 válasza Rivaul (#12060) üzenetére


7
addikt

Saját tapasztalataim alapján a slim billentyűzetek a leghalkabbak. Szerintem azok között nézz szét, és keress egy számodra elfogadható áron kaphatót. :)

(#12073) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok, a leheto legolcsobbol a leheto leghalkabb billentyuzetet szeretnem venni. Tudok valami jot ajanlani?

(#12074) MadKet válasza MadKet (#12028) üzenetére


MadKet
tag

További nézelődés után, amiket még találtam: Genius Slimstar 220, Microsoft Wired Keyboard 600 és Fujitsu KB900.

Ezek közül igazából a Fujitsu KB900 a legszimpatikusabb (és legdrágább is :)), de ezt nem volt lehetőség megnyomkodni élőben és teszt is alig van róla. Esetleg van valaki aki manapság is egy ilyet használ?

Köszi!

(#12075) xmaas válasza MadKet (#12074) üzenetére


xmaas
őstag

Az ilyen olcso Genius cuccokat nem ajanlom evek soran volt mar 3 fajta billentyuzetem 3-6 ezer forint kornyeken mind kemeny kopogos szarok voltak ,volt mar 20 ezres wireless egerem is toluk az is rohadt nagy csalodas volt ,a Logitech ezerszer jobb billentyuzeteket ad ki a kezebol meg a sima 2-3 ezres is normalisabb muanyagbol van +sokkal csendesebbek .

Most akarok en is uj billentyuzetet venni 5 ezer a keret most ezek kozul fogok valasztani.:

logitech k200

microsoft comfort curve 300

microsoft wired keyboard 600

Ahogy nezegettem webshopokba 5-6 ezerert van mar villagitos billentyuzet is peldaul a Revoltec Lightboard XL3 vagy a A4-Tech KD-600L X-Slim ,A4-Tech KD-800L Backlight csakhat anyagminoseg meg ennyi penzert eleg sz@r normalis tesztet/velemenyt nem nagyon lehet talalni roluk hogy mennyire csendesek gepeleskor illetve mennyire tartosak volt mar szerencsem 2 A4tech egerhez es nem viszgaztak valami jol 3-4 honap utan mentek kukaba 5-7 ezer forintosok voltak.

Meg ma ejjel ragodom kicsit rajta aztan megrendelem valamelyiket majd irni fogok ide hogy mit vettem es ha jo valamire vagy sem :D

(#12076) MadKet válasza xmaas (#12075) üzenetére


MadKet
tag

Egyetértek veled, én is ettől féltem és ezért nem lett végül Genius. Revoltec -ről meg A4Tech -ről ugyanezeket olvastam, hogy gyenge anyagminőség...

Nekem a Wired Desktop 600 tetszett, viszont abból csak angol van, és nekem magyar kellett. Logi K200 valamiért nem volt szimpi.

Végül tegnap berendeltem a Fujitsu KB900 -at (azért nem a 910-et ami világítós, mert abból szintén csak angol van, legalábbis azt találtam csak). Az a helyzet hogy régebben használtam ettől a gyártótól és azt nagyon szerettem , jó minőségű volt. Remélem ez is jó lesz.

Amint nálam lesz majd írok én is hogy milyen, hátha valaki még szemezett ezzel :)

(#12077) Latitude Inc


Latitude Inc
csendes tag

Helló, a gémergizdaságon kívűl miért jó ma a magasprofilú billentyűzet? Nosztalgiából? Anno nekem is volt mikrokapcsolósom, volt hangja rendesen, viszont tényleg álom volt vele a gépelés - akkori viszonyok között. Igaz, a flat egy más vonal, de ezzel is lehet legalább olyan gyorsan gépelni, sokkal kevesebb úttal és ujjmozgatással és itt a kérdésem: nincs káros hatással egészen véletlenül az ízületekre hosszú távon a magas profil? Valaki írta, hogy szerinte tönkrevágja a hosszú út az ujjakat. Olyan válaszoljon erre kérem, aki nem csak a kurzormozgató meg az ASD dedikált billentyűket nyomogatja, hanem szokott hosszabb szövegeket is gépelni és van összehasonlítási alapja ÉS éves tapasztalata magas- illetve alacsony profilról, s megírhatná azt is, melyik mellett tette le végül a voksát és miért.

[ Szerkesztve ]

(#12078) WolfheartGR válasza Latitude Inc (#12077) üzenetére


WolfheartGR
őstag

[link]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#12079) felon


felon
tag

Sziasztok, szeretnék tanácsot kérni billentyűzet választás terén, 10-20k Ft között keresnék olyan billentyűt ami halk, lehetőleg lowprofile és bírja a gyűrődést. Különösebb elvárásoknak nem kell megfeleljen, talán annyi kikötés, hogy legyen numpad.

(#12080) Goyee válasza Shark87 (#12056) üzenetére


Goyee
tag

Megérkezett már a Tesoro garnitúrád?
Én is nagyon gondolkozom rajta, hogy vegyek egy ilyen szettet, de előtte kíváncsi lennék a személyes tapasztalataidra. :R

(#12081) 7


7
addikt

No, megérkezett a Poker II billentyűzetem. Egyelőre nagyon tetszik. Kíváncsi leszek, mennyi idő alatt tudom majd megszokni a 60%-os méretet. Rengeteget kell tanulni, hogy ne érezzem a hiányát a "levágott" billentyűknek, de úgy érzem, van benne lehetőség. :)

A billentyűzet maga egyébként nagyon kellemes. Külsőre egyszerű, tényleg nincs rajta semmi felesleges sallang. A feliratozás és a spacebaron a felirat valahogy nem az igazi, de érzésre mesés. Nagyon jók a vastag PBT billentyűk, és a hangja is annyira tetszik, hogy még o-ringeket sem pakoltam egyelőre a billentyűk alá. :)

[ Szerkesztve ]

(#12082) Shark87 válasza Goyee (#12080) üzenetére


Shark87
csendes tag

Igen tegnap érkezett meg.
A szál-csiszolt műanyagban pozitívan csalódtam, mert látszatra és tapintásra is kellemes.

A szoftverek nagyon jók és egyszerű használni őket, semmi gondot nem okozott makrókat gyártani vele.

Billentyűzet iszonyat stabil két kézzel is meg kell emelni, hogy meg tudjam mozdítani, gyakorlatilag nem lehet eltolni. Kapcsolókról nem sok mindent kell mondani szerintem, cherry mx. Világítás 3 erősségű + a fokozatosan halványodó-erősödő, ha nem ülsz gép előtt nagyon hangulatos. Csuklótámasz felülete nagyon tetszik, nekem elég izzadós kezem van de nem nagyon csúszik meg rajta.
Csak dizájn elem, a világító márka logó a jobb felső sarokban nagyon jól mutat.

Az egér semmi extra, de hozza amit kell neki, forma, oldalgumírozás, súlyok, állítható dpi. Az öt makro profilhoz külön színek állíthatóak be és a görgő alatt a beállított színben világít az egér.

Az egérpad nagyon stabilan fekszik az asztalon, anyaga nagyon kellemes és az egér csak úgy siklik rajta, precizitást igénylő feladatokhoz is tökéletes.

Akinek tetszik ez a formavilág annak tökéletes vétel is lehet akár, mert a szett egyben nagyon mutatós. Az áráról nem nyilatkozom, mert az elég szubjektív, hogy ki mennyit tud/akar áldozni perifériás eszközökre. De mindenki maga döntse el, nekem bejött, ajánlom... :)

(#12083) albinolynx


albinolynx
őstag

Sziasztok!

Vezeték nélküli billentyűzet + egér párost keresek. Az egér legyen logitech MX518 méretű ha lehet (nagy kezem van). Szín mindegy.

Egy kis kerettörténet: régebben volt egy technika billentyűzetem. Annál nagyon szerettem, hogy szinte teljesen lemerült/kifáradt akkumulátorokkal is bőven üzemelt még hónapokig (2 x 1.2V). Valami hasonlót keresek, ne fogyasszon sokat és működjön akkumulátorokkal is. Jelenleg egy chicony ku2971 billentyűzetem van - szóval tényleg semmi extra igény... (:

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#12084) Renok válasza Shark87 (#12082) üzenetére


Renok
senior tag

Melyik Tesoro bill-t vetted?

(#12085) Shark87 válasza Renok (#12084) üzenetére


Shark87
csendes tag

(#12086) albinolynx válasza albinolynx (#12083) üzenetére


albinolynx
őstag

Erről esetleg tapasztalat? [link]

Elég nagy az egér, kérdés, hogy vajon hogyan gazdálkodik a telepekkel/akkumulátorokkal?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#12087) xmaas


xmaas
őstag

Sziasztok megerkezett ma a Microsoft Curve 3000 billentyuzetem csak ajanlani tudom annak aki ilyen 4000 forint kornyeken akar venni egy normalis anyagokbol oszerakott nem kopogos billentyuzetet egyetlen ideiglenes hatranya amig megszokja az ember a formajat de utana megy a gepeles mint a puska golyozapor + arrol se felejtsunk el hogy van 36 honap garancia ami azert eleg jo dolog :R

(#12088) Renok válasza Shark87 (#12085) üzenetére


Renok
senior tag

Milyen switch-el vetted?
Blue, Black v. Brown?

(#12089) Peddy789 válasza Shark87 (#12085) üzenetére


Peddy789
őstag

szal király? hát nagyon gondolkodóba estem, mennyi volt pontosan? bárcsak lenne piroson kivül más színben is :(

(#12090) Goyee válasza Shark87 (#12082) üzenetére


Goyee
tag

Köszönjük szépen a kis beszámolót. :R
Szerintem benevezek én is egy ilyen szettre, nagyon jónak tűnik. :K
Nekem a piros szín pedig kifejezetten tetszik.
Az egérpaddal kapcsolatban a legnagyobb méretű Aegis X4-et választottad?

(#12091) Goyee válasza Goyee (#12090) üzenetére


Goyee
tag

Szerintem én itt fogom megvenni. ;)

(#12092) Shark87 válasza Renok (#12088) üzenetére


Shark87
csendes tag

Elég sokat gépelgetek ezért kéket vállaltam be nagyon tetszik a kattanás lenyomáskor, bár asszonyt lehet idegesíti :D

Piros szín. Házam kék színben világít, de nem zavar a piros szín, sőt nagyon is tetszik.

Egérpadból X3-at kértem, mert nagyobb nem fért volna el az asztalon.

Goyee által linkelt weboldalról rendeltem.

Remélem minden kérdésre válaszoltam.

(#12093) Renok válasza Shark87 (#12092) üzenetére


Renok
senior tag

Köszi! :R
Örülök, hogy ennyire bevállt. Semmi olyan nincs, ami nem tetszik rajta?

Én ha ennél maradok, akkor nem tudok dönteni a barna ill. a fekete switch között.
Jah, és voltam media marktban, nincs karikva 1 db. mecha bill. sem :(:(:(

(#12094) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Billentyűzetet szeretnék cserélni, nagyjából 3500 Ft ért, mit ajánlanátok ?

(#12095) Shark87 válasza Renok (#12093) üzenetére


Shark87
csendes tag

Egyelőre semmi negatívum, de most még annyira örömmámorban úszom, hogy ha van is hibája még nem veszem észre.
Ha játékra veszed akkor inkább fekete mert az való játékra (leírások alapján). Ha többet gépelsz mint játszol akkor barna. Piros inkább játékra mint gépelésre. Kék abszolút gépelésre való.

(#12096) Renok válasza Shark87 (#12095) üzenetére


Renok
senior tag

Köszi. Majd azért remélem írsz, ha már elmúlt az örömmámor :)
Piros meg fekete között vajon mi a különbség? Mindkettőt játékra szokták mondani.

(#12097) cyberkind


cyberkind
félisten

Heló !

Ezt a billentyűt rendeljem meg innen 2 év garival és kb 1000 Ft-al többért mint innen 1000 Ft-al olcsóbban de csak 1 év garival ?
Ezeknél mennyit számít hogy 1 vagy 2 év garis ?
:R

Paranormal Cocktivity

(#12098) WolfheartGR válasza cyberkind (#12097) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Emlékeim szerint Logitech 3 évet vállal a termékeire.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#12099) kristof123 válasza cyberkind (#12097) üzenetére


kristof123
őstag

Ez nem membrános? Ennyi pénzért tudnál komolyabbat is venni.

(#12096) Renok: Pirosat elég könnyű lenyomni, szvsz gépelni is jó rajta. (Feketét a kék lenyomásához hasonlítják.)

[ Szerkesztve ]

(#12100) talmam


talmam
tag

Hali mindenki !

Olyan kérdésem lenne hogy, mit tudnátok ajánlani jó billentyűzetet ami társa lehetne a nemrég vett CMstorm xornet egeremnek ?
Árban is hasonló max 7-8 ezer de nem árt ha már nem okoz neki több gomb lenyomása gondot.

köszi a segítséget :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.