Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62951) Dr.NX válasza asdf_ (#62950) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ha abban nem is, azért feldolgozó processzorokat biztos találtak valami újabbat.
Pont nemrég néztem dpreview-n az elmúlt másfél év új kompakt kameráit. Mindegyik valamilyen rétegcucc.

Elfogadom a sütiket.

(#62952) -szabi- válasza asdf_ (#62950) üzenetére


-szabi-
őstag

Nekem LX15 van.
Kamerázni és fotózni egyszerre csak 1080p tud, 4k nem megy neki együtt.
Videó 4k esetén a fókusz lassú és többször nem találja el a témát.
(Említett Sony és Canon gyorsabb fókuszban, de csak 1080p tud).
4k videó és fotó módban túl sok a kivágás.
Élő képet kiküldeni wifi-n, usb-n és hdmi-n nem tud szóval live stream ugrott.
Háromszoros zoom kevés (miközben a kis szenzoros olcsóbb gépek 10-20x tudnak).
Múltkor szaladgáló gyereket fotóztam sok lett a rossz mert AFC lassú.
Nah de ennyit az én gépemről a lényeg, lenne mit előre lépni de Pana nem hozott ki újabb gépet, míg G7x III és RX100 VII árban nagyon elszállt (annyiért már MILC+APS-C gép is van kit obival), más kínálat meg nincs.

(#62953) asdf_ válasza -szabi- (#62952) üzenetére


asdf_
veterán

Háromszoros zoom kevés (miközben a kis szenzoros olcsóbb gépek 10-20x tudnak).

Ez a kettő azért együtt jár... :U

De nem véletlen nem tolnak ebbe lóvét, MILC-et is alig vesz valaki a kisebb méretben, állitólag mindenki FF-et akar (akar a halál). Ha normális 4K meg AF kell, akkor Sony A6400 környéke, phase detect af nélkül szerintem tökfelesleges AFC-zni. Pana milcekben nincs ilyen, Olympus meg csak a csúcsgépbe rakja, szóval az is kiesik, meg ast hiszem, Canonék sem rakták bele a G7X III-ba sem.

(#62955) -szabi- válasza asdf_ (#62953) üzenetére


-szabi-
őstag

Nekem fontos volt, hogy ne kelljen külön táskát cipelnem a fényképezőnek, semmiképp nem kellene FF gép és annyit nem is adnák érte.
Pana TZ100, 1" szenzor 10x zoommal, szóval megoldható csak akarni kellene.
Ha már egyszer van benne AFC üzemmód azt reméltem ha beállítom az arc-szem felismerést, sorozatképet közepes sebességgel (6 kép) és AFC-t akkor követni tudja a szaladgáló gyereket. Lehet kis sebességű sorozatot (2 kép) kellett volna használnom!?
Egyébként a gyerek eléggé aktív volt így az arc-szem felismerő is sokszor elvesztette a témát és nem is talált rá újra.
Szóval lehetne még mit csinálni ebben a méretben, árkategóriában ehelyett a gyártók a semmitevéssel átengedik a telefonoknak.

(#62956) kovsol válasza -szabi- (#62955) üzenetére


kovsol
titán

Legyen olcsó, kicsi, nagy átfogású zoom és az AF mint egy A9-nek. Egyéb igény? :)
Létezik ilyen kompakt gép csak az olcsó rész nem teljesül.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#62957) vscotina válasza kovsol (#62956) üzenetére


vscotina
aktív tag

üdv. Melyik az a kompakt ami fényerős, és legalább 8-10 szeres optikai zoomja van? Kicsi, zsebrevágható.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#62958) kovsol válasza vscotina (#62957) üzenetére


kovsol
titán

A fényerős és kicsi is legyen nagy átfogással az nem működik, mert a fizikát nem lehet pénzzel se átverni.
Nekem egy RX100 nál nagyobb gép már nem kényelmesen zsebrevágható kategória.
RX100 VI vagy VII 24-200 nak felel meg, de f2.8-4,5

May the Force be with you!

(#62959) -szabi- válasza kovsol (#62956) üzenetére


-szabi-
őstag

Ez csak a gyártókon múlik, az újabb modellek (G7x III, RX100 VII) miért nem ugyanabban az árkategóriában váltják az elődmodellt?
Aztán megy a csodálkozás miért csökken az eladott darabszám, ami persze felhajtja az árakat, ami újabb eladáscsökkenéshez vezet.

(#62960) vscotina válasza kovsol (#62958) üzenetére


vscotina
aktív tag

köszi

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#62961) vakablak93 válasza -szabi- (#62955) üzenetére


vakablak93
őstag

A rövid zoomért cserébe a legfényerősebb objektíve van az LX15-nek a hasonló kompaktok között. Olyan pici szenzorral: 1, ez elég hasznos gyengébb fényviszonyok között.

Esetleg 1 pontos/többmezős egyéni AFS-ben próbáltad?
Neked kell megérinteni a kijelzőn hova menjen a fókusz és utána simán tökignyomni az expógombot de akkor a DFD-vel is találni fog.
Rövid sorozatok 2-3 kép, valami olyan rekeszállással amit kitapasztalsz hogy még benne maradnak a csemeték. :)
Ez nekem más Pana gépeknél bevált már.

A Pana fókuszát meg kell szokni és az AFC-t elfelejteni, de amint kicsit is ráérzel nem lesz gond :)

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#62962) -szabi- válasza vakablak93 (#62961) üzenetére


-szabi-
őstag

Az AF módok közül egyáltalán nem használom a 49 mezőset.
Arc-szem felismerő mód többnyire ok csak az izgő-mozgó gyerek fog ki rajta. :)
Követő módot csak teszteltem de nem igazán használtam még.
Legtöbbször az egyéni többmezős és 1 mezős módot használom.
Illetve speciális esetben az 1 pontos fókuszt.
Az esetek 95 százalékában AFS vagy AFF van beállítva.
AFC-t a gyerek miatt gondoltam jó ötletnek, de az eredményt már fentebb leírtam.
Jelen formájában van de minek!?

Bennem még fel sem merült, hogy gyereket 1 pontos fókusszal fotózzam, kipróbálom majd.

(#62963) Neck válasza vakablak93 (#62961) üzenetére


Neck
veterán

Hát, igazából f1.4 vs f1.8, ha az RX100 / ZV1 ellenében nézzük. Azért az elég pici különbség, cserébe az RX100 V / ZV1 autofókusza kicsit odavág.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#62964) -szabi- válasza Neck (#62963) üzenetére


-szabi-
őstag

Vissza is érkeztünk a kiindulási ponthoz, LX15 gép 100e olcsóbb mint említett sony így összehasonlításuk nem fair.

(#62965) vakablak93 válasza Neck (#62963) üzenetére


vakablak93
őstag

Valóban kis külömbség :R csak megjegyeztem, hogy oka van miért ilyen rövid az a zoom.
Emellett az újabb RX100-ak amiknek tényleges előnye is van AF-ben ( MK-V és feljebb) jóval drágábbak a ZV1 meg már duplaannyi.

#62964 -szabi- : Nem csak ezekre nincs igény, úgy álltalánosságban az emberek nem akarnak már fényképezőgépet mert ott a telefon akkor minek alapon.
Akinek hobbija az drágábban vesz, és nem feltétlen kompaktot.
Személy szerint kompaktból én az olyanoknak látnám értelmét mint az LX100 MKii...
Az más kérdés hogy ha látják egyszer a külömbséget akkor utána folyton nyaggatják az embert hogy "de gyere már mert neked van csak géped" :U

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#62966) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Jelenleg a G3X a Canon csúcs kompaktja? Vagy ha nem akkor "hova" lehet sorolni?

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#62967) Louro


Louro
őstag

Lehet nem itt kellene megkérdezni, de felteszem.

Keret: 150k.

Kocafotós a felhasználó és nem manuálterapeuta. Így a részletes beállíthatóság annyira nem szempont. RAW sem. Zoom jó, ha van, de a Holdon lévő lábnyomokat nem szándékozik fotózni.
Az lenne a kérdésem, hogy ebben az árban, ahogy láttam már használtan akad RX100 V is. De mivel telefoncsere is lassan eljön 4 év után, így akár 200-ból nem lenne érdemes már mobilra fókuszálni? Vagy megéri a 150k a kis kompaktért és telefont meg a lecserélni, amilyenre kell?

A témák többnyire: hegyek, erdők, felhők.

Remélem megúszom megkövezés nélkül :)

Mess with the best / Die like the rest

(#62968) Neck válasza Louro (#62967) üzenetére


Neck
veterán

Ha játszik használt, ennyiből lehet olyat venni, ami érdektelenné teszi a telefonos fényképezést.

Ezt inkább magamnak írom ide: az egyik csopiban láttam 3500k expos α7 mk1-et is 180 körül. Egy manuál obival megáll 200-ból, ennyiből kb verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#62969) Louro válasza Neck (#62968) üzenetére


Louro
őstag

Használt ellen nem vagyok. De a legjobb lenne a kompaktság. Ha jól emlékszem az alfák milcek. Ha ráteszek egy obit, akkor az már nem zsebkompatibilis.

Mess with the best / Die like the rest

(#62970) -szabi- válasza vakablak93 (#62965) üzenetére


-szabi-
őstag

Ezt a részt ismerem.
Családi vagy baráti összejövetelek alkalmával használtam párszor.
Jött a vélemény, nem kell mert xy majd telefonnal megoldja.
Az rögtön visszanézhető míg én hazahozom és úgy megy felhőbe.
Aztán telefonon nézve megkaptam, hogy semmi különbség nincs.
Majd mikor TV-n vagy nagyobb monitoron néztük vissza akkor jött a meglepetés, hogy mégiscsak ott a különbség.
Azóta itt is az van, hogy hozd már a gépedet. :)
Mindezt úgy, amit fentebb írtam vannak hiányosságai.

(#62971) Louro válasza -szabi- (#62970) üzenetére


Louro
őstag

Én személy szerint a fotókönyvekre vagyok rákattanva. Oda szerintem(!) elég egy jobb mobilos fotó. Meg esetleg laptopon pörgetem át nosztalgiából a képeket. De egy nagy esemény, mint például egy esküvő, oda biztos kéz kell, nem egy kocafotós mobillal :) Nemrég egyik ismerős elkérte a D600-unkat, mert a barátnője esküvőjére bevállalta a fotózást. Háááát....végig automatán fotózott. Nem értem miért itt spórolt az ifú pár.

Mess with the best / Die like the rest

(#62972) -szabi- válasza Louro (#62971) üzenetére


-szabi-
őstag

Egyetértek, mikor képeket hívattam elő, fotózáshoz kiváló körülmények között készült jobb mobilos fotó és a fényképező között 10×15cm képen nem látni a különbséget.

(#62973) Neck válasza -szabi- (#62972) üzenetére


Neck
veterán

Én észreveszem a saját mobilom és a gép között a különbséget. Nekem az elég, ha az én szememet bántja. És magamnak fotózom, nem másnak.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#62974) -szabi- válasza Neck (#62973) üzenetére


-szabi-
őstag

Akkor neked nem mutatom meg a mobilos képeket is tartalmazó fotóalbumom. :D
Viccet félretéve nem vagyunk egyformák jól van ez így.
Engem az hozott ide, hogy jobb képeket akartam, mint ami mobillal elérhető de annak is oka van, hogy nem a milc topikban vagyok.
Nálam itt van meghúzva az ár-képminőség-hordozhatóság kompromisszumos határ.

(#62975) Neck válasza -szabi- (#62974) üzenetére


Neck
veterán

Én főleg a családomat fotózom, és kifejezetten kényelmetlen az ekv 24mm környéki (széles) látószög, én 50-100mm között érzem jól magam, azt meg telefonnal nem (jól) lehet fotózni. Ez az én hülyeségem :)

Ne érts félre, kompakt géppel is lehet mobilokat meghaladó fotókat lőni. Nagyon jó helyen van a kérdésed itt is! A használt RX100 szerintem kiváló irány.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#62976) kovsol válasza Neck (#62975) üzenetére


kovsol
titán

RX100 előnye akkor jön ki ha valaki szeretne utólag is szöszölni a képekkel. Na meg a zoom átfogás is nagyobb, mint egy átlag mobilé. Viszont ha csak jpegben kattintgat valaki akkor a mobilok nagyon jó munkát végeznek.
Egyébként egy RX100 képében több tartalék, meg részlet van, mint mondjuk egy iPhone-al készült kép esetében.

Írtam is egy hozzászólást róla mennyi tartalék van a raw-ban: [link]
Mobil esetében meg ezt HDR-el megoldja okosban igazából sokszor.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#62977) Louro válasza kovsol (#62976) üzenetére


Louro
őstag

Akkor egy jobbfajta mobil (pl. iPhone 12 Mini) megközelítheti egy RX100-ast teljesen automata módon? A RAW-ot sokszor olvastam és ajánlották. Asszonynak lesz a masina. Egy időben RAW+JPEG módban fotózott, csak amikor a tárhely fogyott, szívtelenül daráltam a RAW-ot. Nem szerkeszti utólag a képeket :/

A korábbi hozzászólásodban lévő összehasonlítás tök jó, de ehhez picit konyítani is kellene már. Asszony biztos nem fogja. A nyaralási termelékenysége legalább 300kép/nap.

150-ért az RX-et gondoltam, 50-ből pedig kap egy S9 környékén valamit.
De, ha a mobil se rosszabb annyival, akkor 200 körül talán akad valami jobb fotós képességgel rendelkezőt. Lehet az iPhone 12 Mini rossz példa, de most csak ezt tudtam mondani. Lehet ennyiért lenne már jobb is használtan.

Mess with the best / Die like the rest

(#62978) Alex91 válasza Louro (#62977) üzenetére


Alex91
félisten

Vegyel egy iPhone-t, azzal is lehet jo kepeket loni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#62979) kovsol válasza Louro (#62977) üzenetére


kovsol
titán

Nekem iPhone 11 pro van. Három kamerával szépen lefedi az igények nagy részét, és automata módban jobb képeket csinál mint az RX100 szerintem. Ebben már van éjszakai mód is ami egyébként meglepően jó. Computational photography egyelőre a mobilok kiváltsága csak.
Ha nem dolgozza ki utólag akkor a RAW -ban rejlő képességgel semmire nem megy amiben jó egy RX100.
Egyébként mobillal is lehet RAW -ban is fotózni, és letölthető Lightroom is rá ha szerkeszteni akar valaki képeket.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#62980) vakablak93 válasza Neck (#62973) üzenetére


vakablak93
őstag

Nálam a haverok is látják, már telefonkijelzőn is a külömbséget, "wie scharf" :D , mi már ott tartunk hogy a közös utazások kirándulásokkor, már elő se veszik a telefont. Persze az elején én voltam a hülye mer' ugye a iPhone 11 Pro milyen jó már :DDD

#62970 -szabi- : próbáltad egyből a Pana appal telefonra áthúzni a képeket? Onnan mehet messengeren keresztül két pillanat alatt mindenkinek.
Elvileg LX15-el is működik az app, egyszer párosítod utána általában 2-3 sec a kapcsolódás és már másolhatsz is át mindent.
Mi van hogy még a kocsiban/vonaton ülünk de már mindenkinek megvannak a képek így már nem tudnak erre se mit szólni. :D

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#62981) -szabi- válasza vakablak93 (#62980) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi
Kipróbáltam anno mert GPS log érdekelt de azt elrontja.
Jó, hogy említed többi funkcióját nem is néztem.
Köszi. :)

(#62982) expo válasza kovsol (#62979) üzenetére


expo
tag

A RAW képességeiben egyetértek. Valamelyik topikban linkelve láttam a távol-keleti - első generációs RX100-zal készült - képeidet, szépek.

De egy újabb generációs RX100 azért point and shootként használva is kellemesebb képeket készít egy jobb telefonnál is, ismeretségi körben fájdalmas fotók készülnek kurrens telókkal.

Az átlag kompaktoknál persze jobbak a mobilok, nem is kérdés.

Én egy RX100 VA-t használok és egy P20-at. Utóbbit is RAW-ban, de azért zongorázni lehet a különbséget - ez mondjuk szenzorméretből is adódik: 1" vs. 1/2,3"
Nem tudom, mekkora az iPhone 11 Pro szenzora és a legutóbbi 1" környéki agyondicsért telefonokat sem ismerem (P50, P40, Xiaomi MI 10 stb.).

(#62983) Neck válasza expo (#62982) üzenetére


Neck
veterán

Azért a legutóbbi telefonok már annyira durván sokba kerülnek, hogy egy középkategóriás telefon és egy régebbi rx100 kb ki is jön az árából. És akkor zoom is van.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#62984) Louro


Louro
őstag

Nem vagyok szaki, csak szeretek utánajárni a dolgoknak, amennyire lehetséges.

Ahogy böngészgetek és itt is olvasom, telefon < kompakt. De ahogy nézegetek összehasonlításokat, főként az esti képeknél mintha a mobil szebb képeket készítene. Pl: [link] Az oldal 2/3-ánal van két éjszakai.

Lehet a RAW a hatalmas előnye a kompaktnak és itt ki is merült? Persze olvastam, hogy a szenzorméretben is jobb a kompakt, de a linkelt összehasonlításban a telefon jobbnak tűnik.

Mess with the best / Die like the rest

(#62985) Alex91 válasza Louro (#62984) üzenetére


Alex91
félisten

Ha a fenykepezes nem komoly hobby, akkor szerintem teloval jobban jartok…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#62986) Neck válasza Louro (#62984) üzenetére


Neck
veterán

Hát, megnéztem azokat a fotókat, de az a valaki aki lőtte nagyon fogalmatlannak tűnik. Bemozdult életlen sz*r képekkel minek hasonlításokat csinálni?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#62987) Predator2 válasza Predator2 (#62966) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#62988) Dr.NX válasza Predator2 (#62966) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Definiáld, hogy mit értesz "csúcs kompakt" alatt.
Számozás és ár alapján a G1X Mk III-at mondanám csúcskategóriának az APS-C szenzorával.
https://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/f:canon,kompakt,bridge/?orderby=2
A G3X mondjuk a "csúcs szuperzoom".

Elfogadom a sütiket.

(#62989) rizso válasza Dr.NX (#62988) üzenetére


rizso
addikt

Ha csak egy kompakt fényképezőgép kell ~3x zoom körül, frissebb hardverrel, akkor van jobb. Ha kell a "mindenes" zoom, akkor a G3X a Canon csúcs szuperzoomja, és nem kapott még utódot. Ekv 24-600mm átfogással viszonylag kevés 1" gép van, a Sony RX10 sorozatot mondanám elsőre, de annak az ára ...khmm...kicsit durva.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#62990) Bohir


Bohir
tag

Üdv!

Kerékpártúráimhoz szeretnék venni egy fényképezőt.

- A fényképezőgépre szánt összeg?
Jó lenne 50k huf-ból kihozni, de fel tudok menni max 65k-ig

-Új vagy használt?
A költségvetés adja hogy csak használt.

- Felhasználási terület?
Elsősorban tájképeket készítenék távolból szeretek kilátókból bámészkodni, de néha betévedek erdőkbe így ott is használnám.
Makró nem lényeg egy-két méternél közelebb nem igen használnám.

- A képminőség az elsődleges vagy inkább a zoom és univerzális használat?
Képminőség igen, zoom nem igazán lényeg.
Szürkületben és erős napfényben is használnám.

- Méret mekkora legyen? Zsebre vágható vagy a nyakbaakasztós "bridge" kinézet preferált?
Ne legyen túl apró, határozottan rá tudjak fogni (átlagos tenyérmérettel).

- Videó mennyire elsődleges? (pl. vlogolásra kell)
Nem igazán fontos.

- Érintőképernyő, felhajtható kijelző, átnézeti kereső szükséges?
Szemüveg miatt kijelző élőképpel használnám, de erős napsütésben jó lenne az átnézeti kereső (erről hajlandó vagyok lemondani)

- Egyéb kívánság, speciális igények?
Jó lenne ha túlélne 20 méteres esést, de maradjunk a realitás talaján. Ne kelljen hímes tojásként bánni vele.

Tudnátok ennyiért ajánlani valamit?

[ Szerkesztve ]

(#62991) Dr.NX válasza Bohir (#62990) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Talán használt Sony RX100 beleférhet, vagy Panasonic LX7.

Elfogadom a sütiket.

(#62992) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Lehet manapság olyan kompakt gépet kapni, amire fel lehet tekerni polárszűrőt? Régebben egy Fujifilm Finepix S5700-at használtam polárszűrővel (főleg égképek amatőr készítésére), de most hiába nézelődök árukeresőn, nem találok olyan kompakt terméket, aminél belső menettel rendelkezik az objektív. (Túl profi gépet pedig nem szeretnék, mert továbbra is csak időjárási események amatőr fotozására használnám.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#62993) zsoltzsolt válasza proradeon (#62992) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Lehet, pl Olympus Tough tg-6. Erre én is vettem egy cpl szűrőt.
Update : de ehhez előbb meg kell venni egy kiegészítő elemet, amire fel lehet tekerni.

[ Szerkesztve ]

(#62994) expo válasza Bohir (#62990) üzenetére


expo
tag

Ha bringázás közben is szeretnéd használni, akkor olyat vegyél, amin állítható a zársebesség. Különben nagy eséllyel lesz pár elmosódott képed nappal is.
Legyen egy kényelmes csuklópántja. Én abba bújtatom először a kezem, mikor kihúzom a mez zsebéből. Jobb a békesség.
Korai RX100 és az 1/1,7" érzékelős kompaktok, mint az említett LX7 vagy pld. Canon S95-100-110-120 beleférhetnek. Kisebb érzékelőjű kompaktok nem vennék.

Ha nem célod a bringázás közbeni használat és a zoom sem szempont, jobban járhatsz egy mobiltelefonnal is (annak ellenére, hogy fényképezőpárti vagyok).

(#62995) Bohir válasza expo (#62994) üzenetére


Bohir
tag

Köszönöm a válaszokat.

Nem célom a bringáról fotózni, csak álló helyzetben.
Általában éjjel érek haza a tekerésből, és naplementében már a telefonnal lehetetlen normális képeket csinálni, ezért szeretnék valami normális kompakt vagy MILC gépet.

(#62996) eventus


eventus
veterán

Inkabb hasznalati tanacsot szeretnek kerni: Pana TZ100-al keszulok a hetvegi csillaghullasra. Neztem a hasznalati utmutatot, de a zaridot nem tudtam, nem sikerult magasabbra allitani. Segitsetek kerlek hogyan tudom biztosan jol beallitani. Koszonom. ui.: allvanyt vettem mar :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#62997) expo válasza eventus (#62996) üzenetére


expo
tag

Használati, 102. oldal.
1 perc a leghosszabb zársebesség.

Bohir: minél nagyobb érzékelő, kézi expo korrekció, RAW konverzió, ezek tudnak segíteni.

(#62998) kovisoft válasza eventus (#62996) üzenetére


kovisoft
őstag

Ne hétvégén készülj a Perseidákra, mert 12-én éjszaka lesz a maximuma.

(#62999) eventus válasza expo (#62997) üzenetére


eventus
veterán

Este meg is nezem, koszonom.

Kovisoft: koran kezdek munkaban, igy marad pentek estere vagy szombat. Illetve utazom is kicsit a varostol messzebb, Budapest.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#63000) Louro válasza eventus (#62996) üzenetére


Louro
őstag

Ha jól értem, nem vagy amatőr fotós. Inkább lelkes kezdő.

Én először autókon, mozgó dolgokon gyakorolnék. Addig is meg videóra rögzíteném a csütörtök esti mókát.

Mess with the best / Die like the rest

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.