Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63301) eventus válasza scrtaft (#63300) üzenetére


eventus
veterán

Lumix fz1000? 150ért van itt aprón. [link]
1" szenzor.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#63302) _csocso_ válasza scrtaft (#63300) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Azóta nem igazán jelent meg új elfogadható bridge ill. kompakt gép.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#63303) laca96


laca96
csendes tag

Sziasztok!
Azóta is keresem az ideális fotómasinát...
Amire jutottam:
- 1" szenzor mindenképpen
- a felső zoomtartományból engednem kell, mert jó minőségű kép vágható utólag
- a panasonic menűrendszere nem nyerte el tetszésemet, fühggetlenül a technikai tudástól
- üzletben próbálva a Sony RX 100 nagyon szimpatikus, de az én kezemhez borzasztóan kicsi + markolat nélkül kicsúszós a kezemből . Ezen tán segít egy utólagosan rászerelt markolat (pl. SmallRig gyártmány, mert mást nem találtam)
- nagyon jó lenne elektronikus kereső/áttekintő, ami a Sony esetében megvan, de a Canon G7X esetén csak csak a hátsó kijelző áll rendelkezésre ( lehet, hogy ez is a múlt beidegződése, mert amikor telefonnal örökítem meg a pillanatot, fel sem merül a hiánya)
A fentiek fényében van ajánlatotok?
A szívem a Sony fele húz, mert digitálisban az első gépem egy R1 volt, ami képeinek páratlan rajzolata és színe volt....
Köszönöm a türelmeteket :)

(#63304) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Kisfiamnak szeretnék egy gépet. Egyelőre beltéri videózásra szeretné használni.
- A fényképezőgépre szánt összeg? Maximum 100000 forint.
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Használt is jöhet.
- Felhasználási terület? Egyelőre beltéri videózás.
- A képminőség az elsődleges vagy inkább a zoom és univerzális használat? Képminőség és univerzális használat.
- Méret mekkora legyen? Mindegy. Állvánnyal lesz használva.
- Videó mennyire elsődleges? Teljesen.
- Érintőképernyő, felhajtható kijelző, átnézeti kereső szükséges? Felhajtható kijelző jó lenne.
- Egyéb kívánság, speciális igények? Nincs.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#63305) Dr.NX válasza laca96 (#63303) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Szerintem már eldöntötted, csak megerősítésre vársz. :)
Mindenesetre RX100-hoz van egy csomó markolat, grip néven keress rá.
Pl.: https://www.kameratartozekok.hu/jjc-sony-rx100-bracket-markolat-bovito-hg-rx100-kezi-hand-grip
Még gyári Sony is van:
https://www.soncity.hu/sony-ag-r2b-markolattoldat-1592
https://www.amazon.com/sony-rx100-grip/s?k=sony+rx100+grip

Elfogadom a sütiket.

(#63306) laca96 válasza Dr.NX (#63305) üzenetére


laca96
csendes tag

Köszönöm a markolat ajánlatokat!
igen, nagy esélyes a Sony..... :)

(#63307) laca96


laca96
csendes tag

Valóban döntöttem a Sony RX 100 gép mellett.
Ami elérhető a Sony RX 100 sorozatból, az a RX100 Mark III illetve az újabb, nagy zoomátfogású VI és VII jelzésű gép.
Ez utóbbiaknál a 200-as zoomnak bizony ára van és a fényerőben is veszteség van.
Elgondolkodtató, hogy megéri-e a többletkiadás, ha egyéb műszaki paraméterekben azonosak a korábbi kiadásokkal. Azonosak?
Valóban elérhetetlen a IV és V számú kiadás?

(#63308) HThomas válasza laca96 (#63307) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Az V, illetve VA: fényerősebb objektív, kisebb átfogással,
a VI és VII: sötétebb objektív, de nagyobb átfogás.
Ezek mind fázisdetekciós fókusszal, a VII fókuszrendszere a legfejlettebb.
A korábbiak még kontraszt alapú fókuszrendszert használtak, én azokat elengedném.

Ha sokat fotózol beltérben, vagy rosszabb fényviszonyoknál, akkor jobb választás lehet a VA, és az még olcsóbb is. Ha viszont kell a nagyobb zoomátfogás, vagy akciót-sportot fotózol, akkor meg egyértelműen a VII. Utazós, mindenes gépnek meg jó lehet a VI is.

Szerk2: érdemes a dpreview-n összenézni a speceket, illetve a tesztekben le van írva elég részleten, hogy melyikbe mi változott.

[ Szerkesztve ]

(#63309) Neck válasza laca96 (#63307) üzenetére


Neck
veterán

RX100 VA-t vegyél. A VI és a VII jobbak, de nem biztos, hogy megérik azt a felárat, amennyiért adják őket, és én nem cserélném le a jobb fényerőt a zoom tartományért.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63310) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Erre valaki?

(#63311) Dr.NX válasza Oposzumtoszó (#63310) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Túl sok opció nincs, de lehet hogy egy videós topikban több sikerrel jársz.
Nekem a szokásos Sony RX100 III jut eszembe, meg esetleg a Pana LX15, persze ekkora kerettel csak használt jöhet szóba. Ezeknek felhajtható a kijelzője is és hagyományosan jók videóban.

Elfogadom a sütiket.

(#63312) laca96


laca96
csendes tag

Köszönöm HTomas és Neck!
A dpreview oldalra eddig is nagyban támaszkodtam .
Hogy az élet ne legyen oly egyszerű.... ma a bolban beüzemeltek egy CANON PowerShot G7X Mark II masinát..... csak hogy elbizonytalanítsanak, esküszöm !!! :)
Korábban is benn volt a befutók közt, de az átnézeti kereső miatt kiejtettem. A próbálgatása közben valahogy egyre jobban befészkelte magát a kezembe... nem hiányzott a kukucskálás .
Hozzáteszem, hogy szemüveges vagyok ( 60 felett ki nem az...) és a Sony esetén a picinyke felugró átnézeti , a szemüvegem és a gép nem volt kifogástalan összhangban.
Az a minimálisan nagyobb méret és súly is kedvezőbb volt, valamint, hogy a tetején a kezelő/forgató tárcsa kiállt a síkból és kézre/újjra esett az elhelyezkedése. A Sony esetén úgy érze, hogy a design győzött a praktikum felett és emiatt belesimul a síkba.
A gyújtótávolsága is 24-100 mm, ami jó. Fényereje 1.8 - 2.8.
Még szerencse hogy határozott vagyok "A" gép kiválasztással.... mi lenne ha tépelődő lennék !!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#63313) HThomas válasza laca96 (#63312) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

A kereső hiánya kültéren, napsütésben a leginkább zavaró, olyankor sokszor kínlódás a hátsó kijelző.
Illetve sorozat módban a folyamatos, követő fókusz a gyenge pontja a Canonnak, már ha ez egyáltalán szempont. A Pentaxot nem ismerem, de el tudom képzelni, hogy ez komoly visszalépés lenne (pl kisgyerek, kisállat fotózáskor).

Canonból nekem személy szerint a G1X III lenne a tuti befutó; az egy igazi mindenes gép, nagy szenzorral, időjárásálló kivitellel, keresővel, fázis alapú fókuszrendszerrel... a gyenge pontja talán az f5.6 a tele végen, illetve a viszonylag szűkös átfogás. Illetve az ára, ami elég húzós.

(#63314) Oposzumtoszó válasza Dr.NX (#63311) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm a választ. Most nagyon videóra van bezsongva a gyerkőc, de ahogy jön a jó idő úgyis kültéri fotózás lesz belőle szvsz.

(#63315) laca96 válasza HThomas (#63313) üzenetére


laca96
csendes tag

Köszönöm a figyelmeztetést!
Megrendelem a Canont és a rendelkezésre álló 14 nap elegendő lesz eldönteni , hogy tudok-e vele élni :)

(#63316) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok.
Szeretnék én is jobb minőségű képeket csinálni nyaralás,túrázás alkalmával,ehez szeretnék kérni egy ajánlást.
A fényképezőgépre szánt összeg? Max 250-300 ezer.
Felhasználási terület? Nyaralás,túrázás
A képminőség az elsődleges vagy inkább a zoom és univerzális használat? Inkább a képminőség,illetve egy kis zoom
Méret mekkora legyen? Zsebre vágható vagy a nyakbaakasztós "bridge" kinézet preferált? Nem baj,ha nem fér el a zsebemben
Videó mennyire elsődleges? (pl. vlogolásra kell) Nem fontos,de szeretnék időnként pár perces videót is készíteni.
Érintőképernyő, felhajtható kijelző, átnézeti kereső szükséges? Nem fontosak
Egyéb kívánság, speciális igények? -

Ki is néztem az ajánlottak közül egy PANASONIC DMC-FZ1000. Ez a leírt paramétereknek mennyire felelhet meg ?
Illetve pl egy Huawei p30-as telefon(pár évvel ezelőtti középkategóriás telefonok) kamera szintjét mennyire üti meg ? :)
Köszönöm a segítséget! :R

(#63317) eventus válasza Viiktor1989 (#63316) üzenetére


eventus
veterán

FZ1000 vagy II jó választás, esetleg ha talalsz használtan FZ2000, nagyobb zoom. P30 nem nem lapon értendő :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#63318) Viiktor1989 válasza eventus (#63317) üzenetére


Viiktor1989
tag

Az FZ 2000-et én, mint teljesen amatőr észre veszem az FZ 1000 közti különbséget? Érdemesebb inkább az újabbat választani?

(#63319) Falovas válasza Viiktor1989 (#63318) üzenetére


Falovas
aktív tag

Nem kapsz jobb minőséget, ugyanaz a szenzor, az objektív sem fényerősebb. Szolgáltatásban kapsz többet. Nagyobb optikai zoom, beépített ND szűrő...de utána kell nézni , van még pár különbség, esetleg kapsz plusz video profilt...

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#63320) eventus válasza Viiktor1989 (#63318) üzenetére


eventus
veterán

Nyaralás, túra miatt nagyobb zoom mindig jól jön, sosem elég :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#63321) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Rendben, köszönöm a segítséget :R

(#63322) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Nem akarom offolgatni a topikot,de pl egy FZ 1000 géppel lehet sokkal jobb képeket készíteni úgy is,ha csak az automata beállítással kattintgatok? Utómunka nélkül is szemmel látható különbség lenne egy telefon fényképező tudáshoz képest?

(#63323) HThomas válasza Viiktor1989 (#63322) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Nagyon nem mindegy milyen telefonról van szó, de alapvetően igen. Abban a gépben nagyobb szenzor van, jobb minőségű, viszonylag fényerős objektívvel és nagyobb átfogású optikai zoommal.
Érdemes itt megnézni a tesztképeket és összehasonlítani a mobiloddal készült tesztképekkel:
https://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dc-fz1000-ii-review/2

[ Szerkesztve ]

(#63324) eventus válasza Viiktor1989 (#63322) üzenetére


eventus
veterán

Ha elutazom, túrázom akkor az legyen minőségben megörökítve. Hiába a telefonom az ami, de kell egy rendes gép. Mókás adott helyeken alig akad már géppel fotozó ember :(

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#63325) Neck válasza Viiktor1989 (#63322) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem főleg attól függ, milyen eszközön nézed. Mobiltelefon képernyőre a mobilos kamera is tök oké, nem fogsz óriási előrelépést tapasztalni egy nagy kalap pénzért. Különösen, ha nem tudod kihasználni a fényképezőgép előnyeit (zoom, rekesz, szűrők, utómunka, stb).

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63326) laca96


laca96
csendes tag

Sziasztok!
Néhány napja barátkozom a Canon PowerShot G7X MarkII. géppel.
Úgy érzem barátok leszünk.... :)
Amiben tanácsot kérek: van-e olyan fólia amely a kijelző felületi tükröződését hatásosan csökkenti, emellett nyilván védi és az érintő funkciót nem gátolja ?

(#63327) Rendes


Rendes
csendes tag

Sziasztok,

Nézegettem a SONY CyberShot DSC-WX350, jelenleg az a legszimpatikusabb.

Mennyire éri meg egy ilyen fényképező a telefonok mellett?
(Nekem jelenleg egy Samsung S20+ telefon van, páromnak S22.)

Nyaralási pillanatokat szeretnénk minél jobban megörökíteni, és nulla hozzáértéssel elgondolkodtunk azon, hogy lehet kellene egy fényképező.

Előre is köszönöm szépen a segítséget, és persze ha más gépet ajánlanátok, azt is szívesen fogadom. :R

(#63328) HThomas válasza Rendes (#63327) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem nem igazán... előnyei persze vannak; nem a telefon merül le sok fotózáskor, jobb a kezelése, jobban kézbe lehet fogni, mint a vékony telefont, illetve nem egy drága gép, talán kevésbé kell félteni, ha olyan helyre viszed. Illetve nagyobb a tele átfogás, vagyis sokkal jobban "bele tudsz zoomolni", nagyítani a képbe, mint a telefonnál.
Hátránya, hogy plusz egy eszköz, amit vihetsz magaddal és töltögetni kell, plusz másolgatni a képeket gépre (ha jól látom ebben nincs wifi vagy BT).
Minőségben jobb lesz picit (főleg nagyobb zoom mellett), de nem lesz hatalmas előrelépés. Érdemes megnézni pár összehasonlító képet neten. Attól is függhet a dolog, hogy mit csináltok a kész képekkel... Telefonon visszanézéshez nem számít annyira a minőség, de mondjuk nagyobb asztali monitoron, TV-n, esetleg papírra nyomtatva már számíthat.
Saját tapasztalat; dedikált kompakt gépet 1"-os szenzorméret alatt nem vennék, ott kezdődik az a szint, ami már tényleges előrelépés a (jobb) telefonokhoz képest. Viszont ezek a gépek tipikusan drágábbak is.

(#63329) Dr.NX válasza Rendes (#63327) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Majdnem 10 éves gép.
Egyszer volt akcióban 20 ezer forintért, kb. annyit ér.

Elfogadom a sütiket.

(#63330) Rendes válasza HThomas (#63328) üzenetére


Rendes
csendes tag

Rendben, köszönöm szépen a részletes választ!

Tudsz mondani példát gépre, ami már megérné például egy telefonnal szemben mondjuk 100 000 Ft-ig bezárólag? Vagy igazából ebben az árkategóriában nincs is nagyon olyan? Érdemesebb teljesen kezdőként a telefonnál maradni?

Köszönöm szépen még egyszer a választ!

ui:
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_sony-cybershot-dsc-wx350b-digit%C3%A1lis-f%C3%A9nyk%C3%A9pez%C5%91g%C3%A9p-fekete-1137540.html

Ő róla lenne szó, ahogy látom NFC-t és WiFi-t tud.
Bár ez a 350B, a sima változatnál is azt látom, hogy tudja.

[ Szerkesztve ]

(#63331) Dr.NX válasza Rendes (#63330) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A "B" csak azt jelenti, hogy black.
1" szenzoros gépet újonnan nem fogsz találni 100 ezer alatt. Ajánlott gép a Sony RX100 III használtan.

Elfogadom a sütiket.

(#63332) kovisoft válasza Rendes (#63330) üzenetére


kovisoft
őstag

Az S22-nek 3x optikai zoomja van, sőt ha az ultrawide kamerához viszonyítjuk, akkor több, mint 5x (70mm/13mm), bár tény, hogy nem folytonos a zoom, csak 3 diszkrét érték. A fényerő f/1.8-2.4. A fő kamera szenzormérete 1/1.56". Szerintem nem találsz 100 ezer alatt olyan fényképezőgépet, ami ennél lényegesen jobb képeket tudna készíteni. Legfeljebb a gigazoom-fétist lehet kielégíteni ilyen gépekkel.

Nekem van egy Panasonic TZ100-am, de elő sem nagyon veszem, amióta vettem egy S21 Ultrát.

(#63333) HThomas válasza Rendes (#63330) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Hááát, amit nyugodt szívvel ajánlanék azok az itt néhány hozzászólással korábban is említett modellek: Panasonic TZ100 (a legolcsóbb) vagy TZ200, esetleg LX15, valamelyik Sony RX100 variáns, vagy valamelyik Canon G7x vagy G5x (ezekből, és a Sonyból van több kiadás). Ezek auto módban is tök jó képeket csinálnak, de sokat nyilván segít, ha legalább az alap dolgokat megtanulja hozzá a használója. Lesz érdemi ugrás a telóhoz képest. Viszont drágábbak, használtan is a 100-as keret felett vannak.

Nálunk Samsung S10+ és S20 van, és saját tapasztalat, hogy leszoktam arról, hogy a kis kompaktot hurcolásszam (egy Panasonic LX7-em van még meg, ami nagyon régi, de több tekintetben komolyabb, mint az említett Sony). De pl amíg megvolt az LX100, azt mindig vittem magammal mindenhova, de az egy komolyabb gép, pl már lehet vele érdemben játszani a mélységélességgel, illetve kevés fénynél is értékelhető képeket készít.

Igazából a kérdés az alábbi: miben vagy most elégedetlen a telefonnal? Miben szeretnél jobbat?

NFC+wifi: fura, a Sony honlapján nem láttam, de lehet csak bamba voltam...

(#63334) HThomas válasza kovisoft (#63332) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Mondjuk nyaraláshoz / utazáshoz jól jöhet időnként a nagyobb zoom, ott azért a sima S22-höz képest többet ad egy 1"-os kompakt.

(#63335) Rendes


Rendes
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a visszajelzést.

Ezekből egyre inkább arra jutok, hogy bőven elegendő lesz a telefon.

Azt hittem drasztikus különbség lesz akár egy 100 000 Ft alatti fényképezőnél is, hisz a telefonnak nem csak az a fő funkcionalitása.

Lehet érdemesebb a telefonnál is kicsit jobban átnézni a kamera adottságait, mivel ha valaki ért hozzá, valószínűleg azzal is tud "profibb" képeket csinálni.

HThomas
A kérdésedre a válasz: Igazából nem vagyok elégedetlen a telefonok képeivel, sőt, csak mivel nem értek úgymond a fényképezőkhöz, azt hittem lényeges különbségek vannak már egy 80 000 Ft-os gépnél is egy teljesen kezdő felhasználóval is.

Akkor a döntésem az, hogy maradok a telefonoknál, és inkább a telefon kamerák adottságaiban mélyülök el jobban.

Köszi a segítségeteket és a válaszaitokat! :R

(#63336) HThomas válasza Rendes (#63335) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Azért ebben az is benne van, hogy az újabb Galaxy S-ekben (és a hasonló csúcstelókban) elég jó a kamera...

(#63337) kovisoft válasza HThomas (#63334) üzenetére


kovisoft
őstag

Igen, elsőre így gondolja az ember, de aztán ha a nyaralás végén megnézi, hogy ténylegesen a képek hány százaléka készült nagy zoommal, akkor általában az jön ki, hogy csak nagyon kevés. Emellett a kisszenzoros gigazoomos gépek tele állásban mindig diffrakcióhatároltak, úgyhogy a felbontásuk alapján minimum felezni lehet a tényleges zoomátfogást.

Persze én könnyen beszélek az S21 Ultrával a maga ekv. 240mm-es teléjével. Nagyobb a zoomátfogása, mint a TZ100-nak. :D

(#63338) HThomas válasza kovisoft (#63337) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Abszolút, mondjuk én úgy vagyok vele, hogy kevés kép is kép... megnéznék amúgy egy korrektebb S23U és vmelyik 1" zoomkompakt összehasonlítást, kár hogy a dpreview nem veszi fel ezeket a Studio scene image comparison tooljába (bezzeg az egy szem iPhone X ott van :) )

(#63339) _csocso_ válasza kovisoft (#63337) üzenetére


_csocso_
senior tag

TZ-100 25-250mm gyújtótávot tud.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#63340) kovisoft válasza _csocso_ (#63339) üzenetére


kovisoft
őstag

Az S21 Ultra nagylátója pedig 13mm, tehát 13-240mm gyújtótávot tud (persze nem folytonosan, csak diszkrét lépésekben, közte szoftveres zoommal). Tehát ilyen értemben a zoomátfogása 18x fölötti, míg a TZ100-nak 10x. És ezt is írtam: nagyobb a zoomátfogása.

(#63341) robag93


robag93
aktív tag

Sziasztok, vettem egy RX100 M3-at. Első fényképezőgépem, milyen kiegészítőket ajánlanátok hozzá?

(#63342) Dr.NX válasza robag93 (#63341) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mi hiányzik, mire van szükséged?
Pár tipp:
Pótakksi, extra markolat jól jöhet.

Elfogadom a sütiket.

(#63343) robag93 válasza Dr.NX (#63342) üzenetére


robag93
aktív tag

Legalább egy akksit mindenképpen rendelek hozzá.

Valóban nagyon pici, egy markolat jól jöhet, de amelyikek tetszenek 50 dolcsi körül vannak :)) . Esetleg gondoltam valamilyen tripodra (ami markolat is).

Illetve valamilyen tokra gondoltam még, hogy csak be tudjam vágni a hatizsákba.

[ Szerkesztve ]

(#63344) expo válasza robag93 (#63343) üzenetére


expo
tag

Ha bevágod a hátizsákba, valami párnázott tokot válassz. Olyat, amin nyakpánt (lehetőség) is van. Kicsit turistás leszel néha, de kit érdekel, ha így kéznél van a gép?

Öntapadós "markolatot" vennék rá, nekem is van, sokat dob a kezelhetőségen. Hívjuk inkább ujjtámasznak, Sony AG-R2. Ebből van utángyártott is. Nem kell sokat költeni rá. Csuklószíj gondolom jött gyárilag, azt mindig használom, ha kifordulna a gép a kezemből.

+1 akksi az kell.

(#63345) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis segítséget, mert nem igazán vagyok képben és csak mezei felhasználói szinten értek a fényképezőgépekhez.
A kérdéses gép egy használt, de szép és hibátlan állapotú Olympus Stylus VH-520 gép. Használni családi találkozásokkor, lakásban/beltérben (nem mindig vakus képekkel) és utazásokhoz lenne. Mennyire ajánlott ez a gép ezekre? Idős házaspár használná, így azt gondolom a megbízható kép stabilizátor is jó lenne. Nem ismerem ezt a gépet és szeretnék ezért segítséget a döntéshez.
Előre is köszönöm.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#63346) _csocso_ válasza Jenne (#63345) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Kis szenzoros, kb. 10 éves konstrukció. Beltérben valószínűleg kelleni fog a vaku, + a helyiség világítás is. Ha most szeretnéd megvenni, nem nagyon ajánlott. Kültéren valószínűleg elfogadható képeket készítene nappal. Egy jobb kamerás telefon is ajánlottabb már. Vagy esetleg egy nagyobb szenzoros kompakt szintén használtan, pl. egy Sony Rx100 I.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#63347) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Általános célra milyen gépet ajánlanátok?
A telefonom elég ergya képeket lő és nem is tervezem drágább telefon vásárlását.
Az árat nem tudom, ezt is jó lenne belőni, hogy mennyiből jön ki egy használható gép.

Van egy Panasonic Lumix TZ20 gépem, de mai szemmel nézve az is vacak képeket (és videót) csinál.

Kategóriában elsősorban kompakt érdekelne, de akár MILC vagy tükörreflexes is jó lehet, ezek főleg használtan jönnének szóba.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#63348) _csocso_ válasza stellaz (#63347) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Elsősorban 1" érzékelős kompaktok, ilyen pl. a Sony RX100 sorozata I-VII-ig talán, az alsóbb számozásúk rövid zoommal, de fényerősebb objektívvel rendelkeznek, talán VI-tól hosszabb objektívvel de fényerőtlenebb. Ajánlott még a Panasonic Tz 100, Tz 200, ezek kevésbé fényerős nagy zoomos gépek. Mind korosabb mint 4-5 év azóta nem igazán jelent meg új kompakt. A milc vagy DSLR más kategória.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#63349) HThomas válasza _csocso_ (#63348) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Hozzávenném még a Panasonic LX15-öt és az LX100 II-t, illetve a Canon G7x vagy G5x modelleket (ezekből is volt több változat).
A pontosabb felhasználást is jó lenne tudni, mert főleg, ha MILC és DSLR is játszik, akkor nagyon tág a tartomány, ami szóba jöhet...

[ Szerkesztve ]

(#63350) stellaz válasza HThomas (#63349) üzenetére


stellaz
addikt

+ csocso

Köszi. Otthoni termék fotó, stop motion gyerekkel, családi fotózás, kirándulás, ilyesmi. Semmi komoly, de ezek azért jók lennének jobb minőségben.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.