Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93651) Pligyerek15


Pligyerek15
újonc

400w elég lenne? CM elite powert nem érdemes venni ugye?

(#93652) DR|FTK|NG válasza Pligyerek15 (#93651) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

200-250w is. :K

Felejtős, gyenge minőségű.

(#93653) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Corsair HX520 (Seasonic beles) megér 16.000 pénzt?

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#93654) Grave_444 válasza MikaVejneGI (#93653) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem ma már nem, lassan 10 éve jelent meg. Inkább új táp.

[ Szerkesztve ]

(#93655) DR|FTK|NG válasza MikaVejneGI (#93653) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Szerintem sem.

(#93656) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Sziasztok!

Kinéztem ezt a tápot: Cooler Master G550M

Eme konfigot szolgálná ki:
Asus Z170 Pro Gaming
I7-6700K
be quiet! Pure Rock proci hűtő
GeForce GTX 970
CORSAIR 2x8GB 3000Mhz RAM
Samsung 850 evo 250GB
Western Digital Black 1Tb (WD1003FZEX)
Segotep Warship Evo Black gépház 3 beépített ventivel
DVD író

Jó választás részemről?

Köszi előre is! :R

(#93657) DR|FTK|NG válasza HollywoodBoy (#93656) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Jó választás, nyugodtan megveheted, de én inkább egy prémium kategóriásabb tápot választanék. Ne értsd félre, ez is teljesen megfelel, csak hát... :)

A ház részemről Corsair Carbide 200R, vagy Fractal Design Core 2500 legyen inkább. Ez a Segotep elégg búcsúi kinézetű, és szerintem pár év múlva úgy fogsz ránézni, hogy Ó, miért ezt vettem?, emellett nem tűnik jó konstrukciónak.

[ Szerkesztve ]

(#93658) HollywoodBoy válasza DR|FTK|NG (#93657) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Szia!

Értem és köszönöm! :R
Prémium alatt mire gondolsz? Te melyiket ajánlanád?

A ház már megvan, úgyhogy egyenlőre megpróbálom ezzel. Aztán más nem lecserélem pár év múlva... Lehet, hogy igazad lesz és megbánom. Most még tetszik...

(#93659) ló úr


ló úr
őstag

Sziasztok. Egyik haverom szeretne egy új tápot vásárolni. Jelenleg egy VX450-e van (kb 6-7 éves lehet) szóval nagyon öreg darab már és hangos is és mostanság ritkán de random újraindul a gépe. Szóval úgy gondoltuk,h lenyugdíjazzuk :)
A gépét nem írom le mert felesleges. Nem akar erősebb tápot legalábbis nem sokkal (max 500w) mivel úgy gondoljuk egy ekkora táp elvisz mindent normál kereteken belül.
Szóval a kikötések: Lehetőleg Gold hatásfok (persze e felett is lehet), modularitás nem létszükséglet, mivel szinte az összes kábel használva lenne az optikai meghajtó plussz 3 hdd + ssd kombó miatt, halk működés, lehet hybrid, félpasszív is, de ez sem kikötés csak a halkság. Márka mind1, csak minőségi legyen.
Léteznek ilyenek 30-35 ezerig bezárólag?

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93660) Graphics válasza ló úr (#93659) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

EVGA GS550 . 31-ért most elég jó vétel [link]
XFX XTR is tán ugyanez
Corsair RMx550-es van még illetve ennek van még egy RMxi kiadása

/ Téged meg elfelejtettelek a hétvégén :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#93661) ló úr válasza Graphics (#93660) üzenetére


ló úr
őstag

Köszi. Megnézzük melyik lenne a legjobb :)

Igen, én meg nem zaklattalak, gondoltam dolgod van, meg nem jársz erre :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93662) humilislupus


humilislupus
tag

Sziasztok. A barátom egy pici házat választott ki,de ugy láttam a neten sokan raknak bele normál méretü tápot mert még éppen belefér.Azt is megfigyeltem hogy a corsair cx modularis tápjait használják.ehhez a házhoz mert a sok zsinor nem férne rendesen el. Ahogy olvasgattam visszafelé ezt a corsair sorozatot nem igazán favorizáljátok,igy én sem. Ebben az árkategoriában modulárisbol nincs nagy választek.Szerintetek ha veszek egy nem modularist es ha nagyon utban vannak a zsinorok akkort levágom azokat az lehetséges? Üdv. Conan

[ Szerkesztve ]

(#93663) humilislupus


humilislupus
tag

Másik kérdésem hogy a be quiet tfx és sfx powerekrol mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#93664) Graphics válasza humilislupus (#93662) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bocside levagni a kabelt netto baromsag... Fokepp igenytelen megoldas ....

Megirod melyik az a pici haz? :)

Masik kerdesre: FSP belso , kis meret, jo tapok.

De nezz szet apron is, ott is vannak ilyen tapok olcson, meg ATX meretben is talalhatsz keves kabelest

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#93665) humilislupus válasza Graphics (#93664) üzenetére


humilislupus
tag

A ház a Raijintek Metis ami 28 x 25x 19 cm es. Értem hogy barbárság de a táp mukodeset nem befolyásolná ugye?

(#93666) Graphics válasza humilislupus (#93665) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csomo kepen latom teljes kabelezesu tappal.

Vegyel egy ATX meretu BQ L8/S7 300-ast.

Vagy a BQ TFX /SFX tapjait beepito kerettel.

Darabolast nem javaslom. Akkor inkabb hasznalt garis modularist nezz, vsgy a CX430-ast...

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#93667) Imperius


Imperius
csendes tag

Sziasztok!

Egy Chieftec 550W CTG-550-80P -m van jelenleg. Kérdésem az lenne, hogy elbír 270xről 280x upgrade-et?

Táp leírásban 2 db 20A 12V ág van, abból egyik ágon gondolom a 8tű cpu-t lát el, és másik ágon van 2 db 6+2 pin gpu táp csati. A 280X tesztekben 207W körüli fogyasztást mértek, amitől a 20Ax12V nem sokkal több.

fx 6300 nem oc-zett, 8gb ram, ssd+ hdd van a gépben

Szükséges beruháznom másik tápba is? :F Ha igen, ajánlanátok 80+ pénztárca barát megoldást?

(#93668) humilislupus válasza Graphics (#93666) üzenetére


humilislupus
tag

Köszi a gyors választ. jó hogy pont ezt a purepower l8 at irod mert egy masik gépbe pont ezt rendeltem mult héten. Ahogy ki veszem akkor a normál méretü csak jobb szerinted is. szoval ha a be quiet ek közul választanék akkor a nagyobbat javasolod.

(#93669) Graphics válasza Imperius (#93667) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

2x20A , a proci is ebbol eszik. Az egyik az ove. :)

Elvileg el kene birnia, ez kartyatol is fugg. 1 agas megoldas jobb lenne

@humilislupus: nagyobbat inkabb, mert a haz szellozeseben a tap is reszt fog venni a kis meret miatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#93670) humilislupus válasza Graphics (#93669) üzenetére


humilislupus
tag

Köszi. Még egy kérdés egy másik nagyobb géprol van szo, te a seasonic g360 at vagy a be quiet straight power400 vennéd ha a 360 is elég ? Megmondom nekem nagyon tetszenek a be quiet tápok az oldalukon is nagyon jokat olvasni (még jó,mi volna ha odairnák hogy ennyi pénzért már seasonic g-t is kapsz és az jobb mint a mienk) de nem érzés alapján akarok tápot venni.

(#93671) Imperius válasza Graphics (#93669) üzenetére


Imperius
csendes tag

Köszi a gyors választ :R

[link] 1 ágon van a 2 gpu csati, ez 1 ágasnak számít nem? :)

Egyébként asusról lenne szó, ami szerintem többet is eszik kicsivel.

(#93672) Graphics válasza Imperius (#93671) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem a kabel hatarozza meg az "ágasság" kerdeset.

Ez elektronikai oldalon van kialakitva. A táp kétágas

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#93673) Imperius válasza Graphics (#93672) üzenetére


Imperius
csendes tag

Köszönöm a válaszaid :R , örülök h ezt megtanultam ma :)

Szeretem ha van tartalék a cuccaimban, így nézelődök majd jó vételes 1ágas tápok után.

Esetleg 20e alattit tudsz ajánlani? xfx pro 550 en kívül?

[ Szerkesztve ]

(#93674) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Következő konfighoz szeretném a legjobb ár/érték arányú tápot megvásárolni, mit ajánlanátok?
Ritkán cserélek tápot, így szeretném ha minőségi lenne, konfig az nem lesz erősebb, max később Intel, ami megint csak kevesebbet eszik.

AMD A10 5800K, 8GB DDR3, GTX950, 1db SSD, 1db HDD, 1db ODD

[ Szerkesztve ]

(#93676) DR|FTK|NG válasza HollywoodBoy (#93658) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Ugyan 30k, de jobb minőségű, és félpasszív(kapcsolható): EVGA GS 550(teljesen moduláris), EVGA GQ 650(félmoduláris).


Imperius(#93673)
Szia.

-Cooler Master G550M
Ezek kicsit hangosabbak:
-FSP Hyper S 500
-FSP Hyper M 500 > félmoduláris
-FSP Raider S 550 > Raider 550: 80+ Brozne, Raider S 550: 80+ Silver
Ez drágább:
-Seasonic S12II 520


Grampy(#93674)
Szia.

EVGA GS 550, EVGA GQ 650, bár ezek 30k-ba kerülnek(de cserébe pl félpasszívak).


hegegege(#93675)
Szia.

Még mindig elég. :)

[ Szerkesztve ]

(#93677) Grampy válasza DR|FTK|NG (#93676) üzenetére


Grampy
aktív tag

Uh, köszi, bár árban kb felére gondoltam :B

Be quiet! Pure Power L8 400W jó lesz nekem?

[ Szerkesztve ]

(#93678) Pligyerek15


Pligyerek15
újonc

Melyik tápot ajánljátok legjobban?
evga 430w, be quiet pure power l8 400w, be quiet system power s7 400w, corsair cx430 vagy Seasonic S12|| 430w?

(#93679) LaCupacabra


LaCupacabra
csendes tag

Nem tudom hogy linkelte ezt már valaki.[link] De hátha nem. Tanúságos ki gyártja bérbe a tápegységeket....

BB8900 , 9780 , 9900 Rip , 9720 , Q5 Rip

(#93680) Dendytv válasza DR|FTK|NG (#93648) üzenetére


Dendytv
senior tag

A gyerek nem nagyon akarja elhinni hogy elég neki a 350W-att már mint a pc-m nek majd :) Hogy érveljek neki ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#93681) DR|FTK|NG válasza Grampy (#93677) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen.

Megfelel. :K


Pligyerek15(#93678)
Szia.

EVGA 430W: Nem
BQT! L8 400W: Mehet
BQT! S7 400W: Ez is mehet
Corsair CX430: Van nála jobb vétel.
Seasonic S12II 430W: Ez is mehet.


LaCupacabra(#93679)
Régóta benne van az összefoglalóban. :D


Dendytv(#93680)
TPD(CPU, VGA) alapján:
-CPU ~ 125W
-VGA ~ 60W
-Többi ~ 40W
Ez eddig 225W. Szorozzuk meg 1,2-vel, ez a "biztonsági tartalék"(hogy mennyire nem szeretem ezt a szavat :U )
270W, ez lazán megy 12V-on (is). Ez a táp 12V-on 27A-es, azaz 12V-on 324W teljesítményre képes(stabilan, tartósan).

GTX 750 Ti+i7 3770K @ 4,3GHz fogyasztása(konnektor felől, azaz veszteséggel együtt - ami nem számít bele a tápegység 350w-jába): [link]

A mai számítógépek a 12V-os ágról fogyasztanak jelentősen, ezért csak ezt vezettem le(de a többi ágon is megfelelően erős).

+Az egyik legelismertebb tápegység gyártó készíti ezt a tápot, ez eléggé bizalomgerjesztő.

(#93682) Dendytv válasza DR|FTK|NG (#93681) üzenetére


Dendytv
senior tag

Nah ezt nagyon köszi :)

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#93683) Grampy válasza DR|FTK|NG (#93681) üzenetére


Grampy
aktív tag

Rendben, akkor az lesz :)

(#93684) Debilon


Debilon
addikt

elnézést az off kérdésért, de chieftec topik halott, azonnali kérdésekben meg semmi

szóval meg tudja valaki mondani, hogy Chieftec GPS-350EB-101A tápban milyen a ventilátor bekötése?
forrasztva van, vagy egy csatlakozót kell csak lehúzni? ugyanis mostanában indítás után néha elég beteg hangja van és cserélni kéne

van-e amúgy javasolt 120-as típus amit érdemes helyette betenni?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#93685) HollywoodBoy válasza DR|FTK|NG (#93676) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Szia!

Köszönöm szépen! :R
Átgondolom még és lehet a EVGA GS 550-re esik a választásom...

Köszi még1x a segítséget! :R

Üdv.,
HollywoodBoy

(#93686) ló úr válasza Debilon (#93684) üzenetére


ló úr
őstag

Pont olvasgattam táp venti topicot. Enermax Twister Presure-t ajánlják kb mindenhova mert kompatibilis szinte mindennel. Ha megveszed akkor annyi, h lehet manuálisan állítani az rpm-et. Told fel a legnagyobbra ami asszem 500-1800-ig van ha emlêkeim nem csalnak, aztán ha bekötöd, ezen tartományon belül a tápod fogja szabályozni. Amúgy igényes,nagyon tuti venti, hosszú élettartammal. Egyetlen hátránya, h kb 4-5 ezer ft :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93687) Graphics válasza Debilon (#93684) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hasonló paraméterűt kell hozzá keresni, mert néha még két tök azonos venti is eltérhet / pl indítási áramerősségben.

Ha esetleg szétkapod megfelelő biztonságban a tápot, akkor esetleg egy kis WD40, majd finom műszerolajjal esetleg még adhatsz neki egy kis üzemórát :)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#93688) HUNited


HUNited
őstag

Üdv Uraim,

Egy munkagép beszerzésére készülök. Nagyon gyors legyen, sok szálon dolgozok, az idő pénz :-) . Win10 fog futni rajta. Kevés PS, 0 játék. 2 db 27 colos monitor FHD felbontáson.

Alaplap: GIGABYTE GA-F2A88X-D3HP
Cpu: A10 7850K (7870K, ha az árkül a megéri szintre csökken a vásárlásig)
Ram: Corsair 2x8GB DDR3 2133MHz Vengeance Pro kit
Ssd: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: egyenlőre nem kell, külső USB-set használok, nagyon keveset.
ODD: nem kell
VGA: integrált az APU-ba (HDMI + Dual Link DVI).
Ház: nem lényeg (ajánlást megköszönök, előlapi usb3, hang, jó szerelhetőség, halk ventik)
Hűtés: egyenlőre gyári, aztán majd kiderül

Ehhez keresném a legolcsóbb, nem túlméretezett (nem kell később sem VGA), magas hatásfokú, minőségi tápot.

Köszönöm az ajánlásokat :-)

Sanyi.

(#93689) Ombre85


Ombre85
tag

Sziasztok!

Egy nagyon halk és minőségi tápot keresek a mostani CX750M helyett a gépembe: FX8320+R9 280X Vapor+1SSD+1HDD. Később szeretném Skylake 6600K-ra cserélni a cuccot, de a tápot már arra is méretezném. Visszaolvasva az EVGA GS550 vagy 650-et néztem ki, mert a félpasszív mivolta miatt bízom benne, hogy jó csendes, a moduláris felépítése pedig szempont. Ez megfelelne, vagy van jobb alternatíva ebben az árszegmensben? Esetleg még halkabb lenne, vagy tovább menne passzívan, ha a 650-et választanám?
Köszi!

(#93690) HUNited


HUNited
őstag

Ez esetleg megfelelő lehet nekem?

Chieftec 450W iARENA GPA-450B8

(#93691) Graphics válasza HUNited (#93690) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem

7850K jobb ar-erteku, es ugyanazt tudjak... Orajellel oda tudod huzni.

A tapbol meg nem kell sporolni, ha penzt keres a gep

Ha VGA nem lesz, akkor egy jobb 350-es megfelelo.

Hutesbol en gyari helyett vmi izmosabbat tennek

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#93692) HUNited válasza Graphics (#93691) üzenetére


HUNited
őstag

A nem az a Chieftec 85+-os tápra vonatkozott? Mit ajánlasz akkor? Valami konkrét típus?

Mi a baja a Chieftecnek? Rossz minőség, vagy túlméretezett?

(#93693) Debilon válasza Graphics (#93687) üzenetére


Debilon
addikt

és ló úr:

köszi, meg fogom nézni, de a venti bekötésére nincs ötlet?
addig amíg nem tudom, hogy milyen módon van bekötve nem szedném szét :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#93694) ló úr válasza Debilon (#93693) üzenetére


ló úr
őstag

Vagy-vagy. Lehet forrasztva, lehet dugósan. Nem egy nagy dolog megcsinálni, csak figyelni kell,h mit hova köt az ember :) melyik vezetéket, melikhez.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93695) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok!
Elkezdtem összeállítani a következő gamer-konfigomat. i5 6600K, 2x8GB DDR4, 500 GB M.2 Samsung SSD, 3TB WD Red, külső USB-s Blu-Ray-író (még nem döntöttem el a márkát/típust), MSI GTX 970 4G Gaming. Ehhez szeretnék tápot választani. Mini-ITX-es ház és alaplap lesz, ezért a megfelelő szellőzés miatt legalább félmoduláris tápot szeretnék, valamint legyen felkészítve majd egy esetleges 1-2 éven belüli VGA-update-re. Legfontosabb szempont mégis a halk (nagyon halk! :) ) és megbízható működés. Ja, amit csak lehet a konfigban húzni, az húzva lesz és határig. :) Max 100 eurot szánok a mutatványra (+/- 10-20 euro, ha tudtok valami best buy tápot). Egy Cooler Master G650M-et néztem ki, elvileg halk és megbízható. Tudtok kb egy árban valami jobbat? Előre is köszönöm!

(#93696) Dendytv válasza DR|FTK|NG (#93681) üzenetére


Dendytv
senior tag

Szia (ismét)
Ma szóltak, hogy már nem rendelhető a táp egység mert nincs raktáron :(
De ajánlottak egyet a véleményedet szeretném kikérni !
[link]
A Válaszodat előre is köszönöm :)

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#93697) ló úr válasza Dendytv (#93696) üzenetére


ló úr
őstag

Nem hiaba ajanlottak :D Ez nem egy jo tap, ne vedd meg. Mi van meg raktaron a te arkategoriadban?

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93698) Dendytv válasza ló úr (#93697) üzenetére


Dendytv
senior tag

Meg még ez is !
[link]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#93699) ló úr válasza Dendytv (#93698) üzenetére


ló úr
őstag

Csak ezek vannak? Mind hulladék.. chieftecből a CTG, FORCE CPS amik ajánlottak :) Ilyeneket nem kapni? Vagy vmi FSP, Be Quiet stb?

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93700) Dendytv válasza ló úr (#93699) üzenetére


Dendytv
senior tag

Hát itt Ukrajnában csak ezek vannak ! :( De szétnézek !

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.