Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93601) MMIX válasza DEJVID (#93600) üzenetére


MMIX
addikt

FSP350-60EGN (18K) és Skylake ready is lesz (C6/C7).
Vagy olcsóbban:
Chiefec Force CPS 350W (12K) vagy CHIEFTEC GPS-350FB (6.5K)
Vagy valamelyik be quiet! S7 vagy Pure Power L8 300-400W

Drágábban mehet 45K-ig is 400W passzív hűtésű. :)

SFX táp kb. 13.5 ezer Ft.
80+Bronze TFX szintén 13.5K Ft.
80+Gold 300W TFX 21K.

Ha a ház olyan, hogy 8cm ventis táp kellene valamiért és szebb külső, akkor ANTEC EA-380D Green (16.5K).

[ Szerkesztve ]

(#93602) Frenky89 válasza DR|FTK|NG (#93557) üzenetére


Frenky89
őstag

Még egy - inkább filozófiai, vagy taktikai jellegű - kérdés: látom, hogy az EVGA-sok simán bevállalnak 7-10 éveket is az ECO módos tápjaikra, de ez a félpasszív működés mennyire egészséges? Érdemes az ilyen jellegű tápegységek kiválasztásánál pont az előbbi miatt egy kissé túlméretezett darab mellett dönteni?

(#93603) Gothmog válasza Frenky89 (#93602) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Én is furcsa szemmel nézegettem az ECO módot, de gyakorlatilag csupán annyit tesz, hogy egy bizonyos hőmérséklet alatt nem kapcsolja be a ventit, illetve egy adott hőmérséklet alá érve pedig újra kikapcsolja azt. Ez a hőmérséklet pedig jól van megválasztva, tehát nem akkor kezd el pörögni a venti, ha már meg akar sülni a táp, hanem jóval előbb kapcsol be. Két dologra jó:
1. nem pörgeti annyit a ventit, ergo tovább fogja bírni az is (mielőtt hangosodni kezdene az "elhasználtságtól")
2. Bár szinte semmi hangja nincs a ventinek sem, de mégis, ha nem terheled nagyon a gépet/tápot, akkor időszakosan (ami lehet akár a használatban eltöltött idő nagyobbik része is) passzívban is tud menni, garantáltan hangtalanul.

Ha pedig még mindig szkeptikus vagy, akkor ott az Auto mód, ahol hagyományosan fog működni a táp, nem félpasszívként.

Egyébként a "túlméretezés" ebből a szempontból szvsz hozhat némi hasznot (kisebb relatív terhelés, kevésbé melegedés), de azért csak ezen szempont alapján nem érdemes a szükségesnél jóval nagyobb tápot venni.
Nekem mondjuk szerencsém van ebből a szempontból (már ha ezt lehet szerencsének nevezni), mert ilyen 400W körüli kategóriában nem találtam épkézláb, nekem tetsző tápot, így lett végül egy 550W-os SF Leadex Platinum. Ellenben a gépem fogyasztása várhatóan valahol 250W körül fog tetőzni (i5 4590 + gtx960 + aprólék). Tehát nálam vszg. full passzívként fog üzemelni a táp, maximum majd nyáron a kánikulai napokon a hőség/hangszigetelésre specializálódott ház kombójára fogja beindítani magát néha a ventillátor. De ha lett volna ilyen szintű/tulajdonságú (moduláris, csendes, toppos minőségű béllel/komponensekkel ellátott) tápegység a 300-400W-os kategóriában, akkor bizony azt vettem volna, nem egy 550W-os dögöt :DDD

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#93604) Graphics válasza DEJVID (#93600) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kell az a HD4670 oda?

Lehet az intel HD erosebb :D

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#93605) Sage83


Sage83
aktív tag

Helló

Az normális ha Bf4 multi alatt a Corsair Rmx tápban a venti nem pörög?? És azért nem mondanám hidegnek a tápot!!

Válaszokat előre is köszi !! :R

(#93606) ghost8796


ghost8796
csendes tag

Sziasztok!

Ebbe a gépbe tudnátok ajánlani egy jó tápot? Olvasgattam a fórumot és hasonló gépekbe 500-550-es tápokat írnak nem kevés az?

ASUS Z170 PRO GAMING
INTEL Core i7-6700K 4.00GHz 1151
Memória 2x4gb dd4 Corsair
MSI 980GTX gaming 4g oc
2db HDD + 1db ssd
3db 14cm-es ház venti + cpu venti

Olyan 40e ft körüli értékben gondolkodok

Az nem baj ha esetleg egy kis tuning is belefér még a táp teljesítményébe :)

Előre is köszi a válaszokat.

(#93607) DR|FTK|NG válasza Sage83 (#93605) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Nagyobb terhelés alatt pörög? Ha igen, akkor normális.


ghost8796(#93606)
Szia.

400w elég lenne, de 40k körül a nagyobbak között vannak a jobban felszereltek.

Corsair RM550x, RM650x
Corsair RM650i
EVGA Supernova G2 550W, 650W
EVGA Supernova GQ 650W
EVGA Supernova GS 550W, 650W
Super Flower Leadex Gold 550W, 650W
Super Flower Leadex Platinum 550W, 650W

[ Szerkesztve ]

(#93608) Sage83 válasza DR|FTK|NG (#93607) üzenetére


Sage83
aktív tag

Hali!!

Köszi a választ!! :R

R9 380 nitro van most a gépben,de a táp venti nem pörög... Lehet nem értem el azt a szintet, hogy bekapcsoljon a venti? Max holnap kap valami durva teszt progit... :)

(#93609) customer114 válasza MMIX (#93599) üzenetére


customer114
senior tag

Elvileg a javított van. Viszont most ki lett (volna) próbálva vga stability test-el a rendszer, ami elindítására azonnal lekapcsol a gép. Lehet, hogy mégis ez a táp védelem érzékenység lesz a probléma?

(#93610) Graphics válasza customer114 (#93609) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tegyel fel egy Bluescreenview progit, ezzel listazhatod a hibaokokat

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#93611) DR|FTK|NG válasza Sage83 (#93608) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

BF4 alatt elképzelhető, hogy a géped kevesebbet fogyaszt, mint ami ahhoz kell, hogy bekapcsoljon a venti.

(#93612) MMIX válasza customer114 (#93609) üzenetére


MMIX
addikt

Amennyire én tudom, ha a tápegység védelme kapcsolja le a gépet, akkor kb. 5 perc, amíg újra engedi bekapcsolni a gépet.
Ha az újabb 80+ Corsair VS van, akkor valami más lehet a gond. (visszább a régi VS képe már nem látszik, csak az új VS dobozképe, a hotlinkes képek hátránya.).

Hagyd a gépet úgy ahogy van és szerezz kölcsönbe egy másik minőségi tápot ami biztosan elég erős és hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#93613) Pacy


Pacy
aktív tag

Sziasztok! Érdeklődnék hogy szerintetek ez mitől történhetett? Mint láthatjátok totál fekete vagy égett a táp csatlakozó. Ez a vga-n volt egyébként. És mostanában le is kapcsolt a vga játék vagy csak simán netezés közben is. Gyanítom ez okozza a problémát.
Hogy ne legyen nagyon off a hozzászólásom néztem helyette egy újat. LINK
Keresgéltem itt a fórumon róla de nem tudom eldönteni hogy ajánlott vagy nem ajánlott kategória.

Többi lehetséges verzió:
BE QUIET! Power Zone 1000W ATX 2.4
COOLER MASTER V1000
ENERMAX Platimax 1000W ATX 2.4
EVGA SUPERNOVA 1000 P2 1000W

Melyik lenne a legjobb választás? Sli kiépítése egyelőre nincs tervben de ki tudja mit hoz a jövő.
Segítséget és ötleteket előre is köszönöm szépen! :R

(#93614) Motyesz00


Motyesz00
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy új tápegységet venni. maximum 23eft szánnék rá , moduláris vagy fél modularissat szeretnèk és legalább 600wattosat mert még szeretnék fejlesztgetni a gépemen.
A gépem adatai:
Alaplap: Gigabyte 970A-UD3P
Processzor: AMD Fx8320 (a hűtő rajta egy raijintek eroboss, táppal együtt rendelem)
Videokártya: MSI 7770 1gb (a közel jövőben lesz egy r9 380 vagy 390es) :)
Memória: Kingston 8GB 1866mhz hiperx fury (ebből lesz még egy darab , a táppal együtt rendelem) :))
Winyó: egy 250es Samu és egy 500as hitachi (majd tervezek egy harmadikat, 1terrásat is)
Ház: Deepcool Kendomen (plusz 5db rendszerhűtő)

A procihűtőt és a ramot a házat és a tápot egyszerre rendelném ezen, vagy a következő héten. :)
Amit kineztem tápot ehhez a konfighoz: Thermaltake 630w smart se SPS-630M Cwt belsős és azt olvasgattam róla hogy nem igazán megbízható... Ezért szeretném ha ti ajánlanátok egy tápot. :D

Ui.: A válaszokat előre is köszönöm, és nézzétek el az esetleges helyesírási hibákat telefonról írtam. :R

(#93615) DR|FTK|NG válasza Pacy (#93613) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

SLI/CF-hez is elég 850w, 1KW felesleges, mint az SLI/CF GTX 970-R9 290/390 kategóriás esetében, inkább erősebb VGA legyen..

550-650w(ha lesz jobbféle tuning) elég lesz a mostanihoz(és GTX 980 Ti-hez is pl):
-Antec EarthWatts Platinum 550W, 650W
-Antec True Power Classis 650
-Be Quiet! Power Zone 650
-Cooler Master V550S, V650S
-EVGA Supernova G2 550W, 650W
-EVGA Supernova GQ 650W
-EVGA Supernova GS 550W, 650W
-EVGA Supernova P2 650W
-Seasonic Platinum 660W, 760W
-Super Flower Leadex Gold 550W, 650W
-Super Flower Leadex Platinum 550W, 650W
-XFX XTR 550, 650

A CM, a BQT! és a két Antec nem félpasszív/hibrid, a többi az.

Elképzelhető, hogy a VGA-dnak is lett baja. :(


Motyesz00(#93614)
Szia.

Ha ésszel választasz hardvereket, akkor 600w nemigazán fog kelleni.
Szerk: Bár a mostani AMD VGA-k fogyasztanak, de 500w elég szokott lenni az R9 390-nek is.

Cooler Master G550M, G650M > CWT beles, de a jobbik fajta
FSP Hyper M 500W, 600W > Kicsit hangos, de tűrhető

FX 8320+R9 390 párosnál előjöhet a "kihajcsa-e" :D kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#93616) Pacy válasza DR|FTK|NG (#93615) üzenetére


Pacy
aktív tag

Ha azt mondod az 1KW felesleges én hiszek neked. Viszont mindenképpen nagyobbat szeretnék. Az r9 290 már csak ideiglenes. A Pascal kártyákig marad csak szegényem. És ez? LINK

(#93617) DR|FTK|NG válasza Pacy (#93616) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Rendben van ez is. :K

A nagyobb felesleges, de nem baj.

(#93618) Pacy válasza DR|FTK|NG (#93617) üzenetére


Pacy
aktív tag

Rendben! Köszönöm szépen! :R
Amúgy a tápom már 6 éves talán több is. De ez még nem kéne hogy ilyen gondot okozzon? Vagy igen?

(#93619) DR|FTK|NG válasza Pacy (#93618) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)

Szimplán a korától adódóan nem kéne ilyet csinálnia.

(#93620) Motyesz00 válasza DR|FTK|NG (#93615) üzenetére


Motyesz00
csendes tag

Nézegettem CM-tápokat is csak azok is cwt belsősek és gondoltam azok se valami jó minőségüek , bár az egyik ismerősömnek is egy ilyen G650M-je van , sosem panaszkodott rá.... :) Nézegettem még HEC belsős tápokat amiről azt olvastam hogy egy kicsit megbízhatóbbak mint a cwt-sek.
Konkrétan ezeket nézegettem még:
EVGA 600W 100-B1-0600-KR
Be quiet! Pure Power 600W BQT L8 BN224
FSP 600W Hyper M (ez FPS belsős , de viszont nincs neki semmilyen minősítése, gondoltam ez nem igazán jó jel egy tápnál)

Ezekkel meg az a bajom hogy nem modulárisak(kivéve az FSP , bár úgysem fog látszani a gépházban a kábelek) A nem moduláris tápegységek közül esetleg ha tudnátok ajánlani valamit azt is megköszönném.(Ha azok megbízhatobbak mint a modulárisak amiket ájánlottál G650M és társa) :))

A ''kihajtsa-e'' kérdés az viszont fent áll :D de szerintem ha húznám egy kicsit a procit (ezért is veszek rá Raijintek eroboss hűtőt) akkor talán kihajtaná :) De R9 380 lesz belőle szerintem :)

(#93621) DR|FTK|NG válasza Motyesz00 (#93620) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nem Supernova, de EVGA: nem ajánlott
BQT! L8 430-700W: Ez sem ajánlott.
FSP Hyper: Rendben van, bár nem egy prémium modell.

Nem modulárisak, 23k-ig: Be Quiet! System Power S7 450W/500W, FSP Raider (S) 550(kicsit hangos), Seasonic S12II 520, esetleg FSP Hyper (S) 500

(#93622) Dendytv


Dendytv
senior tag

Üdv mindenkinek :)
Egy ilyen konfignak szeretnék táp egységet venni :)
Alaplap-Gigabyte 78LMT-S2
VGA-GTX 750Ti 1Gb GDDR5
RAM-6Gb 1333Mhz GoodRam
CPU AMD Phenom X4 965 BE erre is tervezek venni egy komolyabb hűtőt :)
HDD 2DB 500GB-os
Tehát olyan táp kellene amin van elegendő molex csatlakozó mert 2-HDD-m van ! és szeretném ha maradna is +-ba és kell a VGA-nak egy 6-pines csatlakozó is :)
A segítséget előre is köszi :)

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#93623) DR|FTK|NG válasza Dendytv (#93622) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Mennyit szánnál rá?

-Be Quiet! System Power S7 350W > 1db PCI-E, 4db SATA
-Be Quiet! System Power S7 400W > 2db PCI-E, 5db SATA
-Be Quiet! Pure Power L8 300W > 1db PCI-E, 3db SATA
-Be Quiet! Pure Power L8 350W > 1db PCI-E, 4db SATA
-Be Quiet! Pure Power L8 400W > 2db PCI-E, 4db SATA
-FSP Hexa+ 400 > 13k, 2db PCI-E, 5db SATA

Molex helyett SATA csatlakozó kell.

(#93624) Dendytv válasza DR|FTK|NG (#93623) üzenetére


Dendytv
senior tag

Szia ezekkel csak egy gond ! itt nálunk Ukrajnában nem kapható egyik sem :( esetleg valami más márka ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#93625) DR|FTK|NG válasza Dendytv (#93624) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Mennyit szánnál rá?
Linkelsz egy ottani boltot?

(#93626) Dendytv válasza DR|FTK|NG (#93625) üzenetére


Dendytv
senior tag

Itt a Bolt [link]
És kb olyan 22.000 ft

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#93627) DR|FTK|NG válasza Dendytv (#93626) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

-Chieftec Force CPS-500S > Az A80(CTG) utódja, Sirtec belsős de még kevés vele a tapasztalat, és csak 2 év garanciát vállalnak rá.
-Seasonic S12II-350 >Egyértelműen jól jársz vele, 5 év garancia.
-Be Quiet! Pure Power L8 400W > FSP(EPN) belsős, de itt csak 2 év garanciát vállalnak rá
-Seasonic SS-500ET-F3 > Jó táp, 3 év garancia, ezt is veheted. Seasonic S12II belsős.
-Seasonic SSP-450RT > "Álruhás" S12G/G-Series, 80+ Gold, de "csak" három év garancia van rá, és kicsit túllépi a keretedet.

[ Szerkesztve ]

(#93628) Dendytv válasza DR|FTK|NG (#93627) üzenetére


Dendytv
senior tag

Wow nagyon köszi :) Ezt választottam Seasonic S12II-350 Bronze 350W
:) Ez eléglesz annak a konfignak amit írtam ugye ?

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#93629) DR|FTK|NG válasza Dendytv (#93628) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)

Máskülönben nem írtam volna. :N

(#93630) Dendytv válasza DR|FTK|NG (#93629) üzenetére


Dendytv
senior tag

Ez lehet, hogy nagyon-nagyon hülye kérdés lesz :) de ehhez nekem kellesz meg vennem a kábeleket ? Vagy bele vannak építve a tápba ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#93631) DR|FTK|NG válasza Dendytv (#93630) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Mármint melyik kábeleket?

-Alaplapi 24 pin, CPU áramkábel, "molex", SATA, PCI-E: Forrsasztva van a tápegységben
-230V AC: Elvileg adnak ilyet is, de nem nagy tétel, sok háztartásban van ilyen feleslegesen(99,9%, hogy a mostani tápod ilyen kábele jó lesz az újhoz is).

(#93632) Dendytv válasza DR|FTK|NG (#93631) üzenetére


Dendytv
senior tag

Molex-ből hány db és 6-pines lesz ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#93633) DR|FTK|NG válasza Dendytv (#93632) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

PCI-E 6+2 pin: 1db
SATA: 3db
"Molex": 2db(bár nem nagyon számít, elvilge nincsen olyan hardvered, ami "molex"-et kér - a lapod csak SATA HDD-ket támogat)

(#93634) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne az EVGA tápokkal kapcsolatban.
Tökmindegy mennyi garit ír egy bolt, csak beregelem a tápot az EVGA-hoz és meg is kapom a 10-et vagy hogy van ez?
Illetve a Corsair tápokból melyik sorozat az ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#93635) MMIX válasza cyberkind (#93634) üzenetére


MMIX
addikt

Beregeled az EVGA-hoz. Ha garanciás ügyintézés van, beírsz nekik a megfelelő helyre és a vissza jött válaszban leírják a tennivalót és a hollandiai (vagy másik) postázási címet.
(valami ilyesmi, aki intézett már postás külföldi garanciáztatást az jobban tudhatja)
Nem minden EVGA táp 10 év garanciás. Az oldalukon biztos írják, melyikre mennyi vonatkozik.
Ha a bolt kevesebbet ad, akkor itthon csak annyi a garancia időd.

"Corsair tápokból melyik sorozat az ajánlott?"
- Az 5 év garanciás új CX (szerintem jó lesz, bár teszt még nincs, az ára azonos lesz a régivel)
Magyar boltban lehet pár hét múlva, most még nincs.
RMx, RMi, HX, HXi, AX, AXi
Szerintem a CSM is elfogadható, hiába GreatWall gyártmány. (magamnak is megvenném, ha úgy alakul)

A Corsair VS-t és a megszűnő zöld CX-et és talán az RM-et (RM helyett, inkább RMx-et vennék) nem erőltetném, a többi jó. (ha a vevőnek is jó)

[ Szerkesztve ]

(#93636) cyberkind válasza MMIX (#93635) üzenetére


cyberkind
félisten

Oké, köszi, most úgy néz ki hogy vagy Corsair 650-es RMx lesz vagy EVGA 650 GS, ebből a kettőből melyik az ajánlottabb?
i7-re váltok a jövő héten, úgyhogy azután hamarosan vennem kell.

G1-et akartam de arra csak 1 év gari van a boltokban. :U

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#93637) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok. lenne egy kérdésem. nem rég összeraktam az új gépem és gondok adódtak. Win 10 pro 64 bit alatt időnként lefagy a rendszer, nem kék halállal hanem csak megmerevedik a képernyő. Egér, bill nem működik, újra kell indítani. Egy csomó teszt programot lefuttattam, hibát egyik sem jelzet, teszt program közben nem fagyott. Amikor viszont lefagy, akkor nem működik a reset gomb, hanem csak a bekapcsoló gomb nyomva tartásával indul újra. Okozhatja ezt a tápegység hibája? Egyébként az is új, CM G550M. i5 6500-as gépet visz, egyenlőre vga nélkül.

(#93638) Dendytv válasza DR|FTK|NG (#93633) üzenetére


Dendytv
senior tag

Itt a fehér vagy a fekete csatlakzó a Molex ? [link]

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#93639) MMIX válasza cyberkind (#93636) üzenetére


MMIX
addikt

Ha Seasonic rajongó vagy akkor az EVGA GS. Az Corsair RMx is jó.

Az 1év garanciára nem tudok mit írni. Az is jó táp, csak keresni kellene valamilyen korrektebb boltot.
Bár, a G1 helyett, inkább G2 vagy GQ (GQ, ha elég az 5 év gar. és a félmoduláris kábel).

[ Szerkesztve ]

(#93640) cyberkind válasza cyberkind (#93636) üzenetére


cyberkind
félisten

Ebből a 3 tápból melyiket érdemes választanom, gép az adatlapon, annyi különbséggel hogy jövő héten jön a 4790K ami tuningolva is lesz.

EVGA 650W SuperNOVA GS - 35k 5 év gari
EVGA 650W SuperNOVA GQ - 28k 5 év gari
EVGA 650W SuperNOVA G1 - 31k 1 év gari

Én a G1-et akartam de így már nem tetszik annyira, lényegében az a kérdésem hogy ezekből melyik a legminőségibb, mert mind ajánlott.

(#93639) MMIX
Majd erre is írj ha nem gond. :D
Minőségi táp rajongó vagyok, tökmindegy ki csinálja ha jó és sok gari van rá.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#93641) MMIX válasza cyberkind (#93640) üzenetére


MMIX
addikt

EVGA 650W SuperNOVA GS - 35k 5 év gari (Seasonic full moduláris, Seasonic G szintű)
EVGA 650W SuperNOVA GQ - 28k 5 év gari (FSP Aurum alapú feljavított, félmoduláris vezetékekkel) milyen moduláris kell?
EVGA 650W SuperNOVA G1 - 31k 1 év gari (ezt ennyiért 1 év garral nem, ez egy sima Aurum)
A G2 :) (SuperFlower Leadex)

FSP Hydro G 650W 36-37 ezer Ft. 5 év gar.
A Corsair RMx 7 év garanciás.

[ Szerkesztve ]

(#93642) cyberkind válasza MMIX (#93641) üzenetére


cyberkind
félisten

Tehát ha GQ lesz azzal tökéletesen megleszek minden gond nélkül?
Az nembaj hogy csak félmoduláris.

Vagy amit képen linkeltél minőségibb lenne?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#93643) Frenky89 válasza cyberkind (#93642) üzenetére


Frenky89
őstag

(#93644) MMIX


MMIX
addikt

(#93642) cyberkind

A GQ is jó.
Az RMx is jó, az egy CWT CSH alapú táp, szerintem jobb, mint az Aurum alapú és több a garancia. (a gar. papíron is 7 év legyen, ne 5)
A GQ viszont olcsóbb.
Én rád bíznám a döntést.

Nem hiszem, hogy érezhető különbség lenne, miközben használod bármelyiket.

[ Szerkesztve ]

(#93645) cyberkind válasza MMIX (#93644) üzenetére


cyberkind
félisten

+ (#93643) Frenky89
Szerintem az EVGA GQ lesz, ilyen árral ez nagyon jó, + EVGA tápom még nem volt, belenézek ebbe hogy mit is tud, köszi nektek! :R

Paranormal Cocktivity

(#93646) Frenky89 válasza cyberkind (#93645) üzenetére


Frenky89
őstag

Valószínűleg nekem is az lesz, ha nem sikerült G2 550-et beszerezni.

Viszont ezen a regisztrációs garancián én sem igazán tudtam tűlőre jutni - ha jól értem, akkor bizonyos EVGA tápegységek esetében lehet garancia bővítést venni (7 -> 10, 5 -> 7 év ilyesmi), a többi esetben pedig az van, amit a bolt ad, attól függetlenül, hogy regisztrálom-e vagy sem. Jól értem?

[ Szerkesztve ]

(#93647) cyberkind válasza Frenky89 (#93646) üzenetére


cyberkind
félisten

Egyébként ha már itt tartunk, a jövőre nézve milyen teljesítményű tápot ajánlott venni, 650 alá nem kéne menni?

Paranormal Cocktivity

(#93648) DR|FTK|NG válasza Runner_fxr (#93637) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Ha a táp miatt van, akkor az már nagyon durva. :(
Próbáld ki egy másik minőségi táppal is.


Dendytv([link])
Ezen a fehér az.
Az S12II-n mindegyik csatlakozó fekete, de még a kábelek is.

Itt van az összes csatlakozója: [link]
Balról jobbra, áganként:
-3db SATA
-1db CPU 4+4 pin
-1db ATX 24 pin
-2db "Molex"/Berg, a végén egy darab Mini-Berg/"Floppy"
-1db PCI-E 6+2 pin

[ Szerkesztve ]

(#93649) Pligyerek15


Pligyerek15
újonc

Milyen tápegységet ajánlotok az alábbi konfighoz?
CPU: Intel Core Quad Q6600
RAM: Kingstone HyperX Fury 8GB
VGA: GeForce GTX 650ti

Ár: 15000 körül :D

(#93650) DR|FTK|NG válasza Pligyerek15 (#93649) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Be Quiet! System Power S7 350W, 400W
Be Quiet! Pure Power L8 300W, 350W, 400W
FSP Hexa+ 400

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.