Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93351) CptAdamica válasza ló úr (#93350) üzenetére


CptAdamica
veterán

iPonból ne vegyetek semmit se.

Megyen!

(#93352) ló úr válasza CptAdamica (#93351) üzenetére


ló úr
őstag

Na ugyan miért ne? Eddig semmi gondom nem volt velük, pedig már évek óta hozzájuk járok. :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93353) CptAdamica válasza ló úr (#93352) üzenetére


CptAdamica
veterán

Már garanciáztattál is náluk?

Megyen!

(#93354) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok! Megrendeltük a gépet, minden rendben van, de sajnos a Hexa 400W táp nincsen raktáron. Vidékről mennénk fel a dolgokért. Szerintetek kiváltható ez valamivel a PCX aktuális kínálatából?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#93355) dfvgjbhzjknb válasza ló úr (#93350) üzenetére


dfvgjbhzjknb
csendes újonc

Köszönöm a gyors választ.Tehát NBASE kuka!

Jól értem 500W biztos elég lesz neki?

Ezekről mi a vélemény? Árban max 15 ig tudok elmenni.
Corsair VS550
Cooler Master OEM 500W RS500

(#93356) Smktrooper válasza CptAdamica (#93353) üzenetére


Smktrooper
senior tag

A Legenda...Újjáéled! ;]

Reboot

(#93357) ló úr válasza dfvgjbhzjknb (#93355) üzenetére


ló úr
őstag

Elég fhosh mindkettő. Ha van 150 ezer i7-re meg gtx970-re (és még keveset is mondtam) akkor legyen már 20-22 ezer egy tisztességes tápegységre :)

#san01: Ilyen erővel se az Aquat, se a PCX-et ne ajánljuk, mert valakinek biztos volt már ezekkel is garis problémájuk, vagy esetlegesen nem 2 hét volt a csere idő, hanem 2 hét 2 nap és már sírt a vérpisti, h milyen szarok, mert biztosan csak az ő cuccán dolgoznak ennyi ideig :D
Falukban is így születnek az urbán legendák Bözsinéniék által :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93358) dfvgjbhzjknb válasza ló úr (#93357) üzenetére


dfvgjbhzjknb
csendes újonc

Ok! Akkor maradok az általad ajánlottaknál.
Ha sikerül túladni a régi vga-n akkor tudom növelni a rászánt összeget is. :)

(#93359) CptAdamica válasza ló úr (#93357) üzenetére


CptAdamica
veterán

Bizony, csak nem mindegy, hogy milyen a boltnak a hozzáállása. Mennyire nézik hülyének az embert és ha megnézed a véleményeket a boltokról az ipon garanciáztatását rengetegen szidják. Nekem is volt vele tapasztalatom. Ellenben most az aquától vásárolok, két garanciáztatásom volt eddig, egy monitor és most a tápom,ami elvileg a héten lezárul. Csak azt tudom mondani, hogy ég és föld a két bolt hozzáállása a vásárlókhoz, aquánál tényleg azt érzem, hogy foglalkoznak a vevőkkel. De mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy honnan rendel, én csak egy jó tanácsot adtam. ;)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#93360) ló úr válasza dfvgjbhzjknb (#93358) üzenetére


ló úr
őstag

A legolcsóbb ami szerintem jó lehet az vagy a Hexa+500, vagy a Chieftec Force 450-500. Utóbbi jóféle Sirtec beles, szerintem minőségben veri az FSP ezen példányát, és halk is ahogy itt mondta valaki kb egy héttel ezelőtt aki megvásárolta.
Hexa+ is jó, csak szerintem hangos (havernak szereltem az 500-as verziót), viszont minőségben ez is 20* kenterbe veri az általad használt tâpot és amiket írogattál. Chieftecről nincs személyes tapasztalatom hang terén.
Ezek mindegyike 17k körül mozog. Ha nincs több zsé rá, akkor azt a 15k hoz azt a 2 ezret szerintem hozzá tudod ani, 5 sör ára, szerintem nem téma már :)

#san01: Régebben meg az Aquat szidta mindenki, szóval ez ilyen. Mostanában tény, h nem volt garis dolgom egyikkel sem, szóval lehet neked is igazad van vmiben :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93361) Graphics válasza CptAdamica (#93359) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy adott márkát nem ők garanciáznak. Bevizsgálják, majd el kell küldeniük vagy a nagykerbe, aki kiküldi a gyártónak, vagy a gyártónak küldik egyből.

Itt persze az iPont fogja szidni mindenki. De légyszíves NE ez legyen a tápos topic témája, megvan a megfelelő felület a gondod bajod kiírására.

Köszi :)

-

(#93362) CptAdamica válasza Graphics (#93361) üzenetére


CptAdamica
veterán

Igazából nem szeretnék belemenni a témába, csak tettem egy tanácsot, ami hasznos lehet. :)

Megyen!

(#93363) Graphics válasza GoTReX (#93354) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tartanak mindent raktáron.

Adjátok le a rendelést, egyeztess velük, hogy személyes átvétel, és akkor menjetek érte, amikor már ott van náluk minden :)

Be Quiet System Power S7 400

Ez mindentrögtönazonnal dolgot hagyd el, mert nem így működik a piac :)

-

(#93364) mmdms


mmdms
addikt

Hahó!

Találtam 3 tápot, mind jónak tűnik, és nem tudok választani:

Hexa+ 400w
Raider 550w

EVGA 430w

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#93365) Graphics válasza mmdms (#93364) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát az EVGA alapból kuka.

Az FSP-k jók, de a Raider hangjára panaszkodnak

Mihez kell, nincs más választék?

-

(#93366) Grózi válasza mmdms (#93364) üzenetére


Grózi
veterán

Ajánlom figyelmedbe innen a BQ tápokat,ahogy nézem hasonló árban van.PL:
[link]
[link]
[link]
[link]
A hozzáértők megmondják melyik a legjobb vétel.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#93367) Graphics válasza Grózi (#93366) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

System Power S8 nem, az HEC, és mivel sokat nem tudunk róla, addig felejtős.

Másik kettő oké.

@mmdms:

Seasonic S12II-350: [link]

BQ System Power S7 400: [link]

XFX Pro 450: [link]

[ Szerkesztve ]

-

(#93368) mmdms válasza Grózi (#93366) üzenetére


mmdms
addikt

Nem láttam még az előző hsz-t.

BQ System Power S7 400
Ennek a technikai adatai jobban tetszenek mint a hexa+-nak. sztem ez lesz.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#93369) Grózi válasza Graphics (#93367) üzenetére


Grózi
veterán

Ezért is írtam,hogy majd ti megmondjátok-tudtam,hogy valamelyik nem a legjobb belső,de azt nem hogy melyik az.
(#93368) mmdms Halgass Duliee-ra!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#93370) GoTReX válasza Graphics (#93363) üzenetére


GoTReX
őstag

Nem akarok velemenni a részletekbe,nem siettség miatt volt.Mindegy már,megoldodott:-)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#93371) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok!

Jól gondolom hogyha az összes ventillátor magas fordulatszámon pörög kivétel nélkül, az gyenge tápegységre is utalhat? Köszi a válaszokat előre is.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#93372) Ribi válasza Butcher82 (#93371) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hogy mi? Amúgy nem valószínű.
Mi köze lenne hozzá?
Inkább rosszul szellőzik a ház és bemelegszik, vagy nincs kitakarítva és nem is szellőzik.
Amikor indítod a gépet akkor még halkak? Régen halk volt?

(#93373) access_denied


access_denied
senior tag

Ez a táp csendes? Ha esetleg nem, akkor tudtok hasonló árú és teljesítményű tápot ajánlani?

Köszönettel.

(#93374) access_denied válasza access_denied (#93373) üzenetére


access_denied
senior tag

Sajnos szerkeszteni már nem tudom. A linkelt táp belseje FSP? Valamint az, hogy a processzor számára dedikált 120W áll rendelkezésre, az nem hátrányos?

(#93375) Ribi válasza access_denied (#93374) üzenetére


Ribi
nagyúr

Angol fordítás kicsit érdekes, de ahogy kivettem a 12V2 ág csak a procit táplálja.
Ami viszont 18A-es, vagyis 216Wot tud leadni. Nem tudom honnan jött nekik a 120W.
Vagyis sejtem, hogy kivonták az 1-es ág 216Wját az össz 336W-ból és maradt a 120W.
Szóval amit leírtak az lehet igaz, de inkább hülyeség.
Ha nincs maxra terhelve az 1-es ág akkor a proci többet kérhet.
És abban sem vagyok biztos, hogy csak és kizárólag a proci kapja a 2-es ágat ilyen leírás után :U

[ Szerkesztve ]

(#93376) Graphics válasza access_denied (#93374) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Honnan jön ez a 120W?

Csak mert 18*12 az 216W :)

[ Szerkesztve ]

-

(#93377) Ribi válasza Ribi (#93375) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bár mégis lehet, hogy így van az elosztás, mert a Pure power 450-nél a proci és a második PCI-E csati kapja a 12V2-t, és minden más 12V1-ről megy. 350-en viszont csak 1 PCI-E csati van.
De szerintem nem gond, hacsak nem akarsz valami űber VGA-t rákötni a gépre. Igaz lehetne kicsit jobb az elosztás is, de valahogy ketté kellett osztani az ágakat. Habár a leírásokban olyanokat említenek, hogy hiába írnak 18A-t az ágra, annál jóval később kapcsol csak be a védelem, szóval valóságban a 12V1-en is több mint 216Wot le tud adni.

[ Szerkesztve ]

(#93378) access_denied válasza Ribi (#93375) üzenetére


access_denied
senior tag

Mivel németül nem tudok, translate pedig kicsit vad, csak összelegóztam, hogy

Diese Aufteilung ist heutzutage bei weitem nicht optimal, da der Hauptprozessor in vielen Systemen immer sparsamer wird, aber 120 Watt an +12-Volt-Leistung exklusiv für die CPU bereitstehen und nicht von anderen Komponenten genutzt werden können.

azt jelenti, hogy 120W kizárólag a processzornak van fenntartva.

Lényeg a lényeg, hogy egy Intel 4690K-hoz (VGA még nincs) (1HDD, 1SSD, 1 optikai meghajtó) keresek ésszerű áron megbízható (5 év garancia előny), halk tápot.

(#93379) Ribi válasza access_denied (#93378) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahogy fent leírtam ők úgy számolták a 120Wot, hogy ennyi az ami mindenképp a procira megmarad, akármilyen erős is a VGA. Hiába lenne egy 280Wos VGA és 10Wos proci, nem lehet, mert 216W van VGA, alaplap+perifériákra és ha ezek kimaxolják a 216Wot, akkor pech.
Szóval ez az annak van fenntartva ez nem jó megfogalmazás. Ennyi az ami mindenképp marad neki, bármit csinálsz.
VGA nélkül mind a 18A-t bele tudod pumpálni a prociba, maradék pedig alaplap + perifériákba.
Annyi a lényeg, hogy alaplap+vga+perifériáknak van 18A, és a procinak is van 18A-es ág. De max 28A a kettő együtt.

Milyen VGA-t tervezel?

[ Szerkesztve ]

(#93380) humilislupus


humilislupus
tag

Sziasztok.Jojozik a szemem a sok böngészéstöl,röviditsétek meg a szenvedésem,segitsetek nekem egy kis fogyasztasu ( g4400pentium 53w ssd.vel, integralt grafikus egységgel) irodai géphez keresek jó minosegu ,megbizható tápot. A haswell kompatibilitás,a skylake nél is szempont ,ugye? Broadwelleknél még az volt.Az mennyire probléma ha nem haswell ready?
Mivel a tápok 20-80 szazalék között a hatékonyak ezért nekem max 350 es táp kellene.Boven elég lenne egy 300w os táp is

Ezeken vaciláltam

Be quiet pure power 300w (haswell ready) Pont elfogyott ahonnan rendelem a tobbi dolgot
Enermax triathlor 300w (hw ready)
fsp 350w 60apn Errol nem talaltam adatot''
fsp aurum 400w Ez haswell ready de tul nagy nekem szerintem
seasonic g360 haswell ready de elég drága és másik helyrol kéne rendelnem plussz posta ktsg is

Szoval ha nem teljesen mást ajánlotok akkor az a kérdésem hogy

1. a be quiet pure power megéri e a plussz macerát hogy máshonnan kell rendeljem,az enermax triathlorhoz képest ,azonkivul hogy a BQ halkabb .
2. a Seasonic g360 megér-e plussz 10 ezret ugy hogy a teszteken nézve hiába a gold plus az én átlag fogyasztásomnál nem valami hatékony , persze a stabilitas,biztonsag is megérhet 10 k -t szerintetek?
3. Fsp aurum 400 nekem nem tul nagy ?

(#93381) access_denied válasza Ribi (#93379) üzenetére


access_denied
senior tag

Köszönöm a magyarázatot, nagyon hasznos, hogy belementünk ebbe.

VGA-nál szempont lesz az alacsonyabb fogyasztás, és az ár, úgy kalkuláltam, hogy GXT 960 lesz a teteje, ennél komolyabbra nem lesz szükségem.

Hogy ne legyen ilyen egyszerű a képlet, egy Core2 Quad Q8300 / Ati 4850 (nagyon régi cucc) + 1 HDD, 1 optikai drive kombóhoz is jó lenne egy megbízható, csendes táp.

Tehát vagy az előbbi, vagy az utóbbihoz kellene tápot vásárolnom, inkább ahhoz, amelyiknek kisebb a fogyasztása, mert egy jófajta FSP-m már van az egyik géphez.

(#93382) Ribi válasza access_denied (#93381) üzenetére


Ribi
nagyúr

Akár még ahhoz is elég egy ugyanilyen 350-es táp.
Lehet, hogy leterhelve nem lesz űber halk, de van egy olyan érzésem, hogy a vga úgyis túlharsogja majd a tápot.

(#93383) access_denied válasza Ribi (#93382) üzenetére


access_denied
senior tag

Ezt nem szeretném. Attól, hogy az egyik venti hangos, attól még a másik nem kell, hogy közelítsen rá :(. A 4850 már csak jelképesen van a gépben, nincs szükség arra a kevéske teljesítményre sem, egyedül a megjelenítés a funkciója. Sajnos az alaplapon nincs megjelenítő. Ha a Be Quiet halk, akkor nem keresek mást, de ha jobbat tudtok ajánlani, akkor ne fogjátok vissza magatokat. Köszönöm az eddigi törődést is!

(#93384) Ribi válasza access_denied (#93383) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szegény 4850 IDLE is bepuszil vagy 40Wot.
Táp nem közelíti meg a VGA ventit, csak azt mondom, hogy ha a VGA felpörög, akkor a táp hangját már amúgy se hallod. :K

(#93385) dfvgjbhzjknb


dfvgjbhzjknb
csendes újonc

Sziasztok! Approx márkáról mi a véleményetek?

(#93386) jim bcs válasza dfvgjbhzjknb (#93385) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Esetleg hdd dokkolót azt vehetsz az nem rossz, de tápként sürgősen felejtsd el.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#93387) Graphics válasza dfvgjbhzjknb (#93385) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szar :)

-

(#93388) MMIX


MMIX
addikt

MS-Tech Value 950W (MS-N950-VAL Rev.B) teszt, ComputerBase.de


Kurzschlusssicherung (SCP) nein
Unterspannungsschutz (UVP) nein

[ Szerkesztve ]

(#93389) mcganyol2


mcganyol2
csendes tag

sziasztok
SilverStone Strider Platinum 550W vs
FSP 550W Aurum 92+ Platinum

mivel a hétvégi jó kis áresést lekéstem kb egy árban kapnám őket.
melyik a javasolt?

r9 290-es szörnyet + i7-4790-et kell etetni.
(abban sem vagyok teljesen biztos, hogy nem kéne 650-es tápra lőnöm)

ja és nagyon tetszik a SilverStone NJ520, de az drágább is és még "gyengébb".

crossfire sose lesz, tuningolni sem tervezek.

[ Szerkesztve ]

(#93390) thomzon


thomzon
csendes tag

Sziasztok!
Táp cserére készülök ,mert videókártya vásárlás előtt állok és régi Chieftec GPS-450AA-101A-t muszáj lesz lecserélni. 17-18k környéke a keret. i5 4460, gtx 970 G1 (leendő), H97-pro, 2db sata hdd, 1db ide hdd, 1 ssd, 1 dvd-rom, 1db 40cm venti, 2db 12cm venti amit hajtania kell. A gigabyte honlapján 550w az ajánlott táp, de bárhogy is néztem ebben az árkategóriában az ajánlottak között csak 500 vagy 600w van. Így az FSP Hyper S 600-ra gondoltam. Vagy szerintetek az FSP Hyper 500w-os is elviszi?
Elfelejtettem ,hogy húzva tuti nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#93391) mcganyol2


mcganyol2
csendes tag

most nézem itt hardveraprón van jóárúsított
FSP Aurum Gold 700W
talán azzal jobban járnék? (majdnem fele annyiba kerül mint a többi, cserébe öt éves. az nem tudom baj-e egy tápnál)

[ Szerkesztve ]

(#93392) Gothmog válasza DR|FTK|NG (#92867) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Super Flower Leadex Platinum 550W lett végül. Ma rendeltem meg. Köszi szépen a tanácsot/segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#93393) humilislupus


humilislupus
tag

Segitsetek nekem egy kis fogyasztasu ( g4400pentium 53w ssd.vel, integralt grafikus egységgel) irodai géphez keresek jó minosegu ,megbizható tápot. A haswell kompatibilitás,a skylake nél is szempont ,ugye? Broadwelleknél még az volt.Az mennyire probléma ha nem haswell ready?
Mivel a tápok 20-80 szazalék között a hatékonyak ezért nekem max 350 es táp kellene.Boven elég lenne egy 300w os táp is

Ezeken vaciláltam

1 Be quiet pure power 300w (haswell ready) Pont elfogyott ahonnan rendelem a tobbi dolgot
2 Enermax triathlor 300w (hw ready)
3 fsp 350w 60apn Errol nem talaltam adatot''
4 fsp aurum 400w Ez haswell ready de tul nagy nekem szerintem
5 seasonic g360 haswell ready de elég drága és másik helyrol kéne rendelnem plussz posta ktsg is

Szoval ha nem teljesen mást ajánlotok akkor az a kérdésem hogy
1. a be quiet pure power megéri e a plussz macerát hogy máshonnan kell rendeljem,az enermax triathlorhoz képest ,azonkivul hogy a BQ halkabb .
2. a Seasonic g360 megér-e plussz 10 ezret ugy hogy a teszteken nézve hiába a gold plus az én átlag fogyasztásomnál nem valami hatékony , persze a stabilitas,biztonsag is megérhet 10 k -t szerintetek?
3. Fsp aurum 400 nekem nem tul nagy ?

[ Szerkesztve ]

(#93394) Grózi válasza humilislupus (#93393) üzenetére


Grózi
veterán

Ha egyszerre nem is kapsz választ,nem kell megismételni a kérdést!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#93395) DR|FTK|NG válasza mcganyol2 (#93389) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Ha az Aurum 92+ jó áras(~26k), akkor az legyen. Ha a normális árán szereznéd be, akkor van nála ár-érték arányban jobb választás, pl:
-Corsair RM650i
-Corsair RM550x
-EVGA Supernova G2 550W
-EVGA Supernova GQ 650W
-EVGA Supernova GS 550W
-Super Flower Leadex Gold 550W
-Super Flower Leadex Platinum 550W

De mehet az Aurum 700W is, 5 év még oké.


thomzon(#93390)
Szia.

350w is elég lesz, de az ekkora tápokon általában csak egy darab PCI-E 6+2 pin-es csatlakozó szokott lenni.

-Be Quiet! Pure Power L8 400W > kábelek
-Be Quiet! System Power S7 400W > kábelek
-Be Quiet! System Power S7 450W, 500W > kábelek
-Cooler Master G550M > kábelek
-FSP Hexa+ 400 > 5db SATA
-FSP Hyper S 500 > 8db SATA
-FSP Hyper M 500 > 9db SATA

IDE HDD-t nem tudod használni majd, csak átalakítóval. Inkább vegyél egy újat, vagy selejtezd le.


gothmog(#93392)
Szívesen. :)


humilislupus(#93393)
Szia.

Ha érdekelnek a Skylake/Haswell/Broadwell extra energiatakarékossági funkciói, akkor számít, de amúgy meg ki lehet kapcsolni a BIOS-ban. :)

Az FSP 350-60APN és a BQT! L8 300-400W ugyan arra(maximum kisebb módosításokkal) az FSP EPN belsőre épül.

Az Enermax kivételével mindegy, hogy melyiket rendeled.

1. Megéri.
2. A G360 inkább az FSP Aurum S 400-zal van párban, de a Seasonic ennél jobb minőségű és halkabb.
3. Túl nagy táp? :DDD Mehet, ha ezt választanád. :K

[ Szerkesztve ]

(#93398) thomzon válasza DR|FTK|NG (#93395) üzenetére


thomzon
csendes tag

Köszi a választ! Azt hittem a gtx 970-hez nagyobb kell, de akkor nézek azok közül amit írtál.

(#93399) access_denied válasza Ribi (#93384) üzenetére


access_denied
senior tag

Ez is hasznos volt, 4850-től megválok, keresek kisebb fogyasztású és halkabb (passzív hűtésű) videókártyát. Ne nézzek más tápot (FSP), ez jó lesz nekem? Tényleg fontos, hogy minél halkabb legyen a gép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.