Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) pcsabat válasza speedydb23 (#46149) üzenetére


pcsabat
őstag

a 8400 E0-t ne alulfeszeld! Adj neki plusz feszt inkább, azok nagyon mennek! :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#46152) Graphics válasza tornas (#46082) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A NOFAN P-400A táp megegyezik az FSP ZEN 400-as változatával, ha minden igaz :) egy koreai forrásra hivatkozva

Illetve az ágak teljesítménye is igen hasonló :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#46153) Vageir válasza pcsabat (#46148) üzenetére


Vageir
csendes tag

HD7970 Vapor-X,i5 3570k és lesz tuning rajta.

(#46154) Potzee válasza Vageir (#46145) üzenetére


Potzee
addikt

M12 II Bronze SS 620GM -- M12 II Bronze SS 650AM
max.teljesítmény 12V-os ágon 576W -- 636W,
48A -- 53A
közte csak 2.5k...
Vedd a 650-et

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46155) pcsabat válasza Vageir (#46153) üzenetére


pcsabat
őstag

Elég lesz az 520W-os. Ha fesz emeléssel tuningolsz akkor fog a 7970 300W körül enni - max picit felette - stresszporgik alatt, a proci meg sok tuninggal sem fog 200W-ot enni... Ha nem fogsz LinX + furmakkal játszani akkor el leszel az 520-as S12II-vel vagy M12II-vel.

De persze, abban is van logika amit Potzee ír. Ha nincs nagy árkülönbség akkor vedd a nagyobbat.

[ Szerkesztve ]

(#46156) speedydb23 válasza Graphics (#46150) üzenetére


speedydb23
senior tag

Vissza emeltem a feszültséget oda ahol volt, semmi nem változott ugyanúgy cicergés hallatszik.

Linx és Intelburntest alatt is meg van a cicergés...

Megőrülök ettől a hangtól! :(

(#46151) pcsabat
Alulfeszelve nem ment 53 fok fölé Linx alatt a cpu maghő (27 fokos szobában).
Ez az egyik fontos szempont, jön a nyár. :)

[ Szerkesztve ]

(#46157) Vageir


Vageir
csendes tag

Köszönöm a segítséget mindenkitől, akkor a 650W verzió lesz.

(#46158) Graphics válasza speedydb23 (#46156) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

tápot húzd le mindenről, és próbáld ki úgy, hogy a zöld-fekete összezárásra mit csinál. 24pines alaplapi csatin a zöld és mellette 2-vel a feketét egy GEMkapcsollal. Hogy akkor jön-e ilyesmi hang

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#46159) speedydb23 válasza Graphics (#46158) üzenetére


speedydb23
senior tag

Holnap vissza teszem az FSP tápot, aztán kiderül ki a ludas.

Addig meg offolom a gépet, csak az agyamra megy. :)

(#46160) Potzee válasza Vageir (#46157) üzenetére


Potzee
addikt

A gyári oldalon a 620W 3 év gari, a 650W 5 év gari...az kiszemelt üzletben erre érdemes rákérdezni.
Lehetséges, hogy a 3 év bolti garin felül +2 év gyári garancia is jár a 650W-re egy termékregisztráció után!
Iponban 28.3k 3 év gari,
Merlinnél ugyan drágább a cucc, de 5 év a gari! ...Érdemes ezt is átgondolni! :K

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46161) speedydb23 válasza Graphics (#46158) üzenetére


speedydb23
senior tag

Na csak nem hagyott nyugodni a dolog, kipróbáltam az összekötős módszert el is indult faszán a táp.

Ki is derült bizony a méltán híres Yate Loon venti cicereg vagy kerepel ahogy tetszik, lényeg, hogy 1 hetes lesz nagyjából a táp...

Készítettem hangfelvételt csak még a youtube nem áll a helyzet magaslatán. :)

(#46162) speedydb23 válasza speedydb23 (#46161) üzenetére


speedydb23
senior tag

Szerkesztés lejárt így ide illeszteném be a hangokat.

Menet közben

Leállítás közben

Hangerőt húzzátok fel rendesen, mert elég silány a hangfelvevő a Nokiámon. :D

[ Szerkesztve ]

(#46163) CybStorm válasza Potzee (#46100) üzenetére


CybStorm
csendes tag

...na ez az! Nekem is kulcsfontosságú. Minél csendesebb annál jobb, amíg nem megy komolyabban a minőség / teljesítmény / pénztárca rovására (most kemény életbölcsességet hullajtottam el, igaz? :DDD )

CoolBoy323, iPon 5 éves garija tényleg nem hülyeség, köszi!

Érzem, születik már az a megváltó konklúzió... egyetlen kételyem az 500W-os kapacitás.
Hallottam már erről ilyet is, olyat is, azt hiszem alaposan végig kellene gondolnom a dolgot:
- FX-6300-at veszek, pár év múlva nyolcmagosra szeretném cserélni és közepesen meghúzni
- közepes VGA lesz, HD7850-et néztem ki. Ezt pár év múlva költséghatékonyan szeretném CF-be (netán SLI-be) tenni egy majd akkor felhajtott használt darabbal. Sőt, lehet, hogy még ezt a CF-es kombót is külön meghúzom, csak a rend kedvéért :D
- HDD max 1 db, backupokat "házon kívül" tárolom, USB3-as rackekben.
- 1 db rendszer SSD
- RAM nyilván annyi majd idővel, ami az alaplapba belefér (32 Gb, jelenleg még leírni is bizarr :P )

Hosszú távra tervezve töprengek rajta, hogy az "álomtápnak" egy ilyen konfigot is el kellene bírnia. Ja, és még legyen csendes is, meg minőségi is. Meg olcsó... :)) szóval értitek, szokásos kelet-európai user syndrome...

(#46164) Tarill


Tarill
őstag

hello! 7950 vapor-x-hez és i7-hez(később 3770k-hoz húzva) kellene nekem valami tápegység 20e alatt!! a mostani ctg 500-am viszi szépen a dolgokat úgy hogy minden alapon van szinte de nem akarnám kinyírni, olyan 650W körüli tápoknál mit lehet mostanság ajánlani? (az ilyen 30e körüli über tápk sajna nem férnek be)

én pl ezt néztem: Chieftec 650W GPS-650A8 16,117 Ft Garancia: 36 hónap
vagy esetleg ennek a tápnak a 700w-os verziója alig pár száz forintal több, jó választás lenne?

Előre is köszönöm!!

esetleg FSP Raider 650W tápegység 17,345 Ft Garancia: 60 hónap

[ Szerkesztve ]

(#46165) pcsabat válasza CybStorm (#46163) üzenetére


pcsabat
őstag

Ha proci upgrade és 7850 cf is tervben van, akkor vegyél egy 650-es XFX-t sztem. Halk, erős, elég csatlakozó van rajta CF-hez is.

Tarill: nem lenne jó. A mostani CTG-d jobb táp. Inkább vegyél egy 550-es egy ágas tápot, az biztosan ki fogja szolgálni a rendszert tuninggal is. Pl.: XFX Pro 550, vagy FSP Raider 550w.

[ Szerkesztve ]

(#46166) Tarill válasza pcsabat (#46165) üzenetére


Tarill
őstag

ja mert ez a chieftec smart osztott ágú?

és a 650w-s fsp raider? az a 17k még belefér, még annyi hogy alsótápos házba megfelelően hosszúak ennek az fsp-nek a kábelei?

(#46167) Potzee válasza Tarill (#46164) üzenetére


Potzee
addikt

A GPS szeria nem a legfényesebb csillaga a Chieftec-nek...ha váltani akarsz a CTG -ről akkor valami egybe hagyott 12v-os ágú tápot javasolnék pl. XFX Pro 650

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46168) pcsabat válasza Tarill (#46166) üzenetére


pcsabat
őstag

felesleges a 650-es 1 GPU-hoz. Nem tudod annyira húzni egészséges keretek között a VGA-t és a CPU-t, hogy kelljen - gondolom használni szeretnéd a gépet hosszú távon, nem tuning rekordokat döntögetni vele és idő előtt kinyírni. Abból az árból pont futja egy XFX Pro 550-re. Inkább arra ruházz be, jobban jársz mint a 650-es Raiderrel.

(#46169) Tarill


Tarill
őstag

köszi a válaszokat! ez az xfx pro 550 ennyire jó táp? (haswellhez a zero core dolgot tudja majd?)

(#46170) Graphics válasza Tarill (#46169) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minden bizonnyal igen, mert a Seasonic tápok jelentős része is tudja, és az XFX jelenleg kizárólag SS belsőre épít.

De egyelőre még hivatalos közleményt nem adott ki az XFX

És a Seasonicból ezek alkalmasak: [link]

Ez alapján M12II 750-től felfelé tudják a Bronze tápok.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#46171) Tarill válasza Graphics (#46170) üzenetére


Tarill
őstag

értem de most nézem hogy csak 1db 6 tűs pci csati van hozzá vgahoz? nekem 2x 6+2 es kell, meg a beszerzése sem tùl egyszerű, se ipon se pcx, lehet ink az fsp lesz azon van minden ami kell 5év garival csak nem nyúlok mellè

(#46172) pcsabat válasza Tarill (#46171) üzenetére


pcsabat
őstag

FSP Raider-ből a 80+ silver minősítésűt keresd (valószínűleg nem sok sikerrel még itthon). A 80+ bronze verzióban nagyon lutri a venti. Vannak panaszok bőven mostanság az FSP & Yate Loon kombókra....

(#46173) Tarill válasza pcsabat (#46172) üzenetére


Tarill
őstag

bronze-ok vannak mindenhol 550-es 15k, 650-es 17k, szerintem nem lesz gond ezzel, 5év garancia azért csak nem lehet olyan rossz mindenhol dicsèrik őket

(#46174) Graphics válasza Tarill (#46173) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért a külföldi tesztekben találtak benne kivetnivelót :D de a venti köztudott

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#46175) Tarill válasza Graphics (#46174) üzenetére


Tarill
őstag

értem akkor mit lehetne még ajánlani ebben a 600w körüli kategóriában? 20e alatt? corsairtól valami?

(#46176) speedydb23


speedydb23
senior tag

Erről valakinek vélemény? Szerintetek is venti?

(#46177) Graphics válasza Tarill (#46175) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Corsair-nek már nincs értelmes belsős tápja lassan, a TX-nél már CWT helyett is gyengébb Chicony van, egyedül a HX talán még Seasonic-os

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#46178) pcsabat válasza Tarill (#46175) üzenetére


pcsabat
őstag

picit több, de megéri. Ez halk és az is marad. Még mindig tartom, hogy elég lenne ennek az 520-as változata is 1 GPU-s ivy bridge konfoghoz, akármilyen tuninggal is!

Az a baj, hogy megveszed a Raidert, aztán 2 héten belül jönni fogsz, hogy hangos, kerreg stb. és milyen ventit vegyél bele. Akkor már ugyanott leszel árban mint egy normális ventivel szerelt táppal és még a garid sem ugrik majd - mert nyilván 5 év ide vagy oda, ha venti csere miatt megbontod akkor ügyesnek kell lenni nagyon, hogy ne ugorjon a gari.

[ Szerkesztve ]

(#46179) Graphics válasza pcsabat (#46178) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Plusz ha csak kicsit kerreg, nem biztos hogy emiatt cserélni fogják.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#46180) Tarill válasza pcsabat (#46178) üzenetére


Tarill
őstag

pofás nagyon, a terv az hogy haswell ha kijön meg lesz alá már nem gyárihibás lap akkor egy 4570k átlagos oc-vel és ez a 7950 enyhe oc.vel meg ugye a többi szokásos fogyasztó. ha elég lenne ennek az 520 w akkor oké. ezen ugye van 2x6+2 vga csati?

(#46181) pcsabat válasza Tarill (#46180) üzenetére


pcsabat
őstag

igen, 6 + 8 pin PCI- E csatlakozó van rajta. Az említett konfighoz elég lesz lazán.

(#46182) Tarill válasza pcsabat (#46181) üzenetére


Tarill
őstag

de nekem 2x8-as kellene az van a vga-n (8+8) ill. jól látom hogy ennek osztott 12v ága van?

(#46183) pcsabat válasza Tarill (#46182) üzenetére


pcsabat
őstag

osztottnak írják a hivatalos oldalon de nem az! A 7950-nek normális esetben 6+8 kell (nekem is az van). De van egy olyan érzésem, hogy 650W-os XFX lesz belőle, ha ragaszkodsz a 2x8 pin PCI-E-hez. Azon biztosan van, nekem is olyan van, halk, nem túl árazott konstrukció, a seasonic S12II-höz hasonló belsővel.

(#46184) Tarill válasza pcsabat (#46183) üzenetére


Tarill
őstag

nem tudom nekem a vapor x-en 2db 8 pines csati van, ezeket az xfx tápokat honnan lehetne megrendelni?

(#46185) xtevo


xtevo
őstag

Az ajánlott Gigabyte GE-C420A-C2 tápegység kábelei elég hosszúak egy alsó tápos házba is? Pl. Sharkoon Vaya vagy csak felsőtáposba?

@speedydb23
Köszi, sajnos én is ettől féltem...

[ Szerkesztve ]

(#46186) speedydb23 válasza xtevo (#46185) üzenetére


speedydb23
senior tag

Nekem ilyen tápom van, és egyáltalán nem hosszúak a kábelei... Tehát gyanús, hogy nem lenne elég...

(#46187) xtevo válasza xtevo (#46185) üzenetére


xtevo
őstag

Akkor picit átfogalmazom a kérdésem... :) Melyik a legolcsóbb ajánlható tápegység alsó tápos házba?
Talán ez FSP 400W 12cm FSP400-60APN? (Ezen amúgy van PCI-e csati?)

(#46188) huskydog17


huskydog17
addikt

Sziasztok!

Most olvastam ezt a tesztet és elég meglepő, hogy olyan tápegységre raknak rá 80 Plus Bronze plecsnit, amely még az alap 80 Plus Standard követelményeknek sem felel meg. Aki nem akarja vagy nem érti a cikket, annak röviden tömören a lényeg:
A 400 Wattos Xigmatek Tauro egy kis túlzással átverés, ugyanis a 80 Plus Standard követelményeknek sem felel meg miközben Bronze matricát kapott. Ezen felül 5 és 12 voltnál túl nagy mértékben ugrálnak a feszültségértékek, a tűréshatárt is bőven átlépve. Ezt a tápegységet tehát senkinek nem merik ajánlani, nem véletlen. Ami viszont megnyugtató lehet, hogy a ComputerBase munkatársai felvették a kapcsolatot a Xigmatekk-el jelezve a tápegységnél észlelt problémákat. A gyártó pozitívan reagált elismerve a tápegység hibáit és közölték, hogy már felvették a kapcsolatot a beszállítóval és készítik a javított verziót.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#46189) Tarill


Tarill
őstag

és ezzel a táppal mi a helyzet?

FSP 600W FSP600-50ARN 85+ tápegység

16k körül mozog... ez is ventiproblémás?

Xfx tápot értelmes helyen még mindig nem találtam :(((

[ Szerkesztve ]

(#46190) atish15


atish15
aktív tag

A Flextronics belsejű Corsair Ax tápokról mit lehet tudni? Mennyire jók? Nekem most egy tx650 van és gondolkodom valami moduláris tápon.

(#46191) Graphics válasza atish15 (#46190) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A legjobbak :) akár az AX, akár az AXi szériából való, mindegyik a teszteken 9,5 felett szinte :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#46192) atish15 válasza Graphics (#46191) üzenetére


atish15
aktív tag

A seasonic-ot azt ismerem meg nekem is az van de erről még nem hallottam. Akkor nem valami olcsó rossz minőségű cucc. köszönöm

(#46193) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Ezt a két tápegységet néztem ki magamnak. Az miért van, hogy a 650-es olcsóbb mint az 560-as ? Melyiket érdemesebb megvenni? A 650-es is alacsony terhelésen leállítja ventilátort? Előre is köszönöm a segítséget.

SEASONIC X Series X560 Webshop Ár: 41.819Ft
http://www.ipon.hu/webshop/product/seasonic_x_series_x560/177514
SEASONIC X Series X650 Webshop Ár: 39.759Ft
http://www.ipon.hu/webshop/product/seasonic_x_series_x650/340360

(#46194) marinea2 válasza kisferi (#46193) üzenetére


marinea2
addikt

Sokszor előfordul ez hogy a gyengébb teljesítményű árút drágábban kínálják.

(#46195) Duliee : Igen, cska közbe dolgozok és nem hagynak békén..... :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#46195) Graphics válasza marinea2 (#46194) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D Gyengébb teljesítményű akart az lenni nem? :DDD

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#46196) pcsabat válasza kisferi (#46193) üzenetére


pcsabat
őstag

Elvileg hibrid hűtésű a 650 is. 20% terhelés alatt nem kapcsol be a venti. A nagyobbat vedd ha olcsóbb is. Lényegi különbség nincs köztük. Most ezt dobta a gép és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#46197) jeni


jeni
félisten

szia
ennek mennyire van valóság alapja?
miben fog módosulni az új Haswell proci energia igénye?

(#46198) Graphics válasza jeni (#46197) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teljes valójában úgy van, ahogy a cikk is hozza:

Azoknál a tápoknál, amelyek nem tudnak úgymond olyan kis áramerősséget stabilan tartani, amit a Zero Load-nál meghatároztak, azoknál instabilitás léphet fel a C6/C7 aktiválása után, ha olyan tartományban kell dolgoznia a tápnak

"Korábban az Enermax már közzétette a hamarosan elrajtoló Haswell processzorokkal kompatibilis tápegységeinek listáját. Akkor részletesen leírtuk, hogy milyen változások bevezetése miatt van erre szükség, így ezt most nem ismételnénk el, az erre vonatkozó részletes leírás korábbi hírünkben megtalálható.

Az új Intel központi egység érkezésének közeledtével a tápegységgyártók sorra hozzák nyilvánosságra a kompatibilitási listájukat, melyeken szép számmal szerepelnek olyan termékek, amelyek megfelelnek a Haswell C6 és C7 jelzésű energiatakarékossági szintjeinek. Szeretnénk kihangsúlyozni, hogy azok a tápegységek is használhatók majd a Haswellel, melyen nem szerepelnek a listán, de ez esetben az említett C6 és C7 állapotokat nem szabad engedélyezni!"

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#46199) Mészi Zoli válasza Graphics (#46198) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Csak éppenséggel a Revolution 650 pl. nem kapható kishazánkban. Próbálkoztam egy darabig, de elfogyott és ez az árkategóriás termék szerintem nem is lesz. Haswell ide vagy oda a magyar valóság ez.
Ez pont olyan, mint a svájci fűtött autópálya, nálunk meg a járhatatlan utak, amik még járhatatlanabbak lesznek.
Az NAXN, a Triathlor, a LEPA tesztekben elbukott.
A nagyker is csak bizonyos példányszám felett rendel és 30 ezer felett nem igazán lehet eladni tápot nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#46200) Graphics válasza Mészi Zoli (#46199) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Enermax-os hírt azért linkeltem, mivel ott van részletezve C6/C7-tel kapcsolatos dolgok.

Amúgy meg Enermax-on kívül is van élet, amint látható a másik hírből, ahol szép számmal megfelelnek azok a tápok is, amelyekre nem is gondolt volna az ember / FSP Hexa /

Illetve , mint írták is, nem kötelező használni ezt a módot.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.