Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) pcsabat válasza ÁdiBá (#46550) üzenetére


pcsabat
őstag

az a táp minden szempontból kiváló. Viszont 1 kártyás rendszerhez tökéletesen felesleges. Tuningos CF konfighoz viszont tökéletes választás. Jelentős előre lépés a TX-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#46553) L1ZRRR válasza ÁdiBá (#46550) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Bőven elég a kis tesója is, 760 változat, nekem a sima verzió van belőle.
Nagyon jó minőség.... ennél már nincs jobb platinum plecsni.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#46554) Shodan


Shodan
addikt

Na hát ezt nem értem. Van egy enermax liberty 400 am amivel a hét eleje óta nem indul a gép. Most lehuztam mindent a tapot kulon bekapcsoltam ugy hogy a zold es fekete kabeleket osszekotottem igy a venti felporog a tapban. Ha az alaplapra visszadugom es megnyomom a bekapcsologombot akár a gépen akár az alaplapon semmi.
Van egy ezer éves chieftec hibas ventis tap 360w max loadal azt radugtam a gépre azzal a ventik felporogtek a ledek is de csak villogtak osszevissza.
Most nem tudom alaplappal lenne valami, vagy tényleg a táp. Nem akarok feleslegesen uj tapot venni. Mert ahogy nézegettem szerintem meg ez is elvinne egy 1 vgas haswell konfigot.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#46555) Scoobyka


Scoobyka
addikt

mercury KOB AP4400xa ennek a tapnak valaki megtudna mondani,hogy a ventilator milyen dB-el mukodik? Most jelenleg ez van a gepembe mar 3.ik eve es hibatlanul uzemel...kopp-kopp....de ha tudtok ajanlani valami nagyon csendes tapot ami ettol halkabb orommel veszem. Koszonom. :R :R :R

(#46556) bluyoo válasza Scoobyka (#46555) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát azt nem tudom hány decibel de pont múlt héten cseréltem egy gépben Mercury KOB AP2450 -et mert irtó hangos volt, és nem utolsó sorban nem éppen biztonságos darabok.
Helyette egy FSP FSP350-60APN 85+ 350W lett betéve a Mercury után mondhatni nincs hangja. :)

Bazinga!

(#46557) Scoobyka válasza bluyoo (#46556) üzenetére


Scoobyka
addikt

es mit ajanlasz meg iylen 400wat kornyeken ami nagyon nagyon halk es emberi aron van. Debrecenben vagyok es itt amit irtal nincs keszleten sehol :/

Duliee:ez nagyon halk? Mert akkor megyek es veszek is egyet a varosba ha tudok hol kapni. 5-6eert ha ma megvan akkor megprobalom itt megvenni szemelyesen. Mobilx vagy edigitalnal hatha van.

[ Szerkesztve ]

(#46558) Graphics válasza Scoobyka (#46555) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerencséd van akkor, az a táp híresen szar... Deer minőség :D

Csere rögtön erre, csoda ha a vinyódat nem nyírta meg eddig:

GIGABYTE GE-C420A-C2 A4Team

GIGABYTE GE-C420A-C2 iPon

Utóbbiból rendeld meg , PickPack pontra, és a szállítás is olcsó lesz és két év gari

Csak pár üzlet forgalmazza, mobilx-ben nincs, edigit most nézem

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#46559) Graphics válasza Scoobyka (#46557) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mercurynál bármi halkabb, ismerős gépéből kukáztunk pont egy ilyet ,csak a "450"-es verziót /persze ezt lehet felezni/harmadolni inkább...

/ nos fix fordulaton folyamatosan pörgött, és még akkor is meleget fújt ki, pedig alig volt terhelve a gép...

Deer a testvére, ismertetőjel a neon zöld +4pines csati

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#46560) bluyoo válasza Scoobyka (#46557) üzenetére


bluyoo
nagyúr

FSP FSP400 60APN 85+ , CHIEFTEC CTG-400-80PB 400W , FSP Hexa 400W .

Ahogy Duliee írta PickPack Pont -al a házhoz szállítás sem drága.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46561) Scoobyka válasza bluyoo (#46560) üzenetére


Scoobyka
addikt

koszonom :R

Duliee altal ajanlott GIGABYTE GE-C420A-C2 lesz akkor a valasztas elvileg az a legjobb ar ertekben. :R

(#46562) bluyoo válasza Scoobyka (#46561) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
"elvileg az a legjobb ar ertekben." Igen legolcsóbb megoldás. :)

Bazinga!

(#46563) Graphics válasza bluyoo (#46562) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És legalább FSP belsős :), egy igen jó szériára építve.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#46564) bluyoo válasza Graphics (#46563) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"És legalább FSP belsős" :K Bár mégis a 6-7K-s ára teszi igazán vonzóvá. Majd 2db-ot lehet venni belőle egy CHIEFTEC CTG-400-80PB árából. :DDD

(#46565) Duliee
Persze hogy nem, :) sőt! Több ilyen jó árú darab kellene akkor legalább nem lenne annyi hulladék a piacon .

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46565) Graphics válasza bluyoo (#46564) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jah, de ez nem baj :)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#46566) pcsabat válasza bluyoo (#46564) üzenetére


pcsabat
őstag

azt ne felejtsük el, hogy rövidke pályafutása alatt már ennek a ventilátorára is volt panasz itt a fórumon (úgy látszik ez olcsó FSP betegség). Tényleg csak nagyon alacsony költségvetésű gépekbe ajánlanám, azoknak akik minőségi tápot akarnak kisebb kompromisszumokkal...

Szóval nem kell temetni a CTG-t :D

[ Szerkesztve ]

(#46567) Graphics válasza pcsabat (#46566) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem temetjük :P, csak relatíve 1,5x drágább legalább.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#46568) swado válasza bombibmw (#46544) üzenetére


swado
tag

Köszi, ez az XFX 750 Pro jónak tűnik. Viszont a Seasonic M12 II 750 W is tetszene amit marinea2 ajánlott 520 W-osban. Árban az XFX olcsóbb. Megéri azt a plusz 5k-t, hogy teljesen Seasonic legyen? A 24/7 és a csendesség is lényeg lenne. Van valakinek tapasztalata?

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#46569) pcsabat válasza swado (#46568) üzenetére


pcsabat
őstag

majdnem azonos belsőre építenek (az XFX is Seasonic ráadásul S12II-n alapul legjobb tudomásom szerint). Ha jól tudom mind a kettő Adda ventit használ, ami garancia a halk működésre. Az árukon kívül nem sok különbség van közöttük. Talán annyi, hogy az M12II SS az fél-moduláris.

Ha valamit rosszul írtam a kollégák javítsanak ki.

(#46570) Clark78


Clark78
tag

Mi manapság a bestbuy moduláris táp max 20 ezerig? Köszi!

(#46571) Shodan válasza Shodan (#46554) üzenetére


Shodan
addikt

Na most már teljesen tanácstalan vagyok.
Átvittem haverhoz a tápom ,micro atx-es la és vga nélküli AM3 konfig ott rádugtam a 24 pines csatit a lapra és elindult vele a gép.
Viszont ahogy halgattuk kikapcsolt állapotban is a táp ha áram alatt van nagyon magas nagon sípol egy kicsit.
Olyan magas és halk hogy én nem is hallotam, amilyen süket vagyok.
Ez mire vezethető esetleg vissza
?
A tápot szétszedtem kifújtam. Fizikai sérülést nem látok egyébként.

Csak azt nem értem hogy akkor a én lapommal miért nem indul? :F

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#46572) Qru válasza Shodan (#46571) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áthúz egy tekercs mert nincs tökéletesen szigetelve. Normális jelenség, működési gondot nem okoz.

#nincsbennetarcsi

(#46573) syberia válasza Shodan (#46571) üzenetére


syberia
veterán

A halk sípolást valamelyik tekercs okozhatja, korábban én is rákérdeztem hogy ez táphibát jelent e, de megnyugtattak hogy ez "csak" a fülnek zavaró jelenség. A lapod nekem is gyanús, hiszen egy másik táppal sem tudtad életre kelteni, úgy próbáltad hogy mindent lehúzol a tápról és csak a lap van áram alatt? Ha több ramod van akkor külön kéne próbáld őket, hátha...

https://howbad.info/

(#46574) Shodan válasza syberia (#46573) üzenetére


Shodan
addikt

Mindent lehúztam csak a 24 pin meg a + 12V csatlakoztattam. HDD stb dolog off.
A sípolás nem tudom hogy volt e korábban, ezek szerint már nagyon rossz a fülem. De ha nem gond nem zavar mert úgy se hallom :)

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#46575) syberia válasza Shodan (#46574) üzenetére


syberia
veterán

Nekem van egy fsp 455-60paf tápom ami szintén halkan sípol áram alatt, bekapcsolva csak a ventije hallható(közelről), de ennek sincs semmi baja :N Amúgy szvsz ez a Te topikod :R

https://howbad.info/

(#46576) Graphics válasza Shodan (#46574) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Volt Liberty 400-asom ,szokása neki, kondikat lesd még meg, korából fakadóan lehet púposak esetleg

szerk.: átnéztem :D nem látok a fotón

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#46577) Shodan válasza syberia (#46575) üzenetére


Shodan
addikt

:R
@ Duliee :R Lehet hogy lap hiba lesz. Csak az a gond hogy most akarok majd váltani haswell-re. Úgyhogy muszáj kivárnom. Megtartanám ezt a tápot ha elbírja i5 és 1 vga 660gtx szintű konfigot, mert egyébként kb 5 éves és eddig nem volt vele semmi gondom. De szerintem el kell hogy bírja.

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#46578) bluyoo válasza pcsabat (#46566) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha azt vesszük hogy egy jó 12cm-es ventilátor kerül majdcsak ennyibe .... Csak a bolond hiszi hogy minden kritériumnak megfelel. De legalább a gépre nem veszélyes.
"már ennek a ventilátorára is volt panasz itt a fórumon" Megnézném a panaszkodót mit mondana a Mercury KOB AP2450 -re! ;]
"úgy látszik ez olcsó FSP betegség" :) Nem hiszem hogy az FSP kikötötte volna a Gigabyte-nak hogy olcsó ventilátort szereljen a tápjába. :DDD

(#46579) Duliee
"a Gigabyte-nak meg nem volt kedve variálni" Jobb is, csak rontottak volna a helyzeten! ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46579) Graphics válasza bluyoo (#46578) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem volt az kikötve, a Gigabyte-nak meg nem volt kedve variálni :D, matricát legyártották, kaptak pár noise killer matricát az FSP-től és ámen.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#46580) swado válasza pcsabat (#46569) üzenetére


swado
tag

:R

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#46581) syberia válasza Graphics (#46579) üzenetére


syberia
veterán

Pontosan, volt pár raklap fsp amit-gondolom-jó olcsón elpasszoltak a gigának, az meg boldogan piacra dobta hogy öregbítse a cég hírnevét, mint tápgyártó :D

https://howbad.info/

(#46582) Rypejakten válasza Clark78 (#46570) üzenetére


Rypejakten
addikt

(#46583) Clark78 válasza Rypejakten (#46582) üzenetére


Clark78
tag

Tényleg nem rossz, megfontolandó, köszi! :R

(#46584) syberia válasza Rypejakten (#46582) üzenetére


syberia
veterán

+1 gyönyörű táp :Y :R

https://howbad.info/

(#46585) Potzee válasza Clark78 (#46583) üzenetére


Potzee
addikt

Chieftec CTG-550C 550W 16k

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46586) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Ez a táp mennyire ajánlott/nem ajánlott? Gari nélkül vállalható??

[link]

(#46587) pcsabat válasza Hoorus (#46586) üzenetére


pcsabat
őstag

Az a táp rendben van, viszont gari nélkül semmi sem ajánlott.

(#46588) CoolBoy323 válasza Hoorus (#46586) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

urrristen, mihez kell 1kW? :Y :Y

(#46589) Potzee válasza CoolBoy323 (#46588) üzenetére


Potzee
addikt

Gondolom, karosszérialakatos...bár, én inkább AVI-val vagy disszuval hegesztenék...a villanyhegesztés nagyon égeti a lemezt... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46590) Hoorus válasza Potzee (#46589) üzenetére


Hoorus
őstag

:C

25-ért meg tudnám venni használtan.. Amúgy is terve van véve még egy tesó a 7970 mellé :)

(#46591) CoolBoy323 válasza Potzee (#46589) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ez lehet valóban :DD

(#46592) Potzee válasza Hoorus (#46590) üzenetére


Potzee
addikt

Hát, igen...egy 7970 CF kb. 600W-ot eszik + CPU + SSD/HDD/ODD...egy kis tuning és máris beleszaladunk az 1kW-ba... :Y
Tapasztalatom nincs erről a tápról, de a paraméterei alapján nem lehet rossz...FSP elektronikára épül, egybe hagyták a 12V-os ágat, aminek max. teljesítménye 960W és Haswell kompatibilis. Itt egy korábbi JonnyGuru cikk...azért a 8.5-tel nem fényezte túl a cuccot...

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46593) tornas


tornas
őstag

No-name brand PSUs vs Known Brands

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#46594) CoolBoy323 válasza Potzee (#46592) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

és mire kell 7970 CF???? :Y :Y

(#46595) mexel


mexel
veterán

Össze kell raknom egy gépet (i3-7770) és ismét nézegetem a tápokat. Sajnos az ár eléggé behatárolt, de a tápból nem nagyon akarok engedni.
Amire gondoltam az az FSP hexa 400, és közben láttam kb annyiért Corsair VS450. Ahogy visszaolvastam a Corsair az nem annyira ajánlott, nem azonos a "régi" Corsairral. (a VS az CWT belsős ha jól olvasom, bár nem tudom az jó-e vagy nem)
A lényeg, hogy a gépet biztonságban tudjam aránylag. Mi az ami megvehető a 10e vagy kicsit alatta lévő árkategóriában? (megfelelő védelemmel ellátott táptra gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#46596) CoolBoy323 válasza mexel (#46595) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

alsó v felső tápos házba?

(#46597) bombibmw válasza mexel (#46595) üzenetére


bombibmw
veterán

FSP 400-60APN 85+

(#46598) mexel válasza bombibmw (#46597) üzenetére


mexel
veterán

Ez jobb mint a hexa 400? Felsőtápos házba lesz.

(#46599) syberia válasza mexel (#46598) üzenetére


syberia
veterán

Valamivel jobb a hatásfoka mint a hexa-nak, idővel ennek is zörögni kezd(het) a ventije.

https://howbad.info/

(#46600) moha21 válasza Potzee (#46589) üzenetére


moha21
addikt

A hegesztőknek más a karakterisztikája..
az AVI az meg AWI ( Argon védőgázas volfrám-elektródos ívhegesztés ).

"a villanyhegesztés nagyon égeti a lemezt"

az AWI is elektromos árammal működik, fogyóelektródás eljárással is lehet szépen vékony lemezeket hegeszteni ( MIG/MAG ).

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.