Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) KAMELOT válasza ricshard444 (#39047) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha rendesek akkor pár nap alatt elvégzik a garit neked! Max addig nem használod a géped!
Vagy visszacseréled és veszel másik tápot!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39052) Casterke


Casterke
tag

hali az lenne a kérdésem, hogy egy home szerverbe milyen tápot ajánlotok? 0/24-ben be lenne kapcsolva. 3db merevlemez van rajta.

(#39053) ViZion válasza Casterke (#39052) üzenetére


ViZion
félisten

...és a többi része? Ha vmi integrált procis, akkor jó minőségű paneltáp (75W) is elég lehet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39054) Sabre válasza übiii (#39050) üzenetére


Sabre
őstag

ez nem jó? Mert 20 pin van, ez lenne mellé akkor a maradék 4 és problem solved. :F

(#39055) Graphics válasza Sabre (#39054) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez P4-es gépekhez való, ahol már megjelent az alaplapi áramellátás, külön 4pines csatin :)

Feltételezem így kép alapján, hogy bele se tudnád dugni, mert nem úgy vannak a sarkok vágva a kis négyzeteken
" 4 pin molex csatlakozóból csinál alaplapi P4-es csatlakozót"

De a szín alapján is látszik, hogy nem oda való, ahova gondoltad

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#39056) pcsabat válasza Sabre (#39054) üzenetére


pcsabat
őstag

jól mondja Duliee fórumtárs, az 12V-s molex átalakító 4 pin-es CPU kábelra, az ATX-kábelhez nem jó.

(#39057) Casterke válasza ViZion (#39053) üzenetére


Casterke
tag

Igen olyan intel atom-os lesz

(#39058) Casterke válasza ViZion (#39053) üzenetére


Casterke
tag

és ha kérhetnék tudnál mutatni vala mi linket, hogy milyen árban van?

(#39059) Graphics válasza Casterke (#39058) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Paneltáp ,biztos ebben is van amit érdemes venni, de sejtésen szerint a méret miatt kb ilyen árban van mind. :)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#39060) Sabre válasza Graphics (#39055) üzenetére


Sabre
őstag

Köszi az infót, pcsabatnak is a megerősítést.

Amit linkeltetek korábban ilyet lehet valahol szerezni? Vagy el kell engedni a tápot... :F

(#39061) #25712384 válasza Sabre (#39060) üzenetére


#25712384
törölt tag

(#39062) salieri.


salieri.
őstag

Valakinek volt már FSP táppal kapcsolatban garanciális ügyintézése?
Már 14 naptári napja van ügyintézés alatt és semmi hír.
Azért ez több mint bosszantó. :(((

(#39063) Sabre válasza #25712384 (#39061) üzenetére


Sabre
őstag

:R :R :R

(#39064) M@rdel válasza fairline (#39016) üzenetére


M@rdel
őstag

Kérdez rá a pc gear-nél, hogy ők megadják-e a garit, vagy az öt évet a gyártóira értik.
Ha ők megadják akkor megéri azt a pár száz forintot.
Minden XFX táp 5 év garis, az oldalukon kell regisztrálni a vásárlást követő 1 hónapon belül.
Ebben a tesztben pedig le vannak írva a kábel hosszok. --> link

(#39065) Malanrion


Malanrion
tag

UP

(#39066) pcsabat válasza Malanrion (#39065) üzenetére


pcsabat
őstag

ADATA HM 650 - ha még találsz valahol.

Alatta Sharkoon WPM sorozat, de az már össze sem hasonlítható minőségben az Aurum Gold-al.

Egyébként a gépedhez elég lenne egy jó 450W körüli táp is bőven, pl. EZ ami moduláris, csak kissé meghaladja a keretet.

(#39067) Malanrion válasza pcsabat (#39066) üzenetére


Malanrion
tag

köszönöm szépen!:)

(#39068) Cole86


Cole86
senior tag

sziasztok! Véleményeznétek ezt a tápcsaládot?

1100w os gold lehet jó vétel lenne.. de ez az Aerocool orosz gyártó? A gariról nem sokat tudtam meg gyártó honlapján a 800ast megtaláltam, az silver minősítésű, az 1100as az gold a magyar tesztben látható bronzal szemben. ;]

Az érdekelne ,h mit gondoltok. Milyen belsőt használhatnak és mennyire megbízható ez a márka? Eléggé új márka és még nincs igazán kialakult kép róla, igazán tesztek sem.. 1100w-os-ról ezt találtam.

Előre is köszönöm a véleményeket és válaszokat. :R

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#39069) übiii válasza Cole86 (#39068) üzenetére


übiii
tag

Szia!

Kétes minőségű Andyson beles tápok,nem ajánlottak.Nem orosz,kanadai.

(#39070) Duliee: :DD

[ Szerkesztve ]

(#39070) Graphics válasza Cole86 (#39068) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felejtős... Andyson belső, ha nem is hulladék kategória, de nem ajánlott.. Valahogy azért kapott egy 80 Plus Gold plecsnit

A hardver-teszt megint felejtős, fizetett tesztek... ,nem az első

@übiii: gyorsabb voltál :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#39071) Cole86


Cole86
senior tag

Köszönöm Urak! :R

Ha gold akkor mégsem lehet annyira hulladék , nem? :))

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#39072) übiii válasza Cole86 (#39071) üzenetére


übiii
tag

A hatásfok nem egyenlő a minőséggel.Lehet valami hatékony,ha fél év alatt meghal és rosszabb esetben a konfigot is magával rántja.

(#39073) Graphics válasza Cole86 (#39071) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A tinilány is az első félévben 80 Plus Gold-os, aztán meg elromlik gyorsan az is... ;]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#39074) Cole86 válasza Graphics (#39073) üzenetére


Cole86
senior tag

whehehe :D

értem Urak, tehát szar a bele.. ennyi :N

Esetleg tudnátok valamit ajánlani nekem gold vagy platina minősítéssel, kiváló belsővel, ami min 750w-os és 5év gari van rá legalább? :U

szerk: ha jön majd még 1 7970 ghz edition kicsike.. ;] ott kell a craft.. :DDD

Nem akarok később fejleszteni és a táppal foglalkozni... ott rohadjon el, sok garival! Jah és ne ciceregtessen semmit.. és soha ne is ciceregjen! Ez gondolom erősen függ a belsőtől.. sokszor mondják ,h bizonyos párosok nem szeretik egymást.. lap/táp, vga/táp , stb.. :W

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#39075) Graphics válasza Cole86 (#39074) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hova kell ekkora erőmű? :D

Amúgy Corsair AX750 - Seasonic belső

Enermax EPM750AWT

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#39076) Cole86 válasza Graphics (#39075) üzenetére


Cole86
senior tag

Azt néztem már én is.. de nem az! az ax760ban van szerintem sesonic. :K vagy enermax tán.. nem? :U

ez ittmilyen? pár hozzá értő kolléga nagyon dicsérte és kurva olcsón el is tudnám hozni :C :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#39077) Graphics válasza Cole86 (#39074) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

FSP Aurum

Igen, az AX750-ben Seasonic belső van.

Enermaxban pedig Enermax / de már van amit vesznek máshonnan /

az FSP 750-es FSP

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#39078) Cole86 válasza Graphics (#39077) üzenetére


Cole86
senior tag

Na ez tetszik és az ára is jó! ;] :C :R

De ez nem moduláris gondolom és csak 3év gari vagy többet add a gyártó? Fsp eléggé jó belsővel rendelkezik.. magának gyártja, mi a vélemény róla?

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#39079) bugizozi válasza Cole86 (#39076) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

A cuccaid közt lévő Sharkoon tápról mi jót tudsz elmondani? Főleg a hangja érdekel, mennyire lehet hangos idle/load? Szerinted egy CTG-500 képest hangosabb?

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#39080) bluyoo válasza Cole86 (#39078) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Alapból 5év rá a gyártói garancia egy két üzlet meg is adja pl.
És moduláris is AURUM CM GOLD 750 (AU-750M) .

Bazinga!

(#39081) Cole86 válasza bugizozi (#39079) üzenetére


Cole86
senior tag

Tökéletes táp egy vga-s rendszerhez, a venti 14cmes ,nincs hangja még full terhelés alatt sem.. igazából ilyen kategóriában az 1ik legjobb (német minőség) ,de most feljebb váltok "pár" lépéssel ;]

Fél moruláris, igényesen harisnyázott lapos kábelezés. Az egyetlen szépséghibája talán a 2év gari.

bluyoo : igen köszi, már én is láttam.. mennyire jó az fsp bele a többi elithez képest? :Y Jól látom ,h osztott 12v-os ága van? :Y

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#39082) Graphics válasza Cole86 (#39081) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tárgytalan :D tényleg német a Sharkoon.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#39083) Cole86 válasza Graphics (#39082) üzenetére


Cole86
senior tag

Miért, mire tippeltél? :P :B

Aham.. Be Quiet hatalmas hűtő gyártásban.. tápnál már nem hinném ,de áraik is elképesztő magasak.. :Y

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#39084) Graphics válasza Cole86 (#39083) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt hittem a Be Quiet-tal bekeverted, nekem meg valamiért keleti dolog rémlett.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#39085) bluyoo válasza Cole86 (#39081) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"mennyire jó az fsp bele a többi elithez képest? " Ahogy én tudom jó belsővel rendelkezik a sima Aurum-ban kifogásolt CapXon kondik is eltűntek belőle.
"Jól látom ,h osztott 12v-os ága van?" Igen!
FSP Aurum CM Gold 750 W Power Supply Review

Bazinga!

(#39086) Cole86 válasza bluyoo (#39085) üzenetére


Cole86
senior tag

Értem, köszi :R

olvastam róla és más teszt oldalaknál kicsit lejeb húzták.. sokat veszít a 12v-os ágon.. a gari és minőség amúgy rendben van. :K

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#39087) bugizozi válasza Cole86 (#39081) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Köszönöm a gyors választ! ilyen terveim vannak, ezért próbálok informálódni, de bíztatóak amit írtál :)

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#39088) Cole86 válasza bugizozi (#39087) üzenetére


Cole86
senior tag

szívesen.. amúgy az enyim eladó, 600as wpm.

Ha gondolod írj rám, kb 3hetes, teljesen új/gyári állapotban. teszt megoldható 7970 ghz edition és egy i5 3570k 4500mhzes configó keretein belül.. ;] :R

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#39089) bugizozi válasza Cole86 (#39088) üzenetére


bugizozi
őstag

was kostet? Ha nem public akkor jöhet pm-be :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#39090) Potzee válasza Cole86 (#39083) üzenetére


Potzee
addikt

A Be Quiet! többnyire FSP és - a legfelső Dark Power Pro P10 kategóriában - Seasonic elektronikát használ!
Korábban volt egy gyenge szériájuk (Pure Power CM L8) ezekben HEC elektronika volt. A tápokba a saját SilentWings ventijüket szerelik! Típustól függően a zajszintjük 10 - 23 dB között mozog, tehát a leghalkabb tápok egyike! Valóban nem a legolcsóbb, de a Be Quiet! csak igényes, minőségi termékeket gyárt, legyen az cooler, táp vagy venti.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#39091) Cole86 válasza Potzee (#39090) üzenetére


Cole86
senior tag

Köszi az infókat.. :R

Ilyen árkategóriában már inkább Sea Sonic P-1000XP Platinum Modular Semipassive - 1000 Watt ;]

Durva cumó :D

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#39092) KAMELOT válasza Cole86 (#39091) üzenetére


KAMELOT
titán

Minek ekkora táp. SLI/CF-hez elég egy CORSAIR AX860 80+ paltinum vagy ugyan ebben az árakategóriában CM Silent Pro Gold 1000W 80+ GOLD, ha már 1000-es tápot akar az illető.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39093) Potzee válasza Cole86 (#39091) üzenetére


Potzee
addikt

:C ...én is Seasonic párti vagyok...
Be Quiet! DARK POWER PRO 10 850W (Seasonic elektronika, 135 mm-es SilentWings venti 50%-on 10 dB zaj!)
Bár, a 600-700W feletti teljesítmény teljesen felesleges... :N
Mihez??? Minek??? :))

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#39094) Cole86 válasza Potzee (#39093) üzenetére


Cole86
senior tag

Miért ne? ne erőlködjön nagyon 2db 7970 ghz tuningolt kari és 3570k 5.0ghz mellett sem kicsit sem.. esetleg 3. kari is.. ;]

Amúgy pedig már kicsi az árkülünbség a 860 és 1000w os között.. kb ennyi az oka :K

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#39095) Cole86


Cole86
senior tag

Még 1 kérdés Urak. :)

Ez itten milyen táp lehet, miféle belsővel? :Y :Y

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#39096) rendesadam válasza Cole86 (#39095) üzenetére


rendesadam
tag

Itt megkeresheted :]

(#39097) Graphics válasza Cole86 (#39095) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jóféle Sirtec belső :) szerencsére

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#39098) Cole86 válasza Graphics (#39097) üzenetére


Cole86
senior tag

Igen, köszönöm Urak!

Ez a Sirtec mennyire számít jónak? cieftechekbe pakoltak.. az erős közép kategória, nem? :U

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#39099) Graphics válasza Cole86 (#39098) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyik legjobb szintén, OEM gyártó, minőségi cuccokkal.

OEM-ként van jelen a piacon, mint anno a Seasonic.

Sirtec tápokat alapvetően High Power néven lehet kapni, A Chieftec CTG szériát is neki köszönhetjük. De sok más "gyártó"-nak szállít

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#39100) bugsyonic


bugsyonic
tag

Megvettem a Be Quiet Straight Power E9-600W tápegységet, nem dicsekedni akarok, csak leírni, hogy kb milyen is, ha esetleg valaki ilyet akarna venni, és laikus, mint én. Ami fontos, hogy nagyon halk, jelenleg a másik két venti (video kártya és CPU cooler) is hangosabb. Hosszúak a kábelek, nekem túlságosan is, egy Asus midi towerben van és szinte alig maradt hely. A csomagolása igényes (bár lehetne ezen kicsit spórolni, hogy olcsóbb legyen.) Jár hozzá ugye a tápkábel, 4 db rögzítő csavar, 4 db kábelkötegelő. 5 év garancia van rá, bár nem minden üzlet adja ennyivel... Nem tudom mennyire volt hasznos ez a poszt, de remélem valakinek segít a döntésben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.